Wggi Jilgjf O land, hoor des Heren woord MACHTELD WISSE, FOTOGRAFE PANDA EN DE GEHEIME DOCUMENTEN ifiMfl w - -1 Radio-programma Agenda LEIDSCn DAGBLAD - MAANDAG 9 FEBRUARI Dulles en Stassen naarhuis Dulles en Stassen hebben hun bezoek i aan Europa beëindigd, en zyn op thuis reis. Brussel en Luxemburg hebben zij tevoren nog kort aangedaan, waar zy opnieuw aandrongen op „eenheid". De Belgische minister van buitenland se zaken Van Zeeland is uitgenodigd voor een bezoek aan Washington. Na de ramp in Engeland en België Z-ateraagavond was het aantal slacht offers van de overstromingen in Enge land gestegen tot 281. Het door debur- gt-meester v«n Londen ingestelde ram penfonds had Zaterdagavond 125.000 pond Sterling bijeen. De Britse minister van binnenlandse Zaken zal in het Lagerhuis mededelin gen doen over een nationaal alarm systeem bij overstromingen. Het zal aan het einde van de volgende week be proefd worden Nederland contïneert defensie-inspanning De Nederlandse ambassadeur in Was- hington. dr J. H. van Roijen. heeft voor de Amerikaanse radio verklaard, dat Nederland zeker niet het plan heeft zyn defensieprogram te beperken, nu het door de overstroming getroffen is. Hij voegde er aan toe: „Wij zullen al les in het werk stellen om onze ver plichtingen volgens de Na to na te ko men. Nu talrijke huizen verwoest zijn zal het een grote hoeveelheid energie kosten om deze huizen weer op te bouwen. Ge kimt er echter verzekerd 1 van zijn, dat wij ons best zullen doen ier. dat ons volk als altijd /a! werken en werkelijk zijn schouders onder de I last zal zetten". Koning Boudewyn van Belgie is gis teren uit de Franse Rivièra teruggekeerd in Brussel. Van diverse zijde was nog al hevige critiek uitgeoefend dat. hij was weggegaan na een eendaags bezoek aan het getroffen gebied al was het voor herstel van een griep De Belgische prinses Josephine-Char lotte heeft. Zaterdag een bezoek gebracht aan de overstroomde gebieden. De Prin ses heeft een deel van het bedrag, dat voor haar huwelijksgeschenk is ingeza meld. ter beschikking van de getroffe nen gesteld. Koning Boudewijn en zijn vader. Koning Leopold, hebben samen 500.000 francs aan het nationaal ram penfonds geschonken. 'sKonings groot moeder gaf 100.000 francs. Volgens de door het Belgische leger verstrekte inlichtingen, ts het volgende overzicht van de toestand in de getrof fen gebieden verkregen; Aan de kust is er niets nieuws te melder, In de provincie Antwerpen is de situa tie nog steeds ernstig. De werken aan de grote bres te Zandvliet vorderen moeilijk. Te Lillo is het dijkgat aan de binnen zijde gedicht en wordt er nog steeds ge pompt. Te Schelle is de grote bres thans dicht. Te Zennegat werd het grote gat van 70 meter tijdens de nacht gedicht, ter wijl aan de Duffel het gevaar is ge weken. Te Walem is er nog steeds gevaar bij de grote bres en te Ningem zijn de troe pen bezig de burgers te evacueren. De autoriteiten zijn van oordeel dat de toe stand te Bornem nog steeds hachelijk is. aangzien het gat nog niet is gedicht. Ook bij de Purs zijn de soldaten er nog niet in geslaagd het gat in de dijk te dichten. In West-Vlaanderen zijn 1650 man schappen van het leger aan het werk, terwijl 11000 dienstplichtigen gereed ge houden worden. In het Oosten van het land is de toe stand verbeterd. Er werken 50 soldaten te Spa, In het gebied van Malmedy wordt met drie bulldozers gewerkt. De havenautoriteiten van Zeebrugge hebben verklaard, dat de vissersboot „Zeebrugge 527" met een bemanning van vijf personen aan boord waarschijnlijk verleden week in de storm is vergaan. Tenzij de vermiste bemanning toch nog gered zou blijken, zou hierdoor het totaal aantal slachtoffers van de storm ln België stijgen tot 19. Beneiux-conferentie uitgesteld Dc conferentie van het Permanent Comité van ministers van de Bene lux die op 14 Februari a.s. op een nog nader te bepalen plaats zou worden gehouden is. als gevolg van de waters nood, enkele dagen uitgesteld. Schiftingscommissie toelatingskaarten K. L.-gedemobiliseerden De Indonesische Minister van Justi- tie, dc heer Lukman Wiriadinata. heeft een scliiftingscommissic inge steld voor de behandeling van aan vragen tot verlenging van toelatings kaarten van In Indonesië verblijvende gedemobiliseerden van het Neder landse leger. Voorzitter van deze commissie is het hoofd van de immigratiedienst, mr Adiwinata. Overstromingen in Atjeh en Tapanoeli 82 DODEN EN 32 VERMISTEN Tengevolge van overstromingen, die Noord en West-Atjeh en Tapanoeli hqbben geteisterd, zijn volgens de jong- 1 ste berichten 82 personen om het leven gekomen en worden er nog 32 vermist. De schade van de overstromingen in groot-Atjeh wordt door het ministerie van Sociale Zaken od 15 millloen roe- piahs geschat. Intussen is ook een co mité opgericht voor de s'achtaffers van de overstromingen in Atjeh. D-TRELNEN RUIM EEN UUR TE LAAT De D-treinen uit Basel waren giste- ren meer dan een uur te laat. Tenge- volge van de hevige sneeuwval in de Ardennen moest on het baanvak Troi- spont-Rivage met enkel spoor worden gereden. PRIJS VAN F. 35.000 In 518e staatsloterij is vanochtend in de derde klasse od het lot nummer 11050 een prijs gevallen van f. 35 000. Agenten schoten man neer TIJDENS VECHTPARTIJ TE AMSTERDAM. Zaterdagmiddag werd de Amsterdam- se politie gewaarschuwd voor een vecht partij in een perceel aan de Biiderdyk- kade te Amsterdam. Twee agenten gin gen erheen en juist toen zij bij de wo ning aankwamen vloog de deur open en stormde een vrouw naar buiten. Achter haar kwam een 27-jarige jongeman, die j twee windbuksen meedroeg. Toen hij de 1 agenten zag stopte hij en richtte de buksen op hen. Zij zochten dekking m j een portiek. Twee andere agenten, die door een omstander waren gewaar schuwd, konden op een afstand niet zien wat voor vuurwapens de jongeman by zich had. Zy trokken hun revolvers I en losten drie schoten. Een daarvan trof de jongeman in de rechterzij. Hij I viel neer en is vervolgens door de G.G. en G.D. naar het Wilhelmina Gasthuis te Amsterdam overgebracht. Later is gebleken, dat de ene wind- buks geheel onbruikbaar was en de andere niet was geladen. I De moeder van de jongeman heeft de politie verteld, dat hij geestelijk niet geheel normaal is. A.V.R.O. bestuur weerlegt geruchten Het bestuur van de A.V.R.O. deelt het volgende mede: „Het algemeen bestuur van de A.V.R.O. heeft in zijn vergade ring van Zaterdag met grote veront waardiging kennis genomen van de ge ruchten. als zou de A.V.R.O. geweigerd hebben om berichten in verband met de nationale ramp, welke ons land heeft getroffen, te laten omroepen, zodat de regering genoodzaakt zou zijn geweest de A.V.R.O. te gelasten zendtijd ter be schikking te stellen. De A.V.R.O. heeft vanzelfsprekend niet geweigerd berich ten. welke verband hielden met de nood toestand hier te lande, om te roepen. Dit blijkt uii het feit. dat dit door hsar reeds vrijwillig van het eerste ogenblik af werd gedaan. Elke andere houding van het A V.R.O.-bestuur zou misdadig geweest zijn. De regering heeft geen zendtijd van de A VRO. gevorderd, of zelfs ook maar een ogenblik het plan behoeven te koesteren om dit te doen. De A V.R.O. heeft onmiddellijk aan de adjudant-regeringscommissaris voor het Radiowezen aangeboden om aan de re gering onbeperkte zendtijd voor de be richtgeving ter beschiking te stellen, welk voorstel door deze is aanvaard' (Ingez. Med.-adv.) Stop dat branden op Uw maag! Neem 'n paar Rennies. Met een pak Rennies in huis is bran dend maagzuur eigenlijk geen probleem meer. Nog vóór het branden begint, kunt ge de pijn opvangen. Eén of twee Rennies laten smelten op de tong dat is alles. Rennies zijn één voor één hygiënisch verpakt; ze smaken lekker en fris. Ure van verootmoediging, gebed en offer In alle kerken van ons land is gisteren een ure van verootmoediging, gebed er. offer gehouden, waarin gesproken werd over de nationale ramp en de hand Gods, die daarin is. Opgewekt werd tot en belijden van onze schuld en een bidden om genade en vergeving. Koningin Juliana, Prins Bernhard en de Prinsessen Beatrix en Irene woonden 's ochtends de dienst bij in de H'erv. Kerk van Baarn, terwijl Prinses Wilhelmina zich bevond onder de aanwezigen, die de Oecumenische dienst in de Nieuwe Kerk te Amsterdam bijwoonden. In al deze diensten is de volgende kanselboodsehap voorgelezen: „Zwaar is ons gehele volk getroffen door de watersnood, die al onze heugenis overtreft. Verheugend is de spontane en overvloedige bereid willigheid om te helpen, die allerwegen is betoond. Diepe rouw vervult ons bij de gewelddadige dood van zovelen. met deernis gedenken wij allen, die huis en have verloren hebben en die hun vee in de golven zagen omkomen. De omvang van deze nationale ramp is nog ternauwernood te overzien. Laten wij ons verootmoedigen voor de Here, onze God. O land, land, land, hoor des Heren woord. Ook in de weg uwer gerichten, o God hebben wij U gezocht. Laten wij onze schulden belijden en bidden om genade en vergeving. In onze voorbede hebben wij allen te gedenken, die door deze rampspoed lichamelijk, materieel of geestelijk in nood verkeren. Laten wij met onze offers de nationale inzameling versterken. Nog zeer veel zal in de volgende tijd van regering en volk, van Kerk en gemeenten, van ieder persoonlijk worden gevraagd om in de nood van mensen en landstreken te voorzien. De Here in de hoogte is geweldiger dan het bruisen van grote wateren, dan de geweldige baren der zee". (Psalm 93). Begrafenis dr A. Loudon GROTE BELANGSTELLING. Op de Algemene Begraafplaats in Den Haag is Zaterdag ter aarde besteld dr A. Loudon, in leven secretaris-generaal van het Permanente Hof van Arbitrage en voorzitter van het Residentie-orkest, j Hoewel het de bedoeling was. dat de begrafenis in alle stilte zou geschieden, waren er honderden belangstellenden. Vele hooggeplaatste personen, onder wie minister Beyen en burgemeester Schok- j king van 's-Gravenhage, waren als per soonlijke vrienden van de overledene aanwezig. Ook van de zyde van het Re sidentie-orkest was er zeer veel be- i langstelling. Een der in Den Haag gevestigde En gelse predikanten leidde de aan de be grafenis voorafgaande rouwdienst en de begrafenis zelf. Er waren vele bloemen. Twenthe krijgt school voor uitgebreid technisch onderwijs Voor de vorming van lager kader, waaraan bij een voortschrijdende indus trialisatie van ons land. een steeds gro tere behoefte zal bestaan, zal in Twenthe een school voor uitgebreid technisch on derwijs worden gesticht. Deze M.T.S. zal in September in Hengelo worden ge opend. Zij zal de Ir G. Hofstedeschool heten naar de vroegere inspecteur-ge neraal voor liet. Nijverheidsonderwijs in ons land. Tot directeur der school is be noemd de heer A J. Suir te Amsterdam, voordien als hoofd verbonden aan een technische school te Soerabaja. De school zal starten met de cursussen bouwkunde en werktuigbouwkunde, w aaraan eventueel later een cursus che mie zal worden toegevoegd. Leerlingen van de school kunnen zijn H.B.S.'ers. gymnasiasten, U.L.O.-leerlingen en goe de ambachtsschoolleerlingen, wier am bities gaan in de richting van. leiding gevende functies in de industrie. Telegrafisch heeft de Ned. Ver. tot be scherming v dieren zich tot Z.K.H. Prins Bernhard gericht met't verzoek zijn sti mulerende medewerking te verlenen om naast de hulp aan mensen, de hulp aan de dieren in nood te bevorderen. JEUGDIGE VERNIELSTER IN NED. STUDENTENSANATORIUM. Reeds maanden werd steeds weer in het Nederlands Studentensanatorium te Laren schade toegebracht aan overgor dijnen, tafelkleden, linnengoed, baddoe ken enz. Klaarblijkelijk met opzet wer den gaten in de genoemde voorwerpen gebrand. De dader(es), die zich bin nenshuis moest bevinden kon nimmer worden betrapt, zodat ten einde raad de politie werd gewaarschuwd. Tijdens de nasporingen der politie ging de vernieler (ster) voort. Thans is dé schuldige ont dekt. Het bleek te zijn een 19-jarig dienstmeisje uit Hilversum. Zij heeft tegenover- de politie bekend. NIEUWE SCHOUWBURG VOOR DEVENTER. Met algemene stemmen heeft de ge meenteraad van Deventer de voorstellen van B. en W. bekrachtigd, strekkende tot goedkeuring van het plan tot de bouw van een nieuwe schouwburg aan het grote kerkhof, op de plaats van de tegenwoordige schouwburg. Het nieuwe gebouw, ontworpen door de architect J. D. Postma, krijgt een schouwburgzaal voor ruim 800 personen, feest- en recreatiezalen, foyers e.d. en zal f. 1.800.000 kosten. DAMMEN. RMXSBURGSE DAMCLUB. Voor het kampioenschap van Riinsburg werd de 4e ronde gespeeld. Uitslagen: Hoofdklasse A: F, A. VerkuilJ. v. d. Mev i1. Joh. KromhoutJac. v. Eg- mond 0—2. J. v. d. MeyH Ravensber- gen 1—1. W. CederhoutJoh. Kromhout 0—2 B W. Leeuwenburg—A. v. Esmond 20, C. JunaeriusJ. Glasbbergen 02. H. VerkuilH. Voorbergen 02, H. Voor bergen— C. Jungerlus 11. C: J. P v. d. Berg—A. v. d. Mey 2—0. P, van BarmondD. Schoneveld 20. A. v. d Brink—W. Heemskerk 2—0. Ie klasse: S. Heemskerk—N. Schone veld 02. C. van RossumC van Delft 02. G. v. d. MeyJ. Heemskerk 20. 2e klasse: C. SchoneveldM. v. Duvn 20. C. KromhoutW. Zandbergen- 02. Kerkelijk Leven Oecumene bij ramp in praktijk gebracht Dit weekeinde is in het Hervormd Ly ceum te Amsterdam de jaarlijkse Fe- bruariconferentie gehouden van de Oecumenische Jeugdraad in Nederland, waaraan 378 jongeren hebben deelge- nomen. Het conferentiethema was: „Heel de kerk voor heel de wereld". Hierover sprak Zaterdag prof. dr J. C. Hoeken- i dijk, secretaris van het departement voor evangelisatie van «e Wereldraad van Kerken. Hij zei in zijn toespraak o.m., dat bij de ramp, die ons land heeft getroffen de oecumene in practijk kon worden gebracht. Zondagmorgen woonden de deelnemers de bijzondere oecumenische dienst bij in de Nieuwe Kerk. Daarna sprak ds N. O. Steenbeek, voorzitter van de Oecumenische Jeugd raad. over de ramptoestand en hetgeen de oecumenische Jeugdhulp moet doen onder deze omstandigheden. De heer J. C G. Fischer, de Neder landse vertegenwoordiger op de derde Wereld Christen Jeugdconferentie. uie in December jl. in Travancora (India) is gehouden, bracht, verslag uit van zijn bevindingen en vertoonde zijn gemaakte kleurenfilm. De heer H. van Koeverden. secretaris van de eocumenische Jeugdraad in Ne derland sprak tot slot over „Heel de kerk voor heel ons land Hij zei o m., dat tot de plannen voor de toekomst be hoort het verstevigen van het onder linge contact tussen de plaatselijke oecu menische jeugdgroeperingen in ons land. In de sluitingsdienst, die door het Ikor werd uitgezonden, ging de secre taris van de Oecumenische Raad van Kerken in Nederland, dr H. van de Lin de. voor. Een collecte voor de oecumenische hulp in de noodgebieden bracht f. 158 op. PREDIKBEURTEN VOOR DINSDAG: Boskoop Geref. Gem.: 7-30 uur ds W. de Wit van Moercapelle. Rem. Kerk 7 30 uur ds H. F. Huson van Hendrik Ido Ambacht. Ned. Horv. Kerk Beroepen te Wage- ningen (toez.) N. den Oudsten te Alk maar. Geref. Kerken Aangenomen naar An- diik t vac. H R. Groenevelt) D. Zwart te Halfweg. Geref. Kerken onderin art. 31 K.O. Beroepen te Zuidbroek Z. G. van Oene, cand. te Kampen. BRIDGE Brlgdeclub „D.V.ÏI." (Roelofarendsveen) De stand ln de onderlinge competitie luidt: 1. C. HeemskerkA. Verdel 236 p.; 2 B. v. d. Meer—H, Verdel 232 p 3. Jac. Ter- meulenJ. Bakker 230 p 4. echtpaar J. I Koek 224 p.: 5. P. HulgslootL. Turk l 222 p.: 6. echtpaar Hiep 214 p.; 7. Alf. Koek—L Klein 214 p. 8 echtpaar Mu«- 1 kens 211 p.; 9. echtpaar J. v. d Meer 198 1 p.; 10. echtpaar L. v. Berkel 179 p. Feuilleton door ELSE HOFKER (De misdaad op het eiland) Ze steekt de sleutel in het slot en opent de deur. De kamer is koud en ziet er onbewoond uit. Rillend trekt ze haar mantel uit, zoekt naar lucifers en steekt de kleine gas haard aan. In een laag stoeltje valt ze Van beneden klinkt dansmuziek. Ze ker een fuifje by een van de meis jesstudenten. Het vergroot haar een zaamheid. Ik wil dit niet langer, zegt Mach- teld hardop. Die man benauwt haar. Hij maakt haar leven onrustig en er is iets m zijn gezicht, dat haar niet bevalt Dat was het trouwens de eerste keer al. Hy heeft haar geholpen op het vlieg veld: goed, zij schonk hem haar gezel schap. Nu zijn ze quitte. Als hij haar weer opbelt, zal ze het hem zeggen. Dit besluit moet haar gerust stellen, maar er blijft iets hangen, iets ondefi nieerbaars. Het is, alsof een stem zegt, dat ze nog niet van hem af ls. Maar hoe dan, in 's hemelsnaam. Ze ls niet ver- 13) Maar een man trouwen terwille van zijn geld. merci. Stel je voor, je zit toch je hele leven met zó'n exempiaar op gescheept.. En vriendschap, echte, goeie kameraadschap? Ze denkt aan de lui van het fotobureau. Die vragen nimmer naar geld. maar nemen je op in hun kleine kring en delen desnoods wat ze hebben. En gek, ineens verschijnt ook het grimmige gezicht van „de gek van de overkant" voor haar ogen. Die vraagt helemaal niets, geen geld, geen vriend schap, alleen goed werk. Nee. Machteld schudt beslist haar zwarte krullen. Het mag dan waar zijn, dat je met geld veel kunt doen, alles be slist niet. Carl Anderson bijt zich op de lippen. Stom aangepakt, denkt hij. Die kleine is niet te imponeren. Ik maakte een kapitale fout, erkent hij Maar je moet niet vergeten dat er maar heel weinigen zijn, zoals jij. De man. die jou krijgt, mag zich wel heel gelukkig prijzen, want hij heeft de ze kerheid. dat je hem neemt om hem zelf. Hij tracht haar in de ogen te kijken: in zijn stem ligt een vleiende, vriende lijke klank. Best mogelijk, antwoordt Mac'nteld luchtig. Het gesprek neemt een wending, die haar niet bevalt. Het is al lang 10 uur geweest, zegt ze. Je hebt beloofd, dat ik op tijd thuis zou zyn. Gewillig staat hij op en reikt haar mantel aan. Uiterlijk correct en be heerst laat hij haar voorgaan naar de deur. maar in zijn binnenste stormt het. Hij zal haar. dat nest! De volgende week komt een groot, Engels ballet in de schouwburg. Mag ik de eer hebben, juffrouw Machteld, 5r Uw gezelschap die avond door te bren gen? Ik weet niet. Ik ben zo weinig zeker van mijn avonden, 'tls heel verleidelijk natuurlijk. Het verwart haar; kortaf weigeren is zo onbeleefd, maar ze wil ook met, dat hij helemaal beslag op haar legt. Laten wij het voor afgesproken houden, zegt hij autoritair. Morht je niet kunnen, dan is er nog geen man over boord. Goed dan, antwoordt Machteld ge nadig. en ze neemt zich voor die avond beslist niet te kunnen. In gedachten klautert Machteld de hoge, smalle trappen op, naar haar ka mer. Ze voelt zich moe en koud en gren- zenloos verlaten. Het oude huis met zijn vele inwoners, die allemaal hun eigen leventje lelden, Ls haar vreemder dan ooit. Zij heeft weinig of geen contact met deze mensen: zeheeft het ook nooit tUtw'ieimïï mSteiw?»wMhtE I hij achtervolgd wordt door verdachte personens' liefd, zij stelt geen prijs op zijn gezel schap. Wat mag het dan toch zijn, dat zij telkens aan hem moet denken. Ze reconstrueert hun laatste gesprek. Weer hoort ze zijn stem, zoals die klonk, toen hij haar vertelde van zijn jeugd. Ze kan begrijpen, dat hij zo geworden is, maar wat heeft zij er mee te maken? Machteld verlangt ineens heel erg naar een goede vriend of vriendin, iemand, met wie ze dit kan uitpraten. Zomers? Of Rita, of Mirjam? Maar wat moet ze dan zeggen? Ze zullen zeker adviseren, laat die man lopen. En dat is het juist. Ze kan niet. Het is net. alsof ze steeds maar één bepaalde kant wordt opge duwd. Of ze wil of niet. Een luid geschater doet haar opschrik ken. Het klinkt als hoongelach. Ang stig kijkt ze de kamer rond; een kleine, stillé kamer. De regen klettert tegen de ramen; het water in de goot zoekt klok kend zijn weg. Resoluut staat ze op en sluit de gor dijnen. Ze pakt een paar boeken en haar aantekeningen van de les en gaat er mee naar het bureautje. De bureaulamp geeft een helder en nuchter licht. Dat gezanik moet maar uit zijn. Jc bent nooit een piekjeraarster geweest, Machteld. Word het nu ook niet. Ze concentreert haar aandacht bij de techniek van het fotograferen. Als al tijd neemt het haar op en sluit de ge dachte aan andere dingen weg. Machteld is Carl Anderson vergeten. Maar Carl Anderson is Machteld al lerminst vergeten. Toen de grote, eiken deur achter haar dichtviel, heeft hij met een woedend gezicht achter het stuur plaats genomen. De kleine, dure auto vliegt met een gevaarlijke snelheid over de verlaten gracht. Anderson vermindert zelfs zijn snelheid niet bij de zijstraten. Het loopt hem tegen en dat kan hij niet hebben. Macht! Macht! Macht!, tikt de ruitenwisser. Ja, macht, ook over Machteld Wisse. In de allereerste plaats over Machteld Wisse. Het moet gebeuren en zo snel mogelijk. Hij kan niet al te lang in Holland blijven en voor hij weer terug is uit Amerika zal een klein jaar ver streken zijn. Intussen kan ze getrouwd zijn; in elk geval is hij zolang zyn macht over haar kwijt. In de lounge van het Amstelhotel komt de gérant hem te gemoet. Er is bezoek voor u, mr Anderson In de leeskamer. Merci, mompelt Anderson afwe zig. Hij moet eerst telefoneren. Haas tig slaat hij een nummer aan. Een man nenstem antwoord. Verkeerd verbonden, zegt Anderson, en hangt de telefoon op de haak. Ver vloekte pech. Nijdig steekt hy een sigaret op en verlaat de telefooncel In de bijna zo goed als lege leeszaal wacht hem een oud heertje. Een pro vinciaals renteniertje, zo op het eerste gezicht. Met uitgestoken hand komt hij op Anderson af. (Wordt vervolgdi WËÈË 17) De twee spionnen knoopten hun veters vast en loerden intussen naar Pat en Panda, die niets ver moedend doorliepen.Achter ze aan!" siste de kleine, „kom!" De grote haalde een klein model machine geweer uit zijn zak. „Zal ik ze meteen maar even...?" opperde hij. „Kletchka!" antwoordde de kleine drif tig jij dom! Wij afwachten, waar die geheime agen ten heen gaan!" Ondertussen legde Pat O'Nozel breedvoerig aan Panda uit, wai een goede detective moet doen en laten. Een goede speurder", zei hij, „moet opmerk zaam zijnhij moet dadelijk in de gaten hebben, of „Van achtervolgen gesproken", zei Panda, „weet U. dat wij door iwec mannen worden gevolgd? Ik zag ze eerst bij het Ministerie; nu zijn we dicht bij de haven en ze lopen nog steeds achter ons aan!" Bekorrahriep Pal. „dat is dan een goede gelegen heid om je te leren, hoe je in zo'h geval moet han delen! We beginnen met ons verdekt op te stellen..." Dit zeggen de liep hij op een stapel kisten en vaten toe en trok er een lussen uit. „We verbergen ons onder een kist..." begon hij. maar verder kwam hij niet want met krakend geweld stortte de hele stapel over hen heen. „Onder EEN kist??!" kon Panda nog juist uitbrengen. VOOR DINSDAG 10 FEBRUARI Hilversum I (402 M) AVRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram muziek; VPRO- Dag opening. AVRO 8.00 Nieuws; 8.15 Gram- muzlek; 9.00 Morgenwijding; 9 15 Koor zang; 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Water standen; 9.35 Gram.muziek; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Voor de zieken; 11.30 Pia norecital; 12.00 Musette-orkest; 12.30 Land- en tulnbouwmededelmgen: 12.33 Voor het platteland; 12.40 Orgelspel; 13.00 Nieuws: 13.15 Mededelingen of gram.mu ziek; 13.20 Dansmuziek; 14 00 „Zeg eens. Amerika": 14.30 Gram.muziek; 14.40 Schoolradio; 15,00 Gr,am,.muzlek; 15.15 Voor de vrouw; 15.45 Gram muziek; 16.30 Voor de Jeugd: 17.30 Lichte muziek; 17 50 Militaire reportage: 18 00 Nieuws; 18 15 Pianospel; l'8.30 Reportage of gram.mu ziek: 18.35 Gram.muziek: 18.50 „Paris vous parle"; 18.55 Fanfare-orkest; 19.20 Verzoekprogramma; 20.00 Nieuws: 20 05 Gevarieerd programma; 21.15 Lichte mu ziek; 21.35 „Ik weet. ik weet wat U niet weet"; 2150 Tlroler muziek; 22.30 Me dedelingen: 22.35 Gram.muziek; 22.45 Buitenlands overzicht; 23 00 Nieuws: 23.15 New York Calling; 23.20—24.00 Gra- mofoonmuzlek. Hilversum II (298 M) KRO; 7.00 Nieuws; 7.10 Gram muziek: 7.15 Ochtend gymnastiek; 7 30 Gram muziek; 7.45 Mor gengebed en liturgische kalender; 8.00 Nieuws en weerberichten: 8.15 Gram.mu ziek; 9.00 Voor de hulsvrouw; 9 35 Gra- mofoonmuz.; 9.40 Lichtbaken; 10.00 Voor de kinderen; 10 15 Gram.muziek: 11.00 Voor de huisvrouw 11.30 Schoolradio 12 00 Angelus; 12.03 Gram.muziek; 12.55 Zon newijzer; 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13.20 Actualiteiten; 13.25 Amu sementsmuziek; 14.00 Gevarieerd program ma; 14 50 Radio Philharmonlsch orkest en solist; 15.30 „Ben Je zestig?"; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Zlekenlof; 17.00 Voor de Jeugd; 17.15 Felicitaties voor de Jeugd; 17 45 Regeringsultzendlng: S. Ro bles: ..Wagenineen, een nederzetting ln Suriname": 18.00 Gram.muziek; 1820 Sportpraatje: 18 30 Voor de jeugd; 18 52 Actualiteiten; 19.00 Nieuws; 19 10 Gra- mofoonmuzlek; 19.15 „Uit het Boek der Boeken": 19.30 Gram.muziek: 20.25 De ge wone man zegt er 't z\)ne van: 20 30 „La croisnde des enfants". muzikale legende; In de pnuze- De Radiodokter en gram. muziek: 22 40 Gram muziek: 22 45 Avond gebed en liturgische kalender; 23.00 Nieuws 23.15 Viool en clavecimbel; 23.4524.00 Gramofoonmuzlek. 20.1521.45; 1. Dokters televisie; 2 Weeroverzicht- 3. „Dïjkbouw". film. Pau ze. 4. „Fantalsle impromptu", geacteerde Improvisaties. Engeland BBC Home Service. 330 m.: 12 00 Schoolradio: 13.00 Orgelspel; 13.25 Voor de arbeiders; 13.55 Weerberichten. 14 00 Nieuws; 14.10 Discussie over actuele vraagstukken: 14.55 Intermezzo; 15 00 Schoolradio; 16.00 Vespers: 16.45 Cause rie; 17.00 BBC Midland light Orchestra en solisten: 18 00 Voor de kinderen; 18.55 Weerberichten: 19.00 Nieuws; 19 15 Snort; 19 20 Anecdotes en muziek; 20 00 Geva rieerd programma: 20.30 Pianorecital: 20.45 Causerie; 21.15 Klankbeeld; 22 00 Nieuws: 22 15 Wereldbeschouwing; 22.30 Gevarieerd programma; 23 00 Discussie; 23.30 Koorznng: 23.45 Parlementsoverzlcht 24.00—0,03 Nieuws. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en ill m.: 12.00 Mrs. Dales dagboek; 12.15 Dansmuziek: 13 00 Parlementsoverzlcht; 13.15 Vragenheantwoordlng; 13.45 BBC Welsh Orchestra en solist; 14 45 Voor de kleuters- 15 00 Voor de vrouw: 16 00 Ge varieerde muziek. 16 30 Orgelspel; 16.45 Lichte muziek: 17 15 Mrs. Dale's dag boek. 17.30 Concertorkest; 18.00 Militair orkest: 18 30 Verzoeknrogramma. 19 15 Voor de jeugd: 19 45 HoorsDel: 20 00 Nieuws en radiojournaal: 20 25 Snort. 20.30 Hoorspel met muziek; 21.00 Geva rieerd programma: 22 00 Hoorspel met muziek: 23.00 Nieuws; 23 15 Actualiteiten 23.20 Lichte muziek; 0.05 Voordracht; 0.20 Casino-orkest; 0.551.00 Nieuws. Nordwestdentscher Rundfunk. 309 in.; 12 00 Omroeporkest en solisten. 13 00 Nieuws; 13.25 Omroeporkest; 15.50 Lichte muziek: 16.10 Kamermuziek; 17.00 Nieuws 1745 Lichte muziek; 19.00 Nieuws; 20 05 Lichte muziek: 20.30 Klankbeeld; 2145 Nieuws: 22.10 Jazzmuziek: 23.00 Dansmu ziek, 23 40 Gevarieerde muziek; 24.00 Nieuws; 0.301.00 Pianotrio. I FrankrUk, Nationaal Programm 12.30 Orkestconcert; 13.00 Nieuws; 13 45 I Pianorecital; 14.00 Nieuws; 14.05 Viool recital; 18.30 Amerikaanse uitzending; 19.00 Seml-klassleke muziek; 20.00 Ka mermuziek; 22.20 Hoorspel; 23.20 Gram. muziek; 23.45—24.00 Nieuws. Brussel. 344 en 481 ni. 344 m.: 11.45 Gramjnuziek: 12.30 Weerberichten; 12.34 I Vlaamse liederen: 12.50 Koersen), 13.00 Nieuws; 13.20 Gram.muziek: 14.00 School- 1 radio; 15 30 Gram.muziek; 16.00 Idem; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.muziek; 17 15 Voor de kleuters; 17 30 Gram.muziek; 17.50 Boekbespreking: 18 00 Jeugd en mu ziek: 18.30 Voor de soldaten: 19 00 Nieuws 19 40 Gram.muziek: 19.50 Causerie: 20.00 Omroeporkest en solist; 20.52 Gram.mu ziek; 21.00 „Wat ls dat?": 21.30 Omroep orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Lichte muziek; 22.45 Gram.muziek; 22.5523.00 Nieuws. 184 in.: 12.05 Omroeporkest en scrllst: 13.00 Nieuws; 13.10 en 14.00 Gram muziek 14.30 Electrlsch orgelspel; 15.00 Gram mu- I ziek; 16 00 Lichte muziek; 17.00 Nieuws: I 17.15 Gram.muziek; 17 30 Kamermuziek: 18.30. 19 00 en 19.35 Gram muziek; 19.45 I Nieuws: 20.00 ..Cavallerla Rustie.ana" fgr- pl.)21.30 Gram muziek; 22 00 Nieuws; 22.10 Omroeporkest en soliste; 22.50 Nieuws. BBC European Service. Uitzendingen voor Nederland: 22.00-22.30 Nieuws. „Boe ken en schrijvers". (Op 224 en 49 m.). 317 MAANDAG: Splritlsch Genootschap WOENSDAG: Gulden Vlies" Jaarvergadering en O. Lelds „Het Vebo, 10 uur - St. Antomus Clubhuls: Juweel, 7.30 uur nam. Steenschuur 6: K. en O. Spr. A van Nijnanten over Zwitserland. 8 uur nam. DONDERDAG: Rapenburg 61; Mr H. R. Goudsmit spreekt over de reorganisatie der Voogdij raden, 8 uur nam. VRIJDAG: Leidse Volkshuis. Ned. Reisver. Film avond over „Romantisch Frankrijk", 8 uur nam. Gulden Vlies: Lunch bijeenkomst Ned. id en Handel. Spr. prol. ar. 12.30 uur nam. Gulden Vlies: Filmavond H. Kleibrink voor NCRV. 8 uur nam. Steenschuur 6; Ned. Ver. voor Sexuele Hervorming. Spr. G. Nabrlk, 8 uur nam. .ZATERDAG: Volkshuls; Spr. drs D. G. Runrus over vrees, angst en leugen in het kinderleven, 4 uur nam. Oud-Poelgeest- Voorbereiding voor Protestantse emigratie. ZONDAG: Oud-Poelgeest: Voorbereiding voor Protestantse emigratie. HA) I.I.IJ KS: Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Tentoonstelling tekeningen van Jules de Bruycker en George Minne Geopend op werkdagen vnn 25 uur (tot 21 Febr DE BIOSCOPEN. Lldo „De misstap van dr Talbot" (18 jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.30 u. Luxor „De verboden vrucht" r 18 laar) Werkdagen: 2.30, 7 en 9.30 uur. Re\ Singing in the Rain" (alle leeft.) Werkdagen2 30, 7 15 en 9.15 uur. Donderdag „DwiihI wegen". Trianon „Tol Inkeer" (18 jaar). Werk dagen; 2.30. 7 en 9 15 uur Casino „Je moet er maar invliegen' (18 jaar) Werkdagen; 2 30. 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst aer apotheken te Lelden wordt van Zatcrdaf 7 Februari 13 uur tot Zaterdag 14 Febr. 8 uur waargenomen door Apotheek Duvs« ter. Nieuwe Rijn 18. tel. 20523 en dl Doeza-Apotheek Uocziistiaai 31. Mil. 20313. Te

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3