onroerende f goederen Chinezen op Formosa staan gereed voor de aanval Koning Boudewijn weer in Brussel FLAMINGO EILAND WAAROP STEMT U AF? PANDA EN DE MEESTER-DOKTER (Advertentie) beheert en voert de administratie Meer hulp van de Amerikanen De opperbevelhebber van de Chi nese nationalistische marine, vice- admiraal Ma Tsji-Tsjoeang, heeft gisteren te New York verklaard, dat de 600.000 nationalistische man schappen op Formosa „zich onaf gebroken voorbereiden op het of fensief tegen het vasteland". Hy zeide, dat de nationalisten tevens 1.500.000 guerillastryders in China hebben, die een nationalistische aanval op het vasteland zouden steunen. Generalissimus Tsjang Kai Sjek had hem medegedeeld, dat hjj re kende op de steun van Formosa's bevolking van acht millioen men sen en van twaalf millioen Chine zen in vreemde landen, by de voor bereiding van het offensief tegen het vasteland. Generaal Olmsted, die belast is met de Amerikaanse hulp aan For mosa, heeft Zaterdag de grootste militaire manoeuvres, die ooit door de Chinese nationalisten op For mosa gehouden z\jn, bijgewoond. Aan de oefeningen namen ge vechtswagens en vliegtuigen deel. De generaal zei na afloop van de parade, dat „het vrije China meer hulp verdient". Hij zei diep onder de indruk te zijn van de ge- vechtswaarde van de nationalisti sche strijdkrachten. In Washington is de nieuwe po litiek van de regering-Eisenhower in het Verre Oosten („deneutrali- sering" van Formosa en het voor nemen om een volledige blokkade van Rood China af te kondigen) Nieuw offensief op Korea De nieuwe bevelhebber van het Amerikaanse Achtste Leger, gene raal Maxwell Taylor, heeft volgens welingelichte militaire kringen te Seoel laten doorschemeren, dat zijn troepen spoedig ten Noorden van de huidige frontlinie op Korea zou den kunnen opereren. Twee dagen geleden deelde gene raal Taylor Zuidkoreaanse troepen mede, dar zij zich zouden moeren voorbereiden op „grotere gevech ten in het Noorden". Sindsdien heeft hl), aldus genoemde kringen, openlijk op een op handen zijnd offensief gezinspeeld. Generaal Taylor neemt in Maart het com mando van het Achtste Leger op zich. Egvpte wil Suezkanaal zelf verdedigen Het opperbevel van het Egypti sche leger heeft gisteren een ver slag over de organisatie van de verdediging van het Suezkanaal gepubliceerd. Hierin wordt ver klaard. dat de bezetting van de kanaalzone door Britse strijdkrach ten niet de beste beveiliging be tekent wanneer de algemend orga nisatie van de luchtverdediging in de Middelandse Zee in de eerste plaats is gericht op de vrijheid van de scheepvaart. Het verslag komt tot de conclusie, dat Egypte zelf de kanaalzone kan verdedigen. Generaal Naguib heeft tijdens een interview met een correspon dent van de „Daily Mail" ver klaard. dat hij er veel voor voelt om militaire deskundigen uit Zweden, Denemarken en Neder land in dienst te nemen ter ver vanging van de Engelse officieren in de zone van het Suezkanaal het voornaamste punt van debat. De nieuwe plannen genieten alge mene steun bij de Republikeinse afgevaardigden in het Congres, maar aan democratische zijde be staat enige reserve. Dewey Short, voorzitter der legercommissie van de Senaat, is van mening, dat een blokkade, in plaats van een verlenging en uit breiding van de oorlog te beteke nen, die zal bekorten en beperken en dus mensenlevens zal besparen. Landing uitgevoerd in Zuid-China Volgens geruchten, die heden ochtend in brede kringen te Tokio de ronde deden, zouden Chinese nationalistische troepen reeds een landing hebben uitgevoerd op het eiland Anioy, in de Zuidcblnese provincie Roekien. Amoy ligt in de monding van de rivier de Kloe- ioeng, 240 kilometer ten Westen van Formosa. Zuiveringsactie in Bulgarije Er zijn verschillende tekenen, die er op wijzen, dat ook in Bulgarije voorbereidingen worden getroffen voor een grootscheepse zuivering De Bulgaarse premier, Sjervenkof, heeft de Raad voor het Vader landse Front reeds medegedeeld, dat personen met verantwoorde lijke posities, die „twijfelen aan de glorieuze toekomst van Bulgarije", moeten worden vervangen door militante partijleden. De regering eist, dat de parlementsleden hun fouten herzien, harder zullen wer ken en hun oren dag en nacht open zullen houden. „De vijand", aldus Sjervenkof. ..is nog niet defi nitief verslagen". Volgens onbe vestigde berichten zouden reeds enkele partijleden zijn gearres teerd. Volgens een bericht uit Wenen is de Hongaarse minister van Justitie, Gjoela Decsi, van zijn func tie ontheven en vervangen door Bela Kovacs. Decsi. die Jood is, heeft na de oorlog hoge posten bekleed in de Hnogaarse geheime dienst. Hij heeft o.m. kardinaal Mindszenty. de Amerikaanse za kenman Robert Vogeler en de Engelsman Edgar Sanders aan ondervragingen onderworpen. Alarmsysteem in Engeland Bij overstromingen De Britse minister van Binnen landse Zaken zal volgende week in het Lagerhuis mededelingen doen over een nationaal alarmsysteem bij overstromingen, zo wordt uit welingelichte bron vernomen. Het zal aan het einde van de volgende week beproefd worden, Zaterdagavond was het aantal slachtoffers van de overstromin gen in Engeland gestegen tot 281. Het door de burgemeester van Londen ingestelde Rampenfonds heeft 125.000 pond sterling ont vangen. Franse treilers met elkaar in aanvaring Twee Franse treilers. de „Franse Libre" en de „Villedys". zjjn giste ren met elkaar in aanvaring geko men, ongeveer 90 mij] ten westen van Brest. Er worden drie man vermist. HAAGSCHE COURANT Maandag 9 Februari 1953 Pagina 2 Bankoverval in Londen Crilieh in België op de houding van de vorst Koning Boudewijn van België heeft Zaterdagavond zijn vacantie aan de Rivièra onderbroken en is teruggekeerd naar Brussel. Koning Leopold en zijn gemalin zijn in Antibes gebleven. De openbare mening in België had aanstoot genomen aan het feit, dat Koning Boudewijn met vacan tie was gegaan, terwijl het land nog gebukt ging onder de gevolgen van de watersnood. Enkele Belgi sche dagbladen hadden critïek ge leverd op de Koning en diens ge drag vergeleken met de houding van Koningin Juliana en de Engel se Koningin Elisabeth. De regering zou de vorst daarop telegrafisch hebben verzocht terug te keren naar Brussel. Koning Boudewijn had vorige week Maandag een bezoek ge bracht aan de geteisterde kustge bieden. Twee dagen later vertrok hij met de trein naar het Zuiden. In een door het paleis uitgegeven communiqué werd toen gezegd, dat de Koning influenza had en voor herstel naar de Rivièra was De Belgische Prinses Joséphine Charlotte heeft Zaterdag een be zoek gebracht aan de overstroomde gebieden in België. Een katholieke krant te Antwer pen, „Het Handelsblad", heeft Vrij dag de Prinses gecritiseerd omdat zij niet een deel van het bedrag, dat voor haar huwelijksgeschenk is ingezameld, ter beschikking van de getroffenen heeft gesteld. Zaterdag heeft het Koninklijk Huis bekend gemaakt, dat zij dit heeft gedaan en voorts, dat Koning Bou dewijn en zijn vader, ex-koning Leoplod, samen 500.000 francs aan het Nationaal Rampenfonds hebben geschonken, 's Konings grootmoe der gaf 100.000 francs. Liberalisatie beperkt tot leden K.S.G. De Raad der Organisatie voor Europese Economische Samenwer king heeft besloten de zes bij de organisatie aangesloten landen, die de Europese Kolen en Staal Ge meenschap vormen, toe te staan, dat zij hun onderlinge handel in kolen en staal liberaliseren zonder hierin ook de andere OEES landen te betrekken. Dit betekent, dat Frankrijk. West- Duitsland, Italië en de Beneluxlan- den zich niet behoeven te houden aan de in de liberalisatiecode der O.E.E.S. vervatte bepaling, dat liberal isatie-maatregelen gelijke feldigheid hebben voor alle landen er organisatie. De Hoge Autoriteit van de K.S.G. heeft in de nacht van Zaterdag op Zondag besloten met ingang van 1 Maart maximumprijzen voor kolen en met ingang van 15 Maart maximumprijzen voor schroot in te voeren. De Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken. Foster Dulles heeft Zaterdag de commis sie voor de eenheidsmarkt van de K.S G. te Luxemburg toegesproken, Peron zoekt Stalin President Peron heeft premier Stalin voorgesteld de handel tussen Argentinië en Rusland op te voe ren. zo werd te Moskou door de Argentijnse ambassadeur L. Bravo verteld. Bravo was Vrijdagavond op het Kremlin drie kwartier met Stalin samen. Bravo zeide dat Stalin de „best mogelijke indruk" op hem had ge maakt. De gezondheid van de pre mier leek uitstekend. Bravo verklaarde dat hij Stalin de vriendschappelijke groeten van Peron had overgebracht en dat hij uit diens naam de wens te kennen had gegeven dat de betrekkingen die tussen Rusland en Argentinië bestaan, op economisch terrein worden uitgebreid. Bravo vertelde aan Stalin dat de Russische ambas sadeur in Buenos Aires op het ogen. blik een memorandum in zijn bezit heeft dat de artikelen en produc ten opsomt die Argentinië wil ko pen en verkopen. FFEUILLETON 73 Hoewel -oni hem niet gezien had. werd ze toch gestoord in haar gepeins en opeens vond ze het dansen met Carlos niet prettig meer Ze moest denken aan het onderhouc met deze man. die haar ondanks zijn relatie met Jua- nita, zeker r iet gemakkelijk los zou later. Tot Carlos grote ergernis danste ze vervolgens enkele keren met andere leden van de Club en tenslotte stelde ze voor om vroeg naar huis te gaan. Ik wil nog met je praten, bracht ze hem in herinnering, toen ze een ontstemde trek op zijn gezicht zag komen. Onmiddellijk keek hij opgewekter Hij besefte, dat hij op de stille weg naar ""loriana veel meer mo gelijkheden zou hebben om Toni voor zich te winnen dan tijdens een gesprek hier op de Club tussen alle andere mensen Iets, dat zelf niet zou kunnen verklaren, deed Toni, voordat ze vertrokken Floriana opbeller. Ze vroeg naar Fisk. die haar verwon derd antwoordde. Hallo. Toni. wat is er aan de hand? Niets bijzonders, stelde ze hem gerust. maar Carlos en ik gaan op dit moment uit de Club weg en de auto schijnt iet hele maal in orde te' zijn. Mochten we om elf uur nog niet thuis zijn, zou je ons dan tegemoet willen rijderf langs de gewone weg? Ze vond het vervelend Fisk dit leugentje te vertellen, maar er was iets in de uitdrukking van Carlos' gezicht geweest, dat haar angst had aangej- agd daarom trof zc deze veiligheidsmaatregelen.. Natuur, liik was het overdreven en kon ze hem heel qan. en misehien was het alleen haar ge"oel van schuld ten opzichte van hem. dat haar zenuwachtig maakte Maar hoe dan ook. de weg terug langs het moeras was lang en eenzaam en ze wilde geen risico's nemen. door DOROTHY QUENTIN vertaald uit het Engels Ze had niet meer met nem uit moeten gaar maar op Floriana met hem moeten praten Het was'echter waar, dat Carlos wezen haai pas duidelijk wa? geworden, nadat ze le blik van haat op het gezicht van Juanila. die hen nastaarde, hac gezien. - Natuurlijk zal ik dat doen. antwoordde Fisk vol bereidwillig heid. Ik zal de klok in de ga ten houden Grootmama speelt bridge met Rita en nog een paar mensen en ik kan er gemakkelijk tussen uit glippen. Tot kijk! Ze was er niet zeker van. of Fisk haar leugen over het mankement aan de auto had geslikt De wagen was nieuw en Carlos wist uitste kend met -* ato's om te gaan Hoe het ook zij. ze had hem op deze manier gewaarschuwd zonder verder iets los te laten. Toen ze uit de garderobe kwam. waar ze gete lefoneerd had. keek Carlos haar vragend aan. Wat had je alle maal te doen. dat het zo lang duur de. merkt hij fronsend op. maar toen hij een blos op haar wangen zag komen, keek hij haar teder aan en verdween zijn ontstemming, Ze zag er zo long en hulpeloos en uiterst vrouwelijk uitHij vond haar zo. in deze avondkleren, véél aantrekkelijker dan wanneer ze in shorts tennis speelde of paard reed Hij vergaf haar het lange wach tenwaarschijnlijk had ze zo veel tijd' voor de spiegel doorge bracht om zichzelf extra-mooi voor hém te maken, dacht hij met enige genoegdoening. Zonder op zijn hulp te wachten, installeerde ze zich in zün wagen en langzaam reden ze langs de baal van Miranda. Ze moest weer aan Mark denken er hun rit In het oude, wankele rijtuigjeZe merkte, dat ze eigenlijk aldoor aan Mark zat te denken en aan alles, wat zij samen gedaan hadden, in laats van haar onderhoud met arlos voor te bereiden. De auto reed vrij snel en halverwege op de terugweg naar Floriana begon het te regenen. Het geluid van de re gen op de palmbomen en liet dak van de auto maakte een geconcen treerd vertrouwelijk gesprek on mogelijk. Zo nu en dan keek Carlos opzü naar Toni's dromerlg-pein- zende gezichtje. Ze zat doodstil en hij vond haar op een Madonna ge lijken. Ze verpersoonlijkte voor hem het eeuwig-vrouwelijke en hij kon in haar de jonge moeder zien Heel diep in zjjn hart voelde Carlos iets var. zyn spij' over de verloren Idealen uit zijn ieugd toen hij nog onbedorven was geweest en niet een knappe, we reldse longe man. die door de vrou wen aanbeden werd. Toni was echter helemaal geen madonna hield hij zich voor, Ze was een nuchtere, jonge verpleeg ster, die het leven in al zijn facet ten kende. Ze was niet veel man nen in aanraking geweest, en haar onschuldige uiterlijk behoorde tot haar vrouwelijke wapenen. Even goed als haar manier om hem te ontlopen, sinds het moment dat hij haar zijn liefde had bekend Ze was een onafhankelijk, op standig meisje, dat niet gemakke lijk te hanteren zou zijn. Maar hij zou haar leren! Carlos begon zachtjes een bekend danswijsje te zingen. Hij was heel zeker van zichzelf en Toni in deze dromerige, uitermate vrouwelijke stemming paste uitstekend bji zijn plannen. Ze liet hém de leiding en geleek niets meer on de Toni. met wie hU de avond begonnen was en die met hem had willen praten. In haar hart wilde ze natuurlijk helemaal niet. praten Ze wilde nl- leen dat zijn hartstocht alle twijfel over haar gevoelens te niet zou doen. Hij wilde, dat hij hun relatie niet geheim had behoeven te hou den; dan zouden ze nu openlijk voor de hele wereld verloofd ge weest zijn, Toni zou oen belofte, als ze die eenmaal gedaan had. stellig heel ernstig nemen. Maar cr wis tussen hen nog geen dergelijke be lofteHij verwenste even zijn afhankelijkheid van Floriana, van zijn positie daar. Hij kon de oude vrouw niet tegenwerken, als deze haar zinnen gezet had on een hu welijk tussen Toni en die dwaas van een Nigel (Wordt vervolgd) (Van onze Londense corres pondent) Zaterdagnacht hebben zes gemas kerde mannen in het hart van Londen, nl. in de Canadese Bank op Trafalgar Square, welke vlak bij Scotland Yard is gelegen, met springstoffen zich een weg pogen te banen lot de kluizen en brand kasten. Het gebouw is van vele alarminstallaties voorzien. De mannen belden Zaterdag avond aan. wierpen de bewaker tegen de grond, bonden hem vast cn werkten de gehele nacht onge hinderd door. Zij slaagden er slechts in twee kleine safes te ope nen en kregen nauwelijks 1000 pond in handen. De stalen tralies van de grote kluis hielden stand. Zondagochtend, nadat ze 12 uur gewerkt hadden, mengden de man nen zich ongezien tussen het wan delende publiek. Protectionisme in V.S. Italië en Frankrijk hebben het Amerikaanse departement van Bui tenlandse Zaken medegedeeld, dat wanneer president Eisenhower hot voorstel van de federale commissie voor de douanetarieven om de in voerrechten op briar-pijpen te ver hogen goedkeurt, zy hun aankopen van Amerikaanse producten zul len moeten beperken. Het voorstel tot verhoging der in voerrechten is gedaan om de be langen van de Amerikaanse pij- penfabrilcanten te beschermen. Uit de beslissing, die president Eisen hower met betrekking tot dit voor stel neemt, zal blijken welke poli tiek de president ten aanzien van de buitenlandse handel zal volgen. Europa zal uit de beslissing, die volgens de wet nog deze maand moet worden genomen, afleiden, of de nieuwe Amerikaanse rege ring al dan niet oprecht is ge weest, toen zij verklaarde dat de hulpverlening aan het buitenland moet worden vervangen door een uitbreiding van de internationale handel. 5 Doden bij vliegongeluk in Frankrijk Bij Eysines in Zuidwest Frank rijk is Zaterdagochtend een Dakota van de Franse maatschappij „Union Auro Maritime de Trans port" neergestort en in brand ge vlogen. Van officiële zijde maakte men bekend, dat bij het ongeluk vijf personen om het leven zijn geko men en tien gewond. Twee mensen worden vermist. Militaire binding tussen Griekenland, Turkije en Zuid-SIavië De Griekse minister van Buiten landse Zaken heeft Zaterdag op een persconferentie te Belgrado verklaard, dat Griekenland. Zuid- Slaviè en Turkije in de naaste toe komst een formele verdedigings- overeenkomst zullen tekenen. De datum en plaats van de onderteke ning waren oog niet bepaald. Aan de overeenkomst zouden onderhan delingen tussen de drie mogend heden voorafgaan De voorgestelde overeenkomst zou niet in strijd zijn met enige der door de drie landen op grond van het Atlantisch Pact aangegane verplichtingen. Zy zou de defen sieve kracht van het Atlantisch verbond versterken. De NATO was op de hoogte gesteld van het voornemen van Griekenland en Turkije, een overeenkomst met Zuid-SIavië aan te gaan en zou over de inhoud er van ingelicht worden Elk land zou tot de over eenkomst kunnen toetreden, Franse ministerraad keurt E.D.G.-protocoflen goed De Franse ministerraad heeft Zaterdag de tekst aanvaard van aanvullende protocollen, toe te voegen aan het verdrag inzake de Europese Defensie Gemeenschap. Deze protocollen worden vandaag bij het tussentijdse comité inge diend. In dit comité zullen onver wijld besprekingen over deze pro tocollen beginnen tussen Frankrijk en de andere vijf E.V..G.-landen. Deze protocollen zijn niet limita tief. Het parlement zal nog andere voorstellen kunnen doen. Officieren van Oostduitse grenswacht gearresteerd Volgens de „Neue Zeitung", het blad van de Amerikaanse Hoge Commissie in Duitsland, zijn enkele dagen geleden 24 officieren van de Oostduitse grenswacht door de Russische M.V.D. gearresteerd, verdacht van het helpen van Oost- Duitsers op de vlucht naar het Westen. Tezelfder tijd heeft de Russische controlecommissie haar toezicht op de grenswacht ver sterkt. aldus het blad. De comman dant van de Oostduitse grens wacht. Garthmann, heeft allc- afdelingseommandanten meege deeld. dat in de toekomst bevelen eerst door Russische officieren moeten worden goedgekeurd. (Advertentie) and beter dan Aetherland HEDENAVOND Preludes van Jongen 21.35 uur op de 484 ineterband België (Frans Programma)De te Brussel woonachtige Poolse pianist Stefan Askenase besluit vanavond een pianorecital met vier Preludes van de Belgische compo nist Joseph Jongen, 'die in 1873 te Luik geboren werd. In zijn ge boortestad begon Jongen zijn muzikale studie aan het Conserva torium, waar hij zich specialiseerde harmonie en contrapunt, terwijl hij piano en orgel als instrumenten koos. Van 1892 tot 1898 werd hij daar reeds hulpleraar in de theore tische vakken zijner keuze. Inmid dels werd hij echter ook als com ponist productief en met zijn worlc verwierf hij zich al enige prijzen m de jaren 1894, 1895 en 1897. Na vier jaar door Frankrijk, Italië en Duitsland te hebben gereisd, keer de hij m 1903 naar Luik terug om daar zijn vaste aanstelling als leraar in de genoemde theoretische vakken te aanvaarden en om zijn nost als organist te betrekken in liet Bisschoppelgk Seminarium en aan de St. Jacobus Kerk. In 1914 emigreerde hij met ztjn familie naar Engeland, waar hu regelma tig orgelconcerten gaf en een kwartet stichtte met Daniel Defauw. Na de oorlog hervatte hij zijn werk in Luik. In 1920 werd hg fuga-leraar aan het Brusselse Conservatorium, waarvan hy di recteur ZOU zijn van 1925 tot 1939 Van 1919 tot 1926 was hij dirigent van Les Concerts Spïntuels te Brussel, waarmee hy tal van bij zondere uitvoeringen gaf. In 1922 publiceerde hij 13 Preludes, waar van wy vanavond vier zullen horen. Zij zullen ons de geest der oudere generatie oproepen (Jongen is nu bijna 80 jaar), doch tevens van iemand, die wegbereider was van de jongere generaties van heden. MAANDAG 9 FEBRUARI DE RADIO IN DE KOMENDE WEEK Voor de volgende dagen van deze week zullen in grote lijnen de vastgestelde programma's wor den aangehouden, met dien ver stande, dat de programma-onder delen, die niet in overeenstemming zijn met de huidige ernstige situa tie door andere vervangen zullen worden. Het is niet mogelijk hier van te voren mededeling van te doen, Belgisch vissersschip wordt vermist De havenautoriteiten van Zee- brugge hebben Zondag verklaard, dat de vissersboot „Zeebrugge 527" met een bemanning van 5 personen aan boord waarschijnlijk verleden week in de storm is vergaan. Tenzy de vermiste bemanning toch nog gered zou blijken, zou hierdoor het totaal aantal slacht offers van de storm in België stij gen tot 19. „Trade and aid" Harold Stassen, directeur van het Bureau voor de Wederzijdse Beveiliging, heeft voor zijn vertrek uit Bonn verklaard, dat hij na zijn aankomst te Washington een rap port zal opstellen over de economi sche en financiële situatie in West- Europa en een nieuw hulpplan voor Europa zal voorstellen, al dus is van welingelichte Ameri kaanse zijdg vernomen. De hulp aan de Westeuropese landen zou voortaan op strikt commerciële ba sis geschieden, aldus zou Stassen verklaard hebben. Zeldzame vis gevangen Onlangs is in diep kustwater bij Port Elizabeth in Zuid-Afrika een bijzondere soort snoek gevangen, de derde vangst van dit soort, voorzover bekend. De vorige twee exemplaren zijn in 1928 en IDS'7 nabij "Durban en Öost-Londen uit de Indische Oceaan opgehaald. Dit soort snoek, officieel Marley's snoek geheten, bezit twee zijlijnen in plaats van één, kenmerkt zich door een donkere kleur en heeft scherpe tanden in de bovenkaak. De direc teur van het museum te Port Eli zabeth is van mening, dat deze soort waarschijnlijk in groten ge tale aan de Zuidafrikaanse kust voorkomt. Het feit dat dc snoek in diep water leeft, waar zelden vissersschepen komen, zou ver antwoordelijk zijn voor de betrek kelijke onbekendheid van de soort. Do Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken. Dulles, heeft zijn Belgische ambtgenoot Van Zeeland voor een bezoek aan Washington uit genodigd om te spreken over „do spoedige vorming van het voorge stelde Europese leger". daar deze programma's vermoede lijk pas op hot laatste moment vastgesteld kunnen worden. Televisieprogramma DINSDAG 10 FEBRUARI 1953 VARA 20.15—21.45 1. Dokters televlsite 2. Weeroverzicht 3. „Dijkbouw", film Pauze 4. „Fantaisie impromptu", geac teerde improvisaties Radioprogramma DINSDAG 10 FEBRUARI Hilv. L 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gramofoonmu ziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.00 Mor genwijding. 9.15 Koorzang. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gramofoonmuzlek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Pianorecital. 12.00 Musette- orkest. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 Voor het plat teland. 1240 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gra- mofoonmuziek. 13.20 Dansmuziek. 14.00 „Zeg eens. Amerika". 14.30 Gramotoonmuziek. 14.40 Schoolra dio. 15.00 Gramofoonmuziek. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gramofoon muzlek. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muziek. 17.50 Militaire re portage. 18.00 Nieuws. 18.15 Piano spel. 18.30 Reportage of gramo foonmuzlek. 18.35 Gramofoonmu ziek. 18,50 „Paris vous parle". 18.55 Fanfare-orkest. 19.20 Verzoekpro gramma. 20.00 Nieuws. 20.05 Ge varieerd programma. 21.15 Lichte muziek. 21.35 „Ik weet, ik weet wat U niet weet". 21.50 Tiroler muziek. 22.30 Mededelingen. 22.35 Gramofoonmuziek. 2245 Buiten lands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 New York Calling 23.20 Gramo foonmuziek. Hilv. II. 298 m. KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gramofoonmu ziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Morgen gebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten 8.15 Gra mofoonmuziek. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.40 Lichtbaken. 10.00 Voor de kinde ren. 10.15 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de hulsvrouw. 11.30 School radio. 12.00 Angelus. 12.03 Gramo foonmuziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amuse mentsmuziek. 14.00 Gevarieerd pro gramme. 14.50 Radio Philharmo- nisch orkest, en solist. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zlekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: S. Robles: „Wageningen, een nederzetting in Suriname". 18.00 Gramofoonmu ziek. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Voor de jeugd. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 Gramofoonmuziek. 19.15 „Uit het boek der boeken". 19.30 Gramofoonmuziek. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 „La Croisade des enfants", muzikale legende. In de pauze: De Radiodokter en gramofoonmuziek. 22.40 Gramofoonmuziek. 22.45 claveclmbel. 23.45 Gramofoonmu ziek. Engeland. Home service. 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Orgel spel. 13.25 Voor de arbeiders. 13.55 weerberichten. 14.00 Nieuws. 14.10 Discussie over actuele vraagstuk ken. 14.55 Intermezzo. 15.00 School radio. 16.00 Vespers. 16.45 Causerie. 17.00 BBC Midland Light Orches tra en solisten. 18.00 Voor de kin deren. 18.55 Weerberichten. 19.00 Nieuws. 19.15 Sport, 19.20 Anec dotes en muziek. 20.00 Gevarieerd programma. 20.30 Pianorecital. 20.45 Causerie. 21.15 Klankbeeld. 22.00 Nieuws. 22.15 Wereldbeschou- Engeiand. Light programme 1500 en 247 m. 12.00 „Mrs. Dale's dagboek". 12.15 Dansmuziek. 13.00 Parlementsover- zicht. 13.15 Vragonbeantwoording. 13.45 BBC Welsh Orchestra en so list, 14.45 Voor de kleuters. 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Gevarieerde muziek. 16.30 Orgelspel. 16.45 Lich te muziek 17.15 „Mrs Dale's dag boek". 17,30 Concertorkest. 18.00 Militair orkest. 18.30 Verzoekpro- ?ramma. 19.15 Voor de jeugd. 19.45 {oorspel. 20.00 Nieuws en radio journaal 20.25 Sport. 20.30 Hoor spel met muziek. 21.00 Gevarieerd programma. 22.00 Hoorspel met muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Actua liteiten. 23.20 Lichte muziek. 0.05 Voordracht. 0.20 Casino-orkest. 0.56 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Omroeporkest en solisten. 13.00 Nieuws. 13.25 Omroeporkest. 15.50 Lichte muziek. 16.10 Kamer muziek. 17.00 NieuwS. 17.45 Lichte muziek. 19.00 Nieuws. 20.05 Lichte muziek. 20.30 Klankbeeld. 21.45 Nieuws, 22.10 Jazzmuziek. 23.00 Dansmuziek. 23.40 Gevarieerde muziek. 24.00 Nieuws. 0.30 Piano trio. Brussel. 324 m. 11.45 Gram.muziek. 12.30 Weer berichten. 12.34 Vlaamse liederen, torn 12.50 Koersen). 13.00 Nieuws. 13.20 Gram.muziek. 14,00 School radio. 15.30 Gram.muziek. 16.00 id. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram.muziek. 17.15 Voor de kleuters. 17.30 Gram. muziek. 17.50 Boekbespr. 18.00 Jeugd en muziek. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram. muziek. 19.50 Causerie. 20.00 Om roeporkest en solist:. 20.52 Gramo foonmuziek. 21.00 „Wat is dat?" 21.30 Omroeporkest. 22.00 Nieuws. 22.15 Lichte muziek. 22.45 Gramo foonmuziek. 22.55 Nieuws. BBC European Service. Uitzen dingen voor Nederland. 2,0022.30 Nieuws. „Boeken en schrijvers". (Op 224 en 49 m.) AGENDA MAANDAG 9 FEBRUARI Zeiss Planetarium „Haagsche Cou rant" 20 uur: „De Jongste ontdek kingen" (cursus). Kon. Schouwburg, 20 uur: ..Daar moet je een vrouw voor zijn." Diligent!*, 20 uur: Clara Haskil, piano. Kleine Comedie, 20 uur: „Als oen Phoenix" en „Toevallige ontmoe ting." DINSDAG 10 FEBRUARI Zeiss Planetarium „Haagsche Cou rant" 15.45 en 20 u.,,Ecn reis langs de planeten". Kon. Schouwburg, 20 u.: „Nieuw Land". Gebouw v. K. en W.: 20 u. „Rome n' est plus dans Rome". Diligentia, 20 u.: Henryk Sze- ryng, viool. Pulchrl Studio, 20 u Thé musical. Kleine Comedie, 20 u.: „Als een Phoenix" en „Toevallige ont moeting". BIOSCOPEN Apollo: De terugkeer van Bulldog Drummond, Waller Pldgeon, 12, 14.30, 16.45. 19 en 21.15 u. B. 14. Asta: Zo zijn we niet getrouwd (We're not married), Ginger Ro gers. 14.30, 18.45 en 21,15 u. B. 18. Oanitol: De bekentenis van Annesa (De lijdensweg van een jonge vrouw). 14 en 20 u. B 18. Centrum: Gefolterde mensen, Vltto- rio Gassmann, 13, 15, 17, 19 en 21.15 u B. 18. Woensd. 13. 15 en 17 KJndermat. B. 14. Corso: De Rode Pimpernel (The Scar let Pimpernel), Leslie Howard, 14.15 en 20.15 u. B. 14. Hollywood: Met geheime instructies (Yankee Buccaneer), Joff Chand ler 14.30, 19 en 21.15 u. B. 14 Kriterïon: De dood van een handels reiziger (Death of a salesman), Fredrlc March, 14.30, 19.15 en 21.15 Metropol©: Sterren stralen overal, 14.15 en 20.15 u. Alle leeft. Muslca: Ooeratle Cicero (5 Flnger6), James Mason 14 15, beh. Woensd.. en 20 u. B. 14. Woensd. 14 en 15.30 u. Kindervoorst. Odeon: Ivanhoe (Wreker des Ko nings), Robert Taylor, 14.15, 19 en 21.15 u. B. 14. Olympla: De Hertogin van Idaho, Van Johson, 14 en 20 u. Alle leeft. Pasauge: Sterren stralen overal, 14.30, 18.45 en 21.15 u. Alle leeft. Plaza: De trek naar hot Westen, (The Plainsman), Gary Coopor, 14.15, 19 en 21.15 u. B 14, Rembrandt: Affair In Trinidad, Rita Hayworth, 14 cn 20 u. B. 18. Rex: De terugkeer van Bulldog Drum mond, Walter Pldgeon, 9.3021.30 14.30, 19 en 21.15 u. L. Seinpost: ZIJ was 17 jaar (Les deux vérltés) Anna Marle Ferrero. 14.15 en 20.15 u. B. 18. Studio: De zoon van dr, Jekyll (The son of dr. Jekyll) Louis Hayward, 14. 16, 19 en 21.15 u. B. 18. Thnlin: Met dc blanke sabel, Ronald Reagan. 14,:i0. 16.80, 19 en 31.15 u. B. 14. Dond. Verkeerd verbonden, Burt Lancaster. B. 18. UltkUk: The galloping Major, Basil Radford, t m. Maandag 14.15, 19 en 21.15 u Elke leeft. West-End: ZU wna 17 Jaar (Les deux vérltés) Anna Maria Ferrero, 14.15 en 20.15 u. B. 18. Cineac: Actualiteiten. 9—24 u. Cela: Oliver Twist, Woensd. en Dond. 20 e 18. WASSENAAR Astra: With a song In my heart. Su san Hayward, t.m. Woensd. 20 u- B. 14. Woensdag 14.30 u. Wtnter- hloesem. Elke leeft. Dond. 20 u. Voor wlen dc klok luidt, Ingrld Bergman. B. IS. VOORBURG Forum: De Bron, t.m, Maand. 20 u. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: J. P. van Vllet-van Heiningen, z.; C. F, Romijn-Dle- pendaal, d, J. C. Friebel-Clement, z.; J Drijsten-Bel, d.; M. P. Gort-Wlt- zand, a.: P. J. Nicolaas-Rotteveel. d.; N. van der Toorn-Koene. z.\ W, A. Zydenbos-Bode, z.; P M. van der Louw-Bennink. d.. H. M Tcrlaak- Hak, d.; N R. Hoekzema-Itallaan- der, d A. J van Beemen-Bakker, c! H Kouwenberg-Heijnen. z P. Kootkar-Terol. d.: H M. Hendriks- V'alk d,; M C. Mars-Vleeschouwer, d.; C. den Heljer-Bruln z.; A. Fiege- de Boer, z.; J. R. van Harmelen- Knoester. z.: J. M. Janssen-Slleren- drecht d.; C van der Lubbe-Lange- rak. 7..; L van Dljk-Verstraatcn. d.; A Pronk-de Graaff, d. OVERLEDEN: M, H. Hogendoorn, vrouw, gehuwd geweest met C. A. Kortekaas. 82 J.: C. C. Hiebendaal, man van W van Leeuwen, 38 J.; H. L Roelfsema, man van C M. Wes- selink 87 J.: E. J M. van D|jk, d.. 7 mnd.; H, J, Harsvold, man van H. J. v. d. Graaf, 44 j.; E C. H Schraven- dtjk, ongehuwde vrouw, 76 J: C van Kooten, man, gehuwd geweest met P van 't Hoff, 82 ,1.: M, Spijer, man van C Bachraeh, 89 j. 17. „Zline Majesteit slaapt," fluisterde een lakei, terwijl hij zachtjes de deur van het koninklijk slaap vertrek opende, ..'.villen do heren doktoren geen ge rucht maken hij het binnenkomen?" „Ge hoort het, as sistent," zei Joris te- Sen Panda, „loop us op Uw tenen en trappel niet zo." „Ik trappel niet," antwoordde Panda, „maar ik struikel steeds over die lan ge doktersjas. Is het nu heus nodig, dat ik dat vervelende ding blijf dragen?" „Stilte," fluisterde de hofarts ongeduldig, „wij gaan nu het slaap vertrek van zijne Majesteit binnen." In een plechtige optocht schre den zij naar binnen. Maar helaas bleek het teveel voor Panda om plechtig op de tenen te schrijden in een lange jas. Hy struikelde en...... de gevolgen waren verschrikkelijk! In zyn val wierp Panda een borstbeeld van Leo I omver. Dit monument trof Joris met alle kracht van hard marmer tegen het achterhoofd. Met een kreet sprong Joris opzü. doch wierp hierbij een hoge. monumentale kast omver, die topzwaar van allerlei kostbare slervazen was. Dit alles speelde zich in een onderdeel van een seconde af en met een dave rende slag versplinterde porselein, kraakte hout en barstte marmer. Toen de stofwolk wat was opgetrokken en het laatste gerinkel was verstorven, werd een verschrikte stem uit. het koninklijk bed hoor baar. „Wa wa wattistat?" riep de koning ontdaan. „De dokter, die U ontboden hebt. Majesteit," zei de hofarts, en zynhumassistent."

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2