Inzameling voor „Keer het tij" bracht al bijna anderhalve ton op Lijstcollecte f 70.000.-, straat collecte f 20.000.- Giften stromen nog binnen Dordtse M.T.S.'ers gaan onvermoeibaar voort met steunverlening Lokalen voor het verkeersonderwijs Formosa bereidt zich voor op aanvallen op het vasteland Ootmoed en bezinning NIEUWS UIT Dordtsch Dagblad Pag. 2 jes van hun eigen inzamelingen over onmiddellijk waren de bestuurders er van bereid om „Keer het lij" uit de nood te helpen. Het gaat nog dooi T-. 77 rs -i7 Geluidswagens riepen om, dat uit het ue bevolking van Dordt heeft op indrukwekkende wijze ge- feu, dat de speidjes van andere organs- reageerd op de oproep tot milddadigheid van het comité, dat onder het saties verkocht werden niet eeconciu- zrj,deerd mocht worden, dat de opbrengst mono ts.eer net tij een grootscheepse geldinzameling voor de, door daarvan voor die verenigingen was. Wij de watersnood getroffenen organiseerde. In ons blad van Zaterdag willen hier nog eens nadrukkelijk op wy- konden wij meedelen, dat de inzameling Vrijdag reeds een fabelachtig ^uden 'die i'ndrnk MnneS"wekte!,d)ï. bedrag tot resultaat gehad had. Toen was op de lijsten binnengekomen ;daai zou nei uoue aai ueze dagen J-- - - -- zulk prachtig werk aoet, straks wellicht nadeel ondervinden als het zijn eigen, jaarlijkse inzamelingscampagne houdt. Het is de gewoonte, dat men bij derge lijke fantastische collecte-opbrengsten gaat uitrekenen wat het gemiddelde per hoofd en per gezin is. de som van 70.000 en, girostortingen, acties van scholen en bedrijven en aan comité-leden ter hand gestelde bijdragen meegerekend, was er al een bedrag van meer dan een ton. De straatcollecte van Zaterdag nu heeft opgebracht rond 20.000. Een bijna even groot bedrag kwam nog binnen per giro enz., zodat tot dusverre geboekt kon worden plm. 139.000. Met deze opbrengst worden die van alle andere, tot nu toe in Dordt gehouden collectes belang rijk overtroffen. Het geweldige bedrag is er een duidelijk bewijs van, dat ook de Dordtenaren innig meeleven met de door de ramp van vorige week Zondag zo zwaar getroffen landgenoten. Niet alleen intussen bleek dit uit de royale bijdragen. Ook het grote aantal collectrices en col lectanten, uat zien voor aneuewemuug aan ae inzamelingsactie siwam aanmel den, was ei" een veronjaena tegen van, aat Dorat niet wil acmeronjven ais net gaat om zwaar oeproeiaen ojj te staan, net comité neeft naia gewenkt om run nen ae termijn van arie aagen met suc ces deze inzameling te organiseren. Voor- ai veel werk neert ae neer C. J. Ruurs aan ae collecte genaa. Hij traa namelijk up als penningmeester en aeze functie is oij een grote inzamelingsactie nu niet oepaaia ae nentste oaau. tieiukkig zag ue neer nuurs zich. van veei meaewer kung verzekerü. Gioie offerbereidheid. Het is twee dagen op het Dureau van de gem. infectie voor lichamelijke op- voeuHig en sport omgekenci Oruk weest. Collectanten liepen in en uit, net- zij om hun lijst of dus te halen, netzij om ai te rekenen, hen vry grote telcom jmssie zorgae er voor, uat ue zaken viot verliepen. De mensen, die met de lijsten langs de Huizen gingen, waren best te spreken over Qe resultaten en vooral ook over ae wijze, waarop zij aoor iedereen ont vangen weraen. Soortgelijke ervaringen naaoen ae buscoliectamen, van wie er kateraagochtend vroeg ae stad al in zwemmen. Omroerend soms was de offerzin, die bij velen van onze stadgenoten Oieek te jeven. Wij aenken bijvoorbeeld aan aat ouae vrouwtje, aat vijf guiaen wuae geven en met een tientje wuae betaxen. roen de collectrice niet terug kon ge ven, zei ze: üan zal ik inpiaais van vijf maar tien guiaen geven, want ik stuur u met zonder mijn pijdrage weg. Geluk kig kon het tientje gewisseld worden. Vyf gulden was namelijk al een heel kapitaal voor de oude dame. Verschil lende collectanten zulillen van derge lijke ervaringen kunnen vertellen, ledereen was bereid om te geven en heel vaak werd er ver boven de draag kracht gegeven. Insignes tekort Dit alles stemt tot verheuging en iedereen, die aan deze collecte meege werkt heeft, zal er goede herinneringen aan bewaren. De Dordtenaren hebben zich van hun beste zijde laten zien. Prac- tisch niemand liep Zaterdag zonder het eenvoudige insigne van „Keer het tij" op straat. Ja toch, er waren ook mensen, Ook Esperanto helpt.... Van de voorzitter der Saarlandse Es- perantovereniging in Homburg, Saar land,, is de mededeling ontvangen, dat hij aan enige kinderen uit de getrof fen gebieden voor enkele weken gast vrijheid wil verlenen. Homburg is een stadje met 24.000 inwoners. Verder wordt door deze Esperanto- vereniging gevraagd om adressen van Esperantisten uit de getroffen gebie den, die zich in moeilijkheden be vinden, opdat voor toezending van kledingpakketten kan worden gezorgd. Hun, die daarvoor in aanmerking wensen te komen, wordt verzocht zich te wenden tot onze stadgenoot, de heer C. Nelson. Van Slingelandtlaan 30, Dordrecht. (Delegito U.E.A.) Uni- versala Esperanto Asocio. Beroepsbrandweer- personeel Daar de Branweerwet de bevoegd heid van benoeming, schorsing en ont slag van beroepsbrandweerpersoneel, weer in handen van B. en W., in plaats van in die van de burgemeester, neeft ge legd behoort het Dordtse ambtenaren reglement in dezelfde zin te worden gewijzigd. B. en W. stellen daarom de raad deze wijziging voor. Benoemingen Ter benoeming in het algemeen be stuur van de stichting voor lichamelijke opvoeding en sport, wegens periodieke aftreding van de heren P. J. K°°P~ man H. J. J. M. Lips, mr. P L. van de Polder en dr. F. Vriesendorp, hebben B. en W. de volgende voor- drachten gemaakt: a F. TJ-TKw0prJ1.^1' H. J. J. M. Lips, b. H. J. J. M Dps mr P L. van ce Polder, c. mr P. u van de Polder, dr. F. Vriesendorp. e. dr. F. Vriesendorp, P. J. Koopman. Lijsten slachtoffers liggen ter inzage In het gebouw van het Roode Kruis aan de Singel 162 liggen dagelijks lijs ten met de namen van slachtoffers ter inzage. Tien gulden heeft de 18-jarige krui deniersbediende W. Z. gestolen in de zaak van D., waar hij werkzaam was. In de Noorderkerk bracht de col lecte, die gisteren voor de getroffenen is gehouden, f 2.000 op. die met een speldje van het Vacantie- kinderfeest. van het „Zwakke Kind" of van het Rode Kruis getooid waren. Wat was namelijk het geval? De commissie had een respectabel aantal insignes laten maken, een aantal, dat gebaseerd was op ervaringen, die men elders met de inzamelingen voor het Rampenfonds had opgedaan. Het liep bij het collectanten-corps echter storm en Zaterdagochtend reeds kwam men insignes tekort. Gelukkig hadden bovengenoemde organisaties nog speld- Ook wij willen dat graag doen, maaT aangezien de giften nog steeds binnenstromen en het tot dusverre binnengekomen bedrag nóg groter zal worden, stellen wij dat even uit. Per slot van rekening moet bij de opbrengst van „Keer het tij" ook nog die van de in de kerken gehouden inzamelingen ge teld worden. Toneelclub gaat op toumée De Dordtse M.T.S.ers van wie velen zich reeds zeer verdienstelijk hebben gemaakt in hun actieve strijd tegen het water langs de dijken en in de overstroomde ge bieden en die een belangrijke bij drage hebben geleverd aan de hulp aan de getroffenen, willen nu weer geld bijeenbrengen voor het Na tionale Rampenfonds. Zoals reeds werd aangekondigd zou de M.T.S.Toneelvereniging op 13 Fe bruari het stuk „Als de klok waar- schuwt" van R. en C. R. Fenstra op- voeren onder regie van de heer Ch. Walsen. De opvoering van dit stuk n Dordrecht zal ongeveer een maand wor den uitgesteld maar voor die tijd zal het in verschillende plaatsen in het Noor den van het land op de planken wor den gebracht. Op initiatief van Dr. T. Melder hebben de M.T.S.-ers namelijk besloten om met dit stuk geld te gaan verzamelen voor het Nationaal Rampen fonds in een deel van Nederland, dat r hun mening het meest geschikt voor is: het Noord-oosten. Vrijdagmiddag is een groepje van hen per auto vertrokken om het een en an der te gaan regelen en zij zijn erin ge slaagd een tournee te organiseren. Hier bij hebben zij belangrijke steun on dervonden van de burgemeesters van verschillende plaatsen, van eigenaren, die hun zalen gratis ter beschikking stelden en van de M.T.S. te Groningen. Verder verleende de fa Lips een mach tige steun door het vervoer van de toneelbenodigdheden voor haar rekening nemen. Eeist Assen Het stuk zal Dinsdagavond a.s. voor de eerste keer worden opgevoerd in Assen, dat het centrale punt van de groep zal worden. Woensdagavond zal het in Groningen en Donderdagavond in Meppel gaan. Men verwacht dat de tournee een week zal duren en dat o.a. Amerikanen maken zich verdienstelijk Aan het Gemeentelijk Waterleiding bedrijf in onze stad werkt thans een groep Amerikanen. De mannen, die afkomstig zijn van het Amerikaanse leger in Duitsland hebben speciale waterzuiveringsinstallaties meegebracht, die thans bij het bedrijf zijn ingescha keld om de watervoorziening van Dor drecht goed te laten verlopen en om het water, dat zoals ieder wel weet sinds het uitbreken van de ramp af schuwelijk om te drinken was, weer beter te maken De mannen kregen Zondagochtend bezoek van een hef- schroefvliegtuig. een van die monster achtig uitziende stalen vogels, die in de afgelopen dagen zoveel ontzaglijk mooi werk hebben gedaan. Het ner veus bewegende brok techniek daalde in een wilde dwarreling van sneeuw vlokken op een terreintje bij de water toren, deed zijn boodschap en vertrok korte tijd later naar elders waar men hem weer nodig had. nog plaatsen als Deventer en Emmen zullen worden bezocht. Men heeft nog plannen om behalve door middel van en treegelden op een andere manier geld te verzamelen, en verder ligt het in de bedoeling om de Regionale Omroep Noord in te schakelen. Het programmablad dat bij gelegen heid van de opvoeringen zal worden uitgegeven, zal de' vorm krijgen van een 'herinneringsalbum aan de nationale ramp, o.a. door er foto's van de overstro mingen in Dordrecht en omgeving in a: te drukken. Ook dit zal naar men hoopt geld in het laatje brengen voor het grote doel: hulp aan de getroffenen. Inderdaad een actie, die de M.T.S., welke al zoveel goeds heeft gedaan, eer aan doet. Ontruiming van scholen Vandaag zou men de patiënten van Weizigt, die in de M.T.S. waren ondergebracht, weer naar het ge bouw aan de Krispijnseweg ver voeren. Ook het gebouw der land bouwscholen is al weer ontruimd. De andere schoolgebouwen zullen zo spoedig mogelijk weer in orde worden gebracht. Drie plunderaars in Dordt gearresteerd Ook de Dordtse politie heeft drie Ne derlanders moeten arresteren, die zich vergrepen aan voor geëvacueerden be- bestemde goederen. Een hunner, de 24- jarige automonteur J. T. F. ging zelfs zover een kijker te halen van de hals van een der slachtoffers. Deze man, die in Haalderen woont, nam bovendien te Willemstad een aak kleding weg. Dit laatste deed ook de 23-jarige bootwerker W. J. J. uit Nijme gen. Beiden zijn naar de politie te Wil lemstad gebracht Voorts is aangehouden de 26-jarige Haagse bouwvakarbeider L. JA. van D., die op een schip, dat evacué's ver voerde van Zïerikzee naar Dordrecht, een flinke hoeveelheid Rode-Kruis goe deren stal. Deze overlaat is aan de politie uitgeleverd. In de school aan het Geldelozepad Op de openbare en bijzondere lage re scholen wordt het verkeersonderwijs gegeven aan de hand van de „Leidraad voor het Verkeersonderwijs. aldu schrijven B ne W aan de gemeente raad. Voor het aanschouwelijk verkeerson derwijs werden destijds maquettes ver vaardigd, welke in lokaliteiten der ge meente werden opsteld. Voor dit doel werd indertijd o.m. in het schoolge bouw aan het Geldelozepad 35 een ver- keerslokaal ingericht. Door de bijzondere omstandigheden tij dens en na de oorlog kon, wegens ge brek aan lokaliteit, het aanschouwelijk verkeersonderwijs niet worden gegeven. Thans doet zich de gelegenheid voor om voor dit onderwijs weder lo kaliteit beschikbaar te stellen. In het schoolgebouw aan het Geldelozepad 35 is door de ontruiming van de beneden verdieping van dat gebouw door de Prinses Julianaschool, (Krispijn) een aantal lokalen vrijgekomen. Om het aanschouwelijk verkeersonderwijs goed tot zijn recht te doen komen, zijn drie lokalen nodig, t.w. twee voor het op stellen van verkeersmaquettes en één voor het geven van theorie en filmles- sen. Tn verband met de grootte van de in middels vernieuwde maquettes dient de scheidingsmuur tussen twee lokalen aan de straatzijde weggebroken te worden. De hieraan verbonden kosten, alsmede die van de verdere bijkomende werken •orden op plni. ƒ3.100.— geraamd. Gezien het grote belang, dat verbon den is met het geven van goed verkeers onderwijs aan onze jeugd, en omdat bovendien deze lokalen, na uitvoe ring van de hierbedoelde werkzaamhe den, ook gebruikt kunnen worden voor de verkeersopvoeding van weggebruikers, menen B en W dat bovengenoemde kos ten voor het beoogde doel ten volle ver antwoord zijn. Verpachting van buffet in Kunstmin Vanmorgen is de verpachting gehou den voor het buffet van het gebouw Kunstmin. De inschrijvers waren de heren J. van der Vorm met f 8.500.en J. de Haas met f 9.220.zodat dus de huidige pachter ook nu weer de hoogste inschrijver is. Bijna f 1000.- Tijdens kerkdiensten, die gisteren in „De Mijl" zijn gehouden, is een collecte voor het Rampenfonds gehouden. De opbrengst hier van is ƒ971.09. Ouden van dagen geven 500.- Hoewel de Algemene bond van ouden var dagen, gezien het feit dat 70 afdelingen ir het rampgebied lagen, zelf zwaar is ge troffen, heeft de afdeling Dordrecht toch l 500.afgestaan aan het. Rampenfonds. Bo vendien ontwerpt men een steunregeling. Spaarbank De Spaarbank te Dordrecht. Johan de Wittstraat 2, deelt mede. dat Spaarbank boekjes van Nutsspaarban'ken uit de over stroomde gebieden bij haar Hoofd- en Bij kantoren ter behandeling worden aangeno- PATRONEN, Vaii^he^en. af kynnetq be- steldelcnifjpafronen (Noyi32) nerenpyama aan ons kgntoor afgehaald t^orden. Dubbeldam R.K. kerken brachten bijna f 10.000 bijeen De collecte voor het rampenfonds heeft de Rooms-Katholieke Kerken te Dordrecht de volgende bedragen opge bracht: Antoniuskerk f 5.800; Bomfaciuskerk 2.100; en Onze Lieve Vrouwekerk 1.620. Totaal f 9.520,— Evacué's moeten zich laten inschrijven Dringend wordt alle evacué's te Dordrecht, die zich nog niet hebben laten inschrijven, verzocht zich dit zo spoedig mogelijk te laten doen in het gebouw van het Roode Kruis aan de Singel 162. Oproep tot steun Dinsdag, 10 en Woensdag, 11 Febru ari zullen gelden worden ingezameld. De opbrengst zal gestort worden in het Rampenfonds. Bijdragen kunnen desge wenst ook gestort worden op giroreke ning 314405 ten name van de Boerenleen bank te Dubbeldam. Onderstaande personen vormen het plaatselijk comité en hebben zich met organisatie der geldinzameling be- ist: J. P. M. Beelaerfs van Emmichoven. burgemeester, voorzitter. L. Emmerzaal, Ned, Herv. predikant, vice-voorzilter. Mevr. A. Lugthart-Breel, secretaresse, Krommedijk 3. H. Preesman, kassier der boerenleenbank, penningmeester. Burg. Jaslaan 24. gironummer 314405. A. J. Poeiert, hulpprediker. Rijksstraatweg 17, 2e Tol. H. C. van Eek, Dordwijklaan 3. Mevr. P. J. Kruithof-Kayen, Zuidendijk West 26. P. in 't Veld, Zuidendijk Oost 47. G. de Bruïjn, Haaswïjkweg Oost 2. A. van Walraven, Burg. Jaslaan 2. H. I. AMBACHT De collecte in de dienst van de Vrije Evangelische Gemeente, die is gehouden voor de getroffen gemeen ten van de V. E.-Bond, heeft in H.-I.- Ambacht f 134,22 opgebracht De collecte, die ten bate van het ram penfonds gisteren in de Herv. Kerk te Hendrik Ido Ambacht is gehouden heeft f 3164.05 opgebracht. Stromen geld vloeiden het kantoor van de heer Ruurs binnen Mevrouw Van der Dussen en de heer Ruurs bezig om het geld te sorteren, wat oip zichzelf al een heel werk was. In de jongste zitting van de Amerikaanse senaat heeft de democratische senator Sparkman critiek geoefend op de neutralisatie van Formosa. Hij vroeg of de steun aan de nationalistische Chinezen voorrang zal hebben boven die aan Europa, Indo-China of zelfs Korea, nu Formosa aanvallen op het vasteland voorbereidt. De onafhankelijke senator Morse stelde de regering voor, een bijeenkomst van de belangrijkste ministers van de met de V. S. verbonden staten te houden om tot eensgezinde politiek in Azië te komen. Sparkman steunde dit voorstel. in gevecht geweest met communisti sche troepen. De luchtmacht was voort durend in actie. Er werden in een Luchtgevecht twee Migs neergeschoten. Volgens een bericht van radio- Peking is de militaire kracht van Noord-Korea sedert het begin van de oorlog verdrievoudigd. De vijfde ver jaardag van het Noord-Koreaanse leger is gevierd met leuzen tegen Amerika. Generaal Clark heeft bekend ge maakt, dat het Zuid-Koreaanse leger met twee divisies zal worden uitge breid. Het leger bestaat thans uit 14 divisies met 200.000 man en houdt tweederde van het 250 km lange front bezet. Nieuwe gevechten op en boven Korea Generaal Olmsted, belast met de Amerikaanse hulp aan Formosa, is gisteren uit Taipeh, de hoofdstad van Formosa, naar New Vork vertrokken. Hij verklaarde onder de indruk te zijn van het moreel van de nationalistische troepen, en zeide, dat vrij China thousiaste hulp" verdient. De opperbevelhebber van de Chinees- nationalistische Marine, vice-admiraal Ma Tsji-Tsjoeang, heeft in Néw York medegedeeld, dat de 600.000 nationalis tische manschappen op Formosa zich onafgebroken voorbereiden op het offensief tegen het vasteland. Tsjiang Kai Sjek rekent op de steun van For mosa's acht millioen zielen tellende bevolking en op die van twaalf mil lioen Ghinezen in vreemde landen bij deze voorbereiding. De Amerikaanse vloot heeft bekend gemaakt, dat minstens vier oorlogs schepen op korte termijn beschikbaar kunnen zijn voor het bombarderen met geleide projectielen op Korea. De zevende vloot ligt voorts gereed voor elke voorkomende taak. Langs het gehele Koreaanse front zijn in de nacht van Zaterdag op Zon dag patrouilles van de verbondenen Maandag 9 Februari 1953 OP de onvergetelijke Zondag, die rouw bracht over Neder land, is een week van verwarring en ontreddering gevolgdDe j kranten stonden vol met droeve berichten en biedt heel vaak in 'deze angstige tijd van oorlog en i gerucht van oorlog het dagblad •weinig nieuws, dat tot voldoening, j opgewektheid en blijdschap stemt, I ditmaal maakten de trieste berich- Iten toch wel een onuitwisbare in- druk. Het bloed kruipt waar het niet j gaan kan en dat geldt tenslotte niet j alleen voor een familie, maar voor leen geheel volk. Wij vonden het, nog maar kort geleden, vreselijk, [dat de overstromingen in Italië zoveel slachtoffers eisten. Nu even wel was het geen kwestie van „vreselijk vinden", nu leden en lijden alle Nederlanders mee met de landgenoten, die zo wreed ge troffen zijn door de wilde wateren. IN die week van verwarring en ontreddering tekende zich de diepe waarheid van het hierboven [geciteerde spreekwoord klaar en I duidelijk af. Onmiddellijk werden hulpacties georganiseerd, door het Rode Kruis welks waarde voor ons volk we deze dagen meer dan ooit beseffen gebundeld en ge concentreerd. In al die hulp lag de vervulling van Gods opdracht tot naasten liefde en het was en is indrukwek kend om te zien op welk hoog plan men komt als men zich, met weg cijfering van zich zelf, opmaakt om de in nood verkerende naaste te helpen. Indrukwekkend, maar beschamend tevens! Omdat er van naleving van het gebod tot naasten liefde zo bitter weinig terecht komt als er geen ramp gebeurd is, als geen stormvloed een volk in rouw gebracht heeft. In Dordt en omliggende plaatsen heeft men krachtig aan de hulpacties deel genomen en nog steeds, ondanks het feit, dat toch ook in deze con treien veel schade is geleden, wor den ontroerende voorbeelden van deelneming met en offerbereidheid voor de getroffenen gegeven. Aan de Binnen Kalkhaven verrijst een berg Een berg van duizenden kledingstukken.... De toevloed is zo groot, dat men er welhaast geen raad meer mee weet. „Nederland's stoer zelfvertrouwen" De „Times" schrijft naar aanleiding van de overstromingsramp in Nederland: „De wereld, en niet in het minst het En gelse volk, zal het gaarne te hulp ko men. Maar Nederlands herstel zal door de beproefde kwaliteiten van de Neder landers zelf tot stand worden gebracht". De „Manchester Guardian" schrijft: „Met hun zuinigheid en stoer zelfver trouwen zullen de Nederlanders zeker met terugschrikken voor de ontberin gen, die zij wellicht zullen moeten ver duren om hun verloren land weer op zee te veroveren". Verboden voor vliegtuigen Teneinde de reddingswerkzaamheden boven en in de nabijheid van de over stroomde gebieden in het Z.W.-deel van Nederland niet te bemoeilijken, is het vliegen boven dat gebied tot nadere aankondiging verboden voor alle lucht vaartuigen. Dit verbod is niet van toe passing op luchtvaartuigen die uitvoe ren: geregelde lijnvluchten, vluchten in opdracht van de commandant van de Nederlandse luchtmacht en vluchten, waarvoor voorafgaande toestemming van de directeur-generaal van de rijkslucht vaartdienst is verkregen. Roode Kruis geeft benzinebons uit Aangezien het voorkomt, dat voertui gen, welke in overleg met het Roode Kruis worden ingeschakeld voor trans porten naar en van de noodgebieden, door gebrek aan geldmiddelen zonder autobenzine komen te staan, heeft het Roode Kruis een aantal credietbons laten drukken, waarmee door bestuurders van deze motorvoertuigen op crediet auto benzine aan pompen kan worden be trokken. Deze bons. welke geldig zijn tot een nog nader te bepalen datum, zullen uit sluitend worden afgegeven door daartoe aangewezen functionarissen van het hoofdbestuur of de plaatselijke afdelin gen van het Roode Kruis. Elke bon geeft recht op 25 liter autobenzine. De bons zijn geldig bij de wederverkopers van alle benzinemaatschappijen. Het Roode Kruis doet een dringend beroep op alle pomphouders, deze bons bij aan bieding te accepteren. De benzinemaat schappijen zullen deze bons van hun pomphouders In betaling aannemen. Jongeman neergeschoten Windbuksen gericht op agenten De Amsterdamse politie werd Zater dagmiddag gewaarschuwd voor een vechtpartij in een perceel aan de Bilder- dijkkade. Twee agenten gingen er heen en juist toen zij bij de woning aankwa men vloog de deur open en stormde een vrouw naar buiten. Aohiter haar kwam een 27-jarige jongeman, die twee windbuksen meedroeg. Toen hij de agenten zag stopte hij en richtte de buksen op hen. Zij zochten dekking in een portiek. Twee andere agenten, die door een omstander waren gewaar schuwd, konden op een afstand niet zien wat voor vuurwapens de jongeman bij •zich had. Zij trokken hun revolvers en losten drie schoten. Een daarvan trof de jongeman in de rechterzij. Hij viel neer en is vervolgens naar het Wilhelmina gasthuis overgebracht. Later is gebleken, dat de ene wind buks geheel onbruikbaar was en dat de andere niet was geladen. De moeder van de jongeman heeft aan de politie verteld, dat hij geestelijk niet geheel normaal is. Droppingsterreinen mder de sneeuw -je vliegers van de vliegtuigen, die zijn ingeschakeld bij het hulpverle- ningswerk boven de rampgebieden, on dervinden thans veel hinder van de sneeuwval. De droppingsterreinen zijn nl. niet meer te onderscheiden Via de berichtendienst van de R.V.D. is weder om een beroep gedaan op een aantal gemeentebesturen in Zeeland om de droppingsterreinen ten spoedigste duide lijk af te bakenen. DE geestelijke leidslieden hebben hier, evenals overal elders in Nederland, in de kerkdiensten van gisteren de gemeente bepaald bij de nood, die over een deel van ons volk gebracht is en zij hebben ge wezen op het teken, dat iiv,h<s geruis der Wateren te 'verstaan geweest is. Bij hernieuwing echter hebben zij hun, die zich om het Woord_ verzameld hadden, de belofte mee gegeven, dat God eenmaal alle tranen van de ogen der bedroefden zal afwissen; dat in de nieuwe hemel en op de nieuwe aarde, als de zee niet meer zijn zal, geen dood is, noch rouw, noch gekerm, noch moeiteEen heilige troost! Op een Zondag van angst en beven, op een week van verwarring en ontreddering, is een Zondag van ootmoed en gebed gevolgd, van verstilling en berusting. Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 9 Februari, Aanvoer in totaal 1287 dieren, waarvan 466 koeien en ossen, 821 varkens. Prijzen per kg Vette koeien 2.84—2.94; 2.64—2,78: 2,10-2,40; var kens (lev. gew.) 1.83, 131, 1.78. Overzicht Vette koeien, aanvoer groter, handel levendig, prij'zen even hoger, prima's tot ƒ3,varkens (lev. gew.) aanvoer aan merkelijk ruimer, handel vlot, prijzen iets hoger, prima's boven notering. Advertentie. HOOG EN LAAG WATER Dinsdag 10 Febr. Hoog le get. 1.11 uur, 2e get. 13.52 uur. Laag le get. 8.50 uur, 2e get. 21.33 uur. Zwijndiecht maakt uitstekende beurt De Zwijndrechtse bevolking heeft tydens de inzameling voor het rampenfonds grote offerzin getoond. Er werd maar liefst f 90.000 opge bracht. Hierbij kan ook geteld worden de collecte in de Geref. kerk aan de Rotter- damseweg, ten behoeve van de Centrale diaconie, die samenwerkt met het rampen fonds. Deze bracht ongeveer f 5300 op. Voorts kwam bij de Boerenleenbank al f 3053 binnen. De stroom van giften duurt nog voort! In de Hervormde kerk. Kerkstraat, werd 1500.in gezameld.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2