Radio-zenders redden niet te schatten aantal levens Militairen worden Onversaagd gaat het werk voort vervangen Mededelingen voor evacué's helpers en Slachtoffers van de ramp HET GOOI EN OMMELAND VAN MAANDAG 9 FEBRUARI 1953 5 Op de nationale rouwdag werd in de Nieuwe Kerk te Amsterdam, waar ingezamelde goederen voor de hulpverlening hoog lagen opgestapeld, een bij zondere oecumenische dienst gehouden, welke door Prinses Wilhelmina werd bijgewoond. Prinses Wilhelmina verlaat de kerk na afloop van de dienst. Nationale rouwdag. Fa» het Koninklijk Paleis op de Dam te Amsterdam hangt de vlag halfstok een symbolisch beeld van het medeleven van de Konink lijke Familie met de door de watersnoodrwmp getroffen landgenoten. Binnen twee dagen oas in Zweden een bedrag van em mlllioên Zweedse kro nen voor de slachtoffers van de watersnood in Nederland bijeengebracht. Het gehele Zweedse volk leeft mee met onze landgenoten, die zo zwaar getroffen .Zijn. Een bijzondere toy ze van offeren, is georganiseerd in het stadje Köeping in Midden-Zweden. Op Zaterdag en Zondag moesten alle voetgangers, die een van de zes bruggen in het stadje passeerden, een bijdrage geven voor het fonds, dat gesticht is voor de hulpverlening aan Nederland. De foto toont ons Prinses Christina, die de bijdrage van haar en haar schoolkameraadjes over handigt aan de Nederlandse gezant te Stockholm, de heer W. A. .4. M. Daniels. trouwplechtigheid te Vlaardingen hoort en spreekt met noodgebied (Van een onzer speciale verslaggevers) MIDDELHARNIS ROEPT VLAARDINGEN, Klaaswaal roept Vlaardingen, Ouddorp heeft een bericht voor Vlaardingen, geeft dat door via Middelharnis. Hier heeft men dringend zand zakken nodig, daar is er tekort aan brood en suiker. Op de Zuid- Hollandse en Zeeuwse stromen varen 34 boten van de rijkspolitie, 'zorgvuldig per radio gedirigeerd, helpen waar maar te helpen is, alles vervoerend wat maar nodig is. Kerels, die in dagen geen hap warm eten hebben gezien, ontstoken oogleden hebben door gebrek aan slaap, na dagen even thuiskomend in Vlaardingen, een paar uur slapen, wat eten en weer uitvaren. Dat gaat al zo van Zondag af. En op de eilanden staan de politie-radio- wagens. Die vragen ook alles aan Vlaardingen, de centraalpost. Van de rijkspolitie te water, die alles weer snel doorgeeft waar het wezen moet. Middelharnis, hier is Vlaardingen, geef mij dat bericht maar door als Roo sendaal niet antwoordt. En dan zegt die stem daar op het zo zwaar geslagen Flakkee dat Stad aan 't Haringvliet voor deze morgen nog zeer dringend vraagt 300 paar laarzen, 75 lieslaarzen. Is het de bedoeling dat ze gedropt wor- den? vraagt Vlaardingen voor alle ze kerheid en Middelharnis zegt dat dat juist de bedoeling is. Ze geven van Flakkee nog een paar berichten door. Oude Tonge zit om suiker verlegen, heeft moeite met het identificeren van slachtoffers. Kleding hebben ze daar niet meer nodig. Geen minuut later weet men in Den Haag op de provinci ale griffie wat men op Flakkee nodig heeft en niet veel later is een vliegtuig onderweg van Valkenburg of Gilze Rij en om te droppen waarom gevraagd werd. De radio-verbindingen werken prachtig, worden nog steeds uitgebreid. De meeste telefonische verbindingen vielen in de loop van Zondag uit. Het water had de kabels bereikt en veroor zaakte sluiting. Afgelopen. Maar de radio begon toen -op toeren te komen. Dag en nacht wordt gezwoegd aan de radio-sets om de verbindingen met het noodgebied te onderhouden. Het is niet te becijferen, hoeveel mensenlevens hierdoor zijn gered, hoeveel zwakke dij ken door snelle hulp konden worden behouden. Er zijn nog meer zendertjes van amateurs in de lucht, die doen ook voortreffelijk werk. De stroom van doodsnoodkreten begint langzaam weg te ebben. Zij hebben een meer zakelijk karakter gekregen. Zij gaan meer spre ken van goederen en materialen, welke nodig zijn voor herstel van dijken. Toch komen zij nog wel door, de verzoeken om aanvoer van eten en drinkwater of voor het. vervangen van mensen, die aan de dijken werken en uitgeput zijn. Zend ons aflossers, zen'd ons zandzak ken, agregaten, olie, benzine, we heb ben medicijnen nodig, een dokter, dekens. Na acht uur versuft Er wordt achter de schermen, in die centraalpost te Vlaardingen, gesjouwd dag en nacht, door. Een lawine van berichten en noodkre ten is er in de achter ons liggende dagen verwerkt.. Om acht uur moesten die telefonisten worden afgelost. Dan zijn ze suf, kunnen ze niet meer goed luisteren, niet meer goed antwoorden. Aflossen, wat slapen en dan weer aan de microfoon. .Middelharnis roept Roo sendaal, maar dat antwoordt niet en direct is Vlaardingen er als de kippen bij. Want Middelharnis heeft een zeer dringend bericht, dat direct moet worden doorgezonden. Zij kunnen Vlaardingen roepen en vragen wat zij nodig hebben. En met de 18 rijkspolitieboten werken nu ook mee 16 boten uit het Noordelijke dis trict, die direct naar liet rampgebied werden gezonden. Zij hebben gered, zij voeren evacué's als dat nodig is. waar schuwen hele delen van de helpende vissersvloot, dat hun werk weer op een andere plaats wordt gevraagd. De boot R.P. 2 heeft Zondag vroeg de eerste noodkreten van 's Gravendeel overge bracht. Een radio-amateur in Haam stede, die prachtig werk heeft geleverd, zakte Woensdag van oververmoeienis in elkaar. En men had hem zo brood nodig. Hulpkreet naar Vlaardingen. Men vond een vervanger, een jonge man uit Purmerend. De rijkspolitie bracht hem naar Haamstede. Haam stede heeft, weer verbinding met de buitenwereld, Een Purmerender zorgt er voor. En zo stromen dag en nacht door die verzoeken om hulp en assis tentie, die kamei van het bureau van de rijkspolitie te Vlaardingen binnen. Ze hebben een extra telefoonlijn gekre gen voor uitgaande gesprekken Zo kun nen ze dan Den Haag beter bereiken. Geen telefoon, dan telex Toen ze Zondag zelf door vollopen van de kelders sluiting in de telefoon- Ten behoeve van de getroffenen zal door de P.T.T. een speciale waters nood-postzegel worden uitgegeven in de fr ankeerwaar de van 10 cent- met een toeslag van eveneens 10 cent De opbrengst van de toeslag komt ge heel ten goede aan de slachtoffers. De zegel, die een formaat heeft van 2,6 bjj 3,S cm. kabels kregen, hebben ze met hun telex de berichten doorgegeven naar de poli tie in Den Haag, die deze weer per te lefoon of ordonnans doorgaf aan de provinciale griffie en het Rode Kruis. Zend laai-zen, zend zandzakken, Vlaar dingen. ik heb dringend bericht voor u. Vlaardingen luistert direct, noteert, veegt met een korte grauw een radio- post weg die er tussen komt. Stuur ons zandzakken, stuur ons drinkwater. En even later het bericht, dat een klein dorpje op Schouwen is verlaten. Men heeft eerst de drie doden voorlopig be graven. Het zijn die en die en die. Ze liggen op een plaats ten Noord-westen van de Hervormde kerk. Zandzakken, rijshout, laarzen, levensmiddelen... en begraven doden. Dat alles spoelt uit de Vlaardingse luidsprekers en gaat door naar Den Haag. En de visserscon- vooien die ter redding kwamen opda gen, hebben een rijkspolitieman als loods aan boord, omdat zij het vaarwa ter hier in het Zuiden niet,kennen. Overal zeilders Het was in de vroege Zondagmorgen, na de rampnacht, dat van visserssche pen in Stellendam en Ouddorp via Scheveningen radio beleend werd, dat een ramp Goeree-Overflakkee had ge troffen. En terwijl schepen naar de plaatsen van de overstromingen op weg gingen, voelde men wel dat van de radio-telefoon alles af zou hangen of men de verbindingen, zo uiterst belang rijk onder deze omstandigheden, zou kunnen herstellen. Zij werden hersteld. De achttien boten van de rijkspolitie te water in het district Zuid Holland en Zeeland zwermden uit voor zover zij al niet in het rampgebied op partrouil- le waren. Vijf radiowagens van de Am sterdamse politie werden naar de ei landen gezonden om de verbindingen op te nemen. Zes radiowagens van de politieverbindingsdienst uit Utrecht waren ook op weg. Bilthoven zond zijn radiowagen, uit Wassenaar gingen er twee op reis. Zondag reeds kwamen de eilanden in de lucht en konden zij de eerste noodkreten naar droog Neder land boven de grote rivieren laten klin ken. Den Haag kreeg meer houvast en overzicht, kon hulp gaan zenden waar nodig was. Dat was wel overal, maai de hulpverlening kon efficiënter zijn. En hoevelen hun leven misschien heb ben te danken aan deze verbinding, zal wel nooit zijn na te gaan. Zo hebben Strijen, Klaaswaal, Puttershoek, Heen- vliet, Abbenbroek, Ouddorp, Goeree, Middelharnis en van vandaag of ook Den Briel en Rockanje hun éigen radio zender en ontvanger. In het besef van de ernst en de betekenis van het Koninklijk woord luisteren deze jeugdige evacué's uit de omgeving van Zierikzee, die zijn onderge bracht in het noodziekenhuis van het Nederlandse Rode Kruis te Z6ist. waar de rede, welke HM. Koningin Juliana Zondagmiddag voor de Nederlandse radiozenders uitsprak. De troepen, die op 1 Februari werden ingezet voor militaire bijstand in de v/a- tersnoodgebieden, zullen geleidelijk door andere worden vervangen. Zij keren naar hun onderdelen terug, maar blijven daar nog geconsigneerd. Verlof of bewegings vrijheid kan nog worden verleend. Het betrokken personeel wordt verzocht zo spoedig mogelijk bericht te zenden naar huis, voor zover dit niet reeds is gedaan. Tachtig doden in Fijnaart? Volgens mededeling van de secretarie te Willemstad, zouden, volgens onbeves tigde berichten, in Fjjnaart rond 80 do den z\jn te betreuren. Bekend is. dat de watersnood aan 46 inwoners van Fijn aart het leven heeft gekost. Stavenisse Vijf slachtoffers tér aarde besteld Zaterdagmorgen om kwart voor negen heeft de hele bezetting van Sta venisse plechtig uitgeleide gedaan aan vijf geïdentificeerde slachtoffers. Deze ontroerende symbolische plechtigheid werd geleid door burgemeester L. Verburg. Aanwezig waren de dokter van Stavenisse, het Nederlandse Rode Kruis, een detachement van Zee- en Land macht en Rijkspolitie en een aantal burgers, die aan het reddingswerk heb ben deelgenomen. Ten behoeve van de geëvacueerden en de werkers in de noodgebieden vermei den wij de volgende berichten: Aan personen, die naar de noodgebie den moeten terugkeren ingevolge een oproep of lastgeving van overheidswege, kunnen plaatsbewijzen voor de spoor wegen op crediet worden verstrekt tegen inlevering van een door of namens df burgemeester ter plaatse afgegeven be wijs, waarop de naam van de te ver voeren personen en de gegevens omtrent station van vertrek en bestemming zijn vermeld. Teruggaan kunnen mannen van 16 jaar en ouder mits zij aannemelijk maken, liefst aan de hand van cumenten, dat hun tegenwoordigheid in het geëvacueerde gebied strikt nood zakelijk is. Terugkeer van de minderjarigen De regering heeft een oproep ge richt aan de minderjarigen, waarin dezen wordt verzocht naar huis terug te ke ren. zo hun hulp niet meer dringend noodzakelijk is. Zij hebben in de nood gebieden voortreffelijk werk verricht, waarvan Prins Bemhard in zijn radio toespraak getuigde. Benzinebons voor de helpers Aan gezien het voorkomt, dat voer tuigen, welke in overleg met het Rode Kruis worden ingeschakeld voor trans porten naar en van de noodgebieden. door gebrek aan geldmiddelen zonder autobenzine komen te staan, heeft het Rode Kruis een aantal credietbons laten drukken, waarmee door bestuurders van deze motorvoertuigen op crediet auto benzine aan pompen kan worden betrok ken. Deze bons, welke geldig zijn tot een nog nader te bepalen datum, zullen uitsluitend worden afgegeven door daartoe aangewezen functionarissen van het hoofdbestuur of de plaatselijke afdelingen van het Rode Kruis. Elke bon geeft recht op 25 liter autobenzine. De bons zijn geldig bij de wederverkopers van alle benzinemaatschappijen. Het Rode Kruis doet een dringend beroep op alle pomphouders, deze bons bij aan bieding te accepteren. De benzine-maat. schappijen zullen deze bons van hun pomphouders in betaling aannemen. Inlichtingen over geëvacueerden Het informatiebureau van het Rode Kruis deelt het volgende mede: Alle aanvragen naar adressen van geëvacu eerden kunnen worden gericht tot het informatiebureau van het Nederlandse Rode Kruis te Den Haag. In veroand met de omstandigheid, dat voor elke aanvraag de centrale registratie der ge- evacueerden bij de rijks-inspectie van de bevolkingsregisters moet worden raadpleegd en ter vermijding van dub bele registratie, is slechts behandeling van schriftelijke aanvragen mogelijk. Deze kunnen desgewenst ook bij de plaatselijke of regionale inlichtingen- bureaux worden bezorgd. Dringend wordt verzocht voor elke gezochte een afzonderlijke aanvrage in te dienen en van gehuwde of gehuwd geweest zijnde vrouwen tevens haar eigen naam (meis jesnaam) te vermelden. Dit vergemak kelijkt'zeer het controleren der zeer vele aanvragen. Indien de gezochte nog niet centraal staat geregistreerd, blijft de aanvraag gesignaleerd en na binnen komst der registratiekaart ontvangt elke aanvrager alsnog bericht. Het informa tiebureau van het Nederlandse Rode Kruis. dat. thans gevestigd is: Jan Evertsentraat 1 te 's-Gravenhage, is tele fonisch te bereiken onder no K 1701)/ 111.18.70. Telefonisch kunnen echt géén inlichtingen over adressen worden verstrekt. Informatiebureau van het Nederlandsche Roodè Kruis 4e lijst van slachtoffers „watersnood" (niet gecontroleerde opgave) uitgege ven 7-2-1953 Brouwershaven Omgekomen te Brouwershaven: De Nooyer, Janna. geb. 4-11-09; De Nooyer, Janna. geb. 18-11-47; De Jonge. Neeitje. geb. 15-6-49. Dreischor Omgekomen te Dreischor: Bal. Janne tje, echtgenote van Moermond. Cornells, geb. 1-7-1929. Gemeente Dussen (Hank) Verdronken: Veioeek, Comens. geb. 11-4-03 te Andel. laatste adres: Korte- dijk 8. begraven te Raamsdonkveer dd. 4-2-53; Verbeek, Martinus Marinus, geb. 23-9-42 te Dussen. laatste adres: Kor- tedijk 8, lijk nog niet gevonden; Rijken, Leonardus, geb. 17-1-82 te Dussen, laat ste adres: Peerenboom 1, lijk nog niet gevonden. Dussen (Biesbosch Hank) Van Vv'ijk, Dirk, geb. 18-8-02 Le Wijk en Aalburg, laatste adres: Boerenver driet 2, begraven in Aalburg dd. 5-2-53; Van Wijk, Elbertus Abraham, geb. 10- te Ecthen, laatste adres: Boeren verdriet 2, begraven in Aalburg dd. 5-2-53; Van Wijk, Johannes Gerrit, geb. 5-8-37 in Dussen, laatste adres: Boeren- verdriet 2, begraven in Aalburg dd. 5-2-53. Fijnaart Geborgen slac.^ouers; Van Opdorp. Francisca Johanna Marina, geb. 7-3-47 te Fijnaarl, laatste adres: Fijnaart D. 228; Van Opdorp, Adrianus. geb. 10-2- 1946 te Fijnaart, laatste adres: Fijnaart D. 228; Van Baggem, Georgine, geb. I-1-1890 te Utrecht, laatste adres: Fij naart D. 166; Markus, Jacobus, geb. II-11-22 te Fijnaart, laatste adres: Fij naart D. 176; Knook, Johanna, geb. 19-5-20 te Fijnaart, laatste adres: Fij naart D. 236. Halsleren Geïdentificeerd slachtoffer: Roks. Ca tharine M., geb. 5-4-52 te Halsteren, laatste adres: B 326. Heijnenoord Geïdentificeerde slachtoffers: Zeven bergen, Dirk Pieter, geb. 25-4-83 te Heijnenoord; Zevenbergen. Margeretha. geb. 15-7-91 te Heijnenoord. laatste adres van beiden: Blaaksed\jk. Klundert Aanvulling 3e lijst dd. 6-2-53: aange spoeld en geïdentificeerd dd. 5-2-53: Zwarts. A., dpi. soldaat uit Delft. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het gemeentelijk gasthuis te Zevenber gen. Lage Zwaluwe Sprangers, Waltherus Wilhelmus Ma rie, geb. 7-3-02 té Hoge en Lage Zwa luwe, laatste adres: Groenendijk 2, be graven te Hoge Zwaluwe. Dingemans, Cornelia, geb. 1-4-77 te Hoge en Lage Zwaluwe, laatste adres: Groenendijk 50, begraven in Hoge Zwaluwe. Middelharnis Overleden slachtoffers: Van Wezel, Aren Leendert; Vroegindewey, Fransje; Van der Sluis, Neeitje; Vis, Leendert; Vis. Tannetje Adriaantje; Breeman, Huiberdina; Kranse, Maria; Netten. Hendricus. Moerdijk Van Geel, Lambertus Gabriel, geb. 25- 6-16 te Zevenbergen, laatste adres: Steenweg 4, Moerdijk, lijk nog niet ge vonden. Strijen Geïdentificeerde slachtoffers: Ver schoor, Teuntje. geb. 23-11-1935 te Strijen; De Vos, Bastiaan, geb. 17-9- 1878 te 's-Gravendeel, laatste adres: Strijen. Moolhoek 111; De Boervar Rijswijk, Cornelia, geb. 12-9-1886. tt Hendrik Ido Ambacht, laatste adres Schuringsedijk; Goud, Cornells, geb. 6-6- 1884, te Puttershoek, laatste adres: Schenkeldijk 55; ReedijkHeita, Cor nelia, geb. 9-9-1894, te Heijnenoord. laatste adres: Buitendijk 56. Niet geïdentificeerd, do'ch waarschijn lijk omgekomen: Verschoor, Anthony, geb. 21-12-92 te Strijen, laatste adres: Buitendijk 11; VerschoorEngels, geb. 2-10-96 te Strijen, laatste adres: Schen keldijk 74; Verrijpde Man. Jannetje Elisabeth, geb. 10-8-93 te Hoogvliet, laatste adres: Schenkeldijk 74 en waar schijnlijk dochter Willempje Verrijp, geb. 24-5-33 en nog 2 dochters; Monen, Harm. geb. 26-5-80 te Hogeveen. laat ste adres: Buitendijk 58; MonenDip- hoorn, Maria. geb. 6-3-86 te Zuidwolde, laatste adres: Buitendijk 58; Monen, Jan, geb. 23-1-18 te Strijen, laatste adres: Buitendijk 58; Monen Harm Ma rinus, geb. 2-7-22 te Strijen, laatste adres; Buitendijk 58; Slagboom, Pieter, geb. 27-9-03 te Strijen, laatste adres: Buitendijk 50; Slagboom, Pieter, geb. 27-9-03 te Strijen, laatste adres: Buiten dijk 50; SlagboomHerwijer, Neeitje, geb. 19-11-07 te Strijen, laatste adres: Buitendijk 50; Slagboom, Elisabeth, geb. 18-10-29 te Klaaswaal, laatste adres: Buitendijk 50; Engels. Jacob, geb. 7-1- 1918 te Strijen, laatste adres: Buitendijk 52; EngelsDekker. Jacoba Alida. geb. 27-10-24 te Numansdorp. laatste adres: Buitendijk 52; Engels, Hendrik Pieter, geb. 19-6-45 te Lage Zwaluwe. laatste adres: Buitendijk 52; Engels, Dirk, geb. 27-1-50 te Strijen, laatste adres: Bui tendijk 52; Engels. Elisabeth, geb. 31-8- 1951 te Strijen. laatste adres: Buiten dijk 52; Henveyer, Johannes, geb. 7-S-85 te Stellendam, laatste adres: Buitendijk 17; De Baat, Aart, geb. 27-12-17 Numansdorp, laatste adres: Buitendijk 17; De BaatHerweyer, Elisabeth, geb. 15-4-22 te Strijen, laatste adres: Buiten dijk 17; Van der Ree, Joost, geb. 14- 5-88 te Strijen, laatste adres: Buitendijk 15; Van der ReeAndeweg, Geertrui, geb. 14-5-94. laatste adres: Buitendijk Van der Ree, Joost, geb. 14-3-f" laatste adres: Buitendijk 15; Van dei- Ree, Geertrui, geb. 7-7-34 te Strijen, laatste adres: Buitendijk 15; Van der Ree, Anthoma. geb. 3-8-38 te Strijen. laatste adres: Buitendijk 15; Reedijk, Anthonie Cornelis, geb. 18-12-22 te Strijen, laatste adres; Buitendijk 56; Van Soest—Versendaal, Petronella, geb, 4-6-11 te Rhoon, laatste adres; Buiten dijk 62; GoudDesnayer, Trijntje Anna, geb. 11-4-86 te Strijen, laatste adres: Schenkeldijk 55; Van de Merwe, Dirk, geb. 4-8-80 te Strijen, laatste adi'es: Schenkeldijk 44; Van de Merwe, Huigje, geb, 1S-7-14 te Strijen, laatste adres: Schenkeldijk 44; Den Tuinder—Elen- baas. Maartje Maatje, geb. 31-7-09 te Alblasserdam, laatste adres: Schenkel dijk 62; Den Tuinder. Johanna Martina, geb. 19-12-51 te Strijen, laatste adres: Schenkeldijk 62; Den Hartog, Floris, geb. 1-12-90 te S.trijen, laatste adres; Schenkeldijk 75; Den Hartog, Margri- tha, geb. 18-10-16 te Strijen, laatste adres: Schenkeldijk 75; Van Dommelen. Arie Teunis, geb. 6-9-41 te Strijen, laat ste adres: Sassedijk 4. Nieuw V'ossemeer Omgekomen slachtoffers: Zwijters, Ma rinus Johannes, geb.. 9-5-25 te Nieuw- Vossemeer. Laatste adres: Hoogte Verbogt-Jansen, Anna Maria Corn., geb.: 20-3-73 te Nw. Vossemeer. laatste adres: Pelsenöiik 336; De Klerk-Vriens, Maria, geb.: 1-1-65 te Nw. Vossemeer, laatste aders: Voorstraat 31; Van der Malen. Marijnus, geb.: 5-12-96 te Nw. Vosse meer, laatste adres: Pelsendijk 330; Ooms Catharine Johanna Theresia. geb.: 2-3-33 te Nw. Vossemeer, laatste adres: Kade 355; Jeroense, Leendert, geb.: 2-11-07 te Oud-Vossemeer, laatste adres: Korten- dijk 78; Nijssen-Van Dorst. Wilhelmina Petronella. geb.. 17-3-1900 te Nw. Vosse meer, laatste adres: Paardenhoek 367; Helemons-Meesters, Maria Johanna, geb.: 10-7-11 te Steenbergen, laatste adres Kortendijk 84; Van Geel. Johannes Adrianus, geb.: 26-8-41 te Nw. Vosse meer, laatste adres. Pelsendijk 327; Van Geel, Johanna Petronella, geb.: 13-1-44 te Nw. Vossemeer, laatste adres Pelsen- dijk 327; Van Geel, Marinus Cornelis, geb.: 28-3-46 te Nw. Vossemeer, laatste adres: Pelsendijk 327; Van Geel, Cornelis Ferdinand, geb.: 9-11-48 te Nw. Vosse meer, laatste adres: Pelsendijk 327; Van Geel, Petronella Johanna, geb.: 9-11-4S te Nw. Vossemeer, laatste adres :Pelsen- dijk 327; Van Oorschot, Maria Elisabeth, geb., 23-9-49 te Nw. Vossemeer, laatste adres: Pelsendijk 323; Van Oorschot, Pe- jrus Wilhelmus Maria, geb.: 21-4-48 te Nw. Vossemeer, laatste adres: Pelsendijk 232; Van Oorschot, Wilhelmus Adrianus, geb., 18-5-51 te Nw. Vossemeer, laatste adres. Pelsendijk 323 ;Meeus-Bastiaajise, Carolina, geb. geb.: 24-4-83 te Steenber gen, laatste adres: Paardenhoek 369. Noordgouwe Omgekomen: Van der Have, Levina, echtgenote van Adriaan Adriaanse, geb. 18-10-1877. Terlieijden (Wagenberg) Moerenhout, Johanna Mathea Maria, geb.: 29-10-50 te Terheüden. laatste dares: B 329, begraven te Terheijden Texel Omgekomen en geborgen: Walsber, Siebren, 23 jaar, landarbeider. Zuidland Aanvulling op 2de lijst d.d. 5-2-53, blz. 4. Geïdentificeerde slachtoffers Van dei- Velde, Dirk, geb-: 21-7-07 te Zuidland, laatste adres. Kerkweg 324; Van dei- Velde. Dirkje, geb. 14-7-10 te St. Maar tensdijk, laatste adres: Kerkweg 324; Van der Velde, Teunis, geb.; 5-7-43 te Zuidland, laatste adres: Kerkweg 324; Wolters, Pieter, geb.. 2-4-9l' te Zuidland, laatste adres: Kerkweg 323; Wolters-Van Seventer, Jacoba, geb.: 9-2-09 te Zuid land, laatste adres: Kerkweg 323; Wol- Iers, Geertruida Jacoba, geb.: 4-11-34 te Zuidland, laatste adres: Kerkweg 323; Wolters, Arie, geb.: 11-2-37 te Zuidland, laatste adres: Kerkweg 323; Wolters, Cornelis. geb.. 24-9-3S te Zuidland. laat ste adres: Kerkweg 323;Wolters. Frans, geb.: 4-7-42 te Zuidland, laatste adres: Kerkweg 323; Wolters, Saartje. geb.: 2-12-43 te Zuidland, laatste adres: Kerk- 323; Wolters, Pieter, geb.: 11-3-49 te Zuidland, laatste adres; Kerkweg 323.' Niet-geïdentificeerde slachtoffers: Brëederland-Reytenbagh, J..""" laatste adres: Kerkweg; Van der Wel-Zoeter- man, M. G., laatste adres: Raadhuis straat 129; Van Eerstel, G., laatste adres. Breedeweg; Van Eersel-Weeda, H., laat ste adres: Breedeweg en twee kinderen van de familie van Eersel, namen nog niet bekend; Minekus, G., laatste adres: Drogendijk: Minekus-Blom, B., laatsie adres: Drogendük. Zijpe Provisorisch begraven bij vluchthaven Uyl, Cornelis, geb.: 23-10-32 te Poort vliet, laatste adres: Tholen, Kruithaven 7; Van der Velde. Maria Aloysia, geb.: 12-8-34 te Stoppeldijk, laatste adres: Vo gelwaarde; Verhoek, Johannes, ca. 43 Jaar, laatste adres: Oosterland, Rijksweg. Numansdorp Geïdentificeerde slachtoffers: Bos, Maaike, geb.: 28-8-49 te Numansdorp, laatste adres: Schuringsedijk WZ 112; Reedijk, Gerrit, geb.: 26-12-30 te Nu mansdorp, laatsie adres: Korteboomweg 15; Kot, Anthonie, geb.: 1-4-23 te Nu mansdorp, laatste adres: Korteboomweg 13. Ouderkerk a.d. IJssel Rijkaart, Geertje, geb.: 2-11-89 te Ouderkerk a. d. IJssel, laatste adres: B 189. Papend'recht Kraal, Grietje Johanna, geb.: 5-12-51, laatste adres: Westeind 154; Veth, Aart Willem, geb.: 19-9-06, laatste adres: Plein S. Raamsdonkveer Pols. Josephus Adrianus. geb.: 25-8-81 te Gorinchem, laalste adres: Sandoel 41, begraven te Raamsdonkveer dd. 5-2-53. Sliedrecht Verdronken dd: 1-2-53: Kraayeveld, Lena Maria, weduwe, geb.: 30-11-70. Stellendam Slachtoffers: Troost. Neeitje Adriana, geb.: 1911, laatste adres-Meidoornstr. 5, Stellendam: Kuiper, Johanna Dirkje, geb.: 1930, laatste adres: Wijk 2 (Rom) 17, Stellendam; Van der Voort-Bijdevaart J., 43 jaar, afkomstig uit Georgetown, Canada; Boshoven, Johanna, geb.. 1918, laatste adres; Voorstraat 11, Stellendam; Van Soest, Jan, geb.. 1946, laatste adres: Wijk 2 (Rom), 11 te Stel lendam; Van Huizen, Maria, geb.: 1921, laatste adres: Wtfk 2, 11 te Stellendam; Van den Berg, Maria, geb.: 1895, laalste adres: Wijk 2. 26 te Stellendam; Vroege, Jantje, geb.: 1888, laatste adres: Wijk 2, 24 te Stellendam; Van Soest, Gerbrand, geb.: 1920, laatste adres: Wijk 2, 11 te Stellendam; Flikweert, Janna, geb.: 1901, laatste adres. Wijk 2, 6 te Stellendam; Van Oostenbrugge, geb.: 1911, laatste adres: Wijk 2, 17 te Stellendam; Broe- derveld, Cornelia, geb.: 1931, laatste adres: Pr. Wilhelminalaan 2 te Stellen dam: Breederveld, Teuntje, geb.: 1933, laatste adres: Pr. Wilhelminalaan 2. Stel lendam; Troost-Zwartkamp, Jacoba, ;eb.: 1877, laatste adres: Burg. Charbon- straat 31 te Stellendam; Breederveld-Van Laan, Grietje, geb.: 1893. laatste adres: Wijk 2 5a, Stellendam; Van de Ree, Ba rend, geb.. 1866. laatste adres; Mr. IJman Caustraat 47, Stellendam. 1 t

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3