West Bromwich Albion op nieuw Engelse kopclub Vloot van Ts jiang is tot actie gereed Vorst als spelbreker bij liet herstel DIJKHERSTEL bij Halsteren Eerste auto naar Tholen Nederland-Denemarken voor Rampenfonds Anderlecht pakt uit met 6-1 Toch nog veel „kijkers" Schulte-Peters Nog vijf kanshebbers op de double Arsenals 8ste opeenvolgende zege in thuiswedstrijd BOUDEWIJN TERUG Dag loon voor Rampenfonds Wat geeft de aether EVEN PIEKEREN 5 BRABANTS NIEUWSBLAD Maandag 9 Februari 1953 Herenigd dank zij Koningin BAARN, 9 Febr. In slechts enkele uren veranderde het leed van landbouwer Iwaar- den uit Oosterland in de grootste vreugde. Vrijdag eva cueerde hij naar Baam, zon der vrouw en dochters, die hij in het rampgebied kwijt was geraakt. Zaterdagochtend kreeg hij de zekerheid, dat zij nog in le ven waren en .Zaterdagmid dag kwam een'koninklijke au to voor. Deze bracht hem eerst naar Utrecht voor her eniging met zijn dochters. Daarna werd 'de reis naar As sen voortgezet waar zijn vrouw wachtte. Langdurig karwei Aan de buitendijk die vanaf de Thoolse Weg langs de Ooster- schelde loopt ter bescherming van de achterliggende polders, wordt dag en nacht gewerkt. Terwijl de Franse en Nederland se soldaten en de brandweerlie den van Halsteren, die hun com mandant tijdens het reddings werk verloren, zoeken naar de nog onder het puin liggende slachtoffers en de door het water verzwolgen dieren opruimen, werken honderden burgerarbei ders uit de omgeving en o.a. ook uit Helmond aan de dichting van de dijk. "Wanneer de zware bressen dicht zullen zijn is nog een open vraag. Tot zo lang zal het water over de Thoolse weg blijven stro men en het verkeer naar Tholen hinderen. BERGEN OP ZOOM, Zaterdag - Zaterdagmorgen is de eerste particuliere auto over de weg van Halsteren naar de brug over de Eendracht en verder naar het stadje Tholen gereden. Van de ramp-Zondag af is het „verkeer" tussen Halsteren en Tholen onderhouden door roei boten en nadien door de high- speeds en ducks van het R.V.A. „Prins Frederik". De eerste par ticuliere auto, die met toestem ming de poging over de nog steeds ondergelopen weg waag de, was een truck met oplegger van de firma A. Bernaards en Zn. te Bergen op Zoom. Het doel was het afhalen van het geredde vee. Tocht en doel slaagden niet al- -4sen-dc eerste keer. Er werden OPBRENGST VAN 2 TON VERWACHT Ook plannen in Oostenrijk en Duitsland DEN HAAG, 7 Febr. (ANP) Het K.N.V.B.-bestuur heeft het prachtige aanbod van de Deense Voetbalbond om het natio nale elftal een extra wedstrijd te laten spelen ten bate van de slachtoffers van de watersnood, dankbaar aanvaard Op Zaterdag 7 Maart aanvang des middags te half vijf, wordt de officiële landenwedstrijd Nederland-Denemarken in het Fevenoord-stadion te Rotterdam gespeeld. De K.N.V.B. en het Feyenoord stadion stellen de Bruto-recette geheel ter beschikking van het Nationale Rampenfonds. Er wordt geen enkele invitatie verstrekt. Elk plaatsbewijs dient derhalve te worden betaald. B. en W. van Rotterdam hebben reeds opheffing van Vermake lijkheidsbelasting verleend. Alle onkosten van de wedstrijd komen voor rekening van de K.N.V.B., resp. het Feyenoord stadion. De bruto opbrengst zal uit eigen middelen van de bond nog aan zienlijk worden verhoogd. De K.N.V.B. verwacht op deze wijze een bedrag van 200.000 te kunnen afdragen. Duits voorstel De voorzitter van de Duitse Voetbalbond, dr Pecco Bauwens, heeft bekend gemaakt, dat hij de heer K. Lotsy heeft voorge steld binnen de kortst mogelijke tijd in Duitsland een wedstrijd te organiseren tussen een Duits en een Nederlands vertegenwoor digend elftal. De netto-opbrengst van deze ontmoeting zou ten goe de komen aan de door de over stromingen getroffen Nederland se voetballers. Rapid Wien komt Voorts heeft het bestuur van Rapid Wien, kampioen van Oos tenrijk, de KNVB laten weten, dat het zijn volle medewerking zal verlenen aan een in Neder land te organiseren wedstrijd te gen Rapid ten bate van het Na tionaal Rampenfonds. Voorbereidingen voor een der gelijke ontmoeting, waarbij de mogelijkheid wordt overwogen een Bondselftal tegen de Oosten rijkers te laten aantreden, zijn thans gaande. Engelsen naar Antwerpen De Engelse le Divisie-club Portsmouth zal Zaterdag 14 Fe bruari te Antwerpen tegen neen nog nader te bepalen tegenstan der (waarschijnlijk Sunderland) uitkomen in een wedstrijd, ten bate van de slachtoffers van de watersnood. „Zwaluwen" voor Gent uitgenodigd DEN HAAG, 8 Febr. (ANP). - Voor de op 17 Febr. te Gent te spelen wedstrijd tussen de Rode Duivels en de Zwaluwen heeft men voor de Zwaluwenploeg de volgende spelers uitgenodigd: Vrij hofBleyerheide), Steenber gen (SVV), Claus jr (Helmond), Van Voorst (Vitesse), Voogd (Haarlem), Klaasens (VVV), De Jong (Willem II), Van der Bo- gert (DOS), Cor van der Gijp (Emma), Clavan (Ado), en Luy- ten (DOS). Reserves: Dufourne (Sparta), Herberts (Vitesse), Dutrieux (HBS), Brusselers (PSV) en Ste- phan (Heracles). Ia de Belgische en Italiaanse voetbalcompetitie blijft ook na de wedstrijden van gisteren de leiding in dezelfde 'handen. An- derlecht handhaafde zich dank •zij een formidabele 6-1-zege op Gantoise, aan de kop van de Bel gische eerste klas, en in Italië kon Internazionale zich de weel de permitteren van een 1-3-ne- derlaag tegen Turijn, want „In- ter" staat nog zeven punten voGr! De voorsprong van Anderlecht bedraagt nog steeds 3 punten. De tweede plaats is voor F.C. Luik, de kampioen van vorig jaar, dat Heel de kas leeg Het bestuur van de biljart vereniging „Casino" tc Til burg hield een spoedvergade- rin. Er werd o.m. besloten de gehele kas - bestaande uit 260.- over te maken aan het Nationaal Rampenfonds. (Advertentie) 8IJ HOEST EN KEELPIJN gisteren haar stadgenoten Tilleur met 3-2 klopte. De Mechelse Ra- cingclub pakte uit met een 6-0 tegen Olympic Charleroi en staat 3e. De overige uitslagen: Ber- chem Sport-Daring Brussel 0-4; Charleroi Sporting-Beerschót 2-2 Beeringen Standard Luik 2-3; Antwerp F.C.-Union St Gilloise 2-2. Stand bovenaan: Anderlecht 33 p.; FC Luik 30 en Racing Meche- len 28. Onderaan: Racing Gent (speel de gisteren niet) 14 p. Hoewel Internazionale verloor, is de voorsprong van de Milanese ploeg toch maar met één punt verminderd, want haar stadgeno ten van „Milaan", die tweede staan, brachten het. slechts tot 1-1 bij Spal. Overige uitslagen: Juventus-Atalanta 1-1; Novara- Florence 1-2; Palermo-Como 2-0; Pro Patria-Lazio 1-0; Rome-Bo- logna 2-1; Sampdoria-Triest 3-1; Udinese-Napels 1-1. Stand: Internazionale 34 pnt.; Milaan 27; Juventus 26; Rome 25; Napels en Bologna ieder 23; La- zio 22; Triest 20; Udinese 19; Pro Patria, Atalanta en Florence, elk c, 18; Turijn 17; Sampdoria en Spa!.Faanhof- Nolten, Suykerbuyk, Dolf Verschueren in topconditie te Brussel Wagtmans bood hem taaie tegenstand BRUSSEL 8 Febr. (ANP). In het Sportpaleis te Brussel heeft de wereldkampioen der stayers, Dolf Verschueren, Zon dag een overtuigende revanche genomen op de Fransman Qtieug- net, die hem een week te voren geklopt had. Hij domineerde het veld en alleen de prachtig rijden de Wout Wagtmans bood hem tot het einde toe taaie tegenstand. Van de vijf deelnemers aan de ze uurwedstrijd - Queugnet, Wagtmans, Verschueren, Martino en Besson die in deze volgorde van start gingen - was Martino het eerst in volle actie. Hij nam de kop, terwijl achter hem fel gestreden werd om de tweede plaats. Na 7 minuten schoot Ver schueren uit vierde positie naar voren en verdrong de Italiaan van de leiding. Het tempo was zeer hoog. en successievelijk wer den Besson, Martino en Queug net gelapt door Verschueren en Wagtmans. Herhaaldelijk viel Wagtmans de Belg aan, maar zonder succes. Ni ruim een half uur kregen Queugnet en Marti no andermaal een lap van de beide leiders. De Belg, in topconditie, ver flauwde geen moment. Hij wist tien ronden voor het einde ook AVagtmans te doubleren en een schitterende zege te behalen. Zeven Ned. Profs naar Milaan-San Rerno DEN HAAG, 8 Febr. (ANP) - Pellenaars heeft ter voorberei ding van een Nederlandse ploeg op de Tour de France zeven ren ners uitgenodigd voor deelname aan Milaan-San Remo op 19 Maart, de eerste grote course van het nieuwe seizoen. Deze zeven zijn: Van Breenen, Van Est, meerdere tochten gemaakt. Het vee, dat gespaard is, is nabij St. Annaland samengedreven. Ver jaardag in het noodhospitaal Vrouwtje van 84 jaar zong versje uit haar jeugd In het noodhospitaal, dat ge vestigd is in de cantine van de Philipsfabrieken te Roosendaal, had gistermorgen een kleine, hartelijke gebeurtenis plaats, waarvan een evacué, die 7*4 jaar werd, het middelpunt was. Al het verplegend personeel was er bij aanwezig en Dr Roessink uit Eindhoven sprak een welge meende felicitatie. Ontroerend was het moment toen een vrouw tje van 34 jaar uit Zeeland naar voren trad en voor de jarige een versje voordroeg, dat zij zich her innerde uit haar jeugd. De fees teling kreeg ook bloemen en ver snaperingen aangeboden. En alle aanwezigen zongen een „Lang zal hij leven". De jarige was door dit alles zeer getroffen en hij dankte iedereen. Steenbergen gonst van activiteit (Van onze verslaggever) STEENBERGEN, 8 Febr. - Als centrum voor de hulp- en her stelwerkzaamheden heeft Steen bergen de afgelopen dagen een enorme drukte te verwerken ge had. Naast Nederlandse militairen, zijn Franse en Amerikaanse troe pen op het ogenblik in de ge meente neergestreken om de hel pende hand te bieden aan de ge troffen gebit 'en. Zaterdag en Zondag zijn op liet gebied achter de Dam ver schillende helicopters neergestre ken ora zandzakken en andere voorraden aan boord te nemen voor vervoer naar de Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden. Ondanks verzoek Er zijn nog immer mensen die hun nieuwsgierigheid v'êt kun- i nen bedwingen. Zondag poogden j aanstaande is, dat ons volk vastbesloten is het ondergelopen land, enkele kijklustïgcn door te drïn-1 nauwelijks gemarkeerd nog door de gehavende besneeuwde dijken, gen tot de zo zwaar door het wa- BRABANT-GRENSRIT CAAT NIET DOOR TILBURG, 7 Febr. (ANP). liet bestuur van de RAC-Zuid, organisatrice van de Brabant Grensrit, welke op 20 en 21 Maart zou worden gehouden, heeft be sloten deze niet te laten door gaan in verband met de natio nale ramp. elk 15; Novara en Palermo, elk 14, Como 12. Damcskorfbalbond telt nu ook rayon Etten In een vergadering te St. Wil- lebrord van de R.K. Dameskorf- balbond is een rayon Etten op gericht. Hiervan maken deel uit de clubs van Bosschenhoofd, St. Willebrord, Sprundel, Etten, Zeg ge, Hoeven en Rucphen, terwijl nog de magelijkheid van aanslui ting door Leur, Beek, Liesbosch, Oudenbosch, Wernhout, Rijsber- gen en Zundert wordt overwo gen. In ieder geval zal de com petitie ook in deze kring begin nen, De scheidsrechterscursus is in Januari op gang gekomen. winnen en breken baanrecord PARLIS. R Fehr. (ANP). Zondag hebben Schulte en Pe ters op de Parijse winterbaan 'n koppelwedstrijrt over 3 uur ge wonnen. Me( dc 141,540 kilome ter, die zij alegden, verbeterden zij het baanrecord, dat 141,250 km bedroeg. Strom-Arnold (Austr.) waren tweede en Poblet- Terruzzi (Sp.- It.) derde. Beide koppels hadden 1 ronde achterstand. 15 ploegen waren van start gegaan, en de strijd ging voor namelijk tussen Schulte-Peters Strom en Arnold. Poblet-Ter- ruzzi, de Belgen Van Steenber gen en Bruneel en het Duitse koppel Muller-Hörman. Onze landgenoten namen na een uur rijden het heft in han den en de eerste plaats, die zij toen bezetten wisten zij ondanks heftige aanvallen ook de volgen de twee uren te behouden. Voor ting en Gerrit of Adrie Wagtmans. Intern, ploeg (met v. Est) te Dortmund verslagen DORTMUND, 8 Febr. (ANP). - In de Westfalen-halle is Zater dagavond een ploegomniumwed- strijd tussen een Duitse ploeg, bestaande uit Preiskeit, Schorn, Schuermann, Holzmann en Saar ger, en een gemengd internatio naal team waarin Ockers (B.), Van Est (Ned.), Gillen (Lux.), Robic (Fr.), en Bartali (It.) uit kwamen, door de Duitse ploeg met 111-109 pnt. gewonnen. Het idividuele klassement, luid de: 1 Preiskeit 35 pnt, 2 Ockers 33 pnt, 3 Gillen 30 pnt, Van Est en Schorn 21 pnt. Een stayerswedstrijd in twee manches van 15 en 20 kilometer •werd gewonnen door Pronk (N.) vóór Kilian (Did.) en Besson (Zwits. LONDEN, 7 Febr. (ANP) Van de negen Engelse eersteklassers, die nog niet uitgeschakeld zijn voor de beker, hebben er vijf Zater dag hun kansen verbeterd om de zozeer begeerde „doublé" (het winnen van het league-kampioenschap en van de beker) op hun naam te schrijven. Deze vijf candidaten zijn de leider van de eerste divisie, West Bromwich en voorts Burnley, Arsenal, Manchester United en Blackpool. Ze behaalden alle vijf overwinningen, die van Arsenal ging ten koste van Tottenham Hotspur dat ook nog altijd hoop heeft om zowel het leaguekampioenschap als de beker in te palmen. De loketten op Highbury wer den drie kwartier voor de af trap gesloten. Toen bevonden zich bijna 70.000 toeschouwers op de tribunes, voor het groot ste gedeelte aanhansers van de „Gunners" die dezelfde onweer staanbare vorm demonstreer den als in hun voorafgaande zeven thuiswedstrijden. Het werd 40 voor Arsenal, de achtste zege in successie op eigen terrein. Het doelgemid- delde in deze reeks is indruk wekkend, n.l. 30 vóór, 8 tegen! In weerwil van hun huidige topconditie wacht de „Gunnel's" een zeer zware taak als ze Za terdag a.s. in een bekerwed strijd uit tegen Burnley aantre den. Want ook Burnley is uit stekend op dreef en klopte Shef field Wednesday met groot machtsvertoon. De overwinning bracht Burnley op de tweede plaats, met 1 punt achterstand op West Bromwich, dat niet zon der moeite van Manchester City won. Wolverhampton, in de uit wedstrijd tegen Blackpool ge slagen is weer leider af. West Bromwich bewees oyeri- I gens Chelsea een goede dienst BRlNEELRljCKAERfd«c™sd,r anS™ ^.*,brajdwdm.<a.^v»B Na critiek in de Belgische pers BRUSSEL, 8 Febr. (AP). Koning Boudewijn van België is vandaag van een verblijf van drie dagen aan de Riviera in Brussel teruggekeerd. Volgens een woordvoerder van het ko ninklijk paleis was de vorst Don derdag op advies van zijn dokter wegens griep naar de Rivièra ge gaan. In vele Belgische bladen was criitek op koning Boudewijn ge uit n.a.v. zijn reis naar de Rivièra. Het socialistische blad „Le Peu- ple" drukte foto's van de konink lijke familie - ex-koning Leopold en prinses de Retie bevonden zich ook in het gezelschap - op vacantie af naast die van de over stroomde gebieden. Het besluit van de koning, aldus dit blad, maakt een betreurenswaardige indruk op de opsnbare mening. Het Handelsblad van Antwer pen heeft critiek uitgeoefend op prinses Josephine Charlotte, om- WINNEN GENTSE ZESDAAGSE Schulte-Peters derde; in Hannover v. Vliet 2de GENT, (AP) Het Belgische koppel Aehille Bruneel-Mareel Rijcltaert heeft de Zesdaagse van Gent met 379 p. gewonnen. Zij hadden in 145 uur 3.254 km af gelegd. Als tweede finishte het Austra lische koppel Rogel Arnold-Al fred Strom (254 pnten). Vervolgens kwamen: Op één ronde: 3. Gerrit Schulte-Gerrit Peters (Ned.) 128 p.; Op 2 ronden: 4. Stan Ockers-Rik van Steen ergen (B.) 199 p.; Op 4 ronden: 5. Valère Ollivier-Gerard Buvl (B.) 239 p.; Adolpho Terruzi (It.)-René Adriaenssens (B.) 168 p.; Op 7 ronden:» 7. Luc Gillen (Lux.)-Alberik Schotte (B.) 166 p.; 8. Robert de Bal-Henri Tytgat (B.) 142 p.; Op 8 ronden: 9. Arsène Rijckaert-Lievin Ler- no (B.) 193 p.; Op 9 rond én 10. Sidney Patterson Austr.)- Roger Decorte (B.) 258 p.; Op 15 ronden: IJ. Roger de Cock-Albert Lam bert B.) 142 p. De Zwitser Oskar Plattuer en de Duitser Hans Preiskeit heb ben de internationale zesdaagse in Hannover gewonnen. Zij legden 3103 km af en be haalden 569 pnt. Op de tweede plaats zonder ronde achterstand eindigde het Nederlands-Belgi sche koppel Arie van Vliet-Acou, met 354 pnt. Drie werden Walde- mar Knoke (Duitsi.) en Ar von Biiren (Zwits.) met een ron de achterstand en 383 pnt.: en vier het Belgische koppel Mau rice DepaUw-Raphael Glorieux met 221 pnt. moet dragen. Maar het had zelf ook profijt V3n de ov rvv'nning van Chelsea op Sundrrland, een van de candidaten voor het Lea- gnekampioenschap. De prestatie van de Londena- ren in deze laatste wedstrijd het volk heeft gekregen, niet on middellijk na de ramp had afge staan voor de slachtoffers van de overstromingen. Het koninklijk' huis heeft latei- bekend gemaakt, dat de prinses het geld beschikbaar had gesteld van de getroffenen. Koning Bou- moet hoog worden aangeslagen. dewijn heeft 400.000 francs ge- Na een half uur stonden ze twee I geven aan de vluchtelingen, ex- koning Leopold 200.000 en 's ko- nings grootmoeder 100.000 francs. Spoedig offensief van Ver. Naties in Korea TOKIO. S Febr. (AP-Reuter). L'e opperbevelhebber van de ma rine van nationalistisch China heeft Zaterdag verklaard, dat het marine-corps gereed slrat om aanvallen te doen op het vaste land. Er zal echter pas tot de aan.- val worden overgegaan, nadat generalissimo Tsjiang-kai-sjek hiertoe opdracht heeft gegeven Ondanks watersnood toch nog lichtpunten (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG, 8 Februari De boerderij lag nog in het water maar op de hoger gelegen droge weg er naast hing de was al weer te drogen, dit teken van ongebroken levenskracht, dat wij hebben waargenomen nabij Middelbands op liet zwaarbeproefde Goeree- Overflakkce, heeft ons Zaterdag het meest getroffen tijdens een vliegtocht boven het noodgebied. Geen vlag had beter dan deze wapperende was kunnen uitdrukken, dat de periode van herstel ter geteisterde gebieden. In de omgeving van Halsteren zwier ven nogal wat Belgische auto's, die echter onverrichter zake huiswaarts konden keren. De af zetting van de politie was zeer streng. Taxichauffeurs weigeren men sen te vervoeren die zo maar eens wilden gaan kijken naar b.v. de Thoolse Weg. Zondag mocht alleen de bus Bergen op Zoom-Halsteren-Le- pelstraat ongehinderd passeren. Een enkeling kwam niet zuiver uit nieuwsgierigheid, maar was speciaal uit België gekomen met enige pakken vol goede ga ven. Hun werd natuurlijk niets in de weg gelegd. die als repen wit linnen in het water liggen, weer te ontrukken aan de zee. Dc directeur-generaal van de Rijkswaterstaat, ir Maris, die de. ze vliegtocht met een groot ge zelschap binnen- en buiten landse journalisten meemaakte, verklaarde ons, dat er op het ogenblik voornamelijk wordt ge werkt aan de versteviging van binnen- en buitenweterkermger. om voorbereid te zijn op de springvloed die 16 Februari a.s. wordt verwacht. Zal ook deze springvloed een zware slae toe brengen aan ons land? Ir Maris meent van niet. Hij is van oor deel, dat er geen reden tot zeer ernstige ongerustheid bestaat, wanneer voor 16 Februari zwak ke punten als het Voornse Ka naal. Tholen en Alblasserwaard en de Hoge Schielandse zeedijk goed verstrekt zijn. Indien deze springvloed echter, evenals de vorige, gepaai d zou gaan met 'n zware stroom clan kan er een si tuatie ontstaan, waarvan nie mand de gevolgen kan overzien Naar menselijke berekeningen is de kans op dit samengaan van storm en springvloed evenwel zeer gering. Vorst spelbreker Naast de springvloed is ook da vorst een factor, die zeer nade lig in kan werken op de her stelwerkzaamheden. Niet alleen maakt vorst de grond hard en moeilijk te bewerken, een vries. periode zal bovendien massa's ijsschoren vormen, die voortge stuwd door wind grote schade zullen toebrengen aan de dijken en aan de nog overeind staande huizen in dc ondergelopen pol ders. Veel schade kan daar nu nog hersteld worden maar er zijn ook tal van boerenhoeven en schuren, die slechts 'n stootje hebben om in elkaar te zakken. De huidige herstelwerkzaam heden worden niet centraal ge leid. Zodra echter de volle om vang van de schade van dijken alsmede het aantal beschikbare arbeidskrachten bekend is. zal 't osenblik komen waarop de lei ding van het herstelwerk in een hand genomen kan worden. ..Wij zijn voorstanders van de centralisatie" zo zei ir Maris, .maar in deze bijzondere om standigheden kunnen wij onze voorkeur niet doen praevaleren" Ir Maris zag bij al de ellende, die door de watersnood over ons is gekomen, toch nog een aantal lichtpunten. Wat zou er niet ge beurd zijn. vroeg hij, war.neer de afsluitdijk er niet geweest zou zijn of wanneer de Afsluitdijk een zwakkere constructie gehad zou hebben? Zonder twjjfö zou het land ron^ het IJsselmeer dan een 'harhaling hebben'beleefd van de ramp van 1916 én dan nog op grotere schaal. Algemeen wordt van deze troe- pen niet verwacht, dat zij een serieus gevaar voor de Chinese communisten zouden betekenen Men is het er echter over eens. dat zij de communisten veel last kunnen bezorgen. Dit zou er toe kunnen leiden, dat Mao-tse-tung zijn troepen voor een deel uit Korea zal moeten terugtrekken. De Chinese nationalisten heb ben de laatste dagen reeds mil- lioenen strooibiljetten boven het vasteland afgeworpen, waarin gezegd wordt, dat de troepen van Tsjiang met hun acties op het vasteland zijn begonnen. Generaal Taylor, die volgende week generaal van Fleet zal op volgen, als opperbevelhebber van het Achtste leger heeft van daag verklaard, dat de Ver. Na ties in Korea gereed staan om ten Noorden van de huidige frontlinie te gaan opereren. Ver. wacht wordt, dat de plannen voor een dergelijke actie gereed zijn. De vrijmaking van de troe pen van Tsjiang houdt waar schijnlijk verband met deze plan nen. Momven omhoog, ons land moet droog" s GRAVENHAC.E, 8 Februari (ANP). - Reeds duizenden pad vinders en padviadsters hebben de afgelopen dagen meegehol pen de nood in de getroffen ge bieden te lenigen. Anderen ston den të popelen om ook iets te doen. Om al deze padvindsters en padvinders in de gelegenheid te stellen ook hun steentje bij te dragen zullen zij a.s. Zaterdag 14 Februari voor het Nationale Rampenfonds tenminste één gul den gaan verdienen. Kabouters, welpen, padvind sters, gidsen, verkenners, voor trekkers, pioniers, leidsters en leiders, zij allen trekken er die dag op uit om onder het motto „Mouwen omhoog, ons land moet droog", in uniform allerlei werk jes 'te verrichten en' zo tenmin ste een gulden te verdienen, l goals achter, maar ze vochten terug en sleepten de zege uit het vuur. De uitslagen van Zaterdag waren: ArsenalTottenham Hotspur 40; BlackpoolWolverhamp ton Wanderers 20: Cardiff CityPreston North End 0—1 ChelseaSunderland 32; Der by CountyCharlton Athletic 11; Manchester UnitedAston Villa 31; MiddlesbroughLi verpool 2—3; Newcastle United Stoke City 12; Portsmouth Bolton Wanderers 31; Shef field WednesdayBurnley 24; West Bromwich AlbionMan chester City 21. De stand van de vijf hoogst geplaatste clubs is nu: West Bromwich Albion 28 gesp. 35 p.; Burnley 27 gesp. 34 p.; Wolverhampton Wanderers 29 g'esp. 34 "p.; Arsenal 25 gesp. 33 p.; Preston North End 26 gesp. 33 p. BEROEP OP ALI EN IN DE LANDBOUW DEN HAAG, 7 Febr. (ANF). - De Stichting voor dc Landbouw roept alle werkgevers en werk nemers in het landbouwbedrijf op deel te nemen aan een geza menlijke actie van het gehele Ne derlandse landbouwbedrijf voor het leveren van een grootse bij drage aan het Rampenfonds. Zij verzoekt alle vaste en losse arbeiders in de diverse bedrijfs takken van de landbouw de waarde van een vacantie-dag ter beschikking van de slachtoffer der watersnood te willen stel len. Deze arbeiders kunnen dus nu hun werkgever, die volgens de C.A.O. of loonregeling vacan- tie-dagen moet doorbetalen, ver zoeken thans een der vacantie- dagen waarop zij recht hebben te mogen opnemen. Zij blijven dan aan het werk, doch verzoe ken hun werkgevers het bedrag waarop zij recht hebben aan het Nationale Rampenfonds over te maken. Het is gewenst het be drag af le ronden op 10 gulden De werkgevers, die vaste ar beiders in dienst hebben wordt aanbevolen eenzelfde bedrag daaraan toe te voegen. De losse arbeiders worden opgeroepen om met een dergelijk bedrag aan va- cantie-bonnen aan de hulpactie deel te nemen. Daartoe kunnen de bonnen op de gewone wijze worden ingeleverd tussen 11 en 18 Februari a.s. DINSDAG, 10 FEBRUARI 1953 Hilversum I, 402 M.: AVRO. 7 Nws. 7.10 Gram. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: S Nws. 8.15 Gram. 9 Morgenw. 9.15 Koorzang. 9.25 V. d. vrouw. 9.30 Waterst. 9.33 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11 V. d. zieken. 1130 Pianorec. 12 Musette-ork. 12.30 Land- en tukib.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.40 Orgelspel. 13 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Dans- muz. 14 „Zeg eens. Amerika". 14.30 Gram. 14.40 Schoolradio. 15 Gram. 15.15 V. d. vrouw. 15.45 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Lichte muz. 17.50 Mil. rep. IS Nws. IS.15 Pianospc. 18.30 Rep. of gram. 18.35 Gram. 1S.50 „Parjs vous parle". 18.55 Fanfare-: orlc. 19.20 Verzoekprogr. 20 Nws. 20.05 Gev. progr. 21.15 Lichte muz. 21,35 „Ik weet. ik weet wat U niet weet". 21.50 Tiroler muz. 22.30 Me ded. 22.35 Gram. 22.45 Buitenl. over zicht. 23 Nws. 23.15 New Vork Cal ling. 23.20-24 Gram. Hilversum II, 298 M.: K.R.O. 7 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Ochtendgymn.' 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. S Nws. cn weerber. S.15 Gram. 9 V. d. huisvrouw. 9.35 Gram. 9.40 Lichtbaken. 10 V. d. kinderen. 10.15 Gram. 11 V. d. hulsvrouw. 11.30 Schoolradio. 12 Angelus. 12.03 Gr. 12.55 Zonnewijzer. 13 Nws. en Kath. nieuws. 13.20 Act. 13.25 Amus.muz. 14 Gev. progr. 14.50 Radio Philh. orkest en solist. 15.30 „Ben je zes tig?" 16 V. d. zieken. 56.30 Zieken- lof. 17 V. d. jeugd. 17.15 Felicitaties v. d. jeugd. 17.-15 Reg.ultz.: S. Ro bles: „Wagenlngen een nederzet ting in Suriname". 18 Gram. 18.20 Sportpraatie. 18.30 V. d. jeugd. 18 52 Act. 19 Nws. 10.10 Gram. 19.15 „Uit het Boek der Boeken". 19.30 Gram. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 „La croisade des enfants" muz. legende. In de pauzeDe Ra diodokter en gram. 22.40 Gram. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23 Nws. 23.15 Viool en clavecimbel. 23.46-24 Gram. BRUSSEL S34 M.: 11.4-5 Gram. 12.30 Weerbe richten. 12.34 Vlaamse liederen. (Om 12.50 Koersen 1. 13 Nws. 13.20 Gram. 14 Schoolradio. 15.30 Gram. l'i Idem. 17 Nws. 37.10 Gram. 17.15 V. d. kleu ters. 1730 Gram. 17.50 Boekbespr. IS Jeugd en muz. IS.30 V. cl. soldaten. 19 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Caus. 20 Oiaroepork. er. sol. 20.52 Gram. 21 „V»'at is dat?" 21.80 Omroepork 22 Nws. 22.15 Lichte muz. 22.45 Gram. 22.55 23 Nieuws. IKl M.: 12.05 Omroepork. en sol. 13 Nws. 13.10 en 14 Gram. 1-1.30 Klecïr. orgelspel. 15 Gram. 16 Lich te muz. 17 Nws. 17.15 Gram. 17.30 Kami-rmuz. 1S.30. 19 en 19.35 Grant 19.45 Nws. 20 „Cavaiieria R-.istica.na" opera igr.pl.) 21.30 Gram. 22 Nws. 22.10 Omroepork. en sol. 22.50 Nws. DINSDAG lil FEBRUARI 3. „DijkbOUW"; PAUZE. PUZZLE NO. 19 Horizontaal: 1 deel van het kip penhok i plaats in België7 reukwater: 9 rljgsnoer; 10 voor zetsel; 11 deel van het been; 13 eikenschors: 14 middag: 16 gast; 18 insvctc-n-verdelglngsmidd-1; 19 vogeleigenschap; 20 soort groente: 23 glibberig: 26 oppervlaktermat 27 slot: 28 onpcrvlaktemaatS0 moordenaar; 3' onzin: 32 plaat» op de Veluwe: S3 naaldboom. Verticaal: 1 bedorven; 2 para dijs: 3 wrede keizer: 4 plek, plaatso boomvrucht6 woon schip; S herkauwer; 9 muziekin strument; 12 vogel: 15 plaats Gelderland 17 vogelverbUjf20 een bal gemaakt stuk papier; e onbekend - Iwoord; 26 gic toespraak; 22 karakter; 25 I 29 lidwoord. OPLOSSING NO. 18 Horizontaal: 1 karpet; 6 storen, 12 pa: 13 ar: 15 ev.: 16 en: 18 E.IL; 2'j dakpannen: 23 ra; 2-1 lat: 26 ~i: 27 een: 2S kor: 2b Aloë; 31 roven: 33 door; 34 sterk 36 nor 37 domme38 kaas4". bolk; 41 de; 42 steriel; 43 os. 4-5 nota: 47 leem: 50 bende: 52 d-ir- 54 nemen; 56 stee; 57 Manna; 59 rede: 60 een: 61 boa: 62 sap- 64 red; £5 N.X.66 beknotter 70 la: 71 de: 72 ar: 73 en; dere: 76 inkeer. Verticaal: 2 AP: 3 rad; 4pei ker: 7 tenen li. 75 an 10 e 11 belast: 1'. na17 sarren: 19 halt; 21 pion22 neen23 room25 toeken nen 28 komkom- mcr; 30 era; 32 voerman 33 dol35 kaste: 37 dalen; 39 sta40 bel4-1 ab sent 46 ode4S eer. 49 snedig; 51 eten: 52 Daan53 rust 53 edel: 57 moker; 53 aataa; 61 bads! 63 perk; 68 bad: W of; 33 nee: f0 J.n.; 74 JÏ."E.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2