Nederland geeft Millioen voor r Nu heb ik 'm gevonden Heerlijke Engelse Virginia. Tittig en 9 zacht. State éxpress ^-sbc, 777 Kleine en grote gaven voor het Rampenfonds De Prins weer in het rampgebied BUiïENLANDSE HULP BLIJFT TOESTROMEN AKKERTJES" Rampenfonds! H.M. per boot naar Beurzen open, dijken dicht UITKERINGEN AAN EVACUE'S EN KWARTIERGEVERS Liclite dooi Enige millioenen schade voor de P.T.T. Kranige houding Mouwen omhoog ons land moet droog' Prinsessen bij' de evacués Herenigd dank zi Kon. hulp UTRECHTSCH NIEUWSBLAD Maandag 9 Februari 1953 60e Jaargang No. 239 Pagina 3 Het is practisch ondoenlijk voort te gaan met een gedetailleerde vermel ding van alle schenkingen in geld en goederen van alle plaatsen van Nederland door mensen uit alle standen en beroepen. Juist omdat de wil tot hulpverlening en tot herstel van de door de watersnood toege brachte schade in Nederland vol strekt algemeen zijn, heeft het niet veel zin de opbrengst van collecten e.d. afzonderlijk te vermelden. Daar toe ontbreekt trouwens de ruimte. Wij zullen ons nu en in de toekomst beperken tot een aantal voorbeelden. Zo heeft het personeel van de Neder landse steenkolenmijnen reeds twee uren overgewerkt ten bate van het Na tionaal Rampenfonds. De directies van do mijnen zullen bij het door het mijn- personeel hierdoor verdiende bedrag de opbrengst van de meerproductie voe gen. Men verwacht, dat een en ander ongeveer een mlllloen gulden zal op brengen ten bate van het Rampenfonds. Het bedrag, dat door de bezoekers van de Rotterdamse beurs is bijeenge bracht voor het Nationaal Rampen fonds heeft een eindcijfer bereikt van i 130.000. De inzameling in Delft ten bate van het Nationaal Rampenfonds loopt naar de twee ton. Nog voortdurend worden er gelden gestort. Wijmbritseradeel heeft voor de slacht offers een bedrag van 101.000 bijeen gebracht. Voor de 12.000 inwoners be tekent dit gemiddeld 35 per gezin. Reeds ztjn 24 koeien toegezegd, doch er komen er nog meer. In Nieuw Vennep zal de eigenaar van twee kleine hulzen, deze op 19 Februari laten veilen ten bate van het Rampen fonds. De georganiseerde landbouw zal de landbouwers in de Vijfherenlanden vra gen 1 van het melkgeld over 1953 af te staan voor de noodgebieden. Het hoofdbestuur van de Orde van Vrijmetselaren heeft, daartoe In staat gesteld door loges in Nederland een be drag van 100.000 overgemaakt aan het Nationaal Rampenfonds. Daarbij wordt ln uitzicht gesteld, dat binnenkort nog een aanvullende bijdrage zal worden gegeven mede op toezegging van maco- meke organisaties in Amerika. De Prov. Noord-Brabantse Electricl- teitsmaatschnppij (P.N.E.M.) heeft een bedrag va» honderdduizend gulden be schikbaar gesteld voor het Nationaal Rampenfonds. Z.K.H. Prins Bemhard heeft Za terdag voor de derde achteeenvol- Sende dag een bezoek gebracht aan e getroffen gebieden. Na te Soest- dijk te zijn opgestegen, landde de Prins in een polder bij Zonnemaire. Vandaar stapte hij over in een heli copter die hem naar Dirksland bracht. Daar sprak hij met de voor bijtrekkende evacué's. Vervolgens bezocht hij Herkingen, Middelhar- nis. Melissant, Stellendam, Goede, reede, Zijpe, Bruinis: plaat en Willemstad. In al deze plaatsen sprak Prins Bemhard langdurig met de burge meesters en de bevolking. Wat de Prins bijzonder opviel, was de voor beeldige stemming van de bevol king en de wilskracht, waarmede het herstel van de dijken ter hand is genomen. In Willemstad had hij een ontmoeting met de Commissa ris der Koningin in de provincie Noord-Brabant, prof. dr J. E. de Quay. Vervolgens vertrok Prins Bem hard naar Ypenburg, waar hij te 16.45 uur landde. Daarna woonde hij wederom de vergadering van het dagelijks bestuur van het Na- tionale Rampenfonds bij en be gaf zich tenslotte naar het gebouw van de Regeringsvoorlichtingsdienst waar hij een aantal verzoeken van burgemeesters der bezochte plaat sen aan de berichtendienst doorgaf. Hulp van het Koninklijk Huis De Koningin heeft voor de hulp verlening in de ruimste zin in de loop dezer week ter beschikking ge steld: De Koninklijke Stallen en het huis Lange Voorhout 16 als opslag ruimten, enz voor het Roode Kruis; zwaar rollend materieel voor vee- vervoer; de stallen op de landgoe deren voor de onderbrenging van geëvacueerd vee; ruimten in het paleis Noordeinde voor opslag enz. van goederen. Indien dat wenselijk zal blijken zal het paleis 't Loo ter beschikking worden gesteld voor huisvesting van evacuees. De buitenlandse hulp voor het door de stormvloed geteisterde deel van Nederland blijft overvloedig toe stromen. Er zijn uit Italië vier vlieg tuigen met levensmiddelen, dekens enz. onderweg. Verscheidene afdelin gen van de brandweer uit Milaan en Rome, uitgerust met amphibiewa- gens, zijn eveneens onderweg, terwijl ook uit vele stations wagons met dekens en sinaasappelen zijn ver trokken. De Schweizerische Rückversiche- rungs-Gesellschaft te Zürich heeft een bedrag van f 100.000.voor het Nationaal Rampenfonds beschikbaar gesteld. Een wagon met ruim zes ton tex- tielgoederen is Zaterdag uit Wenen naar Nederland vertrokken. De la ding bestaat in hoofdzaak uit bedde- foed. Naar schatting is in Oostenrijk 400.000 gulden ingezameld voor Nederland. De Spaanse regering heeft besloten een trein vruchten te sturen voor de kinderen in de getroffen gebieden. Zondag zijn in Kopenhagen 1.000 personen bezig geweest met het sor teren van Deense giften voor Neder land. Acht vliegtuigen met in totaal 64 ton zandzakken, rubberlaarzen en rubberkleding zijn reeds vertrokken. Ook worden nog steeds grote som men geld ontvangen. De prinsessen Beatrix en Irene brach ten Zaterdagmiddag onverwachts een bezoek aan de evacué's in Doorn, De Bilt en Renswoude. De kinderen der pas aangekomenen werden verrast met speelgoed. In De Bilt geeft prin ses Beatrix een pop aan de vierjarige Corry Kestelee uit Zierikzeedie juist is aangekomen. Rechts: Prinses Irene. (Advertentie) Een bonzend hoofd van de pijn, die maar geen einde neemt. Een snel maar zeker werkend middel om er in tien minuten af te zijn: neem één of twee ...die helpen direct! J Luchtverkeer boven het rampgebied beperkt Teneinde de reddingswerkzaam heden boven en in de nabijheid van de overstroomde gebieden in het Z.W.-deel van Nederland niet te be moeilijken is het vliegen boven dat gebied tot nadere aankondiging ver boden voor alle luchtvaartuigen. Dit verbod is niet van toepassing op nor male vluchten van lijntoestéllen, vluchten in opdracht van de com mandant van de Nederlandse Lucht macht en vluchten waarvoor vooraf gaande toestemming van de direc teur-generaal van de rijksluchtvaart, dienst is verkregen. W atersnoodpostzegels Een Watersnood postzegel van 10 cent met een toeslag van 10 cent is van Dinsdag 10 Februari af aan alle Ne derlandse postkantoren te krijgen. Het is het gewone goudoker-kleurige tien cents Koninginne-zegel met zwarte opdrnk „Watersnood 1953 10 c 10". Het zegel is geldig tot eind December 1954 en zal waarschijnlijk slechts tot eind Maart 1953 verkrijg baar zijn. Men heeft het zegel met op zet niterst sober gehouden. De totale opbrengst van de toeslag zal in het Rampenfonds worden ge stort. De directeur-generaal van de PTT, de heer L. Ncher, verwacht een opbrengst van zeker een millioen gulden. Op de eerste dag van uitgifte zal een door de landsdrukkerij vervaar digde enveloppe met het Zeeuwse wapen in kleuren aan de verzame laarsloketten verkrijgbaar zijn. Deze omslag kost vijftig cent plus 20 cent voor een zegeL Er zal een bijzonder stempel op worden gedrukt. „De nood aanpakken door zegels plakken" is het devies, dat het comi té watersnoodpostzegel voert. Twee rijdende postkantoren zullen de ver koop der zegels ter hand nemen. Voorts zal het comité, via bestaan de organen, zakjes met vijf waters noodzegels voor een gulden te koop doen aanbieden. (Gelet op de korte tijd van voorbereiding was het ontwerpen van een nieuw zegelbeeld bezwaarlijk. Niettemin vragen we ons af, waarom in dit geval het ontwerp van de 4 cents zomerzegel van 1950 voorstel, lende een dijkwerker aan de arbeid niet werd gekozen. Wanneer dit zegel van een passende overdruk was voorzien, zou dit stellig meer tot de verbeelding van het publiek hebben gesproken. Red. U. N.) getroffen eilanden Koningin Juliana is vanmorgen te half acht naar Spijkenisse op Voor- ne-Putten vertrokken om te trach ten van daar uit met een boot van Waterstaat een tocht naar verschil, lende eilanden te maken. Zij was voornemens dorpen te bezoeken waar nog mensen wonen, niet reeds ontruimde dorpen. Deze reis ver vangt de vliegtocht die eerst was aangekondigd. Prinsessen vlogen boven noodgebied Daar de weersomstandigheden gunstig waren, hebben de prinsessen Beatrix. Irene en Margriet een vlucht gemaakt boven de geteisterde gebie den. De Koningin en de Prins zijn van oordeel, dat het noodzakelijk is, dat hun dochters zich een volledig beeld vormen van de ontstellende ramp, die ons volk heeft getroffen. Minister Staf heeft Zaterdag een bezoek gebracht aan Numansdorp. De minister van Verkeer en Wa terstaat bracht Zaterdag een bezoek aan Hellevoetsluis en enkele punten van Goeree en Overflakkee. GOEDEREN VOOR THOLEN VIA BERGEN OP ZOOM Levensmiddelen en goederen, be stemd voor het eiland Tholen, moe ten worden afgeleverd ten kantore van de BBA te Bergen op Zoom, van waar zij zullen worden doorgezon den. (Advertentie) Maandagavond eerste uitzending Zaterdagavond heeft prof. dr J. B. Koi's O. P. in zijn kwaliteit van voorzitter van de Nederlandse Ra dio Unie over de beide Hilversumse zenders een grote actie aangekon digd, welke de gezamenlijke om. roepverenigingen voornemens zijn te gaan voeren ten bate van het Nationaal Rampenfonds onder het motto „Beurzen open, dijken dicht". Het gironummer dat men voor deze actie heeft gekozen is 17. Het postbusnummer in Hilversum waar heen de postwissels kunnen worden gezonden, luidt eveneens: 17. Men hoeft slechts te adresseren aan „Beurzen open, dijken dicht" te Hilversum Het correspondentie, adres is: Suzannapark 6, Hilversum De eerste uitzending van deze ac tie is Maandagavond na het nieuws van 8 uur. De tweede op Zaterdag avond 17 Februari op dezelfde tijd, in beide gevallen over de twee zen ders. De 30.000, welke de AVRO met zijn programma „Zoden aan de dijk" binnenkreeg, zal aan het nieu. we fonds worden overgedragen. De AVRO, die thans ook aan deze ge zamenlijke actie deelneemt, zal het afzonderlijke programma beëindi gen. Onmiddellijk na de toespraak van prof. dr. B. Kors begonnen de vijf telefoons (Hilversum 2545. 2546, 4675, 9075 en 9275), waaronder het te stich ten bureau voor deze actie te Hil versum bereikbaar zal zijn, te rin kelen. Daarop had men niet gere kend. P.T.T.-monteurs, die Zaterdag de telefoons hadden aangesloten, hadden deze in nog lege kamers pro visorisch op de grond geplaatst. Pro grammaleider G. Hoek van de N.C. R.V. was echter toevallig in de buurt en na diens noodkreet snelden en kele andere omroepfiguren. o.m. de omroepsecretaris van de V.A.R.A., J. B. Broeksz en zijn echtgenote toe om te helpen met het aannemen van de talrijke telefoontjes. Op de grond zit tend bij de telefoons werden de mededelingen en giften van luiste rend Nederland genoteerd. Het bureau van „Beurzen open, dijken dicht" zal onder leiding staan van Kees Cabout. Voor de microfoon zullen tijdens de speciale uitzendingen, die geza menlijk via beide zenders worden verzorgd, als omroepers optreden Jo- han Bodegraven van de N.C.R.V., Jan Boots van de A.V.R.O.. Wim Quint van de K.R.O., Koen Serré van de VA.RA. en een nog aan te wijzen medewerker van de VP.R.O. Bij hoge uitzondering heeft de re gering ontheffing verleend van de strenge bepalingen betreffende het maken van reclame door de aethei. Voor deze actie is namelijk toege staan. dat de namen van de firma s en bedrijven, die schenkingen voor dit doel doen. voor de microfoon mogen worden bekend gemaakt. De minister van Maatschappelijk Werk heeft de gemeentebesturen ge machtigd aan de slachtoffers van de ramp, die zonder of zonder voldoende inkomsten zijn. met ingang van 1 Fe bruari uitkeringen te doen op basis van de regeling hulpverlening oor logsslachtoffers. Voorts heeft de mi nister de gemeentebesturen gemach tigd ten behoeve van de inkwartie ring van rampslachtoffers uitkeringen te doen aan kwartiergevers en kwar tiernemers. Hierbij wordt onder scheid gemaakt tussen inkwartiering met of zonder voeding. Aan deze re geling is terugwerkende kracht ver leend tot 1 Februari. VERMISTE SOLDAAT TERECHT De dienstplichtige soldaat W. M. de Haas. dienstdoende bij de kok- school te Leiden, van wie gemeld werd dat hij sedert Maandag 2 Fe bruari bij Abbenbroek werd vermist, heeft zich thans bij zijn comman dant gemeld. Bewoners dankbaar gestemd De burgemeester van Poortvliet (eiland Tholen) de heer Van Doorn, heeft medegedeeld, dat de gaten in de buitendijk thans zijn gedicht. Men is met man en macht bezig de dijk te verstevigen. Alle vier gaten twee in de binnendijk en twee in de buitendijk zijn thans gedicht. Voor de eerste maal is Zaterdag geen nieuw vloedwater Poortvliet binnen gestroomd. Er zijn weer ver scheidene „droppings" uitgevoerd, aangezien Poortvliet nog steeds rond om in het water is gelegen. Het wa ter in het dorp is evenwel niet hoger gekomen. De burgemeester deelde mede, dat de bevolking respect en lof heeft voor de „droppings" als mede voor de verleende hulp door Franse en Nederlandse militairen, door arbeiders uit alle delen van het land en door de technici van ver schillende instanties. Meer dan de helft van Poortvliet staat nog onder water. Ongeveer vijf tienhonderd van de 1700 zielen tel lende bevolking heeft zich verza meld rondom de hoge gedeelten van het dorp bij het raadhuis. De verbinding met het plaatsje Tholen is in uiterst noodzakelijke gevallen mogelijk. Dan dient ge bruik te worden gemaakt van en kele in Poortvliet gestationneerde roei- en rubberboten. Scherpenisse kan thans worden bereikt met hoge tractors en hoge vrachtwagens. Burgemeester van Poortvliet deel. de nog mede, dat het moreel van de bevolking op hoog peil staat. De mensen gunnen zich geen tijd om te eten en te slapen. De toestand blijft hoopvol, hoewel de mannen die thans aan de dijken werken, veel last ondervinden van de thans heersende koude. Een lichtpunt is, dat Poortvliet sinds Zaterdagavond weer op het lichtnet van de Prov. Zeeuwse Electriciteits Maatschappij is aan aangesloten. Tachtig doden in Fijnaart Volgens mededeling van de secre taris te Willemstad, zouden, volgens onbevestigde berichten, in Fijnaart rond 80 doden zijn te betreuren. Be kend is, dat de Avatersnood aan 46 inwoners van Fijnaart 't leven heeft gekost. Het KNMI deelt mede: Belangrijke veranderingen in de lucht drukverdeling hebben ertoe geleid, dat de Kondc in West-Europa thans naar net Oosten wordt teruggedrongen. Na dat Vrijdag arctische iuchtmassa's uit Scandinavië over Nederland en Duits land waren uitgevloeid, is vooral in de nacht van Zaterdag op Zondag de tem peratuur sterk gedaald. Uit Duitsland werden minima van 15 tot 20 graden beneden nul gemeld. In Nederland vroor het in het Oosten van het land tien tot 15 graden, in het Westen over het algemeen 5 tot 10 eraden. Een uit zondering in het Westen vormde Vlls- singen. waar de temperatuur tijdens een korte periode boven het op Wal cheren aanwezige sneeuwdek tot 14 gra den beneden nul daalde. Zondagochtend kwam het weer meer en meer onder invloed van een zwakke van de Voordzee afkomstige storing. Deze veroorzaakte W estonwinden en sneeuwbuien in het Zuidwestelijk deel van Nederland met als gevolg lichte dooi. In de rest van het land hieven oaarentegen Zuidoosten winden onafge broken koude lucht uit Duitsland aan voeren. En zo kon het gebeuren dat net tn Groningen de gehele dag 7 a S graden bleef vriezen Intussen was er bij IJsland een diepe depressie aangekomen, waarvan het front voorafgegaan door een uitgestrekt gebied met sneeuwval langzaam over Engeland naar liet Oosten trok Zondag avond bereikte de sneeuwzóne ons land ».n w*V?nlf,rRen lag in een groot deel van Nederland de sneeuw meer dan 10 cm Om uur vanochtend bereikte het front Vlissingen. Het wordt gevolgd door minder koude lucht, die door Wes tenwinden naar West-Europa wordt ge voerd. In verband hiermede mag men verwachten dat in geheel Nederland 'n lichte dooi zal intreden, die de sneeuw slechts langzaam zal doen wegsmelten. Nieuwe storingen, die met grote snel heid do oceaan oversteken, zullen spon» dig het weer hier te lando gaan be ïnvloeden. van de ambtenaren (Van onze Haagse redacteur) De PTT heeft door de stormvloed voor millioenen guldens schade geleden. Dit verklaarde de directeur-generaal van de PTT de heer L. Nc>cr. toen wij hem yto/ imar de gev n van de ramp voï. .it staatsbedr. Direct al vielen de verbindingen met Frankrijk. Engeland en België vrijwel geheel uit Het verkeer, ook het binnenland, waar de verliezen ln telefoon- en telegraaf- centrales. apparaturen. toestellen en kabels groot is. werd hetzij langs draad en kabel, hetzij door de lucht met tij delijke voorzieningen hersteld. Er is in een week tijds reeds veel her steld. Alle geïsoleerde gebieden zijn wat de post betreft weder bereikbaar. De amateurzenders, die tijdens de grootsto nood in de rampgebieden en in Den Haag uitstekend en prijzenswaardig werk hebben gedaan, kunnen thans tot rust komen, aldus de hoer Neher. Alle Hoofdpostkantoren werken weer nor maal. In het getroffen gebied waren de eerste dagen geen zegels verkrijgbaar. Wij hebben alles aan het initiatief ter plaatse overgelaten, zo zelde de heer Neher, en al spoedig kwamen velletjes door. in vieren gevouwen, dichtgeplakt met een bandje, waarop stond ..nood gebied". Natuurlijk hebben wij deze poststukken zonder zegels bezorgd. Veel lof had de heer Neher verder voor de PTT-ambtenaren in de over stroomde gebieden. Enige, waarschijn lijk vijf. PTT-ambtenaren zijn door de vloed omgekomen. De postkantoorkassen werden gered. PTT-persorv-J .--.■stigde "O zoldertjes boven het andë v noodkanto ren in. ..Ik heb bijifoader veel waardering voor het verzette werk en het flinke op treden, aldus de heer Neher. Dr. Drees en mr. Kesper woonden kerkdienst bij te Middelharnis De Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. L. A. Kesper en mr. J. J. R. Schmal, lid van Gede puteerde Staten van Zuid-Holland woonden Zondag de godsdienstoefe ning bij in de Ned. Herv. kerk te Middelharnis. Bij afwezigheid van de plaatselijke predikant leidde de legerpredikant ds. Moll de dienst. De dienst werd voor een deel bij gewoond door de minister-president dr. W. Drees, die vergezeld van zijn secretaris-generaal mr. C. L. W. Fock en de directeur van de RVD, dr. G. J. Lammers, verschillende noodge bieden bezocht. Tijdens de dienst werd gecollec teerd voor het nationaal rampen fonds. Aan het slot zong de gemeen te staande de beide eerste verzen van het Wilhelmus. Prins sprak bevolking van Willemstad toe Prins Bemhard heeft Zaterdag middag een onverwacht bezoek ge bracht aan Willemstad. Hij landde tiet zijn sportvliegtuig in een van de weilanden in de omgeving. Met een helicopter zette hij daarna zijn reis voort. Toen Z.K.H. in Willemstad arri veerde, was de burgemeester de heer C. A. van de Hooft, juist bezig met een rondleiding van de Commis saris der Koningin in Noord Bra bant, de griffier der Staten en enke le leden van Provinciale Staten. De rondwandeling werd onderbroken, waarna de burgemeester Prins Bem hard op het gemeentehuis ontving. Enige punten in de stad werden be zocht. De Prins sprak de bevolking van Willemstad voor het raadhuis toe. Per helicoptere vertrok Z.KH. naar Schouwen-Duiveland. Een prachtig staaltje van hulpvaardigheid Een staaltje van hulpvaardigheid door particulieren ondervond een ge zin met acht kinderen uit Oosterland. Bij onderbrenging in diverse Maars- sense gezinnen zou deze familie uiteraard niet bij elkaar kunnen blij ven. De firma V. heeft nu een direc tiekeet aan de Jan Steenstraat be schikbaar gesteld, compleet met keu ken en toilet. De firma liet het hou ten gebouw door een zaak voor wo ninginrichting. een schilder, electri- cien enz. nog beter bewoonbaar ma ken, kocht keukengerei, enz. Een an dere Firma leverde gratis teilen e.d. De omwonenden zorgden tenslotte voor allerlei zodat het ge zin nu overd gvl zelfstandig kan wonen. Ulwaard js er niet vol doende ruimte voor slaapkamers, zo dat vijf kinderen 's nachts bij om wonende gezinnen slapen. Reeds duizenden padvinders en padvindsters hebben de afgelopen dagen meegeholpen de nood in de ge troffen gebieden te lenigen. Anderen stonden te popelen om ook iets te doen. Om al deze padvindsters en pad vinders in de gelegenheid te stellen ook hun steentje bij te dragen zullen zij a.s. Zaterdag 14 Februari voor het Rampenfonds tenminste één gulden gaan verdienen. De Nederlandse Padvindstersraad en de Nederlandse Padvindersraad, die deze actie organiseren, wijzen er met nadruk op, dat op geen enkele wijze en onder geen beding werkjes, die in verband staan met de ramp, tegen betaling mogen worden uitge voerd. Ook zij, die reeds rechtstreeks bij de hulpverlening zijn betrokken, mogen hun werk voor deze actie niet onderbreken. De prinsessen Beatrix en Irene hebben Zaterdag in Doorn onver wacht een bezoek gebracht aan de evacué's. die juist uit Zierikzee wa ren aangekomen. De prinsessen be zochten het ontvangstcentrum in de openbare school en namen de maga zijnen in ogenschouw, waar de vluchtelingen van kleding worden voorzien. De kinderen der pas aan gekomenen werden verrast met speelgoed. De prinsessen bezochten later ook evacuatiecentra in De Bilt en Renswoude. Tegen half zes verschenen zij te Soesterberg onverwacht bij de eva cué's uit Schouwen en Duiveland, die in het bondshuis van de Ned. Protes tanten Bond zijn ondergebracht.. Geruime tijd hebben de prinsessen zich met de vluchtelingen onder houden. Zij deelden speelgoed uit aan de kinderen. Adressen van evacué's Het informatieburaeu van het Roode Kruis deelt het volgende mede: Alle aanvragen naar adressen van geëvacueerden kunnen worden gericht tot het informatieburaeu van het Nederlandse Roode Kruis te 's-Gravenhage. Uitsluitend schrifte lijke aanvragen worden behandeld. Deze kunnen ook bij plaatselijke of regionale inlichtingenbureaux wor den bezorgd. Dringend wordt ver zocht voor elke gezochte een afzon derlijke aanvrage in te dienen en van gehuwde of gehuwd geweest zijnde vrouwen tevens haar eigen naam (meisjesnaam) te vermelden. BEDREIGING VAN 7 POLDERS AFGEWEND De burgemeester van Krabbendijke deelt mede, dat door de onvermoeide krachtsinspanning van het 332e ba taljon en de H-compagnie van het regiment Johan Willem Friso te Oirschot de dijk van de Emanuelpol- der is gedicht, waardoor de bedrei ging van 7 polders voorlopig is af gewend. In slechts enkele uren ver anderde het leed van landbou wer I. uit Oosterland in de grootste vreugde. Vrijdag eva cueerde hij naar Baarn, zonder vrouw en dochters, die hij in het rampgebied kwijt was ge raakt. Zaterdagochtend kreeg hij de zekerheid, dat zij nog in leven waren en Zaterdagmid dag kwam een Koninklijke auto voor. Deze bracht hem eerst naar Utrecht voor her eniging met zijn dochters. Daarna werd de reis naar As sen voortgezet waar zijn vrouw wachtte. Met kracht is overal in de geteisterde gebieden het herstel en opbouwwerk ter hand genomen. Op verschillende plaatsen zijn reeds aanzienlijke vor deringen gemaakt. Hier zien we de werkzaamheden voor het herstel van de spoorweg van Bergen op Zoom naar Goes.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2