Jules Verne: schrijver met grote fantasie Wormer veerf29.620, meer dan 300 kruiken en 21 auto's goederen Parlementaria Oud-ingezetenen van Wormer vluchtten uit Zierikzee Burgerij van Wormer geeft f21.000 en zamelt NAAIGEREI in De rampzalige week in beeld GIRO 9575 8 Dagblad voor de 7.ionstreek „De Typhoon" von Zaieidag 7 Februari 1953 Tot gisteravond, Vanmiddag 3 uur SLUIT de inzameling WORMERVEER. In onze gemeente houdt de geldstroom voor de noodgebie- den aan. Was er tot gisteren f 16.682,90 bijeengebracht, thans is het geofferde be drag gestegen tot f29.620,54. Frappant is ook, hoe op het verzoek, warmwater- kruiken beschikbaar te stellen omdat het vriezend weer is, is gereageerd. Niet min der dan 314 kruiken zijn ingeleverd! Bij deze genoemde aantallen komt nog, dat is binnengekomen. Hieronder waren: 14 stromatrassen, 5 driedelige bedstellen, 30 lakens, 24 slopen, 6 flanellen lakens, 5 ge stikte dekens, 27 wollen dekens, 6 plaids, 22 kinderdekens, 300 zakdoeken, 2 warm- waterzakken, 8 kinderbedjes, 1 complete wieg, 2 reiswiegen, 2 complete kinder- ledikantjes, 1 dekzeil, 4 dekbedden en 250 luiers. Hulp iu 548 gezinnen Krommenie. Vorig jaar November af bestond de Stichting voor Gezinszorg ?1 'rrirrri™'':.;'™!1: Krommenie 5 jaar. Zij begon haar werk 21 antos met goederen waaronder met 3 gezinsvizorgslis. |hans beschik, Gezinszorg over 9 gezinsverzorgsters; een bewijs, dat zij voldoet. Het aantal dona teurs is opgelopen tót 1200. Om nog twee getallen te noemen: Gezinszorg gaf in de afgelopen 5 jaar hulp in 548 gezinnen met totaal 12.396 verpleegdagen. Ter gelegen heid van dit eerste lustrum spreekt Maan dagavond 8 uur mevr. Steert-Brouwer uit Purmerend, bestuurslid van de Noord hollandse Stichting voor Gezinszorg in de Gem. Concertzaal. Haar onderwerp zal zijn Gezinsverzorging twee grote trailers uit onze gemeente zijn gegaan naar het verzamelcentrum. Hierbij was ook een wagen met 251 dozen havermout, gortmout en custard en een met 2000 kg bak- en braadvet. Voor hun offervaardigheid verdienen de ingezete nen onzer gemeente stellig alle hulde; in het bijzonder de leden van het Comité Watersnood, die alle inzamelingen or ganiseerden. De inzameling van goederen in onze gemeente zal vandaag worden stopgezet, omdat het Comité Watersnood het niet verantwoord acht, in deze een beroep te blijven doen op de bevolking. Dit be tekent, dat men tot vanmiddag 3 uur nog gelegenheid heeft, beddegoed in te bren gen. Dat de animo tot geven echter groot blijft, blijkt uit het vele, dat gisteren nog Advertentie l.M. HERV. KERK, NOORDEINDE WORMERVEER ZONDAG 8 FEBRUARI BIJZONDERE DIENSTEN WEGENS DE NOOD DER TIJDEN 's Morgens 10 uur ds. S. Kranenburg van Amsterdam, 's Avonds 7 uur ds. C. M. Veenhuysen. Qp zeer stijlvolle wijze heeft de regering haar belangrijke verklaring over de ramp, die ons land heeft getroffen, afge legd. In de Tweede Kamer was bijna het gehele Kabinet aanwezig, met uitzonde ring van de minister van Economische Zaken, prof. dr. J. Zijlstra, die een ver gadering heeft bijgewoond van de Kolen- en Staalgemeenschap te Luxemburg en die niet in staat was (door de onbegaan bare wegen) op tijd zijn departement te bereiken. Niet minder dan 86 leden had den nog kans gezien om naar het Binnen hof te komen. Men miste alleen de afge vaardigden uit de noodgebieden, zoals o.a. baron V. de Feltz, die in Middelburg woonachtig is en de burgemeester van Den Briel, de heer Van Sleen. Onder doodse stilte werden in de Tweede Ka mer de redevoeringen van voorzitter Kor- tenhorst en minister-president Drees aan gehoord. Diepe indruk heeft dit ontzag lijk gebeuren op onze parlementsleden gemaakt. De verslagenheid was groot. Het meest bleek dit wel uit het voorstel van dr. Kortenhorst om geen debat te houden. Dit zou niet passen, daar iedereen er van overtuigd is, dat de Regering doet wat zij kan om de nood te lenigen. Alleen de C.P.N.-leden verzetten. De Tweede Kamer stelde zich op het standpunt, dat men de ministers en het ambtelijk apparaat niet aan de Kamer Tweede Kamer staakt werkzaamheden mag binden. Beide moeten de gelegenheid hebben zich volledig aan de hulpver lening te wijden. De lange agenda, die op spoedige afhandeling wacht, moest zwich ten, zoals alles moet zwichten, voor de nationale ramp. Dinsdag 10 Februari zal de Kamer weer bijeen komen. Waar schijnlijk zal dr. Drees dan in de gelegen heid zijn nadere mededelingen te doen. De toestand was Dinsdag j.L nog te on overzichtelijk om een debat te kunnen voeren. Noch de regering, noch de Ka merleden hadden een juist overzicht van de ramp. Verscheidene Kamerleden zijn daarom in kleine groepjes naar de be dreigde gebieden vertrokken. De rege ring verleent daartoe alle medewerking, maar stelt zich terecht op het standpunt, dat het reddingwerk daardoor in geen enkel opzicht mag worden belemmerd Ging de Tweede Kamer dus nog een week op reces, in de Senaat toog men onmiddellijk aan de arbeid. Daar werd dezelfde regeringsverklaring voorgelezen door de vice-premier, prof. Beel. De debatten over de dividendstop (een jaar verlengd) en de begroting van Oor log en Marine vermochten echter nie mand te interesseren. Er zijn persorga nen geweest, die zich hebben afgevraagd waarom ook niet de Eerste Kamer haar werkzaamheden heeft stopgezet. En zij vragen zich af of het verantwoord is om de minister van Oorlog en Marine, als- mede de twee staatssecretarissen in deze1 drukke, bijzondere tijd in beslag te nemen. Wij geloven niet, dat de Eerste Kamer verstandig heeft gedaan door te verga deren. Is iedereen er niet van overtuigd, dat de minister van Oorlog op zijn depar tement thuis hoort, nu een groot deel van zijn leger werkt in de geteisterde gebie den? Voorzitter Jonkman heeft echter aan de betrokken ministers gevraagd of zij in de Eerste Kamer wilden komen of niet. Zij allen, de bewindslieden Van de Kieft, De Bruyn en Staf, stelden er prijs op de aanhangige ontwerpen zo spoedig mogelijk af te doen. De Eerste Kamer heeft echter in een zeer vlot tempo vergaderd, zodat de afwerking van de agenda in twee dagen was geschied. (Nadruk verboden) De uitvoering, die Gem. Zangver. Joh. J. H. Verhulst Dinsdagavond zou geven, is tot nader te bepalen datum uitgesteld. BIJNA 8 MILLE EN BEDDEGOED Krommenie. De bijdragen van de in dustrieën niet meegerekend, hebben de inwoners onzer gemeente f 7700 gegeven voor het N.R.F. Donderdagavond zijn bovendien nog twee auto's met bedde goed rechtstreeks naar Papendrecht ge gaan. GIFTEN UIT BELGIë STROMEN BINNEN Hoewel in België slechts een beroep om steun is gedaan op de Nederlandse kolo nie, stromen ook ontelbare giften en gaven binnen van Belgische zijde. Een grote Bel gische bank gaf bij het consulaat een che que af van 25.000. De burgemeester véti Meisbroek organiseert een filmvoorstel ling, waar Nederlandse documentaire films worden gedraaid en waarvan de op brengst bestemd is voor de slachtoffers der overstromingen. De 4000 studenten van de vrije univer siteit te Brussel zullen een door de vloed golf geteisterde plaats in Zeeland adopte ren. Verscheidene Belgische bioscopen hebben besloten hun opbrengst van één avond ter beschikking te stellen van het Nederlandse noodfonds. Bij de Nederland se ambassade bestaat een grote vraag naar films van het eiland Walcheren, die op liefdadigheidsvoorstellingen worden gedraaid. De dienst van de jeugd van het Belgische ministerie van Openbaar Onder wijs heeft een zending van 100 bedden en matrassen, met negen vrachtwagens naar Nederland gezonden. Een in België wo nende, doch thans in Frankrijk verblij vende Nederlander heeft een bedrag van Fr. 200.000 aan het Nederlandse consulaat te Brussel overgemaakt. Het Nederlandse consulaat heeft gisteren 25 ton Belgische en Nederlandse goederen naar Nederland kunnen zenden. Paul van Kempen bij opera te Bremen De Nederlandse dirigent Paul van Kempen is benoemd tot „Generalmusik- direktor" van de opera te Bremen. Aan het begin van het komende seizoen, in de nazomer, zou hij, behalve de leiding van de opera, ook de leiding van het Philharmonisch Staatsorkest van Bremen op zich nemen. K. de Oude met vrouw en kinderen „Donderdag stond water hoger dan ooit" WORMER. Ten huize van het gezin N. Wakker in de Engewormer verblijft thans de heer K. de Oude met zijn vrouw en een zijner kinderen. Zij zijn gevlucht voor het water, dat ook Zierikzee de woonplaats van het gezin De Oude heeft geteisterd. De heer De Oude, die verscheidene jaren alhier onderwijzer aan de School met de Bijbel was en thans leerkracht bij het ULO in Zierikzee is, heeft deze week bange uren meegemaakt. „Wij hadden in de nacht van Zaterdag op Zondag nog geen last van het water", vertelt de heer De Oude. Zondagavond echter kwam het opzetten. Toen heeft hij zijn vrouw en zijn kinderen op de rug naar het centrum van Zierikzee ge dragen, waar een broer van de heer De Oude woont. Dit was bittere noodzaak, want het water teisterde toen de woning van onze oud-plaatsgenoot, die aan de Schielands Zeedijk wordt HOGER Schielands hoge zeedijk, die in de nacht van Zaterdag op Zondag van Schiedam tot Gouda een aanval van een stormvloed te verduren heeft gehad, zoals nog nooit is voorgekomen, is thans tot Gouda onder controle, zodat voor een doorbraak, zelfs bij storm, niet meer behoeft te worden gevreesd. De hoogte van de fatale dijkgedeelten zullen worden gebracht op 4.50 m. boven N.A.P., dus 70 cm. hoger dan thans het geval is. Deze werken moeten vóór Octo ber zijn voltooid. Noordkant van de stad staat. Benauwend was het, dat het contact met de buitenwereld op zich liet wach ten. Wel seinde men Maandagmorgen naar een vliegtuig, dat in de buurt kwam, maar het was tevergeefs. Dat er ook in de woning van zijn broer geen licht, water en gas was, maakte alles nog treuriger. „Donderdagmorgen, toen het water ho ger stond dan ooit tevoren", aldus de lieer De Oude, „zijn wij vertrokken uit Zierikzee". Een zoon en een dochter van de heer De Oude zijn bij het gezm D. Wakker aan de Badhuisstraat onderge bracht. Zijn dochter Matty, telefoniste aan het P.T.T.-kantoor, kon, hoewel zij dood op was, niet worden gemist. Met haar zuster Kriny, Rode Kruis-helpster, is zij in Zierikzee achtergebleven. Literaire Kroniek Zondag, 8 Februari a.s. is het 125 jaar geleden, dat Jules Verne te Nantes in Frankrijk werd geboren. De man, die zou uitgroeien tot een van de schrijvers, wiens boeken U in Uw jeugd en later misschien nog wel met gloeiende oren hebt verslonden. Het genre, dat Verne bracht, was iets geheel nieuws voor zijn tijd en sindsdien is dit genre door geen enkele schrijver vruchtbaar benaderd. Het doet onwille keurig vreemd aan met het oog op de karakterisering van zijn werk, dat hij eerst voor het toneel schreef (Pailles Rompues 1850). Daarna echter kwam voor Verne opeens het uur, waarop het succes, zij het toevalligerwijs aan zijn deur klopte. De uitgever Hetzel droeg hem op voor het tijdschrift voor opvoe ding en ontspanning een kwasi-weten- schappelijk getint avonturenverhaal te schrijven. Volgens de uitgever de ideale combinatie van opvoeding en ontspan ning. Zo ontstond het wereldberoemde boek: „Vijf weken in een luchtballon" (1863). Hiermede was voor Jules Verne de weg geopend tot het schrijven van een gehele serie romantische verhalen in deze trant, waarmede zijn naam in één slag was ge maakt en hij een geheel nieuwe stijl schiep, die in latere jaren devoot zou worden nagevolgd door de ontwerpers van de getekende sensationele Maanreis- strips, e.d. Verne's boeken vallen vooral zo op door hun levendigheid, spanning en.de uit stekende intrigue! Hoe hebben we niet meegeleefd met de kinderen van kapi tein Grant in die tocht „Twintig mijlen onder zee"! Tevens is daar het, voor onze tijd wel zeer opvallende profetische ele ment in zijn werk: de uitvindingen der techniek. Hoe onwaarschijnlijk waren, voor de dagen van Verne, een schip, dat onder zee kon varen, een installatie, waarin mensen door de lucht konden vliegen of zelfs.... de ontdekking van de Noordpool?! Allemaal voor ons twin tigste eeuwers vanzelfsprekende reali teit. Verne heeft zo'n zestig romans geschre ven, waarvan sommige in twee, drie, zelfs in zes delen waren. Een bloemle zing? Ondoenlijk! Een veldbouquetje. slechts of liever nog een tuiltje: „Het geheimzinnige eiland", „Naar het middel punt der aarde", „Robur de overwinnaar" en dan die twee pronkstukken van iede re boekenplank van toen (en nü) „Mi chael Strogoff, de koerier van de tsaar" (inmiddels verfilmd) en die onvergetelij ke „Reis om de wereld in tachtig da gen". Het is niet verwonderlijk dat, in het vrije pompeuse Frankrijk van de ja ren, waarin Verne leefde, men er toe overging de boeken „Michael Strogoff" en de „Reis om de wereld", tot ware spektakelstukken voor het toneel te be werken. Gemiddeld f 15 per gezin WORMER. De burgerij in onze ge meente heeft voor het N.R.F. niet min der dan f 21.000 gegeven. Een respecta bel bedrag, wat betekent een gave van gemiddeld f 15 per gezin. Aardig was, dat de leden van de socië teit voor bejaarden spontaan f28 de inhoud van het busje, dat elke sociëteits middag in Ons Huis St. Jozef op tafel staat offerden. Bovendien ging een van de heren Donderdagmiddag nog even met de pet rond, waarin ongeveer nog f26 kwam; totaal dus een extra-bij - drage van f54. Ai kwamen de ingezetenen onzer ge meente met die 21 mille al uitstekend voor de dag, toch blijven verscheidene personen ook doorgaan met het inbren gen van goederen. De stapel in het bu reau van Sociale Zaken wordt daardoor steeds hoger. Thans gisteren is daarvoor een circulaire verspreid is het organise rend hulpcomité overgegaan tot een in zameling van naaigerei, dat naar de op vangcentra voor evacué's zal worden ge stuurd. Vanmiddag zal men dit naaigerei opsturen. Bij deze oproep, naaigerei te geven, is het verzoek gegaan, dat ieaer die zo'n pakketje verzorgt er ook een klein, hartelijk briefje bij doet. Na een werkzaam leven overleed Jules Verne in 1905 op 77-jarige leeftijd te Amiens, internationaal gevierd zo niet als een der belangrijkste dan toch zeker als een der merkwaardigste, een der meest fantastische romanciers van de laatste eeuw. Boekenweek 1953 De traditionele Boekenweek zal dit jaar worden gehouden in de eerste week van Maart. Deze ene week van het jaar wordt het boek, waaraan wij allen zo onnoemelijk veel te danken hebben, meer dan ooit in het centrum van onze belang stelling geplaatst. Alom versieren de boekverkopers hun winkels, organiseren lezingen etc. En wanneer men iets bij hen koopt, ter waar de van minstens f 3.90. geven zij nog een boekje cadeau ook. Dit jaar wordt het een bundel korte verhalen, verzameld door Anthonie Donker. Wanneer men CM schrijvers van deze verhalen raadt, kan men prachtige boekprijzen winnen. Ook de jeugd wordt niet vergeten. Clara Eggink stelde een dichtbundel sa men, getiteld „De Muze en de Seizoenen", geïllustreerd door Janny Dalenoord. Deze is verkrijgbaar in vrijwel iedere boek handel a f 0.75. Voor de kleintjes worden gratis kleur platen ter beschikking gesteld. Zij, die de mooist gekleurde platen insturen, krij gen een boek cadeau. Herdenking Martimis Nijhoff In de boekhandel Broese te Utrecht heeft Anthonie Donker voor een aantal genodigden, onder wie zich bevonden mevr. N. Smit-Avis, secretaresse van H. M. de Koningin en de commissaris der koningin in de provincie Utrecht, de heer M. A. Reinalda, de dichter Martinus Nijhoff herdacht. Nijhoff, zo zeide spreker onder meer, bezat het geheim van de poëzie als de rattenvanger van Hameln het geheim der muziek kende. Nijhoff was eigenlijk geen gewoon lyrisch dichter, maar hij richtte zich tot de mensen, die de naam lozen een naam gaf. Hij was geheel on programmatisch, maar hij wist het leven in alle denkbare verschijningen te be leven. Zijn dichterschap leefde direct uit het gewone leven op, niet uit een ideaal, zoals hij Heni'iëtte Roland Holst en Gor ter. Hij was de dichter van heden en daardoor kon hij het leven achtervolgen met een onweerstaanbaar élan. Na de pauze las Anthonie Donker een aantal gedichten en een fragment uit een der Bijbelsche spelen. ARNHEM NAAR f 1.000.000 Arnhem is hard op weg naar de 1.000.000. Bijeen is al 545.000 en de burgerij .gaat lustig door, aangemoedigd door twee burgers en een burgeres die ieder een cent hebben toegezegd voor el ke gulden die binnenkomt. Dat verhoogt het resultaat dus nu reeds met 15.000. Friesland is bereid op grote schaal evacué's op te nemen. Kampen, 25.000 inwoners onder wie 600 werklozen, bracht al 62.300 bijeen. De veehouders gaven er vee ter waarde van 140.000. De 924 personeelsleden van het ministerie van Landbouw en Visserij hebben al 26.175 bijeen. Gemeenteraad eri burgerij van Ermelo brachten tezamen f 87.000 bijeen, De vereniging van de tabakshandel, juist vijftig jaar, schonk 110.000. Aalten offerde ongeveer f 10.per gezin. Hilversum zamelde ruim f 150.000 in. Bovendien kan de radiostad honderden vluchtelingen ontvangen. De eiermijnen in ons land schenken f 100.000.sje Vei linghouders zamelen antiquiteiten, schil derijen en kostbaarheden in. Deze zullen aan het publiek worden verkocht. Op brengst naar het rampenfonds. Ramp veroorzaak! door N.W.sform springtij in de nacht van Zaterdag op Zondag. Vilwerpen Gebieden i HH overstroming dijkdoorbraken I 'I Orooggekomen 2000 vaartuigen enl25vliegtuigen in reddingsacties. Stand v.het Nat. Rampenfonds 3,1 mill gulden AANGEBODEN POEDELPUP te koop, pr. fr. afst. met stamb. C. Hulst J. Arnoldusstraat 13. DAMES goed nieuws voor U. Weet U dat wij Uw haar kappen o.a. met de nieuwste machines en pre paraten? Ze werken ge ruisloos en U bent veel vlugger behandeld. Laat U dus bij ons wassen, knip pen, onduleren en perma nenten. Kapsalon Franken, Lagedijk 37. Koog aan de Zaan, Tel. 2979. VOOR een lage prijs een prima sport-tour- of kin derrijwiel. Ook voor brom fietsen enz. D. Bijl, Assen delft 451. Ie klas reparatie- inrichting. TE KOOP radiotoestel. Vaart dijk 39, Assendelft. VOOR WEINIG geld, Uw pop hersteld. De Poppen dokter, Bootmanstr. 1 i bij de J. Arnoldusstr.). Tel. 2607. Zaandam. GEZICHTSHAREN afdoen de electr. verwijderen. Zr. Vandebriel, Koog aan de Zaan, Stationsstraat 33, Spreekuur Dinsdags 1-4 u. en volgens afspraak f 2.50 per behandeling. Theosof. Ver. Ned. afd. Op Woensd. 11 Febr. a.s. 8 u. in de Soc. v. Bej. H'dijk 5. Z'dam, spreekt Mevr. H. Kool, Overveen over „De Zevenstralen". Entree vrij MEVR. DE JONGH ii~ah TE KOOP pr. 1. leren H.jas gr. maat. Adr. Klamperstr. 20, Zaandam. MEISJESFIETS vanaf 8 jr. Te bevr Tuinpad 2, Koog aan de Zaan. TE KOOP inzinkbare trap- naaimachine. J. Arnoldus straat 42, Zaandam. „BLAUPUNKT" het meest fantastische radiotoestel. ..Edison" heeft ze. HEEFT U STOF? Wij ma ken een tweedelig costuum met voering e.d. inbegr. a f 60.—. W. Süter, Holl.pad 10, Zaandam. K. WALST koopt 2e hands goederen, lompen, metalen, enz. Bouwmanspad 19, Tel. 5515, Zaandam. SLOOPOBJECTEN te koop gevr. Houthandel Gerrit Dresselhuizen, Oostzijde 205, Zaandam. Tel. 4586. GEVRAAGD AMBT.ES Ned. Spoorwe gen zoekt kosthuis, liefst Westzijde. Br. ond. nr. 7422 Typhoon. IN VERBAND met het tij delijk vertrek naar Zeeland a V1 van Ja" de Jong, handelaar %2 in metalen, lompen enz. verzoekt zijn vrouw de klanten, die iets op te rui men hebben, dit haar even te berichten. Mevr. de Jong GEVR. pr. 250 cc. tweetact n.o.d. '50 of ruilen voor DKW '51 125 cc. Ook te koop. Tevens gevraagd le deren damesjas mt. 42-44. Golofkinstr. 28, Zaandam. PERSONEEL AANGEBODEN ALLEENST. WONING in centr. Wor- merveer. Beneden: 2 ka mers, ruime keuken; bo ven: 1 kamer en zolder. Met schuur en tuin. Huur f 4.75 p. w. Gevraagd gro tere woning. Br. ond. nr. 7424. AANG. won. Juffr. zoekt j keukeii, gang. plaatsing als hulp in de overl. Gevr. won. met erf huish. tegen half April bij in Z'dam. Br. ond. nr. 7426 dame all. G.G. v.g.g.v. Br. ond. nr. 7420. bur Typhoon JONGE VROUW veel vrijë tijd zoekt werk adm., win kel of i.d. Ook gen. thuis werk te doen. Br. ond. nr. 7423, bur. Typhoon. MEVR. VAN DAM, West zijde 88, Zaandam vraagt meisje voor de ochtenduren PERSONEEL GEVRAAGD FLINK zelfstandig dag meisje gevraagd, later evtl. v. d. en n. Zaanweg 39[ Wormerveer. GEVR. mach. houtbewer ker tot 23 jaar (ongehuwd), en enige nette jongens. Houtwarenbedrijf Elswijk en Zn., Zuiddijk 185 b, Zaandam. GEVR. een meisje niet ben. 17 jr. v. 817 uur. Mevr. Leguyt, Weiver 2, Krom menie. bur. Typhoon. DIVERSEN Welke zangeresjes, liefst met guitaar, hebben zin tegen vergoeding op te treden? Br. ond. nr. 7425 bur. Typhoon. BONT koopt alles. In- en verkoop v.gehele of ge deeltelijke inboedels. Han del in lompen, metalen en oud papier. Thuis te be zorgen of te ontbieden. Tel. 4294. P. Bont, Dampad 12, Zaandam. TE KOOP aang. bev. aqua rium 35x33x25 op standaard verw. en licht f 12.50. Ve ringstraat 30. INFRAPHTL, Phili Shave. Ruton, Holland Electro Stofzuigers, Clean was machines „Edison" heeft ze Jonge Arnoldusstraat Zaandam, Tel. 2253. KAMER met pension gevr. door jongeman. Br. ond. nr. 7421, bur. Typhoon. GEVR. meisje v. d. mor genuren. Vrijdags de geh. dag. Mevr. J. Kooij, West- zijde 122a, Zaandam. DAGMEISJE gevr. voor huish. en winkel. Kruger- straat 1, Zaandam. WONINGRUIL WON. Vissershop Plataan laan, huur f 5.40 r.v. mod. won Inl. Langestraat 96a, Zaandam. Plaats Uw familieberichten in het grootste dag blad van de Zaan streek. in DE TYPHOON Als U ze 's morgens vóór 9.30 uur op geeft worden ze bijna altijd nog de zelfde dag ge plaatst!

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5