Stroom goederen en geld blijft vloeien Zoeklichten tegen plunderaars B, 'owteina Regeling voor vergoeding watersnoodschade Franse journalist kwam met brood en worst Geen land ter wereld blijft achter bij hulpverlening Droppings aan de lopende band Spuidijk: laatste rustplaats van vele slachtoffers Ontroerend journaal van Polygoon Koninklijke familie ter kerke De Drummer der Demonen Dagelijks feuilleton Emigranten worden snel geholpen 4 TROUW MAANDAG 9 FEBRUARI 1953 Bewijs van saamhorigheid De hulpverlening die de getroffen gebieden uit bijkans de hele wereld ten deel valt heeft het karakter aangenomen van een manifestatie van menselijk heid, die men nauwelijks mogelijk zou hebben geacht. De stroom van toezeg gingen en de daadwerkelijke hulp die al is gearriveerd of onderweg is bewijzen hoezeer bij de volkeren het saamhorigheidsgevoel aan het groeien is. Finland zal behalve het reeds toegezegde nog zenden 12 grote ingerichte barakken voor zeshonderd personen elk. 500 standaard gezaagd hout voor barakken en 440 vadem rondhout voor dijkreparatie alsmede tien ton insulite isolatiemateriaal. Scandinavië Zweden en Noorwegen voegen bij hun toezeggingen nog telkens meer. Aan giften en goederen is reeds tot een bedrag van vijf millioen kro nen ontvangen. Schoolkinderen in de Oostzweedse ha-venstad Gefle droe gen 600 kronen bij, die zij zelf ver diend hadden met sneeuwruimen. De Noorweegse staatsspoorwegen zullen alle goederen voor de getroffen gebieden gratis verzenden. Het hele Noorse volk doet mee aan de hulpverlening. De inzameling zal door de grote uitgestrektheid enige weken duren. Voor de dagbladen die de hulpver lening hun diensten hebben aangebo den, staan de mensen geduldig in de rij te wachten tot zij hun bijdrage kun nen afstaan. In driemaal vier en twintig uur hebben de dagbladen meer dan een millioen kronen ingezameld. Noorwegen zal nog een vijftigtal speciaal vervaardigde walkie talkies sturen. Zwitserland Het Zwitserse Rode Kruis heeft zoveel geld en goederen bijeenge bracht, dat thans twintig spoorwa gons vol kleding, schoenen, dekens en beddegoed klaar staan vóór Neder land. De geluksketen", waarbij de te- lefoonabonné's hun bijdragen telefo nisch kunnen opgeven, welke actie Dinsdag is begonnen, heeft reeds 2.200.000 Zwitserse francs opgebracht. Dit bedrag is bestemd voor Neder land, Engeland en België. Portugal Vandaag vertrekt uit Portugal een vliegtuig met vier ton geconcentreer de militaire voedselrantsoenen naar Nederland. Voorts worden nog rub berhandschoenen en- dekens verzon den. Vele arbeiders in Portugal werken per dag twee uur langer. Hun extra- loon zullen zij afstaan voor de hulp verlening. Zelfs kapperszaken blijven langer open. Ook deze opbrengst komt ten goede aan de slachtoffers in Nederland. Australië De consulaten van Nederland te Sydney en Melbourne in Australië hebben belangrijke giften ontvangen, zowel geld als kleding en dekens. In de stad Geelong hebben de werkne mers van een Nederlandse fabriek waar montagewoningen worden ge maakt, een bedrag gelijk aan het loon van een dag ter beschikking gesteld- De gouverneur van Victoria en de burgemeester van Melbourne deden een beroep op de bevolking om hulp te verlenen aan de getroffenen van de overstromingen in Groot-Brittan- nië en Nederland. Italië Zaterdagavond is uit Milaan een groep van 151 Italiaanse brandweer lieden vertrokken, die in Nederland in het gebied van de overstromings ramp bij de herstelwerkzaamheden ingeschakeld zullen worden. De groep, bij welke zich een aan tal technici bevindt, neemt een gro te hoeveelheid materieel mee. Bovendien is Zaterdag uit Milaan een vliegtuig met rubberlaarzen ver trokken, terwijl bovendien twee goe-| derenwagons met jutezakken naar Nederland vertrokken. Italië heeft reeds meer dan een half millioen gul den .ingezameld voor Nederland, Bel gië en Engeland. In totaal nemen nu 160 vlieg tuigen aan de luchtoperaties deel. waarvan 23 van Amerikaanse. 12 van Engelse, 4 van Franse, 2 van Deense, 1 van Zwitserse en 1 van Belgische nationaliteit. Bij deze 160 toestellen zijn niet inbegre pen de toestellen van de Kon. Marine. Alleen de Nederlandse Marine heeft gisteren 48 vluchten verriqht. De lucht strijdkrachten voerden 11 vluchten uit. Vervoerd werden: 22.000 kg. zandzak ken, 7 kisten medicijnen. 117 paar rubberlaarzen, 50 paar sokken, 1 con- ADVERTENTIE) Zuiver en ontsmet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk bedaart.de ziekte kiemen worden gedood GENEESMIDDEL TEGEN HB HB BB HUIDAANDOENINGEN MWmMWtAWt en de huid geneest. tainer met zaklantaarns. De L.S.K. verrichtte 1 verkenningsvlucht. De Amerikaanse toestellen maakten 13 vluchten en vervoerden: 85.500 kg zandzakken, 1000 liter water, 500 paar rubberlaarzen. De K.L.M. vervoerde op 5 vluchten: 12.500 kg zandzakken, 1075 paar sokken en 1 drum olie. Engelse vliegtuigen maakten 6 vluchten en vervoerden: 21.000 kg zandzakken, 1 kist medicij nen, 1000 liter water, 500 paar laarzen en kleding. Deense vliegtuigen maak ten 4 vluchten en vervoerden 550 paar laarzen, 150 paar handschoenen, 12 pakken spaden, 23 rubberpakken en 55 zaklantaarns. Droeve stoet ging door Oude-Tonge Een graf werd gedolven in een dijk Met grote bewogenheid aanschouwt men de journaals, welke gewijd zijn aan de vloedgolf en de daaruit ont stane verschrikkingen in drie Euro pese landen. De camera heeft Neder land. Engeland en België bezocht en in felle realiteit tal van beelden vast gelegd, Dank zij opnamen uit de lucht krijgt men enigermate een indruk van het tomeloze geweld der opgezwiepte golven en van de wijze waarop ge deelten van massieve zeeweringen zijn vermorzeld. Polygoon heeft een even droeve als indrukwekkende documentatie ge schapen. welke zich zowel bepaald tot de overstromingen zelf als het red dingswerk en de hartverwarmende bedrijvigheid in de evacuatiecentra. Men ziet het bezoek, dat H. M. de Ko ningin aan het noodgebied heeft ge bracht, men is via het filmbeeld aan wezig bij de rondgang, welke prinses Wilhelmina o.a. in Zeeuwsch-Vlaande ren heeft gemaakt. Men neemt kennis van de aanwezigheid van de Prins in Middelharnis. Een zeer groot gedeelte van deze re portage wordt reeds vertoond in tal van landen, mede waardoor de hulp acties aan Nederland worden gesti muleerd. Ook de buitenlandse filmjournaals besteden grote aandacht aan Neder land. De D-treinen uit Basel waren Zon dag meer dan een uur te laat. Ten ge volge van de hevige sneeuwval in de Ardennen moest op het baanvak Trois- pontRivage met enkel spoor worden gereden. H. M. de Koningin, prins Bernhard en de prinsessen Beatrix en Irene heb ben gistermorgen de kerkdienst in de Nederlands Hervormde kerk te Baarn bijgewoond. In deze dienst ging voor ds. J. A. J. Vermaal, die tot tekstwoord had gekozen Lucas 13, vers 4 en 5: ,,Of meent gij, dat die achttien, op wie de toren bij Siiloam viel en die er door gedood werden, schuldiger waren' dan alle andere mensen, die in Jeruzalem wonen? Neen, zeg ik u, maar als gij u niet bekeert, zult gij allen evenzo omkomen." De omroeper van Oude Tonge ging Vrijdag door het dorp met een droeve boodschap: om 4 uur zouden de eerste slachtoffers, der tig personen, van de overstroming begraven worden. Van het achterland waren dood kisten naar het zwaar getroffen plaatsje gebracht en op een een voudige schottekar werden daar in de doden naar de Spuidijk ge bracht, waar ze hun laatste rust plaats hebben gevonden. Op de dijk, die voor vele honderden de redding heeft betekend, maar die toch niet heeft kunnen verhinde ren, dat Oude Tonge waarschijn lijk het zwaarst getroffen plaatsje in deze nationale ramp is gewor den. Hef kerkhof is in het water niet meer'terug te vinden. Daarom stonden Vrijdagmiddag de 126 inwoners, die nog achtergebleven zijn, met gebogen hoofd in de gure wind op deze dijk, waar niemand eigenlijk de moed had iets te zeggen. Burgemeester Van Dijk sprak enkele sobere woorden. Hij zal deze nog vele malen moeten herhalen, als straks de andere doden geborgen zijn. Boven het plaatsje zweefde een helicopter, toen pastoor Hofstede het Onze Vader las. Vlootpredikant Kwakkels tein stond er in plaats van ds. Wolters, die zijn gezin naar elders bracht. De predikant las Openbaringen 9 tot 17 en de Apostolische Geloofsbelijde nis. De woorden dreven weg in de wind over het wijde water, dat drei gend het graf omringde. Woordenloos trok de stoet van man nen terug naar het dorp. Uit de thans ter beschikking staande gegevens blijkt, dat de meeste slachtoffers van de watersnoodramp zijn gevallen op het eiland Goeree en Overflakkee. Er zijn hier 433 doden te betreuren. Bij het nameloze leed, dat dit Zuidhollandse eiland heeft ge troffen, is wel een diep treurig verschijnsel dat de plunderaars in dit gebied een grenzenloze brutali teit aan de dag leggen. De burge meester van Middelharnis, de heer D. Rijnders, deelde Vrijdag avond mede, dat in één geval die ven zelfs de deur uit een woning hebben gezaagd om zich toegang te verschaffen. Zij roofden siera den, een gouden horloge en kle- ren. Burgemeester Rijnders heeft de politie opdracht gegeven bij nacht schijnwerpers te richten op de verlaten woningen in het ver dronken land. pf 115 VOLGENS hem blijft de afspraak met z'n moeder bestaan tot hij k'iaar is, dus ik heb alle hoop. Hij verwerkt alles veel makkelijker dan Rudi, hoewel die toch ook blijft vol houden. Die heeft nu eenmaal Wage- ningen in z'n hoofd...." Met meer moed dan anders sluit hij zich op in z'n studeerkamer. Het is niet zo moei lijk als anders om een thema te vin den voor de preek voor Zondag. Ai dagenlang loopt hij met de grote lijnen van de vrije stof. en de catechismus- Zondag, die aan de orde is. is deze week al bijzonder actueel, zo niet elke week alle stof actueel isMaar dat deze week het achtste gebod aan de beurt is, ziet hij als een bijzondere opdracht. Die gedachte pakt hem dan zo, dat de zinnen ononderbroken neer geschreven worden in het kriebelig handschriftKan ik het lezen? Laat maar, Daantje schrijft het im mers over. Nog voor het middag is. zit hij naar z'n voltooide preek te kijken, en hij is er wonderlijk blij mee. Morgen de vrije stof? Of doorgaan? Nellie tikt aan de studeerkamer deur, en haar vader roept verstrooid „ja", maar hij blijft zitten, en zijn plaats aan tafel is leeg. ..Nog eens?" vraagt Nellie, en ze kijkt naar opa. „Je vader is met z'n preek bezig, kind." antwoordt hij, en dat zegt dan zeker alles, want Nellie blijft zitten en ook Daantje knikt. Natuurlijk want de preken moeten vandaag nog af. hoe zal ik ze anders morgen over kunnen schrijven? Het ambt van pre- ken-overschrijver lijkt hem een ge wichtig ambt. Als je je vergist, ver gist je vader zich, en als je onduide lijk schrijft, kan hij het niet lezen. „Ik zal vanavond wel even de schoe nen poetsen," biedt hij aan. „Dan hoef dat voortaan niet meer te doen." Ze blijft van verbazing met haar mond open zitten, terwijl het stukje brood daarvóór heen en weer wiegt. Daantje knikt nog maar eens na drukkelijk, want ze snapt het zeker niet. „Dat vind ik ook," onderstreept opa. „Nellie heeft het zonder dat ook al druk genoeg, niet Nellie? Daan is ook geen kleine jongen meer, en nu kan hij je voortaan prachtig met zulke kar weitjes helpen." Je zal die meide ook nooit snappen, want nou begint Nellie opeens te hui len, zonder dat iemand haar iets doet Maar op school weten ze het al, dat Daantje nü al bij de fanfare mag ko men. Ja, hij zal dat verzwijgen! Tegen Lien Donners durfde hij het eerst niet goed te zeggen, maar die hoorde het van een ander, en ze was er helemaal niet kwaad om. „Fijn voor je," zei ze zelfs. „Ik zal het misschien aan onze Loede schrijven." Na vieren hield meester De Raadt, die ook Zondags het orgel bespeelt, hem tegen bij de deur. ,.Is dat waar, dat jij bij de fanfare gaat?" „Mm." knikte Daantje. „Ja meester." „En je vader?" Daantje moet daar toch echt om lachen. Wat denkt die meester nou wel? ..Vader niet natuurlijk, die heeft het veel te druk en hij kan nog geen eens. De meester lacht zich tranen. Ja, hij ziet het al: onze dominee in de fanfare! „Maar vind je vader het goed? be doel ik." „Ja meester, als ik ten minste mijn best doe op de HBS. maar ik hoef niet de hoogste cijfers te halen, z.oals Theo, alleen maar m'n best doen, net als Ru van ons. En dan moet ik voortaan iedere Zaterdag de preek overschrij ven, omdat vader het. niet zo best meer zien kan zonder bril Wonderlijk joch, die Daantje. Nog nooit eerder zijn ze zó vertrouwelijk geweest tegen elkaar. Altijd een beetje een duistere geweest, enfin, altijd nog beter dan dat lievertje van de baas „Nou", bewondert hij hartelijk, „dan komt het goed te pas dat je goed schrijft, jó. Maar ik denk dat ik nou ook maar bij de fanfare kom, als ze me kunnen gebruiken." „De piccolo!" weet Daantje. „Precies. Jij tamboer, ik pijper, zal dat even wat moois worden?!" Sprakeloos kijkt Daantje naar z'n meester op. Straks zullen ze samen in de muziektent staan. Het is bijna niet te begrijpen dat het geluk zo ineens komt. „Dag meester," fluistert hij, want. de meester legt even zijn hand op Daantjes hoofd, en dan is het opeens niet gek meer dat Nellie vanmiddag huilde, toen ik het zei van die schoe nen, zelf huil ik ook bijna. Maar dan stormt hij weg. omdat hij dat voor de meester niet weten wil. Hij botst bijna tegen Rinus de Wit op, en hij door mr. G. TH. VERHAREN is altijd nog een beetje schuw voor Rinus, omdat die toen „Pas op, tamboer!" schreeuwt de timmerman, en dan zijn ze vrienden. Rinus zit ook in de fanfare, zie je. Daantje kijkt nog tweemaal om, Rinus ook. Zodoende komt bakker De Gierst die avond even aan, omdat hij het fijne er toch wel van weten wil. Nellie van de dominee moet tegen de knecht ge zegd hebben dat Daantje bij de fan fare komt. Daargelaten dat die jongen pas dertien jaar is, maar vindt de dominee dat dan zomaar goed? Of is het weer een kletspraatje? Diminee ontvangt hem zelf. „Ja, laat de bakker maar in de studeer kamer, Nellie." „U bent nog laat op pad, bakker." De bakker is altijd wat hees. De moeders vertellen hun kinderen dat je daaraan zien kunt dat het hielp, toen de boze wolf krijt at, om een zachte stem te krijgen. Bakker De Gierst slikt alleen maar alle dagen stof en meel, en die heeft al een zachte stem De bakker schraapt z'n keel, want de dominee is er naast. Hij komt hier niet als bakker, want de knecht heeft deze kant van het dorp en met het geld is het alle dagen in orde hier. En hij komt ook niet als lid van de gemeente, want hij hoort niet aan deze kerk. Overigens is er van deze domi nee niet dat te zeggen, want een vriendelijke man is 'tie. „Ik kom in m'n hoedanigheid van voorzitter van de fanfare „In goede harmonie," legt hij uit. Dan stapt hij wat moediger op het grote bureau aan, en hij steekt mollige hand al uit. „Dat meende ik al," glimlacht de dominee. „Ik had uw bezoek ook niet anders uit kunnen leggen. Vertelt maar wat er aan de hand isOf liever: U wilt het waarschijnlijk over m'n zoon hebben?" „Net zoals dominee al zegt," beves tigt De Gierst. „Jan, die nieuwe knecht, van mij, kwam met de bood schap thuis, maar er wordt zoveel ge kletst. Je moet je afvragen: hoe ko men de mensen d'r bij!" „Maar dit verhaal klopte in ieder geval," meent dominee Dalman. „Dat is te zeggen: ik weet nog van niks," zegt de bakker. „Maar als de dominee het goed vindt. „Ik heb het goedgevonden, op voor waarde dat u hem wilt accepteren natuurlijk. De dirigent, meneer Bel meen ik?' kwam het gisteravond hier vragen. Wellicht had hij over Daantje horen spreken De bakker is niet lang van stof, en hij wil nog deze avond het bestuur bij elkaar hebben. Die dwaze bepaling uit de statuten weg, want de dominee heeft goedgevonden dat zijn zoon Mannen, als onze fanafre nu geen eerste-rangs gezelschap wordt!,... Hij steekt andermaal z'n vlezige hand uit. „We danken dominee wel voor het vertrouwen, dat hij in ons stelt," fluistert zijn hese stem. (Wordt vervolgd) I In het conferentie-oord g J Woudschoten te Zeist, waar 1 vele evacué's zijn onderge- - g bracht, luistert de familie g Krijger uit Brouwershaven 1 M naar de rede, welke H.M. g J koningin Juliana op de 1 nationale rouwdag voor de §j Nederlandse radiozenders g heeft uitgesproken. (ADVERTENTIE) Stop dat branden op Uw maag! Neem 'n paar Rennies. Met een pak Rennies in huis is bran dend maagzuur eigenlijk geen pro bleem meer. Nog vóór het branden be gint, kunt ge de pijn opvangen. Eén of twee Rennies laten smelten op de tong dat is alles. Rennies zijn één voor één hygiënisch verpakt; ze sma ken lekker en fris. Zevenhonderd gezinnen uit de ramp gebieden, in totaal 2300 personen, had den vóór de dag van de ramp een aan vraag voor emigratie ingediend. Hun aanmeldingen zullen met voorrang worden behandeld onverschillig in welk stadium zij waren. Zeventig ge zinnen, in totaal ruim 200 personen, stonden klaar om in Februari met een der emigrantenschepen te vertrekken Gebleken is dat 25 gezinnen bereik baar zijn. Maatregelen zijn ge nomen waardoor zij en overigen, met wie men nog geen contact heeft, op normale wijize zullen kun nen vertrekken. Wanneer papieren, foto's, kleding, goederen e.d. zijn ver loren geraakt, worden zij daarmee onmiddellijk geholpen, evenals met voorschot op een toekomstige sohade- uitkering. Vrijdagavond was de toestand op het eiland zo, dat het water nog steeds langzaam maar zeker zakte. Over land kan men nu van Middelharnis uit weer verschei den plaatsen bereiken' zoals Oud dorp, Melissant en Dirksland. Geen enkel mensenleven is meer in gevaar. Zo ging het in de Amerikaanse bombardementstoestellen toe bij het laten vallen van goederen en zakken zand boven de nood- Brabant-grensrit gaat niet door Het bestuur van de R.A.C.-Zuid, or ganisatrice van de Brabant grensrit, welke op 20 en 21 Maart zou worden gehouden, heeft besloten deze niet te laten doorgaan in verband met de na tionale ramp. (ADVERTENTIE). BIJ HOEST EN KEELPIJN f|\Dan Dan heipt biAeop De directeur van het commis sariaat voor oorlogsschade maakt het volgende bekend: Met ingang van 7 Februari 1953 zijn district-bureau's van de schade- enquétte-commissies geopend in de vol gende plaatsen: TERNEUZEN: Rayon Oost-Zeeuws- Vlaanderen. OOSTBURG: Rayon West-Zeeuws- V'laanderen. MIDDELBURG: Rayon Walcheren. GOES: Rayon Noord- en Zuid-Beve- land. THOLEN: Rayon Tholen en St. Phi- lipsland (voorlopig gevestigd ten kan tore vaij de S. E. C. te Middelburg). BERGEN OP ZOOM: Voor de ge meenten Ossendrecht," Woensdrecht, Bergen op Zoom, Halsteren. STEENBERGEN: Gemeenten Nieuw- Vossemeer, Steenbergen, Dinteloord, Fijnaart, Oud-Gastel. ZEVENBERGEN: Gemeenten Wil lemstad, Klundert, Zevenbergen, Standdaarbuiten, Terheyden,_ Hoge en Lage Zwaluwe. GEERTRUIDENBERG: Voor het rayon De Langstraat te Oosten van Hoge en Lage Zwaluwe, de Brabantse Biesbos en het Land van Heusden en Altena. BRIELLE: Rayon Voorne-Putten en Rozenburg. MIDDELHARNIS: Rayon Goeree Overflakkee. OUD-BEIJERLAND: Rayon Beijer- land, Hoeksche Waard en Tiengemeten. DORDRECHT: Rayon Eiland van Dordrecht, Alblasserwaard en de ge meente Zwijndrecht. ROTTERDAM: (Beursgebouw Cool- singel): Rayon IJselmonde (met uit zondering van de gemeente Zwijn drecht), Krimpenerwaard en alle ge meenten, liggende ten Noorden van de Nieuwe Waterweg, Nieuwe Maas en Hollandse IJsel. DEN BURG: Rayon Texel (voorlopig gevestigd ten kantore van de S. E. C. te Amsterdam (Keizersgracht 143). Schade aan goederen Deze districtsbureau's zullen over gaan tot registratie van de ten gevolge van de watersnood geleden schade aan GOEDEREN (gebouwen, huisraad, be- dryfsuitrusting en voorraden, grond, gewassen, levende have landbouw werktuigen e.d.). Gedupeerden dienen de schade aan te melden op bij genoemde bureau's verkrijgbare aangifte-formulieren. De aangifte dient te gesohieden bij het bureau binnen welks rayon de schade is geleden. Het verdient aanbeveling met het doen van aangifte te wachten tot dat men naar zijn woonplaats kan terug keren en de omvang van de schade kan overzien. De mogelijkheid tot het doen van aangifte zal openstaan tot zes maan den nadat het betrokken gebied is drooggevallen. Voorschotten Aan hen. die reeds thans terugge keerd zijn en daaraan dringend behoef te hebben, kunnen door bovengenoem de bureau's vrijblijvende VOOR SCHOTTEN beschikbar worden gesteld (met uitzondering voor schade aan huisraad). Aanvragen ter verkrijging van voor schotten kunnen zowel schriftelijk als mondeling worden gericht tot het dis trictsbureau, binnen welks rayon de schade is geleden. Men beperke het aanvragen van voorschotten zoveel mogelijk. President Eisenhower heeft de re- geringscontróle op de lonen opgehe ven. Ook de prijscontrole op een reeks verbruiksgoederen, waaronder alle vleesproducten, is opgeheven. Van Indo-China naar Zeeland (Van onze Haagse redacteur) In de buurt van Steen bergen, in het Westen van Brabant, zet een re porter van de West- duitse radio-omroep zijn wirerecorder op een dijkje van zandzakken, dat militairen daar heb ben aangelegd. De ge luidsband neemt een in terview op met een ko lonel van de Franse ge nie-troepen en een Ne derlandse majoor. Als een helicopter laag over vliegt wordt het gesprek even onderbroken om de luisteraars het geronk van de machine, die op zoek is naar geïsoleerde personen, te laten horen. Een Deense cameraman richt bij Halstex-en, waar de asfaltweg doodloopt In het water, zijn toestel op het troosteloze land schap, wat kale bomen en de daken van boerde rijen tussen een grauwe hemel en een grauwe wa termassa. De vele buitenlandse journalisten in Zuidwest- Nederland hebben allen hun eigen manier van werken. Een Fransman, juist terug van het front in Indo-China, ging naar pillllllllllllllllllllllllllllllllllllllljli Deense collega beter nïtgernst I miïï Hellevoetsluis met niets anders bij zich dan een stuk brood en een stuk worst. Op zijn tocht naar het waterfront sliep hij daar op een biljart dat een dag te voren nog on der water stond. Een Deense collega, die voor zijn blad alle grote rampen in de wereld ver slaat, arriveerde op het zelfde moment in Helle voetsluis, volledig uitge rust voor dit werk: een volgepakte rugzak met proviand, laarzen en spe ciale kleding en een rub ber veldbed, dat opge blazen kan worden. De journalisten, die naar ons land gekomen zijn om over deze ramp te schrijven, te spreken of er films van op te ne men, werken hard om het publiek in hun lan den in te lichten. Zij zijn hier gekomen omdat er nieuws was, maar een maal hier zijn zij zonder uitzondering diep onder de indruk geraakt van het leed dat geleden wordt en van de bijna bovenmenselijke inspan ningen die redders en helpers zich getroosten.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3