„De Ellendigen" opnieuw verfilmd Nare dagen Louis Jouvet in een originele politiefilm Heeft God hec gedaan? Ontmoetingscentrum voor evacué s in Odeon Mededeling Spoedopleiding werkers voor rampgebieden Leiders van Canadese Rode Kruis vonden leeg pakhuis Spelden met zwarte koppen Zaterdag 7 Februari 1953 9 ROTTERDAMSE BIOSCOPEN O OK de Amerikaan Lewis Milestone heeft zijn krachten beproefd op Victor Hugo's Les Misérableswaarvan men al enkele film versies kent. Michael Rennie speelt thans de rol van de arme Jean Valjean, die wegens het stelen van een brood tot tien jaar op de ga leien wordt veroordeeld. Na zijn vrijlating brengt Valjean het tot bur gemeester van een dorp, dat door zijn energie en wijs beleid een wel varend stadje wordt. Maar de politie-o ff icier Javert, symbool van de onverbiddelijke wet, volgt hem als een boze schaduw. Pas op de bar ricaden van Parijs het is revolutietijd staakt hij de jacht op Val jean. Dit eerste compromis in het leven van deze ijzeren-plichtsmens betekent ook het einde ervanJavert werpt zich in het water. Michael Rennie vervult thans de rol, die voor hem door Harry Baur en Char les Laughton gespeeld is. Na de zwaar aangezette episode op de galeien is deze Valjean wel een beetje te veel de clean shaven gentleman, die zijn heldenrol met gladde prefectie speelt en als voogd- vader van het meisje Cosette is hij eigenlijk te jong. Maar Robert Newton is een indrukwekkende Javert en de film, die weliswaar hoofdzakelijk aan de buitenkant van Hugo's sociaal- romantische verhaal blijft. zal velen toch weer stellig boeien. Debra Paget cn Edmund Gwenn zijn enkele van de vele spelers in De Ellendigen (PRIN SES). Arena Louis Jouvet ziet men in de hem zeer vertrouwde rol van politie-inspecteur een zeer driest dubbelspel opvoeren in Het uur voor middernacht (Entre onze heures et minuit). Om achter een moord-intrige te ko men, waarbij een uitermate gevaarlijke misdadigersbende betrokken is, bedient hij zich van de identiteit van een neer geschoten man, die sprekend op hem leek. Tot welke complicaties dit avon tuur leidt, laat zich zelfs in het kort niet beschrijven. De geschiedenis is ook 7.o ingewikkeld, dat de toeschouwer er slechts via het scherpe speurdersbrein van de voortreffelijke Jouvet uit kan komen. De ontknoping is verrassend: de politieman neemt ontslag en vraagt de hand van de moordenares. Maar u kunt zich troosten: in Frankrijk kan zo'n charmante delinquente als Madeleine Robinson met de hulp van een handige advocaat door een voorwaardelijke straf huiten de cel blijven. Het zou ook wel sneu geweest zijn voor Jouvet Henri Decoin maakte eën spannende film. waarin het beeld vaak een heel originele en zelfstandige functie ver vult. Capitol In het sinistere met geheime gangen valdeuren en krokodiUenkuilen „Zwarte Kasteel" onderneemt een moedige Ri chard Beckett (Richard Greene) dap pere pogingen te ontdekken of de sadis tische kasteelheer Graaf von Bruno r DE rampen van de laatste tijd: schipbreuk, brand en vlucht, worden met stukken geslagen door de grote waters nood. Engeland. België en ons land zijn noodgebied geworden. Als ik dit schrijf zijn er in Ne derland al 1353, in Engeland over de 400 doden. De kerken roepen op tot verootmoediging, gebed en offer in alle diensten van morgen. De Koningin zal haar volk toespreken. Wij zijn zeer zwaar getroffen. Al lazen wij telkens van zulke rampen in Azië of Amerika, nu raakt het pas onszelf Nu komt ook bij velen de vraag op: Waar om? Wat hebben wij gedaan? Twee antwoorden worden vaak gegeven, die beide fout zijn. Het eerste antwoord is en u kunt het horen van men sen, die zich „christenen" noe men: dit is Gods straf voor de zonde. Het is een oeroude men selijke gedachte, die met Chris tus niets te maken heeft. Toen in Jezus' dagen een toren was ingestort en velen had gedood, vroegen de vromen aan Jezus of dit niet Gods straf was. Jezus antwoordde kortweg: neen. Zo is God niet. Hoe dan wel? Hij laat zijn zon schijnen over goeden en bo zen en Hij regeert over goeden er bozen. Als wij al alle krach ten inspannen om te helpen en te redden, hoeveel te meer zegt Christus doet uw he melse Vader dat! En hiermee kom ik aan het tweede. Er zijn mensen die nu zeggen: Waar blijft die Vader lijke God nu? Zie je wel dat Hij niet bestaat? Heel het ge loof is een illusie! Wie kinde ren heeft, weet dat hij zijn kin deren niet kan bewaren voor builen en schrammen en zeker niet voor de wonden, die het leven en ten slotte de dood slaan. Hij kan zijn kinderen wel raad geven en goede levensre gels. Als de kinderen zich er niet aan storen, houden zij toch niet op zijn kinderen te zijn. God heeft ons enkele dingen laten weten. Juist in de nood ontdekken wij ze weer: naas tenliefde en barmhartigheid. Hij heeft ons nooit een gemakkelijk leventje voorgespiegeld, maar wel onze levenstijd ons ge schonken opdat wij zouden le ren „mens" te worden met een volgroeide ziel. Er is een ramp erger dan watersnood en dood. Dat is God te verliezen. Niet meer te weten dat God ons nooit verliest. F. OBERMAN. Louis Jouvet en één der vele aan trekkelijke vrouwen uit „Het, uur voor middernacht". (ARENA) (Stephen McNally) zijn twee vrienden in dit donkere krakerige spookhol voor goed heeft laten verdwijnen. Voordat hij tot die zekerheid komt, heeft de sadist ook hem te pakken, doch op waarlijk ongelooflijke wijze (waaraan zelfs nog enkele doodkisten te pas ko men) weet Richard te ontsnappen. Boris Karloff en Lon Chaney zijn de mannen, die voor de „griezel" zorgen, waardoor deze oude, maar uiterst span nende thriller nog mysterieuzer wordt. Lutusca De namen van de componist Frank Loesser en van de orkestleiders Robert Farnon en Louis Levy zijn een waar borg dat de muzikale zijde van de ver filming van „De Tante van Charlie" (Where's Charley?) af is. Ook de ballet ten in deze technicolor-film zijn van be hoorlijk peil. Maar de meeste medewer kers wisten maar bitter weinig raad met deze oude geforceerde geschiedenis. Ook Ray Bolger, als de student Charley, brengt er zo goed als niets van terecht alle travesti en ander gedaas ten spijt. Dansen kan Ray, ontegenzeggelijk, maar leuk doen. laat staan leuk zijn néén V erpleegs tershui p voor evacué's Het Groene Kruis meldt: Evacué's te Rotterdam kunnen voor verpleeg stershulp en dergelijke zich wen den tot Schadegebied Rotterdam: RMO, Schiekade 153 b, tel, 42749; LMO, Hillevliet 2oa, tel. 71549; Hil- legersberg—Schiebroek; Van Slin- gelandtlaan 7, tel. 81315; Overschie: Pieter van Aschstraat 11, tel. 45442; Pernis, Burg. van Esstraat 240, tel. 72148; IJsselmonde: Koninginneweg 1, tel. 78282; Kralingse Veer: Schaardijk 348, tel. 23395. Verder raadplege men de telefoongids. Onbegrijpelijk Onbegrijpelijk is het geval van een 31-jarige Rotterdammer. De hele week heeft hij hard meege werkt in het Groothandelsgebouw, waar een massa goederen opgesla gen liggen, hij heeft een nagenoeg complete baby-uitzet voor de wa tersnoodslachtoffers afgestaan en toch nam hij gistermiddag een nieuwe herenschoenen weg. Een lapje stof vond men nog hij hem thuis. Vanmorgen is hij voor de Officier van Justitie geleid. Haven- en Loodsdienst krijgt nieuw tehuis Burgemeester en Wethouders zijn voornemens de bouw aan te beste den van een nieuwe kantoorgebouw voor de Haven- en Loodsdienst. ge legen. op een terrein langs de Nieu we Maas tussen de Galileistraat en Merwehaven. Noorse order voor voor P. Smit jr. ROTTERDAM. The Texas Company (Norway) a.s. te Oslo heeft bij de N.V. Scheepswerf en Machinefabriek P. Smit Jr. te Rot terdam een motortankschip besteld van 18.000 ton d.w. (11.000 ton bruto). Het schip zal worden voortbewogen door een dieselmo tor van 9200 p.k. (Advertentie I.M.) U heeft een goede kans het ergste van griep en influenza te vermyden Ontsmet U enkele malen per dag met het geconcentreerde anti septische ODOL MONDWATER Vermiste trawler opgegeven (Van onze correspondent HAARLEM, Donderdag. De IJmuidense stoomtrawler „Cathari- na Duyvis" waarvan sinds Zondag middag niets meer werd vernomen, wordt thans als verloren beschouwd. De rederij de N.V. Visserij On derneming V.E.M. heeft de familie leden van de 16 opvarenden op de hoogte gesteld. De burgemeester van Velsen mr M. M. Kwint heeft een bezoek gebracht aan de nabe staanden en hun het bericht van deelneming van H.M. Koningin Juliana overgebracht. Foster Dulles vliegt boven rampgebied (Van een onzer redacteuren) SCHIPHOL. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken John Foster Dulles en het hoofd van de MSA-hulp Stassen hebben alvo rens van uit Bonn op het vliegveld Schiphol te landen een vlucht ge maakt boven de rampgebieden in Zuidwest Nederland. Om ongeveer half twaalf landde het toestel op Schiphol. Van Schip hol ging het gezelschap per auto naar Den Haag, waar de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken om twaalf uur door de koningin op het paleis Lange Voorhout werd ont vangen. R'DAMSE GEMEENSCHAP ORGANISEERT: Maandagochtend om tien uur uiteraard zpnder enig offi cieel vertoon wordt in gebouw Odeon een ontmoetingscen trum voor evacué's geopend. Het geheel staat onder auspiciën van de Rotterdamse Gemeenschap en gebeurt met de volledige medewerking van de directie van Odeon, die het gebouw gra tis ter beschikking stelt. Zowel overheids- als kerkelijke autoriteiten zijn enthousiast over dit uit het brein van de heer J. M. de Heer, secretaris van de R.G., ont sproten plan. Gedurende de uren van openstelling van 's morgens 10.00 uur tot 's namiddags 5 uur zal geestelijke verzorging voor alle ge zindten aanwezig zijn. Momenteel lopen talloze evacué's in de stad rond, niet wetend wat te dóen en waarheen zich te begeven om eens vrijuit met streekgenoten te kunnen spreken. Door de ge- evacueerden op een punt samen te brengen, ziet men ook de mogelijk heid om kennissen, die thans naar elkanders adres zoeken, met elkan der in contact te brengen. De idee alleen reeds met buren, kennissen of mogelijk wel met familie in Odeon in contact te kunnen komen, zal ongetwijfeld een stimulans zijn voor de van huis en haard verdrevenen om zich daarheen te begeven. De R.G. begint bescheiden in de foyer van Odeon, doch verwacht zulk een grote toeloop, dat het no dig zal blijken een grote (re) zaal te zoeken. Ook in dat geval blijft men in Odeon, want voorlopig zijn alle evenementen hierin afgelast. Ook aan de kinderen is gedacht. Deze zullen in hetzelfde gebouw in een aparte ruimte onder deskundig toezicht vrij kunnen spelen en ra votten. Aldus kunnen de kleuters Evacué's melden zich bij ziekenfondsen Alle te Rotterdam verblijvende geëvacueerden dienen zich te laten inschrijven bij een der Rotterdamse ziekenfondsen, die alle op ruime schaal de geneeskundige verzorging voor hun rekening zullen nemen. Vanavond verbinding met Alblasserwaard in orde? (Van een onzer verslaggevers) Door genietroepen en vrijwilligers is gisteren begonnen met het aan brengen van een kleikade op de wegberm van de oprit van de brug over de Noord aan Alblasserdamse zijde. Met behulp van een langs de brug aangebrachte noodverlichting is de gèhele nacht doorgewerkt. Hoewel er naar werd gestreefd van morgen met het wegpompen van het water gereedt tekomen, is men hierin niet geslaagd. Naar ons van morgen werd medegedeeld, hoopt men vandaag tegen de avond het wegdek watervrij te hebben, waar door de verbinding met de Alblas serwaard via Hendrik Ido Ambacht provisorisch hersteld zou zijn. Niet alleen voor de industrieën in Al- blasserdam, die Maandagmorgen weer gaan werken, ook voor Rot terdam is dit een belangrijke voor uitgang. Spaarbankboekjes van de Nuts- spaarbanken te MiddelharnisSom- melsdijk, Tooien en Zierikzee kun nen ter behandeling worden aange boden aan de Spaarbank te Rotter dam en haar bijkantoren. mogelijk ook enigszins op verhaal komen. Gaarne bezorgen wy by onze abonné's uit het ge troffen gebied die moesten evacueren ons blad. Wy verzoeken ons de naam, het adres waar men thans verblijf houdt, zomede het oude adres op te geven. Dit kan ook telefonisch on der no. 25430 (7 lijnen). Voor prompte toezending van de krant zal worden ge zorgd. DE DIRECTIE. Evacué's gaan naar drie provincies DEN HAAG De evacué's van de geteisterde dorpen in Zeeland en Brabant zullen alleen in de provin cies Utrecht, Zuid-Holland en Noord-Brabant worden onderge bracht, zo deelt het evacuatie-cen trum mede. Naar de andere provin cies zal geen officiële afvoer zijn. In het algemeen brengt men in de aangewezen plaatsen niet te veel evacué's. Men kan ongeveer stellen, dat niet meer dan de helft van de aangeboden vrijwillige adressen in die plaatsen wordt ge bruikt Zo werd aan ruim 25.000 personen uit de overstroomde gebieden on derdak verschaft in de provincie Noord-Brabant. Al deze personen konden onmiddellijk naar particu liere adressen worden afgevoerd. Ziekenfondsraad besluit Fondsen moeten aan evacué's medische zorg garanderen AMSTERDAM De Ziekenfonds raad raadt geëvacueerde zieken fondsverzekerden, die in een plaats vertoeven met het vooruitzicht daar een zekere tijd te blijven, aan, zich bij een ziekenfonds in die plaats te laten Inschrijven. De ziekenfonds raad verzoekt aan de ziekenfondsen, deze personen met direct-ingaandc rechten en zonder beperkende voor waarden toe te laten. De raad is bovendien van oordeel, dat de ziekenfondsen voorlopig aan alle ingeschreven geëvacueerden een zo ruim mogelijke geneeskündige verzorging dienen te garanderen. Met name kunnen opnemingen in ziekenhuizen op grond van sociale indicatie voorlopig voor rekening van de fondsen geschieden. Voor het geval, dat een geëva cueerde verzekerde een bijbetaling zou moeten doen, verzoekt de zie kenfondsraad aan de fondsen, die bijbetaling voorlopig voor hun rekening te nemen. Normaal treinverkeer Dordrecht-Rotterdam UTRECHT.. Ingaande heden rijden de treinen op het baanvak Dordrecht—Rotterdam weer volgens de normale dienstregeling. Evenwel moet een achttal treinen tot nader order uitvallen. De stations kunnen hierover inlichtingen verstrekken. Het treinverkeer tussen Roosen daal en Zevenbergen is vandaag om 13 uur over dubbel spoor hervat. „Kunt u me even de kortste weg naar huis wijzen?" vroeg captain Elmer E. Shaker van de Ame rikaanse luchtmacht aan de Ne derlandse marechaussée. Hij zag hem in het overstroomde gebied ergens op een dijk rijden met zijn motor. Captain Shaker „plantte" zijn helicopter vlak voor de neus van de marechaus sée om even de weg te vragen. (Van onze correspondent) ARNHEM. Een der belangrijkste pieblemen, welke na de leniging van de menselijke nood in de getroffen gebieden de aandacht der regering zullen vragen, is natuurlijk het op nieuw in cultuur brengen van het verdronken land. Het is geenszins on begrijpelijk, dat er. voor dit gigan tische werk een tekort zal blijken te bestaan aan technisch geschoold per soneel, dat in staat is leiding te ge ven. Ten einde in dit te verwachten te kort zoveel mogelijk te voorzien is de Nederlandse Heidemaatschappij terstond begonnen met het instellen van een tweetal spoedcursussen, een voor opzichthoudend en een voor. toe zichthoudend personeel. De eerste cursus wordt voorlopig te Arnhem gevestigd, de andere komt in de. Peel en waarschijnlijk ook in de Noord oostpolder. Zij zullen worden gelèid vanuit Tilburg, Breda, Goes en Hil- legersberg. Voor de cursus toezichthoudend personeel komen in de eerste plaats in aanmerking zonen van landarbei ders en jonge boeren in de getroffen gebieden, mits boven 23 jaar en on gehuwd. Uiterst practische noodpakketen waren al boven verdronken land gedropt (Van een onzer verslaggevers Hoe bitter nodig de hulp was die zij ons land kwamen brengen, on dervonden gisteren miss Margaret Wilson en col. Walter B. G. Reynolds van het Canadese Rode Kruis. Een paar uur nadat zij met een door hun regering beschikbaar gesteld vrachtvliegtuig op Schiphol waren aangekomen, wilden zij nog even de meegevoerde-goederen inspecte ren. Ze vonden echter een leeg pak huis: de uiterst practische nood- pakketten waren namelijk allang gedropt boven het verdronken land. 's Avonds heel laat troffen we het tweetal nog op het hoofdkwartier van het Nederlandsche Roode Kruis in Den Haag. In hun gezelschap was toen ook mr. Edward Winsal, de Schotse directeur van het bu reau voor hulpverlening van- de in .Genève gevestigde Liga van Ro de Kruisverenigingen. Hij was voor één dag naar Nederland gekomen om te zien wat er op de lange baan in internationaal verband voor on ze geteisterde streken kan worden gedaan. Miss Wilson, een kwieke, jonge vrouw in het grijsgroene uniform van het Canadese Rode Kruis, ver telde ons dat haar organisatie is gevraagd, voor wat het eigen land betreft, de van alle kanten aange boden hulp te coördineren. „Ik zal hier dus eerst overleg moeten ple gen omtrent alles wat er in de loop van de komende tijd nodig zal zijn in uw land en vlieg dan terug om het Canadese aandeel daarin mee te helpen vormen." zo zei ze. Colonel Reynolds blijft voorlopig in ons land. Hij zal hier ook de internationale liga vertegenwoordi gen en in die hoedanigheid nauw met het Nederlandsche Roode Kruis samenwerken. Zijn taak zal vooral (Advertentie I.M.) VRAAGT PROSPECTUS Bekende Schriftelijke Cursus Onderwijzersakte H.B.S. A en B Staatsexamen door Constance en Gwenyth Little Richard Jones was de eerste, Berg stond achter hem, daarachter zat Rhynda op een stoel uit de kamer van Jones en Donald Tait stond weer achter Rhynda. Hij was in een aanzienlijk betere stemming. Zij bekeken mij plechtig en ik zei met waardigheid: „Het spijt mij, dat de meesten moeten staan, ik zal hier morgen wat stoelen laten plaatsen." Toen lachten we allemaal en zij lootten er om, of Rhynda en dan wel de drie mannen de badkamer nu zou krijgen. Rhynda won en de mannen gingen naar de achtertrap op zoek naar wat zij de keuken- pomp noemden. Ik holde de hal door, maar bij Amy's kamer hoorde ik luide stemmen. Ik vertraagde mijn tempo en hoorde toen duidelijk Freda zeggen: „Amy je bent een van de gemeen ste schepsels op Gods aardbodem. Hij zal je stellig straffen en ik ook. Je bent gewaarschuwd." Toen dacht ik, dat ik haar naar de deur hoorde komen en ik liep haastig door. HOOFDSTUK 3 Ik kleedde mij snel aan, met een plezierig-opgewónden gevoel. Het zou best een gezellig feestje kun nen worden, leek mij. Ik wist, dat er heel wat werk aan vastzat alle logeerkamers waren bezet, behalve het kamertje aan het eind van de gang. dat eigenlijk ook geen slaapkamer was. Wij noemden het de naaikamer, of schoon niemand er ooit aan had ge dacht, er te naaien. Mevrouw Ballinger had de salon geopend, die een kleine balzaal was en de eetkamer, die er als een ouderwetse ruimte voor het houden van banketten uitzag. Ik vaagde de gedachte aan alle huishoudelijk werk dat moest wor den gedaan weg en besloot in ieder geva] deze ene avond het eens ge zellig te hebben. Ik trok mijn mooiste avondjurk aan een echt goed model, dat ik vlak voor de dood van mijn vader had gekocht en nam ruim de tijd om mijn gezicht en haar od te maken. Terwijl ik de trap afliep hoopte ik onwillekeurig, dat er iemand beneden zou staan, om de indruk te waarderen, die ik maakte. Er was echter niemand, dus ging ik naar de keuken, om te kijken hoe Doris met het diner opschoot. Ze verzekerde mij, dat alles in orde was, maar ik bleef er wat rondhangen, want het fornuis maak te de ruimte behaaglijk warm en ik was door en door koud. Doris scharrelde tevreden rond tussen het fornuis en de tafel. Niets scheen haar ooit uit haar doen te brengen. Zij sliep in een kamer ach ter de keuken en klaarblijkelijk bracht ze het grootste deel van haar tijd in deze ruimte door. Zij ging nooit uit tenzij het beslist noodza kelijk was en or> haar vrije dagen had ze gewoonlijk kennissen of fa milie od bezoek. Terwijl ik haar zo gadesloeg schoort me te binnen, dat misschien een van haar kennissen op de zol der was geweest die avond en dat die daarna rustig door de voordeur cvas weggegaan. Het denkbeeld luchtte me enorm op, want de kwes tie was de hele week aan me blij ven knagen. Voldaan gaf ik me er rekenschap van, dat de huishouding het enige was. waarover ik me zorg had te maken. Toen ik op het punt stond de keuken te verlaten, hoorde ik het geluid van kolen scheppen in de kelder. Ik draaide me om en staarde Doris vol pnt- zetting aan. Ze spreidde haar handen uit en haalde de schouders op. „Ik heb ze gewaarschuwd ik zei dat er nie mand aan de verwarming mocht komen, alleen ik, maar meneer Berg zei, dat dit geen werk voor dames was en dat meneer Jones dat ook vond.'' „Ik heb gezegd dat er maar ko len waren tot het eind van de week, maar ze lachten alleen maar en zeiden, dat ze alles zouden te ruggeven, wat ze gebruikten." Ik moest lachen, ofschoon ik wist, dat we een week kleumend zouden moeten rondlopen in een koud huis als zij weer weg zouden zijn. Het onmiddellijke vooruitzicht van be hoorlijke verwarming was noch tans opwekkend en ik verliet de keuken in mezelf neuriënd, door de bijkeuken. Onverwacht stond ik tegenover Jones, die cocktails aan het mixen was. Ik bleef staan en staarde naar hem. „Hoe komt u daaraan?", fluister de ik „Gekocht" zei hij opgewekt. Ik dacht aan de kruidenier, waar mevrouw Ballinger een rekening had en vroeg zwakjes: „Waar?" Hij antwoordde met een flauwe glimlach: „In eert voorraadschuur van spiritualiën, in een stadje in de buurt." „Bent u per auto gekomen?" Hij zette de fles neer en wendde zich helemaal naar mij toe. „Niet alleen dat, maar mijn moe ders meisjesnaam was Phoebe Wright mijn vader heette David Jones; ik ben geboren in New York City op de negende dag van Juni 19Ö8, ik ben geen anarchist en niet polygaam en ik heb ook geen plan nen om de regering omver te wer pen.'' Ik voelde dat mijn wangen gin gen gloeien en zei wraakzuchtig: „Als ze u zo lang in de motten- ballen hadden gelegd als mij Hij klopte me vaderlijk op het hoofd. „Vrede Smithy". Ik lachte en zei: „In orde. Ik zal u helpen met de cocktails." We namen de twee kruiken, die als cocktailshakers moesten dienen, mee naar de salon en ik haalde wat in lang niet gebruikte wijn glazen te voorschijn. Freda was beneden gekomen in een goedkope, helrode, slechtzitten- de avondjurk. John was er ook by, hij keek öf in de verte öf naar een barst in de muur, die moest wor den gerepareerd. Ik keek naar de enorme kerst boom, de gezellig verpakte ge schenken er onder en kon me nau welijks voorstellen, dat we aan dit alles zo weinig geld hadden uitge geven. Ik had 's morgens de tafel in de eetzaal al in orde gemaakt en wierp een blik naar binnen om hem opnieuw te bewonderen. Het zag er zó indrukwekkend uit, dat ik even treuzelde bij de deur, ter wijl ik me afvroeg, wat ik er wel van gemaakt zou kunnen hebben, als ik er echt wat geld aan had kunnen besteden. Richard Jones stond plotseling naast me met een cocktail en lich telijk opgetrokken wenkbrauwen. „Het bewonderen van de versie ring staat aan de gasten", stelde hij voor, terwijl hij mij de cocktail aanbood en zijn wenkbrauwen om hoog bleef houden Ik pakte het glas aan en trok een gezicht tegen hem. „Waaropi doe je dat dan niet?" (Wordt vervolgd.) bestaan uit het samenbundelen van de door buitenlandse zusterorgani saties aangeboden medewerking. Evenals zijn Canadese plaatsver vanger is ook mr. Winsal destijds in het rampgebied rond de Po in Italië geweest. „Aan onze ervarin gen ginds zullen we in menig op- zich echter weinig hebben," zo meende hij. „omdat de aard der beide overstromingen en de om standigheden, waaronder ze ge schiedden geheel verschillend zijn. Maar op één punt zal de hulpver lening van het Internationale Rode Kruis hier eender zijn: wij zullen blijven helpen zolang het nodig is. Dat kan één jaar duren, maar ook twee. Ook naar Italië sturen we op het ogenblik nog voortdurend geld en goederen, afkomstig uit alle de len van de wereld." De directeur van het Nederland sche Roode Kruis, de heer A. van Emden. deelde nog mede dat nu ook uit Zwitserland Rode Kruis- auto's met goederen zijn aangeko men. De wagens, acht in getal, zijn in Dordrecht meteen uitgeladen en zullen nu voor onbepaalde tijd in Nederland ter beschikking blijven. Uiterst dankbaar voor de enorme hoeveelheid kleding, die de afge lopen dagen bij treinladingen bin nenkwamen, verzocht de heer Van Emden ons toch, - er' nog eens met nadruk op te wijzen, dat op het ogenblik vooral nodig zijn: matras sen, lakens en dekens! Dakota van luchtbrug moest noodlanding maken DEN HAAG. Vrijdagmorgen is een „Dakota", die op weg zou gaan naar het noodgebied, bij de start op Valkenburg verongelukt. Het vlieg tuig kon niet snel genoeg hoogte krij gen en de bestuurder was gedwon gen de machine een buiklanding te laten maken op het vliegveld. Het toestel is daarbij beschadigd. Per soonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Airborne-divisie legt 12.240 dollar bijeen. NEW YORK. De parachutisten van de 82ste „Airborne"-divisie, die in de tweede wereldoorlog in Neder land opereerden, hebben voor hulp aan Nederland 12.240 dollar bijeen gebracht. Vijf manschappen, die destijds bo ven Nederland neersprongen, zullen worden uitgekozen om naar New York te gaan voor het aanbieden van de cheque. Ieder hunner vertegen woordigt een belangrijke eenheid van de divisie. De Nederlandse regering heeft de divisie geëerd met de militaire Wil-, lemsorde en op Kerstmis ontvangt zy altijd een Kersttaart met de handte kening van honderden Nijmegenaren. Advertentie I.M.) f Verdrijf de periodieke pijnen Yen dat lome, lusteloze gevoel^ 1 direct en afdoend met een paaij Hooiuitvoer stopgezet DEN HAAG. Het Hoofdbedrijf schap voor Akkerbouwproducten heeft uit voorzorg de uitvoer van hooi stopgezet. In de overstroomde gebieden 2ijn met onbelangrijke hoeveelheden hooi verloren gegaan. Het uit deze gebieden geredde vee is elders op boerderijen onderge bracht. waar men in het algemeen wel voor eigen vee voldoende hooi heeft, maar zeker niet voor een. grotere veebezetting. Te zijner tyd zal worden bezien of er nog enig hooi kan worden uitgevoerd.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1