VIERDE LIJST VAN VERLIEZEN Stembus tijdelijk giftenbus ce-RfrmcMT Ambtenaren komen huis aan huis Familieberichten Clara Haskil Amstel's Werkman irrn [nterlandvoetbal voor Rampenfonds Koningin per boot naar rampgebieden RODNE Y of OISGO VER 1 Hervormde noodkerk in Amsterdam-West Koninklijke familie ter kerke Evacué 2 TROUW MAANDAG 9 FEBRUARI 195J Niet vergeten fn breed, alsof er niets ge- gezegd. Het concert begint ting voorzien. uur- Daar de mogelijkheid be- In de Koepelkerk aan het staat, dat deze generator- morgen- wagen grote diensten kan Nog zie ik voor mij het be?rd was' En men kan er om acht uur. ntpr het einfieineo zekeT vaZW, dat over en- water, het eindeloze water. Honderden meters, hier en kele Jar.en,°P de akkersdie Leidsebosje daar dijken met gaten, de onvindbaar zijn gewor- avond het blindenkoor, "ook bewijzen"" heeftPhilips be- resten van trotse boerderij- den, de gewassen weer zul- ten bate van de ramp. Ds. sloten de opening van de en die verlaten uitsteken 1 opschieten uit de vrucht- Spruyt zal op deze samen- rijdende expositie, die op 't boven die trieste, beweeg- ^ant de bfwo" komst een toespraak hou- lijke vlakte. Bij Dirksland Museumplein te zien zal zijn, uur. uit te stellen. De openstelling' baar. Zingt u mee? ners daar weten van door- den. Aanvang acht op het zwaar getroffen ei- fetten> ook al hebben zij al- Kaarten zijn nog verkrijg- was™vastgesteld "op"l0*Fe- land Goeree-Overflakkee es verloren. een boer op de dijk, met zijn Het leven in Amsterdam dochtertje van vijf jaar. Het heeft zijn gewone gang her meisje zag wit van de kou nomen. Vanmorgen was de en de slaap. Al eendag tram weer even volgepakt stond, die gevluchte daar met als op andere dagen. Er wa- zijn kind te wachten op zijn ren weer mensendie snauw- vrouw, die zich ook onaer den en mopperden. Zou men ongetwijfeld bekend zijn. de geredden moest bevin- het al weer vergeten zijn? Hedenavond kunt u nu in den. Zonder haar wilde hij Natuurlijk gaat het leven de Westerkerk z'elf in zo'n werkzaamheden zal minis- met vertrekken. Toen kivam verder, zoals het water blijft dienst meezingen. Aan deze ter Algera op 24 Februari na uren wachten een kleine, stromen en de dijken weer avond verlenep het Wester- niet op de vraagavond van open boot voorbij, die even gedicht zullen worden. Maar kerkkoor en de Chr. Ge- de Studiegroep AT3- verderop meerde. Daar stond laten wij nooit vergeten, mengde Zangvereniging „J. Vrouwen kunnen zij, te midden van bedrukte want dat doen wij zo gauw. S. Bach" hun medewerking. vrouwen en mannen. Eva- ÉH WÊÊ cué's. Dat weerzien zal ik y, uuig van ounua -Jansen, nooit vergeten. °or de ramp het orgel wordt bespeeld °HeTi-s maar een onderdeel- Zaterdag hebben de Cen- door Meindert Boekei. tje van die ellende, die zich trale Markthallen, de Vis- zangdienst, die om ïiauoui in de geteisterde Zuidwest- markt, de dagmarkten, gros- halfacht begint, wordt op Eerste Atjehstraat 11, twee- hoek van ons land de afge- siers, veilingen, kleinhandel, Zondag 22 Februari om ze- jje étage, die de afgelopen lopen dagen heeft af gespeeld, marktkooplieden, staan- ven uur 's avonds door de week bij'het Verenigd Car- Moeilijk moet het zijn voor plaatshouders en werklieden NCRV uitgezonden. Ieder- gadoorskantoor zijn zilveren hen, die daar niet geweest te zamen een bedrag van een is hartelijk welkom in jubileum als 'waterklerk fitm nm Ji nb i vh nTlnmrtnl OA flftfl «..IJ1..-Jw-U1.1 fjp Wpstprkprlf bruari. De Christen-Gymnasias ten Bond, afd. Amsterdam De Zondagavond-zang- heeft besloten de grote avond, diensten, die de N.C.R.V. om die op 19 Februari gehouden de veertien dagen voor de zou worden, uit te stellen microfoon brengt, zullen u tot 26 Maart. De kaarten blijven geldig. Wegens zijn z'eer drukke AR- spreken, In verband hiermede is de Het geheel staat onder lei- vraagavond uitgesteld tot 't ding van Simon C. Jansen, najaar. Handdruk voor de heer H. Fransen, heeft gevierd. Westerkerk. Morgen Alle-Dag-Kerk. Zijn, om het zich allemaal 30.000 gulden bijeengebracht de Westerkerk. in te denken. Toen ik moe voor het Rampenfonds. terugkeerde in Amsterdam Op de avond van Maan- Uitgesteld was het alsof ik een reis van dag 16 Februari woydt in In verband met de drin- jaren had gemaakt. Toch het Concertgebouw een ope- gende behoefte aan stroom- Meditatie Pd«V H. a7 Visser ."Aan heeft zich maar enkele uren ra-concert gegeven ten bate voorzieningsapparatuur in 'het orgel Simon c. Jansen. Me- van Amsterdam verwijderd van het Rampenfonds. Hier- het getroffen gebied, heeft Atieda^felkkoor een onvergetelijke tragedie aan werken ondermeer mee Philips de mobiele electrici- afgespeeld. Louise de Vries, Frans teitscentrale van haar rij- Toen ik Donderdagnacht Vroons. Gré Brouwenstein, dende tentoooistelling ter r_ over de Oosterschelde voer Greet Koeman, Anton Elde- gebruik aangeboden. Dit ap- 20..Engels-lfervormde Kerk,' een kleine sleepboot ring en Guus Hoekman. Alle paraat heeft een vermogen Begijnhof. Herdenkingsdienst ter bracht mij naar Zierikzee uitvoerenden hebben hun be- van 120 kw. en kan een stroomde het water kalm langeloze medewerking toe- kleine stad van noodverlich- geven' de werking verleent verder AUedagikertolcoor. 1-2.30>13.30 Zuidersehodl, Geulstraat 9. Jaar. vergadering Ned, Christen Vrou. wen'bood, afd. Rivierenbuurt. Declamatie door J, Oosterwelder. gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de evangelist J. 20. BURGER ELKE I 2|04|8 7 Geboortedatum jQezer(es) van Amsterdam liet de STEM van -zijn (haar) hart gelden, ook uit dank voor het behoud van. de Hoofdstad en droeg nóg een steentje bij ter leniging van de ontstellende nood veroorzaakt door de Stormramp 1933 STORMSTEEG i 6 8 Stem- district 997 'De Burgemeester van Amsterdam verklaart namens het Nationaal Rampenfonds een bijdrage te hebben ontvangen. Amsterdam Februari 1953 (Van een onzer verslaggevers) Amsterdam heeft het gehele ingrij pende apparaat van zijn verkiezings organisatie op gang gebracht ten be hoeve van de noodlijdende land genoten. Honderden ambtenaren zul len uiteraard in hun vrije tijd en geheel belangeloos het kiezerskorps van Amsterdam gaan bezoeken. Men zal met de bekende stembus in de deuropening van het kiezerspubliek verschijnen, ten einde de stemgerech tigde Amsterdammer in de gelegen heid te stellen de „stem van zijn hart' uit te brengen. Ruim 535.000 kies gerechtigden wordt gevraagd een gift te doen in de stembussen. Men ont vangt dan een door de burgemeester getekend certificaat op naam. Vrijdagavond a.s. wordt aan dit plan uitvoering gegeven. Dan zullen 600 ambténaren met 300 bussen het Noor delijk stadsdeel bezoeken. Men za. hüïs aan huis het certificaat presen teren. Noord, met 32.000 kiezers, zal voor de hoofdstad het spits moeten afbijten. Dit wordt geen collecte in. de strikte zin van het woord, dit wordt een mas saal gebaar van het kiezerskorps, waaraan zo hoopt men in officiële kring geen kiezer zich zal onttrek ken. Meer dan 200 ambtenaren van het Bevolkingsregister hebben spon taan de arm opgestoken en een ap plaus aangeheven, toen gevraagd werd of zij wilden meehelpen. De ploeg kasambtenaren van het G.E.E. is als telploeg voor de stromen aan geld, die men verwacht, gemobili seerd. Na de krachtproef in Noord zullen de andere stadsdelen volgen. (uil andere bladen) Getrouwd: J. Gast en H. van Walsum. Botterdam; C R. H. ter Haar Romeny en C. Chr. Wachter. Leiden; Th. F. Rebattu en H. Nicolai, Amsterdam-, D, Cevad en D. Bramhall, Londen; J. A. J. Meulenberg en D. van Hesteren, Warmenhuizen Bevallen: Mevr. CohenCorper- Holly wood U S.A i. d-. Mevr Dieselvan Rinte. Lochem. z.; MevT Swierstra—Bos, Rotter dam. z Mevr BeekhuysenLeis Buur- malsen, z.; Mevr van HestMessing. Rot terdam, z.: Mevr. MarseilleBax. Dordrecht Overleden: J. C. J. A. Brongersma—Heyse. Heemstede; M. van Zoest, 73 j., Rotterdam; J. C. de Bakker. 47 j.. Middelharnis; M BloklandBuijze. 54 J„ Papendrecht; H K. Heller. 71 j.. Den Haag; J. Houtstra, 06 J-, Amsterdam-, H Tramper. Amsterdam: H Klaassem, 66 I Den Haag J D Klaassen— Zleck 65 j. Den Haag. C G I Plukker 60 Grave ,i N Bouman 86 Dordrecht P G u M var, Sonsbeeck, 66 j., Den Haag. Ph. J, Köhter, 74 J., Breda; S. H. Kolk- meyervan oosterzee, 77 j., Locnem; M. Oranje, 5 j-, Soest. Het eindbedrag gaat volledig naar het Nationaal Rampenfonds, er zullen geen onkosten zijn, alleen maar be langeloos dienstbetoon van honderden ambtenaren. De tekenaar Doeve heeft het cer tificaat geïllustreerd. Met nadruk wordt er op gewezen, dat deze actie van het kiezerskorps van Amsterdam buiten elke inzame ling omgaat. Als stad, als hoofdstad, kan moet Amsterdam, stad van het water, een prachtig figuur slaan. Iedere kiezer moet er een eer in Hoorde men Clara Haskil voor eniige weken als soliste in het Pianoconcert van Schumann, Zaterdagavond trad zij in de Kleine Zaal in een recital op, met werken van Bacih, Mozart, Beet hoven, Brahms, Schumann, Debussy en Ravel, Men kon zich deze avond verplaatst gevoelen naar de tijd voor Wereldoor log II, toen de grote pianisten van een vorige generatie, we denken aan Lamond en Pembaur, hun recitals kwamen geven. Ook toen placht men zulke belangrijke en uitgebreide pro gramma's ten gehore te brengen. Clara Haskil, hoewel niet tot de vorige generatie behorend, is een pianiste, die het goede en waardevolle van die tijd voortzet. In technisch opzicht is haai apel volmaakt. Het schijnt, dat het pianospel voor haar geen geheimen of moeilijkheden meer heeft. Zonder enige zichtbare inspanning speelt zij de meest in gewikkelde passages, of die nu grote kracht of uiterste lichtheid vereisen. Maar veel belangrijker is, dat Clara Haskil -iedere compositie in het juiste licht plaatst. Zij is verder gekomen dan tot volmaakt vakmanschap, ze heeft .zich behoed voor de eigenzin nigheden van hei virtuozendom, ze is doorgedrongen tot de psyche der com ponisten, wier werk zij vertolkt. Zo was het bij Bach in zijn klare Toccata in e, zowel als in zijn Pastorale, het orgelwerk, waarvan Dinu Lipatti een bewerking maakte, zo was het ook bij Moizart in zijn C-dur Sonate en bij Beethoven in een zijner laatste Sona tes. Dit is de grote bekoring van het pianospel dezer kunstenares, dat wij, zonder één ogenblik aan iets anders te denken, onmiddellijk in contact ge bracht worden met de geest van de muziek. De uitverkochte zaal heeft het Clara Haskil niet aan ovaties laten ont breken. In de Grote Zaal concerteerde het Mannenkoor „Amstèls Werkman" (di rigent Kees Kef) ter gelegenheid van zijn 65-jarig bestaan, m>et de Amster damse Postharmonie (dirigent W Steijn). Het Mannenkoor opende het pro gramma met de 23e Psalm van Schu bert (piano: Henk Duinker) en het virtuoos gezongen Saltareltte van C. Saint-Saens. Het moet gezegd wor den. dat Kef. de beperkte mogelijk heden van zijn stemménmateriaal heeft uitgebuit. Zowel in Sohuibert als in Saint-Saens kon men genieten van een gezonde miusiceengeest. Na de pauze hoorde ik The Testa ment of Freedom van de Amerikaanse componist R. Thompson op teksten van Jefferson, een vierdelig werk met pianobegeleiding. De kennismaking met deze comiDositie liet geen sterke indruk achter. Behalve enige pakken de melodieën van populair karakter, komen er al te veel stukken in voor, die mede door de lage ligging tamelijk monotoon klinken. Een gloedvol gezongen „Ik sla de trom" van Bertus van Lier besloot het concert. De Postharmonie speelde werken van Bizet, Borodin, Grieg, Boedijn en Van Anrooy,hetzelfde programma waarover onlangs in deze rubriek ge schreven werd. jTv N.. Vermiste soldaat terug De dienstplichtige soldaat W. M. de Haas, legernummer 32.11.07.137, dienstdoende bij de kokschool te Lei den, van wie werd gemeild, dat hij sedert Maandag 2 Februari bij Abben- broek werd vermist, heeft zich Zater dag bij zijn commandant gemeld. TEKKO TAKS stellen het certificaat, ten bewijze dat zijn of haar hart gesproken heeft, te bezitten. Teklco deed wat hem gevraagd werd. Hij vertelde van zijn pech die morgen in de tuin en hoe hij zich dat alles herinnerde, toen hij op de tram stond. Hij had toen hardop moeten lachen en dat was alles. Van de uitvinding van professor Starreveld vertelde hij na tuurlijk niets. Dat was afspraak. Trouwens, het tabletje was al bijna uitgewerkt, hoewel Tekko zich toch nog steeds blij en opgewekt voelde. De brigadier begon echter intussen ook iets te voelen. Er kriebelde iets in zijn hoofd en in zijn keel. „Zo zo! Dus u bent die be roemde meneer Tekko Taks!" sprak de brigadier in een poging om ernstig te blijven. „Wel, wei! Ik heb veel over u gelezen, spannende avonturen en zo! Wat zei u ook weer? Dachten die mensen en de conducteur, dat u ze uitlachte? Ha, ha!" Het tabletje begon merk baar te werken nu. „Ha, ha! Overlast! Oh, ha, ha, ha. belediging van een ambtenaar in functie! „Ha, ha, ha. Het is om te gillen!" En de brigadier viel slap van het lachen op zijn bureau, zodat een paar agenten verbaasd kwamen aanlopen. (Advertentie) Wèg die afvalstoffen 1 die Uw ingewanden verstoppen! I Zacht en toch snel werken Op Zaterdag 7 Maart wordt een voetbalwedstrijd gespeeld tussen De nemarken en Nederland ten bate van het Nationale Rampenfonds in het Feyenoord-stadion te Rotterdam. Koningin Juliana is vanmorgen te halfacht naar Spijkenisse op Voorne- Putten vertrokken om te trachten van daaruit met een boot van de Waterstaat een tocht naar verschillende eilanden te maken. Zij was voornemens dorpen te bezoeken waar nog mensen wonen, niet reeds ontruimde dorpen. H.M. is voornemens deze week ook Texel te bezoeken. Burgemeester installeerde comité B.B. „Indien ooit de betekenis van buren hulp en onderlinge bijstand tot haar recht is gekomen en noodzakelijk ge bleken, dan is het wel bij de ramp, die ons vaderland heeft getroffen. Doch evenzeer is de bereidheid daartoe dui delijk naar voren gekomen," zo sprak vanmorgen de burgemeester van Am sterdam, mr.Arn. J. d'Ailly, bij de installatie van het plaatselijke comité Bescherming Bevolking in de raadzaal v>a>n het stadhuis. „Bij de rampen, die ons zullen tref fen als een nieuwe oorlog zou uit breken, zullen minstens evenzeer burenhulp en onderlinge bijstand van grote betekenis zijn," aldus de burge meester. Het uit alle geledingen van Amsterdams bevolking samengestelde comité, waaruit een werkcomité zal worden geformeerd, bestaat uit 56 leden. Het staat onder voorzitterschap van de heer W. C. Ro_est van Limburg. Op 30 Maart begint in de hoofdstad de werving van vrijwilligers; 20.000 krachten zijn nodig. (Advertentie) For my honey and for mo "^53- Ds. D. BAX OVERLEDEN Ds. D. Bax, emeritus-predikant van de Ned. Hervormde Kerk, is Zondag ir. de ouderdom van ruim 87 jaar te Maartensdijk overleden. Ds. Bax werd 12 Mei 1865 te Lage Vuursche geboren en ontving zijn opleiding in Kampen, Amsterdam en Utrecht. Hij behoorde tot de Gereformeerde Bond in de Ned. Hervormde Kerk en stamde uit een 'bekend predikantengeslacht. De thans overledene diende van 1896 tot 1943 achtereenvolgens de Ned. Hervormde gemeenten van Hierden, Asperen, Noorden, Oude Tonge, Puttershoek en Blauwkapel. Op 1 October 1943 ont ving ds. Bax eervol emeritaat, waarna hij zich metterwoon in Maartensdijk vestigde. De begrafenis zal Donderdag 12 Februari a.s. plaats vinden op de be graafplaats te Groenekan. De stoet vertrekt om één uur van het sterfhuis. RIJKSUNIVERSITEIT UTRECIIT HEEFT COLLEGES HERVAT De rector magnificus van de Rijksuniver siteit te Utrecht verzoekt bekend te maken, dat de colleges en practica met ingang van 9 Februari zijn hervat PROMOTIE AMSTERDAM (Gem. Univ.) Bevorderd tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proef schrift, getiteld „Risico bij koop in verband met eigendomsovergang" de heer A. Bonnet, geb. te Amsterdam. ROTTERDAM Bevorderd tot doctor ln de economische wetenschappen: F. Hartog te Scheveningen op proefschrift, getiteld „Problemen der moderne economische politiek". ACADEMISCHE EXAMENS. AMSTERDAM (Vrije Univ.) Geslaagd voor: doet. ex, rechten: J. H. W. Poort man te Oegstgeest; D. Karsemeyer te Mui den; J Kloosterman te Den Haag; E. D. Kraan te Vlaardingen; F. W. At tem a Den Haag en H. B. Frieman te Enschede. LEIDEN Geslaagd voor: card, ex, godgeleerdheid: J. H. Sohellingerhout te Alphen a. d. Rijn: doet. ex. geneeskunde de dames E, M. Staab te Rotterdam; A. Veldihuijzen van Zanten te Hillegoim, M. Vissers te Rotterdam, idem de heren F. de Jong te Gorinohem, P. v'. Leeuwen te Rot terdam, Pieter van Leeuwen te Voorburg. A. Roos te Dordrecht. H. Schouwinife te Loohem en L. N. Zaaijer te Voorburg; semi-arts ex. G. A. C Voorhorst te Den Haag; arts ex. de dames A. E. Nissen te Den Haag en G C. de Vries te Rotterdam, idem de heren G. H. van Driem en dr. G. A. Harten, beiden te Den Haag. AMSTERDAM (Gem. Univ.) Geslaagd voor cand.ex. economie: S. de Boer te Edam; cand.ex, pol. en soc. wetenschappen: mej. H. W. v. Woelderen en mej. L. Twjjnstra, beiden te Amsterdam. ROTTERDAM Geslaagd voor cand.ex. economie: mej. H. G, A. Vissink te Eind hoven en de heer A. Ooms te Krimpen a. d Lek; doet. ex. economie: J. D. de Haan te 's-Gravenhage. Ch. H. M. Nijman t.e R'dam, F. Foudraine te Voorburg. G. v. Wieringen en A. Huisman, beiden te Rotterdam. UTRECHT Geslaagd voor semi-artsex. W. J. v. Zijl te De Bilt, P. H. v. Setten te Zwolle, J. Roos te Utrecht, mej. W. G. Ren- ger te Rijssen en mej. L. W. P. de Ruiter te Utrecht; artsex.: H. G. Parren te Zalt- bommel, A. Potasse te Aerdenhout, H, Ver hoef te Utrecht en G. J. Ensink te Hilver sum; tandartsex.: F. H. Meijer te Oosterbeek en P. W. Akkerman le Dordrecht. NED. HÊRV. KERK Benoemd: Te Utrecht (tot hulp prediker), J. van Veen, a.s. em. pred. te Vroomshoop. GEREF. KERKEN Bedankt: Voor Monster, E. I. F. Nawijn, miss. pred. voor de Jodenzen- ding, te 's-Gravenhage-Oost. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal: Te Baarn: W. Ruiter te Sneek en K. J. Velema te Mïdwolde. GEREF. GEMEENTEN Bedankt: Voor Berkenwoude, G. Zwerus te Middelharnis. Wij publiceren hieronder de vierde lijst van slachtoffers van de watersnood. Het Rode Kruis kan in verband met de omstandighe den, waaronder de gegevens van deze verlieslost worden verzameld, niet de volledige garantie geven voor de betrouwbaarheid. Het is dus mogelijk, dat eer. enkele wijziging achteraf noodzakelijk zal blijken. (Niet gecontroleerde opgave) uitgege ven 7—2—'53. BROUWERSHAVEN Omgekomen te Brouwershaven; De Nooyer, Janna, geb.: 4,11,09. De Nooyer. Janna, geb.: 18.11.47. De Jonge, Neeltje. geb.: 15,6.49. DREISCHOR Omgekomen te Dreischor: Bal, Jannetje, echtgenote van Moermond. Cornelis, geb.: 1.7.1929. Gem. DUSSEN (Hank) Verdronken: Verbeek. Cornells, geb.: 11.4.03 te Andel, laatste adres: Kortedijk acht begraven te Raamsdonkveer dd. 4.2.53. Verbeek, Martinus Marinus, geb.: 23.9.42 te Dussen. laatste adres: Kortedijk 8. lijk nog niet gevonden. Rijken, Leonardus, geb,: 17.1.82 te Dus sen, laatste adres: Peerenboom 1, IUk nog niet gevonden. DUSSEN (Biesbosch Hank) Van Wijk. Dirk. geb.: 18.8.02 te Wijk en Aalburg laatste adres: Boerenverdriet 2, begraven in Aalburg dd. 5.2.53. Van Wijk. Elbertus Abraham, geb.: 10.8.29 te Eethen, laatste adres: Boerenverdriet 2. begraven in Aalburg dd. 5.2.53. Van Wijk, Johannes Gerrit, geb.: 5.8.37 in Dussen, laaste adres: Boerenverdriet 2, begraven ln Aalburg dd. 5.2.53. FIJNAART Geborgen slachtoffers: Van Opdorp. Francisca Johanna Maria, geb.: 7.3.47 te Fijnaart. laatste adres: Fijn aart d. 228. Van Opdorp, Adrianus, geb.: 10.2.1946 te Fijnaart. laatste adres: Fijnaart d. 228. Van Baggem, Georgine, geb.: 1.1.90 te Utrecht, laatste adres: Fijnaart d. 166. Markus. Jacobus, geb.: 11.11.22 te Fijn aart, laatste adres: Fijnaart d. 176. Knook. Johanna, geb.: 19 5.20 te Fijnaart. laatste adres: Fijnaart d 236 HALSTEREN Geïdentificeerd slachtoffer: Roks, Catharine M„ geb.: 5.4.52 te Hal steren, laatste adres: B 326. HEIJNENOORD Geïdentificeerde slachtoffers; Zevenbergen, Dirk Pieter. geb.: 25.4.83 te Heijenoord Zevenbergen, Margeretha, geb,: 15.7.91 te Heijenoord, laatste adres van belden: Blaaksedijk KLUNDERT Aanvulling 3e lijst d.d. 6—-2—'53: Aangesploeld en geïdentificeerd dd. 5.1 Zwarts. A., dpi. soldaat uit Delft. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het gemeentelijk gasthuis te Zeven bergen. LAGE ZWALUWE Sprangers, Waltherus Wilhelmus Marle, geb.: 7.3.92 te Hoge en Lage Zwaluwe, laat ste adres: Groenendijk 2, begraven te Hoge Zwaluwe Dingemans, Cornelia, geb.: 1.4.77 te Hoge en Lage Zwaluwe. laatste adres: Groenen dijk 50. begraven in Hoge Zwaluwe MIDDELHARNIS Overleden slachtoffers: Van Wezel, Aren Leendert. Vroegindewey, Fransje. Van der Sluis. Neeltje. Vis. Leendert. Vis, Tannetje Adriaantje Breeman, Hulberdina. Kranse. Maria. Netten, Hendrlcus. MOERDIJK Van Geel, Lambertus Gabriel, geb.: 25.6.16 te Zevenbergen, laatste adres: Steen weg 4, Moerdijk, lijk nog niet gevonden. NIEUW-VOSSEMEER Omgekomen slachtoffers: Zwijters. Marinus Johannes, geb.: 9.5.25 te Nw.-Vossemeer. laatste adres: Hoogte 65. Verbogt-Jansen, Anna Maria Cornelia, geb.: 20.3.73 te Nw.-Vossemeer. laatste adres: Pelsendljk 336 De Klerk-Vriens, Maria, geb,: 1.1.65 te Nw.-Vossemeer. laatste adres: Voorstraat 31- Van der Malen, Marijnus, geb.: 5.12.96 te Nw.-Vossemeer, laatste adres: Pelsendljk 330. Ooms, Catharine Johanna Theresla, geb.: 2.3.33 te Nw.-Vossemeer, laatste adres: Kade 355. Jeroense, Leendert, geb.: 2.11.07 te Oud- Vossemeer. laatste adres: Kortendljk 78. Nljssen-Van Dorst Wilhelmina Petro- nella, geb 17.3.00 te Nw.-Vossemeer. laat ste adres' Paardenhoek 367 Hellemons-Meesters. Maria Johanna, geb.: 10.7.11 te Steenbergen, laatste adres.: Kor- tendijk 84. Van Geel. Johannes Adrianus. geb.: 1.8.41 te Nw.-Vossemeer. laatste adres: Pelsendllk 327 Van Geel, Johanna Petronella, geb.: 13.1.44 te Nw-Vossemeer. laatste adres- Pelsendllk 327 Van Geel. Marinus Cornells, geb.. 28,3.46 te Nw Vossemeer. laatste adres- Pelsendljk 327. Van Geel. Cornells Ferdinand, geb.: 9.11.48 te Nw.-Vossemeer, laatste adres: Pelsendljk 327, Van Geel, Petronella Johanna. 9.11.48 te Nw.-Vossemeer, laatste adres: Pelsendijk 327. Van Oorschot. Maria Elisabeth, geb.: 23.9.49 te Nw.-Vossemeer. laatste adres: Pelsendljk 323. Van Oorschot, Petrus Wilhelmus Maria, geb.: 21.4.48 te Nw.-Vossemeer, laatste adres: Pelsendljk 323, Van Oorschot, Wilhelmus Adrianus, geb.: 18.5.51 te Nw.-Vossemeer, laatste adres: Pelsendljk 323. Meeus-Bastiaanse, Carolina, geb.: 24.4.83 te Steenbergen, laatste adres: Paardenhoek 369. NOORDGOUWE Omgekomen: Van der Have. Levlna, echtgenote van Adriaan Adriaanse. geb.: 18.10.1877. NUMANSDORP Geïdentificeerde slachtoffers: Bos. Maaike, geb.: 28,8.49 te Numansdorp, laatste adres: Schuringsedijk wz. 112. Reedijk. Gerrit. geb.- 26.12.30 te Numans dorp. laatste adres: ICol-teboomweg 15. Kot, Anthonie, geb 1.4.23 te Numans dorp. laatste adres: Korteboomweg 13. OUDERKERK a.d. IJSSEL Rijkaart, Geertje, geb.: 2.11.89 te Ouder kerk a. d Usel. laatste adres: B 189. PAPENDRECHT Kraal. Grietje Johanna, geb.: laatste adres: Westeind 154. Veth, Aart Willem, geb 19,9,06, laatste adres: Plein 8 RAAMSDONKSVEER Pols. Josephus Adrianus. geb.: 25,8.81 te Gorinchem, laatste adres: Sandoel 41, be graven te Raamsdonkveer dd. 5.2.53 SLIEDRECHT Verdronken d.d. 12'53: Kraayeveld. Lena Maria, weduwe, geb.: 30.11.70 STELLENDAM Slachtoffers: Troost, Neeltje Adrlana, geb,: 1911, laat ste adres: Meidoornstraat 5. Stellendam. Kuiper, Johanna Dirkje, geb.: 1930, laat ste adres: Wijk H 17, Stellendam. Van der Voort-Bljdevaart, J„ 43 jaar. af komstig uit Georgetown. Canada. Boshoven. Johanna geb.: 1918. laatste adres: Voorstraat 11, Stellendam. ..Van Soest, Jan, geb.: 1946. laatste adres: Wijk II 11, Stellendam Van Huizen, Maria, geb.: 1921, laatste adres: Wijk II 11, Stellendam. Van den Berg. Maria, geb.: 1895, laatste adres: Wijk II 26. Stellendam. Vroege, Jantje, geb.: 1888, laatste adres: Wijk II 24, Stellendam. Van Soest, Gerbrand, geb.: 1920. laatste adres- Wijk TI 11. Stellendam. Fllkweert Janna geb.. 1901. laatste adres Wijk II 6 Stellendam Van Oostenbrugge geb.; 1911, laatste adres: Wijk II 17. Stellendam. Breederveld. Cornelia, geb.: 1931, laatste adres: Pr. Wilhelminalaan 2, Stellendam. Breederveld, Teuntje, geb,: 1933, laatste 1 adres: Pr. Wilhelminalaan 2, Stellendam. Troost-Zwartkamp, Jacoba, geb.: 1877, laatste adres: Burg. Charbonstr. 31. Stellen dam, Breederveld-Van Laan. Grietje, geb.: 1893, laatste adres: Wijk n 5a. Stellendam. Van de Ree, Barend, geb.: 1866, laatste adres: Mr. IJman Caustraat 47, Stellendam. STRIJEN Geïdentificeerde slachtoffers: Verschoor, Teuntje. geb.: 23.11.1935 te Strhen. De Vos, Bastiaan. geb.: 17.9.1878, 's-Gra- vendeel. laatste adres: Strijen, Mookhoek 111. De Boer-Van Rijswijk, Cornelia, geb.: 12,9.1886 te Hendrik Ido Ambacht, laatste adres: Schuringsedijk. Goud, Cornells, geb.: 6.6.1884 te Putters hoek, laatste adres: Schenkeldljk 55. Reedijk-Heita. Cornelia, geb.: 9.9.1894 te Heijnenoord, laatste adres: Buitendijk 56. Niet geïdentificeerd, doch waar schijnlijk omgekomen: Verschoor, Anthony, geb.: 21.12.92 te Strijen. laatste adres: Buitendijk 11. Verschoor-Engels, Elisabeth Pietertje, geb.: 5.9,95 te Strijen Verrijp. Teunis. geb. 2.10.96 te Strijen laatste adres: Schenkeldljk 74. Verrijp-de Man, Jannetje Elisabeth, geb. 10.8.93 te Hoogvliet, laatste adres: Schen keldljk' 74. en waarschijnlijk dochter Wil- lempje Verrijp. geb.: 24.5.33 en nog twee dochters. Monen, Harm, geb.: 26.5.80 te Hogeveen laatste adres: Buitendijk 58. Monen—Diphoorn, Maria, geb.: 6.3,86 te Zuidwolde, laatste adres: Buitendijk 58. Monen. Jan, geb.: 23.1.18 te Strijen. laat-, ste adres: Buitendijk 58, Monen, Harm Marinus, geb.-, 2.7.22 te Strijen laatste adres- Buitendijk 58. Slagboom, Pieter geb.: 27.9.03 te Strijen, laatste adres- Buitendijk 50, Slagboom Pieter. geb.: 27.9.03 te Strijen. laatste adres: Buitendijk 50. SlagboomHerwijer, Neeltje, geb.: 19.11 07 te Strijen, laatste adres: Buitendijk 50. Slagboom, Elisabeth, geb.: 18.10.29 te K'aaswaal, laatste adres: Buitendijk 50, Engels. Jacob, geb.- 7 1.18 te Strijen laat ste adres- Buitendijk 52. EngelsDekker, Jacoba Alida geb.: 27.10.24 te Numansdorp. laatste adres- Bui tendijk 52 Engels, Hendrik Pieter, geb.: 19.6.45 te Lage Zwaluwe, laatste adres: Buitenlijk 52. Engels, Dirk, geb 27.1.50 te Strijen, laat ste adres: Buitendijk 52. Engels, Elisabeth, geb.: 31.8.51 te Strijen. laatste adres- Buitendijk 52. Herweyer. Johannes geb.: 7.8.85 te Stel lendam, laatste adres: Buitendijk 17. De Baat Aart geb,. 27,12.17 te Numans dorp. laatste adres- Buitendijk 17 De BaatHerweyer. Elisabeth, geb.. 15.4.22 te Strijen, laatste adres: Buiten dijk 17. Van der Ree, Joost, geb.: 14.5.88 te Strijen, Jaatste adres: Buitendijk 15 Van der ReeAndeweg, Geertrui, geb. 4.5 94 laetste adres: Buitendijk 15 Van der Ree. Joost geb 14 3,26 lai.isie adres Buitendijk 15 Van der Ree Geertrui geb. 1.7.34 te Strijen laatste adres Buitendijk 15. Van der Ree, Anthonia, geb.: 3.8.38 te Strijen. laatste adres: Buitendijk 15. Reedijk, Anthonie Cornells, geb.: 18.12.22 te Strijen, laatste adres: Buitendijk 56. Van SoestVersendaal, Petronella, geb. 4.6.11 te Rhoon, laatste adres: Buitendijk 62. GoudDesnayer, Trijntje Anna, geb. 11.4.86 te Strijen. laatste adres: Schenkel- dijk 55. Van de Merwe Dirk, geb.: 4.8.80 Strijen, laatste adres: Schenkeldljk 44. Van de Merwe, Huigje, geb.: 18.7.14 Strijen, laatste adres: Schenkeldijk 44. Den TuinderElenbaas. Maartje Maatje, geb.: 31.7.09 te Alblasserdam. laatste adres Schenkeldijk 62. Den Tuinder, Johanna Martina, geb.; 19.12.51 te Strijen. laatste adres: Schenkel dljk 62. Den Hartog, Floris, geb.: 1.12.90 te Strijen, laatste adres: Schenkeldijk 75. Den Hartog Margritha, geb.: 18.10.16 te Strijen, laatste adres: Schenkeldijk 75. Van Dommelen. Arie Teunis, geb.: 6.9.41 te Strijen. laatste adres: Sassedljk 4, TERHEIJDEN (WAGENBERG) Moerenhout. Johanna Mathea Maria, geb.: 29.10.50 te Terheljden, laatste adres: B 32f begraven te Terheljden. TEXEL Omgekomen en geborgen: Walsber Siebren, 23 jaar, landarbeider. ZUIDLAND (Aanvulling op 2e lüst d.d. 52'53) Geïdentificeerde slachtoffers: Van der Velde, Dirk, geb.: 21.7.07 te Zuid- land, laatste adres: Kerkweg 324. Van der Velde, Dirkje, geb.: 14.7.10 te St. Maartensdijk, laatste adres: Kerkweg 324. Van der Velde. Teunis, geb.: 5.7.43 te Zuidland laatste adres: Kerkweg 324. Wolters, Pieter, geb.: 2.4.91 te Zuidland laatste adres: Kerkweg 323. WoltersVan Seventer, Jacoba, geb. 9.2.09 te Zuidland laatste adres- Kerkweg 323. Wolters, Geertrulda Jacoba, geb. 4.11.34 te Zuidland, laatste adres: Kerkweg 323. Wolters, Arie geb. 11.2.37 te Zuidland laatste adres: Kerkweg 323. Wolters, Cornells, geb.: 24.9.38 te Zuid land, laatste adres Kerkweg 323. Wolters, Frans, geb.: 4,7,42 te Zuidland-, laatste adres: Kerkweg 323. Wolters, Saartje. geb.: 2.12.43 te Zuid land. laatste adres Kerkweg 323. Wolters. Pieter, geb.: 11.3.49 te Zuidland, laatste adres- Kerkweg 323. Niet-geïdentificeerde slachtoffers: BreederlandReytenbagh, 3.. laatste adres: Kerkweg. Van der WelZoeterman. M. G., laatste adres- Raadhuisstraat 129. Van Eersel G., laatste adres: Breedeweg Van EerselWeeda H.. laatste adres ?reedeweg En twee kinderen van de familie Van Eersel. namen nog niet bekend. Minekus. G.. laatste adres: Drogendljk. MinekusBlom. B.. laatste adres: Dro gendljk ZI.TPE Provisorisch begraven bil vlncht- haven: Uyl Cornells, geb.. 23 10,32 te Poortvliet laatste adres Tholen Krulthaven 7 Van dev Velde, Maria Aloysla geb. 2.8 34 re Stoppeldijk laatste adres: Vogel waarde. Verhoek, Johannes, ca. 43 Jaar, laatste adres: Oosterland, Rijksweg. Door de grote stadsuitbreiding zullen over enige tijd in Slotermeer (Amster dam-West) ongeveer 1600 Hervormden gevestigd zijn. De bouwcommissie van de kerkvoogdij overweegt plannen om een noodkerk in dit nieuwe stadsdeel te bouwen, die geheel door vrijwillige krachten zal worden opgetrokken. H. M. de Koningin, prins Bernhard en de prinsessen Beatrix en Irene heb ben- gistermorgen de kerkdienst in de Nederlands Hervormde kerk te Baarn bijgewoond. In deze dienst ging voor ds. J. A. J. Vermaat, die tot tekstwoord had gekozen Lucas 13, vers 4 en 5: „Of meent gij, dat die achttien, op wie de toren bij Siloam viel en die er door gedood werden, schuldiger waren dan alle andere mensen, die in Jeruzalem wonen? Neen, zeg ik u, maar als gij - u niet bekeert, 'zult gij allen evenzo omkomen." Dr. DREES WOONDE KERKDIENST IN MIDDELHARNIS BIJ De commissaris der koningin in Zuid-Iiolland, mr. L. A. Kesper, ver gezeld van mr. J. J. R. Schmal, lid van de Ged. Staten van Zuid-Holland, woonde Zondagmorgen de gods dienstoefening bij in de Ned. Her vormde kerk te Middelharnis. Bij af wezigheid van de plaatselijke predikant leidde de legerpredikant ds. Moll de dienst. De dienst werd voor esn deel bijge woond door de minister-president dr. W. Drees, die vergezeld van zijn se cretaris-generaal mr. C. L- W. Fock en de directeur Van de Regerings Voor lichtingsdienst dr. G. J. Lammers ver schillende noodgebieden bezocht. Tijdens de dienst werd gecollecteerd voor het Nationaal Rampenfonds. Aan het slot zong de gemeente staande de beide eerste verzen van het Wilhelmus. COLLEGES V.U. nERVAT. Naar wij vernemen zijn aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam de colleges, practica, cursussen enz. vandaag op d>e normale wijze hervat. JONGETJE OVERREDEN EN GEDOOD Zaterdagmiddag is de 3-jarige A. J. van der Waal voor de woning van zijn ouders op de Amsteldijk tussen Nes aan de Arnstel en Uithoorn door een vracht auto gegrepen en gedood. Het jongetje kwam plotseling achter een geparkeerd staande auto vandaan en wilde de weg oversteken. Evacué's in Amsterdam Dé aandacht wordt ér op gevestigd dat alle evacué's, die zich in Amster dam bevinden en zich nog niet ge meld hebben, hun tijdelijke verblijf plaats bekend moeten maken bij het jeugdhotel „De Laurier" aan de Lau riergracht. In verband met de medi sche zorg en de registratie is dit nood zakelijk. Thans zijn ongeveer 500 evacué's in de hoofdstad gehuisvest. De Zeeuwse, vereniging „Zeelan- dia" te Amsterdam wil evacué's, die in de hoofdstad zijn ondergebracht, mo rele hulp en bijstand verlenen. Men kan zich wenden tot de secretaris, de heer W. P. van Aartsen, Oeterwaler- straat 141, tel. 53988. De hoofdingenieur der P.T.T. ir. H. J. Bergsma te Amsterdam (telefoon- district) is ingaande 15 Januari 1953 benoemd tot adjunct-directeur van het telefoondistrict Zwolle. Onze abonné's, die moesten evacueren, willen wij graag ons blad sturen. Als aan on ze administratie worden op gegeven de naam, het oude adres en het adres, waar meri nu ver blij j houdt, zullen wij voor prompte toezending zorgen.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2