Toneelvereniging O.K.V." viert diamanten jubileum Magistrale vertolking van Othello Orson Welles door Welke dokter? Alkmaarse Boys-junioien lavoriet ZIJ GAVEN HEM MACHT Ieder naar zijn eigen krachten ZATERDAG 7 FEBRUARI 1953 Fan hel witte doek Opgewekte ontspanning naast koele misdaad Het filmprogramma voor de ko mende week biedt weer een aantal gevarieerde rolprenten, waarin de verlangens van alle liefhebbers be vredigd worden. Zij, die zich aan- £etrokken voelen tot de ijzingwek- ende sfeer van de koele misdaad krijgen ruimschoots de gelegenheid in talloze revolvergevechten heerlijk onder te dompelen. Houdt ge echter meer van een film met culturele waarde dan kunnen wij U verwijzen naar Othello" met de geniale Orson Welles, die in „Centraal", Kromme nie draait. Dezelfde bioscoop laat U ook zien welke avonturen een Frans bruidspaar op de trouwdag zo al be leven kan. „Bruiloftsdag in rep en roer", een dol-vermakelijke film, waarbij Uw lachspieren hét moeten ontgelden. Apollo in Zaandam geeft U een kijkje achter de schermen van de Amerikaanse journalistiek, waar on smakelijke sensatie aan de orde van de dag is. Nergens in de wereld heeft de sensatie zo'n hoge vlucht -genomen als in Amerika. Vergeleken bij onze collega's ver over zee zijn wij ge moedelijke ambtenaartjes, die oer degelijk en voorzichtig de pen han teren. Want moeten wij waarde hechten aan de inhoud van de film „Scandel Sheet" dan heeft de Ame rikaanse journalist meer weg van een uitgeslapen politieman. Wonder lijke heerschappen zijn dat daar, zónder scrupules. Mark Chapman, de hoofdredacteur van de New York Express weet de oplage van zijn krant te vergroten door een onsmakelijke journalistiek te bedrijven. Lugubere moordzaken en zwoele avonturen in de onder wereld maken plaats voor het ge wone „kalme" nieuws. Het verleden van de redacteur bevestigt echter het vermoeden, dat hij een minder waardig sujet is. Op zekere dag ont moet hij óp een bal zijn vroegere echtgenote. De aanwezigheid van deze vrouw kan voor hem gevaarlijk zijn. Dus moord. Een gevonden lom merdbriefje leidt tenslotte naar de misdadiger, die inmiddels een oud vriend naar de andere wereld heeft geholpen. Ook al te gevaarlijk. Een jonge collega van de moordenaar schrijft aan het slot van de film zijn ontstellend geslaagde reportage, waarin een krantenman van het slechtste soort met de lezers wordt geconfronteerd. (Apollo, Zaandam). De trommen van Fu Manchu Het gaat deze keer om een scep ter. Een sinistere Chinees zoekt er naar met een intensiteit een betere zaak waardig. Heeft hij dat ding een maal in handen, dan is het een kwestie van een handomdraai om de bewoners van de Himalaya in Azië te bewegen de hele wereld te veroveren. Een duivelse uitvinding stelt hem in slaat een leger van slaven om zich heen te verzame len, zodat het voor de tegenstanders van Fu buitengewoon lastig wordt die boze plannen te verijdelen. Maar Allan Parker zou geen Parker he ten, als hij niet talloze malen aan een gewisse dood weet te ontsnap pen en de trommen van Manchu voor eeuwig tot zwijgen brengt. De bewoners van de Himalaya worden bevrijd van hun bijgelovige vrees en de rest van de wereld kan weer vrijer ademhalen. De geniepige Chi nees is uit de maatschappij verdwe nen. Gelukkig maar. Henry Brandon, William Royle en Gloria Franklin Van Zaterdag 17 Jan tot Zondag 18 Jan. 24 i DOKTOREN Zaandam: H. van Beek. Boten- makersstraat 89. Tel. 3216. Zaandam: J. Jansen, arts, Kepplerstr. 137, Tel. 2465. Koog-Zaandijk: W. Kox. Park laan 32. Tel. 81990. Wormerveer: Dr. Nolst Trénite Zaanweg 3. Tel. 81185. Westzran en Assendelft: S. J. C. Venekamp, Dorpsstraat 369, Assendelft K 2987 323. Wormer: J. J. Roos. Nieuwe- weg 2. Tel. 213 K2982. Oostzaan: P. J. van Leeuwen, Ilpendam. Tel K 2902 252. Krommenie: Dr. A. Kuvpers, Zuiderhoofdstr. 52, Tel. 81650. APOTHEKEN Zaandam: Apotheek Romyn, Parkstraat 2, Tel. 3373. Burcht Apotheek, Zuiddijk 42, Tel. 4903. Koog-Zaandijk: W. Kox, Park laan 32. Tel. 81990. Wormerveer: Dr. O. P. A. H. Schaap. Zaanweg 112, Tel. 81206. VERLOSKUNDIGEN Zaandam: Mei. Bouter, Burcht 4, Tel. 4166. Mej. G. Spendel, Oostzijde 238, Tel. 3018. De indrukwekkende kop van Orson Welles, die de hoofdrol vervuld in de film Othello. vervullen de hoofdrollen. (Apollo, Zaandam). The Crimson Pirate Het vervaardigen van piratenfilms levert voor Hollywood geen moei lijkheden op. Maak een paar stevige galjoenen, zet er een vurige beman ning op (denk aan de knappe kapi tein) en laat de hele zaak naar een denkbeeldig eiland varen. Daar zal wel een lief meiske te vinden zijn, die natuurlijk met een oude vent moet trouwen. Flauwe kerel. Het lieve kind hoort aan de gezagvoer der. Wil hij dat niet aannemen? Dan zal ie het wel voelen. Er wordt be hoorlijk geknokt vrienden, want de intrigue is ingewikkeld. Er is nog wat goud te verhaspelen. Verraad is aan de orde van de dag. Een ge zant, een handige natuurkundige (hoe komt die man daar nou al weer) en enige trouwe volgelingen brengen redding. Wat krijgen ze op hun falie. Wie? Geeft niet. Als ze er maar zijn. Burt Lancaster heeft de hoofdrol in deze film. Hij is knap, kan met een pistool omgaan, brengt vrouwen in verwarring, kort om een held uit één stuk. „The Crimson Pirate", we zullen „ine x iiaic «e nuntii j mspireerd. Wi.i denken aan Hamlet maar zeggen, een spannend film- en Henry de Fifth, twee meesterlijke wprl.' )m van (p smullpn l f nra j;- meer aan toe te voegen hebben. Een ontroerend product van huiselijk geluk waarin Cary Grant en Betsy Drake het voornaamste aandeel heb ben. Deze film moet U gezien heb ben. (Centrum, Zaandijk). Er op of er onder De jonge Michael Grayson, soldaat in de 36e Infanterie Divisie wordt na zijn opleiding tot officier ingezet in het 442ste Regimental Combat Team, een eenheid, die bestaat uit Nisei-soldaten (Japanse Amerika nen). Zeer tot zijn spijt, want hij had gehoopt in het eigen trotse regi ment te worden geplaatst. Verder heeft hij geen vertrouwen in de mannen van dat andere ras, die hij minderwaardig acht. Tijdens de oor logshandelingen in Frankrijk komt de jonge officier tot de ontdekking, dat het. verkeerd is geweest de Nisei-soldaten op een minder fraaie manier te bejegenen. De stoere vechters ontpoppen zich als trouwe kameraden, wier gevechtswaarde alle verwachtingen overtreft. Er heeft aan het slot, van de film dan ook een algehele verbroedering plaats. Van Johnson speelt de rol van de jonge officier. (Corso Wor merveer). Tot ziens in New Orleans Een pretentieloze lichte romance van versierde vissersboten, die uit varen gaan, een knappe jongeman met uitzonderlijke stemmiddelen en een operazangeres. Zonder de film gezien te hebben kunnen we wel vaststellen, dat de jonge visser liefde opvat voor de knappe zangeres, een liefde die echter niet beantwoord wordt. Gelukkig bestaat er een ze kere verwantschap. De eenvoudige Provinciaal gaat naar New Orleans, waar men hem de geheimen van de zangkunst bijbrengt. Suzette, de zan geres blijft nog steeds afwijzend. Tot hij bemerkt, dat eenvoud het ken merk van het ware is en snel terug keert naar zijn vroegere soberheid. Pepe, de beroemd geworden vissers jongen kan nu zijn Suzette in de armen sluiten. Mario Lanza zingt de hoofdrol. Verder commentaar dus overbodig. (Corso, Wormerveer). Othello William Shakespeare's drama's, ieder jaar repertoirestukken van 's werelds beste toneelgroepen heb ben ook de filmmaatschappijen ge ïnspireerd. Wij denken aan Hamlet werk, Om van te smullen. (Flora, Zaandam). Misdaad N.V. Wij hebben in deze film mede lijden gehad met een figuur als Kapt. McQuigg. Hij stond daar als betrouwbare kerel alleen tegenover een stelletje geslepen bandieten, die zelfs een perfecte rechercheur om zeep helpen. Een afperser, een paar mooie vrouwen, enkele foute politici en een nachtclub vormen het décor van een duf verhaal. Men krijgt zo langza merhand het idee, dat er in Amerika alleen gluiperds wonen. Wij in Euro pa zijn deze schietfilms vol handig bedachte smerigheden echter allang moe. Robert Mitchum. Lizabeth Scott en Robert Ryan blijkbaar nog niet. (Centrum Zaandijk). „Er kan nog meer bij" De film „Er kan nog meer bij" is op deze plaats al zoveel keer be sproken, dat wij er verder niets rolprenten, die onlangs zijn aange vuld met de film Othello. Dit tra gisch verhaal waarin de rampen zich onafwendbaar aan de hoofd personen opdringen speelt zich af in Venetië. De Moor Othello is ver liefd geworden op de schone Des- demona. welke laatste echter ook door een ander bemind wordt. Intri gues worden gesmeed om het huwe lijk tussen Othello en Desdemona te verijdelen. De Venetiaanse generaal begint daardoor zijn geliefde te wantrouwen en wurgt haar. Daarna komt hij tot de tragische ontdekking, dat zij onschuldig was. De machtige Orson Welles, de Shakespeare-ken ner bij uitstek maakte van zijn Othello een fabelachtige creatie, vol dreiging en tederheid. (Centraal, Krommenie). Bruiloftsdag in rep en roer Een kostelijke geschiedenis. Marie en Joseph, twee oppassende jonge lieden zoeken een nette reisgezel voor het leven. In Parijs vait zo iets niet mee. De Voorzienigheid be slist echter gunstig. Marie en Joseph komen met elkaar in contact en be sluiten de dagelijkse dracht voor de huwelijkstooi te verwisselen. De vader van de bruid, een rechtscha pen mens, die steeds zijn beloften wil nakomen zegt toe meubelen en een matras te zullen leveren. Op de trouwdag is de matras er echter niet, zodat vader de kerk verzuimt om maatregelen te treffen. De matras komt. maar moet terstond weer worden beleerd. Hetgeen nu volgt bezorgt de lachspieren beslist over last. Schoonzoon trekt er op uit om de matras te vinden. We zien hoe hij strandt in de dierentuin, leeuwen en tijgers doet losbreken en gang sters tracht te ontwijken. We vol gen de politie op haar jacht naar wilde dieren en kunnen tenslotte geen lachsalvo bedwingen als de bruid in bruiloftstoilet op de fiets matio tp stapt.Volkomen kolder, maar dol Zaanse elftallen het maar matig te Vit het IS oord Hollandse kamp Z.V.V.-Jeugd leidt in de B afdeling Nu de laatste tijd weinig gevoet bald is en ook Zondag hiervan in verband met de overstromingsramp niets komt. hebben we de standen van enkele jeugdafdelingen opge maakt. Jammer is, dat in vele afde lingen zo'n groot verschil is in het aantal gespeelde wedstrijden, het geen de juiste verhoudingen met ten goede komt. Kijken we in de Junioren afdeling A. dan blijken de Alkmaarse clubs hier de boventoon te voeren, en de grappig. Dank zij Julien Carette, Magali Vendeuil en Jean Richard. (Centraal, Krommenie). doen. Dat moet anders worden', jongens! Vooral Zaandijk brengt er tot nu toe weinig van terecht. De stand is nu: Alkm. Boys 9 8 - 1 52—13 16 Alcm. Vict. 11 8 - 3 42—17 16 Purmerst. 8 6 2 2 28—10 12 WFC 8 5 - 3 18—15 10 OSV 7 4 - 3 18—11 8 KFC 8 3 1 4 12—33 7 ZFC 9 2 1 6 16—27 5 QSC 9 2 - 7 11—27 4 KW 8 2 - 6 12—29 4 Zaandijk 7 1 - 6 10—37 2 Zaanse Filmkern presenteert FILMWERK VAN GROOTSE ALLURE ZAANDAM - Over de program-I wordt hij neergeschoten Zo komt makeuze van de Zaanse filmkern be- sir.de van een man,.die verwrikt hoeven wij ons nooit bezorgd te 4aKlevunzigheid van j maken. In de afgelopen jaren heeft ei®erj asaen. ivieexv. deze instelling getoond een psycho-j Rossum. die met 1 Blauw Wit logisch inzicht aan een groot artis- zijn debuut maakte, heeft met d t tiek vermogen te peren. "BK*»» mende wijze worden de verschillen de karakters geschetst en de onaf wendbare ondergang in beeld ge bracht. Broderick Crawford, John Ireland en Joanne Dru vervullen de hoofdrollen in deze boeiende rolprent. Een film van grootse allu- i. re, die Zaterdagmiddag en Zondag- filmkern heeft dit keer het oog laten j^cren vele Zaandammers in extase Junioren B Hier vallen de uitstekende presta ties der ZVV-jongeren op. Ze gaan fier aan kop, hoewel EVC met een wedstrijd minder gespeeld, tot het zelfde puntental kan komen. De VVZ-jeugd Is jammer genoeg drie wedstrijden op achter, maar deze jongens zijn ook nog lang niet kans loos. Als hekkensluiters fungeren Blauw Wit en Meervogcls. Uit resp. 7 en 5 wedstrijden hebben deze elftallen nog geen enkel puntje we ten te vergaren. De stand is nu: ZVV EVC VVZ Zilverm. OD1Z IVV RCZ Meerv. 8 7 1 57— 8 15 7 6 1 - 60— 8 13 5 4 0 19— 4 8 9 4 5 24—29 8 6 3 1 2 17—23 7 6 3 - 3 26—20 6 7 1 1 5 8—31 3 5 - 5 4—39 0 7 - - 7 7—60 0 stonden de vertoonde films altijd op een zodanig peil, dat elke bezoeker er een waardevolle herinnering aan bewaarde. Ook thans kan van een prima k*»u- ze worden gesproken. De Zaanse vallen op een film, die met drie Oscar's bekroond werd n.l. „All King's man" in het Nederlands ver taald door „Zij gaven hem macht". Het verhaal beschrijft de carrière van een zekere Willie Stark, een j oprecht dorpspoliticus, die binnen zeer korte tijd zijn advoeatenstudie 'noopt te voltooien. Wanneer hem dit inderdaad gelukt en een plaats in de politieke wereid ligt te wach ten, bemerkt hij, dat, wil men iets bereiken, corrupte methodes de voor keur genieten boven gezonde prac- tijken. Willie Stark, de eens zo een voudige idealist geeft daaraan toe en wordt spoedig een gevaarlijk concurrent van zijn tegenstander.?. Onder de leus: „Het doel heiligt de middelen" leidt zijn pad inderdaad naar de uiteindelijke overwinning. Maar achter hem verrijzen de ruïnes die door zijn duistere politiek zijn ontstaan. En uit die geschonden we reld treden zijn medewerkers naar voren eerst trouwe vrienden, bezield zal brengen. Verder wordt nog de documentaire .Phils telie" (leerzame film over postzegel verzamelen) en „Dieren in de nacht" vertoond. Junioren D De B-ploeg van Alcmaria stevent hier vrijwel onbedreigd op de titel af. De Kaasstedelingen hebben nog geen puntje verspeeld. Het Oost- zaanse OFC a is hun sterkste con current. Opvallend zijn hier de slechte resultaten van KW en KFC, terwijl ook ZFC het niet braaf doet. De stand is thans: Kamer van Koophandel en Fabrieken Wijzigingen Firma Jan Dekker (C.V.), Wormer veer, Plein '13. Fabricage van- en de handel in zeep. chemicaliën, verf stoffen, oliën enz. Uitgetr. beh. venn.: H. P. Dekker. W. Hogeveen, Zaandam. Oostzijde 249. Machinefabriek, constructiewerk- plaats, machinehandel. De zaak w.v. als een naaml. venn. o.n. Hogeveen's Machinefabrieken N.V. Dir.: W. Ho geveen. Comm.: W. Hogeveen. Dagt. door het goede, thans met haat door- j en nummer der Ned. Stscrt. waarin Alcmaria b 9 9 0 0 87—12 18 Purmerst. b 8 6 0 2 41—21 12 OFC a 6 5 1 0 29— 7 11 WFC b 8 5 0 3 34—22 10 OSV b 8 4 1 3 46—18 9 Zaandijk b 10 4 1 5 20—34 9 QSC b 7 3 1 3 18—23 7 ZFC b 9 2 0 7 16—39 4 KFC b 8 0 0 8 9—58 0 KW b 7 0 0 7 5—71 0 drenkte mannen en vrouwen, die de Stat zijn openbaar gemaakt: 29 pogingen in het werk stellen het fundament van Willie Stark te on dermijnen. Scharen zich aan de ene kant duizenden achter „de grote leider", aan de andere kant verza melen zelf niet geheel vrijuit gaan de lieden gegevens, die "de schuld van Stark moeten bewijzen. Daar helpen Anne. een verloofde van een bevriende journalist, haar broer Adam. directeur van het ziekenhuis en rechter Stanton aan mee. Willie Stark, die voelt, dat de zaak mis zal lopen grijpt naar het middel van chantage. Voorlopig is het ge vaar geweken. Maar wanneer hij als overwinnaar het Capitool verlaat Ruim 200 stukken opgevoerd ASSENDELFT Het was in het jaar 1869 toen de leden van de beide rederijkerskamers „Het ontluikend Roosje" en „Aurora" inzagen dat er met eenheid en samenvoeging meer te bereiken viel dan met afzonder lijke zelfstandigheid. Op deze wijze ontstond „Eensgezindheid". Toch waren er enkele leden van „Aurora", die zich met deze fusie niet konden ver enigen. „Aurora" bleef dus nog enkele jaren bestaan tot 1892. Toen werd de vereniging opgeheven, maar in 1893, op 12 Februari, richtten de over gebleven leden „Oefening kweekt Kennis" op en wel onder de zinspreuk „Ieder naar zijn eigen krachten". O.K.K., zoals het ook wel kortweg werd genoemd, is sedertdien blijven bestaan. Zestig jaren lang. Op 12 Februari zal „Oefening Kweekt Kennis" het feit dat zij zestig jaren lang elkander en anderen op een verdienstelijke wijze hebben geamuseerd, feestelijk herdenken. Gegroeid uit Rederijkerskamers Het eerste toneelstuk dat 11 April 1896 werd opgevoerd door de Rede rijkerskamer „O.K K." was getiteld „De Familie Mozart", een drama in zeven taferelen met een bezetting van 18 personen. In het jaar 1900 werd voor het eerst een uitvoering gegeven ten bate van de Diaconie der Ned. Herv. Kerk. Deze tradi tionele opvoering herhaalde zich telken jare tot 1934. Het ging O.K.K. bijzonder goed. Dat bewijst ook de deelname aan een toneelwedstrijd, op 19 Decem ber 1900. uitgeschreven door de to neelvereniging „Dr. E. Laurriard" uit Krommenie. O.K.K. kwam uit met het stuk „De Twee Zusters", onder leiding van de heer J. Kwan- tes, gemeente-ontvanger en de heer G. Boevi, hoofd van de Zuider- school. O.K.K. behaalde de derde prijs op deze toneelwedstrijd achter de Toneelvereniging „Kennemer- land" uit Beverwijk en „Eensgezind heid" uit Assendelft. In die jaren werden door O.K.K. nog geen opvoeringen gegeven in „Hotel Assumburg", doch in cale „De Zon", thans woonhuis van G. Schoone, Dorpsstraat 422! In 1908 verhuisde O.K.K. naar „Assumburg De jaarlijkse uitvoeringen van do 1 Coöperatie „Eendracht Maakt Macht werden om beurten met de zuster vereniging verzorgd. In 1920 deed men mee aan een toneelwedstrijd van de toenmalige Nederlandse Tb- neelbond in Uitgeest. In het café van de heer Meijer, nu reeds lange tijd opgeheven, behaalde „O.K.K." aile lauweren. De heer IJ. Veenis, tegenwoordig regisseur der vereniging, schreef in 1929 een aardige revue onder de titel ,,'t Is dik in orde". Het muzikale gedeelte van deze volledig geslaagde reveue werd verzorgd door het toen malige Assendelftse Symphonie Or kest. Veertig jarig jubileum In 1933 bestond O.K.K. veertig jaar! Dit jubileum werd op feeste lijke wijze gevierd met een recep tie en in de avonduren met een opvoering van het blijspel „De Ge broeders Kalkoen", terwijl de oud leden een één-acter opvoerden. Tot 1941 htad „O.K.K." nog steeds geen donateurs. In dat jaar kwam daar verandering in. Ongeveer hon derd donateurs konden worden in geschreven. Toen de vijandelijke bezetting aan sluiting bij de cultuurkamer eiste, werd de vereniging ti.jdeli.jk opge heven. Dit duurde voort tot 3 No vember 1945. toen de eerste uitvoe ring na de bezetting werd gegeven. Bij de viering van het zestig-jarig jubileum gaat vanzelfsprekend aller aandacht haar één van de oprichters Een greep uit het verleden De mannen van de oude garde, die de eerste jaren van activiteit van de jubilerende „Oefening Kweekt Kennis" Assendelftse toneelvereniging nog hebben meegemaakt zul len zich misschien nog wel een groot aantal opgevoerde toneelstukken weten te herin neren. Wij doen slechts een greep uit de ruim 200 opge voerde toneelstukken uit de afgelopen zestig jaren: Mottige Janus, Op hoop van Zegen, Kleine Mensen, De Hoogste Wet, Aan Flarden. Blank en Bruin, Sonna, Eva Bonheur, De opgaande Zon, De Koek koek. Vliegersvrouwen, IJns- ke. Zeemansvrouwen. De Spooktrein. Op 't kantje af en Waar is mijn dochter. Juli 1952. no. 145. Maatsch. kapitaal: f 60.000, waarvan geplaatst f 24.000, en gestort f 4.000. Metabo, Fabriek voor Metaalbe werking, Zaandam, Houthavenkade, Werf William Pont. Zaak is verplaatst naar Amsterdam, Hoofdweg 390 II. N.V. Nederlandsche „Artillerie-In richtingen" Hembrug. Uitgetr. comm: Dr. Ch. L. H. Truijen en J. B. Meijer. Ben. pres.-dir.: Ir. F. G. Jüngeling. Ben dir.: Ir. W. T. Hilarius en Dr. P. Schoenmaker. Ben. comm.: A. Winse- mius en J. B. Berck. Goossen's Handelsonderneming, Agentuur en commissiehandel in voedings- en genotmiddelen, grooth. in speelgoederen, luxe art. enz. De zaak is verplaatst naar Amsterdam, Ceintuurbaan 408 II. Commanditaire Vennootschap Dral en Groot, Krommenie, Vlietsend 47 A. Groothandel in koloniale waren enz. De zaak is met ingang van 1-8-1952 in liq. getreden. Venn.: J. N. Stolp te Bergen (N.H.). J. Jongens, Wormerveer. Kromme- nieërpad 178. Brood- en banketbakke rij annex chocolaterie. De zaak w.v. aïs een v.o.f. o.n.: Fa. J. Jongens en Zoon. Venn.: J. Jongens Sr. en J. Jongens Jr. Firma Tanger, Westzaan, J. J. Al- lanstraat 297. Handel in manufactu- ren, meubelen enz.; woninginrichting. Toegetr. venn.: J. J. Tanger en J. Tanger. W. Veltkamp, Zaandam. Prins Hen- I drikkade 55. Verkoop van koffie, thee en tabak. Uitgetr. E." W. Veltkamp I (overl.). Nwe E.esse: Mevr. J. M. C. I Veltkamp-Boots. I G. J. Bruijn, Koog aan de Zaan, Emmastraat 2. Brood-banket-verko- i persbedrijf. De zaak is per 24-1-1951 j o.a. de heer M. Post, d:e het bedrijf voortzet onder eigen naam. H. ten Broek, Wormerveer. Krom- menieërweg 16. Detailhandel in elec- tro-techn. art., huish. art., galante- 1 rieën enz. Fil. gev. te Wormerveer, 1 Marktstraat 21. Bedrijf fil.: Detailh. in glas, porselein, aardewerk, luxe- en I kunstnijverheidsart., huish. art., spsel- i goederen, galanterieën enz. Fa. Henk den Bremer, Zaandam, I Frans Halsstraat 45. Fil. gev. te Wor merveer, Zaanweg 105. Opticien. H. G. Hooijschuur, Koog aan de Zaan, Leliestraat 41. Detailhandel in melk, boter, kaas en eieren. Aan be drijf toegevoegd: Detailhandel in krui- van de vereniging, de heer W. Aaf- u jes Gz„ de enige der oprichters die deniersw bfleïm'hfopTTe^I f BOtort Mg,be,stoffeerde™, In de afgelopen zestig jaar heeft Zaandam, Puns Hendrikkade 39. de leiding van de vereniging berust Zaakadres gew. in: Wormer, Maria- bij de heren J. Kwantes, G. Boeve, - straat 18. E. Corver, V. Jongejans, Ds. Heep, j Firma J. J. Rouwendaal, Kromme- J. van Dommelen en nu sinds 1945 nie, Z. Hoofdstraat 51. Detailhandel bÜ IJ; Veenis in meubelen, huish. art. en galante- 1898 St"edoor"K0'Tu'iiT vTn'UI bedrijf toevoeg* Klein- tot 1930 door E. Corver, van 1930 ha"d®1 wonmgtextielgoederen. tot heden door P. Corver. De I s- Zwikker. Zaandijk. Wilhelmina- toneelverzorging wordt van 1915 af straat 10. Expeditiebedrijf. Uitgetr. E: Junioren L Ook in deze afdeling gaat een ZVV-ploeg aan kop. Er zijn echter vele kapers op ae kust en ook OSV c. dat nog maar vier wedstrij den gespeeld heeft, mag zeker niet kansloos genoemd worden. Onderaan is het ook nog een hevig .gedrang. ZFC draagt de rode lantaarn. Merk waardig is de positie van WFC d, dat drie plaatsen boven haar c-ploeg staat. ZVV b 7 5 1 1 23—15 11 P'steijn. c 6 5 0 1 1 30—10 10 Z. Boys a 6 4 1 1 23—11 9 OSV "c 4 3 0 1 17— 4 6 ZVV c 7 3 0 4 16—25 6 Zilverm. b 8 3 2 5 22—30 6 WFC d 8 2 2 4 12—25 6 ZCFC a 6 1 3 2 15—13 5 RCZ b 6 2 0 4 8—12 4 WFC c 6 2 0 4 12—23 4 ZFC c 6 1 1 4 11—21 3 Meerv. A 9 7 2 0 22—10 16 Volendam 8 7 1 0 64— 7 15 WSV 9 4 2 3 29—22 10 RK AFC 5 4 0 1 25— 6 8 HSV a 9 3 2 4 20—27 8 Limmen a 7 3 0 4 18—25 6 USVU 9 2 0 7 25—36 4 A. Forward 5 2 0 3 11—22 4 Vitesse 7 2 0 5 15—37 4 GVO 8 0 1 7 11—48 1 Jun. R. Volendam b 5 5 0 0 63— 7 10 SVA a 7 4 2 1 36—18 10 WSV b 7 3 2 2 23—18 8 VVZ b 4 3 1 0 36— 4 7 PSCK a 5 3 0 2 42—14 6 GVO b 8 2 2 4 22—41 6 USVU b 7 2 2 3 19—40 6 RKSVS a 7 2 1 4 20—47 3 SVA b 8 0 0 8 15—87 0 RKSVS twee verliespunten wegens niet opkomen. K.F.C.-glorie tegen Politie-elftal Ten bate van bet Rampenfonds KOOG AAN DE ZAAN Zater dagmiddag wordt ten bate van het Rampenfonds een voetbalwedstrijd gespeeld, welke op zich zelf al in staat moet worden geacht veel pu bliek te trekken. Het glorieuze KFC-elftal dat in 1933 zo van zich deed spreken, heeft de schoenen weer eens opgezocht en zal de strijd aanbinden tegen het elftal van de Zaanse Politie Sport Kring. De KFC-ploeg is als volgt samen gesteld: Doel: J. Veen; achter: W. Mol. Jb. Veen; midden: P. Kaayk, P. Nieu- wenhuizen, B. Bley; voor: F. Wens- veen; P. Boutshoorn, Jb. Mol, M. Hille, M. Visser. verzorgd door M. Noé. terwijl het kapwerk ruim dertig jaar door IJ. Veenis Pz. is verzorgd. O.K.K. zal dit zestig jarig jubi leum vieren met. een feestelijke receptie op Zaterdagmiddag 14 Februari en m opvoering op 14 en 21 Februari van het blijspel „Per Luchtpost". Zwikker (overleden). Zaak door J. F. Grimmelikhuisen als enig E. onder dez. naam. N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Autobussen en Autobusonderne mingen, Koog aan de Zaan. ^"sehjes- straat 65. Kantooradres lridt thans Koog aan de Zaan, Lagedijk 49. Timmer- en Aannemingsbedrijf „Volharding", Zaandam, Oostzijde 192. Zaakadres gew. in: Zaandam, Oostzijde 105d. Zaanse Fabrieksafvalcentrale. Zaan. dam. Einde Bloemgracht, Woonark „Werklust". Zaakadres is gew. in: Zaandam, Ooievaarstraat 54. Fa. Wed. Jb. Keijzer en Zn., Wor merveer, Goudastraat 3. De v.o.f. is per 29-12-1952 ontbonden. De zaak w.v als een eenmanszaak door de hr. W. Keijzer onder eigen naam. Fa. van Rossum en Arends. Wor merveer, Warmoesstraat 99. Anker- wikkelbedrijf. Zaakadres gew. in: Zaandijk. Lagedijk 266. F. A. Caron, Zaandijk. Lagedijk 56. Vertegenwoordiging van huizen met betrekking tot de grafische branche. De zaak is verpl=~l?t naar Bakkum I ,N H.), Heerenweg 6.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2