Nieuwe meubelstijlen winnen veld Spoorwegrecherche Ook voor de bezadigden Rouwzondag in Utrecht werd attent gemaakt..... Treindieven en Kapel Diaconessenhuis meer dan vol Sneeuw op trottoirrand Qrootse offervaardigheid 4532 Utrechters, die zich meldden voor de B.B. Tal van giften, ook uit het buitenland ITTRECHTSCH NIEUWSBLAD Maandag 9 Fefcruari 1953 60e Jaargang No 239 Pagina 2 kersenhouten spijl'tjesstiel en biezen matjes heeft aantrekkelijke kanten. Behalve bij de meubelen is er ook op het gebied van woningtextiel veel te zien dat treft door kleur en aard van het materiaal. De moderne gordijnstoffen bijvoorbeeld winnen meer en meer veld ten koste van veel terracotta pluche. Iets nieuws voor deze beurs »ijn de karpetten en lopers, voor honderd procent vervaardigd uit nylon. Kleurecht, watervast en met een vochtige doek schoon te houden zijn een paar van de eigenschappen die de fabrikant onder de aandacht brengt. Verder: (bijna) onverslijt baar zodat de fabriek een garantie geeft van tien jaar; een unicum voor textielproducten. De karpetten, die in moderne en bi imitatie Perzische dessins gewe ven worden zijn maar weinig duur der dan het gebruikelijke machinale product. Een nadeel lijkt ons de kor te vezels die het karpet zo'n dun uiterlijk geeft. (Van een onzer redacteuren) De Nederlandse meubelindustrie te op de goede weg. Dat leert een rondwandeling over de beurs voor meubelen en woningtextiel die van morgen in de Jaarbeursgebouwen aan- en op het Vreeburg begonnen ia. Nog maar kort geleden was het ao, dat op een klein aantal avant- gardisten na de meubelfabrikanten bijna zonder uitzondering vasthiel den aan de traditionele stijlen waar bij namaak-gothiek en old-finish de voorkeur schenen te hebben. Het publiek vr&dgt het, was de leus, waarom zouden we dan wat anders maken Gelukkig zjjn blijkbaar meer en meer fabrikanten gaan inzien dat er voor hen ook wel degelijk moge lijkheden zijn het publiek voor te gaan op de weg naar aesthetisch verantwoorde meubels die „van de ze tijd" zijn. Waren die meubelen verleden jaar op de eerste vakbeurs voor meubelen nog veruit in de minderheid, het accent lijkt ons nu verplaatst. Er valt een weldadige verfrissing waar te nemen in het expositiemateriaal van talloze fa brikanten. Een gelukkige omstandigheid daarbij lijkt dat velen het niet zijn gaan zoeken in navolging van de Dlank-moderne stijl die zich sinds de oorlog is gaan ontwikkelen. Die stijl heeft voor onze moderne beknopte woningen grote betekenis, maar het is nu eenmaal een feit dat de over gang van gothiek of old-finish naar de blanke uiterst rationele meube len van die richting, wel erg abrupt ie. Jonge mensen durven het eerder aan dan wat oudere, maar zelfs voor vele jongeren blijken de meu belen zoals de Stichting Goed Wo nen ze propageert te koel en te za kelijk. Aanvaardbaar abstract Op deze tweede meubelbeurs hebben we verschillende voorbeel den gezien van moderne vormge ving, die ook de meer bezadigden niet hoeft af te schrikken. Een fa briek uit Geldermalsen bijvoorbeeld, die verleden jaar voorzichtig in haar collectie een kersenhouten bankstel introduceerde met een be kleding in zachte tinten, heeft be sloten volkomen over te schakelen naar deze nieuwe soort meubelen en komt nu met een grote collectie meubelen, gedeeltelijk van een ab stracte vormgeving, die ook voor mensen die van experimenten niets moeten hebben, aanvaardbaar kan zijn. De grondgedachte van de ontwer per is geweest de structuur van elk meubel duidelijk te laten zien en de dwarsdoorsnede van elementen als poten en stijlen een ovale vorm te geven. Franse en Italiaanse invloe den zijn aan deze meubels zeker niet helemaal vreemd, maar toch hebben ze behalve een Franse chique en een Italiaanse luchtigheid iets weten te bewaren van Hollandse degelijkheid De warme rood-bruine kleur van het matglanzend geslepen kersenhout geeft deze meubels een. aparte beko ring. Voor die „abstracte" meubels toch Speciale dienst in de Synagoge Men schrijft ons: In de Israëlitische Synagoge aan de Springweg te Utrecht werd Zondag een speciale dienst gehouden gewijd aan de watersnoodramp. Het pro gramma bestond in het reciteren van enige toepasselijke psalmen (o.a. 69 „Help mij O Heere, want het water is mij tot aan de lippen gekomen"), het houden van een predikatie en het uit spreken van een gebed. De rabbijn der gemeente hield de predikatie, daarbij uitgaande van psalm 93 4, „Boven de stemmen der talrijke wateren is machtig in den Hoge. God". Hij be handelde eerst de vraag van het wie. daarna van het waarom. Het is in strijd met de opvatting van het Joden dom te spreken van de „woedende elementen of natuurkrachten" als zouden deze zelfstandige machten vormen. De Bijbel zegt, dat God de leider der natuur en der wereld is. Deze visie maakt het probleem van het waarom niet eenvoudiger. Een af doend antwoord is ook niet te geven. Hier past slechts een deemoedig zwij gen en een stil gebed. Na de ramp. die het Joodse volk door het naziregiem heeft ondervon den, zou een afstomping van gevoelens begrijpelijk zijn, maar dit gevoel wordt tot zwijgen gebracht Ook de Joden in Nederland voelen het leed als hun leed en zij rouwen mee om zoveel smart en ellende. In zijn oproep om steun releveerde de Rabbijn, dat op de Zuid-Hollandse eilanden in de oorlog vele Joden waren ondergedo ken. Hij besloot met een opwekking tot krachtiger godsdienstig leven. De religieuze mens is beter in staat sla gen op te vangen. Hij aanvaardt alles, wat God zendt en onderwerpt zich be rustend aan zijn besluiten. Na de predikatie sprak de voor- ganger een in het Hebreeuws gesteld gebed uit. Een collecte voor het Ram penfonds bracht ruim 270.op. De meubelbeurs laat duidelijk zien dat de moderne vormgeving veld wint. Deze meubelen van matglan zend geslepen kersenhout zijn met hun ovale poten en stijlen van een luchtigheid die uitstekend past in de woning van deze tijd. Toch zijn ze niet koel en louter zakelijk zoals zovele moderne meubelen, en ook de meer bezadigdenzullen ze waarschijn lijk kunnen accepteren, zelfs al is een abstracte vomngeving onmiskenbaar. foto U. N. - v. d. Werf) een beetje tè zijn, heeft dezelfde ont werper meubelen getekend die ge ïnspireerd zijn op oud-Hollandse meubelstukken. En ook dat blijkt uitstekend te gaan. De combinatie Doorvoer evacué's a.s. Woensdag ifgelop en Men deelt ons mede. dat deze week in de provincie Utrecht nog slecht6 een paar duizend evacué's zullen aan komen. De stad Utrecht zal hiervan een gering aantal op nemen. Naar wordt verwacht zal a.s. Woensdag de doorvoer zijn afgelopen. Jutphaas heeft nog maar heel weinig evacué's. Op Hoograven is het- alleen de familie v. Geels aan de Julianalaan waar gevluchte mensen onderge bracht zijn. Het zijn mevr. Steijl met haar twee kinderen, de 2-jarige Ati en 'de 5-jarige Jantje. De familie Steijl was in Heenvliet woonachtig. Igat het een- "2?ji[tk van tnsenle- rhabeths- .derdeen- de water, 'e stormen, Maar bere dagen erzet de een- A cht Februari Anno Domini ne- Axjantienhonderddrieenvijftig: Ne derland rouwt, de vlaggen halfstok, om de zwaarste ramp. die ooit in vre destijd sedert meer dan vijfhonderd jaren onze Lage Landen sloeg. Meer dan eens teisterde het water de ge westen, door mensenhand ontrukt aan de golven: meer dan eens, als gedre ven door afgunst en een wilde be geerte tot herwii maal vrijs dSéns-m I het water vens. Maar vloed van ai entwintig opgezweept d< zo wreed, zo ms iopej ook was nooit srnjs del van onderdrukking heid en de broederzin onder de Ne derlanders zo grootopnieuw was er die eenheid en dat medeleven, dat. alle verdeeldheid van gezindten en gezindheid ten achter stelde bij het ene alomvattende, medelijden met de lijdende medemens". Rouwzon dagDe vlaggen hangen halfstok. Uitgestorven ligt dan de stad en de versgevallen sneeuw lijkt een witte routowade, die de stilte nóg stiller maakt. De verlaten Drift verzinne beeldt. de ernst en het zwijgen, de be zinning en de deemoed, waarvan de stenen alleen maar kunnen zwijgen.... Doch terwijl de stenen van de straat en de huizen alleen maar stil en kil kunnen zwijgen is er in de harten bij al dit zwijgen de warmte van de deer nis, en de stille wens. dal de edele gevoelens van éénheid in hulpbe toon, gewekt door het overdenken van 't leed van tienduizenden, mogen spreken en blijven spreken: in daden bovenal! Zo dat de vrucht is van de ramp die ons land getroffen heeft zal het woord bewaarheid worden dat soms uit verlies een rijke winst ge boren wordt! Zij dit het voortvloeisel, ook van de stille Rouwzondag, 8 Fe bruari 1953, Meneer Steijl is niet naar Jutphaas meegekomen, die werkt aan het her stel in Geervliet. Onze fotograaf irof de familie Steijl vanmorgen gezellig om de tafel zittende, de kinderen vermaakten zich met mooi speelgoed. V.r.n.l. mevr. t>. Geels-Mosterdman, mevr. Steijl. Jantje en Ati. foto N.) Evacuees samen in kerkdienst (Van een verslaggever) E„ „éér dan volle kerkzasl in bet Diaoonessetthtm té Utrecht was het resultaat van de oproep aan de jeévacuecrden door de kerkeraad dor Ned. Herv Gemeente Dtr.r avond heeft aan het doel. een ontmoet,ng met dorpsbewoners en lotgenoten, aeer goed beantwoord. Treilend waren de ontmoetingen tussen nemen vaak van dereltde dorpen, dte van elkaar niet wisten, dat ze gered waren. Kort woord van Ds. Brinkman een hotelrat (Van een verslaggever) De laatste dagen van de vorige week heeft de Utrechtse politie per soneel aangehouden, verdacht van diefstal en verduistering. Vier per sonen. waarbij drie Utrechters en één Culemborger, werden achter slot en grendel gezet. Het eerste geval betrof een dief stal uit goederentreinen. Reeds eni ge tijd werden artikelen vermist uit goederentreinen die te Utrecht aan kwamen. Een toeval heeft de spoor wegrecherche op het spoor van de daders gebracht. Een in de omgeving van de halte Lunetten wonende da me vond nl. wol en sigaren langs de spoorlijn. Zij leverde die artikelen als gevonden voorwerpen in en voor de spoorwegrecherche was dat het teken om in die omgeving de ogen letten om in uie umgevmg ue agm wijd open te zetten. En met succes. De inwoners van Utrecht wordt verzocht bij het schoonmaken vaa dc stoepen 'de sneeuw ie plaatsen op de rand van de trottoirs en n i e t op de rijweg, aangezien met name de wielrijders daarvan bijzonder veel last hebben. HENGSTENKEIRINGEN GAAN DOOR Wellicht ten overvloede vermei- i den wij nog, dat de hengstenkeurin- gen te Utrecht morgen en Woensdag wèl doorgaan. De Paardendag op Zaterdag a.s. blijft afgelast. HULPPREDIKER BENOEMD Bij de Ned. Herv. gemeente te Utrecht is benoemd tot hulppredi ker ds J. van Veen, a.s. emeritus-pre dikant te Vroomshoop. De wijze, waarop heel ons Volk spontaan zijn krachtdadige hulp bood om onze landgenoten in de getroffen- gebieden bij te staan was bij alle ellende hartverheffend. Ook in onze Provincie was het allerwege het geval. Ik heb er behoefte aan om uit naam van het Provinciaal Bestuur daarover mijn grote voldoening uit te spreken en allen hoog en laag, overheid en particulierenorganisaties en verenigingen hartelijk dank te zeggen voor al deze waarlijk grootse offervaardigheid en hulpbe reidheid, ook al bracht de loop der omstandigheden het mede, dat gelukkig daarvan niet overal ten volle gebruik behoefde te worden gemaakt. Twee dingen werden in deze dagen duidelijk: le. dat het met het saamhorigheidsbesef van ons Volk als natie in orde is, maar 2e dat om het nuttig effect daarvan goed te kunnen realiseren een afdoende en tijdige voorbereiding beslist nodig is. De ramp viel juist in de eerste week van de grote wervingsactie voor de Bescherming Bevolking, een organisatie in het leven geroe pen om bij een onverhoopte ramp in tijden van oorlog onderlinge hulp te verlenen op grote schaal. Tegen de achtergrond van de stormvloed-catastrofe gevoelen wij te duidelijker onzer verantwoordelijkheid. Voorbereiding, organisatie, oefening zijn onmisbaar. Een krachtige opwekking om U daarvoor beschikbaar te stellen, voorzover zulks niet reeds geschiedde, acht ik dan ook juist in deze dagen stellig op haar plaats. Meld U daartoe bij een der plaatselijke adressen. M. A. REINALDA, Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht. v_ BIJ DE FOTO: Midden op de tafel troont 't Huisje waar de merel woont, Die spijts 't ongastvrij seizoen Gast is in dit paviljoen. Deze morgen, vroeg gewekt Ziet hij 't ronde blad bedekt Met een donskleed van kristallen. Uit de hemel neergevallen.... Ook de tuinstoel, aangeschoven Staat daar koud en blank - bestoven. Sneeuw op 't huisdak: wijd en zijd Spreidt zich 't rulle sneeuwtapijt Als met een penseel in git Rap getekend, op het wit Zit het vogeltje en kijkt stil Naar een wereld, wit en kil..~ Wordt er geen ontbijt gebracht?7 Wie op tafel woont verwacht, Dat. het maal hem wordt verstrekt Ziet, de dis is al gedekt. HIPPO KREEN Het bleek nl. dat de 27-jarige Utrechter W, G. V. en de 24-jarige Utrechter E V. v. d. K. van de ge legenheid dat goederentreinen bij de Lunetten soms even moeten wachten gebruik maakten, om zich toegang tot. de wagens te verschaffen om daarna snel goederen te verduister ren veelal sigaren, sigaretten en textiel. Op 4 Februari slaagde men erin V. te betrappen, op 6 Februari v. d. K. De beide verdachten zijn ter beschikking van de Justitie gesteld en in het Huls van Bewaring inge sloten. Op verzoek van de Utrechtse poli tie werd door de politie te Eindho ven aangehouden de Amsterdamse matroos G. v. Z., 23 jaar. Blijkbaar was dat matrozen-leven hem te eenvoudig en niet luxueus genoeg. Dies trok hij erop uit en gaf zich o.m, ook in Utrecht uit a's ver tegenwoordiger van een Belgische biljartfabriek. Op die introductie besprak hij logies in hotels en loge menten. nam het er daar goed van wat eten en drinken betreft, doch liet de eigenaren met de brokken zitten Enkele aangiften bij de po litie waren voldoende om op het spoor van dit jongmens te komen, zodat hij te Eindhoven, waar hij in middels dezelfde praktijken had toe gepast. kon worden gepakt. Hij heeft nu ook gratis logies, al zal het wat minder luxe zijn, want verdacht van verduistering is v. Z. in het Huis van Bewaring te Utrecht ingesloten Datzelfde lot onderging ook de Culemborger T. D W., 23 jaar. ver dacht van verduistering van een rij wiel hier ter stede. De Culemborger werd op verzoek van de politie te Utrecht door de Amsterdamse poli tie aldaar aangehouden Prof. Brandf spreekt niet Door zijn verblijf in het buitenland is prof. dr. C. D. J Brandt verhin derd zijn aangekondigde lezing op Maandag 9 Februari te houden voor het Instituut voor Arbeidersontwik keling. In zijn plaats spreekt dr. A. C. J. de Vrankrijker uit Bussum over „De ontdekking der Wereld"; deze lezing wordt echter gehouden op Dinsdag avond 10 Februari in het ANMB ge bouw, Hagelstraat 32. Zilveren jubilé De heer A Rik* is a.s. Zaterdag een kwart eeuw in dienst bij de C.V. v.h. J. D. Nolet, Nieuwe Gracht 65 als vertegenwoor diger. EERVOL ONTSLAG DEUR WAARDER Op zijn verzoek is aan de heer A. Th. Gelder, met ingang van 1 Maart a.s. eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van bezoldigd deurwaar der bij het kantongerecht te Utrecht ter standplaats Utrecht. Ds A. Brinkman had de leiding van deze avond. „Dit doe ik daarom met zoveel genoegen en dankbaar heid," zo zei hij. „omdat ik zelf van Flakkee afkomstig ben. Daar woont nog steeds veel familie van mij en ik kan mij dus zeer goed indenken, hoe U allen in angst hebt gezeten." Zijn toespraak was voorts doorregen met een groot aantal typische ver halen uit de afgelopen week. Ds Brinkman is nl één der predikanten, die voor de verzorging op de terrei nen aan de Croesciaan en op de vei ling aanwezig waren Tijdens deze bijeenkomst werden een aantal, voor de geëvacueerden zeer belangrijke mededelingen ge daan Enige hiervan zijn reeds in ons blad van Zaterdag gepubliceerd. Een aanvulling hierop is: inlichtin gen over geëvacueerden in de prov. Utrecht kunnen worden verkregen op CATHARIJNESINGEL 29. Verder worden er bijeenkomsten gehouden in het Prot. Mil Tehuis aan het Wed op Maandag-, Woensdag- en Vrij dagmiddag van 2 tot 5 uur. Zr. Besselaar, besturend zuster van het Diaconessenhuis. staat voor volgende bijeenkomsten op Zondag avond de kerkzaal weer gaarne ter beschikking. Deze druk bezochte avond, waarop het personeel van het Diaconessenhuis ieder een kop thee en een kop koffie serveerde werd biigewoond o.a. door de geneesheer- Prof Hoek-i-djk houdt inaugurele rede De onlangs aan de Rijksuniversiteit van Utrecht tot kerkelijk hoogleraar benoemde prof. dr J C. Hoekendijk, de opvolger van prof. S. F. H. J. Berkelbach v.d, Sprenkel, is voorne mens op Maandag 16 Februari a.s. om 16 uur in het Groot Auditorium zijn ambt te aanvaarden met het houden van een inaugurele rede. PAARDENMARKT UTRECHT Utrecht 9-2 Op de Utrechtse paar- denmarkt werden heden aangevoerd 227 paarden De prijzen varieerden voor: Luxe paarden van l 950—1150; werkpaarden van 700:u50; oude paarden van f 650875; paarden boven 3 Jaar van 7001000; paarden bene den 3 jaar van 600850: veulens van 300—550, hitten van 400 tot 750 De handel was; vlug. directeur, dr van Melle. en een groot aantal predikanten. Naar men ons mededeelt, hebben driehonderd evacué's deze kerk dienst bijgewoond. 73 hunner zijn met auto's van particulieren naar- en-van het Diaconessenhuis gereden. Gevonden Voorwerpen Toilettasje, damesparapluie zadeldek- je, 1 paar kousjes; rood shawltje, schootsvel, pantoffel; rozenkrans; deur knop busje doperwten; 2 paar en eni ge 'losse handschoenen; autoband, zeildoektas; 1 zak anthraciet. rose nachtjapon, rijwielslot. 1 paar Nappa handschoenen; rood kinderportem wit kinderportem Aangelopen; jonge Belg, Herder (teef), idem zw. hond; Aan het Asyl licht br Jonge hond; idem br. hond met witte borst; idem een soort Greyhond. Naar de 7000 Men schrijft ons: De aanmelding van vrijwilligers voor de Bescherming Bevolking in de A-kring Utrecht overtreft alle verwachtingen, want in de afgelopen week hebben zich niet minder dan 4532 personen gemeld, die als vrij williger in d' o' li sa tie zullen dienst doen. iwUtr^ ..it moet men echter de beschikking hebben over zevenduizend personen, die in tijden van gevaar en rampen hulp kunnen verlenen. De gelegenheid tot aan melding staat echter nog open tot en *pCvfin*k(o_ Zojuist ben ik uit Zierikzee teruggekeerd in een boot met evacue's. Een merkwaardige, lange boottocht over brede wateren door de mist Een jonge dominé hield een korte, troos tende toespraak tot de mensen. Eén vrouw kreeg het t.e kwaadZij lag zwijgend op de bank tegenover mij. Een dok ter zat naast haar. Kin deren deden luide spel letjes. Boven ons hoofd klonk het stampen van paardenhoeven op het dek. Hel was geen zwa re dramatiek. Het was heel stil. Ik ervoer dat de mensen grote inner lijke steun hadden van al het ontroerende me deleven van de rest van Nederland. „Dat geeft kracht" zei een boer. Zierikzee, dat, na Amsterdam, de mooiste stad van Nederland is, is wat zijn prachtige cen trum betreft, ongeha vend. Eén oud en fraai huis op de Noorderha ven is ingezakt. Op de stapel hout. die ervan overgebleven is, staat zéér pathetisch een nog-opgemaakt ledikant. Ik was in Zierikzee Hier en dadr. in smal le zijstraten, is een ra vage. Het carillon van het schone stadhuis laat ieder half uur zijn lied je zingen over een stad- in-rouw. Bij de grote kerk staan koeien en paarden. Hun loeien en hinniken is een vreemd, verdrietig geluid. In een straatje staat een kleine kudde scha pen. En wanneer ge even verder gaat, is daar het onafzienbare, stille wa ter. Daken steken er, her en der. boven uit. Er liggen koeiencadavers. Een dode hond ligt te gen de wallekant. Ik zag een oude boer uit een bootje stappen met een ijzeren kistje en een naaimachine. Ik zag in het Rode Kruislokaal twee stille, kleine meisjes, die kwa men vragen of men iets van hun ouders verno- icye .tutu te -iu Maar^het i r tgfcam vSJfoen .yen men had en waar ze konden slapen. Ik ontmoette Utrecht se en Leidse studenten, wier taak het was lijken uit de overstroomde hui- zen te halen. Het stadje lag, bibbe rend van de kou. onder een grijze, strakke he mel. Ik had verwacht een lege stad te zullen zien. was er vol rliairen. In de yen véél sche pen, Mees Toxopeus stond, in zijn blauwe trui. stil op het dek van zijn ..Dorus Rijkers". Helicopters daalden en stegen op van een klein stukje open land, vlak aan de bebouwde kom. Een lange stoet boeren met paarden ging door de grijze stadspoort. Het was een vreemde, dramatische sfeer. De koude wind joeg de ijle sneeuw voor zich uit. Bij de haven is van een huisje de voorgevel weggerukt. Een tafel met vier stoelen er om heen staat in de stille leegte. DOESJI met Woensdag a.s. En gezien de spontane aanmeldingen van vorige week, heeft men het volste ver trouwen, dat dit aantal van zeven duizend vrijwilligers vrij gemakke lijk wordt bereikt. Zoals men weet is de B.B. een hulpverleningsorga nisatie, die in volledige samenwer king met Overheid, Ned. Roode Kruis en de EHBO verenigingen in actie zal komen wanneer ons land door oorlogsgeweld en anderszins zou worden getroffen. De grote ramp die ons land de vorige week heeft getroffen, is waarschijnlijk een sti mulans geweest voor de spontane aanmelding van vrijwilligers. De aanmelding van vrijwilligers staat echter ook na Woensdag open. Men kan zich dan vervoegen bij het hoofdbureau van politie aan het Paardenveld te Utrecht en boven dien deze gehele week tussen 9 en 16 uur aan de stand, die ingericht is in de hal van het hoofdpostkantoor aan de Neude. De opleiding in een der hulpdien sten is gratis. Per cursusavond of middagoefening wordt zelfs een fi nanciële vergoeding van één gulden toegekend. De aanmeldingsbureaux waai- men zich des avonds kan opgeven en die men elders in dit blad aantreft, zijn geopend van half acht tot half tien. VOOR EVACUE'S Consultatiebureaux voor zuigelingen gratis toegankelijk In verband met de vele evacué's uit de getroffen gebieden die thans in de stad Utrecht verblijven, laten de Utr. Ver. tot Bescherming van Zuigelingen en het Wit-Gele Kruis weten, dat haar consultatiebureaux van zuigelingen gratis toegankelijk zijn en dat waar nodig, de wijkzus ters der verenigingen ook aan huis hulp kunnen verlenen. C B.'s wor den gehouden Achter St. Pieter 21, Oosterkade 13, Radiumstr. 12, Lau werecht 59, Hoograven (Rondweg), Bollenhofsestraat 138, Oudwijk 19. v. Imhofstraat (school). Linnaeuslaan (Kleuterschool), Laan v. Chartroise (school), Amaliastraat (school) en Detmoldstraat (school). Telefoonnummers (dag en nacht bereikbaar) 13613 en 15538. (foto U. N. - v. d. Werf) Het Rampenfonds In de afgelopen dagen z(]n weer tal van giften van verenigingen, be drijven en particulieren voor het Nat. Rampenfonds in Utrecht binnenge komen. Zo heeft het personeel van Van Gend en Loos besloten een dag voor het fonds te werken. De directie be sloot het bedrag te verdubbelen waardoor een ton kan worden over gemaakt. De Nederlandsche Unie van Speeltuinorganisaties (NUSO) heeft een bedrag van 200 aan het Rampenfonds doen toekomen. Het heeft voorts de 375 aangesloten ver enigingen opgewekt een bijdrage te geven en clubgebouwen ten behoe ve van de geëvacueerden af te staan. Ook uit het buitenland kwamen giften binnen. Bij een zaken bezoek aan Duitsland werd aan ir. M. H, J. Udo door een eertijds zeer vermo gend industrieel uit Dresden een be drag van DM 20 overhandigd. Deze man vervult thans een onderge schikte kantoorfunctie bij een ma chinefabriek in Darmstadt, De reisorganisatie v. jongeren „Pro- Junïore" ontving een schrijven van een bevriende relatie in Zwitserland, waarin deze zijn medeleven uitdruk te met de door de ramp getroffen Nederlanders. Een bankbiljet van vijftig Zwitserse francs (44 gulden) was in de brief ingesloten. De buurtver. Wel te vreden (Framboosstraat) schonk ƒ80.— voor het N.R.F. Volksbelang Ondiep en Omge ving voegde hieraan toe viermaal 25 is 100.—. Het personeel van de Rijks munt te Utrecht stortte op de giro van het U.N een bedrag van 1000. De kinderen van de Sraatver. ..Onder Ons" (Krijtstraat) wisten het prachtige bedrag van f100 voor het N.R.F. bijeen te brengen. Agenda j_ Bmrgeriljtee «tand UTRECHT -Geboren: Carla P.. d v. G. v. Jaarsveld en J. Wildschut, Domplein 13 bis; Laurens J., z. v. C. J. v Renswoude en E. Bottema, Balije- laan 1 bis; Johannes H„ z. v. M. J. J. Muijssen en M J. Lens. Gildstr. 91 A; James L„ z. v. P. M. Schatz en P. Kooymans, Eng. v. Pijlsweertstraat 11 bis; Anthonie L., z. v. L. C. v. Da len en E. v. Urk Dam, Ahornstraat 4; Hendrik J. en Franciscus P„ zns. v. H. J. Jager en J. M. Hagemans, Har- tingstraat 14; Johannes, z. v. S. Ach terberg en M. A. v. Veenendaal, Boter- straat 12 bis; Rob, z. v. J. J. L. Twigt MAANDAG SCHOUWBURG, 20 uur, A'dams To neel „Driekoningenavond" voor le den R.K. Kunstkring. TIVOLI 20 uur, Vakbondenconcert U.S.Ol o.l.v. Paul Hupperts met Alice Heksch MGR. v. d. WETERINGSTR. 87; 15 en 20 uur, Bijeenkomsten Leger des Heils, „Geloofszekerheid". UNIVERSITEITSHUIS, 20.15 uur, Ned. Frankr. J. D. Maublanc, La Musique contemporaine met Wim v. Overeem, piano. BOT. LAB., 20 uur, Aardrijksk. Gen. D. v. d. Meulen, Saudi Arabië. DOMHOTEL, 20 uur, Ned.-Eng. L. Warwick James „Education in Eng land". DINSDAG JAARBEURS. 9.30—17.30 uur, Vakbeurs Meubelen en Woningtextiel CROESELAAN, 9,30 uur. Centr heng- stenkeuring Ver tot Bev Landbouw- tuigpaardfokkerij MGR v d Weteringstraat 87; 10.15 en 20 uur. Bijeenkomsten Leger des Heils ..Geloofszekerheid" SCHOUWBURG. 13 30 uur, Schoolvoor stelling „Gijsbreght van Aemstei" door A'dams Toneel JAARBEURSREST 14 uur. Herdenking 10 jarig bestaan Commissie Vakop leiding Meubtleringsbedr. SCALA, 18 45 en 21 uur. Arti et Reli gion! De Bronr 14 jaar SCHOUWBURG 20 u. A'dams Toneel .Driekoningenavond' voor leden RK Kunstkring GEBOUW VOOR K en W. 20 uur, Oostenr Alpenver Pfarrer Gunz GEBOUW' ANMB Hagelstr 32; 20 u.. Inst voor Arb Ontw Dr A C 3 de Vrankrijker „De ontdekking der wereld" HOTEL NOORD BRABANT. 20,30 uur Utr Handelsver. Jaarverg BIOSCOPEN Voorst om 14 30; 18.45 en 21 uur CAMERA Le Plaisir; 18 Jaar CITY; Angst voor het Huwelijk, 18 J. OLYMPIA Vrijd tm Zat Het Legioen der Dapperen 14 j. Maand tm Don derdag, De strijd om het echt 14 j. PALACE Het Publiek mag niets we ten 14 J, Vrijdag en Zat i8.45 en 2l uur; Maandag tm Donderdag 20 uur REMBRANDT. The greatest show n earth. 14 jaar SCALA Het dozijn blijft voordeliger; alle leeftijden. VREEBURG, Een Koninkrijk- voor een huis a 1. met .Toh Kaart en H Davids FILM AC Nieuws, alle leeftijden Vrij dag en Zat 10—18,30 uur; Maandag tm Donderdag 10—19,45 uur SPOORBÏO, Nieuws 8—22,30 fur a 1. Den W. L. Blom, P. Breughelstraat 21; Gerrit J„ z. v. J. Zwart en R. J. de Boer. Ingenhouszstraat 55. Overleden: Cornells van Kal ken, wed. v. G. van Amerongen. 75 j., W. Arntszkade 30: Peter van Dam, wed. v. H. C. van Essen, 83 j„ Carte- siusweg 123; Cornelia den Hoed, geh. m. P. L. Luijters, 79 j., Kerkstraat 29; Alida Gerwig, ongehuwd, 20 j., Nieu- wegracht 15; Johanna van het Neder- end, geh. m. C. Tanis, 62 j„ Hagelstr. 41.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2