Dl VEEMARKT VAN VRIJDAG Het Actie Comité Noordelijke Luisteraars schort voorlopig haar actie op Aanvoer opmerkelijk minderhandel voor 'f leven afwachtendprijzen voor slachtvee hoger Met een eerste oogopslag was het te zien: de aanvoer van vee haalde met brj die van vorige markten. Misschien was de maatregel tegen tongblaar hier een weinig schuldig aan, doch de eigenlijke oorzaak zal wel zijn, dat de Friese hoofdmarkt na de ramp even van streek is. Want deze ramp trof juist die gebieden, waarheen een groot deel van het handelsvee werd verkocht. Op den duur zullen deze gebieden weer volop vee vragen laten we hopen dat handen en hersens mogen slagen het water weg te werken, de dijken te herstellen, zodat mensen en dieren daar weer kunnen leven, mogen werken en produceren. Voorlopig echter zal de Leeuwarder markt even onzeker en afwachtend zijn. In tegenstelling tot de verwachting, dat het slachtvee goedkoper zou zijn, was dit vooral in het begin van de markt duurder. Grossiers uit Holland kochten omdat de aanvoer van slachtvee te Rotterdam stokt. De Hollanders kochten dus en ook de gros siers hiervandaan trachtten een deel van de schrale buit te bemachtigen. Over 't algemeen ligt de vleesprjjs echter niet ho ger. De gang van zaken Paarden: Geringe aanvoer, prijzen hoger. Melk- en kalfkoeien: Er is de laatste we ken een aardig stukje van de top der prij zen afgegaan: bij deze geringe aanvoer ging de prijs niet omhoog.een teken dus, dat deze neiging tot daling heeft. Jawel, een jong dier met productie-adel is altijd Wel duur te verkopen. Maar die andere Vette stieren; Te weinig —woerd om een prijspeil aan te geven. Vette koeien: Veel kopers en duurder hoewel in het laatst van de markt niet zo heel veel meer. GraskaJveren: Te weinig aangevoerd om over handel en prijken te schrijven. Nuka's: Het prijsje best lager. Biggen; Hier alles gewoon; kalme han del en dezelfde prijzen. Varkens: De zouters in prijs gelijk, de oude varkens en de vette biggen waren duurder. Schapen en lammeren: Het vlees is nu van de schapen af en juist dat vlees wil de men betalen; de zware schapen en lam meren stijver in prijs en de minder be- vleesde dieren lager. Aanvoer minder. Eieren (Barneveld): Prijzen f 1515.50: slg. prijs f 15.25; kiloprijs f2.52. Handel re delijk. Bovendien veel vee. Waarover zouden we deze week anders schrijven dan over de ramp. die ook het vee zo ernstig trof. Op éénmaal zo ontzettsnd veel vee omgekomen. Zeker, de verliezen aan mensenlevens hebben ons diep geschokt en dit verlies is het ergste. Maar een boer leeft? mee met zijn vee en een ieder die in zijn hart slechts een greintje gevoel heeft voor de dieren, moet ook getroffen zijn door de klappen die de veestapel hebben ingekort. ,3ovendien veel vee" dit zijn de laatste woorden van het boek Jona. Daarin is sprake, dat God zich ontfermde Over de stad Ninevé. over de mensen maar ook over het vee, dat mee-gevast had om Gods bedreigingen zo mogelijk af te wen den. Met de mensen mee, werd ook het vee Dampende hooibergen Op sommige plaatsen in het overstroom de gebied zijn dampende (hooibergen waargenomen. Hierdoor is ongerustheid gewekt, daar men brand ten gevolge van hooibroei vreesde. Van deskundige zijde vernemen wij echter, dat dit uitgesloten moet worden geacht. Het betreft hier een normale verdamping Van broei is geen sprake. Ook Zondagsrust in de café's De Bedrijfsgroep Horeca brengt ter kennis van de ondernemers in de Horeca branche, dat het gewenst is in verband met het ingetogen karakter van a.s. Zon dag, die dag het bedrijf zo kalm moge lijk te laten verlopen, in de avonduren de buitenverlichting te doven en zich te onthouden van andere muziek dan die van de officiële radio-uitzendingén. Opdracht van f 10 millioen voor scheepswerven De scheepswerven „Kraaier" te Zaan dam en Gebrs. Niestern te Zaltbommel en Groningen hebben een contract afge sloten met de republiek Indonesia, voor de bouw van drie vrachtschepen met een lengte van 74 m. en een breedte van 11 20 m De totale opdracht beloopt tien mil lioen gulden. Dammen D.C.L. clubkampioen van Friesland Door een 515 overwinning op Twij- zelerheide heeft het le. tiental van de Damclub Leeuwarden zich volkomen hersteld van de twee weken eerder ge leden nederlaag tegen Siieek. Het 15de provinciale kampioenschap van de hoofd stedelingen (die voor deze wedstrijd in hun sterkste formatie waren opgekomen; Twijzelerheide telde een invaller voor J. van Lijen) is hiermee een feit. De DCL- overwinning kwam als volgt tot stand: (De eerste genoemde namen zijn leden van Twijzelerheide: de tweede van DCL). 1. H. de HoopM. Bandstra 02 2. H. H. WeistraP. Bergsma 02 3. O. VisserSj. Lautenbach 02 4. S. de Hoop—Joh. Slippens 11 5. J. A. PostmaA. Rinsma 11 6. J. G. de BoerG. Bosma 02 7. G. de BoerJ. v. d. Meulen 11 8. F. VisserJ. Miedema 20 9. P. KempenaarJ. Tekelenburg 02 10. J. de Boer—R. Veenstra 0—2 5-15 In de hoofdklasse werden voorts nog gesneeld: SneekDokkum 128; DCL II Houdt Stand 713 en Gerkesklooster G.S. 8——12, waai D.C.L. I Sneek Twijzelerheide G.S. Houdt Stand Gerkesklooster Dokkum D.C.L. II Dokkum en DCL II zullen in een. be slissingswedstrijd uitmaken wie van bei- dsa naaj gj gespaard. Nu is het vee met de mensen om gekomen. En wij denken met deernis aan de slachtoffers, de mensen en het vee. Dit niet alleen Dit niet alleen er is veel meer leed dan over omgekomen mensen en verdronken vee De honger en de dorst hebben de in nood verkerende schepselen geplaagd er was benauwdheid en angst, een roepen naar God en mensen om erbarming. Mensen en dieren w#ren samen in nood. Wie weet. hoeveel mensen zijn omgekomen omdat ze hun vee niet konden verlaten het vee. dat de mens altijd dient en dat in grote nood op de mensen vertrouwd, de mensen naar de ogen ziet. Natuurlijk helpt een boer het eerst zijn vrouw en kinderen, zorgt hij zo mogelijk voor zijn personeel maar hij (helpt ook zijn beesten zo graag, met wie hij zich verbonden weet. De verbondenheid aan de grond kan niet groter zijn dan die met het vee En dan is er ook nog verschilmen zal eerder zijn varkens laten schieten, die men enkele maanden mest dan de koeien en paarden waarmee men jaren omgang had. Dit niet alleen II Het geroep van vee in nood gaat door hart 'en nieren Wij hebben het meegemaakt en het is bijna te verschrikkelijk om te be schrijven. Toen was het door toedoen van een vijand, die op buit uit was. Wij woonden te Gorcum, aan de Merwede. De Duitsers hadden daar een grote slachtplaats en ook een vriesinrichting. Van de overzijde der ri vier werden de dieren gehaald en men joeg ze bijelkaar langs de rivierdijk. Hoe die bees ten toch loeidenUit hun stallen gehaald waren ze en losgescheurd van hun verzor gers. Daar liepen ze dan onbeschermd, zon der eten en drinken en het was of ze wat hen bedreigde verstonden. Niet meer het vertrouwde geluid van klotsende klompen, maar het gestamp van met -ijzer beslagen soldatenlaarzen. Vaak konden we 's nachts niet slapen onmachtig als we waren om de dieren te helpen. Wie dit geloei ooit hoor de. kan zich misschien iets' voorstellen van wat er omgaat als de dieren uit hun warme stal" -n vandaan door het water een hoge dijk worden opgejaagd en daar als op een eilandje doorelkaar stappen en wachten op en roepen om voedsel. Geëvacueerd Veel vee is omgekomen er is ook veel vee geëvacueerd. Wij prijzen de mensen, die het vee van anderen bij zich onderdak ga ven wij prijzen ook degenen, die veevoe der naar de getroffen gebieden zonden. Wat een Fries vee zal hierbij zijn geweest. Wan' na de oorlog is een groot aantal van ons ver naar de Zuidhollandse eilanden afgezet. En niet minder naar Zeeland. Het is goed. in ons hart ons voor te nemen, dat we straks, als de dijken hersteld zijn en het land droog, van het onze af te staan zonder luxe prijzen te bedingen. Wie zich dit nu vast stellig voorneemt, staat straks sterk We hopen maar, dat geen ziekte onder het geëvacueerde vee uitbreekt. De Veeart- senijkundige Dienst zal handen te kort schieten. Studenten van Wageningen helpen al mëe. Doorgestane angst en koude en hon ger en dorst zal het vee zeer vatbaar ge maakt hebben misschien zijn harde maat regelen noodzakelijkMaar dan zullen we gezond vee moeten afstaan aan onze getrof fen broeders als zij eenmaal weer naar hun grond terug mogen keren. Onze stallen puilen bijna uit misschien hebben we zo veel beesten daarvoor bewaard 1 7 6 0 1 12 94—46 7 5 0 2 10 75—65 7 4 1 2 9 75—65 7 3 1 3 7 6575 7 2 2 3 6 67—73 7 3 0 4 6 61—79 7 1 1 5 3 -62—78 7 1 1 5 3 61—79 31. Pikko werd van de stoel gehaald en op de grond gelegd. Hij was zo stijf als een plank. De touwen schuurden ge meen. Hij probeerde na te denken- Zo gauw de kerels morgen weggingen zou hij pro beren te ontsnappen om de koning te waarschuwen. Dat hij ook het kasteel was binnengedrongen, zou koning Foeram hem dan misschien wel niet kwalijk ne men. Het kleine prinsje mocht in ieder ge val niet in de handen van deze twee schurken vallen. Alles beter dan dat. De hele nacht piekerde Pikko door. Kans om nu te ontsnappen was er met. De kerels sliepen vlak naast hem. Als ze morgen overdag vertrokken, dan zou hij het proberen De uren gingen voorbij. Het werd al lichter. Geeuwend stonden de kerels op- Pikko kreeg als goedenmorgen, een schop. De schurken gingen wat eten. Pikko'g ene arm werd losgemaakt en weerloos moest hij toezien, hoe de schurken zijn zakje met geldstukken onder z'n jas van daan haalden. Toen kreeg hij een droog stuk brood. „Dat moet betaald worden", grinnikte Vanal. Vol spanning wachtte Pikko af, of de kerels ook vertrokken. Hei verwacht spoedig verbetering van de radio-ontvangst Het cctnité belangen Noordelijke luiste raars, dat een actie v«ert tot verbetering van de slechte radio-ontvangst in de uithoeken van ons land en van de drie Noordelijke provincies in het bijzonder, heeft na een maand intensief werken gemeend, deze ac tie, althans voorlopig, te kunnen opschorten, gezien de resultaten van 'n dezer dagen ge houden bespreking, met de raad van beheer t an de Nederlandse Omroep Zender Mij (No- zema). Deze bespreking heeft bü het comité de verwachting gewekt, dat verbetering van de radio-ontvangst in de uithoeken van ons land ook in de ogen van de Nozema een ur gente zaak is geworden. Hel bestuur van de Nozema. overtuigd dat binnen 4 of 5 jaar het frequentie-modulatie- systeem top de aller kortste golven) in al le Europese landen zal zijn ingevoerd, zal op korte termijn zich bezinnen welk advies aan de regering moet worden verstrekt. Met het uitbrengen van dit advies zal. gezien de grote gevaren, die thans zijn ontstaan omdat een belangrijk deel der luisteraars zich in middels op het buitenland heeft georiën teerd, de grootste spoed wordt betracht. Het enige afdoende Het comité ziet een oplossing van de sto-, ringen in bepaalde gebieden van ons land, in het gebruik van F.M.-zc:\ders. die op de drie meter golfband werken. Zowel in tech nische als in omroepskringen heeft men na lang beraad en veel gèèxperimehteer ook het FM-systeem aangegeven als het enige af doende middel. Wegens ziekte van de voorzitter, prof. Gerbrandy, werd het presidium tijdens de bespreking waargenomen door ir J. D. H. v. d. Toorn, hoofddirecteur alg. zaken en ra dio van de PTT De heer v. d, Toorn gaf een summier overzicht van de historische ontwikkeling van de Nederlandse radio om roep. Tijdens de conferentie in Kopenhagen, waar men overging tot internationale verdeling van de beschikbare middengolven kwam Ne derland er betrekkelijk goed af. hoewel een lange gblf verloren ging. De ervaring heeft echter geleerd, dat in verschillende streken van ons land met de beide overgebleven gol ven (Hilversum I en II) geen absoluut be trouwbare ontvangst mogelijk is gebleken. Ook de drie hulpzenders .lloogczand. Hen gelo en Hulsberg op 188 m.) hebben niet het 38 CVanHl i<d het ^Caninkryk Een Amerikaanse feuilleton door Dr James H. Hunter Met uw permissie, heren, ik wil graag de wereld en zijn beslommeringen graag even vergeten en een slaapje doen" .Uitstekend!" zei de gastheer. „Jullie sla pen daar. Ik ga nog even een frisse neus halen" Dr Tresham had de volgende morgen het ontbijt al klaar eer zijn gasten wakker wer den. De lucht was helder en verfrissend na de regen van de vorige dag. Het Rosseau- meer lag blauw en glanzend in de heldere morgenzon. ,Wat is jullie programma voor vandaag, Colin vroeg Tresham na het ontbijt. Sam en ik gaan met de auto naar Port Carling. We laten de auto daar voorlopig en zullen er voor een paar dagen onderdak zoe ken. De regering heeft een motorboot voor ons beschikbaar en we zullen alle drie de meren een beetje verkennen. Port Carling ligt daarvoor gunstig Daar wonen verschil lende makelaars, trouwens ook in Bala. Bra- cebridge en Gravenhurst. die ons misschien kunnen helpen zoeken. We moeten natuurlijk omzichtig te werk gaan met het inwinnen van inlichtingen men moet niet merken, dat het een politiezaakje is. Lopen we daar vast, dan móeten we verhuizen naar Hunts- ville en het district Lake of Bays. Maar we moeten, koste wat het kost. deze schuilplaats vinden! Hoe laat haal je je broer af?' „Hij komt half drie vanmiddag met de trein in Bracebridge aan" „PrachtigJensen en Hammond zijn in het dorp als toeristen. Ze hebben een auto. Iedere avond zal ik je uit Port Carling op bellen. Tussen twee haakjesheb je een uitnodiging gekregen voor het tuinfeest van de regering in Otttawa „Ja, gisteren", zei de ander. „Je gaat er natuurlijk naar toe, Malvolm „Dat zal wel" „Je zult er Vasiloff en de schone Olga ont- moetyïlS. aiMajjs fejgje resultaat afgeworpen, dat men ervan had verwacht. De heer Van der T >orn gaf als zijn mening te kennen, dat de invoering van het F.M.-sysleem in ons land een welhaast onafwendbare noodzaak is geworden. Z.i. zal de invoering ook ever geheel Europa Pinnen enkele jaren een feit zijn'geworden. Wat nodig is Volgens het actie-comité Noordelijke luis teraars, zou verbetering in de bestaande toe stand kunnen worden gebracht door zo spoe dig mogelijk twee steunzenders in de 3-me- terband op te stellen in een centraal punt in het Noorden. (Voor elke programmagroep één zender). Het gebouw, de benodigde an tennemast. de eigenlijke zend-antenne zelf en de toevoerkabel hiervoor, kunnen in dit golflengtegebied. gezamenlijk worden be nut. Het enige wat dus in tweevoud moet worden aangebracht zijn de zenders zelf. De ze behoeven slechts een bescheiden elec- trisch vermogen te hebben, in vergelijking met de twee 120 kilowatt reuzenzenders op de middengolf. Een energie van 3 kilowatt voor elk is in Duitsland gebruikelijk, maxi maal wordt dan *0 kilowatt in enkele zen ders gebruikt. De afmetingen van een 3 kw zender zijh hoogte en breedte 2 m., diepte 1 m. Het is technisch zeer goed mogelijk, de antennemast etc. te combineren met de voor het Noorden bestemde televisie-hulp zender. zodat aanzienlijke besparing van kos ten verkregen wordt. Meer kaas naar Amerika Blijkens een mededeling van het Ame rikaanse ministerie van landbouw zijn met onmiddellijke ingang de invoerquota van bepaalde kaassoorten met 15% ver hoogd. Deze regeling is getroffen in het belang van de wereldhandel en de.inter nationale betrekkingen en blijft voorlopig tot 30 Juni a.s. van kracht. De nieuwe quota zijn: Cheddar 4.398.000 kg., Blue mold 1.800.000 kg., Edammer en Goudse kaas 2.070 000 kg. en voor de Italiaanse soorten, met uitzondering van pecorino en schapenkaas 4.140 000 kg. In Juli 1952 werd de invoer vrijgegeven van Zwitserse, gruyère en roquefort-kaas en van de meeste geconserveerde kaas sporten en met ingang van October 1952 konden ook diverse soorten Italiaanse kaas vrijelijk geïmporteerd worden. gegevens los. Mochten we de schuilplaats" tegen die tijd nog niet hebben gevonden, dan ben jij misschien in de gelegenheid een of andere sleutel uit de Rus te krijgen wat betreft de ligging" „Ik zal mijn best doen. Heb je Jenson en Hammond opd.acht gegeven op mijn signaal te letten T' „Ja, zij hebben een boot en zullen elke nacht op het meer zijn. Overdag kun je ze in het dorp treffen. Hier is het telefoonnum mer" Toen de beide mannen vertrokken waren, ruimde dr Tresham de hut op. Tegen twaal ven startte hij zijn auto. Het was maar 25 km naar Bracebridge. maar hij wilde daal de lunch gebruiken en enkele boodschappen doen voor de trein arriveerde en daarom vertrok hij eerder dan nodig was, Telkens kwam hem 't beeld van zijn broer voor ogen en hij vroeg zich voortdurend af hoe de be groeting zou verlopen. Hij had zich geen zorgen behoeven te maken, want zijn broers begroeting was zo alledaags en zonder emo ties alsof ze cergister uit elkaar waren ge gaan. De trein was op tijd en James Samuel Tresham begroette zijn broer met een „Hallo, Malcolm „Hallo, Jim was het antwoord. „Blij je terug te zien Dr Tresham had het gevoel of er iets niet in orde was met de hartelijkheid van deze groet, maar hij wist absoluut niet, wat hij anders zou zeggen. Een voorbijganger staarde het tweetal verbaasd aan en stootte zijn metgezel aan. ..Moet je die tweelingen zien zei hij. „Hoe is het mogelijk zei de ander. „Je zou ze niet uitelkaar kunnen. Als twee drup pels waterDe een zou zich zo voor de an der kunnen uitgeven" De man had groter gelijk, dan hij vermoed- ,4?» Zelfs de trekken y^n een losbandig le ven, die de communist kenmerkten, schenen te zijn verdwenen, waardoor de gelijkenis nog meer geaccentueerd werd. De broers zeiden weinig tijdens de korte rit naar de hut. Malcolm nam de bagage van zijn broer en ging hem voor. „Hier is je kamer, Jim", zei hij en bracht hem naar de kamer, waar MacKellar en Pea- ke kort tevoren nog hadden geslapen. „Als je je spulletjes uitpakken wilt, kan je daar na een kop thee krijgen. Het is direct klaar. Jullie Australiërs houden van een kopje thee 'smiddags, nietwaar?" „Wat Ja natuurlijk, ja ja, daar houden we van. Een aardig plekje heb je hier. Mal colm, zo schilderachtig en rustig. Niet veel bezoekers, denk ik „Nee, niet veel. Dit huisje is net wat voor mij", antwoordde de geleerde. „Wil je een sigaar?" „Nee. dank je" „Jij rookt toch niet, wel „Nee" „Tegen je principes. Malcolm plaagde zijn broer en hij kon niet laten spottend te glimlachen. .Misschien wel", zei de geleerde rustig. Wat heb je aan principes als je je er niet aan houdt Wat het roken betreftdaar heb ik voor mijn gemoedsrust of welzijn nooit enige behoefte aan gevoeld. Waarom ik een schoorsteen van mezelf maken. Wan neer mijn vrienden willen rokt--., dan is mij da; best" „Nog altijd de oude Malcolm. Altijd be zig met zijn principes en altijd netjes het paadje langs. Wat mij aangaat „Ja? Wat is er met jou?" „Wel, broerlief, ik-maak me niet zo druk over principes. Dat kan je niet als je voor uit wilt in de wereld" „Ik heb er geen belang bij om in dë we reld vooruit te komen dat in de eerste plaats" „Je bedoelt dat ie nog altijd'mei die bovenaardse gedachten uit je jeugd om loopt „Natuurlijk I" vervolgd). Voorlopig geen kinderen naar het buitenland De Stichting Oecumenische Hulp aan Kerken en Vluchtelingen, de Federatie der Diaconiën van de Nederlands Her vormde Kerk, het Ned. R.K. Huisvestings comité, de Bisschoppelijke Hulpactie voor Hulp aan Oorlogsslachtoffers in het bis dom Haarlem en de Ver. voor Maatsch. Werk op humanistische grondslag ..Hu- manitas" hebben op verzoek van de mi nister van Maatschappelijk Werk zich be raden over de mogelijkheid en wenselijk heid om op drt moment kinderen uit de getroffen gezinnen naar het buitenland te zenden. Zij zijn tot de conclusie gekomen, dat in deze uren van droefheid, onzekerheid cn spannina uitzending van kinderen naar het buitenland mede om psychologische redenen bezwaarlijk is, hoezeer deze bui tenlandse hulp ook op prijs wordt gesteld. Overwogen wordt om in dit stadium kinderen, die daaraan behoefte hebben in het eigen land op verhaalde laten ko men. In de komende weken zal opnieuw worden nagegaan of en in hoeverre op het buatenlandse aanbod ware in te gaan. Postzakken voor dichten v. dijken De P.T T- heeft 22000 lege postzakken ter beschikking gesteld voor het dichten van dijken. Deze zakken zijn naar Ber gen op Zoom overgebracht. DE HERHALINGS OEFENINGEN VAN MAART In verband met de noodtoestand heeft de Minister van Oorlog het volgende bepaald-. De herhalingsoefeningen worden af gelast voor die oorlogs-onderdelen van de Koninklijke Landmacht die in de eerste helft van de maand Maart 1953 onder de wapenen dienen te komen. Alle reserve-officieren, dienstplichtige onderofficieren cn dienstplichtige kor poraals van de Koninklijke Landmacht die een oproeping hebben ontvangen om op 2 Maart of 5 Maart 1953 voor her halingsoefeningen onder de wapenen te komen en alle dienstplichtige korporaals en dienstplichtige soldaten vau de Kon. Landmacht die een oproeping hebben ontvangen om op 16 Maart 1953 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen te komen, behoeven aan deze oproeping géén gevolg te geven. De ramp in Engeland en België In de Engelse overstroomde gebieden is men nog bezig met het zoeken naar doden. Volgens de niet-offieiële schatting is het aantal slachtoffers nu 290. Van het eiland Canvey worden nog 950 personen vermist. Men gelooft, dat de meesten hunner naar familie en vrienden in Londen zijn gegaan. 1500 soldaten hebben gister 40 gaten in de dijken van Canvey voorlopig gedicht. In totaal zijn er in het Engelse kustge bied 500 gaten in de zeewering geslagen. In België In de streek van Kallo-Melsele is de toestand zeer ernstig. De bres die te ,-Pijp Toebak" geslagen werd kon wegens de hevigheid van de stroom nog niet gedicht worden. Te Bornem en te Wintham is de toe stand bedenkelijk: de nooddijk die bij het Sas van Wintham werd aangelegd, dreigt het te begeven. In dit geval zou de streek van Weert en Willebroek overstroomd worden, Japans schip vergaan Het Japanse passagiersschip Sjinsi Ma- roe is ten N. van Okinawa omgeslagen. Volgens de kapitein zijn 61 passagiers en zes schepelingen verdronken. De kapitein en een meisje van 25 jaar. die naar land zwommen, zijn voorzover tot nog toe be kend, de enige overlevenden. Het schip Kintokoe Maroe, dat te hulp snelde, heeft geen overlevenden opge pikt- Men weet slechts, dat twee lijken zijn aangespoeld. Looncontrole V. S. afgeschaft President Eisenhower heeft de controle op lonen en salarissen opgeheven en de prijsbeheersing afgeschaft voor een groot aantal verbru.iksgoederen. zoals vleeswa ren. meubelen, kleding en bijna alle arti kelen, die normaal in warenhuizen wor de verkocht. In een regeringsverklaring werd mede gedeeld, uat deze <niroie-iiüvuregeIen geen doeltreffende bescherming hebben verschaft tegen een stijging van de ge zinsuitgaven. Geleidelijk zal de gehele prijsbeheersing worden afgeschaft.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3