De watersnood vanuit de lucht <;rj J Zaterdag 7 Februari 1953 £<^L /~\P het moment dat wij dit schrijven is de enorme overstromingsramp, die ons land ge troffen heeft, nog niet geheel te overzien. Ieder ogenblik wordt de dodenlijst langer en komen nieuwe ramptijdingen binnen. De schade die aan behuizingen, grond en vee is toegebracht loopt in de tientallen millioenen, het verlies aan mensenlevens is zo groot, dat geheel Nederland in de diepste rouw gedompeld is. Het is slechts duidelijk, dat er verschillende dagen na de springvloed nóg honderden mensen in levensgevaar verkeren op zolders en daken, in schepen en bomen. Op dit moment is voor vele honderden mannen, vrouwen en kinderen de ge boden hulp waar deze aanwezig was te laat gekomen. Onze deernis gaat in de eerste plaats uit naar de nabestaanden van de slachtoffers. Maar aan de andere kant is het een nationale zaak voor Nederland en zijn regering, de slacht offers, die het leven behielden, op de meest royale en afdoende wijze schadeloos te stellen. Dat de regeling zich aan deze grote verantwoordelijk heid niet onttrekke het beeld van geheel het zwaargetroffen eiland Goeree en Overflakkee. Op verschillende plaatsen staat het water tot aan de dakgoot, In de meeste huizen bevinden zich nog mensen. Daaronder: Laag vliegend over Walcheren maakte 'n Engel se fotograaf deze opname van een paard en een koe, die verloren ergens op een weg staan, te midden van het opkomende water. Dit troosteloze beeld brengt bijzonder treffend de tragiek van deze weergaloze ramp tot uitdrukking. LINKS: Nog een foto van Walcheren. Een boerengezin heeft een toevlucht gezocht op het dak en zwaait wanhopig tegen het laag overvliegend vliegtuig. Zijn deze mensen gered? Niemand kan het op dit ogenblik al zeggen (Luchtopnamen ANP-foto)

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2