Pastoor F. J. Woestenburg werd in Nederwetten plechtig geïnstalleerd EERSEL ADOP TEERT HANK DDD V erenigingsnieuws Nieuws uit Tilburg KRIS-KRAS Maandag 9 Februari 1 953 (1) j Pagina 2 OP DE STOEP Agenuh MAANDAG: (13 CHICAGO THEATER: „De straat1' jaar). 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT THEATER: „Morgen is te laat" (14 jaar). 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. CINEMA PARISIEN: Het gevloekte zeilschip (14 jaar) 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. CITY THEATER: De wraak der Quan- taro's (14 jaar). 2.30 en 8 uur. PLAZA THEATER: „Duiizend en één nacht" (18 jaar). 2 en 8 uur. TSIL VEREN SEEPAERD: Kath. Kring 8 uur: Pater dr. J. Tesser te Maas tricht over ..Priesterfiguren in de huidige ronman". MAGAZIJN V. D. (ingang Vrijstraat 11) 12.302 uur: Receptie gouden jubileum K. de Veer. KATH. LEVEN: 3.30 uur en 7 uur: Reizend Volkstheater, toneel voor de schooljeugd, .Relnaert de Vos" van P. dee Waart. ST. URSULA (Raadskapel) 4 uurr Begrotings. Gemeenteraadsvergade ring. PAROCHIEHUIS. Bloemfonteinstraat 8 uur: „Meer Vreugde"-kern, uitvoe ring ..De Rozenkrans" Fl. Barclay. NACHTDIENST APOTHEKEN: Van Tilburg hoek Vrijstraat—Demer; Hoebens, Leenderweg 171. BUDEL: Nova-theater 20 uur fP,m: „Rio Grande" (14 jaar); EUDEL-DORPLEIN: Ontspannings- gebouw 20 uur film: ,,'t Zit in de lucht" (Alle leeftijden). GELDROP: Boerenleenbank Geldrop 9.00-12.30 uur. Gemeentehuis 14.00-15.00 uur: Spreekuur wethouders v. Agt en baron v. Tuijll v. Serooskerken. Gebouw Wit-Gele Kruis Heuvel 19 14.00-15.30 uur: Consultatie zui gelingen. Boerenleenbank Zesgehuchten 17.00-19.00 uur. City-theater 20.00 uur; „Er kan nog meer by" (14 jaar). OIRSCHOT: Kantongerechtsgebouw 2-3 uur: Spreekuur ambtenaar bouw- en woningtoezicht. OERLE: Kantoor Boerenleenbank geopend. VALKENSWAARD: Bioscoop Palace S u.: „Verboden te kussen" (a.l.) met collecte voor rampgebied. Were Di 7.30 uur: Ontwikkelings avond K.A.B. spr. dr. Verhagen onderwerp: „Solidariteit der stan den". DINSDAG GELDROP: Boerenleenbank Zesge huchten 17.00-19.00 uur. Boerenleenbank Geldrop 18.00-19.30 uur. K.A.B.-gebouw 20.00-22.00 uur: Ontspanningsavond K.A.J. City-theater 20.00 uur: „Er kan nog meer bij" (14 jaar). OIRSCHOT: Parochiehuis 7.30 uur: 5e Avond van „Geloof en We tenschap", spreker pater Loop. Montfortaan. SOMEREN-DORP: Van 1.30-3 uur in het parochiehuis consultatie bureau voor kleuters vanwege 't Wit-Gele Kruis. YALKENSWAARD: Bioscoop Palace 8 uur: „Grens incident" (18 jaar) met collecte voor rampgebied. Deken v. Haaren: In deze parochiegemeenschap is de pastoor de vader en het middelpunt Indrukwekkend ceremonieel NEDERWETTEN. Pastoor Fr. J. Woestenburg, (lie op 28 Januari 1.1. 'an mgr. W. Mutsaerts de benoemings brief ontving, om de pastorale bedie ning te gaan vervullen als herder der St. Lambertusparochie te Nederwetten is Vrijdagavond door deken v. Haaren uit Helmond, plechtig geïnstalleerd. Hierbij fungeerden als getuigen deken G. L. J. v. Dijk uit Schijndel en pastoor A. W. Smits te Tilburg, bij wie de nieuw benoemde pastoor vroeger als kapelaan werkzaam was. Vele confraters en autoriteiten woon den deze plechtige installatie bij. Geheel Nederwetten was uitgelopen n haar nieuwe herder een welkom te bereiden en deze moet wel aangenaam verrast zijn geweest door de talloos vele blijken van hartelijk medeieven. Aan de grens der parochie op Hooi donk werd pastoor Woestenburg begroet door de heer M. Sloots, oudste lid van het Kerkbestuur die namens de paro chianen dc pastoor aanhankelijkheid en volgzaamheid beloofde. Voorafgegaan door de Nederwettense ryverenigïng, het gilde St. Anna in haar fleurige costuums en gevolgd door leden van R.K, Boeren bond en Boerinnenbond ais ook de zang verenigingen „Jubilate" en „Irene" trok men onder het geroffel der diepte- trommen op naar het Godshuis. Op het kerkplein zongen de zangkoren onder leiding van de heer De Rooij het meer stemmige „Laudate Dominum". Hier verwelkomde burgemeester jhr. r. C. van Ryckevorsel de pastoor die hem gelukwenste met zijn mooie en wel varende parochie, waarbij hij tevens de hoop uitsprak, dat hem bij de uitoefe ning van zijn heilig ambt vele gelukkige dagen zouden wachten. De burgemeester wees er voorts op prettige samenwer king met pastoor W. Roelofs z.g„ die een mooie gave parochie heeft nagelaten, en sprak de hoop uit, dat deze harmonieu ze samenwerking tussen burgerlijke en geestelijke autoriteiten ook nu weer richtsnoer zou zijn. In zijn dankwoord gaf pastoor Fr. Woestenburg uiting aan zijn grote waar dering, verwelkomd te zijn door de hoogste burgerlijke autoriteit, daar te weinig het geluk en voorrecht wordt be seft dat burgerlijke en geestelijke over heid harmonieus samenwerken. Bij zijn eerste bezoek was het de pas toor duidelijk geworden dat Nederwetten behoorde tot de gemeente Nuenen c.a. Overtuigd dat de overheid even veel voelt voor de omliggende eigen kerkdor pen als voor het grote Nuenen, sprak hjj zijn vreugde er over uit, dat zijn wens was vervuld om te kunnen wonen nabij de oevers van de Dommel. Komend van Hurwenen, gelegen aan de rivier de Waal, wees de nieuwe herder erop dat hij met voldoening de psalmist kan bij vallen, toen deze sprak „aan de water stromen heb ik vruchtbaar gearbeid". Maar merkte de pastoor ondeugend op' „Het viel me toch wel een tikje tegen dat op de pastorie een nijpend gebrek aan stromend water is. Deze aangelegenheid hoopte hij door onderlinge samenwerking te kunnen bespreken. DE INSTALLATIE Een schare misdienaars en bruidjes ging hierna de godsgezant vooraf, die het kerkportaal betrad onder het zin gen van „Veni Creator Spiritus". De ken van Haaren las vervolgens de be noemingsbrief voor, waarna de nieu we pastoor geknield voor het altaar de gewone eed aflegde. Na het uitspre ken Van de woorden: „Zo helpe mij God en deze H. Evangeliën", overhan digde de deken de sleutels der kerk, waarna de pastoor het Tabernakel opende. Dan volgde de overgave door de deken van missaal, kelk en gewaden, waarna de nieuwe pastoor geleid werd naar de preek- en biechtstoel, doop vont en sacristie. Tijdens zijn installatierede herdacht deken Van Haaren, pastoor Roelofs die enkele dagen geleden als een vader vriend uitgeleide werd gedaan. Hierbij kwam vooral de oude en be proefde Brabantse trek tot uiting, die altfid een grote aanhankelijk van het volk voor zijn priesters demonstreert. Spreker hoopte dat deze band behou den zou blijven ook in deze onrustige dagen en dat God het werk van pas toor Woestenburg overvloedig zou ze genen. Nu zo vele oude en jonge chris tengemeenschappen verlaten staan, omdat de opengevallen plaatsen door overlijden, deportatie of kerkerstraf niet meer kunnen worden aangevuld, is er reden tot grote dankbaarheid, dat God hier nog voldoende priesters zendt om te arbeiden. De nieuwe pastoor voorstellend, gaf de deken de parochianen de verzeke ring, dat hun nieuwe pastoor een waardig opvolger zal zijn, een herder, moedig, krachtig en begaafd, die een goed leider zal zijn, die wijs en mild van harte is. De parochie voorstellend gaf de de ken de nieuwe pastoor de verzekering dat hij door het goede werk der voor gangers, nog een kleine christenge meenschap, ontvangt, waarin de heils zending van Christus nog wordt ver vuld. Het bijzonder karakteristieke sympathieke van deze parochie is dat zij nog geljjkt op de allereerste paro chies van wie werd getuigd, dat zij blijven volharden in het breken des Broods. Met lof kan over haar worden gesproken, als van een uitverkoren parel in het land van Brabant. Dit alles is geen idylle eh zonder christelijke zorgen. Het is nog een parochiegemeen schap bij wie de pastoor de vader en het middelpunt is, die zo gaarne tege moet wordt getreden als de vriend, en raadgever van wie men gaarne lering en leiding ontvangen zal. Zijn indrukwekkende rede besloot deken Van Haaren met de bede dat God het werk van de nieuwe pastoor rykelyk zal zegenen en het zal bewa ren voor de stroom der wereld. NIET ZONDER SCHROOM In zijn dankwoord zei de pastoor, dat hij niet zonder schroom aan het slot der plechtigheid sprak. Hij wist dat hij stond in de plaats van een priester die naar menselijke berekening te jong is opgeroepen, en die diep betreurd is. Na de verzekering te hebben ge geven dat hij de taak, welke door pastoor Roelofs werd aangevangen, om de H. Kruis-relikwie weer haar luister te hergeven, zal voltooien, deed pastoor Woestenburg zijn eerste groet gaan naar de Christus Eucharisticus, in Wiens voetstappen hij mag treden om de blijde boodschap te brengen. Bewust van zijn grote verantwoordelijkheid vroeg hij aller gebed omdat hij mag F\astoor F. J. Woestenburg, die in Nederwetten -plechtig werd geïnstalleerd, wordt aan de grens der gemeente door het oudste lid van het kerkbestuur, de heer M. Sloots, namens de parochianen ter begroeting toegesproken. Naast pater Bemulphus, die waarnemend pastoor was, de nieuwe pastoor Foto Van Hout). Geldrops boerinnen gaan Brigida-dag vieren GELDROP. De R.K. Boerinnen - bond afd. Geldrop gaat Dinsdag de feestdag van haar patrones „St. Bri- gida" vieren, waaraan tevens een bij zondere jaarvergadering verbonden is. De dag wordt begonnen met een plechtige H. Mis om 8 uur in de St. Brigidakerk van Zesgehuchten, waar onder algemene H. Communie. De bijzondere jaarvergadering begint om 19.30 uur in de toneelzaal der Boe renbondsgebouwen. De agenda vermeldt o.a.: bestuurs verkiezing. Aan de beurt van aftre den, doch herkiesbaar zijn: M. van Happen, v. d. Hurk en Jo Coolen. Bespreking Lourdes-reis en verkoop van kalenders en Mariaplaten door de leden. Na de tractatie zullen de jonge le den van de Boerinnenbond een twee tal toneelstukjes opvoeren. Het be stuur hoopt dat ook de huismoeders zullen deelnemen aan de viering van deze St. Brigida-dag. Mededelingen voor in Geldrop geëvacueerden GELDROP. Belanghebbenden dienen goede nota te nemen van 't volgende: De geëvacueerden uit de noodgebie- den die in Geltlrop onderdak hebben gevonden, moeten zich als zodanig laten registreren aan de afdeling be volking ter gemeentesecretarie. Zij kunnen zich voor hulp in welke vorm ook vervoegen bij de Gemeentelijke Dienst van Sociale Zaken. Giften in geld kunnen worden be zorgd bij de heren A. Pennock Nieu- wendijk 75 en F. v. Dinther Nieuwen- dijk 44, die deze gelden op hun beurt zullen afdragen aan de burgemeester voor storting in het Nat Rampenfonds. Werkkrachten voor het geteisterde gebied kunnen zich melden bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te Eind hoven. Degenen, die bereid zijn on derdak te verschaffen aan getroffe nen, gelieve dit te melden bij de Gem. Dienst voor Sociale Zaken. De slachtoffers die in onze gemeen te onderdak hebben gevonden, kunnen uit het plaatselijke depót van de in gezamelde goederen met de artikelen, waaraan behoefte bestaat en voor zo ver aanwezig, worden geholpen. Dit depót is vanaf heden gevestigd in de zaal van Verkerk (ingang Slachthuisstraat). Voor eventuele verdere inlichtingen kunnen betrokkenen zich vervoegen op Kerkstraat 16. VOOR DE GETROFFENEN Acht weekse actie door Geldropse winkeliers GELDROP, Vele Geldropse winkeliers, kenbaar aan het raambiljet, zijn Zater dag begonnen met een winkelactie, waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan het Nationaal Rampenfonds. Deze actie, onder het motto „helpt de getroffenen", loopt als volgt: elke deelnemende winkelier heeft zich ver plicht in de periode van Zaterdag 7 Fe bruari tot en met Paaszaterdag 4 April, een door hem betaalde zegel te ver strekken aan elke koper, bij aankoop van 1 gulden. Vraagt daarom uw win kelier om de zegels en U helpt 8 weken lang mede de nood der getroffenen te lenigen. De totale opbrengst wordt gevoegd bij de reeds binnengekomen gelden van de in Geldrop gehouden collecte. Ver geet dus niet uw zegel te vragen. Rooms Toneel gaf uit voering voor Rampenfonds GELDROP. Zee- spontaan deed de I Geldropse R. K. Gemengde toneel- vereniging „Rooms Toneel" de aan bieding Donderdag een uitvoering te geven ten bate van het Rampenfonds. Ook het publiek heeft door zijn grote opkomst medegewerkt, dat ctezp avond geslaagd is. Vooraf sprak de leider van het plaatselijk Rampencomité de heer A. Pennock, Ook de burgemeester en wethouder Van Agt gaven blijk van belangstelling. Opgevoerd werd „De engel in de kist" onder regie van P. v. d. Ven, die met zijn acteurs en ac trices weer succes had. Over spel en spelers hebben wij onlangs reeds onze mening gegeven. Ook thans was een langdurig hartelijk applaus de dank van het publiek aan Rooms Toneel. Door deze opvoming kon dit toneel gezelschap ruim f. 300 overhandigen aan de heer A. Pennock, die dit be drag zal opzenden aan het Nat. Ram penfonds. De heer Pennock had dan ook een speciaal dankwoord aan Rooms To neel voor deze sympathieke geste van medeleven met dc in nood verkeren de evenmens en verder aan de heer Verkerk voor het gratis beschikbaar stellen van de zaal. Burgemeester Reuter van West- Berlijn zal een bezoek aan Engeland brengen. (Advertentie) 1 DAMES, direct gepermanent 1 5 1, Zonder bespreken 5 g 2.9 cabines g p) 3. 7 geschoolde krachten S) 5 4. Verzekerd prima permanent 5 5. Goedkope prijzen 8) 6. Eerste klas bediening p) 7. en direct geholpen DUS NAAR S I Kapsalon G00SSENS f W. de Zwljgersiraai 22, Tel 5894 Eindhoven jj) Agenda raadsvergadering Geldrop GELDROP. De raad der gemeente Geldrop is voor een openbare zitting ten gemeentehuize bijeengeroepen op Dinsdag 10 Februari om 20.00 uur. De agenda vermeldt o.a.: het rapport van de korpschef der gemeentepolitie be treffende de veiligheidsmaatregelen bij het uitgaan der meisjesscholen op het Bogardeind; voorstel tot wijziging van de verórdening besmettelijke ziekte- gelden 1952; voorstel tot vaststelling van een verordening tot heffing van 150 opcenten op de personele belas ting voor het jaar 1953/1954; voorstel tot verhoging van het bedrag, waar mede Geldrop deelneemt in de waar- borgingsregeling der Fraude-risico On derlinge van Gemeenten (F.O.G.) tot 45.000.voorstel van B. en W. om hen te machtigen voor het jaar 1953 één of méér kasgeldleningen te slui ten tot max. 270.000.en tot het aangaan van een rekening-courant overeenkomst voor 1953 met de plaat selijke Boerenleenbank en de N.V. Bank voor Ned. gemeenten tot een maximumbedrag van resp. 20.000.- exi"'250.000.voorstel om de exploi tatievergoeding, bedoel'd in art. 101 der L.O. wet 1920 voor 1953 pér leer' ling vast te stellen en de vaststelling van het voorschot vpor 1953, voor g.l.o. u.1.0. en b.l.o. over 1953; voorstel tot het aangaan van een gèldlening van /200.000,a 4% ter financiering van kapitaalsuitgaven, welke in 1953 zul len moeten worden gedaan; voorstel tot beschikbaarstelling van 'een crediet van 2100— voor beveiliging van de verkeerssituatie nabij de kerk van de H. Maria Brigida; voorstel tot aan vulling van de algemene tarievenver- ordening; voorstel om als lid toe te treden tot de vereniging van waterlèi- dingbedrijven en tot de vereniging van gasbedrijven. Wegverharding in Leende LEENDE. Naar wij vernemen van gemeentewege besloten tot ver harding van dc weg Leer.de-Sterksel i over te gaan en wel op korte termijn. De verharding zal bestaan uit sintels en loopt tot de overweg in Sterksel, Ongetwijfeld betekent dit besluit voor vele betrokkenen1' die geregeld van deze weg gebruik maken 'n grote uit komst. EERSEL. De gemeente Eersel zal liet dorp Hank adopteren. Onder leiding van tandarts Claessen heeft zich direct nadat het vreselijke nieuws bekend verd een comité gevormd, dat in de volgende dagen met inzet van alle krachten heeft gewerkt. Een collecte langs de huizen bracht niet minder dan 10.000 op. Een depu tatie uit die gemeente bracht onder lei ding vap burgemeester Stevens een be zoek aan Hank. Intussen is een 90- tal kinderen bij de Eerselse inwoners on dergebracht. Donderdag vertrok een volle vrachtauto met goederen, waaron der textiel en sigaren, naar het geadop teerde dorp en Vrijdag een vrachtwagen met werkkleding. Op de sigarenfabrieken van de beide firma's Winter mans en op andere bedrij ven wordt extra overgewerkt voor het Rampenfonds. (Advertentie) Zuiver en ontsmet _.r huid met de hel- kdervloeibareD.D.D. 'De jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN -bevonden worden te zijn, een waardig werktuig In Gods hand. Tenslotte bracht spreker nog dank aan mrg. Mutsaerts, deken Van Haaren, de deken van Schijndel, pastoor Smits en de waarnemend pastoor pater Ber- nulphus. Aan het slot van deze plech tigheid werd na het zingen van het Tantum Ergo de zegen met het Aller heiligste «eleven "en door de gelovigen het magistrale „Aan U o Koning der Eeuwen" gezongen. VOOR HET RAMPENFONDS: Collecten in Maarheeze en Heeze De in Maarheeze gehouden collecte ten bate van het Rampenfonds bracht in deze gemeente op ƒ6271.28. De Zondagmorgen in alle H. Missen in Heeze gehouden collecte bracht op ƒ1220,50. Muziekavond in Oirschot t.b.v. Rampenfonds OIRSCHOT) Heden Maandagavond 8 uur zal in het parochiehuis te Oir schot een muziekavond worden gege- en ten bate van het Natiosale Ram penfonds. Door verschillende Olrschot- tenaren zal zowel op vocaal- als op in strumentaal gebied, voor deze tyd pas sende muziek ten gehore worden ge bracht. Culturele dag te Sterksel STERKSEL. By gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Fok- en Con- troievereniging „Vooruitgang zij ons streven" en van het 25-jarig bestaan van de R.K. Boerenbond te Sterksel, zal Woensdag een grote culturele dag ge organiseerd worden. Het programma werd als volgt samengesteld: 7.30 uür H. Mis voor de levende en, overleden leden van beide verenigingen, met alge mene H. Communie, op te dragen door de zeereerw. heer pastoor Verhoeven. 9.30 Feestvergadering van de fok- en controlevereniging in café M. Engelen: a. Opening door de voorzitter: b. Verslag van de secretaris: c. Vei-slag van de controleur: d. Lezing met film door de heer Van Laarhoven, hoofdassistent van de veeteeltconsulent; 6 uur precies voort zetting van het programma met feest vergadering voor de leden van de R.K. Boerenbond met hunne dames; a. Ope ning door de voorzitter; b. Lied Kruis en Ploeg; c. Verslag van de secretaris, feestrede door de zeereerw. heer rector Bekkers, algemeen geestelijk adviseur van de N.C.B.: d. De R.K. boerinnenbond VOOR RAMPENFONDS: R.K. Broodbakkersbond bracht 1109 gulden bijeen Door de afdeling Eindhoven van dc R.K. Brooc'bakkersbond werd onder de leden een collecte gehouden voor het Rampenfonds. Met bijdragen van enke>c bakkers uit Aalst en Waalre, en Nue nen bracht deze collecte ruim 1100 gul den op. Jaarvergadering varkens- fokvereniging Woensel- Son-Acht In het parochiehuis te Acht werd de jaarvergadering gehouden van varkens- fokvereniging Woensel-Son-Acht. Als gevolg van de ongunstige weersomstan digheden was slechts een gering aantal leclen uit Son aanwezig toen voorzitter Géven om klokke acht dc vergadering' opende. Het jaarverslag van de secre taris en de rekening-verantwoording gaven zeer gunstige resultaten te zien van het boekjaar 1952. Voorzitter Ge ven en bestuurslid H. Schoones zagen zich herkozen. Tenslotte stelde het be stuur voor een aanzienlijk bedrag ter beschikking te stellen van 't Nationaal Rampenfonds Jaarvergadering vee- en paardenverzekering Acht Vrijdagavond werd in café Ebben aan de Rijnstraat te Acht de jaarvergade ring gehouden van de vee- en paarden verzekering. De heren Godefr. van Ke- menade, J. Jonkers en B'. Swinkels zul len voor het volgende tijdvak het be stuur vormen voor de veeverzekering, terwijl voor de paardenverzekering als bestuursleden zullen fungeren de heren H. Renders, G/van Kemenade en H. Schoones. De eventuele herverzekering gaf de leden zeer veel stof tot praten. Het Is tot nu steeds zo geweest dat de eigenaars van vee en paarden hun bees ten bij de plaatselijke afdeling tot een bepaalde waarde konden verzekeren. Hierbij werd niet op de fokwaarde van koebeesten en de waarde van premie merries gelet, maar alleen de gebruiks waarde in aanmerking genomen. Bij dc N.C.B. te Tilburg kan men nu boven de verzekering in de plaatselijke afdeling nog een herverzekering- sluiten. Hier over zal echter nog iemand van de N.C.B. te Tilburg een toelichting ko men geven. Tweede inspuiting tegen diphtherie in Best BEST. Voor de kinderen die op 16 Januari j.l. voor de eerste maal zijn ingespoten tegen diphtherie, bestaat de gelegenheid voor de tweede 'jnspuiting op Vrijdag, 13 Februari a.s. 'De plaat sen en tijd waar de inspuiting zal ge schieden zijn: 9.30 uur Batadorp in 't speellokaal van de Bata-kleuterschool; 10.00 uur in een lokaal a<n de Kleu terschool in het Wilhelminadorp en 14.00 uur in het patronaatsgebouw in het dorp te Best. Hezer St. Agatha-gilde vierde beperkt zijn patronesse-dag HEEZE. Bestond oorspronkelijk het zijn v. -plan het prpgramma waj. <.1JU R.K. Jonge Boerenstand tonen hy^ geheel reeds klaar om de jaarlijkse culturele ontwikkeling; e. Sluiting met: „Aan U, o Koning der Eeuwen" (Advertentie) in siolfen is van hout-ververgaard ierechl voor kwaliteit vermaard rechtesiraat eindhoven BUDEL Het kruisbooggezelschap „Nooit Ge dacht" gevestigd bij de heer W. van Seggelen café in de Veerstraat alhier houdt todenavond. 8 uur een leden vergadering, waarbij alle leden gezien de zeer belangrijke agenda die hierbij afgewerkt zal worden zeer zeker op lijd worden verwacht. HEEZE Op Maandag 9 Febr. om 7.30 uur zal rector Janssens uit Eindhoven voor de vrouwelijke arbeidersjeugd in het K.A.B, gebouw spreken over „Lourdes en wij". Op Woensdag 11 Febr. om 8 uur zal de heer Emile van Hemeldonck uit Vos- selaar (België) voor de R.K. Volksuni versiteit in de zaal van de heer Verheijen een populaire causerie houden over „Hoe een boek groeit", overvloedig geïllus treerd met anecdotische voorvallen uit eigen schrijverslooplaan. LEENDE Iedere Vrijdagavond zal er in de bovenzaal van het parochiehuis voor de leden van de R.K.J.B. 'n les wor den gegeven in veeteelt teneinde in deze materie goed thuis te geraken. De lessen welke deel uitmaken van 'n volledige cursus worden gegeven door een veeteeltconsulent. Rond jaar- en kasverslag BERGEYK Donderdag hield onze plaatselijke K.A.V.-afdeling haar tweede jaarver gadering in het patronaat. Na de jaarverslagen van secretaresse en penningmeesteresse had de bestuurs verkiezing plaats. Mevr. Verhoeven en mevr. Van Vonderen werden res pect. als voorzitster en secretaresse met algehele stemmen herkozen. Bij deze gelegenheid sprak mej. Stokwie- ler uit Tilburg ever „Gezelligheid thuis". Dit onderwerp, zeer op zijn plaats in deze tijd van allerlei ont spanningen die de uithuizigheid be vorderen, had een zeer aandachtig ge hoor. Na de tractatie sprak tot slot de geestelijk adviseur kapelaan Vo gels een opwekkend woord tot de K.A.V.-leden. BUDEL Jh het parochiehuis alhier hield de R.K, Middenstandsvereniging afdeling Budel haar jaarvergadering welke druk bezocht was. Voorzitter de heer C. Rooij mans deelde in zijn openings rede mede dat vanwege in ons land verkerende watersnood de feestelijk heden enigszins beperkt waren" ge houden, zodat de hierbij uitgenodigde conferencier en orkest waren afge zegd. Niettemin werden de leden bij deze eerste bijeenkomst in het Nieu we Jaar een gelukkig en voorspoedig zakenleven toegewenst. Na de beide jaarverslagen en een gemeenschap pelijke koffiemaaltijd werd door kapei- laan M. Vos, geestelijk adviseur, een 1 beroep gedaan om de actie van het Nationaal Rampenfonds in grote mat» te steunen. Burgemeester C. J. J. Remmen gaf door zijn aanwezigheid blijk van be langstelling voor het streven van de Budelse middenstand. Ook hij spoor de de leden aan, im hulp te verlenen aan de thans in nood verkerende landgenoten, ook wanneer straks hel kerkelijk en burgerlijk gezag een be roep om hulp zouden moeten doen. Ook verzocht hij bij de te houden Grens land tentoonstelling de volledige me dewerking te willen verlenen en wees in verband 'hiermede op de belangen welke voor Budel hieruit kunnen voortvloeien. Nadat de Santos goed was bedacht volgde sluiting van deze zo geslaagde bijeenkomst. BUDEL Heden Maandagavond half acht houdt de K.A.V.-afdeling Budel in het parochiehuis alhier haar jaarvergade ring. De belangrijke agenda vermeldt o.a. een spreekbeurt van pater H. Compen; tractatie en bestuursverkie zing. Candiöaten hiervoor inbrengen tot aan de vergadering bij het be stuur HEEZE Voorzitter J. Ceelen kon op óe jaar vergadering van de paardenverzekering de opkomst zeer goed noemen, terwijl secretaris-pennningmeester L. Heesakkers als inkomsten had ƒ5085.36 en als uitga ven ƒ4299.40 en dus een batig saldo van ƒ785.96. Het aantal leden bedroeg 120 met 130 paarden tegen een verzekerd bedrag van 112.040. De kascommissie, bestaande uit W. v. d. Loo en Ceelen was prima tevreden over het geldelijk beheer, terwijl Fr. v. d. Paal bij ac clamatie als bestuurslid het volle ver trouwen kreeg. Het voorstel om herver zekering van meerwaardige dieren bij de Onderlinge Hei-verzekering van de N.C.B. via de plaatselijke fondsen te doen plaats hebben vond geen belang stelling, hoewel de onkosten slechts be dragen 2.75 pet. per jaar en per 100 en de uitbetaling 1C0 pet. Bij de mededelin gen werd verzocht in eerste instantie de veearts te waarschuwen, de wens toi herschatting van dc veulenmerries bij het bestuur te melden. De voorzitter van de vee- en vleescen trale, de heer G. v. d. Paal, wees op de verplichte inspuiting ingaande 1 Febr j.l. en de maatregel die genomen was om de dieren 14 dagen te laten slaan vooraleer te leveren aan de slachtbank, terwijl de secretaris van de N.C.B., de heer P. Verberne, wees op de vergade ring van de N.C.B. en de veeverzeke- ring op Vrijdag 13 Febr. a.s. Deze beide vergaderingen zullen op één avond ge houden worden om het vergaderingbe- zoek zoveel mogelijk te beperken. LEENDE Vrijdagavond 8 uur houdt de K.A.B. haar jaarvergadering in het parochie huis. De agenda vermeldt o.a, behan deling jaar- en kasverslag alsmede bestuursverkiezing. In de rij der vele gemeenten welke een uiterste krachtsinspanning aan de dag leggen om het hare te doen voor de hulp verlening aan de slachtoffers van de watersnoodramp, blijft Tilburg waarlijk niet ten achter. Onmiddellijk na de eer ste noodlottige berichten door de radio, zette de burgemeester terstond de dienst Bescherming Bevolking aan het werk, en in samenwerking met Rode Kruis en huisvestingscomité werden maatregelen genomen om vluchtelingen te ontvangen. Reeds in de avond arriveerden 500 per sonen per trein; diep in de nacht volgde nog een tweede groep van 700 vluchte lingen. die volledig konden worden opge vangen. Kloosters, fabriekslokalen en parochiehuizen, dienden hierbij als eet- en verzorgingsgelegenheden, en spoedig vond ieder een onderdak bij de burgerij. Dekking, schoeisel en kleding, veel van de beste kwaliteit, en vaak gloednieuw waren spoedig in overstelpende hoeveel heden aanwezig, en reedes Dinsdagoch tend kon de verpleging op ver- schiilendle punten in de stad op rui me schaal beginnen. Een openbare straatcollecte bracht in enkele uren tijds rond ƒ50.000 op, waaraan nog tal van aanzienlijke giften uit particuliere bron te samen op enkele tienduizenden, kun nen worden toegevoegd. Wollen deken- en andere textielfabrikanten, schoen fabrikanten en allerlei middenstandsbe- drijven stonden belangrijke voorraden af, zodat er voor de cvacué's van alles in overvloed is. (Advertentie) KOU GEVAT... Bedek keel en borst met de pijnstillende Thermogènede weldadige warmte verjaagt ver- &ERM0GÉNf Aanbestedingen HELMOND. Op Vrjjdag in het raadhuis gehouden openbare aanbeste ding. betreffende de verbetering van het Stationsplein, een en ander zon der bijlevering van de daarvoor beno digde bestratings-materialen, rioolbui zen enz. werd als volgt ingeschreven: Fa. V. Dcconinck en Harks, Eindhoven 51900,— Fa. H. Bunschoten Zn., Noord wijk 52029, Fa. G. Dirks Zn,, Helmond 52200,— Fa. Schapers de Bont, Raamsdonk 52400, Aann. bedrijf „De Oosthoek", Uden 54400,— C. Verwater, Tilburg 54900,— D. Jansen, Eindhoven - 58250, MAARHEEZE. Bij de Vrijdag ge houden aanbesteding van het leggen van een harde weg van Soerendonk naar Gastel waren 13 inschrijvers. De hoogste was; Algemene Bouw onderneming Nijmegen met f 93.930 de laagste Jasper Verlaat te Har- dirtxveld met f 75.420. patronessedag van het St. Agathagilde dit jaar met buitengewone luister te vieren, gezien het feit, de W. J. v. Eert 25 jaar lang kapitein der jonge schut was en P. v. Dijk 50 jaar lid van het gilde, door de droeve ramp is het oorspronkelijke programma belang rijk ingekort om op betere tijden te worden afgewerkt. Voor de plechtige H. Mis, die werd opgedragen voor de levende en over leden leden van het St. Agathagilde, werd de kapitein door het gilde met slaande trom en vliegende vendels aan zijn huis „uitgehaald". Na een gulle verversing trok men ter kerk, waarna na de H. Mis in het gildehuis bij de heer Verheijen de koffie met de traditionele „bestellen" (een soort broodjes) gebruikt werden. Hierbij deelde kapitein v. Eert mede, dat de verdere feestelijkheden na de receptie geen verdere doorgang zouden vinden, gezien de droevige omstandigheden die ons volk getroffen had. Ook de vendelhuldes aan de hoogeefw. heer deken en burgemeester Cox zouden geen doorgang vinden. Wel zou men het onderling kaart- en luchtbukscon cours afwerken, daar de prijzen voor deze concoursen gekocht waren. DE RECEPTIE Om 12 uur nam dan de receptie 'n aanvang. Jammer genoeg kon de gou den jubilaris, de heer P. v. Dijk, we gens ziekte niet aanwezig zijn. Te midden van een keurige bloemenhulde verschenen o.a. deken Berkelmans met de kapelaans Kreij bolder Poulissen, baron S. J. van Tuijll van Serooskerken, burgemeester M. H. Cox, de heer Schuurmansuit Eind hoven, de heren H. R. Evers en Arn. v. d. Heuvel, resp. deken en kapitein van het St. Jorisgilde alhier. Baron Van Tuyll kreeg van de jubilerende kapitein een speciaal dankwoord, niet alleen als oud-koning van het gilde maar ook voor de hulp en de vele gratis adviezen, speciaal in de bezet tingstijd, die de kasteelheer geduren de zoveel jaren gegeven had. Burge meester Cox kreeg eveneens een har telijk dankwoord voor de vele blijken van medeleven met het gilde. Als oud koning én ere-deken van „Sinte Aagt' heeft de burgemeester zeer veel bij gedragen tot bloei van het gilde. Hoewel de verdere festiviteiten wa ren afgelast en het daardoor ontstane geldelijk voordeel werd gestort in de kas van het Rampenfonds, kwamen 's avonds gemeentesecretaris G. N. d. Heijden, de voorzitter en de secre taris der V.V.V. respectievelijk de he ren W. van Kemenade en M. v. d. Heijden de jubilerende kapitein feli citeren, bij welke gelegenheid aan de jubilaris de zilveren V.V.V.-medaille, waarop als voorstelling een gilde- trom met vendel en geweer en de toepasselijke inscriptie, werd aange boden wegens zijn enorme verdien sten om de oude gildegebruiken in ere te houden en naar buiten bekend te maken. Paleis Noordeinde kleren- depot voor evacué's DEN HAAG, 6 Febr. H.M. de Konin gin heeft aan het Rode Kruis dat ge deelte van het paleis Noordeinde afge staan, dat nog te barer beschikking stond. Het gebouw doet thans dienst als klcdcrendepot voor geëvacueerden. In het paleis is een staf van honderd personen aan liet werk, bijgestaan door het paleispersoneel en door studenten van het internationaal academisch insti tuut, dat in het voormalige paleis is ge- Katholieke jongeren naar Utrecht EINDHOVEN, S Febr. Ter gele genheid van cle viering van het Hon derdjarig bestaan van de Bisschoppe lijke Hiërarchie in Nederland zal de ka tholieke jeugd op Zaterdag 16 Mei een grootse bijeenkomst houden in liet Utrechtse stadion. Op deze da.g zullen 30.000 jongeren optrekken naar Utrecht waar in dc late namiddag de kardinaal legaat zal arriveren vergezeld van het hoogwaardig episcopaat en een aantal vertegenwoordigers van katholiek Ne derland. Wanneer de hoogwaardigheids bekleders in een der lanen van het WiL hc-lminapark op de tribune hebben plaatsgenomen zal een groots fakkel défilé een aanvang nemen. Heel de ge organiseerde jeugd van Nederland zal met vlaggen eu vaandels, met muziek en zang dank zeggen voor liet enorme goed dat de leiding van de hoogwaardi ge bisschoppen voor de Nederlandse katholieke provincie te betekenen heeft. Gezamenlijk zullen zij dan optrekken naar het stadion waar in het licht van duizenden kaarsen een avondmis zal worden opgedragen, waarin deze grots manifestatie haar hoogtepunt zal vin den. De aartsbisschop-coadjutor zal dan de jeugd toespreken. Noodgebied vraagt lies laarzen en rubber handschoenen DEN HAAG, 6 Febr. Er bestaat in de noodgebieden grote behoefte aan lieslaarzen en rubber handschoe nen. Helaas echter zijn de beschik bare voorraden uitgeput. Er is thans een verzoek gericht aan degenen, die nog over voorraden van deze artike len beschikken, hiervan opgave te doen aan het Bureau Watersnood van het Rode Kruis, Tel. 184790, Den Haag. Postzakken voor dichten van dijken DEN HAAG, 6 Febr. De FIT heeft 22.000 lege postzakken ter beschikking gesteld voor het dichten van dijken. De ze zakken zijn naar Bergen op Zoom overgebracht. Het reddingswerk van Gilze-Rijen uit DEN HAAG, 6 Febr. Op de vliegbasis Gilze Rijen bestond het vliegpark Don derdag uit: 26 Harvards, 20 Beechcrafts, 10 Dakota's, 1 Fair Child Packet, 13 Pi pers, 3 Safirs, 3 Amerikaanse hefschroef- vliegt ui gen „S 71", 9 Ansons, 2 Engelse hefschroefv'liegtuigen „Bristol 171". Met dit materieel werden 59 reddingsvluch- ten 61 verkenningsvluchten en een „drop- pingisvlucht" gemaakt. Vier Amerikaanse hefschroefvliegtuigen redden 253 perso nen van geïsoleerde plaatsen, Engelse toestellen redden 346 personen. Sedert het moment van eerste inzet hebben de Engelse hefschroefvliegtuigen 211 uur gevlogen. Zover bezien kan worden, zijn op Schouwen en Duivelend geen evacuaties per héfschroefvliegtuig meer dringend nodig. Te Mididellhamis he eist een zeer druk verkeer met deze toestellen. De noodseinen, zoals, lakens, doeken, vlag gen en dergelijke, moeten zo spoedig mogelijk van de huizen verwijderd wor den na evacuatie van de bewoners. Laatste slachtoffer op Texel geborgen DEN BURG, 6 Febr. Vanochtend is het laatste slachtoffer van de ramp op Texel Zondag j.l. omgekomen in de Eendirachtspolder geborgen. Het is de 23-jarige landarbeider Siebrèn Wals- beer (gehuwd en vader van een kind). Dé toestand op het eiland is thans zo, dat er aldus het gemeentebestuur van Den Burg „geen bijzondere zorgen" zijn. De Indonesische regering heeft toestemming verleend tot het openen van een Canadeses ambassades in Dja karta,. De heer George Robert Heasman verkreeg reeds agrement als eerste ambasadeur. Kanselier Adenauer heeft de uit nodiging van Foster Dulles, in het voorjaar naar Washington te komen, aanvaard. dóót &yqheH Budel-Dorplein Na het onderlinge internationale solistenconcours door de harmonie „Les echos de Dorpleiri" alhier, dat blijkbaar veel vruchten afgeworpen heeft, wisten de volgende leden van dit muziekgezelschap bij het te Eind hoven gehouden solistenconcours on danks de strenge beoordeling der jury de volgende successen te behalen: H. Sools St. Josephstraat 54 a le afdeling met solo hobo 79 pnt le prijs; H. Adams Mariastraat 21 2e afdeling met solo sax. baritoh ?2 pnt le prijs; W. Kuijpers en Willy Kuijpers Lozen- straat 51 2e afdeling met piston-duo 66 pnt 2e prijs; W. Kuijpers en W. Koeken Lozenstraat 51 en Van Neste straat 108 3e afdeling met piston-duo 60 pnt 2e prijs, Heeze Stampvol was de parochiekerk Zon dagmiddag toen een plechtige Kruisweg werd gehouden voor de overledenen van de watersnood. De oorspronke lijk op Maandag vastgesteld plechtige H. Mis van Requiem met'assistentie, die zou worden opgedragen voor de over ledenen van de watersnood is door om standigheden verplaatst naar Dinsdag 10 Febr. om 9,30 uur, terwijl 's middags om 4 uur een kruisweg voor de kinderen zal gehouden worden. De door de motor- en aütomobielciub „Heeze" op Dinsdag II Febr. te organiseren avond gaat niet door. De kosten van deze avond, zijnde 125.worden geheel gestort ten bate van het Rampenfonds. De onderdirecteur der stoomzuivelfa- briek „Heeze-Leende". de lieer Smitz, heeft een gelijke betrekking aanvaard te Zeddam, terwijl de heer Galema van Zeddam naar „Heeze-Leende"' is geko men. Leende Zaterdag en Zondag zal het gilde „St. Jacob en St. Anna", gevestigd bij de heer J. van Laarhoven op Oosterik wed strijden met de luchtbuks organiseren, waarbij delen van een vet varken als prijs beschikbaar worden gesteld. Zon dag 15 Febr, om 2 uur zullen eveneens delen van het vette varken beschikbaar gesteld worden voor de schietwedstrijd11 op de vaste vogel.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2