Critiek op alarmering en de zeeweringen Ontroerende wedloop DERDE LIJST VAN VERLIEZEN Het weer in h nrooa Sociale regel'umn in rairmffebied BEWIJS VAN SAAMHORIGHEID Stroom van goederen en geld blijft vloeien Coördinatie commissie Raad van Heilo teleurgesteld 6 TROUW ZATERDAG 7 FEBRUARI 1953 De overstromingen in Engeland MILLIOENEN WISTEN VÓÓR MAANDAG NIET VAN DE RAMP In de overstroomde gebieden in Oost-Engeland is men nog bezig met het zoeken naar doden. Volgens de met-officiële schatting is het aantal slachtoffers nu 290. Van het eiland Canvey worden nog 950 personen vermist, maar men gèlooft, dat de meesten hunner naar familie en vrienden in Londen zijn gegaan. Soldaten hebben nu 40 gaten in de dijken van Canvey voorlopig gedicht. In totaal sijn er in het kustgebied 500 gaten in de zeewering geslagen. Aan cultuurgrond werd 56.000 ha overstroomd. Volgens voorlopige tellingen zijn ten gevolge van de overstroming 12.000 schapen, 2.500 runderen, 700 varkens en 8000 stuks pluimvee omge komen. Engeland heeft nog geen gebruik gemaakt van aanbiedingen voor hulp Uit het buitenland. Wel verwacht men had, waren haar hulpmiddelen geheel onvoldoende. De reger ng ontwerpt thans een beter alarmsysteem." Het blad pleit verder voor het in gebruik nemen van krachtige lucht- alarmsirenes ter waarschuwing voor overstromingen. Verder zegt de ..Manchester Guar- binnenkort zendingen hulpgoederen 1 dian", dat krachtige steun verwacht uit de Ver. St., Canada en Europa, j kan worden voor het instellen van een Frankrijk heeft aangeboden genietroe pen te zenden en Noorwegen heeft een partij pasklare houten huizen beloofd. In de Britse pers wordt critiek ge leverd op het alarmsysteem in Enge land. Deze critiek is vooral gericht te gen de BBC. aan welke de Nederlandse radio ten voorbeeld werd gesteld, om dat deze de regering een zender ter beschikking stelde. In Engeland wisten m llioenen niets van de overstromin gen af, voordat zij hun Maandagoch tendblad in handen kregen, aldus de critiek. De Labourleïder Morrison hekelde in het Lagerhuis de in Juni van het vo rige jaar door de regering bevolen be zuiniging op het onderhoud der dijken. De extreem-linkse partijleider Bevan besohuld.gde de regering in dit ver band zelfs van „sabotage". De minis ter van Binnenlandse Zaken zegde be studering van deze kwestie toe. Cliurcliill-flijk? Inmiddels zijn er stemmen opgegaan voor het aanleggen van een nieuwe, 400 km lange, naar Churchill te noe men dijk langs de Oostkust. Een der gelijke dijk zou naar schatting hon derden millïoenen ponden kosten. Ten aanzien van de werking van het alarmsysteem in Engeland schrijft de „Manchester Guardian"' o.a.: „Het s waar, Zaterdagmiddag werden door het meteorologisch bureau van het ministerie- van Luchtvaart waarschu wingen gezonden aan Scotland Yard en de voornaamste „rivierraden" aan de Oostkust. De vloed had toen door de autoriteiten in het betrokken gebied fn het oog gehouden moeten worden. Doch ofschoon zij een tijdsruimte van ten minste twaalf uur hadden, werd het laatste en meest belangrijke sta dium, het doorgeven van de waar schuwing aan het publiek, uitgesteld tot het te laat was. Bij een onderzoek te King's Lynn verklaarde de politie, dat zij in alarm toestand werd gebracht, zodra de v/c arschuwing was ontvangen en dat j deze door middel van luidsprekers aan het publiek werd doorgegeven. Maar in de tijd, welke zij ter beschikking '.gemeen onderzoek naar de staat van de zeeweringen aan de Oostkust, waar op in het Lagerhuis is aangedrongen. Het blad zegt voorts, dat men niet moet vergeten, dat de Britse kust op vele plaatsen even kwetsbaar is als de Nederlandse en dat de drooggelegde gebieden van Oost-Engeland voor het land even nodig zijn als voor Neder land de landbouwgronden, waarvoor de Nederlanders zolang met de zee worsteld hebben. Het blad spreekt zijn instemming uit met de hulp, welke van Britse zijde aan ihet Nederlandse rampgebied wordt gedaan. Het bestuur van het Algemeen Werk loosheidsfonds heeft aan besturen der be drijfsverenigingen verzocht. zoveel moge lijk met de verstrekking van uitkeringen ingevolge de Werkloosheidswet aan de in woners van de overstroomde gebieden en aan werklozen, die daar hulp bieden, door te gaan In geval postwissels en iergellik* onbestelbaar terugkomen. dient opgav* van namen en adressen van de- geadres seerde te worden gedaan aan de Sociale Verzekeringsraad. die bij het centraal e vacua tieregister inlichtingen omtrent de he" rokkenen zal inwinnen Bij nieuw ontstane werkloosheidsgeval- len lean men in het algemeen afgaan op dr opgaven der betrokkenen Tegen onjuiste opgaven zal echter streng worden opge De bedrijfsverenigingen doen goed var. alle aan inwoners van de noodgebieden verstrekte uitkeringen kennis te geven aan de daarvoor in aanmerking komende ge meentebesturen Werklozen dia zondci loon in de noodgebieden hulp verlenen kunnen als werkloos in de zin der Wei blijven beschouwd Met kost of kleine ver strekkingen hoeft geen rekening te wor den gehouden In geval loon wordt eeno ten, dat lager is dan de uitkering, kan dit loon lot het bedrag der uitkering worden aangevuld. Werklozen die van nu af aan nog in de noodgebieden zonder loon gaan werken, kunnen alleen dan hun uitkering behouden als zij door bemiddeling van een Gewestelijk Arbeidsbureau in georgani seerd verband zijn gaan werken In aansluiting hierop deelt de Sociale Verzekeringsraad nog mede. dat. geëva cueerde personen, die in het genot zijn van een uitkering krachtens de Ziektewet, de Werkloosheidswet, de Ongevallenwet 1921 de Land- en Tuïnbouwongevallenwet 1922 rle Invaliditeitswet en/of de Noodwei Ouderdomsvoorziening zo spoedig tnogelljH hun nieuwe adres moeten opgeven aan het uitvoeringsorgaan CRijksverzekerings bank, Raad van Arbeid, bedrijfsvereniging of gemeenschappelijk administratiekan toor), waarvan zij uitkering ontvingen. De ze organen zullen voor spoedige hervatting der uitkeringen zorg dragen. BOOTVERBINDING MET OUD-BEYERLAND De Rotterdamsche Tramweg Maat schappij gaat met ingang van heden echter alleen op werkdagen, een boot- dienst onderhouden tussen Rotterdam en Oud-Beyerland en terug Het ver trek van Oua-Beijerland is bepaald op 8 uur en op 14 uur; dat van Rotterdam op 10 uur en op 16.30 (vertrek Boomp jes bij de Rederijstraat). Bovendien Na een vermoeiende en koude tocht over het ivater arriveert een aantal Zeeuivse vromven in het evacuatie- gebied. Bijgestaan door hulp vaardige militairenklim men zij langs een ladder van de duck naar beneden. Foster Duties: SALUUT AAN NEDERLAND (Van een onzer* redacteuren). Voor zijn vertrek naar Brussel ver klaarde de heer Foster Dulles, de Ame rikaanse minister van Buitenlandse Za ken, op Schiphol, dat hij zeer onder de indruk was van de ontvangst van hem en de heer Stassen in ons land. De weg tot 'beveiliging van de zekerheid van vrijheid en vrede is hier aanwezig. Besprekingen met de minister-pre sident en de ministers van Buitenland se Zaken geven alle hoop voor de toe komst. Wat de ramp. die Nederland trof, be treft, wij zullen zeker ook doen wat wij kunnen om te helpen. Aan de „spirit" van het Nederlandse volk brengen wij een eerbiedig saluut. In deze moeilijke tijden zullen ook alle privaat-personen moeten doen wat mo gelijk is. Finland stuurt ook nog hout voor barakken en dijkreparaties De hulpverlening die de getroffen gebieden uit bijkans de hele wereld ten deel valt heeft het karakter aangenomen van een manifestatie van menselijk heid, die men nauwelijks mogelijk zou hebben geacht. De stroom van toezeg gingen en de daadwerkelijke hulp die al is gearriveerd of onderweg is bewijzen hoezeer bij de volkeren het saamhorigheidsgevoel aan het groeien is. Finland zal behalve het reeds toegezegde nog zenden 12 grote ingerichte barakken voor zeshonderd personen elk, 500 standaard gezaagd hout voor barakken en 440 vadem rondhout voor dijkreparatie alsmede tien ton insulite isolatiemateriaal. Zweden en Noorwegen voegen bij hun toezeggingen nog telkens meer. Aan giften en goederen was Vrijdag reeds tot een bedrag van drie millioen kronen ontvangen. Schoolkinderen in de Oóstzweedse havenstad Gefle droe gen 600 kronen bij, die zy zelf ver diend hadden met sneeuwruimen. De Noorweegse staatsspoorwegen zullen alle goederen voor de getroffen gebieden gratis verzenden. Het hele Noorse volk doet mee aan de hulpverlening. De inzameling zal door de grote uitgestrektheid enige weken duren. Voor de dagbladen die de hulpver lening bun diensten hebben aangebo den, staan de mensen geduldig in de rij te wachten tot zij hun bijdrage kun nen afstaan. In driemaal vier en twintig uur hebben de dagbladen meer dan een millioen kronen ingezameld. Noorwegen zal nog een vijftigtal speciaal vervaardigde walkie talkies sturen. De gouverneur van Michigan (Ver. St.) heeft de maand Februari geproclameerd tot maand voor hulp aan Nederland en een beroep gedaan op alle bewoners van de staat om geld of goederen af te staan voor de slacht offers van de overstromingsramp. De gezamenlijke Westfaalse mijnen in Duitsland hebben 50.000 marken ter beschikking gesteld tot leniging van de nood in de rampgebieden. Een wagon kolen is door de aan de Nederlandse maatschappij tot ontginning van steen kolenvelden toebehorende mijn „So ph ia-Jacoba" in West-Duitsland ter beschikking gesteld van de gezinnen van de bemanning van de vergane IJmuider trawler „Catharina Duyvis". Door dezelfde mijn werd een vracht auto met dekens, strozakken en keukengerei ter beschikking gesteld van het Rode Kruis te Utrecht. De vrachtauto is reeds aangekomen. Verscheidene vertegenwoordigers van 'buitenlandse Rode Kruis-organisaties verblijven momenteel in ons land. In het gebouw van het Rode Kruis in Den Haag waren gisteravond aanwezig mr. Winsall, de directeur van het bureau hulpverlening der liga van Rode Kruis-organisaties, alsmede Miss Margaret Wilson en Colonel Reynolds van het Canadese Rode Kruis. De beide Canadese vertegenwoordigers vertolk ten het warmeV'5^eleven van hun ge hele volk met de' slachtoffers van de ramp en zegden zoveel mogelijk hulp toe. De Cie de Pont a Mousson te Nancy begon gisteren om ongeveer halféén met inzameling van dekens en lijfgoe deren: een en ander na bekend wor den van de behoeften in de Neder landse noodgebieden. Om 4 uur 's mid dags waren reeds bergen dekens en kleding binnengekomen. De maatschappij heeft toen prompt haar vliegtuig plus bemanning be schikbaar gesteld om de eerste zen ding goederen te vervoeren. Deze kwamen om 17.50 uur op Schiphol aan, vanwaar doorzending naar KNSM plaats had, een en ander overleg met het Rode Kruis en UW. Vandaag zal een nieuwe zen ding arriveren. Herinneringen aan de St. Elisabethsvloed (Van een onzer verslaggevers) Op het eiland Goeree Over- flahkee zijn tijdens de waters nood dingen gebeurd, die herin neringen oproepen aan de St. Elisabethsvloed va 1421, waarbij een kat in een drijvende wieg een kinderleven redde. Iets dergelijks is bij Dirksland gebeurd, toen daar in het bui tenwater een grote matras kwam aandrijven met een kindje van ongeveer anderhalf jaar er op. Het kleintje was ongedeerd. Achter deze matras dreef een dode koe, waarop een kat zat, die het vege lijf had weten te redden. Zoals reeds eerder is medegedeeld is er onder voorzitterschap van de minister van Binnenlandse Zaken, prof. Beel, een coördinatiecommissie tot stand gekomen, waarin vrijwel alle departementen, die op enigerlei wijze in aanraking komen met zaken betref fende de watersnoodramp, vertegen woordigd zijn. Door tussenkomst van de commissarissen der Koningin zal worden getracht, zo is in de coördi natiecommissie besloten, ongezonde Nederland onderhoudt een ontroerende en indrukwekkende wed loop met hel buitenland ten aanzien van de hulpverlening. Het eigen volk blijft bij de lawine aan hulp van buiten de grenzen niet achter wege. Het slaat een prachtig figuur in deze wedloop, getuige mede on derstaande verantwoording. VIJFDE VERANTWOORDING Ontvangen per Postgiro op 6 Februari: N. N. te R'dam f 103.50; J. Z., Wageningen f 200; mevr. Douair. D. A. A. de K. von W., A'dam f 25; mevr. S. J.-H., R'dam f 100; F. v. d. W., R'dam f 25; H. Tj. S. te Wolfheze f 5; C. G. I. v. Urk, Coevorden f 10; mevr J. R.-I., Worden f 2.50; G. J. W. B., Zaandam f 10; N. N. f 5; E. A. W., Eindhoven f 1500; W. J. S., Naarden f 50; W. F. de N., A'dam f 25; C. J. B„ H'sum f 5; A. N. v. d. B., R'dam f 100; v. d. D., Apeldoorn f 100: R. S„ Den Haag f 25; B. W. M., A'dam f 50; Fa. Ch. Le M.( Den Haag f 25; A. C. v. R.. Utrecht f 10; wed. H. W. I. Zn., A'dam f 100 P. D. v. E., Andelst f 25: C. S., Voorburg f 12; Ch. J. J. Le M. v. F. en P.. Den Haag f 5; H G. J. L„ Wieringerwerf f 7.50: A. M.. Groningen f 25; prof. dr. J. W.. A'dam f 150; N. N. f 100: mevr. wed. M. de B.-K. Utrecht f 10; S. C. W. I.. Oosterbeek f 100; G. M. A. den Uyl, H'sum f 25; rnevr. Z.-D.. Hillegom f 5; mej. P. U„ A'dam f 5; wed. C. v. d. W.. R oapi i a0; leerlingen School m. d. Bijbel I, hfd. J. S., Nieuw-Vennep f 12->,24; B. de J.. Alkmaar f 10; M. E., Leeuwarden f 10; H. v. D., Ol- denzaal f 25; Ger. J. V. Pred. 12 1, Harderwijk f 25; De jongens v. pav I stichting 's Heerenlo. Ermelo f 10.75; zr. M. M.. A'dam f 25; mevr. J. v' n W J' K" A'dam 1 100: S' en w' v- K WeesP f 20; M. K. z.. fz.oO: lilde klas Herv. School, Doornspijk f 10.20. Ontvangen per Kas op 6 Februari: Mr. H. E.. A'dam f 37.37; D. G., A'dami 10; 2e klas L.O. v. Loonschool. A'dam f 6; N. N. f 25; J. K., Heemstede f 20; K. K. te K. f 22.71. Ontvangen op 7 Februari 1953 per Kas: Bezorgers Dagblad Trouw, Zaagmolenstraat f 25; Bezorgers en Agent Trouw Kool f 50.20; Agent Dagblad Trouw Dommisse f 10; Bezorgers Dagblad Trouw wijk 61 en 66 f 5. Ontvangen via Dagblad Trouw Utrecht, op 6 Februari: Personeel Dagblad Trouw Utrecht f 214.70; Fa. H., Utrecht f 135. Ontvangen via Dagblad Trouw Rotterdam, 6 Februari: A J. L., R'dam f 100. Ontvangen via Dagblad Trouw Haarlem, 6 Februari: v. d. S., Haarlem f 25; fam. B, te Haarlem f 25; S. F. H., Haarlem f 10. Ontvangen via Dagblad Trouw Apeldoorn, 6 Februari: W. B.. Apeldoorn f 10; C. F. S. T., Arnhem f 5. Ontvangen via Dagblad Trouw Zwolle. 6 Februari: W. H. S., Zwolle f 25, STORT UW GIFTEN OP GIRO 9575 (NATIONAAL RAMPENFONDS) OF OP POSTGIRO 412739 („TROUW") MET VERMELDING VAN „SLACHTOFFERS WATERSNOOD" belangstelling af te dammen. Bepaalde wegen zullen worden afgesloten. Daar omtrent zullen nog nadere mede delingen worden gedaan. Het verkeer ten behoeve van de evacuatie en de hulpverlening mag natuurlijk niei worden gehinderd. Nog eens werd er op gewezen, dat van buitenlandse zijde op buiten gewoon sympathieke wijze wordt ge holpen, door het zenden van geld en goederen en door het aanbod om kin deren op te nemen. Te dezer zake is een kleine subcommissie gevormd onder voorzitterschap van mr. Prinsen Ds. D. C. LOS Ds. D. C. Los. Geref. predikant van Stel lendam verzoekt ons mede te delen, dat zijn evacuatie-adres is. Rust.hofflaan 9. Sassen- heim. Geëvacueerde gemeenteleden van de Geref. Kerk van Stellendam en eventueel ook uit Melissant en Ouddorp worden ver zocht zo spoedig mogelijk hun adres mede te delen aan ds. Los. opdat op deze wijze weer contact verkregen kan worden. Soldaat vermist Als vermist is opgegeven de dpL soldaat W. M. de Haas, legernummer 32.11.07.137, dienstdoende bij de kok- school te Leiden en afkomstig uit Rot terdam. Bij reddingswerkzaamheden, nabij Abbenbroek is hij Maandag voor het laatst gezien. N In Parijs worden de pak ketten voor de Nederlandse geteisterde gebieden per autobus ingezameld. Op tal rijke pleinen staan derge lijke bussen gestationneerd met opschriften: „Voor de slachtoffers!" Waar was u, burgemeester „Er heerst onder de bevolking van Heiloo teleurstelling over de houding van de burgemeester gedurende de af gelopen dagen," zo zei een der wethou ders van Heiloo in de gemeenteraads zitting, die Vrijdagavond werd gehou den en die was bijeengeroepen, omdat het verzoek daartoe van een voldoend aantal leden was uitgegaan. Het enige voorstel, dat ter tafel kwam, behelsde de goedkeuring tot het doen van een gift van 25.000 aan de noodgebieden en met algemene stemmen werd daar toe besloten. Daarmee was de vergadering echter niet ten einde. Verschillende leden richtten verwijten tot de burgemeester. Waarom had hij zich Zondagavond niet aan het hoofd gesteld van de actie tot hulpverlening, die spontaan uit de burgerij was opgekomen? „Waar was U, burgemeester?", vroeg een der le den. En waarom moest deze vergade ring öp deze wijze bijeenkomen? De burgemeester, de heer J. Kalff. antwoordde, dat hij een dringende af spraak had gehad. Dat er van hem geen initiatief was uitgegaan, was toe le schrijven aan het feit, dat Dinsdag op een vergadering te Alkmaar de burgemeesters hadden besloten geen initiatieven te zullen nemen. Overigens was hij Zondagavond slecht op de hoogte geweest, want hij had niet de gewoonte de radio voortdurend aan te laten staan. Sommige leden verklaarden niet te begrijpen, hoe de burgemeester zich onder de op Zondag bestaande om standigheden buiten de gemeente had durven begeven. Overigens meenden ze, dat de bur gemeester de bijeenroeping van deze vergadering had tegengewerkt. Want toen een der leden hem Woensdag middag had verzocht een vergadering uit te schrijven ten einde een bedrag uit te trekken voor de noodgebieden had hy dit geweigerd. Daarop waren handtekeningen van raadsleden verza meld en eerst toen was de oproeping uitgegaan. „Het is mogelijk", zo zei een der wethouders, „dat op een vergadering door burgemeesters is besloten, dat zij rijden er van en naar Öud-Beijer!and i geen initiatieven zouden nemen, maar aansluitend autobussen naar de niet-1 nergens elders is het zover gekomen, overstroomde gemeenten. dat de raad voor het goedkeuren van O een gift voor de noodgebieden een ver gadering moest forceren." De burgemeester verklaarde zich niet in het publiek te willen verdedi gen. Een der leden stelde voor in comité- generaal verder te vergaderen. Zo geschiedde, Wij publiceren hieronder de derde lijst van slachtoffers van de watersnood. Het Rode Kruis kan in verband met de omstan digheden, waaronder de gegevens van deze verlieslijst worden verza meld, niet de volledige garantie geven voor de betrouwbaarheid. Het is dus mogelijk dat een enkele wijziging achteraf noodzakelijk zal blijken. DORDRECHT. Van Balkom-Peren. Elia J.. geb. 9-1-94 te Dordrecht Laatste adres: Is. Da Costastraat 34 dd 2-2-53 verdronken KERKWERVE. Kloet. Leendert. geb. 19-11-88 te Duiven- dijke. Laatste adres: Kerkwerve n. 67. Zijn moeder Kooman, Hendrina. geb. 23-10-64 te Duivendijke Laatste adres: Kerkwerve n. 67. Van der Bijl. Cornells, geb. 16-3-69 te Kerkwerve Laatste adres: Kerkwerve n. 31. KLUNDERT. Wensen, Leen van Wensen-Tolenaars. mevr van en 7 kin deren. Kasan, E., dpi. sold, uit A'dam. Berg. N. F., dpi sold uit Den Haag (ver mist). Zwarts. A dpi. sold uit Delft NUMANSDORP. Geïdentificeerde slachtoffers: Hoek, Jan geb. 11-5-1904 te Ridderkerk. Laatste adres: Korteboomweg 3. Hoek, Johannes Dirk, geb. 26-5-1936 te Numansdorp. Laatste adres: Korteboomw 3. Hoek, Dirkje Elisabeth, geb. 12-11-1940 te Numansdorp Laatste adres: Korteboom weg 3. Hoek. Euft, geb. 29-11-1905 te R'dam. Laatste adres: Korteboomweg 1. Hoek. Johannes, geb. 8-4-1934 te Nu mansdorp Laatste adres Korteboomweg 1. Bezemer. Jannetje Maria. geb. 29-6-1924 te Numansdorp Laatste adres Schuringse- dijk 202 Van dei Ree. Elisabeth Cornelia Neeltje. :b. 10-1-1950 te Numansdorp Herweyer. Arie. geb. 13-4-1907 te Baren- drecht. Laatste adres: Korteboomweg 7. Herweyer. Elisabeth Adrians. geb. 29-11-42 te Numansdorp- Laatste adres: Korteboomweg 7. Herweyer, Cometis Pieter. geb. 19-7-1929 te Numansdorp. Laatste adres: Korteboom weg 7. Herweyer-Knops. Christina Gerardlena. geb. 3-9-1932 te Melissant. Laatste adres' Korteboomweg 7 Herweyer. Teuntje Magdalena. geb. 7-7-1952 te Numansdorp. Laatste adres: Kor teboomweg 7. Beider. Leendert, geb. 9-1-1872 te Maas dam. Laatste adres" Korteboomweg 9. Belder-'t Hoofd. geb. 9-1-1872 te Maas dam Laatste adres: Korteboomweg 9 Beider, Willemijntje. geb. Schuitman. geb. 2-6-1899 te Zuid-Beyerland Laatste adres- Korteboomweg 9. Cot, Jan, geb 6-3-1890 te Scherpenisse. Laatste adres: Korteboomweg 13, Cot-Belder, Wilhelmina. geb 13-1-1899 te Rotterdam Laatste adres: Korteboomweg 13. Rietveld. Arie. geb. 10-5-27 te Numans dorp. Laatste adres: Korteboomweg 17. Rietveld Cornelia Teuntje. geb 3-5-1951 te Numansdorp. Laatste adres- Korteboom weg 17 Herweyer, Pieter. geb 28-12-1882 te Stel lendam Laatste adres: Korteboomweg 17. Herweyer-Van der Ree. Adriana Maria, geb 29-12-1884 te Numansdorp. Laatste adres: Korteboomweg 17. Rietveld-Herweyer. geb 12-9-1931. Laat ste adres: Korteboomweg 17. Groeneweg. Anthonie, geb 7-12-1900 te Numansdorp. Laatste adres: Langeboomw 3. Groeneweg-De Jongste. Jobste Bastiaan- tje, geb. 25-12-1905 te Rotterdam Laatste adres: Langeboomweg 3, Rustenhoven, Hendrik Jerfaas, geb. 1-4-1912 te Renkum Laatste adres- Kort- boomweg 23 Rustenhoven-Van der Ree. Ida Aaltje, geb. 6-1-1913 te Numansdorp Laatste adres: Korteboomweg 23 Rustenhoven, Jerfaas, geb. 6-10-1933. Rustenhoven. Teuntje Neeltje, geb, 7-9-'36. Rustenhoven, Neeltje Teuntje. geb. 10-10-'37. Rustenhoven Willem Adrianus. geb. 6-11-1939 i Russen hoven Adriaantje Aaltje geb. Rustenhoven Aaltje Jaapje. geb 30-6- 42. Rustenhoven. Hendrika, geb 9-4-1947. Rustenhoven. Pieter Arie. geb. 9-11-1949 Allen gewoond hebbende- Korteboom weg 23. De Jongste, Pieter. geb. 7-1-1909 te Rot terdam. Laatste adres: Langeboomweg 7. De Jongste-Kramp, Kornelia Neeltje. geb 20-7-1915 te Numansdorp. Laatste adres- Langeboomweg 7. De Jongste. Dirkje Neeltje geb 9-9-1941 De Jongste. Neeltje Dirkje, geb 3-4-1945 De Jongste. Hendrika Lena. geb. 25-10-'46 De Jongste. Hendrik, geb. 17-3-1951 Al len gewoond hebbende: Langeboomweg 7. Kramp. Jacob, geb 13-11-1921 te Nu mansdorp. Laatste adres: Langeboomweg 9 Kramp-Fortuin. Maria Anthonia. geb.: 9-7-1922 te Strfjen Laatste adres: Lange boomweg 9. Kramp. Hendrik, geb. 17-5-1948. Kramp. Neeltje. geb. 15-5-1950 te Nu mansdorp Beiden gewoond hebbende Lan geboomweg 9 Van Geemert, Arie. geb. 17-12-1927 te Numansdorp Laatste adres- Langeboom weg 11 Van Geemert-Van 't Noordeinde. hanna Cornelia, geb 19-10-1929 Laatste adres Langeboomweg 11 Van Geemert, Cornelia Maria, geb 22-9-1952 Laatsie adres: Langeboomweg 11 Putters Adrïaan. geb. 7-11-05 te Giesen- dam Laatste adres Langeboomweg 13 Putters-Van Eekelen. Maria geb ll-6-'21 te Klundert Laatste adres Langeboom weg 13. Putters, Jacob, geb 26-8-1948 Laatste adres: Langeboomweg 13 Notenboom Jacob, geb 8-9-1867 te Nu- diTkS182P Laatste adres Schuringse- Notenboom Philippus. geb 24-9-1899 te Numansdorp Laatste adres Schuringse- dijk 132 Biesheuvel, Lena, geb 4-5-1882 te Nu- mansdorp Laatste adres Schuringse- OUDELANDE. Te Goes geïdentificeerde persoon: Janssens. Cornelia, geb 10-10-'95 te Oudelande echtegenote van Joh Mol OUDE lONGE. Geïdentificeerde slachtoffers: Van Noord-Van der Baan. Pleuntje. geb 25-10-1921 te Sommelsdijk Van Noord. Francina Johanna, geb o-7-1951 te Oude Tonge Overleden: Polanen L 110419285 ST. PHIL1PSLAND. Verdronken: Van der Est Andnes A.. geb 18-11-14 te Bruinisse Faasse, Willem Marmus, geb 30-1-87 te St Philipsland Laatste adres Oostdljk 7 Ligtendag. Jan geb 6-11-15 te St Phi- i:psland Laatste adres Zuiddijk 100 Geense Jacobus Pieter geb 7-8-'84 te St Philipsland Laatste adres Voorstr 13 Omgekomen, nog niet gevonden: Den Haan, Maatje geb. 3-3-'73 te St. Annaland, wed. van Jan Ligtendag. Laatste adres: Zuiddijk 100. Suurlant. Comelis Jan, geb. 21-11-34 te Tholen. Laatste adres: Zuiddijk 112. Suurlant. Jan Johannes, geb. 25-3-29 te Tholen. Suurlant, Jan Marlnus. geb. 20-6-98 te Poortvliet, landbouwersknecht, weduwnaar van Cornelia de Graaf Laatste adres: Zuid dijk 112. Vroegop. Laurens, geb. 27-2-40 te Steen- Dergen/Kruisland. zoon van: Jan Johannei Vroegop en Cornelia Elisabeth Overbeke. Laatste adres- Zuiddijk 122. POORTEGAAL. Verhey. Jan. geb 16-7-1883 te Poortugaal. Laatste adres Plaat 1. Verhey-Van Kampen. Neeltje. geb. 12-3-1887 Laatste adres: Plaat 1. Verhey. Arie. geb. 20-2-1913 Laatste *dres Welhoeksedijk 180. Venneman, Klaas, geb 12-1-1918 te Poortugaal Laatste adres- Plaat 1 Verhey Maria, geb 15-8-25 Laatste adres: Plaat 1 Venneman Pieter. geb 29-11-1948. Laatste adres- Plaat 1 STAVENISSE. Geïdentificeerd te Bergen op Zoom: Hage. J Man, ca 60 Jaar. laatste adres: stavenisse Wilhelmlnastr 4. Hage-Sauke, W, J ca 50 Jaar, laatste I Hage 68 Stavenisse. echtgenote van Petroneiia Joslna Hage-Koeman laatste adres- Stavenisse. A 200. TEXEL. Omgekomen: Bernardus. W. uit De Waal. Dijker. W. (38 j.) uit De Waal. IJkse, R. (52 j.) uit De Waal. Kuip. D (36 j.) uit De Koog. YERSEKE. Woonplaats van deze slachtoffers on bekend. Te Yerseke geïdentificeerde overleden personen Brieve, Tannet.ie, geb. 23-12-1892 te Kruiningen. Sinke, Adriana. geb 19-7-1894 te Krui ningen. Hofmeijer. Thea Gerritje. geb. 31-8-1952 Kruiningen. Hendrikse. Jacob Leendert. geb. 31-3-31 of 13-3-31 te Ouwerkerk. Danker Johanna, geb. 28-3-1879 te Krui ningen. I waarden. Maria Johanna van. eeb. 6-1-1896 te Kruiningen USSELMONDE. Overleden: De Goede. Evert Koolman, geb 7-9-1873 te IJsselmonde Overleden: 1-2-1953 te Rot terdam, Benvenuto.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4