SPORTPRIJSVRAAG ten bate van het NATIONAAL RAMPENFONDS FRANSEN willen voetballen tegen Nederlandse ploegen PSCK-dames betalen meer contributie, geen verhoging voor de heren Van de Pol nog ongeslagen in biljarttitelstrijd 6 Dagblad voor de Zaanstreek „De Typhoon" van Zaterdag 7 Februari 1953 Iedere inzender minstens een kwartje Tie sportredactie van De Typhoon heeft gemeend ten hate van het Nationaal Rampenfonds een grote sportprijsvraag te moeten organiseren, waaraan naar zij hoopt enige duizenden Zaankanters zullen meedoen. Hieronder treft men twin tig vragen aan op sportgebied. Het is de bedoeling, dat deze vragenlijst wordt ingevuld en dat bij het noemen van namen uitsluitend de achternaam (familie naam) wordt ingevuld. Wanneer men dan klaar is met deze oplossing vormen de eerste letters van de twintig antwoorden gezamenlijk een dringende oproep tot alle Nederlanders. Iedereen mag aan deze prijsvraag meedoen, liefst alle leden van het gezin. Want het is van groot belang, dat zoveel mogelijk lezers meewerken aan deze prijsvraag. Er wordt echter een klein offer van U gevraagd. Wanneer de ant woorden klaar zijn schrijft men deze op een vel papier, stopt dit in een enveloppe en in die enveloppe stopt men tevens een kwartje. Dit bedrag mag gerust groter zijn, want hoe meer geld er binnenkomt, des te beter. Nu is het ter wille van een vlotte organisatie gewenst, dat de enveloppe goed wordt dichtgeplakt en dat er in de linkerbovenhoek wordt vermeld: Sportprijsvraag Rampenfonds. Er mogen meer dan één oplossing in eenzelfde enveloppe worden gedaan, mits men voor iedere oplossing een bedrag van minstens vijf en twintig cent insluit. Het gehele bedrag, dat door de deelnemers aan deze sportprijsvraag wordt bijeengebracht, komt ten goede aan het Nationaal Rampenfonds. KAARTEN VOOR WEDSTRIJDEN TEGEN BELGIë EN ZWITSERLAND ALS PRIJZEN TVTu iets over de prijsvraag zelf. De twin tig vragen zijn over het algemeen eenvoudig gesteld, opdat iedereen in de gelegenheid is de antwoorden te geven. Weet men een of twee vragen niet, dan kan men gerust inzenden, want reeds met zeventien van de twintig goede ant woorden dingt men mede naar de aan trekkelijke prijzen, die voor deze sport prijsvraag beschikbaar zijn gesteld. Hier ligt voor U een kans om voor een luttel bedrag een interlandwedstrijd bij te wo nen. En als U dan zo gelukkig mocht zijn een of twee kaarten voor de komen de interlandwedstrijden te winnen, dan heeft U daarbij nóg de voldoening te hebben medegewerkt aan de actie het Nationaal Rampenfonds te steunen. De prijzen zijn voor de sportliefheb bers deze keer wel bijzonder aantrekke lijk. Men raadplege hiervoor het lijstje, dat hierbij is afgedrukt. En nu, sport vrienden, aan de slag. Zorgt, dat we over enige weken een bedrag van enige hon derden guldens aan het Rampenfonds kunnen overmaken. De trekking van de prijzen zal onder toezicht geschieden en zal worden verricht door een bekende nationale sportfiguur. Hier zijn de vra gen: 1. Welke voetbalclub uit deze provincie slaagde er in vorig jaar naar de eer ste klasse KNVB te promoveren? 2. Welke speler van Sparta speelde reeds vele malen als spil in het Ne derlands voetbalelftal? 3. Welke Nederlandse schaker is wereld kampioen geweest? 4. Welk Nederlands vliegtuig leverde in de Melbourne-race van 1934 zo'n voor treffelijke prestatie? 5. In welk land werden vorige week de Europese schaatskampioenschappen gehouden? 6. In welke tak van sport is Cor du Buy kampioen van Nederland? 7. In welke stad worden volgende week Q.S.C.-JEUGDBESTUUR IS ACTIEF Het jeugdbestuur van de Wormerveerse voetbalclub QSC hield zich bezig met de Kerstpuzzle en de trekking. Jaap Kramer won een gloednieuw QSC-shirt. K. Gijzen- dorfer een clubinsigne en G. Wezel en K. Veis wonnen voetbalveters. De papieractie deed het niet slecht: 500 kg werd ingeleverd. Voor de sportuitwisseling met Eist is meer nodig. De welpen hebben nu op Zaterdag middag een voetbal- en een tafeltennisspel beschikbaar. Voorbereid wordt een feest avond voor junioren, adspiranten en wel pen, die eind April gehouden wordt. Dan is ook de beste prestatie van een der elftallen bekend. Turnavonden van DIO De Koog-Zaandijkse Christelijke gymnas tiekvereniging D.I.O. houdt op 18 en 25 Fe bruari a.s. in de Waakzaamheid te Koog aan de Zaan haar traditionele turnuitvoeringen. Op de eerste avond komt de D.I.O.-jeugd aan bod met o.a. vrije oefeningen. De grote uit voering is op 25 Februari, waarin men o.a. paardspringen, ringzwaaien, brug en knots oefeningen te zien krijgt. De leider, de heer N. J. Charmant heeft hard aan de voorbe reiding met de leden gewerkt, zodat men wel het een en ander kan verwachten. de wereldkampioenschappen schaat senrijden gehouden? 8. Uit hoeveel spelers bestaat een hoc keyteam? 9. Welke Nederlandse zwemster behaal de in Helsinki bij de O.S. een zilve ren medaille, nadat zij in 1948 te Lon den enigszins was tegengevallen? 10. Welke Nederlander is wereldkam pioen dammen? 11. In welke Drentse stad worden ieder jaar de T.T.-races gehouden? 12. Waar zullen zeer waarschijnlijk de Olympische Spelen 1956 plaats heb ben? 13. Bij welke sport is de totalisator toe gestaan? 14. Welke Nederlander was vijftig jaar geleden naast een voortreffelijke schaatsenrijder ook een uitstekende wielrenner? 15. Uit hoeveel spelers bestaat een honk balteam? Acht prachtige prijzen Hier volgen de prijzen, die wij voor de winnaars van onze Sport prijsvraag ten bate van het Natio naal Rampenfonds beschikbaar stel len: Eerste prijs: twee zitplaatsen voor de interland-voetbalwedstrijd Ne- dèrland-België op 19 April in Am sterdam. Tweede prijs: twee zitplaatsen voor de interland-voetbalwedstrijd Ne derland-Zwitserland op 22 Maart te Amsterdam. Derde, vierde en vijfde prijs: elk een zitplaats voor de wedstrijd Ne- derland-België op 19 April a.s. in Amsterdam. Zesde, zevende en achtste prijs: elk een zitplaats voor de wedstrijd Nederland-Zwitserland in Amster dam op 22 Maart a.s. Inzenden aan onze kantoren West zijde 35, Zaandam 'of Zaanweg 67, Wormerveer, gesloten enveloppe met minstens een geldbedrag van 25 cent voor iedere oplossing en links bovenaan op de enveloppe Sport prijsvraag Rampenfonds. De termijn van inzending sluit op Zaterdag 14 Februari. 16. Welk land organiseerde de Olympi sche zomerspelen 1952? 17. Welk voetballand speelde in Novem ber 1951 tegen Engeland in Londen gelijk? 18. Welk land organiseerde de Olympi sche Spelen 1928? 19. In welk stadion bij Antwerpen wor den de wedstrijden BelgiëNeder land gespeeld? 20. Bij welke denksport wordt op 64 velden gespeeld? Ten bate van de slachtoffers De Ruiter organiseert tournooi rje sportverenigingen blijven hun steun geven aan de slachtoffers van de watersnood. Sommige verenigingen geven geld, doch andere organiseren wed strijden of tournooien, waarvan de baten bestemd zijn voor het N.R.F. De Zaandamse klaverjasclub De Ruyter, bestaande uit personeel van de Koninklijke Verkade Fabrieken N.V., heeft het plan op gevat een groot klaverjastournooi ten bate van de slachtoffers van de watersnood te or ganiseren. Als wedstrijddata zijn aangewe zen Zaterdagmiddag 21 Februari, Zondag morgen 22 Februari, Maandag- en Dinsdag avond 23 en 24 Februari. Zo nodig zullen meer dagen vastgesteld worden. De directie van de Koninklijke Verkade Fabrieken N.V. heeft volledige steun toegezegd en haar re creatiezalen beschikbaar gesteld. Bovendien heeft de personeelsvereniging van genoem de N.V. een grote collectie prijzen uit geloofd. Circulaires met bijzonderheden wor den Maandag aan alle bekende adressen ver zonden en zijn op aanvraag verkrijgbaar bij de wedstrijdsecretaris, de heer A. Lichte- veldt, Czaar Peterstraat 9ca, Zaandam. In een bijzondere vergadering heeft het bestuur van de Franse Voetbalbond zich be raden over de wijze, waarop de bond hulp zou kunnen bieden aan de getroffen gebie den in Nederland. Er werden drie suggesties gedaan, welke nader zullen worden bestu deerd en eventueel uitgewerkt. In de eerste plaats is voorgesteld de netto opbrengst van de zestiende finales in het tournooi om de Franse voetbal-beker ten goede te laten ko men aan de bevolking van de getroffen ge- bicden. Voorts wil men te Parijs lichtwed- strijden organiseren tussen vertegenwoordi gende elftallen van Frankrijk en Nederland en tussen Franse regionale en Nederlandse provinciale elftallen. Maandag a.s. zal op de Haagse overdekte kunstijsbaan een extra ijshockey wedstrijd worden gespeeld tussen Den Haag (HHYC) met Canadezen en Amsterdam (Ijsvogels) met Canadezen, aanvang 8.15 uur. De op brengst komt ten bate van het N.R.F. De voorzitter van de Nederlandse IJs- Halfjaarlijkse ledenvergadering De belangstelling voor de halfjaarlijkse ledenvergadering van deZaandamse voetbalclub PSCK (plus handbalafdeling) was niet groot. De slechte weersomstan digheden waren hieraan ongetwijfeld de bet. Voor een gering aantal leden kon voorzitter A. Pelk het openingswoord uit spreken. De heer Pelk wees op de grote nationale ramp, die zoveel slachtoffers heeft gekost. Hij sprak hierbij de hoop uit, dat alle PSCK-ers het hunne zouden doen de nood te lenigen. De terreinwerkzaam heden kwamen ook ter sprake. De voor zitter merkte hieromtrent het een en an der op en wekte^ de Kalver voetballers op hun krachten volledig te geven. De trai ning wordt de laatste tijd niet best bezocht bij PSCK, Dit moet anders, zei de voorzit ter, willen wij tot redelijke prestaties ko men. Over het eerste elftal was hij niet ontevreden. Na de slechte resultaten van de eerste weken kwam er een kentering ten goed£, die hoop geeft voor de toe komst. Het punt contributie ontlokte eni ge discussie. Voor de herenleden zal de contributie niet worden verhoogd. De dames van de afdeling handbal van PSCK zullen echter wel dieper in de beurs moeten tasten. Met ingang van 1 Juli a.s. wordt voor de leden van het zwakke ge slacht de contributie met 5 cent per week verhoogd. De rondvraag bracht weinig nieuws. Met een krachtig slotwoord van de voorzitter was deze halfjaarlijkse le denvergadering binnen een uur „beke ken". G.V.O.-DOELMAN TRAINT BIJ'T GOOI De doelman van het eerste elftal van de Krommenieër voetbalclub GVO, Piet de Leeuw, traint de laatste tijd bij voet balclub 't Gooi. De Leeuw, die in militaire dienst is en de training graag wil blijven volgen, diende bij zijn club het verzoek hiertoe in. Toen het GVO-bestuur hier voor toestemming aan de bestuurders van de Hilversumse eerste-klasser vroeg, werd dit spontaan gegeven. De training daar staat onder leiding van de heer Janse, een broer van de Hermes DVS-midvoor Lex Janse. Spir, Gel. Gem. Maandagavond in Ons Huis te Koog aan de Zaan openbare bijeenkomst met de heer Grimbergen uit Amsterdam (wichelroede) Toegang vrij. hockeybond, mr. J. A. C. Bierenbroodspot, heeft van de voorzitter van de Deense Bond een schrijven ontvangen, waarin deze zijn deelneming betuigt met de ramp, die Neder land heeft getroffen. Hij vraagt hem te willen berichten in welke vorm de Deense ijshockeyspelers iets kunnen doen voor hun zo zwaar getroffen Nederlandse sportvrien den. Ook uit Zweden, met name van de in -Ne derland bekende club Marcefred, kwam een bewijs van medeleven in de vorm van de mededeling, dat de spelers van Marcefred een steunactie waren begonnen ten bate van de getroffen gebieden in Nederland. De bokswedstrijden, die Donderdag in Krasnapolsky te Amsterdam ten bate van het N.R.F. zijn gehouden, hebben ruim 900 gulden opgeleverd. De Boksbond zelf legde er een bedrag van 1500 gulden bij. In Zaandam: KLAVERJASTOURNOOI T. B. V. RAMPENFONDS Zoals we reeds eerder meldden organi seert de Zaandamse klaverjasclub Gezel lig Samenzijn een tournooi, waarvan de baten bestemd zullen zijn voor het Na tionale Rampenfonds. De wedstrijden worden gehouden in café 't Sluisje, Zuid- dijk 224, Zaandam. Enige verenigingen meldden zich reeds, doch als dit tournooi wil slagen, dan dient de deelneming gro ter te zijn. Wij wekken daarom de Zaanse klaverjasclubs op ook de teams van de bedrijfsklaverjassers en personeelsvereni gingen kunnen natuurlijk meedoen zich nog vóór Woensdag a.s. op te geven bij de heer G. van Huff el, Zuiddijk 224, Zaandam (tel. 2414). Liefst zo spoedig mogelijk. Er worden mooie prijzen be schikbaar gesteld. De eerste speelavond wordt reeds op Maandag a.s. gehouden. „Klaverjassers komt op, 't is voor de ram- penpotzo luidt de slagzin voor dit tournooi. G'.V. Jahn heeft een nieuwe leider De Westzaanse gymnastiekvereniging Jahn heeft door de komst van de heer Breedbruin uit Wormerveer weer de beschikkingover een leider voor de gymnasten. Voorlopig zal de nieuwe gymmeester zich alleen met de leiding belasten van de jongensadspiranten. De heer G. Fraay blijft leider van de junio ren en mej. Woudt zal als leidster van de meisjes en dames optreden. Met ingang van 9 Februari zal het lesrooster er als volgt uit zien: Maandag Zuiderschool: Jongens 611 jaar 78 uur. jongens 1214 jaar 8—9 uur. He ren 910 uur Dinsdag: kleuters 47 jaar 4.155 uur. Meisjes 811 jaar 55.45 uur. Grote meisjes 1216 jaar 67 uur. Dames 73.30 uur. Senioressen 8.3010 uur. Noor- derschool: Dinsdag jongens 63 jaar 45 uur. Jongens 911 jaar 56 uur. Jongens 1214 jaar 67 uur. Junioren boven 14 jaar 7.459 uur. Het bestuur heeft de ledenaanmelding weer opengesteld. Dit geldt tot nadere aan kondiging voor alle leeftijdsgroepen. Versterkt Belgisch B-elftal tegen Zwaluwen In afwijking van vorige jaren zal het Nederlands Zwaluwienelftal op 17 Fe bruari a.s. te Gent tegen een sterkere Bel gische voetbalploeg uitkomen. De Belgi sche voetbalclubs uit de eerste nationale afdeling zijn nu overeengekomen, aldus meldt De Volksgazet, spelers voor het elftal beschikbaar te stellen. De speciale commissie ging hiermee accoord, zodat een versterkt Belgisch B-elftal tegen de Zwaluwen zal aantreden. De tweede af delingspelers komen dus niet aan bod. WORDT Z.F.C. - D.W.S. IN MAART GESPEELD? In verband met de nationale gedenkdag kan de vriendschappelijke wedstrijd ZFC— DWS, ten bate van de slachtoffers van de stormramp, morgenmiddag niet worden ge speeld. Worden de weersomstandigheden be ter, dan ligt het voor de hand dat ZFC in een lichtduel tegen deze Amsterdamse eerste klasser in de loop van de volgende week b.v. zou willen uitkomen. Gezien het hui dige weertype, dat de publieke belangstel ling tegenwerkt, zei men ons van bestuurs zijde er meer voor te voelen de wedstrijd medio Maart te spelen. Voetbalwedstrijd op het K. F. C.-terrein Behoudens onvoorziene omstandigheden zal de voetbalwedstrijd KFC '34ZPSK he denmiddag 3 uur op het KFCterrein te Koog aan de Zaan doorgaan. Deze wedstrijd wordt gespeeld ten bate van het N.R.F. De politip heeft zich gisteren in verbinding ge steld met de KNVB, die meedeelde dat voor een dergelijke wedstrijd op Zaterdag in het geheel geen bezwaar bestond. V.V.Z. wellicht naar Duitsland De mogelijkheid bestaat, dat 44 leden v. d. Zaandamse voetbalclub V.V.Z. komende zomer naar de Duitse plaats Wiesbaden zullen gaan. De V.V.Z.-secretaris heeft zich nl. in verbinding gesteld met een daar gevestigde voetbalclub, die graag tegen de Zaandammers wil spelen. Het eerste elftal van V.V.Z. (met dames) heeft zich reeds in principe bereid verklaard mee te gaan naar Duitsland. De gasthe ren in Wiesbaden zullen voor onder dak zorgen. Het „snoepreisje" gaat door indien 44 leden van V.V.Z. zich opgeven voor de bus. Theosofische Vereniging Woensdagavond 8 u. (11 Februari) spreekt in de Soc. voor Bejaarden, Hogendijk 5 te Zaandam, mej. Helma Kool uit Overveen over „De Zevenstralen". A.V. Lycurgus Morgen geen training in Castricum. Om het Europees kampioenschap 71/2 In de Duitse plaats Viersen werden de wedstrijden om het Europees biljartkam pioenschap 71/2 voortgezet. De resultaten waren: Galmiche (Frankrijk) 300 16 92 18.75 Vingerhoedt (Belg.) 225 16 85 14.06 Rudolph (Duitsl.) 300 17 57 17.64 Metz (Nederland) 267 17 64 15.70 Van Hassel (België) 300 11 97 27.27 Spielmann (Duitsl.) 98 11 73 8.90 Liitgehetmann (Did) 300 20 75 15. Rudolph (Duitsl.) 256 20 102 12.80 Vingerhoedt (België) 300 12 70 25. Reicher (Oostenrijk) 168 12 68 14. Galmiche (Frankrijk) 300 20 73 15.— Metz (Nederland) 219 20 56 10.95 Lütgehetmann (Did) 300 16 111 18.75 Metz (Nederland) 236 16 72 14.75 Van Hassel (België) 300 12 79 25. Reicher (Oostenrijk) 137 12 44 11.41 Van de Pol (Nederland) 300 12 72 25.— Spielmann (Did) 196 12 53 16.33 Vingerhoedt (België) 300 19 113 15.78 Rudolph (Did) 297 19 44 15.63 Na de tweede dag leiden Lütgehetmann, Van de Pol, Van Hassel en Galmiche, met ieder 6 matchpunten, gevolgd door Rudolph en Vingerhoedt met ieder 4 matchpunten. Spielmann, Metz en Reicher hebben ieder 0 matchpunten. Piet van de Pol behaalde dus de volle winst uit drie partijen wat ver trouwen geeft op een goede afloop. Moyenne 3—4.50 TJIPJES ZAANS BILJART. KAMPIOEN TPjipjes is gisteravond in het R.K. Vereni- -*• gingsgebouw te Zaandam biljartkam pioen moy. 3-4.50 geworden dank zij een beter gemiddelde dan Verkooyen, die ook 10 punten had. Het is een bijzonder spannende strijd ge weest, die op een behoorlijk peil stond. De uitslagen waren: Jonker 98 37 9 2.64 Post 150 37 21 4.05 Moerbeek 150 28 33 5.35 Lasage 65 28 27 2.32 Moerbeek 150 30 27 5.00 Boekei 94 30 Hulst 112 41 Tjipjes 150 41 Hulst 150 50 Verkooyen 139 50 De eindstand: 1 Tjipjes 922 234 29 2 Verkooyen 964 289 23 3 Moerbeek 988 243 33 4 Post 976 249 32 5 Kuist 853 256 26 6 Boekei 945 240 35 7 Jonker 840 254 8 Lasage 254 37 2.59 KATTEGAT WINT DE TYPHOONBEKER De Zaandamse klaverjasvereniging Kat tegat is winnaar geworden van de Typhoon- wisselbeker, beschikbaar gesteld voor het klaverjastournooi van Het Klaverblad te Zaandam. De koppelprijs ging ook naar Kattegat. Het koppel D. Koringa—G. Giskes behaalde met 5029 de meeste punten. Win naar Kattegat B boekte 21542 pnt., 2. Hop pers 20983 pnt., 3. Groenteveiling 20754 pnt. en 4. De Zaan. Laatstgenoemde vereniging uit Zaandijk won de marsenprijs (14). Een schemerlampje, dat door de heer H. Schim mel, die in een sanatorium wordt verpleegd, Is vervaardigd, werd verloot. Het bestuur van Het Klaverblad besloot de opbrengst aan de heer Schimmel ter hand te stellen. Klaverjassers gaven totaal 35.- Tijdens de gisteravond gehouden kla ver jaswedstrijd tussen organisatrice G. en E., Centrum en Typhoon-jassers in Zaan dam bracht de tombola f 35,op ten ba te van het N.R.F. De uitslag was: 1 G. en E. 22153 pnt. en 4 m„ 2 Centrum 21234 pnt. en 7 m., 3 Typhoonjassers 21021 pnt. en 2 m. Het koppel mej. PoelentierSchuddeboom (G. en E.) boekte met 4556 de meeste punten. Rik Coppëns voor twee wedstrijden geschorst Rik Coppens, voetballer van Beerschot en het Beligsch elftal, is voor twee wed strijden geschorst. Tijdens de wedstrijd tegen Anderlecht trad „l'enfant terrible" brutaal op tegen de internationale scheidsrechter Bauwens, die hem naar de kleedkamer verwees. In bevoegde Belgi sche sportkringen had men een grotere straf verwacht. Zaanse Turnkring Alle keurcorpslessen, die morgen in de school aan de Bloemgracht te Zaandam zou den worden gegeven, gaan in verband met de nationale herdenkingsdag niet door. Vol gende week Zondag weer normaal. G.V. Olympia i In verband met de nationale gedenkdag gaan de extra oefenlessen voor de uitvoering morgen niet door. PIET VAN DE POL goed herstel NED. SCHAATSSUCCESSEN IN NOORWEGEN Te Sandafjord werden internationale wed strijden in het hardrijden op de schaats ge houden, waaraan ook onze landgenoten Broekman, Van der Voort en Huiskes deel namen. De balen van deze wedstrijden zullen ten goede komen aan het Nationale Rampen fonds. De uitslagen waren; 500 meter: 1 Roald Konsmo (Noorw.) 45,8 sec., 2 Kees Broekman (Ne.d) 46,6, 3 Wim van der Voort (Ned.) 46,8, 7 Anton Huiskes (Ned.) 48,2. 5000 meter: 1 Kees Broekman 8.46,6, 2 An ton Huiskes 8.52,2. 3000 meter: 1 Wim van der Voort 5.11.8, 2 Kornel Pajor 5.13.6. 3 Hugne Pettersen 5.16,6. Nieuw VVZ-maandorgaan Hartelijk welkom 't Leert/e aan Een kleine vereni ging kan groot zijn Dat bewijst de Zaandamse voet balclub VVZ met het .nieuwe maand blad, dat zo juist van de „pers" is gekomen. In dit cluborgaan, dat de naam kreeg van 't Leertje, treft men enige goede artike len ter kennisma king aan. Een keu rig verzorgd uiter lijk de omslag mag er zijn! en een frisse opmaak geven het blad een zeker cachet. Een paar maanden ge leden kwamen eni ge VVZ-enthou- siasten bijeen met het doel een nieuw cluborgaan te gaan uitgeven. Het stre ven is n.l. de blauwzwarte voet balclub op een ho ger plan te brengen en van welk een grote waarde een verenigingsblad hierbij is, zal een ieder duidelijk zijn. Het doel van dit orgaan is zoals le geestelijke advi- :eur C. A. van der Ham ook schrijft om de nieuwe goe de geest wakker te schudden, om ge zamenlijk te wer ken aan de vooruit gang van VVZ. En om de woorden van de heer G. Kruy- ver, voorzitter van de technische com missie van de K. N. V. B., aan te halen: ,Het werk van de initiatiefnemers can alléén vrucht- Iragen, indien alle VVZ-leden zich als één man achter die werkers, mitsgaders het bestuur stellen. Dan mogen we ver wachten, dat in de toekomst VVZ zich weer in oude glorie aan de voetbalge meenschap zal pre senteren." De club bladredactie bestaat uit de heren Jos v. d. Huls, Cor van Herpen en Herman Lansdaal. Waarde ring verdient ook Nico Besseling voor zijn aardige teke ningen, die het blad een bijzonder ka rakter geven. In het 14 pagina's tel lende maandorgaan loordt elk elftal (ook de jeugd wordt niet verge ten) onder de loupe genomen, is er een aardige puzzle, waarmee men een boekenbon kan winnen, verder bij dragen van trainer en voorzitter enz. enz. Tevens is in het blad het ciub- nieuws opgenomen van de dameshand balvereniging Blauw-Zwart. Dat het maandorgaan 't Leertje het zal „doen", en niet al leen bij de VVZ- ers, betwijfelen wij niet. Laten ive voor VVZ hopen, dat het nieuwe cluborgaan inderdaad zal mee werken nieuw le ven in te blazen bij de Zaandammers. P. B. Geen worstelen De worstelwedstrijd Sandow-Ajax, die hedenavond in het R.K. Verenigingsge bouw te Zaandam zou worden gehouden, gaat niet dooi*.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4