Nederland wint schaatswedstrijd te Avesta van Zweden Kees Broekman, Wim v. d. Voort en Gerard Maarse in o-oede vorm De Nederlandse schaatsploeg wil een einde ntaken aan het Russische sprookje Verdienstelijke zege van Chelsea Schulte-Peters wonnen te Parijs Dolf Verschueren nam te Brussel revanche in een stayersweclstrijd Maandag 9 Februari 1933 Noord.Br.banl!» Bei Huisgezin L-5Ü' Provinciale o De 500 meter een volledig Nederlandse zege De interland schaatsenwedstrijd ZwedenNederland, welke Zaterdag en Zondag te Avesta werd gehouden is geëindigd in een 79,564,5 zege voor onze landgenoten. De 5ö0 M. werd een volledig Nederlands succes. Wim v. d. Voort won in 46,6 sec. Tweede werd Gerard Maarse in 46,7 sec. en derde Kees Broekman in 47,1 sec. Als vierde en vijfde klasseerden zich de Zweden Ericsson en Sjölin in 47,2 sec. De 3000 M. werd zeer spannend. Ericsson liet op deze afstand precies dezelfde tijd afdrukken als onze land genoot, namelijk 5 min. 12,4 sec. De Zweed werd tot winnaar uitgeroe pen, al meende onze landgenoot zelf, dat hij als eerste de finish was gepasseerd. Kees Broekman draaide aanvankelijk zeer snelle ronden, maar de wind blies op het laatste gedeelte van de avond zo fel en de koude (23 graden onder nul) was zo hevig, dat in de laatste ronden de tijden van de Europese kampioen omhoog liepen, zodat hij de voor hem maar matige tijd van 5 min. 16,1 sec. noteerde, hetgeen hem evenwel nog de derde plaats opleverde. Beide landen veroverden op de 3000 meter 18 punten. Na twee afstanden had Nederland dus de leiding met 40 punten tegen Zweden 32 punten. Zondag sneeuwde het in Avesta. De wind was gedraaid van Noord naar Oost en blies met wat minder kracht dan Zaterdag-avond, maar niettemin stond het kwik Zondagmiddag nog 17 graden beneden het vriespunt. Zonder Anton Huiskes in de gelederen sloeg Nederland met stevige cijfers de Zweedse ploeg, welke op z'n sterkst was verschenen. Door de weersomstandigheden de wind was soms zeer krachtig, maar blies tijdens enkele ritten veel minder hard vielen er op de 1500 meter onregel matige uitslagen te noteren. Wie zou hebben gedacht, dat Wim van der Voort in zijn speciale nummer zou worden ge slagen, niet met tienden van seconden, maar met meer dan drie volle seconden door de 22-jarige Sigge Ericsson? Hier bij dient aangetekend te worden, dat onze landgenoot in de tweede baanronde door een foutieve kruising van zijn tegenstander Sjölin zwaar gehinderd werd, hetgeen Van der Voort zeker 1 a 2 seconden heeft gekost. En dan Gerard Maarse, die door Ericsson werd meege trokken naar zo'n goede tijd, da* hij nog boven Broekman en Van der Voort eindigde. Door het bezetten van de tweede, derde en vierde plaats op deze afstand werd de voorsprong van de Ne derlandse ploeg nog groter. Zweden kon de wedstrijd alleen maar winnen indien zijn rijders de eerste tot en niet de vierde plaats op de 5 K.M. zouden bezetten. Hoewel in deze landenwed- Anton Huiskes en Wim de Graaff te Oslo In het Bislett-stadion te Oslo werden schaatswedstrijden gehouden, waaraan van Nederlandse zijde werd deelgeno men door Anton Huiskes en Wim de Graaff. Op de 500 m. werd Huiskes 22ste in 47.2 sec. en Wim de Graaff 26e in 48.6 sec. Maar de 5000 m. werd gewonnen door Huiskes. De uitslag luidde: 1. Aton Huiskes (Ned.) 8.35.3; 2. Ivar Martinsen (Noorw.) 8.37.5; 3. Franz Of- fenberger (Oost.) 8.43.7; 4. Finn Hodt (Noorw.) 8.44.1; 5. Nic. Stene (Noorw.) 8.44.4; 6. Roald Aas (Noorw.) 8.45.5; Wim de Graaff werd 25e in 9.15.9. De resultaten van de 1500 meter wa ren: 1. Kjell Trystad (Noorw.) 2.22.0; 2. Roald Aas (Noorw.) 2.22.3; 3. Hugne Pettersen (Noorw.) 2.23.6; 4. Yngvar Karisen (Noorw.) en Nic. Stene (Noorw.) 2.23.7; 5. Finn Hodt (Noorw.) 2.24.8; Anton Huiskes was 14e in 2.27.3 en Wim de Graaff 18e in 2.28.9. Van de 10.000 meter luidde het resul taat: 1. Anton Huiskes (Ned.) 17.43.4; 2. Nic Stene (Noorw.) 18.04.8; 3. Finn Hodt (Noorw.) 18.07.6; 4. Odd Pedersen (Noorw.) 18.13.7; 5. Ivar Martinsen (Noorw.) 18.14.2. Het eindklassement was: 1. Firm Hodt 199.742 pnt.; 2. Nic Stene 200.280 pnt.; 3. Ivar Martinsen 200.627 pnt.; 4. Anton Huiskes 201.000 5. Yngvar Karisen 201.305. Kunstrijden op de schaats Te Davos werd onder ideale weers omstandigheden een begin gemaakt met de wereldkampioenschappen kunstrij den. De titel in het paarrijden werd be haald door de Engelsen Jennifer en John Nicks. De 3000 toeschouwers waren zo enthousiast over de prestatie van dit paar, en met name over de pirouettes, zpwel individueel als in combinatie, dat zü de Engelsen een daverende ovatie brachten. „De mogelijkheid is groot", zo ver klaarde John Nicks na afloop, „dat wij nü tot het professionalisme zullen over gaan". strijd geen individueel klassement is opgemaakt, hadden ijverige rekenaars de conclusie getrokken, dat Sigge Ericsson 147.567 punten had vertcregen na drie afstanden. Van der Voort 143.1CG punten en Kees Broekman 148.783 pun ten. Dit betekende, dat Broekman 12.2 sec. sneller moest zijn op de 5000 meter dan Ericsson, wilde hij de Zweed nog van de eerste plaats in het klassement verdringen, waarbij dan aangenomen werd, dat Ericsson van Wim van der Voort, zij reden tegen elkaar, zou win nen. En zo is het ook gegaan. Voor Broekman werd 8.40.3 afgedrukt en Ericsson, die in de laatste serie startte, zag zich dus voor de taak gesteld ten hoogste 8.52.4 te rijden, wilde hij als eerste in het algemeen klassement ein digen. Had de Zweed op de 1500 meter een uitstekend resultaat bereikt door dat de wind wat was gaan liggen, toen hij de 5 K.M. reed, woei er juist een striemende sneeuwbui over de baan. De sneeuw bleef aan het ijs kleven, waar door het glijden moeilijker ging. Zeer snel begonnen, zakte hij na 3000 meter af en met een tijd van 8.53.2 sec. ont ging hem op het nippertje de eerste plaats. Kees Broekman, die van dit alles onkundig was gebleven, omdat men in de landenwedstrijd op plaats reed, was na afloop verrast, dat hij toch nog eerste was geworden in het persoonlijk eind klassement. Ook op de 5000 meter behaalde Ne derland meer punten dan Zweden, dank zij ook de naar verhouding goede Trec- taties van Bertus van 't Oever en Gerard Maarse, die de vierde cn vijfde Zweedse rijder ver achter zich lieten. Met 18'A tegen 17.5 pnt. op de 5000 meter zege vierde Nederland met een puntentotaal van 79.5 tegen Zweden 64.5 in deze tweedaagse wedstrijd. Individueel klassement: 1. Kees Broekman. 2. Sigge Ericsson, 3. Wim van der Voort. Gerard Maarse ook naai de wereldkampioen schappen Zondagavond is besloten Gerard Maar se als vierde man af te vaardigen naai de wereldkampioenschappen hardrijden op de schaast, die op 14 en 15 Februari in Helsinki worden gehouden. Zoals be kend waren Kees Broekman, Wim v. d. Voort en Anton Huiskes al afgevaardigd. „We zullen eens kijken of ze onoverwinnelijk zijn Na afloop van de landenwedstrijd tussen Zweden en Nederland verklaar de onze Europese kampioen Kees Broek man, dat de gehele Nederlandse ploeg blij is, dat de Russische schaatsenrijders naar de wereldkampioenschappen te Helsinki komen. De namen van de Rus sische deelnemers waren nog niet be kend, maar Boris Shilkov, de beste all round rijder van Rusland, zou er volgens Broekman wel bij zijn. Huiskes, Van der Voort en ik zullen tezamen ons best doen niet alleen de Noorse, Zweedse en Finse cracks te overwinnen, maar ook zullen wij trach ten een einde te maken aan het sprookje, dat de Russische rijders onoverwinnelijk zijn. De Russen moeten van. Alma Ata naar het doodgewone Helsinki komen, waar wij allen zoveel mogelijk in dezelfde omstandigheden zullen rijden. Wij we ten, zo vertelde Broekman verder, dat zij zeer sterk zijn, vooral hun specialisten op de diverse afstanden, maar tenslotte is het wereldkampioenschap een klasse mentswedstrijd en wordt die rijder win naar, die over de vier afstanden de beste gemiddelde prestatie levert. En van de- 10.000 Meter hebben de Russen schrik. Broekman vertelde nog, dat hij op de eerste dag van de landenwedstrijd te Avesta een lelijke fout had gemaakt. Voor de wedstrijd was begonnen, had hij een warm bad genomen en daarom was hij op de 3000 Meter geen knip voor de neus waard geweest en had hij met de derde plaats genoegen moeten nemen. Hij zou nu een week rust nemen. Toch staat er nog een wedstrijd vóór Helsinki op het programma. Woensdag avond 12 Februari worden in het stadion te Stockholm wedstrijden gehouden, waaraan de meeste rijders, die naar Hel sinki gaan. zullen deelnemen. Deze wed strijden zijn bedoeld als training voor de wereldkampioenschappen en in dit verband is elke deelnemer vrij de afstand te rijden, welke hij zelf het liefste heeft. Op de 500 Meter starten te Stockholm: Broekman, Van der Voort, Huiskes, Maarse, Van 't Oever en Schuier. Op de 1500 Meter alleen Van der Voort en Maarse. Op de 3000 Meter Van 't Oevet en Schuier en op de 5000 Meter Huiskes :n Broekman, hetgeen natuurlijk niet wil zeggen, dat men te Stockholm tegen el kaar rijdt. Zaterdag 7 Maart Nederland-Denemarken De K.N.V.B. heeft het aanbod van de Deense voetbalbond om het nationale elftal een extra wedstrijd te laten spe len ten bate van de slachtoffers van de watersnood, dankbaar aanvaard. Op Zaterdag 7 Maart, aanvang des middags te half vijf, wordt de officiële landenwedstrijd NederlandDenemar ken in het Feyenoord stadion te Rotter dam gespeeld. De K.N.V.B. en het Feyenoord stadion stellen de bruto-recette geheel ter be schikking van het Nationale Rampen fonds. Er wordt geen enkele invitatie verstrekt. Elk plaatsbewijs dient der halve te worden betaald B. en W. van Rotterdam hebben reeds ontheffing van vermakelijkheidsbelas- ting verleend. Alle onkosten van de wedstrijd komen voor rekening van de K.N.V.B. en het Feyenoord stadion. De bruto opbrengst zal uit eigen mid delen van de bond nog aanzienlijk wor den verhoogd. De K.N.V.B. verwacht op deze wijze een bedrag van f 200.000 te kunnen afdragen. De Zwaluwen voor de wedstrijd te Gent Voor de op 17 Februari te Gent te spelen wedstrijd tussen de Rode Duivels en de Zwaluwen heeft men voor de Zwaluwenploeg de volgende spelers uit genodigd: Vrijhof (Bleyerheide), Steen bergen (SVV), Claus Jr. (Helmond), Van Voorst (Vitesse). Voogd (Haarlem), Klaassens (VW), De Jong (Willem II), Van der Bogert (DOS), Cor van der Güp (Emma), Clavan (ADO) en Luyten (DOS). Reserves: Dufourne (Sparta), Her berts (Vitesse), Dutrieux (HBS), Brus- selers (PSV) en Stephan (Heracles). Een dezer dagen zal het elftal defini tief worden samengesteld. Ajax geeft f 5000 aan het Rampenfonds De Amsterdamse eerste klasse voetbal vereniging Ajax zal een bedrag van f5000 storten voor het Nationaal Ram penfonds. Nobelprijs voor vrede naar Int. Olympisch- Comité Bij de Nobel-commissie van het Noor se parlement is een verzoek van Zweed se en Finse parlementsleden binnenge komen om ermee accoord tc gaan dat aan de Zweedse academie van weten schappen wordt voorgesteld de nobel- prijs voor de vrede dit jaar toe te ken nen aan het Internationaal Olympisch Comité, zulks op grond van de zending welke het IOC vervult in het belang van de toenadering tussen de volken. De jongste Winterspelen te Oslo en en de Zomerspelen te Helsinki hebben deze taak van het IOC in het helderste licht geplaatst. Duitse voetbalbond steunt De West-Duitse voetbalbond zal blij kens een mededeling van de voorzitter een som van 10.000 mark overmaken aan de K.N.V.B. als bijdrage voor het Nationale Rampenfonds. Verscheidene andere sportclubs in West-Duitsland hebben daarnaast op eigen initiatief gelden ingezameld die eveneens aan het Rampenfonds zullen worden toegezonden. Zo bracht het be stuur van Rheydter tijdens de voetbal wedstrijd tegen Herten een bedrag van 2000 mark bijeen. Deense ijshockevboud wil lielpen De voorzitter van de Nederlandse IJs- hockeybond, Mr. Bierenbroodspot, heeft van de voorzitter van de Deense bond een schrijven ontvangen, waarin deze zijn deelneming betuigt met de ramp, die Nederland heeft getroffen. Hij vraagt hem te willen berichten in welke vorm de Deense ijshockeyspelers iets kunnen doen voor hun zo zwaar getrof fen Nederlandse sportvrienden. Ook uit Zweden, met name van de in Nederland bekende club Marcefred, kwam een bewijs van medeleven in de vorm van de mededeling, dat de spelers van Marcefred een steunactie waren be gonnen ten bate van de getroffen ge bieden in Nederland. Binnen twee dagen was in Zweden een bedrag van een miUióen Zweedse Kronen voor de slachtoffers van de watersnood in Nederland bijeengebracht. Het gehele Zweedse volk leeft mee met onze landgenoten, die zo zwaar getroffen zijn. Een bijzondere wijze van offeren is georganiseerd in het stadje Köeping in Midden Zweden. Op Zaterdag en Zondag moesten alle voetgangersdie een van de zes bruggen in het stadje passeerden, een bijdrage geven voorliet fonds dat gesticht is voor de hulpver lening aan Nederland. De foto toont ons Prinses Christina, die de bijdrage van haar en haar schoolkameraadjes overhandigt aan de Nederlandse gezant te Stockholm, De Engelse league Nieuw baanrecord Tijdens op de winterbaan te Parijs ge houden internationale wielerwedstrijden hebben Schulte en Peters een koppel- wedstrijd over 3 uur gewonnen. Met de 141.540 Kilometer, die zij in deze tijd aflegden, verbeterden zij tevens 't baan record, dat 141.250 K.M. bedroeg. Met 15 pnt. bezetten onze landgenoten de eerste plaats in het klassement gevolgd door StromArnold (Austr.) met 38 pt. en PobletTerruzzi (Sp.-It.) met 32 pt. Deze beide koppels hadden 1 ronde ach terstand. De strijd ging voornamelijk tussen SchiiltePeters, de Australiërs Stront en Arnold, de gemengde SpaansIta liaanse ploeg PobletTerruzzi, de Bel gen Van Steenbergen en Bruneel en 't Duitse koppel MullerHörmann. Niet temin waren het GoussotDarrigade en Mignat—Bareth (beide Frankrijk) die kort na de start om beurten de leiding namen. Onze landgenoten roerden zich echter geducht en na 1 uur namen zij het heft in handen en de eerste plaats, die zij toen bezetten wisten zij ondanks de ver- Arie van Vliet won te Zurich Vijf sprinters hebben Zondag te Zurich gereden om de Ernest Kaufmann prijs: t.w. Plattner (Zwits.), Harris (G.B.), Bellenger (Fr.) en Van Vliet en Derksen (Ned.). Het resultaat was een dubbel Nederlands succes, want Van Vliet en Derksen plaatsten zich resp. eerste en tweede in het eindklassement, dat er als volgt uitzag: 1. Van Vliet 8 pnt., 2. Derksen 12 pnt., 3. Plattner 12 pnt., 4. Harris 13 pnt., 5. Bellenger 20 p. Nederland en de Tour de France Na van de Kon. Ned. Wielren Unie 't reeds bekende standpunt vernomen te hebben inzake de samenstelling en de voorbereiding van een Nederlandse wie lerploeg voor de Ronde van Frankrijk 1953 heeft de vertrouwensman Ru de Grood, zich opnieuw gewend tot Kees Pellenaars met het verzoek als ploeglei der van de Nederlandse ploeg te willen optreden in de komende Ronde van Frankrijk en zich te willen belasten met de selectie van de renners en de voor bereiding van de ploeg. Pellenaars heeft zich hiertoe bereid verklaard. Het ligt in zijn bedoeling om in het kader van deze opdracht met een Nederlandse ploeg deel te nemen aan de eerste be langrijke wegwedstrijd van het nieuwe wielerseizoen, MilaanSan Remo op 28 Maart. Hij heeft hiervoor de volgende renners uitgenodigd: Hein van Brcenen. Wim van Est, Henk Faanhof, Jan Nol ten, Jo Suykerbuyck, Adrie Voorting, Gerrit Voorting en Wout Wagtmans. schillende heftige aanvallen, die zij te yerduren hadden, ook de volle volgende tiwee uren te behouden, waarmee de zege dus een feit werd. Voor Carrara en Senfftleben verliep de strijd minder prettig. Senfftleben kwam vrij spoedig ten val en moest op geven. Chapatte viel voor hem in, maar meer dan het behalen van de 12de plaats was er voor de nieuwe combinatie niet weggelegd. Kans voor 5 ploegen op een „dubbel" Van de negen eerste klassers die nog niet uitgeschakeld zijn voor de Engelse beker, hebben er vijf hun kansen verbe terd om de zozeer begeerde „doublé" (het winnen van het leaguekampioen schap èn van de beker). Deze vijf can- di daten zijn de nieuwe leider West Bromwich en voorts Burnley, Arsenal, Manchester United en Blackpool. Ze be haalden alle vijf overwinningen, en die van Arsenal ging ten koste van Totten- ham Hotspur dat ook nog altijd hoop heeft om zowel het leaguekampioen schap als de beker in te palmen. De loketten op Highbury werden drie kwartier voor de aftrap al gesloten. Toen bevonden zich bijna 70.000 toeschouwers op de tribunes. Voor het grootste ge Wout Wagtmans op een eervolle tweede plaats In hel Sportpaleis te Brussel heeft de wereldkampioen der stayers Dolf Ver schueren een overtuigende revanche ge nomen op de Fransman Queugnet, die hem een week te voren geklopt had. Verschueren domineerde geweldig en alleen de prachtig rijdende Wout Wagt mans bood hem tot het einde toe taaie tegenstand. Van de vijf deelnemers aan deze uur wedstrijd, Queugnet, Wagtmans, Ver schueren, Martino en Besson die in deze volgorde van stert gingen was Mar tino het eerst in volle actie. Hij nam de kop, terwijl achter hem fel gestreden werd om de tweede plaats. Na 7 minu ten schoot Verschueren uit de vierde positie naar voren en verdrong de Italiaan van de leiding. Het tempo was zeer hoog en successievelijk werden Besson, Martino en Queugnet gelapt door Verschueren en Wagtmans. Herhaaldelijk viel Wagtmans de Belg aan, maar zonder succes, en na een half uur, waarin 31.020 K.M. was afgelegd, reed Verschueren nog altijd aan het hoofd, gevolgd door Wagtmans. Besson en Queugnet lagen op 1 ronde en Mar tino op twee. Even later, wederom opge jaagd door Wagtmans, verhoogde Ver schueren zijn vaart en kregen Queugnet, Besson en Martino andermaal een lap van de beide leiders. De Belg, in top conditie, verflauwde geen moment en na een spannend duel tussen de twee, waar bij de anderen steeds verder achter raak ten, wist hij tien ronden voor het einde Dc Brabant Greusrit gaat niet door Het bestuur van de RAC-Zuid, organi satrice van de Brabant Grensrit, welke oji 20 en 21 Maart zou worden gehou den, heeft besloten deze niet te laten doorgaan in verband met de nationale ramp. ook Wagtmans te dubbelen en een schit terende zege te behalen. De uitslag: 1 Verschueren (B) 62.275 K.M. in 1 uur. 2 Wagtmans (Ned.) op 1 ronde en 65 Meter. 3 Martino (It.) op 5 ronden. 4 Queugnet (Fr.) op 6 ronden. 5 Besson (Zwits.) op 8 ronden. In een voorwedstrijd over 10 kilometer maakte Martino met een tijd van 9 min. 28.8 sec. een nieuw baanrecord (oud record Linart 9 min. 37 sec.). Verschue ren werd tweede op 80 Meter, Queugnet derde, Besson vierde en Wagtmans vijf de. Whitfield liep de 500 yards zeer snel Tijdens athletiekwedstrijden te New- York heeft Mal Whitfield de 500 yards in 56.6 sec. gewonnen. Dit is de beste tijd welke ooit op een overdekte baan werd genoteerd. Sax* werd tweede in 57 sec. en als derde eindigde Herb Macken- ley (Jamaica) in 57.1 sec. Harrison Dil- lard nam de 60 meter horden in 7.3 sec. voor zijn rekening en Roscoe Browne zegevierde op de 880 yards in 1 min. 55.3 sec. Pierre Langlois wint van Rockv Castellani Voor ruim 5000 toeschouwers heeft de Fransman Pierre Langlois te New-York een puntenoverwinning behaald op de Amerikaan Rocky Castellani. Dit was het eerste gevecht van het candidaten- tournooi voor het wereldkampioenschap middengewicht. Nadat in de eerste vier ronden (de partij ging over 12 ronden) Castellani in de meerderheid was ge weest, nam Langlois het initiatief in handen en behaalde een duidelijke en verdiende zege op punten. deelte. aanhangers van de Gunners die dezelfde onweerstaanbare vorm demon streerden als in hun voorafgaande zeven, thuiswedstrijden.Het werd 40 voor Arsenal, de achtste zege in successie op eigen terrein. Het doelgemiddelde voor deze reeks is erg indrukwekkend, name lijk 30 voor en 8 tegen. In weerwil van hun huidige topcondi tie wacht Arsenal echter 't zeer zware taak als ze Zaterdag in een bekerwed strijd uit tegen Burnley moet aantreden. Want ook Burnley is uitstekend op dreef en klopte Sheffield met groot machts vertoon. De overwinning bracht Burnley op de tweede plaats, met l.punt achter stand op West Bromwich dat niet zonder moeite van Manchester City won. Wol verhampton, dat in de uitwedstrijd tegen Blackpool werd geslagen is als leider dus verdrongen. West Bromwich bewees overigens Chelsea een goede dienst door Manches ter City te kloppen, dat nu de rode lan taarn moet dragen. Maar het had zelf ook profijt van de overwinning van Chelsia op Sunderland, 'n van de can- ditdaten voor het kampioenschap. De prestatie van de Londenaren in deze laatste wedstrijd moet hoog worden aan geslagen. Na een half uur stond Chelsea twee goals achter maar ze vochten terug en sleepten de zege uit het vuur. De uitslagen luiden: ArsenalTottenham 40. Blackpool Wolverhampton 20. Cardiff City Preston 02. ChelseaSunderland 32. Derby CountyCharlton 11. Manches ter UnitedAston 31. Middlesbrough Liverpool 23. New CastleStoke 12. PortsmouthBolton 31. Shef fieldBurnley 24. West Bromwich Manchester City 21. Biljarten LUET GEHETM ANN EUROPEES KAMPIOEN Vh De laatste partij van het tournooi om het Europees kampioenschap 71/2 te Viersen, de beslissende strijd tussen Luetgehetmann en onze landgenoot van de Pol, gaf het beste spel te zien, dat men, volgens de aanwezige biljartken ners, ooit in Duitsland had gezien. Na achter gestaan te hebben met 12 tegen 200 hervond van de Pol zijn vorm en na verloop van tijd was de Rotterdammer in het voordeel met 298 tegen 290. Toen miste van de Pol en kon de Duitse meester de partij uitmaken. In de nastoot kwam ook van de Pol op 300, maar dat was niet voldoende voor de titel. Luetgehetmann Van de Pol 300 300 17.64 17.64 De eindstand luidde: resp. matchpnt. car. brt. h. serie alg. gemidd. Luetgehetmann (Dsl.) 15 2400 109 174 en Europees kampioen Luetgehetmann 15 2400 109 174 22.01 Van de Pol 13 2352 127 147 18.51 Van Hassel 12 2292 110 105 20.83 Vingerhoedt 10 2142 122 150 17.55 Galmiche 8 1767 160 92 11.02 Rudolph 6 1977 162 102 12.20 Reicher 4 1679 131 93 12 81 Spielmann 4 1551 138 97 11.23 Metz 0 1708 123 72 13.88 De Duitser Luetgehetmann verbeterde het Europees record particulier gemid delde en bracht het op 75.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4