LET OP DE POST! Bakermat van Pax Christi (feheeL (ftatil een litersfles G RAD IX én een litersfles GRADA aan Hoe is Frankrijk? Gelijkstelling kleuteronderwijs is volstrekte eis Egmond nam afscheid van schipper ten Bruggencate HIJ BEZORGT A.S. WEEK 69 CENT BIJ U THUIS GRADA-PRODUCTEN biedt IEDERE HUISVROUW IN ALKMAAR WEDEROM GRADIX ALKALI-VRIJ WASMIDDEL spaart Uw handen GRADA bleekt veilig W0F" EIST van Uw winkelier GRADIX en GRADA op Uw bon en weigert andere merken Pasriua 6 Zaterdag 7 Februari .1953 dn) In de reeks artikelen die ik schrééf over Frankrijk en de problemen die men sieh daar stelt en die men ook ge deeltelijk tot een oplossing heeft gebracht, kan ik onmo gelijk voorbijgaan aan hetgeen in dat land werd onder nomen voor de bevordering van de vrede door de voor bereiding van de Katholieke opvattingen daaromtrent onder de bevolking. Ik wil dit doen door nader in te gaan op een concrete uitwerking van de vredes-gedachte, na een Frans initiatief ontstaan en hoe dit werk van een nationaal ondernemen gegroeid is tot een stroming van internationale allure. Deze groei en verbreiding is dusda nig, dat men met recht kan spreken van een vredes-,,be- wegingen dat deze kan worden gezien als een bewe ging van de Kerk". „Wij willen voor deze „activiteit" die reeds in zo tal van landen geleid heeft tot een aaneenslui ting van de Katholieken in een vred es-formatie (Frankrijk, Duitsland, Zwitserland. Luxem burg, Saargebied. Nederland, België, Engeland, Canada) onder de naam Pax Christi, een enkel zeer tekenend historisch feit noe men, dat aanleiding werd tot het ontstaan daar van. Toen mgr. Pierre-Marie Théas. bisschop van Tarbes en Lourdes, om wille van het verzet gedeti neerd was in de beruchte gevan genis van Compiègne, kreeg hij de ingeving om de H. Mis, die hij bij hoge uitzondering mocht lezen, op te dragen voor de be zetters en onderdrukkers. Deze daad van Christelijke vergevings gezindheid en heldhaftige naas tenliefde en tevens het feit. dat de Duitsers tegenover de Fran sen hun misslagen wilden erken nen, was het begin van het ont staan van de Pax Christi bewe ging. Deze geestesgesteldheid, di vrede brengen van uit de Chris telijke levensopvatting, is de karakteristiek geworden van de Pax Christi beweging. Dat is ook haar onderscheid met andere vre- des-bewegingen die een directe politieke vrede beogen. Het is met de Pax Christi zodanig, dat de geest van vrede waarmede het gehele Christendom door desemd is, door Pax Christi in deze tijd heel in het bijzonder naar voren komt, in gebed, stu die en actie van de Katholieken. Men mag dit wellicht vergelijken met de sociale beweging, gewekt in harde arbeid door noeste wer kers, welk actie gestuwd en be krachtigd werd door de pause lijke encyclieken. Als zijnde een „beweging van de Kerk" is in de statuten be paald, dat het voorzitterschap van Pax Christi in handen is van de bisschop van het land. Het inter nationale voorzitterschap wordt thans uitgeoefend door kardinaal Feltin van Parijs, die één van de grootste promotors is van de Pax Christi beweging, welke hij in groots opgezette voordrachten zoals in Parijs, Rijssel en Brussel heeft bekend gemaakt en aanbe volen. Bij gelegenheid van zijn benoeming tot kardinaal heeft de Paus als een zeer fijngevoelige geste voor hem als titel-kerk gekozen de Santa Maria Delia Pace. Bij die gelegenheid heeft de kardinaal ook over Pax Chris ti gesproken en zijn mening ge zegd over de plaats van Pax Christi te midden van de vele vredes-bewegingen „Wanneer er nu een beweging Pax Christi is, dan is de reden daarvan niet, dat er zich een communistische actie ontwikkelt rondom het vredes- probleem; Pax Christi is geen instrument om er strijd mede te voeren. Haar actie is een posi tieve actie, welke voortvloeit uit de leer en de taak van de Kerk Pax Christi wil over de grenzen heen de daadwerkelijke eenheid van de Katholieken herstellen teneinde deze teruggevormde horizontale Katholiciteit in dienst te stellen van de vrede in de wereld." Hoe is het toch mogelijk ge weest, dat dit alles zo snel is uitgegroeid, zo ver over de gren zen. In zijn laatste vastenbrief gaf Kardinaal Feltin daar de verklaring van: „Ik kom (op Pax Christi) terug, omdat ik er van overtuigd ben, dat hier de inspi ratie van de H. Geest werkt. Zij uit zich door het vreemde feit, dat men, ondanks het haast to taal ontbreken van propaganda en alleen met behulp van een or ganisatie, die nog in de kinder schoenen staat, tezelfder tijd in alle landen, zowel bij Bisschop pen, als bij priesters en leken. onder intellectuelen, zowel als in de arbeiderswereld, oproepen hoort, sympathiebetuigingen ver neemt en aanbiedingen krijgt om samen te werken. Deze spon tane „symphonie", waarvan het lied opklinkt, zoals een naderbij komend gedruis, kondigt, als on der de stuwing van een onzicht bare dirigent, een hoofdthema aan, klaar om te domineren. Christenen, hoe zoudt gij onge voelig kunnen blijven voor deze melodie, die van boven komt en hoe zouden wij onze stemmen laten zwijgen in deze harmonie die zich aan ons voorstelt? Ook in Nederland Ook in Nederland heeft Pax Christi gehoor gevonden. Na enige tijd van voorbereidend werk, is men gekomen tot het in brede kringen lanceren van deze beweging. Door bedetochten van enkele dagen (Roermond, Den Bosch, Amersfoort) die contact brachten met de bevolking (in de gastvrije woningen waar men de pelgrims onderdak aanbood) en door openbare bijeenkomsten, kon de vredes-boodschap van Christus worden doorgegeven. En vorig jaar heeft Mgr. Alfrink het voorzitterschap van Pax Christi aanvaard. Nu ik dit schrijf zijn mijn ge dachten nog bij dat weekend op de Hemelberg in Arnhem. Za terdag en Zondag j.l., waar mej. dr. Klompé de besprekingen in leidde met een beschouwing over de wereldsituatie met betrekking tot de vrede en waarbij zij haar visie gaf op de taak die Pax Christi bij het vredeswerk zou kunnen vervullen ter verbete ring van de hachelijke toestand waarin de samenleving zich thans bevindt. In een onverwacht groot aantal waren de Pax Christi- vrienden van Nederland aanwe zig om zich gezamenlijk te bera den over hun taak in dienst van de vrede. Pax Christi, uit Frankrijk naar ons toegekomen, zal ook in Ne derland zo moeten worden dat zij de man in de straat vertelt hoe de Kerk over de vrede denkt. Een tournée van 14 dagen in de aanstaande vastentijd door Ne derland van de pionier van Pax Christi in Duitsland. Pater Man fred Hörhammer O.M. Cap, zal er toe bijdragen om aan de vre- desgedachte zoals deze door Pax Christi wordt bevorderd nog veel meer bekendheid te geven. F.n op 29-31 Mei zal Pax Christi de vredesgedachte gaan verbreiden op de grote sterbedevaart naar Bergen op Zoom. Mej. Klompé sprak over het feit, dat twaalf ongeletterde mannen het Christendom in de wereld hebben verbreid. Wij moeten ons vredes-werk dan ook zien als een olie-vlek. die van zelf groter wordt. Dit zal moge lijk zijn door onze levenshou ding, onze verhouding ten op zichte van onze naaste, door een mentaliteit waarin de verant woordelijkheid ten opzichte van anderen medespreekt. Een ogenschijnlijk gering ini tiatief in een gevangenis heeft kan gezien uit te breken en te worden tot iets dat ingrijpt in de gedachtenwereld van talloze vol keren. Ook voor dit vredes-werk kunnen we Frankrijk dankbaar zijn. JAN VAN DER PUTTEN Er is werk voor de schoolbesturen en voor de school raad. Er dient contact te zijn met de ouders, die zich in de stad vestigen of gaan verhuizen. Hier is werk voor actieve Garde-afdelingen en werkverbanden van de Ka tholieke Actie in de parochies. De oudercomité's kun nen zich hier verdienstelijk maken. Propaganda voor de Katholieke school in het Eeuwfeestjaar is dringend no dig. De ouders van de tot de leerplichtige leeftijd geko men kinderen moeten reeds weten, waar zij hun kind op de Katholieke school kunnen plaatsen, voordat "t bericht van de gemeente komt en Volksonderwijs op pad gaat". propaganda te stellen tegenover de neutrale." De heer Derksen vraagt zich af of hier niet een taak ligt voor de plaatselijke afdelingen der K.O.V. Er bestaat door een veel heid van activiteiten gevaar, dat de propaganda voor de katho lieke school op de achtergrond raakt. Naar aanleiding van de me thode, die door „Volksonderwijs" wordt gevolgd, om de kinderen via de Openbare kleuterschool aan de neutrale lagere school te binden, zegt de voorzitter der K.O.V. „De strijd voor de katholieke school mag niet pas beginnen bij de Lagere school, zij moet aan vangen bij de kleuterschool. Tol nog toe is dit een plaatselijke aangelegenheid en de actie zal dan ook plaatselijk moeten ge schieden. Immers, er is geen lan delijke regeling voor het kleuter onderwijs en lang met overal zijn de omstandigheden gelijk." „Maar zeer binnenkort komt het wetsontwerp voor het kleu teronderwijs aan de orde. Vol komen gelijkstelling van Open baar en Bijzonder kleuteronder wijs moet gezien ook de prac- tijk van de propaganda voor de Openbare school als een vol strekte eis worden gesteld." Katholieke school moet gepropageerd worden Werk voor parochiële aclie-kernen Dit schrijft de voorzitter van het Katholiek Onderwyzersver- bond, de heer J. Derksen, in het Kath .Schoolblad, naar aanleiding van een actie voor de Openbare school, welke door de Haagse Propaganda-Centrale van Volks onderwijs wordt gehouden. „Voor alle grote steden moet dit woord doorklinken en door allen worden gehoord of ver staan. Hier ligt een werk voor de parochiële actiekernen. Ook on derwijzers en onderwijzeressen zullen zich van dit werk niet af zijdig mogen houden. Er is in het jongste verleden veel gesproken over de groei van het openbaai" en de relatief geringere groei (dus procentische achteruitgang) van het Bijzonder, speciaal ook van het katholieke onderwijs. Vast moet voor ons staan, dat het volstrekt noodzakelijk is onze Populaire voorstelling „De appels van Eva" ALKMAAR De buitengewoon grote belangstelling die de opvoe ringen van ..De Appels van Eva" door het Gezelschap Johan Kaart hebben gehad in Alkmaar is aan leiding geweest nogmaals een voorstelling te organiseren op Dinsdag 10 Febr. a.s. en nu tegen populaire prijzen om iedereen in de gelegenheid te stellen Ennv Mols de Leeuwe in haar boeiende creatie van zeven verschillende rollen te gaan zien. Dit zal de laatste opvoering zijn van deze spannende thriller in het Gulden Vlies. „VAN JULIANA TOT JULIANA" VOOR HET RAMPENFONDS ALKMAAR. Hedenmorgen heeft de burgemeester de rijden de tentoonstelling „Van Juliana tot Juliana", die allerlei bevat uit het huisarchief der Oranjes, geopend. Van deze tentoonstel ling. die op het Canadaplein wordt gehouden, zullen de baten ditmaal niet bestemd zijn voor het Koningin Juliana- en het Prins Bernhardfonds, maar voor het Nationaal Rampenfonds. Nieuws uil Wieringermeer De lustrum vergadering van de K.A.B.. die a,s. Zondag gehou den zou worden' is in verband met de Nationale ramp uitgesteld tot na Pasén. Grote vrachtwagens kleding, rekéhs en beddengoed zijn Dins dagnacht en Woensdag al verzon den. De vrijgevigheid was ruim en spontaan. Reeds zijn bij vele familie-leden als evacuë's uit het verdronken land aangekomen. Reeds nu kunnen we melden dat op 1 Maart de bekende spre ker. Dr. Mgr. Feron, president van het Groot Seminarie te Roermond in de Beürs-zaal te Middenmeer komt spréken. De regeling van de uitzen ding van kinderen naar bepaalde kolonie-huizen wordt in handen gegeven van het Wit-Gele Kruis. Harenkarspel op z'n best HARENKARSPEL; De geld inzameling ten bate" van het Nat. Rampenfonds en" ten behoeve van de noodgebieden heeft in deze gemeente opgebracht de respec tabele som. van f 13.311.Een dergelijke som is in deze ge meente nog nooit bij een geld inzameling bij elkaar gebracht. Het komt, gerekend over de on geveer 800 gezinnen, die de ge meente telt, op f 16.60 per gezin. Voorwaar een prachtig resultaat. Over de verschillende wijken ver deeld was. het als volgt: Waar land, Smeugelpolder, Slootgaard Laanweg en '1 Verlaat f 7098.05; Tuitjenhorn. Kalverdijk en Kerk buurt f 3318.75 en Dirkshom, Sehagerwaard, Woudsmeer en Speketerspolder f 2894.20. De voorgenomen goedereninza meling is op advies van het Ned. Rode Kruis nog enige tijd uit gesteld, omdat eerst nog moet worden vastgesteld, waar de goederen het best naar toe kun nen worden gebracht. Door mid del van circulaires zal de bevol king echter tijdig worden inge licht. Collecte iioódgebieden GRAFT Na het grote succes van de collecte te Noordeinde is thans het eindresultaat van de lijst-collecte in deze gemeente bekend. In-:totaal werd-een be drag vanf5.648.50 opgehaald, d.w.z. 14.72 per inwoner. Hier door hééft i gemeente Graft zich geschaafd bij de kleinere ge meenten, die een voprbeeld voor andere gemeenten kunnen zijn. Bovendien werden de volgende bedragen beschikbaar gesteld: Zeevarend Fonds Noordeinde f200; Grafter IJsclub f150; Ned. Herv. Weeshuis: flOO; Grafter Ziekenfonds f50: K.V.P.: f50; Zeevarend Fonds Oost-Grafldijk: f25; Zeevarend Fonds West- Graftdijk f25: Ned. Herv. Kerk koor West-Graftdijk f20; in to taal f620 Hierdoor is de inzame ling gestegen tot f6.268,50. Dit bedrag is inmiddels overgemaakt aan het Nationale Rampenfonds. Evenals te De Rijp verzoekt men ons ook voor de gemeente Graft mede te delen, dat verdere bijdragen ter secretarie kunnen worden bezorgd, vanwaar zij ge zamenlijk zullen worden over gemaakt aan het Rampenfonds. „DE RATTENVAL" URSEM Na rijp beraad heeft „St. Bavo" besloten de op voering van het stuk „De Ratten- morgen toch te laten door gaan. Temeer, omdat het karak ter van dit toneelspel van dien aard is, dat het allerminst in strijd is met.de dag van morgen, de Nationale Biddag. Spontaan is besloten de baten _m de 4 laatste voorstellingen ter beschikking te stellen van net Rampenfonds. Voor nadere aanduiding, zie men tevens de advërtentie in deze editie. In café de Boei werd deser dagen officieel afscheid genomen van schipper ten Bruggencate, in tegenwoordigheid van de vol ledige bemanning van de „Pre sident Steyn." Burgemeester Nie- le opende, als voorzitter der plaatselijke commissie der Noord en Zuid-Hollandse Redding-Mij. deze bijeenkomst. Reeds eerder had het bestuur der plaatselijke commissie schipper ten Bruggen cate bedankt, zodat hij nu vol stond met te wijzen op de prach tige samenwerking, die tussen schipper en bemanning van de Egmondse reddingboot bestaat, om daarna het woord te geven aan de heer H. Th. de Booij, directeur der maatschappij. De heer De Booij wees er op, dat hij. als er berichten komen I over schepen in nood. zich direct realiseert, welk station misschien in actie moet komen. Ls dal j Esmond, dan voelt hu zich ge- I rust. want dan weet hij. dat de I zaak in goede handen is. Daarin 1 heeft schipper Ten Bruggencate een ruim aandeel gehad, eerst I als roeier van de roei-redding- boot en sinds zes jaar als schip- j Der van de motorreddingboot, j Hij dankte hem voor zijn pres tatie. terwijl hij er op wees. hoe het hem buitengewone voldoe ning zal hebben geschonken, nog juist voor zijn afscheid de be manning van de Drodz gered te hebben. Het deed hem voorts genoegen, dat Ten Bruggencate voorlopig de leiding zal nemen in Wijk aan Zee. waar men niet over een schipper beschikt, ter wijl hij voorts in Egmond voor taan dienst zal doen als vuur- Diilrichter. Hij blijft dus aan de maatschappij verbonden, waar aan hij reeds vier en twintig jaar verbonden is en het vol gend jaar zal hij dan in aan merking komen voor de medaille voor vijf en twintig iaar trouwe dienst. Bij dit afscheid overhan digde hij hem namens de maat schappij een enveloppe piet in houd Daarna heette de heer De Booij de nieuwe schipper, de heer C. J. van Pel. welkom, in het vertrouwen, dat ook bij hem de leiding in goede en vertrouw de handen is en dat de beman ning achter hem zal staan. Bewogen dankte schipper Ten Bruggencate voor de hem ge brachte hulde en speciaal bracht hii de bemanning dank voor de ondervonden steun en mede werking. Schipper Van Pel dankte hier na voor zijn benoeming. Hij hoopte zich het vertrouwen waardig te tonen en ook op de steun van de bemanning te mo gen rekenen. Burgemeester Niele sloot hier na het officiële gedeelte, waarbij hij nog een speciaal woord van dank bracht aan motordriiver N. de Graaff, van wiens accu raatheid eigenlijk alles afhangt. Hierna bleef men nog. enige tijd gezellig bijeen. Familieberichten Tot onze diepe droef heid overleed heden, na een geduldig ge dragen lijden, voor zien van de H.H. Sa cramenten der Ster venden, m ijn innig geliefde vrouw, mevr. Johanna Cornelia Wennips geboren Apeldoorn, in de ouderdom van 68 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in Uwe godvruchtige gebeden aan. Uit aller naam: H. P. WENNIPS Alkmaar, 6 Febr. 1953 Dijk 18. De gezongen H. Uit vaartdienst zal plaats hebben Dinsdag 10 Febr.. 's morgens 9 uur, in de parochie kerk van de H. Lau- rentius, waarna de begrafenis te 10.40 uur vanuit de kerk op het R.K. kerkhof „St. Barbara" alhier. Rozenkrans bidden des avonds 7.30 uur, in de kapel van het St. Elisabeth Ziekenhuis. 4-4* 4- 4- 4* 4-4* 4- 4- 4* 4-4*4*4-4- 4* Zondag 15 Febr. a.s. hopen onze geliefde ouders P J WITTE A. WITTE-OUD de dag van hun zilveren huwelijksfeest te her denken. De gezongen H, Mis uit dankbaarheid zal", worden opgedragen om 10.15 uur in de parochiekerk van St. Bavo te Ursem. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kin deren H. Witte V. Witte-Schaap Joop en Tinie Gaath Giel Tirie Piet Receptie van 34 uur, Walingsdijk U 17 Ursem, 7 Febr. 1953 4* 4*4* 4» 4* 4* 4*4-4- 4* 4* 4-4" 4- 4* 4* 4* .j. -> Op 22 Febr. hopen onze geliefde ouders. Th. PUT A. PUT-HOF hun 25-jarige echtver eniging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kin deren. De H. Mis uit dankbaar heid zal worden opge dragen op 15 Febr. te 9.30 uur in de St. Lau ren tjuskerk. Alkmaar. Febr. '53 K. Doormankade 17, Receptie 22 Febr. van 34.30 uur. 4*4*4*4*4.4*4-4* •T'4*4* 4» 4*4*4*4*4' Getrouwd: J. A. J. Meulenberg, Dyimph van Hesteren Warmenhuizen, 7 Febr. 4- 4*4" 4.4.4" 4*4* 4*4*4* 4*4*4-4.4-4* Op 15 Febr. a.s. hopen mijn geliefde oom tante C. JONG J. JONG-SCHOLTEN hun 25-jarige echtver eniging te herdenken. Hun dankbare neef, G. Jong. Heerhugo waard. 7 Februari 1953 4-4*4*4*4-4-4 Advertentiën J. G. A. Kerssemakers Ortopaedisch Chirurg te ALKMAAR Verhindert- spreekuur te houden tot Dinsdag 17 Februari a.s. Allen, die iets te vor deren hebben van, of verschuldigd zijn aan, of borgtochten onder zich hebben betreffende de nalatenschap van wijlen de heer ANTONIUS MATTHEUS MIDDEL HOF, in leven gewoond hebbende te Alkmaar en aldaar overleden 27 Dec. 1952, wordt verzocht daarvan opgave of beta ling te doen vóór 14 Fe bruari 1.953, ten kantore van notaris mr. Joh. C. Zijnen, Oudegracht 295, te Alkmaar. Gevraagd een R.K. Bakkers- bediende of halfwas. Bakkerij Besseling, Hoogkarspel. Direct gevraagd: R.K. Huishoudster Jb. GROOT Cz„ no 161, W.-Blokker.' Terstond gevraagd we gens huwelijk der tegen woordige, R.K. Huishoudster in gezin van 2 personen. M. BLOKDIJK, 't Rijpje B 221. St. Maarten. Gevr. flinke R.K.. inw. tuindersknecht bij P. JONKER, Scha- gerweg 3, Wieringer meer, Tel. 383 W'werf. Terstond gevraagd een monteur beslist goed bekend met land- en tuïnbouwmoto- ren. G. Potveer Scheeps werf, Avenhorn. Aan de Orgelfabriek van de Fa. B. PELS ZOON kunnen enige nette jongens geplaatst worden in de afdeling „Metalen Orgel pijpen". Aanmelden Maandag 9 Februari, Wolfpad, Alk maar. KATHOLIEKE VOLKSPARTIJ ALKMAAR Algemene ledenvergadering op Maandag 9 Februari 1953 te 's avonds 8 unr in Hotel „Victory" ing. v. d. Boschstraat. AGENDA: Opening'. Notulen, mededelingen. Rekening 1952. Begroting 1953. Rappox-t Bestuursformatie. Ge meenteraadsverkiezingen 1953. Rondvraag en Slui ting. Het Bestuur. Gevraagd p. 1 Maart '53 R.K. Boeren knecht 15 tot 18 jaar. G. W. Apeldoorn, Kemsmerweg I 73, 't Zand. Gemeenschapsoord Dra. kenburgh vraagt voor spoedige indiensttreding a) KOOKSTER in staat om voor 100 pers. maaltijd te bereiden: b) HULP IN DE HUISHOUDING Beiden intern. Schr. soil, met opgave van leeftijd, levensloop, ref. en verl. salaris aan Gemeen schapsoord Drakenburgh te Baarn. Aangeb. HUIS in Am sterdam (W.) en Rotter, dam voor een huis in Alkmaar. C. v. Bijnen, Kerkgracht 39. Den Hel der. Gevraagd, een werkjongen per 1 Maart a.s. 14-15 jr, bij Joh. Kamp, Laanweg 25, Heerhugowaard Nrd Gevraagd, flink zelfst. meisje voor hele dagen, v.g.g.v. Aanm. Comansstraat 22, Alkmaar. AANGENAME BIJVERDIENSTE Grote Levensverz.-Mij., annex Spaarkassen, vraagt voor Alkmaar en Omsti". een actieve Vertegen woordiger die of 2 avonden p. wk. beschikbaar wil stellen voor het afsl. van. G.L.- polissen en Spaarkassen tegen* een behoorlijke vergoeding. Inwerking zal geschieden door in specteur ter plaatse. Br. onder no. 15075 Bur. van dit blad. Te koop: hoogdrachtige zeug 16 Febr. aan de telling. C. KLAVER Wz„ D 11 Hoogwoud. Te koop 'n warenhuis 700 ramen, met 280 mtr. V.O. met pijpen. Ook bij gedeelten. N. SNIP, Zwaagdijk 407. Te koop gevr. 2-jarige N.R.S.-STIER, geen luxe prijs. C PAUW, Tel K 2202—307, Ursem. Aangeb. centr. Alkmaar vrije zit-slp.kamer zonder pens. R.K. rrud- denst. Br. no. 15040, bur. van dit blad. Woningruii Aangeboden te Zaandam benedenwoning, nieuwe- bouw, bev. 2 kamers en- suite, keuken, voor- en achtertuin, huur f 8. per week. Gevraagd: te Alkmaar of omgev. iets grotere woning. Hogere huur geen bezwaar. Brieven aan RINGERS' Cacao- en Chocoladefabr., Noor derkade 27, Alkmaar. Woningruii Aangeb. te Haarlem (N.) nieuw vrij bovenhuis, 4 k„ lage huurpr. Ge vraagd woning te Alk maar, Bergen of Schoorl. Brieven bur. v. d. bl. nr. 15092. KASGROND beschikbaar voor het telen of laten telen van vroege kool- planten. TH. DEKKER, A 42, Wognum, tel. 209. De hoogste waarde geven wij voor Uw oud goud, zilver, diamant en bloed koralen E. BILARS Langestraat 36 Alkmaar - Tel. 3713 PLAATS EEN DOELTREFFER Café De Ooievaar Ritsevoort 40, Alkmaar. Nat. Gedenkdag, Zondag gesloten J. SPAANS Emigrotie- 1 cursus 4 voor land-en tuinbouw i 40 lesuren m 16 wk. Aanvang en aanmel- ding DINSDAG 10 s FEBR., 7.30 uur, in 2 Café BLOOTHOOFD X bij Friese Brug, tel J 3823. Oud papier? Liefdewerk Oud Papier haalt het af Maakt voor onze rekening kennis met deze kwalileitsartikelen U zult aangenaam verrast zijn!

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 7