Nederland wenst spoedige ratificatie EDG-verdrag Radio - programma voor Zondag Aanhoudende vorst DULLES EN ST ASSEN IN DEN HAAG Handelsbelemmeringen in KS moeten verdwijnen Belgen en Britten, zelf in nood, helpen spontaan Oude Tonge begroef de eerste slachtoffers Eisenhower overweegt een blokkade van China Zaterdag 7 Februari 1953 I „Queen Mary" meerde zonder sleepboothulp in New-Yorkse haven NEW YORK De „Queen Mary", die gewoonlijk door twaalf sleep boten de haven van New York wordt binnengesleept heeft Vrijdag twee pogingen gedaan op eigen kracht binnen te komen, daar het sleepbootpersoneel in staking is. Aanvankelijk bleef het schip op stoom liggen, in afwachting van de eb. Toen probeerde het te meren. Toen de kapitein echter zag dat er grote kans bestond dat de oceaan reus met de flank tegen de kade zou slaan, gaf hij onmiddelijk be vel volle kracht achteruit te varen. Een tweede poging van de „Queen Mary" om zonder hulp van sleep boten aan de kade te koman, werd met succes bekroond. Nederlands geschenk voor Oost-Duitse vluchtelingen BERLIJN. West-Berlijnse func tionarissen hebben Vrijdag medege deeld, dat de Nederlandse regering heeft besloten West-Berlijn twee goederenwagens vol fruit en groen ten te schenken voor verdeling onder de Oost-Duitse vluchtelingen. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Tijdens de besprekingen, die Vrijdag ge voerd zijn door de Nederlandse ministers, Drees, Beyen, Luns, Beel, Staf en Zijlstra met de nieuwe Amerikaanse ministers van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, en met Stassen, de directeur van het Bureau voor Wederzijdse Veiligheid, is van Nederlandse zijde vooral de aandacht gevestigd op de noodza kelijkheid van een zo spoedig mogelijke ratificatie van het verdrag in zake de Europese Defensie Gemeenschap. Daarbij staat voor Nederland voorop, dat op de kortst mogelijke ter mijn Duitse troepen aan de verdediging van Europa kunnen deelnemen. De Nederlandse ministers heb ben voorts opnieuw de aandacht van Dulles en Stassen gevestigd op de noodzaak van versterking van de economische basis die aan de Nederlandse defensie-inspanningen ten grondslag moet liggen, o.a. door uitbreiding van de export-mogelijk heden. Het is noodzakelijk, aldus werd van Nederlandse zijde aange voerd, dat deze export zich ook in ruimer mate op de Verenigde Sta ten moet kunnen richten, hetgeen thans door Amerikaanse handelsbe lemmeringen wordt bemoeilijkt. Tijdens het gesprek dat Dulles en HILVERSUM. De omroepvereni gingen hebben, in verband met het bijzondere karakter dat de Zondag in ons land zal dragen, hun program ma's gewijzigd. Wij geven hieronder de nieuwe programma's. Het blijft natuurlijk mogelijk, dat actuele ge beurtenissen er nog veranderingen in brengen. Voor de volgende dagen van de week zullen in grote lijnen de vast gestelde programma's worden gege ven. Gedeelten, welke niet in over eenstemming zijn met de huidige si tuatie, worden door andere vervan gen. Zoveel mogelijk worden wijzi gingen tijdig bekend gemaakt. De rede van Koningin Juliana wordt Zondagmiddag om 1 uur over beide zenders uitgesproken. HILVERSUM II NCRV: 8.00 Nieuwsberichten. 8.30 Mor genwijding door prof. dr K. Dijk. 9.15 Concert „Hör' mein Bitten" o.l.v, Mari- nus Voorberg. KRO: 9.45 Quatre Petites Prières, Fr. Poulenc. 9.55 Hoogmis in de St Jans basiliek te Laren (NH). celebrant kape laan A. W. Veenhuis. besloten door volkszang (uitzending in samenwerking met de Wereldomroep. 11,30 Adagio en fuga, W. A. Mozart. 11.40 Cantate nr 56 van J. S. Bach, Stabat Mater van Vi valdi. 2.20 Strijkkwartet Anton Bruck ner. 13.00 Toespraak van H.M. Koningin Juliana. 13.10 Nieuwsberichten. 13.30 De wereld helpt Nederland, klankbeeld. 13.45 Symphonisch concert. Mahlers „Kindertotenlieder" en Sinfonia Sacra in Memoriam Patris van Quillaume Lan- dré. 14.45 „Al tot mijn lippen staat het woelend water", voordracht uit de psal men in de Nederlandse berijming van Gabriel Smit door Willem Tollenaar, muzikale omlijsting Rosa .Spier. 15.05 Werken van Ravel, Hendrik Andriessen. Racine Fricker en Lily Boulanger. 16.00 Gordon Manley speelt Liszt. 16.30 Ves pers. IKOR: Sluitingsdienst van de Oec. jeugdconferentie in de aula van het Ned. Herv. Lyceum te Amsterdam. 17.45 Zangdienst in de Westerkerk te Amster dam. Voorganger ds H. A. Visser. 18.45 Ds A. A. Koolhaas spreekt in de pasto rale rubriek. NCRV: 19.00 Compositie J. Felderhof op thema van Valerius „Stort tranen uit", aansl. gram.muziek. KRO: 19.45 Nieuwsberichten, 20.05 Kerkmuziek, 20.30 Liederenprogramma. 21.00 O dierbaar land, klankbeeld. 21.30 Gram.platen. 22.10 „Weerloos sleuren mij de barre vloeden", voordracht uit psal men in de Nederlandse berijming van Gabriel Smit door Willem Tollenaar, muzikale omlijsting Rosa Spier. 22.30 Negro spirituals. 22.45 Avondgebed, 23.00 Nieuwsberichten, daarna gram.muziek. HILVERSUM I VARA': Nieuwsberichten, 8.30 Voor dracht gedichten, prof. dr G. Stuiveling. 8.45 Gram.muziek. 9,15 Dr J. C. Brandt Corstius over „Het menselijk verbond". 9.30 Oratorium Elias, Mendelssohn. VPRO: 10.00 Zondagshalfuur' mevr. L. Spelberg-Stokmans. IKOR: 10.30 Bijzondere dienst uit de Nieuwe Kerk te Amsterdam, predicatie prof. dr S. F. H. J. Berkelbach v. d. Sprenkel voorz. Oec. Raad van Kerken, Lithurg prof. dr W. J. Kooiman, ev. luth. hoogleraar. AVRO: 12.00 Treurmars Eroica. 12.20 Koraalmuziek Bach. 12.30 Strijkorkest. 13.00 Toespraak van H.M. Koningin Juliana. 13.10 Nieuwsberichten. 13.30 „Tragische ouverture" Joh Brahms. 13.45 Geestelijke liederen. 14.00 Dr P. H. Rit- ter spreekt. 14.15 Pierre Palla piano muziek. 14.35 Requiem Gabriël Fauré. Hulp aan getroffen middenstanders DEN HAAG In samenwerking met het Nationale Rampenfonds heeft het ministerie van Economi sche Zaken een regeling getroffen om de middenstanders, die door de watersnood schade hebben geleden en financiële moeilijkheden onder vinden, te helpen hun bedrijf aan stonds te kunnen voortzetten. Voor deze hulpverlening gelden de volgende regelen: 1) noodcredieten worden ver strekt ten behoeve van ambachts-, winkel-, grossiers- en dienstverle- ningsbedrjjven e.d.; 2) slachtoffers kunnen renteloze voorschotten ontvangen voor de aanvulling van voorraden, herstel van machines en bedrijfsinrichting; 3) het crediet zal in het alge meen maximaal 4000 bedragen; 4) eventuele latere uitkeringen van geleden schade zullen worden aangewend tot aflossing van de op genomen credieten; 5) de credietaanvragen zullen worden behandeld door de Neder landse Middenstandsbank. waartoe aanvragers zich van heden af kun nen wenden. Het hoofdkantoor is gevestigd in Den Haag. Er zijn o.a. bijkantoren in Gaardingen. Rotterdam, Dordrecht. Gouda. Breda, Goes, Middelburg en Terneuzen. 15.15 Fragment Thomas Moore van Hen- riette Roland Holst-van der Schaik. 15.55 Bruckners symphonie nr 2 in c kl. t. VPRO: 17.00 Toespraak J. v. d. Kieft. minister van Financiën. 17.10 Korte kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Aardenburg in Zeeuws-Vlaanderen, ge leid door ds L. S. Blom. VARA: 17.30 Prof. dr W. Banning „Be zinning in stormtij". 17.50 Gramofoon- muziek. 18.00 Nieuwsberichten, evt. toe spraak dr L. G. Kortenhorst. 18.30 Deut- sches Requiem, Brahms. AVRO: 20.00 Nieuwsberichten, evt. toe spraak dr L. G. Kortenhorst. 20.15 Actus Tragicus („Gottes Zeit ist die allerbeste Zeit") cantate 106. 20.40 Nel Knoop, poëzievoordracht. 21.00 Symphonisch concert met werken van Haydn. Mozart, Schubert, Mahler. 22.30 Toespraak prof. dr A. A. van Ruler. 22.40 Dolf Hendrikse speelt het orgel van de Ned. Herv. Kerk te Zoutelande op Walcheren. 23.00 Nieuwsberichten. 23.15 Strijkorkest „Der Tod und das Madchen". i Stassen met de Nederlandse minis ters hebben gehad, is van Neder landse kant ook geïnformeerd naar de ontwikkeling van de Amerikaan se politiek in het Verre Oosten, met name ten aanzien van Korea, Formosa en China. Daarbij zou van Nederlandse kant .uiting gegeven zijn aan dezelfde gevoelens van be zorgdheid, als van Britse zijde aan Dulles zijn kenbaar gemaakt. Tijdens het gesprek is ook ruim schoots aandacht besteed aan de ramp, die Nederland heeft getrof fen. Vóór Dulles en Stassen in Nederland landden hebben zij over het getroffen gebied gevlogen. Bij hun aankomst op Schiphol bleek, dat zij diep onder de indruk waren van de omvang van de ramp, die ons land heeft getroffen. Zij waren overtuigd, dat verlening van hulp op belangrijke schaal noodzakelijk is. (Wij verwijzen in dit verband naar het bericht inzake de samen stelling van een Amerikaanse com missie voor hulpverlening, waarvan zowel Dulles als Stassen deel uit maken. Red.) De Amerikaanse gasten zijn Vrij dag om twaalf uur door Koningin Juliana ontvangen in het paleis aan het Korte Voorhout. Prins Bernhard heeft beiden ontmoet ten huize van de Amerikaanse ambas sadeur. 's Avonds namen zij deel aan een diner, dat door de minis ters Beijen en Luns werd gegeven. Vanmorgen om half tien hebben de heren Dulles en Stassen met hun medewerkers, in de super-Constel- lation waarmede zij gister gekomen waren, ons land verlaten op weg naar Brussel. .Zij werden uitgeleide gedaan door minister Luns, de Amerikaanse am bassadeur, Selden Chapin. de direc teur van de KLM, dr A. Plesman, de heer Hunter, het hoofd van de M.S.A. missie in Nederland, en ir A. G. Ma- ris, directeur-generaal van de Rijks waterstaat. Alvorens zich naai' het vliegtuig te begeven, verklaarde de heer Dulles tegenover de pers. dat hij de wijze, waarop men hier op het project van de Europese Defensie Gemeenschap reageert, bemoedigend vond. Ten aan zien van de door ons land geleden schade als gevolg van de overstro mingsramp zeide de heer Dulles, dat hij daarover persoonlijk aan presi dent Eisenhower en het Congres ver slag zou uitbrengen en dat hij er niet aan twijfelde, dat dit in Amerika met medeleven zou worden ontvangen. Aan de onverzettelijke wil tot her stel, waarvan de Nederlanders in deze dagen getuigen, bracht de heer Dulles de hoogste hulde. Parijzenaars staan in rijen voor banken om geld te storten voor rampgebied Wat in de buitenlandse bereid vaardigheid om Nederland in zijn rampspoed te helpen treft, is de spontaneïteit waarmede in Engeland en België, zelf eveneens door de watersnood getroffen, geld en goe deren bijeengebracht worden. In Londen stromen bij de Nederlandse ambassade uit alle lagen der bevol king giften voor Nederland binnen en op de ambassade in Brussel is het net zo. In Frankrijk, aldus meldt onze Parijse correspondent, nemen de hulpacties hoe langer hoe groter afmetingen aan. Voor de geldinza meling is zoveel belangstelling, dat de mensen in langi rijer voor de loketten der bank staan, waar men geld kan deponeren. In New York stromen bij het pas gevormde Ame rikaanse comité voor hulp aan Ne derland giften tot een bedrag in eens van 15.000 dollar binnen met een snelheid, welke met tellen niet is bij te houden. Het personeel van 't comité moest met tien man worden uitgebreid. Verder moeten wij ons tot enkele grepen uit de bewijzen van buiten landse solidariteit bepalen. De Finse regering heeft een be drag van 20.000.000 Finmark toege wezen voor de aankoop van pre fabricated barakken voor Neder land. Deze zullen aan 600 personen huisvesting kunnen bieden. Een houtmaatschappij, welker aandefên zich in handen van de regering be vinden, heeft vijf wagonladingen houtproducten geschonken. 106.817 Zwitserse telefoonabonné's hebben, bij de sneeuwbalactie voor de Nederlandse rampgebieden, tot nu toe 2.097.435.50 Zwitserse francs opgebracht Het Zweedse Rode Kruis heeft Vrijdagavond bekend gemaakt, dat tot nu toe drie mil- lioen kronen (ongeveer 2.3 millïoen gulden) in Zweden bij elkaar is gebracht voor de overstroomde ge bieden in Nederland. Verwacht wordt dat in de eerstkomende da gen nog ettelijke millioenen opge haald zullen worden. C-isteren ver trok uit Wenen een trein naar Ne derland met onder meer 20 ambu lance-auto's met volledig personeel. Handelsovereenkomst van Griekenland met Neder land geparafeerd ATHENE. Op het Griekse minis terie van Buitenlandse Zaken is Don derdag een handelsovereenkomst tus sen Nederland en Griekenland gepa rafeerd. Deze zal, te rekenen van 1 Februari, een jaar van kracht blij ven. Verwacht wordt, dat de Griekse uitvoer naar Nederland een waarde zal hebben van 14 millioen gulden. Vrijdagmiddag werden op het paleis aan het Lange Voorhout te Den Haag de Amerikaanse Minister Foster Dulles en Stassen door H. M. de Koningin ont vangen. V.l.n.r. Selden Chapin Ambassadeur van Amerika; Fos ter Dulles, H. M. de Koningin en Stassen. OUDE TONGE. De omroeper van Oude Tonge ging Vrijdag door het dorp met een droeve boodschap: om 4 uur zouden de eerste slachtoffers van de overstroming begraven worden. Dertig van de, volgens schatting van burgemeester Van Dijk, twee a driehonderd, die een hoge tol aan het watergeweld hier hebben moeten betalen. Van het achterland waren dood kisten naar het zwaargetroffen plaatsje gebracht en op een eenvoudige Schottekar werden daar de doden naar de Spuidijk gebracht, waar ze hun laatste rustplaats hebben gevonden. Op de dijk, die voor vele honder den de redding heeft betekend, maar die toch niet heeft kunnen verhinderen, dat Oude Tonge waar schijnlijk het zwaarst getroffen plaatsje in deze nationale ramp is geworden. Het kerkhof is in het water niet meer terug te vinden. Daarom ston den Vrijdagmiddag de 126 inwoners, die nog achtergebleven zijn. met ge bogen hoofd in de gure wind op deze dijk, waar niemand eigenlijk de moed had iets te zeggen. Burge meester Van Dijk bracht het tot enkele sobere woorden. Hij zal deze nog vele malen moeten herhalen, als straks de andere doden gebor gen zijn. Boven het plaatsje zweefde een helicopter, toen pastoor Hofstede het Onze Vader las. Het water klot ste tegen de dijk en wiegde op zijn golven honderden cadavers. Een grijsgrauwe meeuw kwam uit het niets aanvliegen en wierp een schorre kreet in het gebied. Vlootpredikant Kwakkelstein stond er in plaats van ds Wolters, die zijn gezin evacueerde. Hij las uit Openbaring 9 tot 17 en de Apos tolische geloofsbelijdenis. De woor den dreven weg in de wind over het wijde water, dat dreigend het graf omringde. Woordenloos trok de stoet van mannen terug naar het dorp. Er zijn ongeveer honderd dorpe lingen en evenveel hulptroepen van de strijdkrachten en het Rede Kruis achtergebleven. Rijkspolitiemannen maken honden af, die de cadavers van het "verdronken vee aanvreten. Dit om typhusgevaar af te wenden. Franse begroting thans definitief goedgekeurd PARIJS. Met 415 tegen 205 (com munisten en socialisten) stemmen heeft de Franse Nationale Vergade ring de begroting thans definitief goedgekeurd. De begroting beloopt in totaal 3751 milliard franc. Hiervan is 860 milliard bestemd voor weder opbouw, oorlogsschade en investerin gen, 416 milliard voor de oorlog in Indo-China en voor militaire uitga ven (uitgezonderd de strijd in Indo- China en verminderd met Ameri kaanse hulp), 860 milliard. WAT VOOR WEER? Het KNMI deelt mede: Boven Scandinavië bevindt zich een vrij krachtig hogedrukgebied, dat ge heel met koude luchtmassa's, die tot grote hoogte reiken, is gevuld. Uit Zuid-Zweden worden mini mumtemperaturen van tien tot twintig graden onder nul gemeld en ook in Denemarken vriest het ongeveer tien graden. Deze koude lucht stroomt langzaam uit over West-Europa. In ons land heeft het vannacht over het algemeen matig gevroren (min 5 tot min 10), maar op de Veluwe zijn plaatselijk minimumtemperaturen van min 13 graden opgetreden. Deze lage temperaturen werden veroorzaakt bij weinig wind en moeten worden beschouwd als zo genaamde stralingskoude. De koude lucht veroorzaakte ook in Engeland en in Frankrijk, uitgezonderd het idterste Zuiden en de Atlantische kustgebieden, vorst. De depressie-activiteit op de oceaan is niet groot. Het hoge drukgebied in Scandinavië ver toont geen teken van verzwakking. Er is daarom geen reden om een spoedig einde van de vorst te ver wachten. Aangezien er de komende nacht in Nederland weinig wind zal zijn en ook opklaringen wor den verwacht, kan op verschillen de plaatsen strenge vorst optreden. Men probeert nog wat achtergeble ven bezittingen te redden en plunde ren tegen te gaan. Maar er zal in Nieuwe Tonge niet geplunderd wor den. Het is bijna onmogelijk, er te komen. Japans passagiersschip vergaan: 67 doden TOKIO. De kapitein van het Ja panse passagiersschip „Sjinsi Maroe" heeft Vrijdag gezegd, dat volgens hem 61 passagiers en zes schepelin gen zijn verdronken. Het schip sloeg Woensdag ten Noorden van Okinawa om. De kapitein en een meisje van 25 jaar, die naar land zwommen, zijn voorzover tot nog toe bekend, de eni ge overlevenden. Het schip „Kinto- koe Maroe", dat te hulp snelde, heeft geen overlevenden opgepikt. Men weet slechts, dat twee lijken zijn aan gespoeld. Met grote voortvarendheid is het grote gat in de Hogedijk onder de gemeente Papendrecht dicht gemaakt. Foto boven geeft een duidelijk beeld van de grootte van het gat, dat Donderdagmiddag, nadat dag en nacht met 500 man was gewerkt, dicht kwam. Giste- ren werd de dijk opgehoogd en versterkt Op het moment, dat de onderste foto werd genomen (Vrij dagmiddag 5 uur) waren de werk zaamheden reeds zover gevorderd, dat het nieuwe wegst.uk vrijwel evenhoog was als vóór de storm. Met het droogmaken van de pol ders in de Alblasser waard (er staat tussen de 9.000 en 10.000 ha onder water) kan nu worden be gonnen. Amerika verhoogt kaasinvoerquota WASHINGTON. Met onmiddel lijke ingang zyn de invoerquota in Amerika van bepaalde kaassoorten met 15% verhoogd. Deze regeling ia getroffen in het belang van de we reldhandel en de internationale be trekkingen en blijft voorlopig tot 30 Juni van kracht. De nieuwe quota zijn voor Edam mer en Goudse kaas 2.070.000 kg. In Juli 1952 werd de invoer vrijgegeven van Zwitserse, Gruyère en Roque fort kaas en van de meeste geconser veerde kaassoorten en met ingang van October 1952 konden ook diverse soorten Italiaanse kaas vrijelijk ge ïmporteerd worden. Congres voor ontketening van omvangrijk offensief in de koude oorlog WASHINGTON. President Eisenhower overweegt een volledige marine-blokkade van het Chinese vasteland, verklaarde Vrijdag de Repu blikeinse voorzitter van de commissie voor de Strijdkrachten. Admiraal Radford, opperbevelhebber van de marinestrijdkrachten in de Stille Oceaan, had de commissie Donderdag verzekerd, dat er slechts „geringe kans op oorlog" met de Sowjet-Unie bestond, indien er een blokkade zou worden ingesteld, aldus Short. Laatstgenoemde zei te geloven, dat het Congres een bevel tot blokkade en andere stappen van Eisenhower „om in de gehele wereld tot het bffensief over te gaan", zal steunen. Admiraal Radford zou gezegd hebben, dat de deneutralisatie van Formosa weinig rechtstreekse uitwerking zou hebben op de Koreaanse campagne, maar van betekenis zou kunnen zijn als voorspel tot andere stappen. Admiraal Radford pleitte voor een blokkade, die sterk genoeg zou zijn om zowel Russische schepen als smokkelaars tegen te houden. Short zei, dat Radford ook voorstelde om meer vlootuitrusting te zenden aan de Chinese nationalisten op Formo sa, maar hij weigerde te zeggen hoe ver de Amerikaanse vlooteenheden zullen gaan bij het verlenen van steun aan eventuele nationalistische aanvallen op het vasteland. De Chi nese nationalistische leiders beramen, aangemoedigd door de deneutralisa tie van Formosa, plannen ter uitbrei ding van de actie tegen het commu nistische vasteland. Waarnemers zijn van mening, dat de eerstkomende maanden in ieder geval deze actie nog beperkt zal blijven tot kleine amphibie-aanvallen van nationalisti sche troepen op het vasteland. Aanhoudende vorst Weersverwachting, geldig van Zaterdag avond tot Zondag avond: Opklaringen, maar ook enkele plaatselij ke sneeuwbuien en hier en daar tijdelijk mist. Weinig wind. In de kuststreken lichte tot matige, el ders in het lan^ ma" tige tot strenge vorst. 8 Febr., zon on 8.09 uur: onder 17.40 uur; maan op 3.46 uur; on der 10.58 uur. 9 Febr., zon op 8.07 uur; onder 17;42 uur; maan op 4.58 uur onder 1.44 uur. HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Max.temp. Neersl. Weer Windm/s Gisteren tn24u. Oslo Ónbew. N. 2 - 22 C 0 mm Stockholm Geh. bew. N.N.O. 6 - 13 0 Kopenhagen MotsneeuwN. 9 -12 0.2 Londen Geh. bew. W.N.W. 2 -3 0 Amsterdam Geh. bew. N. 2 -4 0.3 Brussel Onbew. N.0.4 -5 3 Parijs Onbew. Windstil -4 0 Bordeaux Mist Windstil - 1 0 Nice Zw. bew. N.N.W. 4 4 0 Warschau Sneeuw Z.W. 2 -6 0.1 Berlijn Sneeuw N. 2 -6 1 Frankfort Nevel -11 2 München Sneeuw Windstil -6 6 ZÜrlch Sneeuw W.Z.W. 4 3 Wenen Zw, bew. Windstil -6 3 Uit het bezoek van de Amerikaan se generaal Olmsted, van de afdeling buitenlandse militaire luchtvaart van het leger, leiden waarnemers af, dat de Amerikanen plannen koesteren om de Chinese nationalistische lucht macht te versterken met nieuwe Amerikaanse straaljagers. „Fairsea" brengt 51 emigranten uit Australië terug (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Met het emigran tenschip „Fairsea", dat thans uit Sydney naar Amsterdam terugkeert (aankomst ongeveer 11 Februari) zullen ongeveer 17 emigranten, (al dan niet met hun gezinnen tezamen 51 personen) naar Nederland terug keren. De meeste van deze emi granten keren terug, omdat een van de leden van het gezin, gewoonlijk de vrouw, het niet heeft kunnen uithouden in de nieuwe omgeving. De heimwee was zo groot, dat be sloten werd tot terugkeer. Slechts in enkele van deze geval len moest tot terugkeer naar Ne derland worden besloten, omdat de pogingen van de emigrant om in Australië wortel te schieten zijn mislukt, hetzij door te weinig ini tiatief of doorzettingsvermogen, hetzij omdat de emigrant teveel moeilijkheden had met de Engelse taal. ANKARA. De Turkse president, Celal Bayar, heeft voorgesteld Tru man, de voormalige Amerikaanse president, de Nobelprijs voor de vre de toe te kennen.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1