VAL DA De Held 20% KORTING WINKEL HERESTRAAT „BENVO" /vechten tegen de bierkaai' Hoop op dooi Binnen- en buitenland in het kort KO NIN G Brillenspecialist aank. kantoorbediende (mnl.) flinke mnl. kracht AKKERTJES Complete Woninginrichting AUTO RUITEN uit voorraad leverbaar! N.V. HENK OUDGENOEG Nieuwsblad van het Noorden van Maandag 9 Februari 1953 Pagina 3 V.N.-offensief in Korea Zinspelingen van nieuwe opperbevelhebber De kans op een offensief der Ver. Naties in Korea zou g^oot zijn. De nieuwe bevelhebber van het Ameri kaanse achtste leger in Korea, gene raal Maxwell Taylor, heeft laten door schemeren, dat zijn troepen spoedig ten Noorden van de huidige frontlinie in Korea zouden kunnen opereren. Twee dagen geleden deelde Taylor Zuidkoreaanse troepen mede, dat zij zich zouden moeten voorbereiden op grotere gevechten in het Noorden. Sindsdien heeft hij openlijk op een op handen zijnd offensief gezinspeeld. Ge neraal Taylor neemt in Maart het com mando van het achtste leger op zich. Felle critielc van de Prawda Russische „zorgeloosheid en gemoedsrust" Het officiële orgaan van de Russi sche communistische partij, Prawda, blijft critiek oefenen. Zaterdag riep het blad de plaatselijke partij-afdelin gen en alle Russische arbeiders op om op radicale wijze te strijden tegen de „onvolkomenheden, tekortkomingen en gebreken", die in verschillende tak ken van de nationale economie zijn ge constateerd. Het blad veroordeelt in dit verband de „zorgeloosheid" en „gemoedsrust" van de verantwoorde lijke leiders, die een negatieve hou ding innemen tegenover „rovers en verkwisters". In het bijzonder wordt critiek gele verd op de visserij, de olie-industrie en de organisatie, die belast is met de aanleg van krachtstations bij de rivie ren in de Oekraine. Vaklieden terug uit Ver. Staten Zeventien ondernemende Nederland se vaklieden zijn Zaterdagmiddag, na een verblijf van ongeveer een jaar in de Ver. Staten, met het s.s. Rijndam van de Holland-Amerika Lijn in Neder land teruggekeerd. Hun bezoek aan de Nieuwe Wereld, dat werd gekenmerkt door werk en studie, danken de zeventien aan het „Work-study-training-program" van het Mutual Security Agency, bij de uitvoering waarvan het M.S.A. nauw samenwerkt met de Contactgroep Op voering Productiviteit (C.O.P.) in Den Haag. Onder de teruggekeerden bevinden zich J. Boonstra, Leeuwarden en R. Vonk, Hoogezand. Op weg naar Balkan- Defensie-overeenkomst Griekenland, Joego-Slavië en Turkije zullen in de naaste toekomst een for mele verdedigingsovereenkomst teke nen, zo deelde Zaterdag te Belgrado de Griekse minister van buitenlandse za ken mee. De voorgestelde overeen komst zou niet in strijd zijn met door Griekenland en Turkije op grond van het Atlantisch Pact aangegane ver plichtingen. De NAVO was op de hoog te gesteld van het voornemen. Elk land zou tot de overeenkomst kunnen toe treden. In diplomatieke kringen te Athene verklaart men, dat Griekenland streeft naar een politiek verdrag, dat in het tweede stadium aangevuld zou kunnen worden door een militaire defensie clausule. Joego-Slavië daarentegen zou streven naar een binding van politiek en defensie. Zwakzinnige dreigde mei- windbuksen Door schoten uit politierevolver getroffen Zaterdagmiddag werd de Amster damse politie gewaarschuwd voor een vechtpartij aan de Bilderdijkkade. Twee agenten gingen er heen en juist toen zij aankwamen, vloog een deur open en stormde 'n vrouw naar buiten. Achter haar kwam een 27-jarige jon geman, die twee windbuksen mee droeg. Toen hij de agenten zag stopte hij en richtte de buksen op hen. Zij zochten dekking in een portiek. Twee andere agenten, die door een omstan der waren gewaarschuwd, konden op een afstand niet zien wat voor vuur wapens de jongeman bij zich had. Zij trokken hun revolvers en losten drie schoten. Eén daarvan trof de jonge man in de rechterzij. Hij viel neer en werd vervolgens naar een ziekenhuis overgebracht. Later bleek dat de ene windbuks ge heel onbruikbaar was en dat de andere niet was geladen. De moeder van de jongeman vertel de dat hij geestelijk niet geheel nor maal is. Nederlandse militaire deskundigen naar Egypte In een interview met het Londense blad Daily Mail verklaarde de Egypti sche minister-president Naguib dezer dagen, dat hij er voor voelt militaire deskundigen uit Zweden, Denemarken en Nederland en „soortgelijke" landen in dienst te nemen ter vervanging van de Britse troepen in de Suez-kanaal- zone. Volgens de Daily Mail zei Naguib dat dergelijke hulp slechts gedurende enkele maanden nodig zou zijn, totdat de Egyptische troepen voldoende be kwaamheid zouden hebben in het han teren van radar en andere moderne technische hulpmiddelen. „Het zal onze mannen niet veel tijd kosten om met deze dingen bekend te raken. De Egyp tische soldaat bezit, zelfs wanneer hij analfabeet mocht zijn, een grote mate van intelligentie", aldus Naguib. Drijvende mijn ten Noordwesten van Vlieland Ten Noordwesten van Vlieland, on geveer een mijl ten Zuidwesten van de boei ET 7, is een drijvende mijn waar genomen. De scheepvaart is gewaar schuwd. Gemeente reiniging: De Groninger gemeentereiniging is gisteren niet tegen de zware sneeuwval opgetreden. In de eerste plaats in ver band met de Nationale Rouwdag, ver volgens omdat er weinig verkeer in de straten was en ten derde omdat de temperatuur zo laag was, dat zelfs met een laag zout de sneeuw niet zou smel ten. Vanmorgen vroeg was men aanvan kelijk van plan op de door sneeuw gladde straten zand te strooien, maar daar de laag nog steeds dikker werd, besloot men te gaan ploegen. Zes auto's werden van een sneeuwploeg voorzien en daarmee werden allereerst de voor naamste straten onder handen geno men. De uitwerking werd door de steeds opnieuw neerdalende vlokken echter gauw voor een groot deel teniet gedaan. Het was een vechten tegen de bierkaai. Men hoopt thans, dat de temperatuur zal stijgen en met behulp van zout zal men dan een nieuwe aanval op de sneeuw doen. Het zal dan wel een mod- derpartij in de straten worden, maar dit schijnt de enige, oplossing. Stad en Rrovincie Dokter L. Bouman t Zondag is in de ouderdom van 87 jaar hier ter stede overleden dokter L. Bou man. Het bericht van dit overlijden zal stel lig in brede kring met leedwezen wor den vernomen, want de geneesheer Bouman, een warm voorstander van de homoeopathie, had een zeer drukke praktijk. Bij zijn patiënten was hij zeer gezien; niet alleen als medicus, doch ook als mens. Te allen tijde stond hij klaar voor de zieke mens. Én hoezeer hij met hart en ziel zich een dienaar wist van de geneeskunst, bleek ook wel uit het feit, dat hij tot op hoge leeftijd zich de las ten van een praktijk getroostte. Vele jaren had dokter Bouman zit ting in het bestuur van de Stedelijke Vereniging Het Groene Kruis. De teraardebestelling vindt Donder dagmiddag plaats op de Noorder- Zoals bekend, dient het publiek het trottoir voor de hulzen sneeuwvrij te maken. Men lette er daarbij wel op, de sneeuw niet op de rijweg, doch op de kant van het trottoir te vegen. Wie zag dat? Zoals gemeld is Vrijdagmiddag om half drie een 22-jarige wielrijdster ko men te vallen door het onbedachtzaam openen van een autoportier. Getuigen van dit ongeval wordt verzocht zich te meiden bij de inspecteur van dienst, bureau Martinikerkhof, telefoon 23444, toestel 26. Zaterdagmorgen werd omstreeks negen uur aan de Eendrachtskade N.Z. een melkboer door een fietser aangereden en tegen de grond ge smakt. Het slachtoffer kreeg een ver wonding aan de neus. De onbekend gebleven fietser en getuigen wordt verzocht zich te melden aan het poli tieposthuis A-weg, Telefoon 23444, toe stel 33. Zich Roode Kruis onwaardig betoond Verdacht van het plegen van onregel matigheden zijn drie helpsters in vaste dienst van de afdeling Schiedam van het Roode Kruis gearresteerd. Twee worden nog steeds door de politie vastgehouden, de derde is wegens tra gische familieomstandigheden voorlo pig op vrije voeten gesteld. Hulp aan zeelieden Bij de Stoomvaartmaatschappij Ne derland is thans van 19 schepen (onge veer de helft van de vloot) telegrafisch het verzoek binnengekomen giften over te maken op de rekening van het Natio naal Rampenfonds tot een totaal be drag van f28.968. Rotterdamse Beurs offerde Het bedrag, dat door de bezoekers van de Rotterdamse Beurs is bijeen gebracht voor het Nationaal Rampen fonds en dat Woensdag j.l. reeds meer dan f 100.000.— bedroeg, heeft een eindcijfer bereikt van f130.000. Binnenland Een Twentse school voor Uitgebreid Technisch Onderwijs zal in September te Hengelo worden geopend, de Ir G. Hof stede-school, waarop HBS'ers, gymna siasten. ULO-leerlingen en goede am bachtsscholieren, wier ambities gaan in de richting van leidinggevende functies in de industrie, toegelaten zullen worden. De teraardebestelling van dr A. Lou don, in leven secretaris-generaal van het Permanente Hof van Arbitrage, voorzit ter van het Residentie-Orkest, heeft Za terdag onder zeer grote belangstelling te 's-Gravenhage plaats gehad. Onder meer waren minister Beyen en burgemeester Schokking van 's-Gravenhage aanwezig. Een ondersteboven drijvende redding boot is Zaterdag door het Engels ss Esso- Edinburgh 70 mijl ten Westen van IJmuiden aangetroffen. De tewaterlating van de onderzee bootjager Friesland, die op 14 Februari te Amsterdam zou geschieden bij de Ne derlandse Dok- en Scheepsbouwmaat schappij, is een week uitgesteld. Na maanden is in het Nederlandse Studenten-Sanatorium de vernielster ontdekt, die steeds weer gaten in over- gordijnen, tafelkleden, linnengoed e.d. brandde. Een 19-jarig dienstmeisje uit Hilversum bleek de schuldige. De Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid telde op 1 October 1952 36.341 leden, dit is ruim 32.5 pet van het totaal aantal leden van de PvdA. Er waren 310 groepen en 86 correspondentschappen. Door een defect aan de locomotief van de D-trein AmsterdamParus ondervond gistermorgen het treinverkeer tussen Maarssen en Utrecht twee uur stagnatie. De Zuiderkruis, met opvarenden van de gezonken Klipfontein aan boord, is op weg naar Rotterdam, Zaterdag te Las Palmas (Canarische Eilanden) aange komen. Buitenland Leden van de Mau-Mau in Kenya hebben Zaterdagavond een blanke be drijfsleider op een boerderij bij Njeri, ten Noorden van Nairobi, vermoord. Bij een vliegramp nabij Eysines in Zuidwest-Frankrijk, werden zes 'mensen gedood. Het betrof hier een Franse Sky- master, die tijdens een noodlanding in de mist in brand vloog. De spoorlijn door de St. Gothard in Zwitserland, werd gisteren weer versperd door een lawine, nadat de lijn pas was heropend na enkele dagen door sneeuw te zijn versperd geweest. 24 officieren van de Oostduitse grens wacht zijn door de Russische M.V.D. (ge heime dienst) gearresteerd, verdacht het helpen van Oost-Duitsers op de vlucht naar het Westen. Tezelfder tijd heeft de Russische con trolecommissie haar toezicht op de grens wacht versterkt. Van Zeeland, de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, is door zijn Ameri kaanse ambtgenoot Dulles, Zaterdag te Brussel uitgenodigd voor een bezoek aan Washington om te spreken over „de spoe dige vorming van het voorgestelde Euro pese leger". Kunst en Wetenschap Inaugurele rede prof. H. J. Doedens Goed koopmansgebruik en fiscale winstbepaling Zaterdagmiddag aanvaardde prof. H. J. Doedens zijn ambt van hoogleraar in het belastingrecht aan de Groninger Universiteit met het uitspreken van een rede over „Goed koopmansgebruik en fiscale winstbepaling". Bedrijfseconomen en. bedrijfspractijk dringen bij voortduring aan op aan passing van de fiscale winstbepaling aan nieuwere bedrijfseconomische in zichten. De hoofdregel van de fiscale winstberekening is, aldus betoogde prof. Doedens, dat deze geschiedt volgens goed koopsmansgebruik. Spr. onderzocht de betekenis van deze wettelijke formule en nam daarbij enige rechterlijke beslissingen tot uit gangspunt. Zijn conclusie was, dat goed koopmansgebruik voor de ge wenste ontwikkeling voldoende ruimte laat. Andere factoren kunnen die ont wikkeling echter remmen. Hij noemde als zodanige factoren enkele wettelijke voorschriften die de fiscale winstbepa ling nader begrenzen doch waarvan de betekenis voor het onderhavige vraagstuk nog weinig duidelijk is de eisen der belastingtechniek. De eis van controleerbaarheid van de winstberekening legt beperkingen op bij het aanvaarden van methoden van winstberekening, die veel aan het sub jectieve inzicht van de ondernemer overlaten; een omstandigheid, die ook de rechter, wanneer hem de resultaten van de nieuwere inzichten ter beoor deling worden voorgelegd, niet zal kunnen verwaarlozen. door Graham Flemming Met een nijdig gebaar smeet Jack Rheeler zijn nerveus-verbeten eindje sigaret weg. Weer geen succes! En déze keer had hij toch hoop gehad aangenomen te worden. Clark had hem de tip gegeven, dat de Ford- son's Film Company figuranten zocht. Maar VcRT€ LL6R hij was te laat gekomen. De filmmaatschappij was reeds voor zien. De administrateur was zo vrien delijk geweest zijn naam te noteren op een wachtlijst, maar hij wist wat dat betekendeeen schamper lachje zweefde langs zijn mond een aar dige geste, maar in wezen was het een afwijzing. Ze hadden hem niet nodig! Ze konden hem missen! Daten dat alleen was de waarheid! Sarrend woelde de gedachte telkens door zijn brein,' zij sloopte zijn zelfvertrouwen. Nerveus streek hij over zijn gezicht. Hij was wel afgezakt. Hij Jack Rheeler die nog maar een jaar ge leden de toneelschool van Detroit had verlaten met het beste diploma. Onmid dellijk daarna had hij een engagement gekregen bij de Maxwell, een gezel schap, dat voornamelijk in de provincie optrad. Maar het was ontbonden en toen stond hij op straat. Werkloos. Drie Landbouw en Veeteelt Voor gezonde kuikens en productieve kippen (Van onze landbouwmedewerker). De pluimveehouderij is in ons land een der steunpilaren van de agrarische export, die 40 50 van de gehele export van ons land in 1952 uitmaakt. Niet alleen de millioenen eieren, die wekelijks over onze grenzen gaan en de binnenlandse voedselvoorziening aanvullen, ook de productie van slacht- pluimvee wordt in het seizoen met wa gonladingen geëxporteerd en van Over heidswege is nog onlangs tot uitbrei ding daarvan geanimeerd, gelet op de afzetmogelijkheden in de grote con sumptiecentra. De gezondheidstoestand en de pro ductie van de pluimveesiapel zijn vooral bij de wederopbouw na de oorlogstijd, bevorderd door verbeterde, hygiënische huisvesting, bestrijdingsmaatregelen tegen pluimveeziekten, zoals de ge vreesde pseudo-vogelpest, een doelmati- ge aanfok. De Overheidsbemoeiing en die van het Bedrijfschap voor Pluimvee en Eieren heeft geleidelijk het zwaar tepunt op de voorlichting door of on der leiding van Rijkspluimveeteeltcon- sulenten gelegd. Dit jaar is de kuikenteeltregeling voor het eerst vervallen, maar wel is er een verordening op het houden van pluimvee, o.m. oip de vermeerderings- bedrijven bepaalde voorschriften te geven in hét belang van een gezonde aanfok en garantie voor gezonde en productieve kuikens. Om als vermeer deraar erkend te kunnen worden, wor den eisen gesteld aan de pluimveehou der zelf, om het pluimvee te betrek ken van een erkend fokker, en de huis vesting, voor de opfok speciaal, en de verbouw van voedergewassen op eigen bedrijf. De fokbedrijven aan de ene kant, de kuikenbroederijen die de pro ductie voor de nieuwe leg in 't groot leveren anderzijds, zijn voor de opvoe ring van de gemiddelde eierproductie per dier van het grootste belang. En dus voor de rentabiliteit van de pluim veehouderij, welke door vrije prijsvor ming aan het economisch exportgetij onderhevig is met buitenkansen extra risico. maandendrie tergend lange maan denHoe hunkerde hij er naar weer te spelenzich volkomen te kunnen uitlevende sfeer van de schouwburg weer te voelen Hij balde zijn vuisten. Gisteren nog had hij Dick Parsons gesproken, een collega van de toneel school. Dick had een rol gekregen In een film van een bekend regisseur. En waarom? Omdat hij beter speelde? Meer talent bezat? Of meer foto- génique? Er gleed een ironisch lachje langs zijn mond, maar zijn ogen stonden hard. WelneeSimpel en alleen door het feit, dat diens oom heel wat te vertel len had In de filmindustrie.. Het was nu eenmaal een feit: en hij had het te accepteren zonder relaties kwam je er niet. Doelloos dwaalde hij voort, de han den diep begraven in de zakken van zijn trench coat, een loodrechte rimpel in zijn voorhoofd, volkomen geabsor beerd door zijn problemen. Eensklaps hield hij stil. Een aantal mensen stond voor een bankgebouw. Voor de ingang parkeerden enige auto's met opschrif ten van de Fordson's Film Company. Een camera-man achter zijn toestel, nerveus. De regisseur op de achter grond, drukdoenerig, aanwijzingen ge vend. Plotseling werd Jack's belang stelling voor de buitenwereld weer op gewekt. Ze waren aan het filmen. Een glimlach krulde zijn lippen en zijn ogen vonkten van een onheilig plezier, want een sadistische gedachte was bij hem opgekomen: de boel in de war te sturen! En grandioos! De opnamen kostten duizenden. Wat interesseerde hém dat! Hadden zij ook rekening met hem gehouden!? Brutaal glipte hij de ingang binnen: de wenken van de wanhopige camera man totaal negerend. Even later bevond hij zich in een grote zaal. Achter de balie stond verstijfd van schrik het personeel met opgeheven handen. Een zestal mannen, de hoeden diep over het voorhoofd getrokken, bedreig de hen met revolvers. Een zevende nam juist een gevulde tas in ontvangst van de kassierFilmapparaten snor denLampen flitsten aan en uit Jack aanschouwde het toneeltje met het critische oog van de vakman. Een scène voor een thriller. Hij knikte te vreden. Uitstekend spel. Zuivere reac ties. Voor die gangsters hadden ze ook goede types uitgezocht. Zelden had hij zo'n aantal ongunstige koppen bij elkaar gezien. Alle hulde aan de Ford son's Film Company. Onverstoorbaar, als een komische operette-held, wandelde hij naar de man, die de tas juist in ontvangst had genomen. Handen omhoog siste deze en wees dreigend met zijn revolver naar hem. Jack Rheeler glimlachte op de supe rieure manier van een man, die alle troeven in zijn hand heeft. De arme kerel poogde van deze scène nog te redden van wat er te redden viel. Maar hij speelde zijn eigen spel. Onverwacht greep hij de ander bij de pols en dan.... daverde een schoteen vrouw gilde huizenhoogalarmsignalen kerm den, als verloren zielenmensen draafden heen en weer in paniek en dan beukte iets hards op Jack's hoofd, zodat hij ineenzeeg Toen de journalisten weg waren, zonk Jack diep weg in zijn fauteuil, op eens bevend over al zijn leden. Nu eerst was het recht tot hem doorgedrongen, dat hij in zijn eentje een echte bende te lijf was gegaan. Dank zij zijn ingrijpen was een van de meest geraffineerde overvallen van de laatste jaren mislukt. Dat had hij moeten weten! Gelukkig had hij zich niet verraden. Iedereen zag een held in hem. En tevreden stak hij een sigaret op Een half jaar later boekte de Ford son's Film Company veel succes met haar nieuwste film: „De Held". In de hoofdrol Jack Rheeler (Nadruk verboden) ZIEKENFONDS-LEDEN vanaf heden op Ojize uitsluitend BETERE OPTIEK. Ziet etalage en prijzen. Wij hebben ALLES OPENLIJK GEPRIJSD. Wenst U 'n GOEDE BRIL met ZUIVER GESLEPEN GLAZEN en 20% KORTING dan ook naar en erkend vakopticien sinds 1982. Fonds leverancier. OOSTEIÏSINGEL 106 by de St. Jansstr. Schuin tegen over hoofdingang Acad. Z.huis. Knip deze adv. uit, U kunt geld besparen. GEVRAAGD: Brieven franco onder no. 1565 bureau dezes. GEVRAAGD: administratief onderlegd, enige ken nis van expeditie strekt tot aanbe veling. Uitvoerige sollicitaties vermeldende leeftijd, ver langd salaris, referenties etc. worden ingewacht onder no. 1564 bureau dezes. TEGEN I OE ST PASTI L L_E S HYPOTHEEK GEVRAAGD Bod gevraagd op winkel-woonhuizen, huur 0p een complete moderne f624, hoofdweg gr. prov.pl., Matrassenfabriekinstallatie, f?5nn iRtp hvnntheek zijnde machines, motoren en 12500 lste hypotheek. pl m 60Q0 meter damast 'Aanb. ond. no. 1469 bur. d By. fr. no. 1507 bur. dez. TE HUUR GEVRAAGD of CENTRUM, event, met woning Brieven franco onder no. 1558 bureau v. d. blad. Heer, 28 j., N.H., welgesteld, zoekt ser. correspondentie- vriendin. Br. ond. no. 1555 bureau dezes. Een bonzend hoofd van de pijn, die maar geen einde neemt. Een snel maar zeker werkend middel om er in tien minuten af te zijn: neem één of twee ...die helpen direct! J VERKOOPKANTOOR OOSTERSTRAAT 9/1 zij-ingang Hotel De Doelen le deur links, Oosterstr. 9/1 Het vertrouwde adres voor: op uiterst gemakkelijke betalingscondities Wij leveren de beste kwaliteiten: MEUBELEN - KARPETTEN - GORDIJNEN TAFELKLEDEN - MATRASSEN - BEDDEN DEKENS enz., enz. ENORME KEUZE. VOLLEDIGE GARANTIE I Vergelijk de winkelprijzen, kom dan eens bij ons kijken en oordeel zelf, of wij niet nóg goedkoper zijn. m Nw. LUXE AUTO'S, Opel Olympia '53, 4-pers., a. verz. By voork. jaarcontract Br no. 1196 bureau dezes. Ruilen Zeer net Bovenhuis Oos- terweg, voor klein gezin, kamer, 2 slaapk., keuken, bizonder lage huur, Gevr. Benedenhuis in of buiten de stad. Wensen ook wel te kopen eengezinshuis. Br. no. 1560 bureau dezes. Nw.b. Flat, 4 k-, Bruynz. keu., douche, bale., kelder, tuin, huur f8 (omg. Korre- weg), voor mooie woning centr., huur mag hoger. Desgew. vergoeding ver< huisk. Br. no. 1552 bur. d. Te huur aangeboden Een gr. Zomerhuis in Norg, 5 ledik., Butagas, wa ter en alle gemak aanw. Tot 18 Juli en na 22 Aug. Zwa- nestr. 24A, Gron. tel. 28890. Zeer grote gestoff. Zit.sl.- kamer, met of z. p., en een gem. Zit-sl-kamer, centr. verw. Schoolstraat 81c, te lefoon 20105. Voor studerend Heer een rustige Zit-slaapkamer met str. water. Br. no. 1561 b. d. Naaimachines per week en per maand. Singer Maat schappij N.V., Oude Bote- ringestr. 58, Gr. Tel 23825- Nieuwe LUXE AUTO'S (gr. en kL wagens). Auto's op jaarcontract. Gar. Doorn bos. Westerbinnensingel 25, tel 29412. Al onze wagens zijn All Risk verzekerd. AUTO's z. chauffeur. AU risk verz. Garage Weits, He. re weg 1, tel. 28916. Te huur aangeboden Te huur gevraagd Gest. Zit-sl.k. door Maat schappelijk Werkster. Om- gev. Acad. Ziekenhuis. Br. Tuinstraat 47. Te koop aangeboden Pracht LANDHUISJE op de mooiste stand in Haren, garage, centr. verw.; en meerdere Huizen. Make laarskantoor B. L. Hopma, Rijksstraatweg 117, tel. 44466. Te Haren: Westerse Drift de helft v. een dubb. Landh. met centr. verw. en garage, vraagprijs f21.000. Meerweg f15.000. Stationsweg f13.000 Onnerw. f12.000 en f14.000. Villa Rijksstraatweg. Koop prijs billijk. Villa Stations weg f23.000. Te bevr. Ma kelaar M. Zuidema, Rijks straatweg 157, Tel. 44025, Haren. Zw.b. Fokstieren in ver schillende leeftijden en prij zen, meerdere met B inge schreven. Beste afst. Te bevr. Fokveeverkoopbureau te Haren (Gr.). Tel. 44804. D. Dog (reu), kl. goud- gestroomd, 15 m. oud. Wil lemstraat 11 Groningen. Een Massa Draaibank, nog in goede staat, met 21 p.k. dr.str. motor. Compl. voor ieder aannemel. bod. En een kl. Ponsmachine 0.3 p.k. motor. RETAF, S>oep- huisstv. 9, Gron, Tel. Morris Minor 1951, benz.verbr. 16 op 1, wegbel. f 104 per jaar, met kachel, rolhoes en temperatuurme ter, kleur grijs, 32000 km gelopen. Niet van nieuw te onderscheiden. Te bevragen Garage J. K. Oosterhuis, Westerkade 11, Tol. 288tfr Te koop aangeboden Wegens ziekte, in staat van nieuw, SKODA, Sedan 1950, met electr. verw. kachel, dubb. sign, horen, en plastic hoezen. Fotobur. Folkers, Ged. Zuiderdiep 12B, Groningen. Renault 4 bestelwagentje 1949 f1450. Ford Prefect 4-drs. Sedan 1949 f 1750, Austin A 40 4-drs. Sedan 1949 f4230. Morris Oxford 4-drs. Sedan 1949 f3250. Te bevr. Garage J. K. Ooster huis, Westerkade 11, Te- lef. 28817. Prima gebruikte MOTO REN van 125—500 cc, z.g.a.n. Berini Bromfiets m. teller f315, 1 losse Berini f115. Turfsingel 32. W. gebr. pracht eik. Cyl. Schrijfbureau op kast ei laden. Prijs aann. bod. Zui derdiep 61a. 2 Crapauds en 4 Stoelen, z.g.a.n., 2 Fauteuils en 4 Stoelen met leer f 60, 2-pers, Ledikant f 10, Theekastje f7.50, klein Eng. Ledikant f 15, prima Vloerkleed, Sjoelbak met schijven, Tafel f 15, 2-deurs Kast, half hang half leg, 2 z.g.a.n. Fauteuils £40, pracht grote Crapauds f35, rond Bijzettafeltje f 12.50, grote en kleine Haardkachels, prima Di van, 1-p. Pivanbed, Haard- fauteuils f 17.50, 4 Fauteuils z.g.a.n. f75, grote en kleine Petroleumkachel, Huishoud- kachel, modern Theemeubel alles zonder gebreken, mooie Babycommode, 1-deurs Kast Zuiderdiep -i37, t-'genovev de Stationsstraat Z.g.a.n. 1. Leren Jas, br. v. f165 v. f85, 2 nw. Ren- vesten, zw. en br. v. f85 v. £50. Rep. en lederkleding n. maat. Grolé, Boterdiep 39. Pracht Aquarium, 8040 f25. Flankeurspoort 3, Gr. Een partij Rijzenbezems by G. Bastiaa.n, Tinaarlo 42. BOTERDIEP 58 - TEL. 27002 Te koop gevraagd Gevraagd personeel Ontruimd Huis Haren of Groningen, met 3 sl.k. fl. tuin. Koopprijs circa f 15.000.—Br. no. 1553 b. d. Of te huur: droog Maga zijn, plm. 150 M2. Br. no. 1562 bureau dezes. 5 of 10 ton Beroepsgoede- renvervoer. Br. no. 1559 b. d. Radiotoestellen, zowel voor wisselstroom als voor batterijen. Veemarktstr. Tel. 21201. Inboedels, verder alle soorten meubels. Partij meubels en Winkelvoorra den. Venduhuis, Folkinge- straat 87. tel 29716 en 32581 Oud Goud en Zilver. J. Kamps. N K. tn 'tJatstr. 37 Aanbieding personeel Aank. bouwk. Tekenaar, ruime tekenkamer,, erv. en dipl. bouwk. tek. met goe de referenties, z.z.g.g. op Architect,bur. of techn. bur. Br. no. 1557 bureau dezes. Gevraagd personeel Restaurant Riche, Vis markt 42, vraagt voor tijde lijk een Knecht in algemene dienst. Moet centr. verw. k. stoken. Boven 18 jaar. Met Mei Inw. Knecht, 15—17 jaar. G.G. of N.H., liefst goed kunnende mel ken. Melkmachine aanwezig M. Wiersma, „Kokshuls", Stltawerd. Melles Kledingindustrie N.V. vraagt MACHINE- STIKSTERS en LEER MEISJES,om opgeleid te worden in de confectiein- dustrie. Aanm. de Laan 8. Net, zelfst. Dienstm. bo ven 18 jaar. Henk v. Mei zen, Pelsterstr. 49, Gron. Een net Dienstmeisje. S. Dijkhuis, Gorechtkade 88a. Mevr. Zandt, Oosterham- rlkkade 18A, vraagt voor direct inwonend, zelfstandig werkend Dienstm., boven 20 jaar. Tel. 25059. Net Morgenmeisje, goed kunnende wassen en strij ken, als hulp in jong gezin. Vrijdags de gehele dag. Aanbiedingen: Mevr. Loi'jé- Bloem, Gorechtstraat 10, Haren (eerste zijstraat links in de Westerse Drift vanaf richting Meerweg) Voor direct flink Dag meisje. N. J. Pronk, Van Heemskerckstr. 7, Hooge zand. Een flinke Dienstbode. Hotel Hof, Kollum, tel. 284. American Hotel N.V. te Amsterdam vraagt Kamer- werkmeisjes (intern), leef tijd boven 22 jaar. Sollici taties schriftelijk te richten aan Afd. Personeelszaken, Leidsekade 97. Per 1 Maart net Meisje v.d.e.n., in gezin van 3 pers. Hulp v. werkster. Mevrouw Cohen, Joh. Verhulststr. 168 Amsterdam-Z.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1