JOOD GOEREE - OVERFLAKKEE LINKS: Heel vissend Nederland schijnt naar Bruinisse te zijn opgestoomd. ONDER: Uren strompelen over een glibbe rige dylc. Terug naar het leven. militairen zitten doelloos op de dijk. „Ik ben nou niet bang meer", zegt een stokoud vrouwtje, dat zojuist uit het vliegtuig is getild en op een brancard wordt weggedragen. Ze was bang voor dat vreemde ding. Banger dan voor het water. Hoeveed doden op Schouwen-Duiveland Daarover spreekt men niet. Men haalt de schouders op in een moedeloos gebaar. Wie weet het? Honderden, duizenden? pRATJWE, bittere ellende heerst in het verdronken gebied. Onbeschrijflijk! Die kinderen, ach, die kinderen. Ze staan op een kluitje en trillen van het hoofd tot de voeten. Je zou ze aan je hart willen drukken, zoals ze daar staan in hun dunne kleren. Aan je hart, zoals die man dat deed, die zijn wijde jas had dichtgeknoopt over een baby van vier maanden. „Je peux bien pleurer!" zegt mijn Franse collega, die het alles staat aan te zien. Ik kan wel huilen! Inderdaad, je hebt moeite met je tranen... Middelhamls op liet dodeneiland Goeree-Overflakkee. Hier stond het water meter» hoog. Verboden voor auto's en motorrijwielen, niet voor pontons en rubberboten met kleumende kinderen. ch. „Ik kom de zaak van U overnemen", zegt hij, man, „licht, licht en nog eens licht, dan kan ik een wanhopig gebaar verdwijnt de leider van de pitein op z'n hielen. Woensdag in Bruinisse erden schepen in de haven. Water zover het oog avens zijn intact. ren is een landingsplaats voor helicoptères aahge- rengt onafgebroken mensen aan, die hij van ge let een taxi. Hij landt. Deur zwaait open. Mensen :er als een meeuw. ;ine gebied van een vierkante kilometer. Honderden Koeien, varkens, schapen, paarden, alles krioelt hier doorheen. Een handjevol leven op de enige droge plek. Soldaten snellen toe De eerste passagier wordt aan land geholpen Een 90-jarig vrouwtje wordt op een brancard gelegd.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5