'onnema Nederland won de landen-schaatswedstrijd in Avesta tegen Zweden Wim van der Voort door Ericsson verslagen op de 1500 meter Nederland-Denemarken voor Nationaal Rampenfonds „Feansterambachtsschool gaat experimenteren En een muziektent bouwen aan de Jan Binneslaan Koningin JtilianQ: overal waar leed is, is zegen nabij h«ip'»WC«p AKKERTJES' 4 LEEUWARDER COURANT MAANDAG 9 FEBRUARI 1953 r~ Een Nederlandse schaatsploeg zonder Anton Huiskes heeft dit weekend in het Zweedse plaatsje Avesta een landen-wedstrijd tegen Zweden, dat op zyn sterkst was verschenen, met stevige cijfers gewonnen. De weersomstandigheden hebben op de eerste dag niet meegewerkt om de wedstrijden te doen slagen. De 500 en de 3000 meter werden in de avonduren gereden.Bij het begin van de wedstrijden wees het kwik 19 graden Celsius onder het vriespunt aan. En toen Kees Broekman, tezamen met Asplund als laatste de 3000 meter reed, was de temperatuur nog verder gedaald, tot 23 graden onder nul. Bovendien stond er een harde wind, welke het verblijf op en om de baan bijzonder onplezierig maakte. Kees Broekman eerste in persoonlijk klassement Op de 500 meter werd Van der Voort eerste in 46.6 sec. met Gerard Maarse, die een beetje verkouden was, als tweede in 46.7 sec. en Kees Broekman op de derde plaats. Zodoende ging een groot aantal punten naar de Neder landse ploeg en toen de 500 meter was gereden, leidde Nederland met 22 tegen 14 punten. De krachtsverhouding op de 3000 meter was beter verdeeld. De strijd tussen Wim van der voort en Sigge Ericsson was bij zonder spannend. Voor beide rij ders werd dezelfde tijd (5.12.4) genoteerd, maar de Zweed werd tot winnaar uitgeroepen, al meen de onze landgenoot zelf, dat hij als eerste de finish was gepasseerd. Kees Broekman draaide aanvanke lijk zeer snelle ronden, maar de wind blies op het laatste gedeelte van de avond zo fel en de koude was zo hevig, dat in de laatste ronden de tijden van de Europese kampioen omhoog liepen, zodat hij de voor hem matige tijd van 5 min. 16.1 sec. noteerde, hetgeen hem nog de derde plaats opleverde. Beide landen veroverden op de 3000 meter 18 punten. Na twee afstanden had Neder land dus de leiding met 40 punten te gen Zweden 32 punten. Van der Voort op de 1500 meter verslagen Op de tweede dag sneeuwde het. De wind was gedraaid van Noord naar Oost en blies met wat minder kracht dan Zaterdagavond, maar niettemin stond het kwik nog 17 graden beneden het vriespunt. Door de weersomstandigheden, de wind was soms zeer krachtig, maar blies tijdens enkele ritten veel minder hard vielen er op de 1500 meter on regelmatige uitslagen te noteren. Wie zou hebben gedacht, dat Wim van der Voort in zijn speciale nummer zou wor den geslagen, niet met tienden van se conden, maar met meer dan drie volle seconden door de 22-jarige Sigge Ericsson? Hierbij dient aangetekend te worden, dat onze landgenoot in de tweede baanronde door een foutieve kruising van zijn tegenstander Sjoelin zwaar gehinderd werd, hetgeen van der Voort zeker 1JA a 2 seconden heeft gèkost. En het feit, dat Gerard Maarse, die Ericsson in de serie prachtig partij gaf en door de Zweed werd meegetrokken naar een goede tijd, nog boven Broek man en Van der Voort zou eindigen op deze afstand, gaf toch veel te denken over wind, koude en toestand van het ijs. Door het bezetten van de tweede, derde en vierde plaats op deze afstand werd de voorsprong van de Nederland se ploeg, welke na de eerste dag reeds 8 punten bedroeg, nog groter. Want Nederland veroverde 21 punten op de 1500 meter en Zweden 15 punten, zodat het totaal werd: Nederland 61 pnt., Zweden 47 pnt. Broekman won 5000 meter Voor Broekman werd op de 5000 meter 8.40.3 afgedrukt hij was ge start op een schema van. 8.50.0 en Ericsson, die in de laatste serie startte, zag zich daardoor voor de taak gesteld Nobelprijs voor vrede voor het I.O.C. Bij de Nobel-commissie van het Noorse parlement is een verzoek van Zweedse en Finse parlementsleden binnengekomen om ermee accoord te gaan dat aan de Zweedse academie van wetenschappen wordt voor gesteld de Nobelprijs voor de vrede dit jaar toe te kennen aan het Internationaal Olympische Comité, zulks op grond van de zending welke het I.O.C. vervult in het be lang van de toenadering tussen de volken. De jongste winterspelen te Oslo en de zomerspelen te Helsinki hebben deze zaak van het I.O.C. in het helderste licht ge plaatst. SNELLE 500 YARDS VAN WHITFIELD Tijdens de Madison Square Garden te New York gehouden indoor-athletiekwed- strijden heeft Mal Whitfield de 500 yards in 56.6 sec. gewonnen, de beste tijd ooit op een overdekte"baan genoteerd. Harrison Dillard nam de 60 meter horden in 7.3 sec. voor zijn rekening, Roscoe Browne zege vierde op de 380 yards in 1 min. 55.3, Fred Dwyer werd eerste op de mijl in 4 min. 9.8 sec. en Horace Ashenfelter toonde zich op de twee mijl in 8 min. 53.5 de sterkste. Bob Richards behaalde zijn zoveelste overwin ning op polsstokhoogspringen, ditmaal met een sprong van 4.68 meter. Jim Fuchs stootte de kogel 16.51 meter ver en Wiesner haalde bij het hoogspringen 2.03 meter. Te Manhattan egaliseerde Baker het in- doorrecord op de 60 yards door 6.1 sec voor zich te laten afdrukken. Wes Sante.e behaalde een dubbel succes door de 830 yards in 1 min. 54.3 en de mijl in 4 min. 12.5 op zijn naam te brengen. ten hoogste 8.52.4 te rijden, wilde hij als eerste in het algemeen klassement eindigen. Zeer snel begonnen, zakte Ericsson na 3000 meter af en met een tijd van 8.53.2 sec. ontging hem op het nippertje de eerste plaats. Ook op de 5000 meter behaalde Ne derland meer punten dan Zweden, dank zij ook de naar verhouding goede prestaties van Bertus van 't Oever en Gerard Maarse, die de vierde en vijfde Zweedse rijder ver achter zich lieten. Met 18% tegen 17.5 pnt. op de 5000 meter zegevierde Nederland met een puntentotaal van 79.5 tegen Zweden 64.5 in deze tweedaagse wedstrijd. Individueel klassement: 1. Kees Broekman, 2. Sigge Ericsson, 3. Wim van der Voort. Klassementen 500 meter: 1. Van der Voort 46.6 sec., 2. Maarse 46.7 sec., 3. Broekman 47.1 sec., 4/5. Ericsson en Sjölin 47.2 sec., 6. Pajor 47.3 sec., 9. Schuier 49.0 sec., 10. Van 't Oever 49.7 sec. Nederland 22 punten, Zweden 14 punten. 3000 meter: 1. Ericsson 5.12.4, 2. Van der Voort 5.12.4, 3. Broekman 5.16.1, 4. Pajor 5.18.0, 5. Aspluntf"^?, 6. Maarse 5.23.3, 7. Schuleé<^i4.5, 9. Van 't Oever 5.28.0. Zweden en Nederland elk 18 pnt. 1500 meter: 1. Sigge Ericsson 2 min. 24.9 sec., 2. Gerard Maarse 2.26.6, 3. Kees Broekman 2.27.0, 4. Wim van der Voort 2.28.3, 5. Carl Erik Asplund 2.29.5, 6. Egbert van 't Oever 2.31.2, 7. 'Kornel Pajor 2.31.7, 9. Henk Schuier 2.37.3. Nederland 21 en Zweden 15 pnt. 5000 meter: 1. Kees Broekman 8.40.3, 2. Sigge Ericsson 8.53.2, 3. en 4. Wim van der Voort en Kornel Pajor 8.57.7, 5. Carl Erik Asplund 8.59.9, 6. Egbert van 't Oever 9.05.7, 7. Gerard Maarse- 9.08.2, 8. Henk Schuier 9.17.3. Nederland 18.5 pnt., Zweden 17.5 pnt. Het eindklassement van de lan- denwedstrijd luidt: 1. Nederland 79.5 pnt. 2. Zweden 64.5 pnt. 7 Maart in Feyenoord-Stadion Ook veel hulp van buitenlandse clubs Het KNVB-bestuur heeft het prachtige aanbod van de Deense voetbalbond om het nationale elftal een extra wedstrijd te laten spelen ten bate van de slacht offers van de watersnood, dankbaar aan vaard. Op Zaterdag 7 Maart aan vang des middags te halfvljf, wordt de officiële landenwedstrijd Nederland Denemarken in het Feijenoord-stadton te Rotterdam gespeeld. De KNVB en het Feijenoord-stadion stellen de bruto-recette geheel ter be schikking van het Nationale Rampen fonds. Er wordt geen. enkele invitatie verstrekt. Elk plaatsbewijs dient der halve te worden betaald. B. en W. van Rotterdam hebben reeds ontheffing van vermakelijkheidsbelasting verleend. Alle onkosten van de wedstrijd komen voor rekening van de KNVB. resp. het Féijenoord-stadion. De bruto-opbrengst zal uit eigen middelen van de bond nog aanzienlijk worden verhoogd. De KNVB verwacht op deze wijze een bedrag van 200.000 te kunnen afdragen. Franse Voetbalbond organiseert hulp In een bijzondere vergadering heeft het bestuur van de Franse voetbalbond zich beraden over de wijze, waarop bond hulp zou kunnen bieden aan de ge troffen gebieden in Nederland. Er werden drie suggesties gedaan welke nader zullen worden bestudeerd en eventueel uitgewerkt. In de eerste plaats is voorgesteld de netto-opbrengst van de zestiende finales in het tournooi om de Franse voetbal-beker ten goede te laten komen aan de bevolking van de getroffen gebieden. Voorts wil men te Parijs lïchtwedstrïjden organiseren tus sen vertegenwoordigende elftallen van Frankrijk en Nederland en tussen Franse regionale en Nederlandse provinciale elftallen. Tenslotte overweegt men de mogelijkheid van het door enkele hon derden clubs adopteren van een of meer kinderen uit getroffen gebieden. Rapid wil steun verlenen Het bestuur van Rapid Wien. kam pioen van Oostenrijk, heeft de KNVB laten weten dat het zijn volle medewer king zal verlenen aan een in Nederland te organiseren wedstrijd tegen Rapid ten bate van het Nationaal Rampen fonds. De voorbereidingen voor een der gelijke ontmoeting, waarbij de mogelijk- Broekman wil einde maken aan sprookje Ook Maarse naar wereldkampioenschappen Na afloop van de landenwedstrijd tus sen Zweden en Nederland verklaarde Kees Broekman dat de gehele Neder landse ploeg verheugd was over het be richt, dat de Russische schaatsenrijders naar de wereldkampioenschappen te Hel sinki gaan. De namen van de Russische deelnemers waren nog niet bekend, maar Boris Shilkov, de beste all-round rijder van Rusland, zou er volgens Broekman wel bij zijn. Huiskes, Van der Voort en ik zullen tezamen ons best doen niet alleen Sverre Haugli en Finn Hodt bij Noorwegen. Sigge Ericsson en Carl Asplund bij Zweden, Franz Offen- berger bij Oostenrijk, Kaukko Salomaa en Toivo Salonen bij Finland te over winnen, maar ook zullen wij trachten een einde te maken aan het sprookje, dat de Russische rijders onoverwinnelijk zijn. De Russen moeten van Alma Ata naar het doodgewone Helsinki komen, waar wij allen zoveel mogelijk in de zelfde omstandigheden zullen rijden. Vier man voor Helsinki Zondagavond is besloten Gerard Maarse als vierde man voor Nederland af te vaardigen naar de wereldkam pioenschappen hardrijden op de schaats, die op 14 en 15 Februari in Helsinki worden gehouden. De ploeg bestaat nu uit Broekman. Huiskes. Van der Voort en Maarse. heid wordt overwogen een bondselftal tegen de .Oostenrijkers te laten aan treden, zijn thans gaande. Engelse voetballers verlenen steun De Engelse eerste divisieclub Ports mouth zal Zaterdag 14 Februari a.s. te Antwerpen tegen een nog nader te be palen tegenstander (waarschijnlijk Sun derland) uitkomen in een wedstrijd, waarvan de baten ten goede zullen komen aan de slachtoffers van de waters nood. Nederlanders winnen in Sandafjord 5000: Broekman; 3000: v. d. Voort Te Sandafjord werden internationale schaatswedstrijden gehouden, waaraan ook onze landgenoten Broekman, Van der Voort en Huiskes deelnamen. De baten van deze wedstrijden zullen ten goede komen aan het Nationale Rampen fonds. De uitslagen waren: aOO meter: 1. Roald Konsmo (Noorw.) 45.8 sec.; 2. Kees Broekman (Ned.) 46.6: 3. Wim van der Voort (Ned.) 46.8: 4. Hugne Pettersen (Noorw.) 47.1; 5. Kor nel Pajor (Zweden) 47.9; 7. Anton Huiskes (Ned.) 48.2. öQpfl meter: 1. Kees Broekman 8.46.6; 2. iSBun Huiskes 8.52.2. 3™ meter: 1. Wim van der Voort 5.11.8; 2. Kornel Pajor 5.13.6: 3. Hugne Pettersen (N.) 5.16.6. Huiskes wint 5000 m In het Bislett-stadion te Oslo werden Zondag schaatswedstrijden gehouden, waaraan van Nederlandse zijde werd deelgenomen door Anton Huiskes en Wim de Graaff. De uitslag van de 500 m. all roun-d- klasse, luidt: 1 en 2. Pat MacNamara (V. S.) en Finn Hodt (Noorw.) 44.7: Anton Huiskes werd 22e in 47.2 en Wim de Graaff 26e in 48.6. 5000 m.: 1. Anton Huiskes 8.35.3; 2. Ivar Martinsen (Noorw.) 8.37.5; 3. Franz Offenberger (Oost.) 8.43.7; Wim de Graaff werd 25e in 9.15.9. Het klassement van de eerste dag luidt: 1. Ivar Martinsen 97.050 pnt.: 2. Finn Hodt 97.110 pnt.; 9. Anton Huiékes (Ned.) 98.730 pnt. Spelers voor het Gentse Zwaluwen-elftal Voor de op 17 Februari a.s. te Gent te spelen wedstrijd tussen de Rode Duivels en de Zwaluwen heeft men voor de Zwa- luwenploeg de volgende spelers uitgeno digd: Vrijhof (Bleijerheide), Steenbergen (SVV), Claus Jr. (Helmond), van Voorst (Vitesse). Voogd (Haarlem), Klaassens (WV), De Jong (Willem II). Van der Bo- gert (DOS1, Cor van der Gijp (Emma), Clavan (ADO), Luyten (DOS). Reserves: Dufourne (Sparta), Herberts (Vitesse). Dutrieux (HBS). Brusselers (PSV), Stephan (Heracles). Een dezer dagen zal het elftal definitief worden samengesteld. Advertentie I. M.) U heeft een goede kans het ergste van griep en influenza te vermijden. Ontsmet U enkele malen per dag met het geconcentreerde antiseptische O DOL MONDWATER r| e 160 leerlingen van de Am- bachtsschool voor Surhuisterveen en omstreken hadden Zaterdagmiddag geen vrijaf, maar stonden te tekenen, te timmeren, te polijsten, dat het een aard had. Ieder deed extra zijn best, want van half twee tot vier trokken vele honderden ouders, kennissen en belangstellende inwoners door de lokalen van de school om te zien, hoe hun zoon. vriend of dorpsgenoot het er afbracht als ambachtsman-in-op- leiding. Ook werden de talrijke werkstuk ken bewonderd en gesprekken met het personeel gevoerd. Wat die werkstuk ken betreft, bleek het Drachtster „houtsje" inspirerend te hebben ge- werkt en de kunstige gecompliceerde zwaluwstaarten, die de jongelui onder leiding van de leraar hadden gemaakt, trokken algemene aandacht. Maar er was meer te zien. De tekeningen voor de grote uitbreiding van de school, waarover wij indertijd al eens ge schreven hebben, hingen aan de wand en men kon er uit aflezen, dat de nieuwe vleugel bijna even-hoog zal worden als de bekende dor'pstoren op de Kolk. zodat straks de ambachts school het dorpssilhouet mede zal gaan beheersen. De directeur, de heer A. M. van Ginkel, deelde ons mede, dat de aan besteding in April zal plaatsvinden. Deze#uitbreiding is intussen geen luxe, want de cantine staat vol werkbanken en het laat zich aanzien, dat voor de nieuwe cursus weer veel belangstelling zal bestaan. Reeds nu meldden zich zovelen aan voor bankwerken, dat zij getest zullen moeten worden, waar door de meest geschikten overblijven. Is dit wat nieuws, er staan nog meer nieuwigheden op het programma. Met April zal de school namelijk ook gaan experimenteren met de onderwijsver nieuwing en volgens het leerplan van de commissie-Faber gaan werken. Dit brengt aardrijkskunde, geschiedenis, natuurkennis, gymnastiek en zelfs muziek in de school! Voor de gym nastiek wordt een leraar met MO- bevoegdheid benoemd (meteen voor de ulo), terwijl een der leraren van de school bij Piet Tiggers een cursus volgt in muziekonderwijs. Ook is er een radio met pick-up en goede platen aangeschaft. Misschien zal dit alles een weinig ten koste van het vakonderwijs gaan. Koningin Juliana heeft gistermiddag voor de Nederlandse radiozenders een rede uitgesproken. Wij staan, aldus de koningin, allen vol ontzag tegenover het grote leed, dat ons gehele volk trof toen een deel daarvan een week geleden werd overvallen door storm en vloed: tegenover de moed. door zovelen betoond in de nood. en tegenover de verschrikkingen doorstaan door hen, die van ons heengingen, en door hen. die bij ons bleven met het zware lot. dat zij thans dragen. Op het kritieke moment, waar mate riële hulp niet kon worden aangewend, werd de geestkracht van de mens opge roepen. De doorbraak van de dijken riep, daartegen in, een springvloed op van medeleven met elkander. De een dracht uit de oorlogstijd was plotseling weer naraat. Dit hief ons volkan eens op boven alle afscheidingen e Bieder compromis der samenleving üw. Wij voelen er allen de weldadigheid van. v/eer samen te werken in het streven voor één grote zaak, en in ons enthou siasme werken we door zonder er op te letten of wij moe worden of schenken weg zonder te letten op wat wij ons ontzeggen. Als straks de zwaarste stoot is op gevangen, en ook het normale leven weer een groot deel van onze aan dacht zal vergen, dan wens ik ons allen toe, dat we met taaie volhar ding toch het herstel en de weder opbouw in dezelfde geest mogen volbrengen, met onze saamhorigheid in het oog en voor ieder zichtbaar. Zo kort na de ergste aller oorlogen treft ons deze ramp, die ons echter niet elijke verdorvenheid werd aangedaan. Het raadsel van het waar om is alleen bekend aan Hem, die weet wanneer hij elk van zijn kinderen tot zich roept, en die weet welke beproe ving, welke krachtmeting wij kunnen verdragen, elk afzonderlijk en allen te samen. God doet thans een beroep op onze geestelijke veerkracht, en op ons ver trouwen in Hem.. Dit lijden voert maar naar één uit komst, zowel voor de doden als voor de levenden, en dat is: naar de barmhartig heid van God en waar deze werkt in de mens. Overal waar leed is. is zegen nabij Aanmeldingscommissie emigratie-centrale te Groningen JJe Commissaris der Koningin in de i /incie Utrecht, de heer M. A. Remalda, heeft te Groningen als voor zitter van de Algemene Emigratie centrale de aanmelcingscommissie van deze Centrale voor Groningen, Fries land en Drente geïnstalleerd. De A.E.C. stelt zich ten doel hulp en steun te verlenen aan die emigranten, die zich niet wenden tot de Centrale Katholieke Emigratie Stichting en de Chr. Emigratie-Centrale. Door de A.E.C. die is gesticht door twaalf lande lijke organisaties in het gehele land, zullen in dezelfde plaatsen, waar straks, na de reorganisatie van het Rijks arbeidsbureau. vestigingen van het Arbeidsbureau zullen zijn, 76 aan meldingskantoren van de A.E.C. worden opgericht, waartoe de toekomstige emigranten zich om hulp en steun kunnen wenden. Koningin Juliana tijdens haar redevoering voor de radio. Engelse league West Bromwich aan de leiding Van de negen eerste klassers die nog niet uitgeschakeld zijn voor de beker, heb ben er vijf hun kansen verbeterd om de zozeer begeerde „doublé" (het winnen van het league-kampioenschap èn van de beker) op hun naam te schrijven. Deze vijf candidaten zijn de nieuwe leider van de eerste divisie West Bromwich en voorts Burnley. Arsenal, Manchester United en Blackpool, Ze behaalden alle vijf over winningen, en die van Arsenal ging ten koste van Tottenham Hotspur, dat ook nog altijd hoop heeft om zowel het league kampioenschap als de beker in te palmen. De volledige uitslagen in de eerste divisie luiden: Arsenal—Tottenham Hotspur 40; Blackpool—Wolverhampton Wanderers 20; Cardiff CityPreston North End 02; ChelseaSunderland 32; Derby County—Charlton Athletic 1—1; Manches ter UnitedAston Villa 31; Middles brough—Liverpool 2—3; Newcastle United Stoke City 12: PortsmouthBolton Wanderers 3—1; Sheffield Wednesday- Burnley 24; West Bromwich Albion Manchester City 21. Paardensport. Het paard „Cancanniere" van mevrouw Bancilon, gereden door de jockey Chyriacos, won de „Prix de Paris", een internationale draverij begiftigd met drie millioen francs. Tweede werd „Crac de Corcelles" van Giovanna en derde „Eylau" van Larochette. Athletiek. De Australiër John Landy heeft tijdens de athletiekkampioenschap- pen van Victoria de mijl in 4 min. 11 sec. gewonnen. zei de heer Van Ginkel. maar we kweken er harmonische mensen mee en geen producten van een africht- systeem. In een druk bezochte ..ouderverga dering" heeft de heer Van Ginkel een causerie gehouden over de noodzaak, het doel en de inrichting van het nijverheidsonderwijs, waarbij hij er op wees, dat elke leerling het Rijk jaarlijks 600 kost, zodat alleen ge schikte jongelui, die willen aanpak ken, toegelaten dienen te worden. Ook gaf hij een toelichting op het nieuwe leerplar,, waarmee aanstonds het eerste leerjaar te maken krijgt. De school zal zo vernemen wij nog zijn medewerking geven aan de bouw van de muziektent en het ge bouwtje kant en klaar maken. Het terrein is al gekocht: de tempel zal verrijzen aan de buitenzijde van de Jan Binneslaan, in de omgeving van de klokketoren. Hiermee krijgt het zich snél uitbreidende „Fean" er weer een aantrekkelijkheid bij. NIEUWS UIT DE WIELERWERELD SchultePeters in Parys Tijdens op de Winterbaan te Parijs ge houden internationale wielerwedstrij den hebben Schulte en Peters een kop pelwedstrijd over 3 uur gewonnen. Met de 141.540 kilometer, die zij in deze tyd aflegden verbeterden zij tevens het baanrecord, dat 141.250 km bedroeg. Met 15 pnt. bezetten onze landgenoten de eerste plaats in het klassement, gevolgd door StromArnold (Austr.) met 38 pnt. en BobietTerruzzi (Sp.It.) met 32 pnt. Beide koppels hadden één ronde achterstand. Wagtmans op dreef als stayer In het Sportpaleis te Brussel heeft de wereldkampioen der stayers Dolf Ver- schueren een overtuigende revanche ge nomen op de Fransman Queugnet, die hem een week tevoren geklopt had. Hij domineerde het veld, en alleen de prach tig rijdende Wout Wagtmans bood hem tot het einde toe taaie tegenstand en be haalde daarmee de tweede plaats. Uitslag- 1. Verschueren (B.) 62.275 km in 1 uur; 2. Wagtmans (Ned.) op 1 ronde en 65 meter; 3. Martino (It.) op 5 ronden; 4. Queugnet (Fr.) 6 ronden; 5. Besson (Zwits.) op 8 ronden. Van Vliet won in Zurich Vijf sprinters hebben gereden om de Ernest Kaufmann-prijs in Züridh, t. w. Plattner (Zwits.), Harris (G.B.), Bellen- g;r (Fr.), Van Vliet en Derksen (Ned.). et resultaat was een dubbel Nederlands succes, want Van Vliet en Derksen plaat sten zich eerste en tweede in het eind klassement, dat er als volgt uit zag; 1. Van Vliet, 8 pnt.; 2. Derksen 12 pnt.; 3. Plattner 12 pnt.; 4. Harris 13 pnt.; 5. Bel- lenger 20 pnt. Brummer biljartkampioen tweede klas, drie banden Brummer is kampioen van Nederland geworden in de tweede klas biljarten drie banden. Bij deze wedstrijden, die in Amsterdam zijn gehouden, kwamen hij, Jacobs en Welsch boven het algemeen gemiddelde van 0.450, waardoor zij naar de eerste klas promoveren. De eindstand van het driedaagse tour nooi luidt: 1. Brummer 2. Jakobs 3. Welsch 4. Tromp 5. Abbenbroek 6k Corbeau 7. Reehorst 8. Louwaard SPORTVAR1A Schaatsenrijden. Door de Noorse Schaat- senrijdersbond zijn de volgende rijders aangewezen om Noorwegen op de wereld kampioenschappen te Helsinki te vertegen woordigen: Sverre Haugli, Finn Hodt, Ivar Martinsen en Nic Stene. Boksen. Carl „Bobo" Olson uit Hawaï, een der vooraanstaande Amerikaanse mid dengewichten, heeft in 10 ronden op pun ten gewonnen van Norman Hayes uit Bos ton. Boksen. Voor ruim 5000 toeschouwers heeft de Fransman Pierre Langlois te New York een puntenoverwinning behaald op de Amerikaan Rocky Castellani in het eerste gevecht van het candidatentournooi voor het wereldkampioenschap middenge wicht. 11 5 0.461 10 5 0.456 8 5 0.470 8 4 0.435 6 5 0.426 5 6 0.414 4 5 0.404 4 4 0.375 (Advertentie l.M.) BIJ HOEST EN KEELPIJN SDan SLUM- OPLOSSEND Dan (Advertentie l. M.) Een bonzend hoofd van de. pijn, die maar geen einde neemt. Een snel maar zeker werkend middel om er in tien minuten af te. zijnneem één of twee ...die helpen direct! J Advertentie L. M.) KOU GEVAT... edek keel en borst met de pijn stillende Thermogène; de weldadi. ge warmte verjaagt verkoudheid.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3