I PRIJS i 1.- SCHOUWEN Nederland brandpunt van mede leven uit gehele wereld Alle provincies dragen bij Koe en kalf N.V. UNIE VAN IJSFABRIEKEN 9575 HET VADERLAND 7 MAANDAG 9 FEBRUARI 1953 De toegestoken hand ^OG STEEDS BLIJFT in onverminderde mate de hulp in geld. mate- 1 riaal en mankracht uit het buitenland toestromen. Uit alle delen der -■vrije wereld"', zoals H.M. de Koningin het zeide, convergeren hulpacties op het getroffen gebied van onze lage landen aan de Noordzee. Niet alles, wat gedaan wordt, is bekend of aan publiciteit prijsgegeven. De bekende feiten, waaruit wij een greep doen, kunnen eebter niet anders dan ons dankbaar stemmen voor dit medeleven Oslo'Pakistan: NedsttorAiers in Karachi ge ven 11.500. In Karachi hulpcomité gevormd. Israël: Tienduizend stuks baiby- en kin- derkteddng. De gouverneur-generaal van Pakistan, Ghailam Mohammed, heeft aan Koningin Juiiama en aan Koning Boude wijn een. telegram gestuurd, waarin hij uitdruk king geeft aan de diepe sympathie van de regering en het volk van Pakistan met hen, die door de overstromings- troffen. "Voorwegen: Gemeenteraad geeft 100,000 kronen. Particulier schonk 25.000 paar overschoenen. Verlotingen worden georganiseerd. Studenten in Oslo werken een dag voor Rampen- ronds. Alle goederen worden gratis ervoerd door Noorse spoorlijnen. Rode Cruis ontving veldlazaret met 24 bed den. Krantenbureau verzamelde 1 mil- iioen kronen in. Ingericht huis voor 1 personen verzonden. Honderden de kens voor Car-missie aangekomen in Nederland. Landel,jke acUe RodeNederland en Belg,. sw Kruis bracht 1 millioen op in geld en goederen. Vier deskundigen met 25 walkie-talkies gestuurd. Griekenland: Regering zendt 25 ton kren ten, 15 ton wijn en 25 ton rozijnen. Vliegtuig met dekens, levensmiddelen, medicamenten, schoenen en sigaretten aangekomen. Vliegtuig kan voor hulp verlening worden ingezet. De Staten-G<eneraal ontvingen van de ■•oor zit ter van het Griekse parlement, 'ohn Macropoulos, de volgende bood schap: ,,Het Griekse parlement heeft met Lepe droefheid de verschrikkelijke be- ■roevirigen van het bevriende Neder- andse volk door de reoemle, verwoes- ende overstromingen gevolgd. Hel Iriekse parlement heeft in zijn zitting 'an 4 Februari unaniem een besluit ge- omen om aan de Staten-Generaal van "ederland zijn diepste sympathie te be- uigen en om den Almachtige te bidden, at Hij het volk verder lijden moge be- paren". Denemarken: Twee Catalina-vliegboten ter beschikking gesteld. Uit fonds voor Landbouworganisaties 30.000 spaden en 175 kruiwagens voor Nederland aan gekocht. Frederiksberg biedt barakken aan. Aarhus schonk 1500 paar rubber laarzen. Financiële commissie uit Par lement zendt 40 ton textiel, 21600 kle dingstukken uit voorraad Bescherming Burgerbevolking. In Kopenhagen sor teerden 1000 personen hulpgoederen. Acht vliegtuigen met zandzakken, rub berlaarzen en rubberkleding vertrok ken. Deense fabrikant leverde op Val kenburg 1000 paar rubberlaarzen af. Toen hij hoorde, dat deze goederen dringend nodig waren, bestelde hij telefonisch nieuwe zending. België: Reder gaf 5000. industrieel 100.000 francs. Ned. gezinnen in Ant werpen willen 50 kinderen opnemen. Uit Gent vertrokken 3 vrachtwagens met kleding, medicamenten en schoei sel. Belgische Rode Kruis stelt hef- schroefvliegtuig beschikbaar. Vier vlie gers stellen zich eveneens beschikbaar. Alle kampeermateriaal van Nat. Bel gische- Jeugddienst naar Bergen Zoom en Roosendaal. Op het land goed van de Prince de Ligne kunnen 12 kinderen gehuisvest worden. Prof. dr Keizer van Vrije Universiteit te Brussel naar Nederland met kleding en levensmiddelen. Studenten, van Vrije Universiteit willen Zeeuwse ge meente adopteren. Ned. Ambassade te Brussel betuigt dank voor hulp. Bel gische bank geeft 25.000. Bioscopen stellen recette van één dag beschikbaar. Ministerie van Onderwijs zendt 100 bedden en matrassen. Neder lander in België gaf 200.000 francs. Consulaat verzond 25 ton goederen. Firma in Brussel gaf ƒ1000, Belgische destructiebedrijven willen helpen bij opruimen van kadavers in Zeeuws- Vlaanderen. Ambassade te Brussel ont ving tot gisteren 500.000 francs aan goederen en geld. Italië: Geneesmiddelenfabriek biedt aan medicamenten te zenden. Souvereine Orde van Malta stelt 5000 dollar ter beschikking. Dit bedrag wordt gedeel telijk besteed voor medicamenten en dekens. Ruim een half millioen gulden in Italië ingezameld voor Nederland, België en Engeland. Gevangenen en personeel van gevangenis te Rome ga ven 80.281 lire. In Ned. College te Rome is een mis opgedragen voor de slachtoffers. Instituut voor Hogere Wis kunde te Rome stelt beurs beschikbaar 200 Millioen lire door regering aan Rode Kruis toegewezen voor Neder land, België en Engeland. Uit Milaan zijn 150 brandweerlieden vertrokken, twee goederenwagons met jutezakken en een vliegtuig met rubberlaarzen. Pauselijke hulpcommissie heeft aange boden 2000 Nederlandse en 1000 Belgi sche kinderen te ontvangen. Rode Kruis in Milaan zamelde 35 millioen lire in. Turijn bracht 19 millioen lire op. Fir ma heeft 100.000 jutezakken en 3000 dekens laten verzenden. Gezant in Rome ontving in totaal 1.200.000 lire voor Ned. Rode Kruis. Engeland: Twintig medische studenten van St Thomashospitaal aangekomen op Schiphol met 20 kleine boten, 20 buitenboordmotoren, rubbervlotten en proviand. Uit Portsmouth is een vaar tuig, toegerust met radar, naar Rotter dam onderweg. Voorts arriveerden 2 vliegtuigen voor droppings van boten en levensmiddelen. Vissers uit Lowe stoft en Yarmouth, die zelf met over stromingen te kampen hebben gehad, stellen zich beschikbaar. In alle kerken is gebeden voor de slachtoffers in En geland en Nederland. Ned. kolonie te Londen heeft hulpcomité gevormd. Een motorenfabriek in Coventry zond 30 buitenboordmotoren. Canada: Twaalf ton goederen zijn reeds verstuurd. Directeur van de afd. Ram pen van het Rode Kruis naar Neder land. Parlementslid stelde voor 1.450 000 dollars over te maken, die overgeble ven zijn van watersnood in Winnipeg. Ottawa heeft hulpcomité gevormd. Scheepvaartmaatschappijen, die lijnen onderhouden tussen Canada en Europa, zullen alle goederen gratis vervoeren. Leger des Heils zond ƒ38.000. Iedere avond worden op de korte golf berich ten over de watersnood uitgezonden. Luxemburg: Rode Kruis zendt goederen t.w.v. 100.000 francs. Regering heeft 2000 dekens gezonden. Overal zijn in schrijvingen geopend. Schoolkinderen te Echternach brachten 7000 francs bij een. Ned. families stelden hun huizen beschikbaar als verzameldepots. Bij de Ned. Vereniging in Luxemburg zijn reeds 150.000 ton goederen verzameld. "Tunis: Rouwdienst gehouden. Malakka: Ned. personeel van een ha-n- delsondememiing geeft 10 pet van salaris. Singapore: Nederl. gemeenschap geeft 62.500. Marokko: Kleremzendiimig via Parijs. Ierland: Twee ton dekens van Ned. ko lome en Ieren Komende weken nog 12 ton. Ierse Rode Kruis schonk lakens en dekens voor 200 bedden. Tsjecho-Slowaküe: Tsjechische legatie geeft ƒ300. Saarbriicken: Zes vrachtauto's met kle ding, schoeisel en levensmiddelen en 700 ton, kolen onderweg. Poliitie zond afdeling genue en 2 veldkeukens, een motorboot en rubberboot. Ook twee brandweerauto's onderweg, Zuid-Afrika: A-We deviezembepalingen \oor hulpverlening vervatten. Ned. Gemeente in Kaapstad schonk 5.000. Zd-Afrikaanse regering geeft ƒ500 000 voor Engeland en Nederland. Coördi nerend Gouverneur-Gene raaltfonds op gericht. Finland: Regering geeft ƒ750.000 en 20 miilildoeri mank voor prefabricated hui zen voor" in tota®l 600 personen. Ko men 20 Februari naar Nederland. Voorts 12 barakken elk voor 600 per sonen, 500 situiks standaard gezaagd hout. 440 vadem rondhout voor dijk- reparatie en 10 ton isolatiemateriaal reeds verladen. De hulpverlening EEN STROOM VAN GOEDE GAVEN LLE PROVINCIËN VAN NEDERLAND hebben baar schilden van broederschap, behulpzaamheid en medeleven geheven in de strijd tegen de nood, die een deel van ons vaderland trof. Lang niet alles is hekend van wat ieder doet, maar de enkele gevallen, die openbaar worden gemaakt, sluiten in zich de dankbaarheid aan allen, die liet. hunne deden. Zuid-Holland: De collecte in Lexmondi heeft f 18.000 opgebracht. Het hoofd bestuur van de Loge van Vrijmetsela ren heeft i 100.000 overgemaakt ten bate van het Rampenfonds. De bezoe kers van de beurs te Rotterdam heb ben f 130,000 bijeengebracht. De Rode Kruiis-collecte in Voorburg heeft f 19.000 opgebracht. Moeaicapelle heeft f 11.500 bijeengebracht, f37.000 bracht de gemeente Zevenhuizen ten bate van het Rampenfonds bijeen. Krimpen a/d Lek heeft f 10.000 geschonken. Rotter damse beeldende kunstenaars hebben enkele werkstukken afgestaan, welke a.s. Zaterdag verkocht zullen worden. De inwoners van Zwijndrecht hebben ongeveer f90.000 bijeengebracht. Dp inzameling in Delft loopt naar- de twee ton. Noord-Holland: De schaalcollecten in de in de R.K. kerken te Amsterdam heb ben tezamen f 190 000 opgebracht Een concert, dat Zondag in de Oude Kerk werd gegeven door Jo Vincent en An nie Woud heeft f 1000 opgebracht Be manningen van 19 schepen van de mij Nederland hebben f 28.968 bijeenge bracht. Een orchideeënkweker te Aalsmeer heeft 50 orchideeën geveild ten bate van het rampenfonds. De opbrengst was f 2151. De afd. Haarlem van het Rode Kruis heeft f 191.765 bijeenge bracht. Van - bedrijven aldaar ontving men f 67.000. de ingezamelde goederen bedraagt on geveer ƒ140.000. waaronder 220.000 kg veevoeder. De totale opbrengst van collecten in Deventer bedraagt ongeveer 150.000. Meisjes vam de huishoudschool te De venter „collecteerden" dezer dagen met 90.000 oliebollen. De opbrengst was ƒ12.217. Frankrijk: Bordeaux schonk ƒ60.000 voor Nederland. België ai Engeland. De Coca-Colafabriek heeft 90.000 gege ven. Kinderen kunnen terecht bij 20.000 Franse gezinnen. Ministerraad zal coördinatiecomité instellen voor de hulpverlening. Een vliegtuig uit Nancy heeft 275 dekens en 50 dozen lijfgoe deren gebracht. Uit Duitsland is een Franse compagnie met 44 auto-kipwa- gens vertrokken voor herstel van de dijken. Een particulier heeft zijn be mande helicopter beschikbaar gesteld. Een vertegenwoordiger van de Wereld federatie van Oud-Strijders komt deze week naar Nederland om hulp te be spreken. Ver. van hoteliers te Lourdes wil 500 kinderen opnemen, het Con- seil du Patronat Frangais 50. De Pa- rijse Gemeenteraad stelde 5 millioen francs beschikbaar voor het onder brengen van 100 kinderen. Het Int. Chr. Vakverbond heeft tehuis voor 25 kin deren ter beschikking gesteld. Twee Rijnaken en een treiler uit Boulogne zijn vertrokken. Orange schonk ƒ5000. Regering stelde 2 helicopters en een Dakota ter beschikking. Air France zal alle goederen gratis naar Parijs bren gen. Franse Rijnvaart' heeft Rode Kruis een „vriendschapsschip" gezonden. Nantes stuurde 3 vrachtwagens met dekens en kleding. In Parijs zijn 8500 pakketten aan het vliegveld afgele verd. Alle Nederlandse en Franse weg vervoerders is vertocht gratis goede ren naar Nederland mee te nemen. In Algiers stromen giften binnen. De Franse GroothandebVereniging van de Verbruikscoöperaties schonk 500.000 francs. Locomotievenfabriek gaf ƒ30.000, het personéel 1500. Het Ned. agentschap van deze fabriek gaf 2500. Renaultfabrieken stelde 7 vrachtwa gens ter beschikking met levensmid delen. De Ned. Renaultfabriek gaf 4 personenwagens en 4 bestelwagens. Zuid-Amerika: Buenos Aires heeft 680 dekens en 500 lakens verzonden. Shell Cardon in Venezuela gaf 135.000. Oostenrijk: Een trein met 20 ambulance auto's en volledigpersoneel is ver trokken. In Oostenrijk is 300.000 a 400.000 gulden ingezameld. Zes ton tex- tielgoederen zijn per trein verzonden. Verenigde Staten: Op Schiphol zijn 50 buitenboord-motoren aangekomen. Ge zamenlijke waarde 100 000. Met het zelfde vliegtuig kwam kleding aan. die ingezameld werd door'New Yorkse schoolkinderen. Een New Yorkse fir ma heeft 50.000 ampullen penniciline ter waarde van 100.000aangeboden. Zondag arriveerde 7 ton kleding, in- In Verona (Italië) is een loterij uitgeschreven ten bate van de ge troffen gebieden in Nederland. De eerste prijs is: 2 kalveren. Dit zijn niet zo maar twee kalveren. Het zijn de jongste telgen van rund vee, door Nederland aan Italië ge schonken. toen dit land door de overstroming in de Povlakte werd geieisterd. Hier is waar geworden, dat hulp groeit uit hulp. gezameld door Holland Relief Incor porated. Kardinaal Spellman van New York heeft 10.000 dollar aan de Ne derlandse consul overhandigd. De stad Ottowa in Kansas wil een Nederlandse stad adopteren. Het Amerikaanse Rode Kruis schonk 10.000 dollar. Het hoofd- kwai-tier van de hulpactie te New York kan het binnenstromende geld niet snel genoeg tellen. Reeds 15.000 dollar is binnen. Australië: In Perth is een hulpcomité opgericht. Men heeft alle Nederlanders in West-Australië verzocht een dag loon af te staan. Regering schonk 50.000 pond sterling. Nederlandse immigran ten hebben 5000 Austr. ponden opge bracht. Rode Kruis schonk 400 pond. Australië overweegt personen uit Ne derland sneller te laten immigreren. Zondag zijn speciale kerkdiensten ge houden. Nieuw-Zeeland: Tonnen kleding en 2000 pond ingezameld. Portugal: Vandaag is een vliegtuig met 4 ton militaire voedselrantsoenen, de kens en rubberhandschoenen vertrok ken. Vele arbeiders werken over en dragen loon af. Goederen ter waarde van verschillende millioenen escudos zijn ingeladen in s.s. India. De Portugese Caritas wil 1000 tot 1500 kinderen op nemen. Een KLM-viiegtuig uit de West heeft goederen meegenomen. Zweden: Geld en goederen ter waarde van ruim 314 millioen gulden zijn in gezameld. Zondag zijn in alle hotels, café's, stations en in de treinen collec tes gehouden. Inzameling in Halstham- mer. Schoolkinderen in Gevle droegen 600 kronen, verdiend met sneeuwrui men, bij. Zweden heeft 100.000 leger- dekens. een grote partij damwandhout en 4 betonmolens gezonden. De Ned. legatie ontving 150.000 kronen. Een Zweedse fabriek heeft 1000, 500 pri mustoestellen en 250 petroleumlan- PROMOTIES LEIDEN. Gepromoveerd tot doctor in de is- en natuurkunde op proefschrift getiteld Adult ace, an ihvestigation based on certain aspects of growth curves", de heer H. R. van der Vaart, geboren te Makassar en thans wonende te Leiden. De promotie geschiedde im laude. Op het proefschrift getiteld „het nitroserl- nosproduct van chloorphenol" promoveerde de heer A. Kraayeveld. geboren te Middel burg en thans wonende te Oegstgeest. Ook deze promotie geschiedde cum laude Gepromoveerd tot doctor in de geneesk- op proefschrift, getiteld ..Incontinentia urinae relativa (stress incontinence) en electro- therapie" de heer W. G. J. Hoofmann, gebo ren te Medan en thans wonende te Leiden AMSTERDAM. G.U. Bevorderd tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proefschrift ge titeld: ..Risico bij koop- in verband met eigendomsovergang" de heer A D Bonnet geb te Amsterdam Gepromoveerd tot doctor in de econo mische wetenschappen F. Hartog te Sche- veningen op proefschrift getiteld: Proble men der moderne economische politiek. EXAMENS. LEIDEN: Candldaatsexamen Nederlands recht mej. M. Moussault (Heemstede). AMSTERDAM. G.U. Cand. examen politieke en sociale wetenschappen mej H W v Woel- deren en mej L Twijnstra, Amsterdam. Doctoraal examen natuurkunde N C de Troye, Amsterdam: doctoraal examen wis kunde M de Vries. Haarlem: cand. ex. wis- en natuurkunde G I Oudemans, C Stokvis. 3 Stam en Tan Tjong Liat. Amsterdam. Candidaats-examen rechten J Bakkum. Amsterdam en N H C Wiering, Zwaae: cand. examen politieke en sociale weienschappen F Th v d Maden. Den Haag. Voor het kerkelijk examen: J Geers. W ICraayenhof, W den Toom en A J v Cruy- ningen, AMSTERDAM V U. Doctoraal examen theo logie ds J P Hartvel! te Bodegraven en C Klapwijk. Den Haag. GRONINGEN. Doctoraal examen genees kunde: mej T Pouwels. Eppel (cum laude), mej. A L Sauveplanne. Wassenaar, J H H van der Burg. Liem Sik Giok, A J G Cley. M G van der Zee. allen te Groningen. K H Lamberts. Maastricht. A M Lonr.ee. Den Haag J H Geling. Winschoten. F L J Sor.dermeijer, Schiedam. Candidaats-examen geneeskunde: J F Oos tenrijk. Groningen. Arts-examen le ged.: mej. H de Kroon, Warnsveld. mej. C Veenhoven, Groningen, R J Hauer, Hengelo, Bevorderd tot arts: J J Boer. Wildervank, taarns gegeven. Drie Zweden leverden in Den Haag 2100 dekens voor Rode Kruis af. In Halmstad is ƒ30.000 op gebracht, waarvoor dekens en matras sen zijn gekocht. De Zweedse radio actie bracht 1.250.000 kronen op. In alle kerken is Zondag gecollecteerd. Koningin Louise is aanwezig 'geweest bij een concert te Stockholm voor de slachtoffers. J c Dekker. Groningen. H A Homan, Haren (Gr.). Cand. examen letteren en wijsbegeerte (Nederlands): G W K J van der Zee, Gro ningen. Doctoraal-ex. rechtsgeleerdheid: mej. C M E van der Kraaij, Groningen. Bevorderd tot arts de heer J". P. Rijken (Beverwijk) -en ges-laagd voor het artsexa men le gedeeelte mej. E. M. L. Buwalda, mej. F. Abrahams en de heren K. L. Peper. J. van Dongen Amsterdam) en Th, E. Spar- rius (Heemstede). UTRECHT Geslaagd voor het doctoraal examen rechten A C L Maat. Utrecht, mej C Fuykschot. Utrecht, mej. L Boissevain. Zeist. Candidaats-examen rechten Em A Elsbach. Utrecht. H Beintema. Zeist. Doctoraal exa men Indisch recht mej. E M M Schrijver, Utrecht Vee-arts-examen E Klopping, Dul- vendreebt. J Kramer. IJlst. A Schukken, Nlj- laod, A M F de Bok. Breda. Candidaats-ex. veeartsenijkunde A M J Adank. Breda, G de Boer Giekerk. A Brand. Giessendam, R G Dijkstra. Zutphen, A Elgersma. Britsunj- Chr. Folkers. Leeuwarden. J F de Haas. Haarlem. Y H P Hardeman. Rijsoord. L Hogendoorn. Schipluiden, F P A Kuyper. Soest. A P v d Linden, Steggerda. G J W v d Mey. Nijkerk. F J Meutstege, Eibergen, B A J Molenaar. Amstelveen. E P Older.kamp. Deventer. R F P M Quaedvlieg, Den Haag. J W A Remmen. St Anthonis. C W J M v d Reit. Dinteloord. G Rypkema. Drachten, C Schalk. Hardinx- veld. mej. I Siebenga. Wageningen, J Slin gerland,Lekkerkerk, W J Smidt, Groningen. J W E Stam. Warnsveld, MEM Stumpel. Dordrecht. R v Swaay, Den Haag, mej. E G Toebes, Den Haag. P Werkhorst, Meppel. J Wille, Koudekerk a. d Rijn. A P Wouters. Breda. P H M Wijers. Veenhuizen. I Nathans, Arnhem ROTTERDAM: Candidaatsexamen econo mische wetenschappen mej. H. G. A. Vls- sink (Eindhoven): A. Ooms (Krimpen a. d. Leki. Doctoraalexamen economische wetenschap pen J. D. de Haan ('s-Gravenhage), Ch. H. M. Nijman (Rotterdam), F. Foudraine (Voor burg). G, van Wieringen (Rotterdam) en A. Hulsman (Rotterdam). Aan de V.U zijn geslaagd voor het doe. ex. rechten de heren F. W. Attema te "s-Gravenhage. D. Karsemeyer te Mui den. J. Kloosterman te 's-Gravenhage. E. D. Kraan te Vlaardingen en H. B. Frie- man te Enschede. Ziekenauto voor Rampenfonds De N.V. Hart Nibrig en Greeve te 's-Gravenhage heeft aan het Rampen fonds een compleet uitgeruste zieken auto, zes motorrijwielen en twaalf elec- trische naaimachines" (voor een totale waarde van f23.250,ter beschikking gesteld. Verwacht wordt, dat de marine van nationalistisch China de Finse tankboot „Wiima" zal onderscheppen, indien zij zal trachten communistisch China te bereiken met de 7.000 ton brandstof voor straalvliegtuigen uit Roemenië. (U.V.IJ.) Aandeelhouders worden uitgenodigd tot het bijwonen van een BUITENGEWONE ALGEMENE VERGADERING VAN AANDEELHOUDERS te houden op VRIJDAG 20 Februari 1953. des namiddags om drie uur dertig, ten kantore der Vennootschap: Laan van Meerdervoort 16 te 's-Gravenhage. PUNT VAN BEHANDELING Benoeming Commissaris. De voordracht van Commissarissen ligt voor Aandeelhou ders ter inzage op het kantoor der Vènnootschap. Aandeelhouders moeten, om op bovengenoemde vergade ring stemgerechtigd te gijn, hunne aandelen uiterlijk 16 Februari 1953 deponeren bij de Nationale Handelsbank N.V. te Amsterdam, 's-Gravenhage of Rotterdam tegen regu's. hetwelk tevens zal dienen als toegangsbewijs voor de vergadering. - Door. collectes en inzamelingen heeftkantoor der Vennootschap is geopend van 95 uur. Zaandam f 200.000 aan het- rampen- fonds geschonken. Bloemendaal bracht DIRECTIE, f 70.000 bijeen. Gelderland: In Aalten heeft een collecte f 35.678 opgebracht. Het college van Gedeputeerde Staten van Gelderland heeft f 250.000 geschonken aan het rampenfonds. De gemeente Eist heeft f 37 000 ter beschikking gesteld. Verwacht wordt, dat de gemeente Arn hem f 1.000 000 zal kunnen afdragen aan het rampenfonds. De collecte in de kerken te Nijmegen heeft ongeveer f 40 000 opgebracht. Collecten en an dere giften brachten f 150.000 op. Noord-Brabant: De gemeenten Hedel en Schijndel brachten f 17.000 bijeen. Hel mond stelde f 100.000 beschikbaar voor het rampenfonds, Bergen op Zoom heeft f 108.500 bijeengebracht. De pro vinciale Noordbrabantse electriciteits- mij P.NEM, heeft f 100.000 beschik baar gesteld voor het rampenfonds. Limburg: De Coöperatieve Verkoopcen trale voor eieren te Roermond heeft f 100.000 aan het rampenfonds geschon ken. De straatcollecte in Maasstricht bracht f 30.000 op. Op andere wijzé ontving men ruim f 400,000. Het perso neel van de kolenmijnen heeft Zater dag twee uur ten bate van het ram penfonds overgewerkt. De opbrengst van de veiling van kunst werken heeft te Maastricht f 2000 op gebracht. De zangver. ,-Mastreechter Staar" heeft Zaterdag een weldadig heidsconcert gegeven. Friesland: Wymbritseradeel heeft al meer dan 100.000 opgebracht voor het ram penfonds. Baarderadeel heeft al meer dan ƒ30.000 ingezameld. De opbrengst te Sneek is inmiddels gestegen tot ƒ60.000. Tzum bracht met ruim 1000 inwoners ƒ26.652 bijeen. Appelsga kwam met ƒ31.000 uit de bus. Wonse- radeel gaf 40.000. Groningen: Uit de' stad en provincie Gronamigen is tot op heden een be drag van 2 millioen gulden voor het rampenfonds bijeen. Utrecht: De gemeente Bunschoten beeft ƒ57.610 bijeengebracht. Het personeel van Van Gend en Loos zal een dag loon voor het rampenfonds afstaan. De directie zal het bedrag verdubbelen, waardoor een bedrag van 100 000 aan het rampenfonds overgedragen kan worden. De collecte in De Bilt heeft 45.500 opgeleverd. De lijsteneollecte in Jutphaas bracht 14.000 op, De ge meenten Ruwiel en Loenersloot heeft tot op heden aan geld en góed-eren 10.0ÖÖ bijéén gebracht. Overijsel: Ommen heeft ƒ50.000 gestort voor het rampenfonds. De waarde van Bijbels en psalmboeken voor de getroffenen Bij de ..Bijbelhulp" in Arnhem worden duizenden Bijbels, en psalmboeken uit het gehele land ontvangen voor de ge troffenen. Deze instelling distribueert de Bijbels en psalmboeken in samenwerking met het Nederlands Bijbelgenootschap. Een school te Joure zond reeds 40 nieuwe exemplaren. Er zijn zelfs huwelijks kanselbijbels bij. Het bij de Garuda Indonesian Airways gedetacheerde Nederlandse K.L.M.-perso- neel heeft een bedrag van ƒ60.000 van het reeds in Nederland door deze em- ployé's gespaarde .geld afgestaan ten be hoeve van ihet Rampenfonds. Natunrli|k heeft U reeds gestort op postgiro van het NATIONAAL RAMPENFONDS 518de STAATSLOTERIJ r 3. - >8 12464 f 1000; 3126 3337 1302» 7 13490 15231 1568» 17543 1809» 108.5 1181 1233 1600 1 I 56116 5932 6323 6342 650D 6982 7017 7332 7746 6260 5365 8652 8065 9471 9830 10021 10319 10114 10502 10611 10954 11416 12496 12800 12852 12909 12973 13253 13452 13849 14605 14867 15426 16697 17722 18175 18781 18846 19018 19096 19469 19741 19813 19837 20643 21037 21258 21627 21650 .d 1006 1114 1122 11SS 1192 1214 1223 1229 12-: 1335 1340 1344 1349 I 1.77 4 1586 1589 1592 1252 1289 1408 1438 1439 1442 14-18 1620 1659 1675 16S0 1696 '1714 795 1827 1832 1850 002 2021 2080 2086 :24S 2267 2305 2319 2424 2455 2498 2508 2540 2691 2708 2744 2752 2758 2762 2817 2900 2923 2926 2958 2964 2972 3038 3122 3145 3147 ■3218 3264 3271 -3279 3282 3321 3349 3355 3389 3442 3450 3487 3491 3506 3515 3518 3576 3618 3621 3678 3703 3711 1851 1887 1892 19(18 1927 1949 1952 1971 1982 2146 2147 2153 5159 2188 2202 2221 2239 2240 2337 2364 2366 2376 2385 2410 2412 3858 4103 •1692 4701 -1780 4818 5016 5026 503-1 4123 4133 4141 4564 4566 4670 4926 4975 4976 5216 5221 5223 -5121 5134 5297 5304 5316 5346 5347 5359 5363 5387 5424 78 5485 5-191 5527 5536 554 i 5603 5696 5708 5725 5737 6277 6273 6296 i 5768 5839 5892 5-109 5996 6005 6037 i TM-, 7 '.VI 77 !S 7771 77i', 7 77-1.3 7197 7212 7219 7232 7266 9813 9811 9,367 7620 7657 7678 7698 7900 7936 7980 7988 8191 £200 8214 8250 8457 8471 8484 6492 9588 9646 9653 9698 9766 9776 9789 3 12319 12325 12335 7 12561 12582 12597 7 12903 12926 12933 0 132.30 13277 13292 6 13633 13669 13727 12120 12134 12163 1! 7 14519 14552 14570 1- 4 147S7 1-1700 14802 1- 2 15045 15090 15100 li 2941 12943 12993 130O1 3.114 13332 13338 13446 3749 13759 13794 13836 14046 14068 14368 14370 9 12233 12232 8 12191 12508 0 12769 12821 7 14355 1 1 14017 1- 7 14891 1 13840 13868 11098 14099 14375 144-12 14669 14698 14924 14980 15261 15262 15469 15479 15777 15782 161S9 16207 16218 16256 16282 ll 16153 16483 16397 16506 16522 li 16853 16890 16925 16932 16974 lc 17021 17025 17033 17031 17091 1 17222 17221 17226 17278 17290 12256 1227S 12512 12537 12830 12846 13081 13154 13484 13511 13892 1.3937 14105 14141' 14486 14505' 14725 14729 15001 15003 15269 15283 15526 15527 15790 15839 16136 16187 16373 16109 16833 16839 te is te 21862 21884 21895 21929 219; Rectificatie: Prijs 200: 5229 moet zijn 5237 ƒ60: 5159 moet zijn 2159. Bij de prijzen van 60,leze men 15439 i.p.v. 15339 en 16497 i.p.v. 16397. Eén van de vele - veelal exclusieve - foto's uit onze speciale foto-editie, die heden is verschenen. Opbrengst GEHEEL ten bate van het Nationaal -Rampenfonds Velen stelden hun werkkracht kosteloos ter heschikking. „Het Vader land fotografeert, redigeert, zet en drukt deze uitgave - uiteraard - ook geheel gratis. Bestel meteen deze speciale foto-editie! Dit betekent: waardevolle hulp NU, waardevol bezit LATER BESTEL DIRECT (snelle hulp is dubbele hulp Storting op girono. 122700 t.n.v. Het Vaderland. Vermeldt hierbij „Foto-editie", alsmede het adres, waarheen de krant gezonden moet worden. Stort U meer dan de vastgestelde prijs, dan komt dit vanzelfsprekend ook geheel ten goede aan het Nationaal Rampenfonds. Stort U per giro, dan gelieve U niet op andere wijze eveneens te bestellen. Telefonisch 184.340* toestellen 39 en 41 Alle kiosken Loketten van Het Vaderland Alle bijkantoren en agentschappen van Het Vaderland.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4