Korte berichten Inbreng van bedrijf in een Naamloze Vennootschap Waarde verkregen aandelen Stevige zege op Zweden Is sprookje van Russische onoverwinnelijkheid ten einde? De Gunners vermorzelden Tottenham Chelsea bijt van zich af S.G.W.B. wacht op uitslag van overleg van O.K. en W. Nationale elftallen spelen in Parijs Van de Pol kwam een tikje adem tekort HET GOOI EN OMMELAND VAN MAANDAG 9 FEBRUARI 1953 't Kan verkeren De ondervrager van Kard. Mindszenty in ongenade Hongaarse minister van Justitie ontslagen Uit Zondag te-"-Wenen ontvangen Hongaarse dagbladen blijkt, dat Gjoela Decsi is ontheven van zijn funtie als minister van Justitie. Hij is veryangen door Bela Kovacs. Decsi bekleedde een hoge functie in de Hongaarse commu nistische partij. Hij is een voormalige advocaat en bekleedde na de 2de we reldoorlog hoge posten bij de Hongaar se geheime politie. Decsi is een Jood. Hij ondervroeg o.a. kardinaal Minds zenty en de Amerikaanse zakenman Vogeler. Volgens in Wenen ontvangen berich ten uit Boedapest, zou generaal-majoor Peter Gabor. hoofd van de communis tische geheime politie, gearresteerd zijn. Gabor is van joodse afkomst. Verder zou Zoltan Vas niet langer meer hoofd van het Hongaarse plan bureau zijn. Vas is eveneens van Joodse afkomst. Er wordt van nog meer arrestaties gewaagd, o.m. van professor Benedek, die bekend is als de beste Hongaarse zenuwarts, verder zou de Joodse direc teur van de Hongaarse radio, Szirmay, gearresteerd zijn en vervangen door een broer van premiër Rakosi. Erik Molnar, eveneens een Jood en oud-mi nister van buitenlandse zaken, zou sinds een maand niet meer gezien zijn. Het Belgische koningshuis en de watersnood Koning Boudewijn uit de Rivièrd terug Koning Boudewijn van België is gis teren te Brussel teruggekeerd van een kort verblijf aan de Franse Rivièra. In Belgische bladen was critiek gele verd op het feit, dat de koning naar de Rivièra ging, terwijl zijn land nog leed als gevolg van de overstromingen. De Belgische prinses Josephine-Char lotte heeft Zaterdag een bezoek ge bracht aan de overstroomde gebieden in België. Een katholieke krant te Antwerpen, het Handelsblad, heeft Vrijdag de prin ses gecritïseerd, omdat zij niet een deel van het bedrag, dat voor haar huwe lijksgeschenk is ingezameld, ter beschik king van de getroffenen heeft gesteld. Zaterdag heeft het koninklijk huis be kend gemaakt, dat zij dit nu heeft ge daan en voorts, dat koning Boudewijn en zijn vader, ex-koning Leopold, samen 500.000 francs aan het nationaal ram penfonds hebben geschonken, 's Konings grootmoeder gaf 100.000 francs. Volgens de door het Belgische leger verstrekte inlichtingen, is het volgende overzicht van de toestand in de getrof fen gebieden verkregen. Aan de kust is er niets nieuws te melden. In de provincie Antwerpen is de situatie nog steeds ernstig. De werken aan de grote bres te Zandvliet vorderen moeilijk. Te Lillo is het dijkgat aan de binnenzijde gedicht en wordt er nog steeds gepompt. Te Schelde is de grote bres thans dicht. Te Zennegat werd het grote gat van 70 meter tijdens de nacht gedicht, ter wijl in de Duffel het gevaar is geweken. Te Walem is er nog steeds gevaar bij de grote bres en te Ningene zijn de troepen bezig de burgers te evacueren. De autoriteiten zijn van oordeel dat de toestand te Bomem nog steeds hache lijk is, aangezien het gat nog niet is gedicht. Ook te Purs zijn de soldaten er nog niet in geslaagd het gat in de dijk te dichten. In het Oosten van het land is de toe stand verbeterd. Er werken 50 soldaten te Spa. In het gebied van Malmedy wordt met drie bulldozers gewerkt. Overstromingen in Atjeli 82 doden en 32 vermisten Tengevolge van overstromingen, die Noord- en West-Atjeh en Tapanoeli heb ben geteisterd, zijn volgens de jongste berichten 82 personen om het leven ge komen en worden er nog 32 vermist. De schade van de overstromingen in Groot- At jeh wordt op 15 millioen i'upiahs ge schat. Belgisch vissersvaartuig vermist De vissersboot „Zeebrugge 527" met een bemanning van vijf personen is waarschijnlijk verleden week in de storm is vergaan. Tenzij de vermiste bemanning toch nog gered zou blijken, zou hierdoor het totaal aantal slachtoffers van de storm in België stijgen tot 19. Maximumprijzen voor kolen en schroot De hoge Autoriteit van de K.S.G. (Europese Kolen- en Staalgemeenschap) heeft besloten met ingang van 1 Maart maximumprijzen voor kolen en met in gang van 15 Maart maximumprijzen voor schroot in te voeren. Frans vliegtuig verongelukt Bij Eysines in Zuid-west-Frankrijk is Zaterdag een Frans verkeersvliegtuig neer gestort en in brand gevlogen. Bij het ongeluk zijn vijf personen om het leven gekomen, twee worden vermist en tien zijn gewond. LEDEN VAN DE „MAU-MAU" hebben Zaterdagavond een blanke be drijfsleider op een boerderij vermoord. DE WEDUWE van de Egyptische luitenant Taha, die in Maart 1952 in Cairo door leden van ex-koning Fa- roeks „ijzeren garde" werd doodgescho ten, heeft tegen Faroek een eis tot schadevergoeding, groot 100.000 Egyp tische ponden, ingediend. IN DE GROTE STEDEN VAN ENGELAND EN WALES zijn vorige week 313 mensen aan griep ges :ven. In de week daarvoor waren het 132. OOK HOTELS, CAFÉ's I KI OSKEN in Oost-Berlijn mogen voort aan niet meer aan Westberlijners ver kopen. DE GRIEPEPIDEMIE heeft in München al 73 slachtoffers geëist. De epidemie breidt zich ongewoon snel uit TUSSEN HESSEN EN THÜRIN- GEN zijn struikeldraden gespannen. Als men ze aanraakt, worden automa tisch lichtkogels afgeschoten, ter waar- schuwing van de volkspolitie. In bepaalde gevallen is een geruisloze overgang mogelijk (Van onze belastingmedewerker) In verschillende gevallen kan het wenselijk zijn om een onderne- min, hetzij eenmanszaak, firma of commanditaire vennootschap om te zetten in een Naamloze Vennootschap, kortweg N.V. genoemd. Een N.V. kan nu eenmaal meer bieden, voordelen, waarop we in deze bijdrage weliswaar niet verder kunnen ingaan, doch in de practijk zeer belangrijk zijn. Een van de grote bezwaren tegen het inbrengen van een zaak in een N.V. is wel van fiscale aard. Immers moet als gevolg van die inbreng dikwijls een groot bedrag aan inkomstenbelasting worden betaald, een geste welke slechts weinigen met opgewektheid doen. Bij de overdracht van de activa aan de N.V. komen de stille re serves naar buiten en worden belast. En daar van deze extra winst een percentage verschuldigd is, variërend tussen 20 en 40, komt vaak het omzetten in een N.V. in het gedrang ook al omdat dit be drag in de N.V. moeilijk kan worden gemist. Er is in bepaalde gevallen een mogelijkheid om het bedrijf in een N.V. in te brengen, zonder daarbij direct in zijn beurs behoeven te tasten. In dat geval spreekt men van een „geruisloze overgang". Het woord zegt het reeds: geen gerinkel van geldstukken by de omzetting. De mogelijkheid van een geruisloze overgang is niet gebaseerd op wetsar tikelen doch vervat in een resolutie van de Minister van Financiën van 2 Juni 1947, no. 1. Alvorens de betekenis van deze reso lutie duidelijk te maken, zullen we eerst een ander probleem aansnijden, dat hier in ook ter sprake is gebracht. Laten we het volgende voorbeeld eens als uit gangspunt nemen. Einde December 1952 stelde onderne mer A. de volgende balans samen: Gebouwen 30.000 Inventaris -10.000 Vrachtauto - 6.000 Voorraden - 20.000 Debiteuren - 5.000 Kas, Giro, Bank- 9.000 80.000 Hypotheek ƒ12.000 Crediteuren - 7.000 Onkosten - 3.000 Lening o/g -10.000 Kapitaal -48.000 80.000 Brengt A. dit bedrijf in een N.V. in dan behoort allereerst de waarde van die inbreng te worden vastgesteld. Hier bij zal dus rekening moeten worden ge houden met de werkelijke waarde van de aan de N.V. overgedragen bezittingen en eventueel ook met de goodwill. De volgende opstelling laat een ver schil in waardering zien van niet minder dan 27.000. Gebouwen ƒ45.000 Inventaris -12.000 Vrachtauto - 6.000 Voorraden - 20.000 Debiteuren - 5.000 Kas, Giro, Bank - 9.000 Goodwill -10.000 Totaal 107.000 Af: schulden- 32.000 Blijft 75.000 A. ontvangt dus voor 75.000 aandelen in de nieuwe N.V. en daar dit bedrag 27.000 hoger is dan het kapitaal op de laatste balans, zal over dit laatste bedrag inkomstenbelasting moeten wor den betaald. Op de voet van artikel 48 Besluit Inkomstenbelasting zal van die 27.000 minstens 5400 of maximaal 10.800 moeten worden betaald. Het percentage houdt, zoals bekend, verband met het overige inkomen over het be treffende jaar. Nu zou A. kunnen besluiten om de verschillende bezittingen niet tegen de werkelijke waarde doch tegen de boek waarde aan de N.V. over te dragen in welk geval hij slechts 48.000 aan aan delen ontvangt. En daar het kapitaal van de eenmanszaak ook 48.000 be droeg, zou er dus geen winst zijn ge maakt. Deze redenering is evenwel niet juist. Een aandeel van 1000 in een N.V. be hoeft nog niet altijd 1000 waard te zijn. In het gegeven voorbeeld is de waarde van het ingebrachte bedrijf 75.000 en wanneer daarvoor nominaal 48.000 in aandelen wordt verstrekt, betekent dit, dat de werkelijke waarde van de aandelen hoger is dan de nomi nale waarde. De fiscus gaat dan de overdrachts winst voor de inbrenger berekenen door het verschil vast te stellen tussen de werkelijke waarde van de aandelen en de boekwaarde van hetgeen hij over vraagt. In een dergelijk geval is het evenwel heel goed mogelijk dat de belas tingadministratie nog tot andere cijfers komt. In de reeds gememoreerde resolutie heeft de Minister dit nog eens uitdruk kelijk vastgesteld: dat hij (de Mi nister) het in beginsel voor het bepalen van de overdrachtswinst niet van belang acht of de inbreng van het bedrijf in de N.V. is geschied tegen de boekwaarde, voor welke de verschillende activa en passiva in de laatste winstbepalende balans van de inbrenger (s) te boek stonden." Tot deze opmerking komt de Minister, nadat h(j heeft vastgesteld dat „als overdrachtsprijs in aanmerking moet worden genomen de geldswaarde van de verkregen aandelen. Het inbrengen te gen boekwaarde is dus geen oplossing om aan de inkomstenbelasting over de overdrachtswinst te ontkomen, behou dens dan in de gevallen, die hierna zul len worden besproken. De N.V.-vorm moet de meest geschikte zijn In dezelfde resolutie wordt nog ge zegd: ,,De Minister is echter bereid om in de gevallen waarin naar zijn oordeel de N.V. vorm voor een bedrijf als de meest geschikte moet worden aange merkt, bij inbreng van dat bedrijf in een N.V., op daartoe strekkend verzoek van allen, voor wier rekening het ingebrach te bedrijf werd uitgeoefend, de heffing van inkomstenbelasting achterwege te laten mits de latere heffing van ven- nootschaps- en inkomstenbelasting over deze winst verzekerd is." „Het ligt verder in het voornemen van de Minister om verzoeken als hiervoor bedoeld, alleen in overweging te nemen, indien de oprichters in het aandelenka pitaal der N.V. gerechtigd zijn in ver houding tot hun aandeel in het vermo gen der vennootschap onder firma of commanditaire vennootschap, met dien verstande nochtans, dat zeer geringe afwijkingen in deze verhouding, welke onvermijdelijk zijn omdat de aandelen in ronde bedragen luiden, zullen worden voorbijgezien." Hierbij willen we eventueel ter ver duidelijking van een en ander de vol gende opmerkingen maken: a. Wanneer, na daartoe gedaan ver zoek, de Minister zijn toestemming ver leent, zullen de bezittingen van de on derneming tegen boekwaarde aan de N.V. mogen worden overgedragen. Of schoon de geldswaarde van de aandelen veelal hoger is dan de nominale waar de. wordt over dat verschil geen inkom stenbelasting geheven. b. De Minister verleent deze toestem ming alleen dan wanneer naar zijn me ning de N.V. vorm voor het bedrijf de meest geschikte is. Van 'n recht op ge ruisloze overgang is derhalve geen spra ke. Bij het indienen van een dergelijk verzoek is het gewenst alle motieven die men heeft om tot de N.V. vorm over te gaan, zo duidelijk mogelijk naar vo ren te brengen. c. Omdat de eis wordt gesteld, dat de inbrengers in het kapitaal der N.V. zijn gerechtigd in dezelfde verhouding als hun aandeel in de vennootschap onder firma of de commanditaire vennoot schap, biedt deze regeling geen oplos sing bij het omzetten van een eenmans zaak in een N.V. Men kan immers niet alleen een N.V. oprichten, er moeten steeds tenminste twee oprichters zijn en het is dus niet mogelijk om te voldoen aan de eis omtrent de verhouding van de deelgerechtigheid in het aandelenka pitaal der N.V. d. Bij het omzetten van een vennoot schap onder firma of een commanditaire vennootschap in een N.V. met deze mi nisteriële vergunning is de N.V. ver plicht om alle overgenomen activa en passiva in haar openingsbalans te boek te stellen voor dezelfde waarde als waajiioeor. c deze zijn opgenomen in de laatste fiscale balanp van de inbrengers en zij is eveneens verplicht het stelsel van waarderen te blijven volgen, dat door de inbrengers werd toegepast. Verschuiven van belastingheffing Zoals hiervoor reeds is vermeld, wordt bij een geruisloze overgang van een fir ma de belasting over de stille reserves niet geschonken doch betaling daarvan naar een later tijdstip verschoven. Dit kan voordeel betekenen, b.v. door ver laging van het tarief. Het tarief 1951- is veel gunstiger dan dat over de daar aan voorafgaande jaren; verder bete kende de afschaffing van de onderne- mingsbelastting voor verschillende per sonen in dit verband een niet te versma den douceurtje. Een bedrijf wordt dikwijls in een N.V. omgezet om gemakkelijker vreemd ka pitaal te kunnen aantrekken, dus om de Advertentie liquiditeit van de zaak een steviger grondslag te geven. De eigenaar van een eenmanszaak, die deze in een N.V. in brengt, moet onmiddellijk over de stille reserves betalen, wat de liquiditeit van de nieuwe zaak niet ten goede komt. Een firma, die geruisloos overgaat, kan deze betaling tot een later tijdstip uit stellen, wat op dat moment een belang rijk voordeel betekent. De liquiditeit wordt hierdoor niet aangetast en het beoogde doel is bereikt. Een goede raad Alvorens te verzoeken een vennoot schap onder firma of commanditaire vennootschap op de voet van de resolu tie van 2 Juni 1947 om te zetten in een N.V. raden we aan eerst deskundigen te raadplegen. Lieden dus die deze moei lijke materie beheersen en in staat zijn het gehele complex van handelingen te overzien. Want is de omzetting een feit en blijkt daarna, dat zij een fiscaal fiasco is, dan kan dit het voortbestaan van het bedrijf bedreigen. Een terugkeer is dan niet mogelijk. In een afzonderlijke publicatie zullen we binnenkort nog gelegenheid hebben mededelingen te doen over het verschil in belasting tussen de eigenaar van een eenmanszaak en diezelfde persoon na omzetting van zijn zaak in een N.V. als directeur daarvan. Onze schaatsenrijders in actie De Nederlandse schaatsenrijdersploeg, niet eens op haar sterkst geformeerd, omdat Anton Huiskes niet startte, heeft Zaterdag en Zondag een flinke en over tuigende zege behaald op de Zweden. Het eindklassement van deze landen wedstrijd luidt: 1. Nederland, 79,5 p.; 2. Zweden 64,5 p. Bij het individueel klassement werd Kees Broekman eerste met Sigge Ericsson als tweede en Wim van der Voort als derde. De uitslagen van de wedstrijden, die bij 20 graden vorst en onder moeilijke omstandigheden werden verreden, luiden als volgt: 500 meter: 1. Van der Voort 46,6 sec.; 2. Maarse 46,7; 3. Broekman 47,1; 4 Ericsson en Sjölin 47,2; 6. Pajor 47,3; 7. Ström 48,6; 8. Apslund 48,9; 9. Schu ier 49,0; 10. Van 't Oever 49,7. Nederland 22 pnt; Zweden 14 pnt. 300 meter: 1. Ericsson 5 min. 12,4 sec.; 2. Van der Voort 5.12,4; 3. Broek man 5.18.1; 4. Pajor 5.18,0; 5. Apslund 5.22,7; 6. Maarse 5.23,3; 7. Schuier 5.24.5; 8. Ström 5.26,8; 9. Van 't Oever 5.28,0; 10. Sjölin 5.38,6. Nederland 40 pnt; Zweden 32 pnt. 1500 meter: 1. Ericsson 2 min. 24 sec.; 2. Maarse 2.26,6; 3. Broekman 2.27,0; 4. Van der Voort 2.28,3; 5. Aps lund 2.29,5; 6. Van 't Oever 2.31,2; Pajor 2.31,7; 8. Sjölin 2.36,7; 9. Schu ier 2.37,3; 10. Ström 2.36,5. Nederland 61 pnt; Zweden 47 pnt. 5000 meter: 1. Broekman 8 min. 40,3 sec.; 2. Ericsson 8.53,2; 3. Van der Voort en Pajor 8.57,7; 5. Apslund 8.59,9; 6. Van 't Oever 9.05,7; 7. Maarse 9.08,2; 8. Schuier 9.17,3; 9. Ström 9.17,6; 10. Sjölin 9.23,1. Vijf sprinters hebben Zondag te Zürich gereden om de Ernest Kaufmann prijs, t.w. Plattner (Zwits.), Harris (G.B.), Bellenger (Fr.) en Van Vliet en Derksen (Ned.). Het resultaat i een dubbel Nederlands succes, want Van Vliet en Derksen plaatsten zich resp. eerste entweede in het eindklassement. Het paard „Caneanniere", gereden door de jockey Chyrïacos won de „Prix de Paris" en daarmee drie millioen francs. Tweede werd „Crac de Corcel- les" en derde „Eylau". Door de totali- sator werd op een kaartje van tien francs uitbetaald: winnend 31, plaats 16. 50 41. Tijdens in Madison Square Garden te New York gehouden indoor-athle- tiekwedstrjjden heeft Mal Whitfield de 500 yards in 56,6 sec. gewonnen, de beste tijd ooit op een overdekte baan genoteerd. De wereldkampioenschappen op de schaats Kees Broekman heeft stevige plannen Na afloop van de landenwedstrijd tussen Zweden en Nederland ver klaarde Kees Broekman. Europees kampioen 1953, aan een verslaggever van het A.N.P., dat de gehele ploeg verheugd was over het bericht, dat de Russische schaatsenrijders naar de wereldkampioenschappen te Helsinki komen. De namen van de Russische deelnemers waren nog niet bekend, maar Boris Shilkov, de beste all round rijder van Rusland, zou er vol gens Broekman wel bij zijn. „Wij zul len trachten een einde te maken aan 'net sprookje, dat de Russische rijders onoverwinnelijk zijn. De Russen moe ten van Alma Ata naar het doodge wone Helsinki komen, waar wij allen zoveel mogelijk in dezelfde omstan digheden zullen rijden. Wij weten", zo vertelde Broekman, „dat zij zeer sterk zijn. vooral hun specialisten op de diverse afstanden, maar tenslot te is het wereldkampioenschap een klassementswedstrijd en wordt die rijder winnaar die over de vier afstan den, de 10.000 meter inbegrepen, en daar zien de Russen het meest tegen- 3, de beste prestatie levert. Er staat nog één wedstrijd voor Helsinki gaan zullen deelnemen. De- dagavond worden in het stadion te Stockholm wedstrijden gehouden, waaraan de meeste rijders, die naar Helsoinki gaan, zullen deenemen. De ze wedstrijden zijn bedoeld als trai ning voor de wereldkampioenschap pen en in dit verband is elke deel nemer vrij de afstand te rijden, welke hij zelf het liefste heeft. Op de 500 meter starten te Stockholm: Broek man, Van der Voort, Huiskes, Maar se, Van 't Oever en Schular; op de 1500 meter alleen Van der Voort en Maarse; op de 3000 meter: Van 't Oever en Schuier en op de 5000 meter Huiskes en Broekman, hetgeen natur- lijk niet wil zeggen, dat men tegen elkaar rijdt te Stockholm. Nederland-Denemarken Landenwedstrijd voor Rampenfonds Op Zaterdag 7 Maart in het Feyenoord'Stadion Het K.N.V.B.-bestuur heeft het prach tige aanbod van de Deense Voetbalbond om het nationale elftal een extra wed strijd te laten spelen ten bate van de slachtoffers van de watersnood, dankbaar aanvaard. Op Zaterdag, 7 Maart a.s., aanvang des middags te half vijf. wordt de officiële landenwedstrijd NederlandDenemarken in het Feyenoord Stadion te Rotterdam gespeeld. De K.N.V.B. en het Feyenoord-stadion stellen de bruto-recette geheel ter be schikking van het Nationale Rampen fonds. Er wordt geen enkele invitatie verstrekt. Elk plaatsbewijs dient der halve te worden betaald. B. en W. van Rotterdam hebben reeds ontheffing van vermakelijkheidsbelasting verleend. De bruto opbrengst zal uit eigen mid delen van de bond nog aanzienlijk wor den verhoogd. De K.N.V.B. verwacht op deze wijze een bedrag van ƒ200.000 te kunnen afdragen. Nobelprijs voor het I.O.C.? By de Nobel-commissie van het Noor se parlement is een verzoek van Zweed se en Finse parlementsleden binnenge komen om ermee accoord te gaan dat aan de Zweedse academie van weten schappen wordt voorgesteld de Nobel prijs voor de vrede dit jaar toe te ken nen aan het Internationaal Olympisch Comité, zulks op grond van de zending, welke het I.O.C. vervult in het belang van de toenadering tussen de volken. De jongste winterspelen te Oslo en de zomerspelen te Helsinki hebben deze taak van het I.O.C. in het helderste licht geplaatst. De „Zwaluwen" tegen de „Rode Duivels" Voor de op 17 Februari a.s. te Gent te spelen wedstrijd tussen de Rode Dui vels en de Zwaluwen heeft men voor de Zwaluwenploeg de volgende spelers uit genodigd: Vrijhof (Bleyerheide)Steenbergen (SVV), Claus Jr. (Helmond), van Voorst (Vitesse), de Voogd (Haarlem), Klaas- sens (VVV), de Jong (Willem 2), van deï Bogert (DOS), Cor van der Gijp (Emma), Clavan (ADO), Luyten (DOS), reserves: Duforune (Sparta), Herberts (Vitesse), Dutrieux (HBS), Brusselers (PSV), Stephan (Heracles). Een dezer dagen zal het elftal defini tief worden samengesteld. Duitse boksprofs naar Amsterdam Op 18 Februari a.s .zullen voor de eer ste maal na de bevrijding Duitse be roepsboksers in Amsterdam in de ring komen. Zoals bekend wordt op die avond in de Apollohal het titelgevecht in het halfzwaargewicht tussen Willy Schagen en Wim Snoek gebokst. In een tweede hoofdpartij komt de Amerikaan Charley Anglee uit tegen de Duitse halfzwaar gewicht Junhahn. Deze partij gaat over tien ronden. In het bijprogramma komt de middengewicht Jan Hagenaar in een partij over zes ronden uit tegen de Duit- De Engelse League De strijd van volgende week tegen Burnley van seer groot belang Van de negen eersteklassers, die nog niet uitgeschakeld zijn voor de beker, hebben er vjjf hun kansen verbeterd om de zozeer begeerde „doublé" (het win nen van het league-kampioenschap en van de beker) op hun naam te schrijven. Deze vijf candidaten zjjn de nieuwe lei der van de eerste divisie West Brom- wich en voorts Burnley, Arsenal, Man chester United en Blackpool. Ze henaal- den alle vijf overwinningen, en die van Arsenal ging ten koste van Tottenham Hotspur dat ook nog altijd hoop heeft om zowel het leaguekampioenschap als de beker in te palmen. De loketten op Highbury werden drie kwartier voor de aftrap gesloten. Toen bevonden zich bijna 70.000 toeschouwers op de tribu nes, voor het grootste gedeelte aannan- gers van de Gunners, die dezelfde on weerstaanbare vorm demonstreerden als in hun voorafgaande zeven thuiswed strijden. Het werd 40 voor Arsenal, de achtste zege in successie op eigen ter rein. Het doelgemiddelde voor deze reeks is indrukwekkend, n.l. 30 voor, 8 tegen. In weerwil van hun huidige topcon ditie wacht de Gunners een zeer zware taak als ze Zaterdag a.s. in een beker wedstrijd uit tegen Burnley aantreden. Want ook Burnley is uitstekend op dreef klopte Sheffield Wednesday met groot machtsvertoon. De overwinning bracht Burnley op de tweede plaats, met 1 punt achterstand op West Bromwich, ser Paul Chomutoksi. In het vederge- dat niet zonder moeite van Manchester wicht bokst de Amsterdammer Klok zes City won en Wolverhampton, in de uit- ronden tegen de Duitser Hermann Le- vandosky. Te Davos werd onder ideale weers omstandigheden, een begin gemaakt met de wereldkampioenschappen kunstrijden. De titel in het paardrijden werd be haald door de Engelsen Jennifer en John Nicks. De mogelijkheid is groot, zo verklaarde John Nicks na afloop, dat zij nu tot het professionalisme zullen over- wedstrijd tegen Blackpool, geslagen, als leider opvolgde. West Bromwich bewees overig Chelsea een goede dienst door Manches ter City te kloppen, dat nu de rode lan taarn moet dragen. Maar het had zelf ook profjjt van de overwinning van Chelsea op Sunderland, een van de can didaten voor het leaguekampioenschap. De prestatie van de Londenaren in deze laatste wedstrijd moet hoog worden aan geslagen. Na een half uur stonden ze e goals achter, maar zevochten terug ensleepten de zege uit het vuur. Hun 18-jarige buitenspeler Miles Spec- tor, die voor het eerst in een league match uitkwam, maakte een veelbelo vend debuut. De uitslagen van de wedstrijden luiden: Eerste divisieArsenalTottenham Hotspur 40; BlackpoolWolverhamp ton Wanderers 20; Cardiff City- Preston North End 02; ChelseaSun derland 32; Derby CountyCharlton Athletic 11; Manchester United Aston Villa 31; MiddlesbroughLiver pool 23; Newcastle UnitedStoke City 12; PortsmouthBolton Wande rers 31; Sheffield WednesdayBurnley 24; West Bromwich AlbionManches ter City 2—1. Tweede divisie: BarsnleyRotherham United 23; Birmingham CityNotts County 32; Blackburn RoversSwan- Town 30; BurySouthampton 00; EvertonBrentford 50; Hull CityHuddersfield Town 02; Leeds UnitedWest Ham United 32; Lincoln CitySheffield United 32; Luton Town Leicester City 20; Notts Forest Doncaster Rovers 22; Plymouth Ar- gyleFulham 31. Brummer kampioen drie banden Drie tweede klassers gaan promoveren Drie deelnemers aan het tornooi om het kampioenschap van Nederland 2e klasse drie banden, dat de afgelopen drie dagen in Amsterdam werd ge houden, zijn met hun algemeen ge middelde boven de grens van 0.450 gebleven en promoveren naar de eer ste klasse. Dit zijn de kampioen Brummer en voorts de nummers twee en drie: Jacobs en Welsch. De eindstand luidt: De ,,Vierdaagsen"-kwestie Leo de Gooyer gekozen in vacature- Van der Horst De Stichts Gooise Wandelsportbond heeft Zaterdag te Utrecht haar jaar vergadering gehouden onder presidium van de heer Leo Nyhoff. Aan de huishoudelijke agenda was een tweetal punten toegevoegd, n.l. het be stuursbeleid en het standpunt van de S.G.W.B. inzake de kwestie N.W.B. N.B.V.L.O. De besprekingen waren hoofdzakelijk gewijd aan deze twee punten. Een aantal verenigingen had bezwaar tegen het feit, dat het bestuur de plannen voor een N.W.B.-vierdaagse had gesteund, zonder overleg met de verenigingen. De bezwaren gingen niet ser tegen de N.W.B.-vierdaagse zelf. Het bestuur wenste de vergadering al leen voort te zetten, na een hoofdelijke stemming over het bestuursbeleid. Het beleid werd daarna goedgekeurd met 192 tegen 8 stemmen en 39 blanco. Langdurig is de kwestie Apeldoom- Nijmegen besproken. Tenslotte werd op advies van de secretaris van de Neder landse Wandelsport Bond de heer H. Ch. Runge besloten het resultaat van het overleg met het departement van O., K. en W. af te wachten. Alle periodiek aftredende, bestuursleden werden herko zen. In de vacature van de heer D. G. Biljartuitslagen De uitslagen der competitie-wedstrij den van het district 't Gooi voor de Koninklijke Nederlandse Biljartbond waren in de afgelopen week als volgt: G. v. Amstel 1Recht Vooruit 1 44 Novum 1Hilversum 1 62 Badhuis 1't Gooi 2 44 Onder Ons 1De Viersprong 1 71 R.K.O.G. 1Vriendenkring 1 26 Groene Laken 1De Rozenboom 1 62 De Funtus 1Bussum 1 26 De Doelen 5Vriendenkring 3 62 Recht Vooruit 4De Waag 3 53 Passage 2Onder Ons 3 62 G. v. Amstel 3De Roemer 3 35 De Lijster 1De Funtus 3 62 Novum 5Passage 3 62 Bussum 3Recht Vooruit 6 80 De Doelen 1Over 't Spoor 1 80 De Roemer 1Novum 2 26 Onder Ons 2Het Centrum 253 De Viersprong 2Over 't Spoor 3 35 Bussum 2R.K.O.G. 4 80 Het Centrum 3T.O.P. 3 26 Over 't Spoor 5Vriendenkring 4 44 Recht Vooruit 5Novum 4 44 R.K.O.G, 5De Roemer 4 35 De Vaart 1De Waag 1 44 't Gooi 4Vriendenkring 2 26 Recht Vooruit 3Rozenboom 2 7—1 De Doelen 2Over 't Spoor 280 T.O.P. 1Ons Genoegen 2 08 Ons Genoegen 4Steeds Hoger 1 62 Badhuis 3De Vaart 4 08 De Vaart 5—T.O.P. 4 4—4 Ons Genoegen 1't Gooi 1 35 Recht Vooruit 1G. van Amstel 2 26 De Vaart 2De Beurs 1 80 De Waag 2De Viersprong 3 62 De Vaart 3Novum 3 44 De Viersprong 4De Beurs 262 Groene Laken 1't Gooi 3 62 De Waag 3Passage 2 35 De Vaart 1't Gooi 3 62 Hen Centrum 3Steeds Hoger 1 80 De Vaart 4Over 't Spoor 5 62 In verband met de wedstrijden om het le klasse libre kampioenschap is de competitie stilgelegd tot en met 22 Fe bruari a.s. Algemene ledenvergadering Woensdagavond' wordt in een der za len van café „De Karseboom" een alge mene ledenvergadering gehouden van het district 't Gooi van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond, waar o.m. de verkiezing van een districtsvoorzitter' aan de orde komt. van der Horst werd gekozen de heer, Leo de Gooyer te Hilversum. De Broekhoff-beker bleef in handen van de vereniging „De Dom" te Utrecht, die ook in het afgelopen seizoen het grootste aantal wandeltochten vol bracht. Aan het begin van de vergadering werd geld bijeengebracht voor het na tionaal rampenfonds. Het bestuur stelde 250,beschikbaar, de verenigingen 425,en een ter vergadering ge houden collecte bracht 137,63 op. Er zal dus in totaal 812,63 aan het Na tionaal Rampenfonds worden overge maakt. De verenigingen „Saestum" te Zeist, „Wflhelmina" te Amersfoort en de „Tip pelaar" te Culemborg, die alle drie het 20-jarig bestaan hebben herdacht, ontvingen een herinneringsplaquette. Ook Gerard Maarse naar de wereldkampioenschappen Zondagavond is besloten Gerard Maarse als vierde man af te vaardigen naar de wereldkampioenschappen hardrijden op de schaats, die op 14 en 15 Februari a.s. in Helsinki worden gehouden. Plan in Frankrijk Lichtivedstrijden ten bate van Rampenfonds De Franse voetbalbond organiseert lichtwedstrijden in Parijs tussen het Nederlands elftal en dat van Frankrijk en provinciale elftallen uit beide lan den De recette van finales om de voet- baijbeker wordt beschikbaar gesteld. 1. Brummer 3. Welsch 4. Tromp 5. Abbenbroek 6. Corbeau 7. Reehorst 8. Louwaard match alg. pnt h s gem. 11 b 0.461 10 5 0.456 8 5 0.470 8 4 0.435 6 5 0.426 5 6 0.414 4 5 0.404 4 4 0.375 [Hoest? Keelpü"7 Onze ploeg voor de Tour de France Op verzoek van vertrouwensman R. de de Groot heeft Kees Pellenaars het aan bod aanvaard om op te treden als ploeg leider van onze ploeg voor de Tour de France en zich belast met de selectie en voorbereiding der renners. Onze ploeg zal uit het oogpunt van oefening deelne men aan de eerste grote wegwedstrijd in het nieuwe seizoen, n.l. Milaan-San Remo op 28 Maart. Hiervoor zjjn de volgende renners uitgenodigd: H. van Breenen (Amsterdam), W. van Est (St. Willebrord), H. Faanhof (Roo sendaal), J. Nolten (Beek, Limburg), J. Suykerbuyck (Breda), A. Voorting (Roo sendaal) of G. Voorting (Haarlem) en W. Wagtmans (Princenhage). Amerikaans golfteam naar Europa? Met grote belangstelling en geestdrift is in Europese golfkringen de suggestie ontvangen, om het Amerikaanse team, dat in October te Wentworth Groot Brittannië ontmoet voor de Rydercup, een een-daagse wedstrijd te laten spelen tegen een Europese profploeg. Men is daarbij van plan de Amerikanen, tegen een team, samengesteld uit professio nals uit Frankrijk, België, Italië, Neder land en andere landen die lid zijn van de Europese Golf Bond, uit te laten ko men op de in de omgeving van Parijs gelegen banen van St. Cloud of van St. Germain en Laye. Luefgehetmann won 71-2 Prachtige slotpartij bracht beslissing in tournooi om Europees kampioenschap Het heeft in Viersen tot de laatste partij gespannen, wie Europees kam pioen 71/2 zou worden. De beslissing is gevallen in de slotpartij tussen onze landgenoot Van de Pol en de Duitsei Luetgehetmann. wiens papieren overi gens beter stonden. Van de Pol, die Za terdag wel Van Hassel, een ernstige medecandidaat naar de titel, van zich had afgeschud, sneuvelde tegen de Belg Vingerhoedt. Daardoor was de Duitser de enige nog ongeslagene, maar de Rot terdammer had zijn titel via een bar ragepartij nog kunnen continueren door een zege op Luetgehetmann. Het is ex- niet van gekomen. In een partij, die m de annalen van de biljartsport zal wor den aangetekend als een van de mooiste en meest spannende in de historie, kwam onze landgenoot, juist even wat adem te kort. Van de Pol kwam tot 298, twee caram! les scheidden hem van de over winning. Toen hij faalde, maakte zijn tegenstander er onmiddellijk gebruik van door de laatste tien caramboles, die hem restten, te scoren. De Rotterdam mer maakte in de nastoot ook de 300 wel vol, maar dit was niet meer voldoende voor de titel. Onze landgenoot Metz eindigde ais laatste met geen enkel matchpunt. Niet temin heeft hij niet slecht gespeeld en zijn algemeen gemiddelde ligt aanmer kelijk hoger dan van vier medespelers, die hoger eindigden. De eindstand van het tournooi luidt als volgt: 1. en Europees kampioen de Duitser Luetgehetmann 15 2400 109 174 22.01 2. Van de Pol (N.) 13 2352 127 147 18.51 Van Hassel <B.) 12 2292 lid 105 20.83 Vingerhoed!.(B.) 10 2142 122 150 17.55 5. Galniiche (Fr.) 8 1767 160 92 11,02 6. Dudolph (Did) 6 1977 162 102 12,20 7. Reicher (Oost.) 4 1679 131 93 12.81 8. Spielmann (Did) 4 1551 138 97 11.23 Metz (Ned.) 0 1708 123 72 13.83

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4