B EN DIX =vo'aut°niat'sc'1 Donizetti's Lucia di Lammermoor 'Ve heem in de dUndmaHJLel VAN ALLE KANTEN i&idiapKa^ianuM, önUe Kruiswoord-puzzle ooier voor de grote dochter wassen Te huur aangeboden: Diversen: O FRIESE KOERIER Zaterdag 7 Februari 1953 Kerels zijn het, de mannen, van de Nederlandse vloot, luchtmacht en landstrijd krachten, de Amerikanen, de Fransen, Engelsen, Italianen, vrijwilligers en alle andere, die zich geheel en al hebben ingezet voor het reddingswerk. Mannenwerk is het eigenlijk niet, het verzorgen van zo'n klein blond kindje, ■maar zij zullen ervoor zorgen, dat zij in veiligheid komt. De Compagnia d'opera Italiana, een wil brengen laat zich bewijzen door de gezelschap, dat hier inburgert, voerde Vrijdagavond te Leeuwarden voor een half bezette Harmonie de opera Lucia di Lammermoor van G. Donizetti voor het voetlicht. Al stellen we de opera's van Rossini en Verdi hoger dan dit werk, toch zijn er verschillende aspecten die een ten tonele voeren billijken en tevens reden zijn waarom eenmaal deze opera van Bühne tot Bühne ging. Daar is allereerst de orkest-parti tuur, die het aanhoren interessant maakt door grote kleurenrijkdom en niet minder door typering en karakte risering der dramatische spanningen. Wanneer men bedenkt, dat de maestro nimmer een klassieke orkest-partituur onder ogen heeft gehad, moet men be wondering uiten. En daar direct aan toevoegen, dat de dirigent Gino Bar santi van begin tot einde de orkestrale tinten heeft aangebracht, die worden gevraagd, terwijl enkele obligaat-in strumenten een pluimpje verdienen voor hun keurig seconderen van de zangsolisten. Maar ook het vocale deel heeft veel aantrekkelijks. Aardige koortjes met soli. De slotdelen der taferelen en be drijven kunnen het beluisteren lijden met hun massawerking kwartet, duo, sextet etc. We denken aan het slot van het eerste bedrijf met een lyrische melodie, die aan het volkslied ontleend zou kun nen zijn; zij komt bij brokstukken ook voor in de waanzin-aria en is een der meest geliefde opera-melodieën. Magda. Piccarolo en Alexander Barollo viel een grote bijval te beurt, waarin zij terecht de dirigent betrokken. Verder het slot van het eerste tafereel in de tweede scène, waarin de prima-donna en Vittorio Benetti een open doekje kregen; het sextet aan het slot van het tweede bedrijf; de inzet van het derde bedrijf voor koor. Het hoogtepunt, de Waanzin-aria, maakte diepe indruk en Magda Picca rolo zong en acteerde voortreffelijk (trouwens in het gehele werk)De beide andere hoofdfiguren, de tenor Alexan dra Barollo als kasteelheer van Ravens- wood en geliefde van Lucia en de bas Vittorio Benetti als diens tegenspeler hebben hun roep als zangers van een vorig optreden bevestigd. Ook de voogd van Lucia viel door goede zang en spel op in het laatste bedrijf. Dat de Compagnia goede opera-kunst bezetting van de bijrollen die behoorlijk was en door een flink gedresseerd koor. Het orkest is al genoemd. En dan zijn er nog de vlotte regie, de passende de cors en de mooie costuums. Hopelijk is de minder grote recette aan tijdsomstandigheden te wijten en blijft de Compagnia in Leeuwarden een geregelde gast, J. L. de Jong Lzn. VERKOPINGEN NIJEGA (Sm.) Ten overstaan van no taris Seinstra zijn vier huizen verkocht Koper is geworden de heer P. Jansma te De Tike. Drie percelen brachten f 4332 op. Het vierde perceel, waarbij een stukje land legen taxatieprijs over te nemen, kwam na 130 verhogingen f 7023. BESLUITEN EN BENOEMINGEN AKKRUM. Benoemd tot technisch ambtenaar le klas bij Gemeentewerken te Enschede de heer S. G. Schoppen, af komstig van Akkrum. ARUM. De heer Sj. Jagersma. hulpbe steller bij de P.T.T.. is bevorderd tot be steller in vaste dienst. DE TIKE. De heer F. Vcltman alhier is geslaagd voor het diploma inseminator. ACHLUM. Benoemd tot technicus-kaas keurder bij de coöp. zuivelfabriek „De Producent" te Gouda de heer J. Zorg drager, chef-kaasmaker te Achlum. Aan de Technische Hogeschool Delft voor electrotechnisch ingenieur de heer D. J. Meyer te Leeuwarden. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor veearts de heren J. Kramer IJlst. G. de Boer te Giekerk, A. Elgersma te Britsum, Chr. Folkers te Leeuwarden, A. P. van der Linden te Sleggerda, G. Rijpkema te Drachten en P. H. M, Wijers te Veenhuizen. Aanwinsten Openbare Leeszaal Heerenveen. De volgende nieuwe boeken zijn aan het bezit van de Leesaaal te Heerenveen toegevoegd: .T. Slauerhoff Serenade; J. Troelstra Mijn vader Pieter Jelles; L. W. de Bree Het platteland leert lezen en schrijven; M. Dekker, B. Stroman e.a. Klaverblad van vier; N. van Dijk-Has Ik heb alleen maar toegekeken; H. van Gre- velingen Spel zonder inzet; D. Kloek Benske ontdekt de wereld; B. Nijenhuis Dossier 333; N. Voerman De zwerm; Ma- rie van Zeggelen De zwarte galei; V. Ka- j tajew De echtgenote; K. Mansfield Pré- I lu.de; G. Simenon Margret c'nez le coro- 1 ner; Rixt (H. A. van Dorssen) De gou den ridder; E. Colerus Van punt naar I vierde demensie; F. Salten Perri De ge schiedenis van een eekhoorntje; C. Doel man Kleine geschiedenis van de Europe se kunst; H. G. de Maar Inleiding tot de Engelse handelstaal; G. Vernadski Ge schiedenis van Rusland; H. Andriessen Muziek en muzikaliteit. Gevonden voorwerpen Opstcrland. Een duimstok; een wieldop van Jawa; een schaats; een rood kinderbeursje met inhoud; een bruine lederen portemon- naie met overslag; een paar nieuwe re genpijpen; een handbeschermer; een ge- laatscherm voor motorrijder; een bruine dubbele rijwieltas; een Duits laken (zwart met rood) en enige dames- en heren gla cé-handschoenen. Inlichtingen op het Politie-bureau te Beefsterzwaag. MARKTEN Veemarkt Leeuwarden. 6 Febr. Aanvoer 13 stieren 2,462,80 per kg slachtgewïcht; 115 vette koeien, le kw. 260—295, 2e kw. 250—259, 3e kw. 230249; 413 melkkoeien en kalfkoeien 500—1095; 78 pinken en graskalveren, pin ken 350—605, graskalveren 225—410; 1222 nuchtere kalveren 35—41; 542 vette wei- deschapen en lammeren 60—110; 426 vet te varkens, oude varkens 1.50—1.60, vette biggen 1,70—1,75, zouters 1,74—1.77 alle per kg levend gew.; 163 biggen en lopers, biggen 3045. lopers 4680; 8 bokken en geiten geen notering; 60 paarden 450—970. Totaal aanvoer 3045 stuks. Stieren aanvoer minder, handel beter, prijzen hoger. Melk- en kalfkoeien aan- r minder, handel flauw, prijzen niet hoger. Pinken aanvoer klein, handel kalm, prijzen niet hoger. Graskalveren aanvoer zeer klein, handel kalm, prijzen niet hoger. Nuchtere kalveren aanvoer groter, handel kalmer, prijzen lager. Var kens aanvoer vrij ruim, handel beter; oude varkens en vette biggen duurder, zouters gelijk. Biggen en lopers aanvoer niet groot, handel zeer traag, zelfde prijs. Schapen aanvoer vrij goed, handel lui. prijzen niet hoger. Paarden aanvoer min der, stemming zeer kalm, prijzen niet hoger. Kaasmarkt Leeuwarden. 6 Febr. Gouda volvet 2,10—2,11, Edam mer 40 plus 1,871,83. Broodkaas 40 plus 881,89. Stemming flauw. Graanbeurs Leeuwarden. 6 Febr. Witte tarwe 24.5026.60, rode tarwe 24.5026,60, wintergerst 26, zomer- gerst 30—32, witte haver 2124, kleine groene erwten 4552, alles per 100 kg. Aardappelbeurs Leeuwarden. 6 FebT. Kleiaardappelen 11,50 voor alle soorten. Leveren aan de laadplaatsen. Alles per 100 kg. Automarkt. BOLSWARD. V/egens het slechte weer was de aanvoer op de automarkt Vrijdag avond uiterst gering. Er werden bijna geen zaken gedaan. De lichten op hel marktterrein werden erg vroeg gedoofd, De ree is een bewoner van de bossen en heidevelden. Zo staat het in de oude schoolboekjes. Of nu de schrijvers van die dierkundeboeken niet goed op d« hoogte waren, of dat de reeën hun voor keur voor genoemde streken hebben la ten varen, kan in het midden blijven. Maar een feit is, dat in de rietmoerassen van de Linde-vallei de reeën zich kip lekker voelen. Zij gedijen er wonderwel. Als men de plekjes weet te vinden, waar ze bij voorkeur overdag liggen te rusten en te hei-kauwen, mist men ze op geen enkele zwerftocht. Reeën zijn in dit natte land niet zeldzamer dan eenden. Hoe „gewoon" ze echter ook mogen zijn, toch wordt men telkens weer ge troffen door het majestueuze van een met elastische sprongen vluchtende ree. Talloos zijn de hoefafdrukken in modderplekken op de hagen. Puntig en spits staan ze in de slappe veengrond af gedrukt. Onbegrijpelijk hoe een in volle vaart rennende ree niet wegzakt de weke „z.odden". Hoe ze altijd weer voldoende stevigheid vinden voor de zet van de volgende sprong. Op plaatsen waar de gelaarsde mens onherroepelijk wegzakt. Zelfs in volle ren jagen ze geen spattend water omhoog. Nu er weinig groen is te vinden, le ven de reeën hoofdzakelijk van de schor; en de knoppen van de wilgen- en elzen struiken. Dat ze hun kostje wel scharrelen, blijkt duidelijk uit de vele aangevreten struiken. De jager, die een deel van de Linde vallei tot zijn jachtgebied mag rekenen, draagt ..zijn" herten een goed hart toe. Zelfs de jonge bok. op nog geen tien me ter afstand voor zijn geweer langs wan delend, is veilig. In de iijd, dat reeën geschoten mochten worden. Hij kon het niet over zijn hart krijgen om de haan WEGVERBETERING BAARDERADEEL. MANTGUM. Binnenkort zal een aan vang kunnen worden gemaakt met de verbetering en verbreding van de weg Winsum-Baard-Luchtenveld.-Mantgum -Hogeweg. Als dit werk, dat wordt uitgevoerd in het kader van de werkvoorzienings- regèling, klaar is, zal een belangrijke verkeersverbetering zijn bereikt in de richtingen Sneek en Franeker. De aan besteding wordt 20 Februari a.s. ge houden. Britse bladen delen mee, dat in Engeland Duitse piloten zullen worden opgeleid. Ook zal Groot-Brittannië hel pen bij de opleiding van Duitse grond strijdkrachten, zij het in kleinere om vang (A.F.P.). De scheepswerven ,-Kraaier"' te Zaandam en gebr. Niestern te Zaltbom- mel en Groningen hebben een contract afgesloten met Indonesië voor de bouw van drie vrachtschepen, lang 74 m en breed 11,20 m. De order beloopt tien millioen gulden. (A.N.P. India onderhandelt met Amerika en China over de levering van gierst ter voorkoming van hongersnood, waar door 4 millioen pei'sonen in de staat over te halen. Neen. van die kant dreigt er voor de Linde-reeën geen gevaar. Anders wordt het, wanneer een sneeuwlaag hun veelgebruikte paden duidelijk doet uitkomen. Er zijn helaas nog altijd mensen, die hebzucht stellen boven hun gevoel voor schoonheid. Zij spannen strikken op de drukst gebruikte paden. Op een van mijn zwerftochten zag ik een paar van deze stropers. Ook zij we ten de plekjes te vinden, waar de herten overdag graag liggen. Want even latei- vluchtte een troepje van vijf reeën over een haag. Niet eens zo haastig. De grote witte spiegels dansten sierlijk op neer. scherp afstekend tegen de donkere achtergrond van de wilgenstruiken. Het zal voor het groepje moeilijk wor den de winter zonder kleerscheuren door te komen. Jammer voor die fraaie die ren. Dubbel jammer, omdat de tijd niet ver meer is, dat de hinden een extra-stil plekje zullen opzoeken. En de bouwstof fen voor een zacht leger bij elkaar zullen krabben. De baby's moeten een veilig en warm nest hebben. Vergaderingen en Uitvoeringen BALK. Voor do C.B.T.B. en de N.C. L.B. sprak de hen- Hummel over het onderwerp „saamhorigheidsgevoel en verantwoordelijkheidsbesef". De Chr. reciteerclub van Nijemirdum voerde op Hwat jowt it in minske". De da mes Van der Gaast en Van der Meer uit Nijega gaven enkele zangnummers. KNIJPE. De voordrachtavond met Douwe Lap te Oranjewoud was niet druk bezocht. De aanwezigen waren wel tevreden. De collecte voor het Rampenfonds bracht f 12,17 op. MANTGUM. Jaarvergadering Baar- deradeelster Besturenbond. Ledental 348 in 10 afdelingen. Batig saldo f 216,74. Tot secretaris is benoemd de heer H. Hempenius te Baard. Beslo ten is het Rampenfonds te steunen. Be sproken zijn de voorbereidingen voor het Meifeest. NIJEGA (Sm.) Jaarvergadering afd. Nijega-Opeinde-de Tike van de N.C. L.B. Het ledental is gestegen tot 35. Batig saldo ruim f 150. Herkozen als bestuurslid de heer G. Bergsma. Begin April zal het 25-jarig bestaan feestelijk worden gevierd. NIJEGA (Sm.) De afdeling Nijega- Opeinde van de Bond voor Staatspen- Voor de Nationale Gedenkdag. Zondag 8 Februari zijn de volgende radiopro gramma's vastgesteld: HILVERSUM I. VARA: 8.00 plm. 8.30 Nieuwsberichten, aansluitend: gramofoonmuziek. 8.308.50 Gedichten. 3.509.15 Gramofoonmuziek (e.m.). 9.159.30 Rubriek: Geestelijk le ven. 9.30—10.00 Bachcantate. VPRO: 10.00— 10.30 Zondagshalfuur. IKOR: 10.30—11.45 IKOR-kerkdïenst. VPRO: 11.45—12.00 Causerie. AVRO: 12.00 Marcia Funebre, uit de 3e symphonie van Ludwig van Beethoven. Concertgebouworkest o.l.v. Willem Mengelberg (gr. pl.). 12.18 Orgel koralen van Johann Sebastian Bach. 12.30 Werken voor Strijkorkest (gr. pl.). Han del en Bach. 13.00 Toespraak H.M. Ko ningin Juliana (beide zenders). 13.10 (gez. pr.). Nieuwsberichten. 13.30 Tragische ouverture op. 81 Joh. Brahms. 13.45 Psalmen en gezangen, gezongen door le den van liet Omroepkoor. 14.00 Toespraak door dr P. H. Ritter Jr. 14.15 Pianoreci tal door Pierre Palla. 14.35 Requiem op. 48 Gabriel Fauré. 15.15 Fragment uit ..Thomas Moore" van Henriëtte Roland Holst-v. d. Schalk (hoorspel). 15.55 Het Omroeporkest o.l.v. Henk Spruit, sym phonie no 2 in c kl.t. (Urfassung) Anton Bruckner. VPRO: 17.00—17.10 Rede van J. v. d. Kieft, minister van Fi nanciën. 17.1017.30 Wijdïngsdienst. VA RA: 17.3017.50 Toespraak door prof. dr W. Banning. 17.5018.15 Kamermuziek programma. 18.1518.45 Nieuwsberichten. 18 4520.00 Gram.muziek (e.m.) AVRO: 20.0020.10 Herhaling toespraak H.M. de Koningin. 20.1020.15 Mr Kortenhorst. 20.1520.30 Nieuwsberichten. 20.3020.55 Actus tragicus Joh. Seb. Bach „Gottes Zeit ist die allerbeste Zeit"! (cantate no 106). 20.5521.15 Poëzie, voorgedragen door Nel Knoop. 21.1522.30 Sympho- nisch concert (gr. muziek). 22.30 Wij dingswoord door prof. dr A. A. van Ru- 22,40 Dolf Hendrikse bespeelt het orgel van de Ned. Herv. Kerk te Zoute- lande op Walcheren (e.o.). 23.00 (Gez. pr.) Nieuwsberichten. 23.15 Strijkkwartet no 14 in d kl.t. Franz Schubert (Der Tod und das Madchen). HILVERSUM II. NCRV: 8.00 plm. 8.30 Nieuwsberichten: Plm. 8.30 plm. 9.15 Morgenwijding. 9.15 •9.30 Gram. muziek. KRO: 9.30 Nieuws berichten en weerrapporten. 9 45 Quatre petites prières. Fr Poulene, Mastreechter Staar o.l.v. Martin Koekelkoren (gr. pl 9.55 Inleiding Hoogmis. 10.00 Hoogmis in de St. Jansbasiliek te Laren (N.H.). 11.30 Adagio en fuga W. A. Mozart (gr. pl.): 11.40 1. Cantate nr 56: „Ich will den Kreuzstab gerne tragen" J. S. Bach en 2. ..Stabat .Mater" Vivaldi. 12.20 Strijk kwartet Anton Bruckner (gr. pl.). 13.00 Toespraak door H.M. de Koningin (over beide zenders). Ca 13.15 Nieuwsberichten, ca 13.30 De wereld helpt Nederland, klankbeeld door Paul de Waart. 13.45 Symphonïsch concert: 1. Kindertatenlïe- Bombay bedreigd worden Men hoopt sionnering hield jaarvergadering on- der Gustav Mahler en 2. Sinfonia sa- i,n^n 1 nn nnn der leidina van de heer J. Diikstra. era in memoriam natris Guillaume in beide landen 100.000 ton gierst te kunnen kopen. (Reuter). Ten Noorden van Okinawa is een Japans passagiersschip vergaan. 61 pas sagiers en zes schepelingen zijn ver dronken. (Reuter). Deze week het patroon van een overgooier, waar ook nog een blou se bij komt. Daar het teveel plaats ruimte zou vergen, de twee patro nen ineens te brengen wordt eerst de overgooier geplaatst. De blouse komt een volgende keer aan de beurt. Voor die lezeressen, die nog niet eerder met een uitgezet patroon gewerkt hebben, volgt hier de gang van zaken: Het uitgezet patroon is op ver kleinde schaal getekend. De getal len bij de stippellijnen duiden cen timeters aan. Met behulp van een stuk wit papier, een liniaal of een centimeter tekent men het pa troon op ware grootte na. Het patroon van heden is bere kend naar de leeftijden van 12 t/m 14 jaar, maar dit kan, na het te kenen in het groot, verkleind of vergroot worden. De overgooier heeft een strakke halsuitsnijding met in het voor- en achterpand vanuit de taille ko mende coupenaden. De wijde klok kende rok is middenvoor en mid denachter tussen de coupenaden ingerimpeld. Op de voorrok zitten 2 zakken, met schuine zakkleppen welke worden gegarneerd met de ruit, waarvan men de bijpassende blouse maakt. De taille is geaccen tueerd met een brede ceintuur, die sluit met een stevige gesp. Aan materiaal is nodig plm 2,25 meter effen stof van 90 cm breed of 1,50 meter effen stof van 130 cm breed. Rib-fluweel, corduroy of kamgaren zijn het meest geschikt. De ceintuur dient stevig te zijn, daarom verdient het aanbeveling er linnen tailleband in te zetten. Horizontaal: 1. verontschuldiging (Fr.); 6. pl. in Gelderland; 11. reptiel; 12. voorzetsel; 15. lokspijs; 17. bijwoord; 19. motorraces; 20. kunststuk; 21. vr. munt; 22. lidwoord; 23. deel v. e. mo tor; 25. treiteren; 27. vervoermiddel; 23. vr. munt; 29. heilige; 30. meterton (afk.); 31. water in Friesland; 33. vlak temaat; 34. deel v. e. vogel; 36. bont huid; 38. grondsoort; 41. pl. in Enge land; 44. deel v. e. gebit; 47. stand; 49. roofdier; 50. vaartuig; 51. lied; 52. gat; 53. uiterste grens; 54. deel v. h. gebit; 55. kleur; 57. schoorsteenvuil; 59. Ier land; 61. muziekteken; 63. deel v. h. dak; 66. zangnoot; 67. vaartuig; 69. het Romeinse rijk; 70. geneesmiddel; 72. hondenras; 73. pl. in Overijsel; 76. meisjesnaam; 77. rustend predikant (afk.); 78. de oudere; 80. vreemd; 81. titel; 83. zoals de akten getuigen; 84. leugen (Eng.); 85. deel v. e. toneelstuk; 86. bijwoord; 88. heester; 89. imitatie. Verticaal: 2. jongensnaam; 3. bedor ven; 4, aanw. vnw.; 5. rekening; 6. slede; 7. dwaas; 8. vleesgerecht; 9. ver laagde toon; 10. geknotte stam; 13. mo del; 14. vorm van eren; 16. klaar; 18. roem; 22. bij; 24. wederkerig voornaam woord; 25. paar; 26. ontkenning; 27. vogel; 29. selenium (afk.); 32. stofmaat; 34. rangtelwoord; 35. jongensnaam; 36. drukken; 37. deel v. e. hond; 39. vul kanische stof; 40. paradijs; 42. Romeins keizer; 43. part; 45. in het jaar; 46. behoefte; 48. de lezer heil; 50. vr. munt; 54. vervoermiddel; 55. gierigaard; 56. losse naad; 58 .soutane der priesters; 60. titel; 62. ons inziens (afk.); (54. fa milielid; 65. gewicht; 67. harde val; 68. spetter; 70. persoonsbewijs; 71. bij woord: 74. rijstbrandewijn. 75. roe men: 78. Eng. titel; 79. hond: 81. wa terstuwing; 82. groente; 84. rang in het WOONARK voor jong echtpaar zon der kinderen. Een kamer, slaapkamer en een keu ken met balkon. Ook ge negen op huurkoop nader te overleggen. Brieven m. prijsopgaaf aan G. Bouw huis p.a. J. v. d. Kolk, Beukenallee 87, Spoolde, leger; 87. naamloze vennootschap (Fr.), post Zwolle. Dijkstra, Be- der leiding van de heer J. Het ledental bedraagt ruim 400. stuurs verkiezing is niet gehouden, om dat er te weinig leden op de vergade ring waren. OOSTERLITTENS. Jaarvergadering Zuivelfederatie Franeker van de A.N. A.B. Ledental 252. Batig saldo f 230,12. Herkozen als bestuurslid de heer H. Veenstra te Wommels en gekozen in de vacature J. Zorgdrager de heer J. Oost te Achlum. De districtsbestuurder •J. Bouma besprak de pensioenregeling in de zuivel en het conflict bij de Om melanden. Besloten is f 50 toe te zen- SCHARSTERBRUG. Plaatselijk be lang hield haar jaarvergadering in café Vos. Herkozen als voorzitter de heer H. Leenstra en als penningmeester de heer D. Seinstra. Benoemd in de lcas- commissie de heren J. Meester en W. de Boer. De reciteerwedstrijd op 17 Febr. gaat niet door. Aan B. en W. van Haskerland zal een verzoek worden gericht de plaats naamborden, welke nu in de kom van het dorp staan, te verplaatsen naar de beginpunten van Scharsterbrug. J patris Guillaume Landre. 14.45 „Al tot mijn lippen staat het woelend water", voordracht uit de psalmen in de Nederlandse berijming van Gabriel Smit, door Willem Tollenaar, muzikale omlijsting door Rosa Spier. 15.05 1. Pavape pour une Infante défunte M. Ravel; 2. Miroire de peine H. An driessen. 3. Prélude, élégie et finale Racine Fricker, 4. Psaume du fond de 1' abime (de profundis) Lily Boulanger. 16.10 Consolations (vertroostingen) Fr. Liszt. 16.30 Vespers. 17.00 IKOR: 19.10— 19.30 Cantate „Stort tranen uit" Jan Felderhof. 19.3019.45 Gelooft u dat, door ds H. G. Groenewoud. KRO. 19.45 Nieuwsberichten. 20.00 plm. 20.10 Herha ling toespraak van H.M. de Koningin. 20.10 Mr Kortenhorst. 20.15 Nieuwsbe richten. 20.30 Liederenprogramma (gr. pl.). 21.00 „O, dierbaar land", klankbeeld door Tom Bouws. 21.30 Trauersympho- nie, Locatelli. 2. Serenade voor strijk orkest E. Elgar. 22.10 „Weerloos sleu ren mij de barre vloeden", voordracht uit de psalmen in de Nederlandse berijming van Gabriel Smit, door Willem Tolle naar. Muzikale omlijsting door Rosa Spier. 22.20 Negro spirituals. 22.45 Avond gebed en liturgische kalender. 23.00 Nieuwsberichten. 23.15 Gramofoonmu ziek. W W Techniek in zéér verm Techniek in zéér vernuftige vorm staat nu tot Uw dienst: de „BENDIX" wasmachine neemt op zijn eentje Uw volledige was- taak over: weken - spoelen. - wassen - drogen U geeft alléén maar Uw bevelen door het instellen van de 3 regel- instrumenten voor watertempera tuur en -hoeveelheid, zomede voor de tijd, al naar de aard van het wasgoed. Het toppunt van gemak! Als U onderstaande coupon ingevuld opzendt, krijgt U een afbeelding met beschrijving van de „BENDIX" toegezonden. Naam: Te: vraagt toezending „BENDIX" prospectus BAKFIETSEN A. Piek, Tel. 2032, Hee renveen, Van Riesenstr. Ie huur gevraagd: VAKKUNDIGE REPARATIES van voetballen, tassen, lederen kleding, schoe nen, superlargo schoenen vergroten, fabricage van bedrijfstassen. CENTRA LE, Dracht 71, Heeren veen. J. Brongersma. UW RADIO DEFECT? De Centrale Radio Werk plaats repareert billijk en perfect! Auckamastraal- je 6 B, Leeuwarden. Tel 8992. Ook via uw radio- handelaar. G. T. Algra te Bergum, sedert 15 jaar een bekend adres, biedt u geduren de 10 dagen een 17- steens schokvrij, stof- dichfc HERENHORLOGE. Stalen kast, antimagne- tisch, met pracht stalen band, voor de spotprijs van f 57.Met garan tie. Overal te ontbieden. Inkoop goud en zilver. Adverteren doet verkopen

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4