VOORNE- PUTTEN r Februari 1953 Een soldaat heeft een kind van een zolder (Zuidland) gehaald en brengt het aan wal. Barricaden van zandzakken worden bij Biert. tegen het wilde water opge worpen. Op de achtergrond de toren van Simonshavcn. ONDER: In Zuidland (alle 2500 inwoners geëvacueerd) begon het reddingswerk in de loop van dc Zondag. Alle vluchtelingen werden ondergebracht in de twee cafézaaltjes van het dorp, die nonder boven wonder droog gebleven waren. (voor 80 pCt onder water) ZONDAGNACHT om 2 uur begon het water op het eiland Voome-Putten te stijgen, tengevolge van enkele dijkdoorbraken. Het Haringvliet stortte zijn zoute water in onafzienbare hoeveelheden de lage polders in. Plaatsen als Zuidland, Simonshaven en Biert werden volkomen geïsoleerd en voor een groot deel ge ëvacueerd. Het eiland bevindt zich thans voor tachtig procent onder water. Duizenden bewoners zijn op boten gevlucht en zijn vanuit de Ahoyhal in Rotterdam, naar elders vervoerd. Door honderden Rotterdammers en Hagenaars is in deze gebieden een heroïeke strijd tegen het water gevoerd. Na de eerste radioberichten stroomden zij naar Spijkenisse, om daar zakken zand te vullen en op andere wijze aan het reddingswerk deel te nemen. Vooral bij de dijk van Biert hebben deze mannen heldhaftig schouder aan schouder met de mensen uit de streek tegen de water wolf gevochten. Rotterdammers en Hagenaars mannen en vrouwen helpen in Spijkenisse by het vullen van zandzakken, die bestemd zijn voor de bedreigde dyk van Biert. BOVEN: Het water heeft zich by Biert een gat geknaagd en een sijpelend straaltje groeit uit tot een onhoudbare stroom. Zal de Spijkenisse-polder droog gehouden kunnen worden? ONDER: In een cafeetje van Zuidland wachten de ge redden stom van ontzetting op evacuatie.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 6