IDorötsdj Dagbloï» Kerken waren vol, maar 't werk aan de dijken stond niet stil Meer dan 24 millioen gulden voor de kerkcollectes geteld waren Nederland rouwdeherdacht en offerde Al meer gaten worden gedicht Zweden bracht 6.5 millioen bijeen en in Parijs liggen enorme voorraden De tweede phase Charisma Aflossing 29ste Jaargang No. 7653 Bureau: Scheffersplein hoek Groenmarkt, Dordrecht. Abonnementsprijzen: per week 0.47; per maand 2.per kwartaal 6. Advertentieprijs 15 cent per m.m. Giro 194262 Telefoonnummers: Directie en admin. 3370. na 5.30 uur 7302. Redactie 5920. Klachtendienst abonne menten (van 6 uur tot half 8) telefoon 6677 Hoofdredacteur; Dr. E. DIEMEH Plaalsel. Directeur: P. A. JOEN Chei-stadsredactie: B. MENSEN Christelijk-Nationaal Dagblad voor Dordrecht en Omstreken .StantuasHd) is gheMpuen mijn in tegbensüoet" Maandag 9 Februari 1953 Steunt het Nationale Rampenfonds Giro 9575 DE DAG VAN GISTEREN Nationale rouwdag is een onvergete lijke Zondag geworden. In alle steden en dorpen, verstild onder een dikke sneeuwvacht, zijn de veie honderdduizenden naar de kerken getrokken om daar te bidden, om in deze grote nood vertroost te worden uit het aloude Woord, om te offeren voor de landgenoten, die zo zwaar getroffen werden. Samen heeft men gezongen de oude psalmen van het geweld der baren, van angst en nood, maar ook van uitkomst, die de Heere geven zal. Overal is men samen gekomen, overal waar Nederlanders waren, tot ver in het buitenland toe. Maar ook in de getroffen gebieden, ook in Zierikzee, in Middelharnis en in Tholen vulden zich de kerken. Men kwam er zo van de dijken, beslikt en bemodderd soms. Maar ook daar zong men de psalmen en ook daar hoewel zelf zwaar getroffen offerde men. De Koninklijke familie zat in Baarn in de kerk. Prinses Wilhelmina woonde de oecumenische dienst in de Nieuwe Kerk te Amsterdam bij, minister Drees was in Middelharnis onder de kerkgangers, evenals de commissaris der Koningin, mr L. A. Kesper. Van hoog tot laag heeft men zo gisteren zich verootmoedigd onder de zware slag, die ons volk in de afgelopen week getroffen heeft. Maar het bidden is ook op deze dag gepaard gegaan met het werken. De vele vrijwilligers, de duizenden militairen en de eigen bevolking is voort blijven werken aan het dichten der dijken en aan het in veiligheid brengen van mensen en vee. Gewone kerkdiensten waren het gisteren. Diensten met dezelfde litur gie als elke Zondag. Maar hierin waren ze bijzonder, dat in alle deze diensten gebeden werd voor dezelfde nood. dat in al deze diensten uitkwam de eenheid van ons Nederlandse volk, hoe verscheiden dat ook verder mag zijn. Voller waren de kerken dan op normale Zondagen, vooral in die plaatsen waar veel evacué's waren ondergebracht, zoals in Rotterdam en Utrecht. In de Prinsekerk te Rotterdam preekte ds H. Goedhart, Ned. Herv. predikant uit Middelharnis. Voor de vele mensen van Flakkee, die de kerk vulden was dit het enige vertrouwde in deze vreemde omgeving. Maar toen de dienst eenmaal begonnen was viel al het vreemde en beklemmende weg. De Klaagliederen van Jeremia, waar- - Goedhart las en preekte, waren hun ook1 vertrouwd; evenzeer als'; de psalmen, sprekend van geloofsvertrou wen, van hulp en heil. Ds Van Veldhuizen sprak woorden van troost en bemoediging ep van harte lijk welkom. 'Na de dienst kïégsg-oc^e- evacueerden een kopje thee err^wss er gelegenheid onderling contact op te nemen en ervaringen uit te wisselen. De Domkerk in Utrecht zag eveneens tal van vluchtelingen binnen haar aloude muren. Zo was het in tal van plaatsen. In Middelharnis In Middelharnis leidde de legerpredi- kant ds Moll de dienst, die uitging van alle plaatselijke kerken. Men miste m vergelijking met andere Zondagen de vrouwen, die grotendeels geëvacueerd waren. Het waren in hoofdzaak de man nen die achtergebleven waren en mili tairen die hulp verlenen, die de kerk vulden en die luisterden naar de preek over Kol. 1 21. Mr L. A. Kesper, de commissaris van de Koningin in Zuil- Holland woonde deze dienst bij, samen met de Gedeputeerde mr J. J. R. Schmal De minister-president dr W. Drees met de directeur van de regeringsvoorlich tingsdienst, dr G. L. Lammers, woonde de dienst gedeeltelijk bij. Tholen vertoonde een zelfde beeld. De lege plaatsen van hen die geëvacu eerd waren werden gevuld door mili tairen. die het werk aan de dijken ever. onderbroken hadden. In Raam waar de Koningin, prins Bernhard en de prinsessen Beatrix en Irene de dienst in de Ned. Hervormde Kerk bijwoonden bediende ds. J. A. J. Vermaat het woord n.a.v. Luc. 13 vers 4 en 5: „Of meent gij dat die acht tien, op wie de toren bij Siloam viel en die er door gedood werden, schuldi ger waren dan alle andere mensen, die in Jeruzalem wonen? Neen, zeg ik u, maar als gij u niet bekeert, zult gij allen evenzo omkomen". En de zee In Amsterdam werd in de Nieuwe Kerk. waar de ingezamelde goederen hoog opgestapeld lagen, een bijzondere oecumenische dienst gehouden, die werd bijgewoond door Prinses Wilhelmina. Omdat de voorganger prof. Berkelbach van der Sprenkel niet tijdig aanwezig was werd de dienst geleid door ds M. Groenenberg van Amsterdam. Hij had zich naar huis gespoed om de preek te halen, die hij 's avonds houden zou. Zo preekte hij over de bekende en in deze omstandigheden zo veelzeggende tekst uit Openbaring 21; „En de zeewas niet meer". Aan het eind van de dienst kon de inmiddels gearriveerde prof. Berkelbach (hij was door vertraging van de trein opgehouden) het telegram voorlezen waarin de Wereldraad van kerken in deze dagen van gevaar en leed de Nederlandse kerken groette met de woorden van de verzen twee en drie ui'fc Psalm 46: „God is ons een toevlucht en sterkte". In St. Annaland kwam men :s avonds bijeen. Daar klonk ook de danktoon omdat men voor verdere rampen was gespaard. Diezelfde Zondag had men de gaten in de dijken kunnen dichten, was er weer het gevoel van een zekere veiligheid. Men vordert Want gewerkt is er op deze Zondag allerwegen in de noodge- bieden. Dr. Drees, die een reis door deze gebieden maakte, heeft er zich van kunnen overtuigen Zaterdag had hij per vliegtuig een tocht over heel het rampgebied gemaakt, gis teren bracht hij o.m. een bezoek aan Goeree. Hij was diep onder de indruk van de voortreffelijke geest en van de energieke wijze waarop het werk werd aangepakt Hij had de mariniers aan het werk gezien in Den Bommel, hij was in Middelharnis en Numansdorp geweest en overal werd gewerkt en werden de gaten in de dijken steeds kleiner. Blijde berichten kwamen er gisteren binnen. Poortvliet en St. Annaland konden melden dat de dijken gedicht waren en dat men nu begon aan de verdere versterking. De burgemeester van Krabbendijke zong de lof van het 322ste bataljon en van de H.-compag- nie van het regiment Johan Willem Friso. Door bun gestage en enthou siaste arbeid was de dijk rond de Emmanuelpolder gedicht en daarmee was de bedreiging van zeven polders onder Krabbendijke geweken. Koude en sneeuwjacht ten spijt heeft men gewerkt zo hard men kon. Want zolang de dijken openliggen blijft het gevaar 'loeren. Straks op 16 Februari is er weer springvloed. En al is dat op zichzelf niet verontrustend, als de dijken nog open liggen zal het water in het ondergelopen land weer stijgen. Daarom zwoegt men om voor die datum zoveel mogelijk te dichten. Zwoegen in grote eensgoeindheid bur gers en militairen, Amerikaanse negers m Franse genisten, allen samen wer kend aan het ene grote directe doel: de dijken dicht. En men vordert. Bewijzen voor terugkeer naar noodgebieden Aan personen, die naar de noodge bieden moeten terugkeren ingevolge een oproep of lastgeving van overheidswege, kunnen plaatsbewijzen voor de spoor wegen op crediet worden verstrekt te gen inlevering van een door of namens de burgemeester ter plaatse afgegeven bewijs. Hierop moet vermeld zijn de naam van de te vervoeren personen en de gegevens omtrent station van ver trek en bestemming. De bewijzen zijn te verkrijgen op het stadhuis. Terug kunnen mannen van 16 jaar en ouder, mits zij aannemelijk maken, liefst aan de hand van documenten, dat hun tegenwoordigheid in het geëva cueerde gebied strikt noodzakelijk is. Kinderen kregen speelgoed Prinsessen bezochten evacué's De Prinsessen Beatrix en Irene heb ben Zaterdagmiddag in Doorn onver wacht een bezoek gebracht aan de evacué's die juist uil Zierikzee waren aangekomen. De prinsessen bezochten hel onivangsl-centrum in 'de openbare school en namen de magazijnen in ogen schouw. waar de vluchtelingen van kle ding werden voorzien. De kinderen van de pas aangekomenen werden verrast met speelgoed. De prinsessen bezochten ook nog De Bilt en Renswoude en arriveerden later op de middag te Soesterberg. In het bondshuis van de Ned. Protestantenbond waren evacué's uit Schouwen-Duiveland ondergebracht en prinses Beatrix en Irene onderhielden zich geruime tijd met hen. Zij deelden speelgoed uit aan kinderen. De evacué's waren diep ont roerd. Collecte Prot. Chr. kinder bescherming uitgesteld In verband met de nationale ramp wordt de collecte voor de Prot. Chr. kinderbescherming, welke op Vrijdag en Zaterdag 27 en 28 Februari gehou den zou worden, uitgesteld. Koninklijke kerkgang KOREA-VR1JWILLIGERS schenken 10 mille De Nederlandse vrijwilligers in Koreahelpers in de nood van het Oosten, betonen zich ook helpers voor eigen land. De commandant van het detache ment heeft namens het N.D.V.N. een bedrag van f 10.000 telegra fisch aan de Koningin overge maakt, ter bestemming voor de hulpverlening. Namens alle militairen en al het burgerpersoneel van de landmacht in Suriname is een bedrag van ruim 20.000 voor het Rampenfonds bijeengebracht. Radiorede H.M. Koningin Juliana Hare Majesteit Koningin Juliana heeft gister middag voor de Nederlandse radiozenders de volgende rede uitgesproken: Landgenoten die door ramp getr< fen zijt en redders e helpers in dc ruimste zin, wij staan al len vol ont zag tegenover het grote leed, dat ons gehele volk trof toen een deel daar van een week geleden werd overvallen dooi: storm en vloed: tegen over de moed, door zovelen betoond in de kingen doorstaan door hen, die van ons heen gingen, en door hen, die bij ons bleven met het zware lot, dai zij thans dragen. Nederland is niet alleen het kind van de reke ning geworden op het punt van de doorbraak van zijn dijken, maar het heeft ook als een kind het hoogste gebod gevolgd van de naastenliefde, ons door Christus gegeven, Die alle leed doorleden heeft en kent. Zelfs onze superieur ontwikkelde techniek was machteloos de ramp op het kritieke moment af te wenden. Zij moest het opgeven tegenover wat ons lot moest zijn, en dus toch nooit met mensenmacht te keren is. Maar, op het kritieke moment, waar materiële hulp niet kon worden aangewend, werd de geest kracht van de mens opgeroepen. De doorbraak van de dijken riep, daartegen in, een springvloed op van medeleven met elkander. De eendracht uit de oorlogstijd, was plotseling weer paraat. Dit hief ons volk ineens op boven alle afscheidingen en ieder compromis der samenleving uit. Wij voe len er allen de weldadigheid van, weer samen te werken in het streven voor een grote zaak, en in ons enthousiasme werken we door zonder er op te letten of wij moe worden of schenken weg zon der te letten op wat wij ons ontzeggen. Als straks de zwaarste stoot is opgevangen, en ook het nor male leven weer een groot deel van onze aandacht zal vergen, dan wens ik ons allen toe, dat we met taaie volharding toch het herstel en de wederop bouw in dezelfde geest mogen volbrengen, met onze saamhorigheid in het oog en voor ieder zicht baar. Hoe dieper de nood, die zijn offers nam, des te dieper is tevens in de harten het beginpunt ge legd voor een verbroedering der mensheid, wat tot ver over de grenzen van het vaderland zijn weel-klank vond. Dit was zo bij hen die zelf getroffen en zelfs zeer zwaar getroffen werden door deze zelfde ramp, dit was zo, nabij en ver. Uit de gehele we reld ondervinden wij dit, in grote dankbaarheid Zo kort na de ergste aller oorlogen treft ons deze ramp, die ons echter niet door menselijke verdor venheid werd aangedaan. Het raadsel van het waarom is alleen bekend aan Hem. Die weet wan neer Hij elk van Zijn kinderen tot Zich roept, en Die weet welke beproeving, welke krachtmeting, wij kunnen verdragen, elk afzonderlijk en allen te zamen. God doet thans een beroep op onze geestelijke veerkracht, en op ons vertrouwen in Hem. Dit lijden voert maar naar één uitkomst, zowel voor de doden als voor de levenden, en dat is: naar de barmhartigheid van God en waar Deze werkt in de mens. Overal waar leed is, is zegen nabij. Voor Nationaal Rampenfonds (giro 9575) HET NATIONALE RAMPENFONDS telde Zaterdagavond meer dan 24 millioen gulden voorwaar een enorm bedrag, in zes dagen tijds bijeengebracht. En de hulpactie voor onze getroffen landge noten is nog maar net op gang. „Beurzen open, dijken dicht!" is het motto waaronder de radio, in grote eensgezindheid, een nieuwe „Haak-In" begonnen is, waarnaar men vanavond om 8 uur over beide zenders voor het eerst kan luisteren. Er zal een tweede gironummer j zijn. naast 9575, dat alle Nederlanders zullen kennen: nummer 17, en een postbus voor de postwissels, eveneens nummer 17. De guldens zullen opnieuw gaan stromen. Welnu, het is hard nodig! Vier-en-twintig miillioen Zaterdagavond. En gisteren is in alle kerkdiensten lm Nederland voor het Rampenfonds gecollecteerd. Het is nog met bekend 'hoeveel de kerken hebben bijgedragen, maar wij hebben hoge opbrengsten .vernomen. In een gezamenlijke Hervormde-Gereformeerde dienst m het zelf zwaar getroffen Willemstad werd f 905 opgehaald. De getroffenen in Zierikzee hebben in drie kerkdiensten f 2519 geofferd. In de R.K. kerken van Amsterdam werd bijna f 200.000 ontvangen (in het Bagijnhof, een van de kleinste parochies in ons land, f 5000), in de R.K. kerken van Nijmegen f 40 000 en in de Prot. kerken aldaar f 10.000. De Limburgse mijnwerkers hebben Zaterdag twee uur overgewerkt voor het Rampenfonds. Men verwachtte dat dit ongeveer een millioen zou opbrengen. Vele personeelsleden van de mijnen, die recht hebben op een bepaalde hoeveelheid kolen, willen die afstaan aan de getroffenen. De mijndirecties zullen voor het vervoer zorgen. De Prov. Noordbrab. Electri- citeilsmij heeft 100.000 beschikbaar gesteld. Personeel en directie van Van Gend en Loos hebben eveneens voor een ton gezorgd, en een even grote gift kwam van de Orde van Vrijmetselaren in Nederland. De artisten die anders voor het Prinses Irenefonds uitsluitettd voor langdurig verpleegden in ziekenhui zen en sanatoria optreden, hebben besloten hun krachten belangeloos ter beschikking te stellen van het Rampenfonds. Binnenkort beginnen zij een landelijke tournée. De muziek korpsen van de Marineluchtvaart dienst en het Regiment Limburgse Jagers gaan met hen mee. De Souvereine Orde van Maltha heeft 5000 dollar en Ajax 5000 gegeven. Een concert van Jo Vincent, Annie Woud en Piet va-n Egmond in Amsterdam leverde 1000 op. De meisjes van de huishoud school in Deventer bakten 90.000 olie bollen. de politie-agenten verkochten ze Zaterdag huis aan hliis en kwamen met f 12 217 terug. In Nieuw-Vennep worden twee kleine huizen geveild ten baba van giro 95T& Steden en dorpen Ons dagelijks collecten-lijstje geeft weer verbazingwekkende opbrengsten. Arnhem is op weg naar liet millioen de zeven ton al gepasseerd: een straat- en huiscollecte bracht Vrijdag en Zaterdag al f 122.000 op. En onver minderd gaat de stroom door.... Amsterdam haalde op straat twee ton op. Delft loopt ook naar de f 200.000Bergen op Zoom noteerde f 108.500, Enschede geeft op: f 100.000 van de gemeente, f 350.000 van de be drijven, f 100.000 uit de collectebussen (die nog maar voor de helft geteld zijn) en verder 12.000 dekens en hon derden tonnen goederen. Wymbritser- adeel in Friesland komt ook met ruim een ton. dat is f 35 per gezin. Deventer en Nijmegen rekenen elk op f 150.000. Verder noemen we nog: Grijpskerk (Gr.)) 37.500 of 10 per man, Laren (Gld.) 42.400 of 30 per gezin; Ter- munten 23.000 of 6 per inwoners, Enkhuizen 46.000. De Bilt 45.500. Maas tricht 30000 (alleen de straatcollec ten), Waterlandskerkje in Zeeuwse h-V 1 a a n d er en 11.000 -of te wel 73 per gezin! Temeuzen 30.000 (terwijl daar ook veel water schade is geweest), de Noordoost-Pol der 71 „500, Zuidwolde 50.425 of 7.10 per hoofd. Baarderadeel 30.000, Hui zen 49.300 en Zwijndrecht 90.000. Limburg is over de 4 ton heen. Adopties Er zijn nog meer getroffen gemeen ten geadopteerd: Zierikzee door Almelo (O.). Danville, en Pennsylvania. Middel harnis door Delft; Herkingen door elf gemeenten w.o. Langedijk en Bodegra ven; en Fijnaart door Deventer, welke stad ook Willemstad had geadopteerd. Bij de stoomvaartmaatschappij Neder land is thans van 19 schepen (ongeveer de helft van de vioct) telegrafisch het maken op giro 9575, tot een totaal bedrag verzoek binnengekomen giften over to van 28.968. Op het emigrantenschip Sibajak is 14.500 gecollecteerd. Het ge zamenlijke personeel van Comelder's Scheepvaartmij en Lenders en Co. te Rotterdam zal 8 procent van het maand salaris afstaan, of gemiddeld ruim 25 per persoon. De directie heeft dit bedrag verdubbeld. Rode Kruis: f 5.7 millioen Hoeveel millioen guldens aan geld en goe deren er in het buitenland al is ingezameld of toegezegd wie zal het schatten? In Genève is door de Liga van Rode-Kruis- verenigingen in 21 landen tot dusver voor 5.7 millioen aan geld en in natura be- beschikbaar gesteld, o.a. 14 ton zandzakken van het Noorse Rode Kruis en van het Ca nadese Rode Kruis 50 motorbarkassen. Zo dra de eerste nood gelenigd is. zal de Liga meubelen en huishoudelijke artikelen vra gen. Het dringende verzoek van het Ned. Rode Kruis om 20.000 complete bedden kon ruimschoots worden vervuld. ZWEDEN staat, wat de particuliere hulp betreft, waarschijnlijk nog altijd verre bovenaan. De barmhartigheid, daar betoond voor ons getroffen land. is ontroerend. Er is nu al meer dan 6 mil lioen gulden bijeengebracht, waarvan 4'/i millioen aan geld. De actie van de Zweedse radio bracht in twee dagen negen ton op. Zondag is in bijna alle kerken van Zweden voor Nederland ge collecteerd. Een Zweedse fabriek stelde o.a. 500 primus kooktoestellen en 250 petroleumlantaarns beschikbaar. Zaterdag had NOORWEGEN reeds ruim een half millioen gulden bij elkaar. De ge meente Halden heeft een compleet houten huis met bedden en meubilair, geschikt voor acht mensen, verstuurd DENEMARKEN: In Kopenhagen zijn dui zend personen druk doende geweest met het sorteren van de Deense giften. Acht vlieg tuigen vol rubberlaarzen, zandzakken en rubberkleding zijn al vertrokken, en er wor den nog grote sommen gelds ontvangen. ITALIË: Er is al meer dan een half mil lioen gulden ingezameld voor Nederland, België en Engeland. Gevangenen in een Ro meinse gevangenis hebben 400 gegeven. Uit Milaan is Zaterdagavond een groep van 151 Italiaanse brandweerlieden vertrokken. De regering keurde de toewijzing van 200 millioen lire (een millioen gulden) goed. ZWITSERLAND: twintig spoorwagons vol kleding, schoenen, dekens en beddegoed voor Nederland staan klaar. Een Zwitserse herverzekeringsmaatschappij te Ziirich heeft 100 000 voor Nederland gegeven. Hoe moet dat weg FRANKRIJK heeft zijn hulp uitgebreid door 44 kipkarren te sturen. De Franse mi nisterraad besloot (evenals de Ver. Staten) een comité voor coördinatie van de hulp verlening aan dc getroffen gebieden in Ne- d-rland, België en Engeland in te stellen. De Sabena, dc Belgische luchtvaartmaat- maatschappij, die evenals de K.L.M. goede ren gratis vervoert, maakt zich zorgen over de stroom van goederen uit Parijs. Ze wor den in zulke hoeveelheden aangevoerd, dat geregelde doorzending naar Amsterdam bijna onmogelijk wordt geacht.... diepe ontroering luisteren de 85-jarige weduwe Schous-Ringe- berg uit Zierikzee, de 75-jarige weduwe J. Veltman-Overbeke uit Nieuwerkerk en de 77-jarige H. Noteboom uit Nieuwe Tonge in het noodziekenhuis te Zeist naar de rede van H.M. de Koningin. eerste phase is nu groten- deels voorbij. Wat na de ramp te redden viel, is gered. De evacuatie is zo goed als voltooid. En voor ieder onzer sprak het vanzelf, dat deze eerste phase besloten werd rhet een dag van verootmoediging, van gebed en van offer. Inmiddels is de tweede phase al begonnen: die van het terugdringen van het water. De aanval is reeds in gezet. Er zijn al dijken gedicht en er wordt hier en daar al gemalen, zij het soms met instrumenten, die voor al van vindingrijkheid getuigen. De tweede phase was al begonnen voordat de eerste werd afgesloten en heeft haar dus „overlapt". Maar nu de eerste phase voorbij is zal het her stel eerst recht alle aandacht krijgen die het nodig heeft om te slagen. TJET woord „charisma" is een Grieks woord, dat we ook. vertaald, in de Bijbel aantreffen en dat „gave" betekent. Van charisma zouden we willen spreken bij dc- radiotoespraak, welke onze Koningin gisteren heeft gehouden. Reeds bij meer dan één gelegenheid had onze Koningin getoond, het woord te kunnen spreken, dat, rechtstreeks komende uit het hart, aller hart ra ken moest. Het is voor ons volk wel een bijzonder geschenk des Hemels, zulk een Vorstin te mogen bezitten Samen met Haar gemaal en Haar Koninklijke moeder staat zij in deze dagen midden in de nood van Haar volk. „Overal waar leed is, is zegen nabij", zo sprak de Koningin gisteren. Is Haar troostende aanwezigheid bij zoveel smart niet reeds een zegen, die tot grote dankbaarheid stemmen moet? 'W1: IE in de eerste dagen na de ramp van alle kanten zijn toegesneld en hun krachten hebben gegeven tot ze werkelijk haast niet meer konden, zij allen konden zich reeds afmelden of worden nu afge lost. Maar ons volk mag hen niet naar hun „gewone werk" doen terug keren dan met gevoelens van grote dank en erkentelijkheid. Wel zeer gevarieerd was het beeld van wie ten strijde waren gesneld tegen het water: militairen, studen ten, scholieren, jongeren, ouderen, mannen zowel als vrouwen. Maar hoe gevarieerd het beeld, één waren ze in de vurige begeerte om te helpen waar maar te heipen was. In hen allen heeft Nederland zich van zijn beste kant doen zien. En wie hen aflossen, mogen weten een werk voort te zetten, waarover, hoe droef ook de omstandigheden zijn, nog iets ligt van de warme en be zielende geestdrift, waarmede het werd aangepakt. Biina 150 IJsselmeer- schepen teruggekeerd Van de circa 240 vissersvaartuigen uit alle plaatsen rondom het IJselmeer, die jl. Maandag met spoed naar het rampgebied zjjn vertrokken, zijn er thans 148 teruggekeerd. Van hun hulp kon geen gebruik meer worden ge maakt. Weerbericht Weersverwachting tot Maandagavond: TIJDELIJK SNEEUW' Zwaar bewolkt met tijde- lijk sneeuw. Matige krachtige Zuidoostelijke wind, later op de dag in het Zuid westen mogelijk ruimend naai Noordwest en enkeie regen- of hagelbuien. Matige tot lichte vorst. In het Zuidwesten echter lichte vorst tot temperaturen om het vriespunt. ZON EN MAAN

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1