Massale hulp van Amsterdam i OP ÉÉN DAG 76 WAGENS VOL evacué's Eenheidsuitzetten voor gedupeerden? Zondagsdienst apotheken Familieberichten Studenten-bazar Amsterdam helpt 25.000 in N.-Brabant Ontroerend journaal van Polygoon Levenslang geëist wegens moord Oproep uit A'dam te 'er ers EXPLOSIE IN HUIS TE RIJSWIJK KERKDIENSTEN 2 TROUW ZATERDAG 7 FEBRUARI 1953 Nadat Zondag jl. de eerste berichten over de ramp door de radio waren uitgezonden is de Amsterdamse U.V.V. terstond met een inzameling van kleren en goederen begonnen. Er werd door alle lagen van de bevolking op deze inzameling even spontaan gereageerd, als zij begonnen was, terwijl aan de U.V.V. van alle kanten hulp geboden werd. Zo stelde het Amsterdams Studentencorps Zondag terstond de sociëteit aan de Sarphatistraat als verzamelpunt voor de goederen beschikbaar, terwijl de studenten, geassisteerd door hun vrouwelijke collegae, het sorteren voor hun rekening namen. Het resultaat was, dat om tien uur Zondagavond het eerste transport, be staande uit 10 grote vrachtwagens en 5 personenwagens, naar het hoofdkantoor van het Nederlandse Rode Kruis in Den Haag kon vertrekken. Te midder nacht volgde een tweede konvooi, bestaande uit 8 grote vrachtwagens en 2 personenauto's. Twee der wagens, waaronder de U.V.V.-beilewagen, reden, na in Den Haag gelost te zijn, naar Rotterdam door met een nieuwe lading dekens en andere goederen. Maandag kwamen, er in de stad ver schillende verzamelpunten voor de ■goederen bij, waarvan er twee verzorgd werden door de R.K. Vrouwengemeen schap. Door bemiddeling van de So ciale Raad kwamen er in totaal ten slotte 26 verzamelposten. Eén telefo nisch aanbod aan de U.V.V. van het Scheepvaarthuis had tot gevolg, dat de K.N.S.M. een loods aan de Suriname- kade als sorteerruimte beschikbaar stelde, later nog gevolgd door twee lbodsen van Smuiling's Havenbedrijf aan de Coenhaven. In snel tempo zijn de goederen ge sorteerd naar de noodgebieden doorge zonden, dank zij het feit, dat door be middeling van de secretaris van de Sociale Raad het vervoer gecoördineerd was in de Nationale Organisatie Be- roepsgoederenvervoer, Amsterdam (NOB) en Eigen Vervoer Organisatie (EVO), zodat de UW maar naar de Singel 272 behoefde te telefoneren en de benodigde vrachtwagens werden met benzine en al beschikbaar gesteld. Zo reden er Maandag 113 vrachtwagens reso. naar Den Bosch. Rotterdam, Den Haag en Den Briel. De zending uit Amsterdam was een van de eerste, die in het evacuatiecentrum Den Bosch aankwam. Studenten Verschillende studenten zijn Zondag direct naar de noodgebieden vertrok ken. Zij lieten een centrale post in Til burg achter, maar verspreidden, zich verder zoveel mogelijk. Vanuit de plaatsen, waar zij belandden, gaven zy na overleg met de burgemeester tele fonisch aan Tilburg op welke goede ren ter plaatse, waar zij waren, het meest nodig waren. Tilburg gaf deze wensen aan het UW-bureau door, waar men maatregelen nam om zo snel mogelijk er aan te voldoen. Binnen de twaalf uur waren dan de goederen ter naar Bergen op Zoom, Roosendaal, Rucplien, Breda, Dirksland, Dordrecht, Gilze Rijen, Den Bosch, Klundert, Kloosterzande, Schiedam, Terneuzen, Tilburg. De wagens, die In Tilburg aan kwamen, werd verzocht door te rij den naar Ossendrecht, waar juist 1300 evacué's waren aangekomen, door wie de kleren Woensdag reeds werden ge dragen. Bovendien werd een noodzie kenhuis in Ossendrecht geheel voor zien van de benodigde ledikanten beddegoed. Even gevarieerd als Dinsdag was ie lijst met bestemmingen Woensdag Donderdag, toen er resp. 103 en wagens wegreden. Bij deze transporten waren zendingen bestemd voor het vliegveld Woensdrecht met warme kleding en voedsel, dat terstond ge- dropped werd. De inhoud van de wa gens varieerde van 1% tot 10 ton, ter wijl men veilig een gemiddelde van 4 ton kan aannemen. (ADVERTENTIE) iHoest? Keelpijn? I Sterk negen vanuit Zaamslag verzocht om een zending van gevarieerde samen stelling. De volgende ochtend om half zes was deze ter plaatse, zodat 's mid dags om twaalf uur alles alweer ge* distrilbueerd was. c Deze manier van werken had tot ge volg, dat naar veel meer verschillende plaatsen gereden moest worden. Zo vertrokken er Dinsdag 76 wagens, resp. Het departement van Economische Zaken heeft contact opgenomen met het bedrijfsleven om de mogelijkheid te overwegen van het fabriceren van eenheids-uitzetten ten behoeve van de gedupeerde gezinnen. Een dergelijke uitzet zou dan moeten bevatten huis raad, keukenuitzet, linnengoed, glas werk en servies. Op Zondag 8 Februari zullen- de volgende apotheken geopend zijn: CENTRUM: Leidsegracht 110, mej. C. A. van Driel. tel. 32367: Utrechtsestr. 30 a, fa. Otterbein 8c Van der Voort, tel. 33727: Noordermarkt 25, fa. H. Pekelharing, tel. 31214; N.Z. Voorburgwal 137, Apotheek J. H. Ligterink, tel. 44533; Czaar Peterstraat 95. fa. A. S, Vorstman, tel, 52434; Vijzel straat 81. Apoth. L. Warmolts, tel. 37872; Zaanstraat 4142, N.V. J. Giltay Jzn„ tel. 41262. WEST: Bilderdijkstr. 196. dr. J. W. Birza, tel. 83803; Adm. de Ruyterweg 139, De Ruyter-Apotheek, tel. 82189; Suriname- straat 3, Suriname-Apotheek, tel. 81113; Nassaukade 52, J. Ziesenls, tel. 83474; Hoofdweg 405, Apotheek De Liefde, tel. 80033. OOST- Molukkenstraat 81, Molukken- Apotheek, tel. 54036; Hogeweg 16. dr. J. F. Pool, tel. 52242: Oosterpark 14, Park- Apotheek (voorheen C, Numans), tel. 52045. ZUID: Van Woustraat 168. Van Wou- Apotheek, tel. 23265; Koninginneweg 216, N.V. dr. Haan. tel. 21840: De Lairesse- str. 42, De Lairesse-Apotheek „De Vijzel", tel. 21256; Victorieplein 45, Apotheek De Wolkenkrabber, tel. 26800. NOORD: Van der Pekstraat 6062, fa, H. ten Harmsen van der Beek, tel, 60250. In opdracht van het gemeentebe stuur van Amsterdam zullen op de algemene gedenkdag op a.s. Zondag 8 Februari, van alle gemeentegebouwen, -torens en -vaartuigen de vlaggen half stok hangen en wel van des morgens 8 utu'r tot zonsondergang. De diaconie van de Geref. kerk van Amsterdam-West verzoekt ons mede te delen, dat opgave van evacué's •thans is stop gezet. (uit andere bladen) Getrouwd: H. ten Broek en L. H. Rau- wenhoff, Rotterdam: P. J. Thung en M. A. Zondag, Amsterdam. Bevallen: Mevr. De RidderHoeksema, Rotterdam, d.; mevr. statius MullerWege ner Sleeswijk, Rotterdam, d.: mevr. Van Swaay-de Roof, Den Haag, z.; mevr. Nauta- Barge, Leiden, d.; mevr. Molkenboervan der Weijden, Tilburg, d.i mevr. Speyer Valencia, New York, d. Overleden: B. A. Kes, 45 j., Amsterdam; J. N. Th. A. Diepenhorst, 6 j„ Epe; A, J. J. van Lith, 68 j.. Amsterdam; J. P. v. d. Post, 43 j„ Soest; E. M. Nuijs, 65 j., Beekbergen; D.. S. A. M. EmrikWarner, Haarlem: L. Simons, 79 j., Scheveningen; E. Langeveld, 66 j„ Hilversum; H, de Vries. Den Haag; A. C. B, Couvée, 60 j., Doesburg; J. D. «teyj.es, 84 ;i., Goor; E. T. Rookmaker, 57 j., Bellihgwolde; J, J. M. H, van der Eerden. 61 j.. Apeldoorn-, J. O. de Vries, 83 j., Aer- denhout; J.C. KwantesWij denes Spaans. Av. Thierry (Frankrijk); C. A. A. Verbunt, 70 j., Uden; N. van der Maat, 82 j., Bever wijk; E. C. Hocke, 35 j., Brouwershaven; H, Klaassen, 66 j„ Den Haag: H. L. Roelf- serna. 87 j., Den Haag; A. Sehuylenburg, Amersfoort; E. Mollvan Lyphart, 83 j., Rotterdam; M. C. van Buuren 88 j., Rot terdam; H. D. Koelega, Rotterdam; B. de Vos. 75 j., Dordrecht; E J. de Keyzer Habvaken, 94 j., Rotterdam; M. E. Wesstein, 85 j., Honselersdijk; A. W. B. M. de Wit. Dinxperlo; G. A. J. Bazelmans. 65 j.. Hees- wijk. Schepen Het bleef echter niet bij autovervoer. Door bemiddeling van de Bevraohtings- commissaris kreeg men ook de beschik king over scheepsruimte. Er vertrok ken Dinsdag twee boten met lading bestemd voor Goes en Middelburg. Zij waren echter niet vol, de lege ruimte mocht de UW met ingezamelde goe deren, voornamelijk dekens en levens middelen, aanvullen. Ten bate van het Nationaal Ram penfonds wordt momenteel door alle Amsterdamse studenten met grote voortvarendheid gewerkt aan de in richting van een studenten-bazar. Deze zal gehouden worden in de zalen van Bellevue, ingang Marnixst-raat, en door mevrouw d'Ailily worden geopend op Maandagmiddag, 9 Februari a.s. om 2 uur. Deze studenten-bazar zal tot Maandagavond 10 uur voor iedereen toegankelijk zijn en tot en met Vrij dag, 13 Februari alle dagen van des morgens 10 uur tot 10 uur des avonds geopend blijven Talloze winkeliers en bedrijven hebben hiervoor spóntaan hun belangeloze medewerking ver leend. Voorts heeft de Gemeentelijke Accountantsdienst zich bereid ver klaard om zijn boekhoudkundige me dewerking te verlenen, opdat aan het Nationaal Rampenfonds een zo hoog mogelijke opbrengst kan worden af gedragen. De Amsterdamse burgerij wordt hierby verzocht, van een ruime belang stelling blijk te geven en deze bazar te bezoeken. In het comité van Aanbeveling heb ben zitting; Mevrouw A. W. Ch. d'Ailly-Fritz, mevrouw J, M. M. Bigot-Bigot, voorzit ster der Unie van Vrouwelijke Vrij willigers te Amsterdam, m'r. A. de Roos. wethouder van Ónderwijs dei- gemeente Amsterdam, prof. mr. dr. G. van den Bergh, reetor magnificus der Gemeentelijke Universiteit van Am-' sterdam, prof. dr. G. C. Heringa, voor zitter van de Civitas Academica der Gem. Universiteit van Amsterdam, dr. M. W. Holtrop, voorzitter der Amster damse Universiteits Vereniging, dr. J. C. van den Bosch, voorzitter der we tenschappelijke staf der Gem. Univer siteit van Amsterdam, W. Stiggelbout, praeses der Algemene Studenten Ver eniging Amsterdam. Hedenavond 8 uur geeft de orga nist Feike Asma een orgelconcert in de Ronde, Lutherse kerk ten bate van de slachoifers van de watersnood. In de grote zaal van de AMVJ houdt FAMOS hedenavond een culturele bij eenkomst ten bate van de noodgebie den. Dinsdag a.s., aanvang 8 uur, geeft het blindenkoor van de inrichting aan de Plantage Middenlaan eert uitvoering in de Koepelkerk, Tevens koor-solo zang en declamatie. Opbrengst voor het bekende doel, Volgens officiële opgave het Rijksevacuatiecentrum te 's-Hertogenbosch is aan ruim 25.000 personen uit de over stroomde gebieden onderdak ver schaft in de provincie Noord-Bra bant. Al deze personen konden onmiddellijk naar particuliere adressen worden afgevoerd. Deze hulpverlening geschiedde geheel op basis van vrijwilligheid. Duizenden evacué's zitten thans ook in Zuid-Holland en men ver wacht er nog velen. Van de evacuatie-autoriteiten ver nemen wij nog, dat er naar andere provincies igeen officiële afvoer van evacué's zal zïjm. Er zijn in andere pro vincies voortreffelijke initiatieven ge nomen en spontaan aanbiedingen ont vangen voor het onderbrengen van de vluchtelingen. Ook al is het voor de initiatiefne mers in die provincies misschien hard te vernemen, dat er geen gebruik van kan worden gemaakt; voor een doel treffende evacuatie moet men zich houden aan de lijnen die daarvoor zijn vastgesteld. o (Van een onzer verslaggevers) Met grote bewogenheid aanschouwt men de journaals, welke gewijd zijn aan de vloedgolf en de daaruit ont stane verschrikkingen in drie Euro pese landen. De camera heeft Neder land, Engeland en België bezocht en in felle realiteit tal van beelden vast gelegd. Dank zij opnamen uit de lucht krijgt men enigermate een indruk van het tomeloze geweld der opgezwiepte golven en van de wijze waarop ge deelten van massieve zeeweringen zijn vermorzeld. Polygoon heeft een even droeve als Indrukwekkende documentatie ge schapen, welke zich zowel bepaald tot de overstromingen zelf als het red dingswerk en de hartverwarmende bedrijvigheid in de evacuatiecentra. Men ziet het. bezoek, dat II. M. de Ko ningin aan het noodgebied heeft ge bracht, men is via het filmbeeld aan wezig bij de rondgang, welke prinses Wilhelmina o.a. in Zeeuwsch-Vlaande- ren heeft gemaakt. Men neemt kennis van de aanwezigheid van de Prins in Middelharnis. Éen zeer groot gedeelte van deze re portage wordt reeds vertoond irt tal van landen, mede waardoor de hulp acties aan Nederland worden gesti muleerd. Ook de buitenlandse filmjournaals besteden grote aandacht aan Neder-' land. In het Koninklijk Instituut voor de Tropen worden filmvoorstellingen gehouden ten bate van het Rampen fonds. De data zijn: Zaterdag 7 Febr., Maandag 9 Febr., Dinsdag 10 Febr., telkens om 8 uur, in de grote Aula' van het Instituut. Er worden films vertoond over Afrika, de Minahasa, de Heinekens Brouwerij en de Staats mijnen. Aan elke voorstelling gaat het filmjournaal van de ramp vooraf. Tegen de 39-jarige los-werkman G. L. uit Laren en de 27-jarige grond werker T. J. W. V. uit Hilversum heeft de officier van Justitie bij de recht bank te Amsterdam gisteren levens lang gevangenisstraf geëist wegens de moord op de 72-jarige tuinder M. Ver heul uit Naarden. De twee verdachten erkenden te za- men op Woensdag 30 Augustus jl. deze oude man met een hamer en een broodmes, des morgens bij het krie ken van de dag in zijn tuin, van het leven te hebben beroofd. Twee dagen tevoren hadden zij dit plan reeds wil len uitvoeren, doch toen verscheen de tuinder door een toeval te laat. De oudste der beide verdachten had vroeger voor de tuinder gewerkt en meende te weten, dat deze des mor gens vaak met vrij veel geld op zak terugkeerde van de veiling. Met zijn jongere maat besprak hij het plan, de tuinder diens portefeuille te ontroven. Zij wachtten de tuinder op de be wuste morgen op, brachten hem met de hamer en het mes mer vereende krachten ernstige verwondingen toe, ontroofden hem zijn portefeuille, waar in f 700 bleek te zitten, en spoedden zich daarna op fietsen naar hun werk. Maar voor hij de laatste adem enkele .uren later uitblies, vertelde de tuin der aan zijn buurman, die hem om zes uur die morgen vond, wie de daders waren geweest. De mannen werden ge arresteerd en vielen al spoedig door de mand. Thans is tegen beiden le venslang geëist. De jongste der beide verdachten, die wegens psychopathische eigenschappen verminderd toerekeningsvatbaar wordt geacht, was al eens ter beschikking van de regering gesteld, toen hij had deelgenomen aan een roofoverval op een taxichauffeur te Alkmaar. De oud ste werd door zijn verdediger geschil derd als een fantast zpnder wilskracht. De rechtbank zal op 19 Februari uit spraak doen. Ieder, die nog zakdoeken, luiers, ledi kanten, matrassen en beddegoed voor evacué's te Amsterdam kan afstaan, gelieve te bellen Unie Vrouwelijke Vrijwilligers, tel. 33333. TEKKO TAKS EN DE NIEUWE UITVINDING 25 Ulllllllkl 1 a 1, i w<a/?o$r Nadat Starreveld, hoopvol gestemd, het politiebureau verlaten ihad, besloot de brigadier om Tekko gauw even te verhoren en hem dan, zo mogelijk, direct in vrijheid te stellen. „Agent," brulde de brigadier tot een agent, die juist zijn boterhammetje zat te eten. „Breng die meneer Taks eens hier. Er is haast bij. Er klopt iets niet in deze zaak!" Tekko, op een bankje in zijn cel, zat nog steeds ver genoegd na te grinniken, toen het traliehek geopend werd en de agent hem gelastte: „Bij de brigadier komenl Op schieten een beetje!" Welnu, dat deed onze vriend, maar ondertussen dacht hij toch: „Mij benieuwen hoe dat zaakje afloopt! Wat zouden ze nu weer van mij willen?" Maar het scheen allemaal heel erg mee te vallen. De brigadier keek hem ten minste vriendelijk lachend aan en verzocht: „En me neer Taks. vertelt U nu nog eens kalm en duidelijk hoe een en ander zich op de tram heeft toegedragen. De verliescijfers van de onderschei den getroffen gebieden zijn: Goeree Overflakkee 433, Tholen 304, West- Brabant 187, Hoekschewaard 144, Schouwen Duiveland 115, Noord-Be veland 41, Voorne Putten 27, Zuid-Be veland 26, Zuid-Holland 18, Oost Zeeuwsoh-Vlaanderen 12, IJsselmonde 10, St, Philipsland 9, Noord-Holland 6, Walcheren 5, Alblasserwaard 4, Land van Heusden en Attena 3, Tiengemeten 2, Beijerland 2, aangespoeld van el ders 24, Het aantal inschrijvingen op het boek „De Ramp" is thans reeds zó groot, dat de Vereniging ter Beharti ging van^de JSÉfeigep' des Boekhandels heeft beslotewpet aantal "exemplaren eerste Rplége te verdubbelen. Binnenkort gafen dus honderdduizend exemplaren naar dé Nederlandse boek handel. KINDEREN ZO LANG MOGELIJK IN ONS LAND HOUDEN Uit allerlei landen zijn aanbie dingen ingekomen om kinderen op te nemen. Er kwamen zelfs auto's uit het buitenland om maar direct kinderen mee te nemen. Dergelijke aanbiedingen worden natuurlijk zeer gewaardeerd, maar de instanties hier te lande, die zich met kinderuitzending bezig houden zijn van oordeel, dat men voorshands in deze tijd van droef heid en zorg de kinderen niet moet uitsturen, omdat men beter doet hen niet uit het gezin te halen. Gisteravond omstreeks halftwaalf werden de ingezetenen van Rijswijk opgeschrikt door een enorme knal, Vrijwel onmiddellijk gingen politie en brandweer op onderzoek uit. In een perceel aan de Penninglaan trof men een geweldige ravage aan. Vermoede lijk is deze veroorzaakt door het ex ploderen van een granaat. Ten ge volge daarvan werd de 26-jarige stu dent M. M. L. zo ernstig getroffen, dat hij tijdens het transport naar het zie kenhuis St. Anthoniushove te Voor burg is overleden. De politie stelt een onderzoek ir naar de toedracht van het Ongeluk. Opnieuw de Bosfilm Wegens grote belangstelling voor de film „Het Amsterdamse Bos" heeft de sectie films van het Zoölogisch Mu seum zich genoodzaakt gezien ook nog Maandag 9, Dinsdag 10 en Woensdag 11 Februari de Hortuszaal beschikbaar te stellen voor het vertonen van deze film, inclusief rondleiding tentoonstel ling „Dier en Mens". Er worden twee avondvoorstellingen gegeven om 7.15 en 9 uur, plaatsbespreking dagelijks 54600. De plaatselijke Commissie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting Keizersgracht 434, tel. 34548, is in overleg met het Rode Kruis een actie begonnen met het inzamelen van noodzakelijke kleinigheden voor de huisvrouwen in de getroffen gebieden. In aanmerking komen: kaartjes stop gerei, haaknaalden, breinaalden, vei ligheidsspelden, centimeters, scharen, klosjes garen, panlappen, washandjes, keukendoeken, pannen enz. Deze in levering kan geschieden tijdens de cursussen bij de leraressen of ten kantore van de Comm. Huishoudelij ke Voorlichting, Keizersgracht 434. Zondag 8 Februari VARA: 8.008,30 Ber.dlenst. nieuws, aansl. gram. 8.308.45 Gedichten. 8.45 9,00 Gram. 9.00 Ber.dlenst, aansl. gram. 0 13 9.30 „Het menselijk verbond", toespr, 9,3010.00 Fragm. uit oratorium „Elias". VPRO: 10.00—10.30 Zondagshalfuur. 10.30 —11.45 IKOR-kerkdienst 11,45—12,00 Caus AVRO: 12.00 Gram 12.18 Orgelkoralen. 12.30 Gram. 13 00 Toespraak H.M. Koningin Ju liana. 13.10 Nieuws 13 30 Gram. 13.45 Psalmen. 14.00 Toespraak door dr, de Ritter Jr., 14.15 Pianomu2 14,35 Re quiem op. 48. 15.15 Fragm. uit „Thomas Moore". hoorspel. 15 55 Omroeporkest. 17.00 —17.10 Zijne Excellentie J. v d. Kieft. 17.10 17.30 Wijdingsdienst VARA; 17.30—17,50 Toespraak door dr. W, Banning. 17,50— 18.00 Gram, 18 00 Ber.dlenst, nieuws, dr. L. G Kortenhorst, ca. 13.30 Fragm. uit. „Eln Deutsches Requiem" 19.00 Ber„ aansl. Fragm uit „Eïn Deutsches Requiem". AVRO. 20.0020.10 Herhaling toespr H.M. de Ko ningin. 20 1020.15 Mr. Kortenhorst, 20.15 —20.30 Nieuws 20.30—20.55 Actus tragicus, Joh. Seb Bach. 20 5521.15 Voordracht. 21.15—2230 Gram. 22.40 OrgelmUz. 23.00 Nieuws. 23.1824,00 Gram. ILVERSUM II. 298 m. 800 NCRV 9.30 KRO. 17.00 IKOR 19.00 NCRV 19.45—24 00 KRO NCRV: 8.00 Nieuws. 8.30 Morgenwijding. 15 Gram. KRO: 9.30 Nieuws en weerber. 9.45 Gram. 9.55 Hoogmis. 11.30 Gram. 11.40 Gram 12 20 Gram 13.00 Toespr HM de Koningin, ca 13 15 Nieuws, ca. 13.30 De wereld helpt Nederland, klankbeeld- 14.45 Voordracht, 15.05 Gram, 16.10 Gram. 16.30 Vespers IKOR' 17 00 Oecumenische jeugddienst 17.4,5 Gram 18 45 „De kerk luistert naar uw vragen" causerie NCRV: 19.1019.30 Cancate. „Stort tranen uit" 19.45 .Gelooft u dat?", causerie, KRO. 19.45 Nieuws. 20.00 Herhaling toespr. van H.M, de Koningin. 20.10 Mr. Kortenhorst. 20.15 Nieuws. 20.30 Liederenprogr. 21.00 ..O dierbaar land", klankbeeld. 21.30 Gram. 22.10 „Weerloos sleuren mij de barre vloe den" voordr. 22.20 Negro spirituals. 22.45 Avondgebed en liturg. kalender. 2300 Nieuws, 23.1524.00 Gram. BBC ln het Nederlands. 2222.30 op 224 en 48,54 m. Nieuws: De Engelse graaf schappen: Cumberland, Maandag 9 Februari HILVERSUM 1, 402 m. 7.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws, 7.10 Gram, 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Koor en orgel. 9 25 Voor de vrouw. 9.30 Waterstanden 9.36 Gram. 11.00 Voordracht. 11.15 Kamerorkest 12.00 Orgel en zang, 12.30 Land- en tuinbouwmeded, 12.33 „In 't spionnetje". 12.38 Gevar. muz. 13.00 NieuwB. 13.15 Meded of gram. 13.20 Promenade orkest 13.50 Gram 14.00 „Wat gaat er om ln de wereld?", causerie 14.20 Gram, 14.30 Voordracht. 14 45 Pianorecital 15,15 Voor de vrouw. 16.15 Gram. 17,30 Voor de pad vinders. 17 45 Gram. 17.50 Militair commen taar. 18,00 Nieuws. 18.15 West-Indisch or kest:. 18,30 Accordeonmuz. 19.00 Muzikale causerie. 19.15 Reportage of gram, 19,20 Gram. 19.25 Piano, gitaar en bas. 19.45 Reg.- ultz.ir. H. Rietberg: „De suikerbietenteelt". 20.00 Nieuws. 20.05 Omroeporkest en solisten. 21.05 Gram, 21.30 „De mensen zullen wel zeggen", hoorspel. 22.45 Hammondorgelspcl, 23.00 Nieuws 23.15 Filmprogramma. 23.45 24.00 Gram, HILVERSUM II. 298 m. 7 0024.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Och- tendgymn. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag 8.00 Nieuws en weerber, 8.10 Sport uitslagen. 8.20 Gram. 8.23 Gewijde muz. 8.45 Gram 9,00 Voor de zieken. 9.30 Voor de hulsvrouw. 9.35 Gram. 10.00 Sopraan en iano. 10,30 Morgendienst 11.00 Gram, 11.15 .ichte muz. 12.25 Voor boer en tuinder 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Orgel concert. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws 13.15 Mandoline-ensemble 1345 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.30 Gram. 14.45 Voor de 15.15 Gram, 15.25 Pianokwintet. 16.U0 Bijbellezing. 16.30 Gram 17.00 Voor de kleuters 17.15 Gram 17.30 Voor de jeugd 17.45 Reg.ultz,. D. J van Wijnen. „Neder lands officiële vertegenwoordigingen in In donesië" 18,00 Orkestconcert 18.20 Sport 18,30 Gram 18.45 Engelse les 19-00 Nieuws en weerber. 19.10 Pianorecital. 19.30 Parle- mentair commentaar. 19.45 Zigeunerkwintet 20.00 Radiokrant. 20.20 Gram. 20.30 „Tro- penherinneringen". hoorspel. 21.15 Grom 21.45 Gewijde muz. 22 20 „Rijkdom onder de grond: aardolie", causerie. 22.30 Lichte muz. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws 23.15 „Man en vrouw" causerie 23 3024.00 Gram B.B.O. In het Nederlands. 22.00—22.30 op 224 en 48.54 ra: Nieuws, Commentaar, Engelse les voor gevorderden, Zondag 8 Februari Ned. Ilerv. Kerk. Oecumenische dienst Nieuwe Kerk iDam) 10.30 u. prof. Berkel- bach, v. d. Sprenkel en prof. Kooiman. Oude Kerk 10.30 u. ds. Ter Schegget, H. Avondm. Amstelkerk 10.30 dr. Kooy Bethlehemkerk 10 u. ds. Koningsberger en 7 u. dr. Kooy. Bethel 10 u. dr. Evenhuls Saron 10 u. ds. Buskes. Muiderkerk 10 u. ds, Kalkman en 7 u. ds, Wolfensberger. Oosterkerk 10 u. ds. Tonnon. Elthe- tokerk 10 u. ds. Wolfensberger, H. Avondm. Oranjekerk 10 u. ds. Gregory en 7 u. ds. Jonker. Willem de Zwijger kerk 10 u. ds. Vunderink en 7 u. ds. Vunderink, H. Avondm. Zuidwijkkapel 10 u. ds. W. H. Kelder van Utrecht. Zui- derschool 10 u. ds. Nelck. Tramremise 10 u. ds. Donszelmann. Bachzaal 10.30 u. ds. v. Ginkel. Koepelkerk 10.30 u. ds. Spruyt en 7.15 ds. Groenenberg, jeugd dienst. Parkkerk 10 u. ds. Hijmans en 7 u. ds. Jonker. Westerkerk 9. u ds. H. A. Visser, jeugddienst 10,30 u. prof. Mis- kotte en 7.30 u. ds. R. A. Visser, m.m.v. Ned. Kamerkoor. Noorderkerk 10 u. ds. Alkema. Prinsessekerk 10 u. ds. Dekker en 6.30 u. dr. Evenhuis. Aula Vossius- Gymn. 10.30 u. ds. Overbosch. Hervormd Lvceum 11 u. prof. Beek. Instituut v. d. Tropen 10.30 u. ds. Strijd van 's-Hertogen- bosch. Nieuwezijdskapel 10.30 u. ds. Ka ter. Voormalige Waalse Kerk ds. H. A. Visser Binnen-Gasthuis 3.30 u. ds. St.e- genga. Herv. Diaconnesseninr. 6.30 u. ds. Tonnon. Oudeliedenhuis 10 u. ds. v. Limburgh, Weeshulskapel 10 u. en Zuid wijkkapel 11.30 ds. Witvliet. In verband met de algemene rouw- en voorbedediensten, zal in de Willem de Zwlj- gerkerk de aangekondigde Avondmaalsvie ring in de ochtenddienst niet doorgaan, doch ook hier een voorbededienst worden gehouden. ,In de Elthetokerk wordt wél het H. Avond maal gevierd, doch tevens voorbededienst gehouden. Emmakerk 10. U, ds V. Herwaarden _s. Aalbers. Oude Kerk (Wnkkcrstr.) 10.15 u. prof. v. Niftrik, jeugddienst. Groen van Prinstererschool 9.45 u. ds, Don. Julianaschool 11 u. ds. Grootjan*. Pro Rege Kapel 10 u. ds. Aertsen, zangdienst en 7 u. ds. Wildschut, jeugddienst. Jeugd huis de Schutsluis 10.30 u, ds. mr. Alma. Pro Regesch. 10- U. Kinderkerk. Oude Kerk (Spaarnd.dijk) 10 u. ds. v. Duykeren en 6.30 u. ds, Broers: Jeruzalemkerk 10 u. ds, v. d. Ree en 0.30 u. ds. v. d. Linde, WesterwIJk 10 u, en Bos en Lommer 11,30 u. ds. Le Roy. Geuzcnhof 10.30 u, D. P. v. d, Togt. Jullanasehool 10,30 u. de heer Koopmans. Nieuwendam 10, u. ds. Klaar en 7 u. ds. Gregory. is vang, Mori a 10 u. ds. -Siegers. Geref. Kerken. KeizerBgrachtlccrk 10 u. ds. v. Buuren en 7 u. ds. v. Teylingen. Haarlemmerpoortkerk 10 u. ds, v. Teylm- non. Nassaukerk 5 u. ds. v, Buuren. Raamkerk 10 u. dr. Kunst en 5 u. ds. Wilgenburg. Funenkerk 10 u. ds. Harder en 5 u. ds. v. d. Tas. Bulten-Amstelkerk 10 u. ds. v. Wllgenburg en 5 u, ds. Har der. Waalkerk 9 en 10,45 u. ds, Plaats man en 5 u. dr. Kunst. Lokaal Oude Schans 10 u, ds. Veënhulzen, Wllhelminn Gasthuis 10.30 u. ds. Geuzebroek. Schin- kelkerk 0 en 10,30 u. ds. Kuiper en 5 er 7 u. ds. Jonker. Rapheaelplein 9 u. er 10.30 u. ds, Mulder en 5 u. ds. Beuken kamp. Hulpkerk Adm. de Ruyterweg 9 en 11 u. ds. Guillaume en 5 en 7 u. v. d. Sijs. Bethelkerk 0.30 u, ds, v Tas en 5 u, ds. Guillaume. -Behobothkerk 9 15 en 10,45 u. ds. Rijper en 5 u. ds, Gil huis. Prinses Julianaschool 9,30 u. ds. Gilhuis en 5 u. ds. Rijper. Buiksloot kerk 10 u, ds. v. Dijken en 5 u, dB. De Boer, Maranathakerk 10 u, ds, De Boer en 5 u. ds. v. Dijken, Ouderkerk ad. Amstel 10 u. en 6.30 u. ds. Kruyswljk. Nieuwendam 10 en 8 u, dr. Schelhaas. Dlemen 10 en 5 u. ds. Teeuwen Zun- derdorp 10 u, prof. Waterink en 2.30 u. ds. Plaatsman. Geref. Kerken (onderli. art. 31 IC.O.). Maranathakapel, De Wlttenkade 59: 10 u. ds. v, d. Stoel en 5 u cand. H. J, v d. Kwast, Rogatekapel, Tominist. 18: 8.30 u. cand. v. d. Kwast en 3 u. ds. v. d. Stoel. P, L, Takstr, 33: 10.30 u, cand. v. d, Kwast en 5 u, da, v. d. Stoel. Cal- vUnschool, Fl. Vereterstr. 10: 10,30 u. ds. Meester en 5 u. ds. Kouwenhoven i Hattem. Julianaschool, W. Leevendstr. 8.30 u, ds. Meester en 3 u. ds. Kouwen hoven. Badhoevedorp, H. M. Dijklaan 2: 10 u. ds. Kouwenhoven en 5 u. ds. Mees ter. NieuwerdammerdiJ'k 74: 8.45 u. en 4.30 u. ds, v. Hulsteyn. Chr. Geref. Kerken. Lauriergrachtkerk 10 u. ds. Bikker en 5 u. ds. Prins. School Veerstr. 10 u. ds. Prins en 5 u, ds. Bik ker. Julianaschool, W. Leevendstr. 7: 7 u ds. Bikker. Plantagekerk 10 en 5 u. en Dintelstr. 80: 7 u. ds. Bilsma. Nieu wendam, Buikslotermeerdijk 1C6: 10 U. Leesdlenst en 5 u. ds. Seggelink van Zaan dam. Evang. Luth. Gemeente. Oude Kerk (Spui) 10.30 u, dr. Riemers en 7 u. dr. Lindyer, Jeugddienst. Weeshuiskerk 10.30 u. ds. Hamel. Maarten Lutherkerk 10.30 u. ds. Smit Duyzentkunst. Lutherkapel 10,30 dr. v. d. Woude, Luth. Diaconesseninr. 10.30 u ds, Vermeulen. Cabotstr. 33: 10,30 U. ds. Pel. Elirnkapel 10.30 u. ds. Steinhart en 7 u. ds. Hamel. Oude M- en Vr.huis 10.30 u. ds. v. Heest. Rogate- kapél 10.30 u. dr. Lindyer. Nieuwerdam merdijk 74: 10.30 u. J. B. Oosterwelder. Vrfjgem. Herst. Ev. Luth. Kerk. Ad- ventskerk, Keizersgracht 676: 11 u, en Paedol Inst. Vossiusstr. 56: 7 u. ds. Bik. Doopsgez. Gemeente. Singelkerk 10.30 u. dr. Dozy en jeugddienst. Oosterpark-1 kerk 10.30 u. ds. v, d. Veen. Karper- weg 5-7: 10.30 u. dr. Maarse. Nieuwen dam, Meerpad 9: 10.30 u, mej. Mesdagh, theol. cand. Amstelveen, Johanneskapel. 11 u, dr. Golterman. Rem. Geref. Gemeente. Keizersgracht 100: 10.30 u. dr. Hoenderdaat. Diepert- brockstr. 46: 10.30 u. ds. Modderman, Marco Folostr, 178: 10.30 u, ds. Luca. Amstelveen, Amsterd.weg 311: 11 u, Golterman, Evang. Broedergemeente. Sarphatikade 19: 10.30 u. ds. Schutz. Vrije Evang. Gemeente. Weteringkerk 10 u. ds. Miotes en 6 u, Evang. L. J. Neerings. Krekzaal West 10 u Evangelist L. J. Nee rings en 6 u. ds. Mietes, Baptisten Gemeente. Kerketr. u, W. Veenstra en 8 u. Jeugdsamenkomst ds. Bakker. Onafh. Bapt. Gem. le Breeuwerstr. 13 om 10 u„ Bloemgracht 33 om 7.30 U. en Nleuwendammerdijk 74. Woensdagav 8 tl. ds. J. A, Visser. Herst, Apost. Zendlngkerk. Bloemgracht 98: 10 u, A. J. Korff en 5 u. J. v. Bern- mei. Pinkstergemeente. Valkenburgerstr. 149: 10 en 7.30 u. P. Klaver. VriJ-Evang. Gemeente. Covert Fllnck- str. 64: 10.30 u. ds. v, d. Togt en 12 u. Jeugddienst. Ver. „Koning Willemshuis". Egelahtlors- str. 141: 10.30 u, J. C. Bredschneyder. Evang. Gemeenschap. Het Kraaiennest, Polderweg 10.30 u. ds. v. d. Schors, l'lnksterkrlng „PinksterevangeHsatle". le Breeuwerstr. 13: 10 u. de heer Luring van Utrecht, en 7 u. J, Versteeg. Hebreeuwse Evang. Ver. Waalse Wees huls. Prinsengracht 646: 3 u. samenk. Stichting „De Heer zal voorzien". Mar- nlxpl, 2a: 7 u. G. P. Corba. Vrije Evangelisatie: Joh. Braaksma. Sin gel 157: 10 en 7,30 u. en Woensdagav. 8 u. samenkomst Verbreiding der Waarheid. Elnndsstraat 84: Doofstommendienst 10.30 u, F. de Bruyn. Achter Oranjekerk, 2e v. d. Helstr. Dienst voor doven en slechthorenden. 10.15 u,, voorg. J. A. Capel. Leger des Heils, Overtoom 135, Ger. Doustraat 69, Vrolikstr. 401 en Wittenbur- gergracht 65: 10 en 8 u„ Egelantierstraat 34, Haarlemmerplein 15, Lauriergracht 50 en Hagedoornpleln 1: 10 en 7,30 u. Egllse Wallonne, O.Z. Achterburgwal 150: 11 h. Pasteur J, F, Baudraz d' Haarlem English and American Reformed Clinrch, Begijnhof 10.30 u. Rev. Brown. Multenl. Russische Episcopale Orth. Kerk onder Wcsteuropose Jurisdictie. Mulder- straat 10: 10,30 u. H. Liturgie. Oud-Kath. Kerk. Ruysdaelstr, 30: 10.15 u„ H. Dienst. Brouwersgr. 132: 10 u. H. Dienst. Church of England. Groenburgwal 42: 10.30 a m. Morning prayer and Sermon, 11.45 a m. Holy Communion, 7 p. m. Even song and Sermon. Rev Mosaman. A.M.V.J. Vondelstraat 8: 10.30 u. ds. H. J. ter Haar Romeny van Bussum. Interfacultaire voordrachten V.U. Ook In deze cursus zal de Vrije Universi teit te A'dani weer een reeks Interfacul taire voordrachten houden, bestemd de studenten van alle faculteiten, en wel van 16 tot 20 Februari. Daartoe zullen de andere colleges en de practica op de ge noemde data van elf tot twee uur stil staan. Het algemene onderwerp ls „Begripsvor ming in de wetenschappen". Het program ma is als volgt samengesteld: Maandag 16 Febr. prof mr. A. M. Don- ner, onderwerp „Staatsrecht"; Dinsdag 17 Febr. prof. dr. L. Algera. onderwerp „Bio logie": Woensdag 18 Febr. prof. dr. F. de Roos, onderwerp „Economie"; Donderdag 19 Febr. prof. dr G. A. Lindeboom, onder werp „Pathologie": Vrijdag 20 Febr. dr H. R. Wijngaarden, onderwerp „Psychologie" De bijeenkomsten zullen worden gehou den in het Minerva-Paviljoen, Alb. Hahn- plantsoen 2 en vangen aan om kwart voor twaalf, Ds. Richters 4 maand naar Indonesië Ds. B. Richters, directeur van het Zendingscentrum van de Gereformeer de Kerken in Nederland en scriba van de Raad van Samenwerking voor de correspondentie met Indonesië, hoopt gedurende de vier zomermaanden een oriëntatiereis naar Indonesië te ma ken. Zowel de zendingsinstanties in Nederland als die in Indonesië waaronder de Vergadering van Zen dingsarbeiders op Java, waarvan ook Indonesische Zendingsarbeiders lid zijn achten het unaniem gewenst, dat ds. Richters, wiens dagelijks werk geheel op Indonesië en het zendings werk aldaar gericht is, kennis néémt van het zendingswerk ter plaatse en kennis móókt met al die personen, met wie hij in regelmatig schriftelijk con- Ds. Richters wil de gelegenheid aan grijpen om ten behoeve van de propa ganda op het thuisfront o.a. film- en foto-materiaal te verzamelen. Het is de bedoeling, dat niet alleen de zen dingsterreinen op Midden-Java er Soemba, doch ook die op Sumatra er in Makassar worden bezocht. Én zeker niet in dé laatste plaats hoopt hij van nabij kennis te nemen van het _zo be langrijke lectuurwerk in Djakarta onder leiding van dr. Verkuyl. De reis van ds. Richters wordt o.a. mogelijk gemaakt door een belang rijke gift. die voor dit speciale doel is toegezegd. Collecte Geref. Kerken Men verzoekt ons het volgende op te nemen: Het moderamen van de laatstgehou den Synode van de Geref. Kerken be veelt de collecte, die (afgezien van de bijdragen door leden dier kerken langs andere weg aan het Nationaal Ram penfonds geschonken of nog te schen ken) voorgesteld is door het Comité Centrale Diaconale Conferentie voor Zondag a.s., van harte bii de kerken aan en spreekt de hoop en verwach ting uit. dat deze collecte genoemd Comité in staat moge stellen om in overleg met het Nationaal Rampen fonds éen belangrilke bijdrage te leve ren ter leniging van de nationale nood. ontstaan door de ramp, die ons volle trof. Coördinatie theologisch onderwijs in Indonesië Naar wij vernemen, is op Initiatief van de Raad van Kerken in Indonesië een commissie ingesteld, die tot taak heeft om de mogelijkheden te bestu deren tot oprichting van een volledige Theologische Hogeschool, uitgaande van de Protestantse Kerken in Indo nesië. Het is de bedoeling, om de tegenwoordige Hogere Theologische School over te dragen aan deze op te richten Theologische Hogeschool. Voorts heeft deze commissie tot taak om voorstellen in te dienen betreffen de de coördinatie van het theologisch onderwijs in Indonesië. 74e UNIECOLLECTE De jnarcollecte voor de scholen mot i Bijbel bracht in de onderstaande locale co- mlte's de volgende bedragen op: Kornhorn 216.23, Onstwedde II (Ger. Sch) f 221.50, Roodeschool f 300, Broek o. Akkerwoude f 122,15, Nes W.D f 241,50. Borger f 492, Elim (Dr.) f 74,60, Pesse f 121, Hooge Hexel f 230, Stad Vollenhove f 558,94. Wanneperveen f 252,50, Epe f 495,35. Renkum f 151,06, Winterswijk f 802,05, Rertswoude f 440,09, Enkhulzen f 483,02, Vijfhuizen f 200. Alphen n.d. Rijn I f 874,95,. Bodegraven (de Meyè) f 92, Lei derdorp f 400, Lexroond f 824, Oudewater f 348.50, Slikkerveer f 560,39, IJsselmonde II f 219,50 en Veen (N.-Br.) f 195. Totaal van 625 Locale Comi'té's: f 241.904,32. Dr. P. MUNTENDAM BUITENGEWOON HOOGLERAAR Bij K.B. is met Ingang van 14 Sept. 1953 benoemd tot buitengewoon hoogleraar lrt de faculteit der geneeskunde aan de Rijksuni versiteit te Leiden, óm onderwijs te geven in de sociale geneeskunde, dr. P Munten dam. RADIO BLOEMENDAAL (Golflengte 245,3 m) ZONDAG 8 FEBR. 9 u. en 10.30 u. dr. J. L. Koole. - 12 u. Belangst. ds. M Wil schut van A'dam. - 3.30 u. ds J. L. v d, Velde van Tres Arroyos (Z.-Amerika). ACADEMISCHE EXAMENS AMSTERDAM (Vrije Univ.) Geslaagd voor doct.-ex. theologie: ds. G, P. Hartvelt to Bodegraven en C, Klapwijk te Den Haag. AMSTERDAM (Gem, Univ.) Geslaagd voor cand. ex. rechten: J Balckum te Am sterdam en N H C Wiering te Zwaag: cand. ex. pol. en soc. wetenschappen: F d Maden te Den I-Iaag; kerkelijk ex.: J Geers, W Kraayenhof, W den Toom. en A J. v Cruyningen. De rijksmusea zijn op de nationale gedenkdag, morgen, de gehele dag gesloten. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Wageningen (toez. a.s. vac.-J. EI. v. d. Wal), N. den Oudsten te Alkmaar. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te ZuidbroekHarkstede (bij accl.), cand. W. v. d. Zwaan te Middelburg. Aangenomen: Naar Appelscha, cand. G. Oppedijk te Kollum, die bedankte voor Elim (Dr.). Bedankt: Voor Appinigedam (vac.- E. J. Oomkes), H. T. v. Bochove te Een (Dr.). GEREF. KERKEN (Onderhoudende Art. 31 K.O-). Beroepen: Te Zuidbroek, cand. Z. G. van Oene te Kampen. CHR. GEREF. KERKEN. Bedankt: Voor Rozenburg, M. Drayer te Drachten. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Benthuizen, K. de Gier te Lisse. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP. Beroepbaar: J. H. Rawie, legerpredi- kant, Boslaan 1, Zeist. BENOEMINGEN CHR. ONDERWIJS. Tot leraar: Amersfoort (Ohr. Lyceum, rector: dr. G. G. Baardman), drs. L. Dors man te Amsterdam. Tot 'hoofdErmelo (BLO-sohool te 's-Hee- renloo), A. Rademaker, thans onderwijzer aan deze school. Tot onderwijzer(es): Abcoude (wnd. hoofd: J. J, Schotten), D. W. de Koek te Amster dam (tijd.) Amersfoort (hoofd: Joh. Kor- des). mej. H. de Lange te Arnhem. Hui zen (hoofd: J, M. v. d. Kolik), H. Vermaase t,e Amsterdam (tijd.). Oostendorp (Doorn spijk) (hoofd: E. Reuijl). H. v. d. Berg te Zwolle (.tijd,). Zwolle (hoofd: A. D. Zweers). W. Kippers te Kamperzeedijk en mej. F. Slagman te Kampen. ACADEMISCHE EXAMENS GRONINGEN Geslaagd voor: Doet. ex. geneeskunde: mej. T Pouwels te Meppel (cum laude), mej. A L Sauveplanne te Wassenaar. J H H v d Burg, Liem Sik Giok. A J G Cley, M G v d Zee, allen te Gronin gen. K H Lamberts te Maastricht, A M Lorinee te Den Haag, J H Geling te Win schoten en F L J Sonderrrieijer te Schie dam. Cand. ex. geneeskunde: J F Oostenrijk te Groningen. Artsex,le ged.: mej. H de Kroon te Warnsveld, mej. C Veenhoven te Gronin gen en R J Hauer te Hengelo. Bevorderd tot arts: J J Boer te Wllder- vank, J C Dekker te Groningen en H A Homan te Haren (Gr.). UTRECHT Geslaagd voor; Dopt. ex rechten: A C L Maat en mej C Fuykschot, beiden te Utrecht en mej. L. Boissevain te Zeist. Cand. ex rechten. E A Elsbacb te Utrecht en H Beintema te Zeist. Doet ex. Indisch recht' mej. EMM Schrijver te Utrecht Vee-arts ex,: E Klöpping te Dulven- drecht, J Kramer te IJlst (Fr.), A Schuk- ken te Nijland (Fr.) en A M F de Bok te Breda, Cand ex veeartsenijkunde: A M J Adank te Breda. G de Boer te Giekerk. A Brand te Giessendam. R G Dijkstra te Zut- phen. A Elgersma te Britsum (Fr Chr Folkers te Leeuwarden, J F de Haas te Haarlem, Y H P Hardeman te Rijsoord. L Hogendoorn te Schipluiden. F P A Kuy- per te Soest. A P v d Linden te Stegger- da (Fr.), G J W v d. Mey te Nljkerk, F J Meutstege te Eibergen. B A J Molenaar te Amstelveen. E P Oldenkamp te De- venter. R F P M Queadvlieg te Don Haag, J W A Remmen te St Anthonls, C W J M v. a. Reit te Dinteloord. G RIJpkema te Drachten, C Schalie te Hardtnxveld. mej. I Siebenga te Wageningen, J Slingerland te Lekkerkerk, W J Smldt te Groningen, J W E Stam te Warnsveld, MEM Stum- pel te Dordrecht. H v Swaay en mej. E G Toebes belden te Den Haag. P Werkhorst te Meppel. J Wille te Koudekerk a. d Rijn, A P Wouters te Breda. P H M Wljers te Veenhuizen en t Nathans te Arnhem DELFT Geslaagd voor cand ex. werktuigk Ingenieur.' A J Kranendonk te Maasdam Cana ex. electrotechn ingenieurs R J Augustijn te Bussum, F J Backer te Nij megen. J Beijer te IJsselmuiden. A Bij) te R'dam. L H E Blom te A'dam, P Bouman te Dordrecht. R M G Delsing te Sitiard. H d Ënde te Overveen. J W de Fluiter te ;-Gravenhage. D Glas te R'dam. M G de Graaft te Delft, H W F v 't Groenewout te R'dam. C A J M v d Hetjden te Haarlem, B Hogeweg te Velaen-Noord. H C Jansen te Ascb (Buren). A E Kimme] te "s-Gra- venhage Koentohadji te Delft. W Krijger te Zwijndrecht. J J Lavel) te Arnhem, G A C v d Linden te Veghel. D Macdaniel te Loplk. W F Mohr (met lof) te Eind hoven C Moolhuijzen te A'dam, A D de Mosch (met lof) te Hutzen H F Pit te Zeist E Eijsdorp te Schiedam. H Ruiter te Hengelo (O R de Ruiter te 's-Graven- hoge. W C Smit te A'dam Souw Joe Koiig te 's-Gravenhage H Uurhanus te Gronin gen. J P de Vreede te Delft, L P M Wen- sing te R'dam, P Wlarda te DeLft. J Wij- mans te Haarlem, H S v Wijngaarden te Kampen. F G Wilson te 's-Gravenhage en C J Wustenhoff te Hilversum. Cand ex sohelk, Ingenieur; A M Basteln te R'dam H J C Boertje te Dordrecht, J Bolssens te CUnge. E F Bungê te R'dam. J A Butter te Overveen. A E F v Capelle te Eindhoven, J Elgeman te R'dam F 3 H Felix te Maastricht en H J Frings te Booholtz Cand ex electrotechn Ingenieur; J J Brood man te Delft Cand ex scheik ingenieur: M W Geer- llnes te Arnhem J de Graaff te Goede reede, W v Hartlngsveldt te 's-Gravenha ge A Kats te Klaaswaal A Kessler te Veisen F H Kemmen te Soestdljk. W v Lookeren Campagne te Zaltbommel, H 3 Lovinlt te Maasdijk. A Lubeck te R'dam, C J v Maanen te Eindhoven L E M Mud- de te R'dam Oei Han Ktong te Delft, R W Roods en G Schaefer, belden te 'e-Gra- ven.ha£e A Stikker te A'dam, W F v Vliet te S-Gravenhase mej D Wabeke te Lei- °en' J A Waterman (met lof) te Delft. A B R Weber (met lof) te 's-Gravenhage J v Wezel te Hengelo (O) en E A Wijsmul ler te Eindhoven Ingenieursex civiel Ingenieur! J C Vo gel te 's-Gravenhage Ingenieursex electrotechn. Ingenieur: B L Bakker te Loosdulnen. C L Bos te Hen gelo (O) J A Brake) en B J de Breeijen beiden te 's-Gravenhage. P Clement te Haarlem K T A Halbertsrna te Oud-Loos- arecht S G A Heilbron te 's-Gravenhage, I Keuntng te Hengelo (O), B Krediet te Enschede, J W de Fluiter (met lof) te s-Gravenhage H W F v t Groenewoudt (met lof) te R'dam. F H M Kuljper te ®"Graverihage A G Leenders te Rhoon. C J T v Leeuwen te Letdschendam, A A Loeff te R'dam L J W v Loon te Nun- •meet M Martin te Haarlem D J Meiier te '.eenwarden W H Mol) te Middelburg. M Mulders te Delft, e C de Ronde te Eindhoven. J de Roofl te Gouda D Schelj- grond te 's-Gravenhage. G J Selp te Schie dam, P C Snorn en T A Tlelens, belden te '"-Gravenhage.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2