Si tomvma Buitenland wil niet van ophouden weten Stroom van giften Het weer in Europa AVONDKLOK IN ZIERIKZEE Ruim vijftigduizend geëvacueerden Agenten schoten jongeman neer Éénmaal in de 300 ]aar Destnictors werken op volle toeren De Drummer der Demonen Dagelijks feuilleton Een miilioen van de mijnen: Adressen van geëvacueerden Lichte dooi Morgen speciale postzegels OPGAVE PUZZLE No. 274 TROUW MAANDAG 9 FEBRUARI 1953 Parijs kan de stroom niet veriverken Het buitenland concentreert zijn hulpverlening op beddegoed en geld. nu het Nederlandse Rode Kruis bekend heeft gemaakt, dat er voldoende kleding is ingezameld. Het Rode Kruis te Genève heeft een overschot van 3500 ton kleren en de SABENA te Brussel vreest dat het maanden kan - duren voordat de voorraad goederen, die zich te Parijs heeft opgestapeld, verwerkt zal zijn. De Nederlandse am- oassade te Parijs heeft verzocht de inzameling te staken. De hulpactie ia Australië, Canada, Denemarken, Duitsland, Finland, Frankrijk, Italië, Luxemburg:, Marokko, Noorwegen, Oostenrijk, Pakistan, Peru, Portugal, Spanje, de Verenigde Staten, Zweden en Zwitserland neemt steeds groter vormen aan. In Canada, waar gisteren in duizen den kerken bidstonden zijn gehouden, is reeds 35.000 dollar en voor 200-.000 dollar aan goederen bijeengsoradht. De Deense fabrikant Kopip, die met 1000 paar rubberlaarzen op Valkenburg aan kwam, heeft telefonisch in Kopenhagen meer besteld. Een blimdemverenigimg wil vijf getroffen blinden drie. weken herbergen in haar vacantietehuis te Meschede in het Sauerland. Uit Londen zijn twee vliegtuigen met 20 medische studenten en met rea- dingsmateriaal onderweg. In Rome is in een gevangenis 80.000 lire bijeen gebracht. Een arbeider te Milaan, die 26.000 lire bij het radiostation braclnt, kwam later 25 lire voor de tram terug; halen. Hij had alles gegeven wat hij ^^Luxemburgers stopten ongevraagd een vrachtauto vol, die voor het Neder landse gezantschap stona. De school kinderen van Eehiernach haalden <000 frs. op en de 80 Nederlandse families in Luxemburg hebben hun huizen in gericht als verzameldepots. Het *inse kabinet zal voor o0 miilioen mark hout waren zenden. In Noorwegen is een bedrag van 1 miilioen kronen byeen. Halden stelt een pasklaar houten huis met ledikanten en meubilair voor een gezin van acht personen ter oeschik- Het Portugese vrachtschip „India'' komt naar Rotterdam, beladen met beddegoed, schoenen, levertraan xyst, suiker, gedroogde vijgen, portwijn, koffie en legerrantsoenen. Hetcmcus Price te Madrid geeft voorstellingen ten bate van het Nederlandse smd en er worden lezingen over stierengevecn- ten gehouden, waarvan de opbrengst voor Nederland bestemd is. De New York.se fa. Merck heeft 50 000 ampullen nrocaïne-pemcilbne beschikbaar gesteld ter waarde van f 100.000. Een 75-jarige mevr., Addison Pilkey, uit Buffalo, die 73 jaar geleden naar de Verenigde Staten kwam, schonk 100 dollar. In Zweden zijn 8 nnllioen kronen in gezameld, waarvan 2 miilioen in goe deren en 15A miilioen door de radio, die destijds in anderhalve maand voor de slachtoffers in de Po-vlakte 1,3 mii lioen ontving. De ex-gezant in Den Haag, Joen Lagerberg, heeft een actie op touw gezet, die 60 ton goederen heeft opgeleverd, waarvan 20 ton is verscheept. De kledin-ginzameling is stoogezet. Zondag zijn m talloze ker ken collectes gehouden en in de Maria- Magdalenakerk werd een gewijd con cert gegeven ten bate v-an de slachtof fers. Een meisjescollege te Stockholm, dat 2000 kronen voor een sportveld had gespaard, heeft de helft van het fonds voor Nederland bestemd. De Husqvar-fabriefcen hebben voor 25.000 kronen naaimachines gegeven, een an dere fabriek-schonk een cementmolen en de Jimex-textiel stelde voor Vh miilioen kronen goederen beschikbaar. De Nederlandse vice-consul in Halm stad heeft met dris vrachtauto's 2100 dekens verstuurd, die reeds zijn aange komen en een zending beddegoed ter waarde van f 30.000 wordt vandaag verwacht. De Zwitserse geluksketen via de telefoon heeft 2.2 miilioen frs. opgebracht voor Nederland, Engeland en België. Tien duizend gulden van K orea-vrijwilligers De commandant van het Ned. deta chement Ver. Naties heeft namens het detachement 10.000 telegrafisch aan H.M. de Koningin overgemaakt voor de hulpverlening in de noodgebieden. (m/sec.) (mm.) Oslo poolsneeuw ZW 4 —19 0.4 Stockholm geh. bew. NNW 2 —16 3 Kopenh.' zw. bew. ONO 2 —15 0 Londen onbewolkt W 6 6 A'dam motsneeuw z 6 —4 Brussel sneeuw zw 12 0 5 Parijs 1. bew. w 5 3 1 Bordeaux onbewolkt WNW 3 8 6 Nice NNW 5 1 0 Warschau NNO 1 Itt 0.1 Berlijn OZO 2 —15 0 Frankfort geh. bew. ZZW 12 —3 0.1 München zw. bew. Z 5 —10 0.1 Zürioh poolsneeuw ZO 3 —5 0 Wenen onbewolkt windstil —12 0 (ADVERTENTIE) Zuiver en ontamet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk bedaart.de ziekte kiemen worden gedood GENEESMIDDEL TEGEN BB ft ft H| HUIDAANDOENINGEN JU?® MWo MWo en de huid geneest. Zo ging het in de Amerikaanse bombardementstoestellen toe bij het laten vallen van goederen en zakken zand boven de nood- De burgemeester van Zierikzee heeft bekendgemaakt, dat voor Zie rikzee de avondklok is ingesteld van tien uur 's avonds tot zeven uur 's morgens. Het is verboden, zonder schriftelijke vergunning van de poli tie, de gemeente te betreden, of zich in het overstroomde of ontruimde ge bied van de gemeente, voor welk doel dan ook, te begeven. Dit verbod geldt niet voor militairen, die in Zierikzee werken. De toegang tot de door borden af gesloten straten, wegen en terreinen is ten strengste verboden. Na eerste sommatie, waar geen gevolg aan wordt gegeven, zal door de politie van de vuurwapens worden gebruik ge maakt. Ook de lezers van „Trouw" staan spontaan op de bres voor de hulpverlening. De gilten blijven stromen. Beter dan ooit blijkt thans de offervaardigheid van het Nederlandse volk. Br is echter nog veel geld nodig. Wie tot nu toe achter bleef, storte alsnog een bijdrage. 6e VERANTWOORDING Ontvangen op 6 Februari 1953 per Gem. Giro. C.W., A'dam f 2.50; HjE.V. Sr., A'dam f 2.50; Ohr. Voetbalver. „De Geuzen", A'dam f ilO.J.S.. A'dam, f 1O0.J.C.S., A'dam f 50.—; H.J.S., A'dam f 100.—; 'HjE.V. Jr., A'dam f 5.J.H.v.d,K., A'dam f S,L.A., A'dam f 25.J.'V. op G.G, jMiijn Zoon, geef Mdj Uw 'Hart", A'dam f 25.Chr. Anr-dP., A'dam 20.GB., A'dam 10.Piv.V, Laren 10.„Westermann", A'dam 25. Mej. M.SJB,, A'dam 25.L.F.K., A'dam 50.A.M. Jr., A'dam 50. Ontvangen op 7 Februari 1D53 per Kas. •HjZ., Utrecht f 40.—; Mej, JM„ A'dam 10.—; W.'S., A'dam 20.—; H.Z., A'dam 5— Ontvangen via „Trouw" Apeldoorn op 7 Februari 1953. Via onze agent J.AiL. te (Renüoum/lHeelsum v. trouwpartij v. H.J.W., Heelsum 109.51" Ontvangen via „Trouw" Groningen op 7 Februari 1953. JjS-N., Groningen f 10. Ontvangen via „Trouw" Haarlem op 7 Februari 1953. 'Djv.V.. A'dam f 2.50; lP-A.v.Z., Bloemen- daal f 5. Ontvangen op 7 Februari 1953 per Postgiro. Directie en Personeel 'Laagland/(Hunter Douglas Holland, Rotterdam f 10.000, Herv. School, Baam'orugge f 11350.Chr. Lag. Landbouwschool te Musselkanaal f 65.37; Mej. F.HA.G.. Hattem i 25.—; Ga rage de G., Winschoten f 200,P.J.M.. Badhoevedorp f 10.Ds. S.vP., Rijswijk i 40.TJP-D., Amsterdam f 25.M.JM., Heemstede f 10.J_AjP.S., Haarlem f 20. H.B., Haarlem f 100.B.J.deR.. Heemstede f 100.—. Gjv.d.W., A'dam f 50.—; H.Z.. Zui len post Utrecht f 25.A.BiR., Velsen-N., 50Ö.D.V., Den Oever f 5.G.G., A'dam f 10.-H-CD., Sdhaarsbergen post Arnhem f 10.Fa. M.B.&Zn., Bergen op Zoom f 25.—; S. den U., Weesp f 7.50; Z. te A. f 100.—; EB.. Luttelgeest f 25.—; HB.. Enschede f 10.Jeugdhoukcomm. Herv. Schïppersjeugdwertc, A'dam f 60.Ds. A.P., Haarlem f 50.—; Prof. Dr. GA.L., A'dam f 100.—; A. ten B., Umuiden f 50.—; H.J S., Wezep f 3.—; Mej. P5, Wezep f 1.—; J.P., Oosierbeek f 25.JJRJP., Oosterbeek f 5. Meg. S.S. f 2.50; A.CD., Driebergen f 10.—; D.vjB., Krommenie f 25.AH., Haarlem f 25.Mej. JGJL. Den Haag f 100.—; J.HM., Nieuw-Weerdinge f 25.—; A.W.v.M., Haarlem f -100.J.G.S., de Meem f 5.—; WjF.GjB.. Rijsoord f 25.—; WJB., Klaziena- veen f 10.Mr. B.WJK., Aerdenhout f 25. Mr. A.B.. A'dam f 50.JE., Bussum f 50. L.V., Hattem f 20.J.S., Diemen f 25. Fam. v. U.. Ede f 10.—; L3., A'dam f 100.— A.H., Zevenbergen f 100.Dames A. en I-H_ Leeuwarden f 11.K.V.T., Hattem f 10.—; W.deV., Breda 5.—; Mej. N. de B., Militairen van Eet 331ste bataljon grenadiers, dat bij de hulpverlening op het eiland Tholen is ingezet, woonden gisteren de kerk dienst bij, die in het stadje Tholen werd gehouden. A'dam f 10.J.V., A'dam f 10.Fam. de K„ A'dam £'10.—; W.IX., Dieren f 100.—; J.W. van D., A'dam f 10.—: 'H.J. van Wijlen- school, A'dam f 180.60; LM., A'dam f 10. Geref, M. en J.V.. Broek op Langendijk f 14.50; Ver. v. Chr. Nat. School Onderwijs te Oude Wetering f 100.S. van H„ Bad- hoevedorp 5.50; Mej. C.S.vA., Baarn f 40.—. Ontvangen via „Trouw' op 7 Februari 1953. V.E Rotterdam f 25.N.N., Rotterdam f 35.J.C.L., Rotterdam 25. STORT UW GIFTEN OP GIRO 9575 (NATIONAAL RAMPENFONDS) OF OP POSTGIRO 412739 („TROUW") MET VERMELDING VAN: „SLACHTOFFERS WATERSNOOD' De Regeringsvoorlichtingsdienst deelt mede, dat het aantal uit de noodgebieden geëvacueerde men sen ruim 50.000 bedraagt. Windbuks contra revolver Zaterdagmiddag om vier uur werd de Amsterdamse politie gewaarschuwd voor een vechtpartij in een perceel aan de Bilderdijkkade. Twee agenten gin gen er heen en jui9t toen zij bij de woning aankwamen, vloog de deur open en stormde een vrouw naar bui ten. Achter haar kwam een jongeman, die twee windbuksen meedroeg. Toen hij de agenten zag, stopte 'hij en richtte de buksen op hen. Zij zochten dekking in een portiek. Twee andere agenten, die door een omstander waren ge waarschuwd, konden op een afstand niet zien wat voor vuurwapens de jon geman bij zieh ihad. Zij trokken hun revolvers en losten drie schoten. Een daarvan trof de jongeman in de rech terzij. Hij viel neer en is vervolgens naar het Wilhelmina gasthuis overge bracht. Later is gebleken, dat de ene wlnd1- buks onbruikbaar was en dat de an dere niet was geladen. De storm van 31 Jannari Op 16 Februari is er weer een springvloed welke iets hoger zal zijn, dan die ten tijde van de raomp. Het hangt er nu maar van af, of de wind gevaarlijk is. Komt er een sterke wind, dan wordt weer schade veroorzaakt. Er is echter geen reden tot ernstige on gerustheid. Een storm als we gehad hebben komt 1 op de 300 jaar voor. Volgens ramingen ligt het aantal stuks omgekomen vee tussen de 30 en 40.000. Het is begrijpelijk dat de destructors uit alle delen van het land op volle toeren draaien. Voor wat het overstroomde deel van Brabant betreft daar zijn de ronddrij vende cadavers vrijwel opgeruimd. Nu komt de beurt nog aan de stallen en het puin, waaronder men ook dood vee denkt aan te treffen. (ADVERTENTIE) Stop dat brandei op Un maag! Heem 'O paar ReiuitM. Met een pak Rennies in huis is bran dend maagzuur eigenlijk geen pro bleem meer. Nog vóór het branden be gint, kunt ge de pijn opvangen. Eén of twee Rennies laten smelten op de tong dat is alles. Rennies zijn één voor één hygiënisch verpakt; ze sma ken lekker en fris. 115 VOLGENS hem blijft de afspraak met z'n moeder bestaan tot hij 'klaar is, dus ik heb alle hoop. Hij verwerkt alles veel makkelijker dan Rudi, hoewel die toch ook blijft vol houden. Die heeft nu eenmaal Wage- ningen in z'n hoofd...." Met meer moed dan anders sluit hy zich op in z'n studeerkamer. Het is niet zo moei lijk als anders om een thema te vin den voor de preek voor Zondag. Ai dagenlang loopt hij met de grote lijnen van de vrije stof, en de catechismus- Zondag, die aan de orde is, is deze week al bijzonder actueel, zo niet elke week alle stof actueel isMaar dat deze week het achtste gebod aan de beurt is, ziet hij als een bijzondere opdracht. Die gedachte pakt hem dan zo, dat de zinnen ononderbroken neer geschreven worden in het kriebelig handschriftKan ik het lezen? Laat maar, Daantje schrijft het Im mers over Nog voor het middag Is, zit hij naar z'n voltooide preek te kijken, en hij is er wonderlijk bly mee. Morgen de vrije stof? Of doorgaan? Nellie tikt aan de studeerkamer- deur, en haar vader roept verstrooid „ja", maar hij blijft zitten, en zijn plaats aan tafel is leeg. „Nog eens?" vraagt Nellie, en ze kijkt naar opa. „Je vader is met z'n preek bezig, kind," antwoordt hij, en dat zegt dan zeker alles, want Nellie blijft zitten en ook Daantje knikt Natuurlijk,1 want de preken moeten vandaag nog af, hoe zal ik ze anders morgen over kunnen schrijven? Het ambt van pre- ken-overschrijver lijkt hem een ge wichtig ambt Als je je vergist, ver gist je vader zich, en als je onduide lijk schrijft, kan hij het niet lezen. „Ik zal vanavond wel even de schoe nen poetsen," biedt hij aan. „Dan hoef je dat voortaan niet meer te doen.'"' Ze blijft van verbazing met haar mond open zitten, terwijl hèt stukje brood daarvóór heen en weer wiegt. Daantje knikt nog maar eens na drukkelijk, want ze snapt het zeker niet. „Dat vind ik ook," onderstreept opa. „Nellie heeft het zonder dat ook al druk genoeg, niet Nellie? Daan is ook geen kleine jongen meer, en nu kan hy je voortaan prachtig met zulke kar weitjes helpen." Je zal die meide ook nooit snappen, want nou begint Nellie opeens te hui len, zonder dat iemand haar iets doet Maar op school weten ze het al, dat Daantje nü al bij de fanfare mag ko men. Ja, hij zal dat verzwijgen! Tegen Lien Donners durfde hij het eerst niet goed te zeggen, maar die hoorde het van een ander, en ze was er helemaal niet kwaad om. „Fijn voor je," zei ze zelfs. „Ik zal het misschien aan onze Loede schrijven." Na vieren hield meester De Raadt, die ook Zondags het orgel bespeelt, hem tegen bij de deur. „Is dat waar, dat jy by de fanfare gaat?" „Mm," knikte Daantje. „Ja meester." „En je vader?" Daantje moet daar toch echt om lachen. Wat denkt die meester nou wel? „Vader niet natuuriyk, die heeft het veel te druk en hij kan nog geen eens...." De meester lacht zich tranen. Ja, hy ziet het al: onze dominee in de fanfare! „Maar vind je vader het goed? be doel ik." „Ja meester, als ik ten minste myn best doe op de HBS, maar ik hoef niet de hoogste cijfers te halen, zoals Theo, alleen maar ra'n best doen, net als Ru van ons. En dan moet ik voortaan iedere Zaterdag de preek overschry- ven, omdat vader het niet zo best meer zien kan zonder bril Wonderlyk joch, die Daantje. Nog nooit eerder zyn ze zó vertrouweiyk geweest tegen elkaar. Altyd een beetje een duistere geweest, enfin, altyd nog beter dan dat lieverdje van de baas. „Nou", bewondert hij hartelyk, „dan komt het goed te pas dat je goed schrijft, jó. Maar ik denk dat ik nou ook maar bij de fanfare kom, als ze me kunnen gebruiken." „De piccolo!" weet Daantje. „Precies. Jij tamboer, ik pijper, zal dat even wat moois worden?!" Sprakeloos kykfc Daantje naar z'n meester op. Straks zullen ze samen in de muziektent staan. Het is byna niet te begrypen dat het geluk zo ineens komt. „Dag meester," fluistert hy, want de meester legt even zyn hand op Daantj es hoofd, en dan is het opeens niet gek meer dat Nellie vanmiddag huilde, toen ik het zei van die schoe nen, zelf huil ik ook bijna. Maar dan stormt hy weg, omdat hy dat voor de meester niet weten wil. Hy botst bijna tegen Rinus de Wit op, en hij door mr. G. TE. VERHARER is altijd nog een beetje schuw voor Rinus, omdat die toen „Pas op, tamboer!" schreeuwt de timmerman, en dan zyn ze vrienden. Rinus zit ook in de fanfare, zie je Daantje kijkt nog tweemaal om. Rinus ook. Zodoende komt bakker De Gierst die avond even aan, omdat hij het fyne er toch wel van weten wil. Nellie van de dominee moet tegen de knecht ge zegd hebben dat Daantje by de fan fare komt. Daargelaten dat die jongen pas dertien jaar is, maar vindt de dominee dat dan zomaar goed? Of is het weer een kletspraatje? Dominee ontvangt hem zelf. „Ja, laat de bakker maar in de studeer- kamer, Nellie." „U bent nog Iaat op pad, bakker." De bakker is altyd wat hees. De moeders vertellen hun kinderen dat je daaraan zien kunt dat het hielp, toen de boze wolf krijt at, om een zachte stem te krygen. Bakker De Gierst slikt alleen maar alle dagen stof en meel, en die heeft al een zachte stem. De bakker schraapt z'n keel, want de dominee is er naast. Hy komt hier niet als bakker, want de knecht heeft deze kant van het dorp en met het geld is het alle dagen in orde hier. En hij komt ook niet als lid van gemeente, want hy hoort niet aan deze kerk. Overigens is er van deze domi nee niet dót te zeggen, want een vriendelyke man is 'tie. „Ik kom in m'n hoedanigheid van voorzitter van de fanfare „In goede harmonie," legt hy uit. Dan stapt hy wat moediger op het grote bureau aan, en hy steekt z'n mollige hand al uit. „Dat meende ik al," glimlacht de dominee. „Ik had uw bezoek ook niet anders uit kunnen leggen. Vertelt u maar wat er aan de hand is.... Of liever: U wilt het waarschyniyk over m'n zoon hebben?" „Net zoals dominee al zegt," beves tigt De Gierst, „Jan, die nieuwe knecht van my, kwam met de bood schap thuis, maar er wordt zoveel ge kletst. Je moet je afvragen: hoe ko men de mensen d'r by!" „Maar dit verhaal klopte In ieder geval," meent dominee Dalman. „Dat is te zeggen: ik weet nog van niks," zegt de bakker. „Maar als de dominee het goed vindt..- „Ik heb het goedgevonden, op voor- waarde dat u hem wilt accepteren natuurlijk. De dirigent, meneer Bel meen ik?" kwam het gisteravond hier vragen. Wellicht had hy over Daantje horen spreken...." De bakker is niet lang van stof, en hy wil nog deze avond het bestuur by elkaar hebben. Die dwaze bepaling uit de statuten weg, want de dominee heeft goedgevonden dat zijn zoon Mannen, als onze fanfare nu geen eerste-rangs gezelschap wordt! Hy steekt andermaal z'n vlezige hand uit. „We danken dominee wel voor het vertrouwen, dat hy In ons stelt," fluistert zyn hese stem. (Wordt vervolgd) Ten behoeve van de getrof fenen in het rampgebied zal de P. T. T. een speciale watersnood-postzegel uitge ven met een frankeerwaarde van 10 cent en een toeslag van eveneens 10 cent. De opbrengst van deze toeslag is bestemd voor het Nationaal Rampenfonds. Het personeel van de Nederlandse steenkolenmijnen heeft Zaterdag twee uren overgewerkt ten bate van het Nationaal Rampenfonds. De financiële resultaten zullen heden bekend worden gemaakt. De directies van de mynen zullen bij het door het mijnpersoneel hierdoor verdiende bedrag de op brengst van de dank zij dit overwerk bereikte meerproductie voegen. Men verwacht, dat een en ander ongeveer een miilioen gulden zal opbrengen ten bate van het Rampenfonds. De mijnindustrieraad zal 11 Februari bijeenkomen ten einde te beraadslagen over de verdere door de mynindustrie te verlenen hulp aan de slachtoffers van de watersnood. Het informatiebureau van het Rode Kruis deelt het volgende mede: Alle aanvragen naar adressen van geëvacueerden kunnen worden gericht tot het informatiebureau van het Ned. Rode Kruis te 's-Gravenfaage. Slechts behandeling van schriftelijke aanvragen is mogelijk. Deze kunnen desgewenst ook by de plaatselyke of regionale inliehtingenbureau's worden bezorgd. Dringend wordt verzocht voor elke gezochte een afzonderlijke aan vrage in te dienen en van gehuwd of gehuwd geweest zynde vrouwen tevens haar eigen naam (meisjesnaam) te ver melden. Dit vergemakkelykt zeer het controleren der zeer vele aanvragen. Indien de gezochte nog niet centraal staat geregistreerd, blijft de aanvraag gesignaleerd en na binnenkomst der registratiekaart ontvangt elke aanvra ger alsnog bericht. Het informatiebureau van het Ned. Rode Kruis, dat thans gevestigd is: Jan Evertstraat 1 te 's-Gravenhage, is telefonisch te bereiken onder no. K 1700/11.18.70. Telefonisch kunnen echter geen inlichtingen over adres sen worden verstrekt. Paul van Kempen dirigent Phil. Orkest te Bremen De Nederlandse dirigent Paul van Kempen, thans in dienst van de Ne derlandse Omroep, zal aan het eind van de zomer in dienst treden als diri gent van het Philharmonisch Orkest van Bremen en muziekdirecteur van de opera van Bremen. Belangrijke veranderingen in de luchtdrukverdeling hebben er toe geleid, dat de koude in West-Europa thans naar het Oosten wordt teruggedrongen, deelt het KNMI mede. In de nacht van Zaterdag op Zondag was de temperatuur in ons land sterk gedaald. In het Oosten vroor het 10 tot 15 graden, in het Westen over het algemeen 5 tot 10 graden. Een uitzondering in het Westen vormde Vlissingen waar de temperatuur tijdens een korte periode tot 14 graden on der nul daalde. Zondagavond be reikte een sneeuwzone ons land en vammorgen lag in een groot deel van Nederland de sneeuw meer dan 10 cm dik. Thans wordt minder koude lucht naar West- Ewopa gevoerd. In verband hiermede mag men verwachten dat in gehe&l Nederland een lichte dooi zal intreden. Nieuwe storingen, die met grote snelheid de Oceaan oversteken, zullen spoedig het weer hier te lande gaan beïnvloeden. (Van ónze Haagse redacteur) Met ingang van morgen zullen in alle postkantoren in Nederland waters noodpostzegels verkrijgbaar zijn. De zegels worden uitsluitend uitgegeven in de waarde van tien cent met een toeslag van eveneens tien cent. Onder het motto „de nood aanpakken door zegels plakken" zal er naar gestreefd worden 1 miilioen gulden voor liet Nationale Rampenfonds byeen te krij gen. Het watersnoodzegel is het gang bare 10-centszegel met de beeltenis van H.M. de Koningin tegen een achtergrond van goud oker. Het op schrift dat er op aangebracht is luidt: 1953 watersnood. In vijf dagen zyn een miilioen exem plaren van het zegel vervaardigd en door het gehele land verspreid. De zegels zullen geldig zijn tot 31 Decem ber 1954, maar de verkooptermyn zal waarschijnlijk beperkt moeten wor den tot de maanden Februari en Maart 1953. Op de eerste dag van de verkoop zal een speciaal stempel gebruikt wor den en zal ook een bijzonder omslag verkrijgbaar zyn. Dit omslag met zegel is eveneens verkrygbaar door storting van zeventig cent op giro 590.000 van het Comité Watersnood postzegel 1953, Den Haag. Aanbod van Chr. TJLO- scbool te A'dam Het personeel van de Chr. Ooster parkschool (4-jarige ULO) te Amster dam-Oost biedt aan leerlingen uit ge troffen gebieden, die deel uitmaken van een examenklas (opleiding A en B), in de school op te nemen, opdat zij komende zomer hun eindexamen kunnen doen. Voor huisvesting wordt gezorgd. Drie Rode-Kruishelpsters aangehouden Verdadbt van het plegen van onre gelmatigheden zyn drie helpsters in vaste dienst van de afdeling Schiedam van het Rode Kruis gearresteerd. Twee wórden nog steeds door de politie vast gehouden, de derde is wegens familie omstandigheden voorlopig op vry e voe ten gesteld. De politie heeft de zaak in onderzoek. (ADVERTENTIE). BIJ HOEST EN KEELPIJN fTYDan SL'JM-OPLOSSEND Dan heirt bi/ioep RADIO-AGENDA Dinsdag 10 Februari HILVERSUM 1 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO ö.UU—24.00 AVRO. AVRO. 700 Nieuws. 7.10 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO 8 00 Nieuws. 8.15 Gram 9.00 Morgenwijding 9.15 Koorzang. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken, 11.30 Pianorecital. 12.00 Musette-orkest. 12.30 Land- en tuinbouw- meded 12.33 Voor het platteland. 12.40 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded of gram 13.20 Dansmuz. 14.00 ,.Zeg eens, Amerika" 1430 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. 16 30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muz. 17.50 Militaire reportage. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Reportage of gram. 18.35 Gram. 18.50 „Paris vous parle". 18.55 Fanfare-orkest. 19.20 Verzoekprogramma. 20.00 Nieuws 20.05 Gevar. programma. 21.15 Lichte muz. 21.35 ..Ik weet. ik weet wat U niet weet" 21.50 Tiroler muz 22.30 Mededelingena 22.35 Gram. 22.45 Buitenl. overzicht. 23.00 Nieuws 23.15 New York Calling. 23.2024.00 Gram. HILVERSUM £1. 298 m. 7.0024.00 KRO. KRO: 7 00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Och- tendgyhin. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kalender. 8 00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw 9 35 Gram. 9.40 Lichtbaken. 10.00 Voor de Kin deren. 10.15 Gram. 11.00 Voor de huis vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Actualitei ten. 13.25 Arnusemensmuz. 14.00 Gevar. programma. 14.50 Radio Philh. orkest en solist. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken- 16.30 Ziekenlof 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de Jeugd. 17.45 Reg.uitz.: S. Robles: „Wageningen. een nederzetting in Suriname". 18.00 Gram. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Voor de jeugd. 18.52 Actualiteiten 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 „Uit het Boek der Boeken". 19.30 Gram 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 ..La croisade des enfants", muzikale legende. In de pauze; De Radio dokter en gram. 22.40 Gram. 22.45 Avond gebed en liturg, kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 Viool en clavecimbel. 23.45—24.00 Gram. BBC in het Nederlands. 22.0022.30 op 224 en 48,54 'm. Nieuws; Commentaar: Boeken en schrijvers. TELEVISIE Experimenteel programma van de VARA 20.15—21.45 1. Dokters televisite. 2. Weeroverzicht. 3. „Dijkbouw". film. Hor.; 1. zeer mager mens (fig.). 5. praal graf. 9. snelle loop v.e. paard. 11. steen soort, die voor dijk- glooiingen gebruikt wordt. 12. draagbaar. 14. korte tijd. 16. mannetje van de geit. 17. makker. 19- alte- goed mens. 22. bevel te stoppen. 23. in tij delijk gebruik van een ander. 24. helper (afk.). 26 snaarin strument. 28. ring vormig koraaleiland 29. levensvocht. 30. ongegist vruchtensap 33. eerste optreden ln het publiek. 35. In- en verkoop 36 uit spreken. 37 krachtig. 38. hevige wind. Vert.: 2. kleurstlft 3 sneeuwhut der Es kimo's. 4 huisdier 5- waskuip. 6. toegan kelijk. 7. motorsloep aan boord v. e. schip 8. gezwel. 10. land ln de mond van een ri vier. 13. dag. waarop de inboedel wordt ge veild. 15. dichtgeslo ten hand. 18. kaarten- boek. 20. rij struiken tot afscheiding. 21. strafverhlijl. 24. grond soort. 25 gedeeltelijk, bevroren vruchten drank. 26 rand van bloemplanten In een tuin. 27 stok met voettrede. 31. hoog in prijs. 32. vuisthandschoen. 34. lichte slag. 35. blauw katoenen kiel. kam, UI, bed, ree, vaalt, one, pasar, pal, los, kano, rots, mare, pose, non, rit. Oplossing 273 Hor.:,zode, ergo parodie, prent, allee, run, som, dek, Em„ de, kaUber, kali, edel, me lodie, A.P., la, aak rem. pos. Hano, Arosa, notaris, dons. eten. Vert.: open. dan, erts, Edam, ril, geld, sprei, hekel, rum, eed, ooi, dalen, medio,

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3