Onze schaatsploeg sterker dan Zweedse 518e Staatsloterij MAANDAG 9 FEBRUARI 1953 2e blad - pag. 2 Met de KX.M. Constellation „Walcheren" arriveerde Zondagmiddag op Schiphol een lading goederen, welke in Indonesië werden verzameld tijdens een hnlpactie ten bate van de slachtoffers van de watersnood in Nederland Matige tijden door slecht weer De Nederlandse schaatsploeg heeft te Avesta het afgelopen weekend de landenwedstrijd te gen Zweden gewonnen met 79,5 64,5 pnt. Onze vertegenwoordigers Broekman, Van der Voort, Maar- se en Van 't Oever hebben uitste kend gereden en overwinningen behaald op de 500 meter (Van der Voort) en 5.000 meter (Broek man). Zaterdagavond vond het eerste gedeelte plaats van de wedstrijd. De 'ecierlandse ploeg was zonder Anton Huiskes en dus zeker niet op zijn sterkst. Het kwik wees bij het begin 19 gra den onder het vriespunt aan. Toen Kees Broekman, tezamen met As- plund als laatste de 3000 meter reed, was de temperatuur gedaald tot 23 graden. Op het sprintnummer werd Van der Voort eerste in 46.6 sec. met Gerard Maarse. die een beetje ver kouden was. als tweede in 46.7 sec. en Kees Broekman op de derde plaats. Zodoende ging een groot aantal pun ten naar de Nederlandse ploeg. De krachtsverhouding op de 3000 meter was beter verdeeld. De strijd tussen Wim van der Voort en Sigge Ericsson was bijzonder spannend. Voor beide rijders werd dezelfde tijd genoteerd, maar de Zweed werd tot winnaar uit geroepen. al meende onze landgenoot zelf, dat hij als eerste de finish was gepasseerd. Kees Broekman draaide aanvankelijk zeer snelle ronden, maar de wind blies op het laatste gedeelte van de avond zo fel en de koude was zo hevig, dat in de laatste ronden zijn tijden omhoog liepen, zodat hij da voor hem matige tijd van 5 min. 16,1 sec. noteerde, hetgeen hem nog de derde plaats opleverde Beide landen veroverden op de 3000 meter even veel punten. Gisteren sneeuwde het in Avesta. UITNODIGINGEN VOOR ZWALUWEN Voor de op 17 Februari a.s. te Gent te spelen wedstrijd tussen de Rode Duivels en de Zwaluwen zijn voor de Zwaluwenploeg de volgende spelers uitgenodigd: Vrijhof (Bleyer heide). Steenbergen (SVV), Claus Jr. (Hel mond), Van Voorst (Vitesse), Voogd (Haarlem), Klaassens (VW), De Jong (Willem IE). Van der Bogert (DOS). Cor van der Gijp (Emma), Clavan (ADO), Luyten (DOS). Reserves: Dufourné (Sparta), Her berts (Vitesse), Dutrieux (HBS).Brus- selers (PSV), Stephan (Heracles). Een dezer dagen zal het elftal defi nitief worden samengesteld. Luetgehetmann Europees kampioen 71/2 De Duitser Luetgehetmann heeft te Viersen het tournooi om het Europees biljartkampioenschap 71/2 gewonnen. In de beslissende partij eindigde hij en onze landgenoot Piet van de Pol gelijk en dat bracht de Duitser de titel. De Rotterdammer had reeds een nederlaag geleden tegen Vinger- hoedt. terwijl Luetgehetmann nog ongeslagen was. De kampioen verbeterde het Euro- Eese record particulier gemiddelde en racht het op 75. Het oude stond op naam van Van de Pol en Van Hassel met 50. In de laatste partij, tussen Van de Pol en Luetgehetmann werd uitstekend gespeeld, zo goed zelfs, dat biljartkenners beweerden in Duitsland nooit zo iets te hebben gezien. Onze landgenoot strandde op 298, toen de Duitser op 290 stond. Laatstgenoemde maakte de partij toen uit en in de nastoot bereikte Van de Pol ook de 300 caramboles. Metz, onze tweede vertegenwoordi- i ger, slaagde er niet in een partij te winnen. Zijn gemiddelde was goed voor de vijfde plaats, maar de winst punten beslissen hierover natuurlijk in eerste instantie. De eindstand is: 1. Luetgehetmann (D.) 15 p. gem. 22.01; 2. Van de Pol (N.) 13 p. gem. 18.51; 3. Van Hassel (B.) 12 p. gem. 20.83; 4. Vingerhoedt (B.) 10 p. gem. 17.55; 5. Galmiche (Fr.) 8 p. gem. 11.02; 6. Rudolph (D.) 6 p. gem. 12.20; 7. Reicher (Oost.) 4 p. gem. 12.81; 8. Spielmann (D.) 4 p. gem. 11.23; 9. Metz (N.) 0 p. gem. 13.88. GOLF AMERIKAANS RYDER-CUP-TEAM NAAR EUROPA? Met grote belangstelling is in Euro pese golfkringen de suggestie ontvan gen. om het Amerikaanse team, dat In October te Wentworth Groot Brit- tannië ontmoet voor de Ryder cup, een één-daagse wedstrijd te laten spelen tegen een Europese profploeg. Men is daarbij van plan de Ameri kanen tegen een team, samengesteld uit professionals uit Frankrijk, Bel gië, Italië, Nederland en andere lan den, die lid zijn van de Europese Goifbond, uit te laten komen op de In de omgeving van Parijs gelegen banen van St. Cloud of van St. Ger main en Laye. Vreemde resultaten Door de weersomstandigheden de wind was soms zeer krachtig, maar blies tijdens enkele ritten veel minder hard vielen er op de 1500 meter ongelmatige uitslagen te no teren. Wie zou hebben gedacht, dat Wim van der Voort in zijn speciale nummer zou wrorden geslagen, niet met tienden van seconden, maar met meer dan drie volle seconden door de 22-jarige Sigge Ericsson?. En het feit. dat Maarse. die Ericsson prach tig partij gaf en door de Zweed werd meegetrokken naar een goede tijd, nog boven Broekman en Van der Voort zou eindigen op deze afstand, gaf toch veel te denken over wind, koude en de toestand van het ijs. die voor de een gunstiger waren dan voor de ander. Door het bezetten van de tweede, derde en vierde paats op de ze afstand werd de voorsprong van de Nederlandse ploeg nog groter.. Met nog slechts één afstand te rijden, de 5000 meter, kon Zweden de wedstrijd alleen maar winnen indien zijn rijders de eerste tot en met de vierde plaats op de 5 km. zouden be zetten. De uitslag was evenwel: 1. Broek man 8.40.3: 2. Ericsson 8.53.2; 3, Van der Voort en Paior 8.57.7; 5. Asolund 8.59,9; 6. Van 't Oever 9.05.7; 7. Maarse 9.03,2, Oosteüfke Schaakbond won massakamp TWENTE BLEEF EEN PUNT ACHTER. De Massakamp tussen de Twentse- en de Oostelijke Schaakbond, die Zaterdag in de cantine der textielfabriek Ten Cate Hzn. te Almelo gehouden werd, leverde een maximum aan spanning op. waarbij ten slotte de OSBO met één punt verschil won. De voorzitter van de Twentse Schaak bond, de heer J. H. Buis, Hengelo zei in zijn openingswoord, dat het al of niet doorgaan van de wedstrijd natuurlijk een onderwerp van bespreking had uitge maakt. Er is tot het eerste besloten, o.a. omdat deze wedstrijd geen publieke ver makelijkheid is en enigermate dienst baar gemaakt kan worden ten behoeve der getroffen gebieden. (Een collecte voor de Zeeuwse Schaakbond bracht f218.50 op). Spr. memoreerde, dat dit de vierde keer is, dat de beide bonden tegen elkaar uitkomen en dankte tenslotte de fa. ten Cate voor het belangeloos be schikbaar stellen der zaal. De voorzit ter van de Oostelijke Schaakbond, de heer J. W. Hoving, Zutphen, verklaarde 0.m., dat het bestuur van de KNSB had geadviseerd, üe massakamp wèl te laten doorgaan. Over de wedstrijd, waaraan weth. Mahnro namens het gemeentebestuur van Almelo een kort bezoek bracht, nog het volgende. Het aantal deelnemers, dat op 200 senioren en 32 junioren „gepland" was, bereikte, de bijzondere omstandig heden ten spijt, waardoor vele wijzigin gen in de bezetting optraden, toch een totaal van 228. Bij het eerste tiental ze gevierde de OSBO met 6!^3^. De jeugdgroep van Twente bleek belangrijk sterker dan de Oostelijke en won met niet minder dan 122. Hierbij was enigs zins van invloed, dat de OSBO haar drie sterkste jeugdspelers in de hoofdgroep had moeten opstellen. Reeds na ruim 'n kwartier kwamen de eerste uitslagen, 10 voor de OSBO. zowel in de hoofd groep als bij de jeugd. Aanvankelijk liep de OSBO iets uit bij de senioren, gecom penseerd echter door een achterstand bij de junioren, zodat na IA uur de stand gelijk was, 15A15 A In de periode, toen de strijd aan 40 tot 60 borden be ëindigd was, had in de hoofdgroep Twente de achterstand ingelopen en leidden beide ploegen beurtelings. Door de grote voorsprong bij de jeugd lag toen een overwinning voor Twente in de lijn der verwachtingen. Weer echter nam de OSBO in de hoofdgroep de leiding, doch de 9 punten voorsprong bij de jeugd was oorzaak, dat pas na 108 borden de stand weer gelijk was, 5454. De resterende 6 partijen, die gearbitreerd moest worden, moesten dus tevens de beslissing bren gen. De OSBO kreeg nog 3A punt, to taal 57 een half punt meer dan de helft dus. De Oostelijke wonnen daardoor voor de tweede, achtereenvolgende maal de Hoving-Buis wisselbeker, die hun eigendom wordt, indien zij ook 't vol gend jaar winnen. De gedetailleerde uitslagen bij de resp. eerste tientallen waren als volgt: lste tientallen. 1. P. J. G. Mulder (Hen. S.C.)B. Per- fors (Arnhem) 01. 2. Drs. P. J. H. Wil- lerrts (Almelo)C. J. de Feyter (Deven ter) 01. 3. H. Schaper (MOP, Ensch.) D. Smit (Zwolle) A~A- 4. P- H. Aver- kamp (Almelo)H. B. Sarink (Deven ter) 1—0. 5. J. H. Keizer (Ensch. S.G.) J. Smit (Apeldoorn) 10. 6. Ir. IJ. H. Tromp (Heng. S.C.R. A. J. Meijer (Nij megen) 01. 7. Jan van de Pol (Boelcelo) A. P. Schijf (Zwolle) 0—1. 8. G. van Dalen (OO, Ensch.)N. J. Gorïs (Apel doorn) AA- 9- J- Koese (OO. Ensch.) C. A Tiemens (Apeldoorn) 01. 10. H. G. van Lente (Almelo)J. H. Kolber (Zutphen) A—A- Totaal 3A~6A- Jeugdtientallen. 1. J. van Heerde (Delden)P. Verwoerd (Zwolle) 10. 2. G. Dijkhuis (M. Euwe) F. te Velde (Zwolle) 1—0. 3. J. Zuur (Al melo)J. Meilink (Zwolle) 10. 4. R. Bakker (Nijverdal)H. Koch (Nijme gen) 10. 5. W. A. Averink (Boekelo)— F. Geysten (Nijmegen) 01. 6. J. Log- tenberg (Oldenzaal)J. Langhenkel (Zwolle) 10. 7. B. Steunenberg (MOP) P. v ,d. Zwaag (Zwolle) 1—0. 8. G. Bij- vank (M. Euwe)—J. Stol (Zwolle) 1—0. 9. C. G. Heiman (Hene. S.C)—J. Bru'l (Doetinchem) 10. 10. G. v. d. Genuglcn (M. Euwe)—G. Bakker (Doetinchem) 1—0. Totaal 9—1. KONINGIN PER BOOT NAAR GETROFFEN GEBIEDEN Koningin Juliana is vanmorgen te half acht naar Spijkernisse od Voorne-Putten vertrokken om te trachten van daar uit met een boot van Waterstaat een tocht naar ver schillende eilanden te maken. Zij was voornemens ctorpen te bezoeken, waar nog mensen wonen, niet reeds ont ruimde dorpen. Deze reis vervangt de vliegtocht die eerst was aangekon digd. MILLIOEN SCHADE BIJ P.T.T. De P.T.T. heeft door de stormvloed van I Februari voor millicenen gul dens schade geleden, aldus verklaarde de directeur-generaal de heer L. Neher. Er is in een week tiids reeds veel hersteld. De amateurzenders, die tij dens de grootste nood in de rampge bieden en in Den Haag uitstekend en prijzenswaardig werk hebben gedaan, kunnen thans tot rust komen, aldus de heer Neher. Alle plaatsen, waar mensen wonen, zijn thans, zij het soms nog moeilijk, weer bereikbaar. Onegeveer dertig P.T.T.-kantoren werden door de stormvloed uitgescha keld. Ongeveer vijf leden van het P.T.T.-corps. het juiste getal staat nog niet vast. hebben het leven ver loren. Het personeel in de noodgebie- den heeft bijzonder veel persoonlij k initiatief aan de dag gelegd. De post is. hoe dan ook, bezorgd. Brieven van een velletje papier met het stempel „noodgebied" werden ohgefrankeerd verstuurd. De nostkantoorkassen werden gered. P.T.T.-personeel vestigde op zolder tjes boven het klotsende water nood- kantoren in. ..Ik heb bijzonder veel waardering voor het verzette werk en het flinke optreden." aldus de heer Neher. Tsjechoslowaakse burgers krijgen militaire opleiding Volgens het orgaan van de Tsjecho slowaakse communistische partij, Rude Pravo, krijgen honderdduizen den Tsjechoslowaakse burgers een militaire opleiding „ter verdediging van hun vaderland." De gehele be volking. waaronder ook de vrouwen moet geleerd worden ..de steden, fa brieken en landerijen te verdedigen." aldus het blad. Postverbindingen met de noodgebieden Op Goeree is Stellendam niet be reikbaar. doch deze plaats is vrijwel geheel ontruimd. Op Overflakkee kan geen verbinding worden verkregen met Oude en Nieu we Tonge, terwijl de post voor en van Achthuizen en Ooltgensplaat via Roo sendaal en het veer Dintelsas-Oolt- gensplaat zijn bestemming kan berei ken. In de Alblasserwaard ziin Bleskens- graaf en Oud Alblas tijdelijk voor de post onbereikbaar geworden. De post voor en van Schouwen en Duiveland wordt nu geregeld één maal per dag in aansluiting op de nachttreinen via Go:Katscheveer verzonden en bereikt Zierikzee in de namiddag. De kantoren Ouwerkerk. Nieuwerkerk. Oosterland en Bruinisse kunnen op dit eiland niet worden be reikt. Een gedeelte van de bevolking van deze plaatsen is in Zierikzee on dergebracht. zodat de oost daar kan worden gedistribueerd. Om de oost in de andere plaatsen van dit eiland te brengen wordt van elk middel gebruik gemaakt. Op Zuid-Beveland ziin Kruiningen en Wolphaartsdijk vrijwel geheel naar Goes geëvacueerd. Van Roosendaal uit worden extra postritten naar Zeeuwsch-Vlaande ren uitgevoerd. Deventer krijgt nieuwe schouwburg Met algemene stemmen heeft de gemeenteraad van Deventer de voor stellen van Burgemeester en Wet houders bekrachtigd, strekkende tot goedkeuring van het plan tot de bouw van een nieuwe schouwburg aan het Grote Kerkhof, op de plaats van de tegenwoordige schouwburg. Het nieuwe gebouw, ontworpen door de architect J. D. Postma, krijgt een schouwburgzaal voor ruim 800 personen, feest- en recreatiezalen, foyers e.d. en zal f 1.800.000 kosten. De gemeente Deventer neemt in het kapitaal der N.V. „Schouwburg", dat vergroot wordt, een nagenoeg gelijk aantal aandelen als Industriëlen te Deventer. Voorts verstrekt de ge meente aan deze N.V. een lening van f 1.250.000 onder hypothecair verband (eerste hypotheek). Op zijn beurt verkrijgt Deventer laatstgenoemd be drag door een daarvoor te sluiten lening. Eet Rode Kruis in Begië verzamelde beddegoed, dekens en kleren, die vanaf het hoofdbureau in Brussel naar Nederland werden verzonden. Voor het Rampenfonds Nederlands elftal tegen Denemarken Het K.N.V.B.-bestuur heeft het aan bod van de Deense Voetbalbond om het nationale elftal een extra wed strijd te laten spelen ten bate van de slachtoffers van de watersnood, dank baar aanvaard. Op Zaterdag 7 Maart a.s. wordt de officiële landenwedstrijd Nederland Denemarken in het Feyenoord-stadion te Rotterdam gespeeld. De K.N.VJ3. en het Feyoordstadion stellen de brutorecette geheel ter be schikking van het Nationale Rampen fonds. Er wordt geen énkele invitatie vertrekt. Elk plaatsbewijs dient der halve te worden betaald. B. en W. van Rotterdam hebben reeds ontheffing van vermakelijkheids belasting verleend. De bruto opbrengst zal uit eigen middelen van de bond nog aanzienlijk worden verhoogd. De K.N.V3. ver wacht op deze wijze een bedroeg van f 200.000 te kunnen afdragen. WANDELSPORT N.ILW. wandelt voor Rampenfonds Zaterdag j.I. werd te Deventer de jaarvergadering gehouden van de N.U.W., de Oostelijke wandelsport organisatie. Nadat een minuut stilte in acht was genomen ter nagedachtenis van de slachtoffers van de overstromings ramp, maakte het bestuur bekend, dat f 500 in het Nationaal Rampen fonds was gestort. Met algemene stemmen werd besloten om op 28 en 29 Maart in Goor een bondswandel- tocht te houden, waarvan de baten eveneens geheel aan het Rampen fonds zullen worden afgedragen. De vergadering hechtte haar goed keuring aan het bestuursbesluit, om met de Noord-Nederlandse Wandel- bond en de N.B.vi.O. een wandelfede ratie te vormen. Verslag werd uitge bracht van de besprekingen met het bestuur van de N.W.B., waar het besluit was gevallen, dat men elkan ders grondgebied zal eerbiedigen. Dit houdt in, dat verenigingen uit het rayon van de N.U.W. niet tot de N.W.B. kunnen toetreden en omge keerd. De secretaris, de heer A. Hoogkamp uit Enschede, werd herkozen, evenals de heer Balster, Deventer. In de plaats van de heer C. Jacobs te Apeldoorn, werd gekozen de heer H. Kammelaar uit Genemuiden. Ook op andere wijze draagt de sportwereld bij in het Rampenfonds. Ajax, de Amsterdamse eerste klasser, heeft besloten f 5000 in het fonds te storten. De Westduitse Voetbalbond zal een som van 10.000 Mark overma ken en verschillende Wesdultse voet balverenigingen hebben op eigen ini tiatief geld ingezameld voor het N.R.F. Het bestuur van de Oostenrijkse kampioensclub Rapid Wien heeft de K.N.V.B. laten weten, dat het zijn volle medewerking zal verlenen aan een in ons land te organiseren wed- st.rüd tegen Rapid, ten bate van het Nationale Rampen Fonds. Waarschijn lijk zal een bondselftal als tegenpartij' fungeren. OLYMPISCHE SPELEN. Nobelprijs voor Olympisch Comité? Bij de Nobel-commissie van het Noorse parlement is een verzoek van Zweedse en Finse parlementsleden binnengekomen om ermee accoord te gaan dat aan de Zweedse Academie van Wetenschappen wordt voorge steld de Nobelprijs voor de Vrede dit jaar toe te kennen aan het Interna tionaal Olympisch Comité, zulks op grond van de zending welke het I.O.C. vervult in het belang van de toena dering tussen de volken. SPORTFLITSEN De Noorse Schaatsenrijdersbond heeft de volgende rijders aangewezen om Noorwegen op de wereldkam pioenschappen te Helsinki te verte genwoordigen: Sverre Haugli. Finn Hodt. Ivar Martinsen en Nic Stene. Ook Maarse naar Helsinki Gisteravond is besloten Gerard Maarse als vierde man af te vaardi gen naar de wereldkampioenschappen hardrijden op de schaats, die op 14 en 15 Februari a.s. in Helsinki worden gehouden. Huiskes vierde te Oslo Anton Huiskes eindigde te Oslo in een internationale klassementswed- strijd als vierde. Op de 500 m werd hij 22ste in 47.2 sec.: op de 5000 m eerste in 8.35.3: op de 1500 m 14de in 2.27.3 en op de 10.000 m eerste in 17.43.4. Winnaar werd Finn Hodt. voor Nic Stene en Ivar Martinsen en Huiskes. Het Engelse naar Jennifer en John Nicks werd wereldkampioen kunst- Communisten in W.-Duits- land gearresteerd De Westduitse politie heeft giste ren op last van de federale aankla ger de woningen van een aantal le den der „socialistische actie", een communistische organissatie, door zocht. De invallen werden uitgevoerd in Hessen, Neder-Saksen, Noordrijn- Westfalen en Sieeswijk-Holstein. Verleden week heeft de Westduitse politie bij invallen ruim 40 personen aangehouden. Tot de gearresteerden behoren de voorzitter van de „socia listische actie". August Kuper. en verscheidene andere leiders; zij wor den beschuldigd van een poging tot een complot tegen de veiligheid van de staat". Er is een belangrijke hoeveelheid propagandamateriaal in beslag geno men. Joodse functionarissen in Boedapest gearresteerd Het Hongaarse (officiële) persbureau heeft gisteravond gemeld dat de minister van justitie Gvula Decisi van zijn post is ontheven. Daarmee wer den in Wenen ontvangen berichten bevestigd. Decisi. die Jood is, bekleedde geen hoge functie in de Hongaarse com munistische partij, hij is een voor malig advocaat en had na de laatste oorlog veel te vertellen in de Hon gaarse geheime politie. Decisi onder vroeg als zodanig o.m. kardinaal Mindszenty en de Amerikaanse zaken man Vogeler en diens Britse collega Edgar Saunders. De laatste is nog in een gevangenis te Boedapest; Vogeler werd later vrijgelaten. Volgens in Wenen ontvangen be richten uit Boedapest, zou generaal- majoor Peter Gabor, hoofd van de communistische geheime politie, ge arresteerd zijn. Ook Gabor is van Joodse afkomst. Reizigers, die uit Boedapest in We nen zijn aangekomen, hebben van meer arrestaties gewaagd, o.m. van prof. Benedek, die was verbonden aan een ziekenhuis van de „Joint" in Boedapest. Verder zou de Joodse directeur van de Hongaarse radio, Szirmay, gearresteerd zijn. Erik Mol nar. eveneens een Jood en oud-minis ter van buitenlandse zaken, zou sinds een maand niet meer gezien zijn. Franse ministers accoord met aanvullende E.D.G.-protocollen De Franse ministerraad heeft -de tekst aanvaard van protocollen, wel ke na goedkeuring door het parle ment inzake de Europese Defensie Gemeenschap zullen worden toege voegd. Deze protocollen worden van daag bij het tussentijdse comité inge diend. In dit comité zullen bespre kingen over deze protocollen begin nen tussen Frankrijk en de andere vijf E.D.G.-landen. Naar Reuter verneemt zullen de Franse premier Mayer en diens mï- r.ister van buitenlandse zaken Bidault wanneer zij binnenkort een bezoek aan Londen zullen brengen, Groot- Brittannie verzoeken zijn garantie tot vijftig jaar te verlengen; die garantie houdt in dat Engeland hulp zal ver lenen aan ieder land van de Europese Defensie Gemeenschap, dat in Euro pa aangevallen zou worden. De garantie werd in Mei 1952 aan de landen van de E.D.G. gegeven voor de duur van het Atantischè Pact. dus 17 jaar. Het Franse voorstel nu heeft ten doel Groot-Erittannie nauwer te binden aan het E.D.G.-verdrag. Franse skymaster neergestort Bij Eysimes, in Z.W.-Frankrijk, is Zaterdag een Skymaster van een Franse luchtvaartmaatschappij neer gestort, en in brand gevlogen. Van de 17 inzittenden kwamen er' vijf om het leven; tien Hepen min of meer ern stige verwondingen op en twee perso nen worden nog vermist. Het toestel was 's morgens in Abidjan in Frans West-Afrika opgestegen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wage- nlngen (toez.) N. den Ouden te Alkmaar. Geref. Kerken. Aangenomen naar An- dijk B. Zwart te Halfweg. Geref. Kerken (onderh. art. 31 K.O.) Beroepen te Zuidbroek Z. G. van Oene, cand. te Kampen. Geref. Gemeenten. Beroepen te Bent huizen K. de Gier te Lisse. KORT NIEUWS Eet vernielzuchtig dienstmeisje. Reeds maanden werd steeds weer in het Nederlands Studenten Sanatorium te Laren (N.H.) schade toegebracht aan overgordijnen, tafelkleden, linnengoed, baddoeken enz. Klaarblijkelijk met opzet werden gaten in de genoemde voorwer pen gebrand. De dader (es), die zich bin nenshuis moest bevinden kon nimmer worden betrapt, zodat ten einde raad de politie werd gewaarschuwd. Tijdens de nasporingen der politie ging de vernie ler (ster) voort. Thans is de schuldige ontdekt. Het bleek te zijn een 19-jarig dienstmeisje uit Hilversum. Zij heeft te genover de politie bekend. Van Zeeland naar Washington? De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Foster Dulles heeft zijn Belgische ambtgenoot Van Zeeland voor een bezoek aan Washington uitgenodigd om te spre ken over „de spoedige vorming van het voorgestelde Europese. Leger". Groter Zuid-Koreaans leger. De ge allieerde opperbevelhebber in het Verre Oosten, generaal Mark Clark, heeft mee gedeeld dat het Zuidkoreaanse leger met twee divisies wordt uitgebreid; het telt er dan 14. De griepepidemie. In de grote steden van Engeland en Wales zijn vorige week 313 mensen aan griep gestorven: in de week daarvoor waren het er 132. De griepepidemie heeft in München al 73 slachtoffers geëist. Exportcontrole ten dele afgeschaft. Het Amerikaanse ministerie van handel heeft bekend gemaakt dat de Ameri- gaanse exportcontrole op meer dan 50 ar tikelen is afgeschaft. Tot de artikelen die nu naar alle landen (behalve naai de landen achter het IJzeren Gordijn, Hongkong en Macao) uitgevoerd mogen worden behoren o.a. synthetische rubber, een grote verscheidenheid van metaal waren, koperen kranen, verschillende soorten machinerieën voor de industrie, een aantal chemische producten en ra dium bevattende verfsoorten. Nieuwe Byrd-expeditie? De Ameri kaanse schout-bij-nacht Byrd is van plan een nieuwe Zuidpoolexpeditie te onder nemen voor het zoeken van mineralen en het oefenen van militairen in het strijden bij zeer lage temperaturen; hij wil niet vertrekken voor het einde van de oor log in Korea. Scheepvaartberichten 9 Februari AkkrumdÜk R'dam-Calcutta 7 v Chit- tagong-Madres. Alchïba B.Aires-R'dam 7 nm v Rio de Janeiro-Ilhoes. Andjjk R'dam-Golf v Mexico 7 v Antw-Havanna. Engkalis A'dam-Indonesie p 7 Ouessant- Marseille. Boschfontein A'dam-O.Afrika 8 te Port Sudan. Dalerdjjk R'dam-Vancou- ver 8 te Seattele. Duivendijk R'dam-Van- couver 8 te Los Angeles. Elmina A'dam W. Afrika 7 te Winneba. Groote Beer 7 v New York-R'dam. Heelsum NewOrleans -A'dam 9 te Jacksonvill verw. Hcra A'dam -Zuid Packust 8 v Chicama te Callao. Johan van Oldenbamevelt A'dam-Tj. Priok 8 in Suezkanaal. Kertosono Cal- cutca-Tj. Priok 8 te Rangoon. Laurens- kerk Calcutta-R'dam 8 v Barcelono-Antw Limburg New York-Calcutta v Ban- darshapur-Ras Tanura. Loenerkerk Cal- cutta-R'dam 7 V Bombay-Karachi. Maas land A'dam-B.Aires 7 v Las Palmas-Re- cife. Madocra Indonesië-A'dam p 7 Gi braltar. Molenkerk O Afrika-A'dam p 8 Kp Finisterre-Antw. Noordwjjk 7 nm v New Portnews-Havanna. Polydorus New York-Indonesië ,p 8 Ceylon-Beiawan. Aagtedjjk New York-B.Aires 9 te Rio de Janeiro. Aagtekerk R'dam-Sydney p 8 Gibraltar-Marseille. Aldabi R'dam-B. Aires 8 v Santos te Montevideo. Alwaki 8 v B-Aires te New York. Averdijk 8 v R'dam te Bremen. Boskoop Callao-A'dam p 8 Flores-Antwerpen. Drente 9 te Soe- rabaja. Groote Kerk A'dam-O.Afrika 8 v Beira-Dar es Salaam 11-2 verw. Java 8 v Sorong-Makassar. Maashaven R'dam -W.Afrika 8 te Takoradi. Nigerstroom A'dam-W.Afrika p 8 Finisterre-Dakar. Rijndam 7 v New York te R'dam. Sapa- roea W.Afrika-A'dam 8 v Freetown- Dakar. Singkep Indonesië-A'dam 8 te Ryeka. Ternate R'dam-Indoneslë p 8 Gi- braltar-Bone. Poseidon 7 nm v Ptoplata- A'dam via Antwerpen. Salland B-Aires- A'dam p 8 vm Ouessant. Schie 7 v Alexan- dri-Beirout. Slamat R'dam-Indonesië p nacht 7-8 Gibraltar-Pt Said. Tarakan A'dam-Indonesië 7 v Genua-Pt Said. Wes terman 7 v New York-R'dam. Winters wijk R'dam-Havanna nacht 7-8 v Las Palmas. Zuiderkruis Kaapstad-A'dam 8 v Las Palmas. Modjokerto Indonesië-R'dam p 8 Finis- terre; Diemerdjjk Vancouver-R'dam 9 v Pt Sudan-Suezj Laagkerk R'dam-Austra- lië 6 te Adelaide; Loenerkerk Calcutta- R'dam 9 te Karachi. 3e klasse - le lijst f35.000: 11050; f 5.000: 11025: f2.000: 12539; f 1.500: 10368 12484: f 1.000: 3126 3337 13024 13841 20134; f400: 2733 4558 6889 7097 7568 7874 11166 12317 13490 15231 15684 17543 18094 18851 18924; f200: 1085 1161 1233 1600 1662 1724 189L 1994 3359 4443 4728 5215 5227 5530 5688 5932 6323 6342 6509 6982 7017 7332 7746 8260 8365 8421 8587 8651 8652 8665 9471 9830 10021 10319 10414 10502 10611 10954 11416 12033 12078 12245 12496 12800 12852 12909 12973 13253 13452 13849 14605 14887 15426 15883 16248 16646 16697 17722 18175 18781 18846 19018 19096 19469 19741 19813 19837 19997 20135 20154 20643 21037 21258 21627 21650 De vette cijfers geven steeds de duizendtallen aan van de reeks volgende getallen. 7.: 1- 013 096 114 122 168 192 214 223 229 244 252 289 324 335 340 344 349 374 400 408 438 439 442 446 486 514 574 586 589 592 506 620 659 675 680 696 714 722 739 740 742 773 787 789 790 792 795 827 832 850 851 887 892 908 927 949 052 971 9e2 2 - 002 021 080 086 146 147 153 159 188 202 221 239 240 248 267 305 319 337 364 366 376 385 410 412 424 455 498 508 540 550 559 566 599 601 606 640 691 708 744 752 758 762 773 775 817 800 923 926 958 964 972 3 - 038 122 145 147 159 171 216 264 271 279 282 321 349 355 389 442 450 462 479 487 491 506 515 518 576 618 621 678 703 711 720 743 816 824 849 856 858 872 902 919 927 141 251 207 331 355 359 360 442 457 517 564 566 070 687 602 701 780 810 823 888 909 923 924 926 975 976 987 107 121 134 148 177 216 221 223 244 304 316 346 347 441 478 485 491 527 536 541 003 696 708 725 737 746 772 785 788 859 892 909 996 6 005 037 040 161 169 198 277 278 293 296 324 325 365 367 420 427 438 440 474 492 552 588 598 624 643 638 691 701 703 811 820 843 852 865 886 171 174 177 195 212 219 232 266 280 293 305 338 351 356 392 393 397 444 445 470 486 490 538 542 557 566 577 591 600 620 657 678 698 708 776 812 819 849 867 868 883 884 900 936 980 988 8 - 005 046 068 080 082 087 156 160 174 191 200 214 250 279 292 344 345 352 384 411 414 417 437 471 484 492 510 563 575 579 668 683 684 686 700 733 737 766 820 840 871 902 903 935 965 967 978 989 9 078 095 111 181 205 218 241 284 287 329 354 377 385 390 393 395 450 464 488 498 503 537 588 646 653 698 766 776 789 794 813 841 867 885 897 926 976 10 - 032 045 059 061 165 185 202 231 237 239 257 288 239 291 317 339 403 408 415 421 429 442 459 4 65 580 594 601 637 639 684 698 712 756 763 787 790 855 865 879 880 881 806 960 988 11 - 029 052 074 079 084 113 160 184 263 329 356 389 411 427 453 499 509 569 578 584 593 605 627 635 658 687 688 711 724 725 732 770 796 807 819 904 918 919 949 955 973 12 - 004 028 075 113 114 120 154 163 189 235 252 256 275 280 293 319 325 335 394 438 466 468 494 508 512 537 550 557 561 582 597 600 616 647 720 769 821 830 844 874 877 903 926 933 941 945 993 13 - 004 025 028 081 154 181 210 230 277 292 314 332 338 446 463 477 484 511 575 846 653 669 727 749 759 794 836 840 868 892 937 960 969 970 14 - 003 022 030 045 046 008 098 099 105 141 182 239 291 319 322 337 355 368 370 375 442 486 505 513 517 519 552 570 581 617 637 665 669 698 847 891 15 "01 021 032 045 100 109 162 167 237 201 262 269 203 302 305 335 344 363 364 428 437 439 469 479 526 527 553 555 567 577 580 586 663 720 736 777 702 790 839 842 873 910 912 974 16 - 013 034 038 085 092 124 136 187 189 207 216 497 506 522 649 683 707 833 839 853 17 - 021 025 033 034 091 093 121 137 142 170 190 211 215 222 224 226 278 290 305 352 364 416 456 463 467 475 481 536 546 554 564 566 634 653 708 730 762 774 705 847 874 905 919 979 IR - 001 013 042 043 057 099 103 131 169 200 201 220 251 274 275 312 353 413 435 456 478 480 528 551 581 631 678 691 723 739 745 800 905 959 963 19 - "09 011 022 038 043 092 115 162 179 249 286 294 303 319 326 342 359 366 383 386 425 434 458 •164 480 488 494 511 513 534 542 583 675 713 715 774 805 819 902 916 927 936 981 990 20 - 012 013 046 111 145 173 201 223 224 284 318 377 380 381 598 666 690 716 747 822 857 859 869 880 881 905 929 979 21 040 109 115 140 143 140 162 171 233 251 255 267 349 362 370 374 381 405 451 495 517 624 625 639 708 712 757 774 784 957 988 991 884 895 929 Deze cijfers zijn voorlopig. Eventuele rectificatie volgt mffrgen.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3