Lacunes in militaire paraatheid Het drama van Flakkee Torino blijft verliezen ondanks Wilkes TSJIANG BROEDT PLANNEN UIT Lessen uit de watersnood IMPOSANT ABDIJSIROOP Geen tijd voor de noodklok Fiorentina achtervolgd door blessures en tegenslagen Broekman en Van der Voort breken baanrecords Voetbal voor Rampenfonds Boksers brachten f 900.- bijeen liïPft 4 DE COURANT—NIEUWS VAN DE DAG ZATERDAG 7 FEBRUARI 1953 (Van onze militaire medewerker) Dijkdoorbraken en overstromingen moeten wjj niet alleen bij storm, maar ook in ge val van oorlog verwachen. Zij zullen dan opzettelijk worden veroorzaakt met het doel ons land onverdedigbaar te ma ken en ons volk in een pa niek te brengen, die de ver dedigingskracht verlamt. Wij schreven daarover in ons artikel van 11 November 1952 „Deze uiterst gevoelige toe stand van ons land is een extra reden om bijzondere aandacht aan luoht- en territoriale ver dediging te besteden en onze bondgenoten te overtuigen van de noodzaak om ons volk extra tegemoet te komen bij de strekking van materieel. Hij vraagt tevens om een uitge breide bewakingsdienst door ter plaatse bekend en betrouwbaar personeel en vooral om een per fect voorbereide organisatie om schade van deze aard zo snel mogelijk deskundig te herstel len en te voorkomen dat haar gevolgen ons land onverdedig baar en tevens onbewoonbaar zouden maken. Deze waterstaat kundige beschermingsdienst zal over personeel en materieel moeten beschikken, over een centrale leiding en een goede waarschuwingsdienst. Boven dien zal die leiding bijzonder innig moeten samenwerken met de militaire overheid, die daar om ook bij de voorbereiding en uitvoering een vinger in de pap behoort te hebben". Ware deze waterstaatkundige verdediging in deze zin georgani seerd geweest en had zij de mate van paraatheid gehad, die de we reldsituatie nu eenmaal vereist, dan zou er waarschijnlijk minder improvisatie nodig zijn geweest en zou in vele gevallen eerder een inzicht in de toestand zijn verkre. gen en eerder hulp geboden kun. nen zijn. Want met alle waarde ring. die ieder moet hebben voor hetgeen is gepresteerd, een zeker tekort aan organisatie en een ge mis aan een georganiseerde waar- schuwings. en inlichtingendienst hebben zich in de eerste dagen diudelijk getoond. Onmisbare zeestrijd- krachten VOORAL over de toestand op een deel van Schouwen-Dui. veland heeft te lange tijd onze. kerheid geheerst; dank zij de ac tiviteit van een amateurzender konden er in de loop van 2 Fe bruari waardevolle berichten doorkomen. Zonder iets te willen afdoen aan de waardering, die bij een ieder bestaat voor het optre den van zee_, land. en luchtmacht, ■was het wel wat bevreemdend te moeten bemerken, dat het blijk baar niet mogelijk was dat parate, snelvarende, lichte zeestrijdkrach ten onzer Koninklijke Marine de geïsoleerde eilanden in een vroeg Hulp van buiten de grenzen blijft DEN HAAG. 6 Febr. Ook de hulp van buiten onze grenzen blijft imposante vormen houden. Geld, kleren, voedsel, materiaal het wordt alles in enorme hoe veelheden aangeboden. Een kort overzicht, dat echter ■bij lange na niet volledig is, moge een kleine indruk geven. België. Voor het Nederlandse consulaat te Brussel een ononder broken file van auto's en vracht wagens met ladingen, variërend van babysokjes tot splinternieuwe matrassen. In drie dagen ruim 30 ton. Op de bovenzaal draait een film over de ramp. Talloze aan biedingen om gezinnen of kinde ren op te nemen. Oostenrijk. Een Rode-Kruistrein onderweg met 20 ambulancewa gens, 10 artsen, 10 verpleegsters en technisch personeel. De (com munistische) wereldfederatie van vakbonden heeft hulp aangebo den. Zwitserland. Onze correspon dent schrijft over de hulpverle ning: „Niet te geloven. In 15 uur tijds f 650.000, plus nog tal van grote bedragen, ook van de rege ring. Vliegtuig met dekens ge start. Een telefoonactie leverde vanavond al 1.792.000 Zw. francs op". West-Duitsland. De Westfaalse mijnen 50.000 Mark, een wagon kolen en een vrachtauto met de kens. strozakken en keukengerei. Denemarken. Veertig ton tex tiel, w.o. 3600 broeken, 14.700 jas sen, 1200 dekens. Zweden. Schoolkinderen ruim den sneeuw. Opbrengst. 600 Kr. Voor Nederland. In totaal uit Zweden al 3 millioen Kr. Noorwegen. Compleet veldlaza ret voor 24 redden, tienduizenden dekens, duizenden schoenen. Vijf tig walkie-talkies. Finland. Twaalf grote ingerich te barakken voor elk 600 perso nen, benevens gezaagd hout. rond hout voor dijkreparaties en 10 ton insulite (soort celotex). Italië. Standhuur a f 1780 voor de Ned. inzending fok vee, ge- bruiksvee, pootaardappelen, zaai zaad. pluimvee en eieren op de landbouwexpositie te Verona ge schonken voor de overstromings slachtoffers. Afrika. Van de Zuidafrikaanse regering een half millioen gulden. En er is een fonds opgericht voor hulp. Uit Casablanca (Marokko) is een zending kleding onderweg. Ook in oorlogstijd drei gen dijkdoorbraken en overstromingen, dan opzettelijk veroor zaakt door de vijand om ons land onverde digbaar te maken. Zijn onze strijdkrachten daarvoor paraat? stadium vaii de ramp bezochten. Het komt ons voor, dat derge lijke zeestrijdkrachten voor de territoriale verdediging van ons gebied aan de zeezijde onmisbaar zijn en bovendien dat zij, ten minste voor een gedeelte, voort durend in een toestand van pa raatheid behoren te zijn. Nu dringt de vraag zich op of onze marine wel over voldoende van dergelijke vaartuigen be schikt en zo ja, of zij dan wel in bedryfsvaardïge staat verkeren en hun dislocatie een zodanige is dat zij bij de heersende weersomstan digheden het noodgebied konden bereiken. Onderzoek gewenst HET lijkt voorts alsof ons leger en onze mariniers niet over grote aantallen vaartuigen en amphibievoertuigen beschikken. Indien dit inderdaad het geval is, dan zal het verstandig zijn om in deze toestand spoedig verandering te brengen. Ons leger van vroe ger kende een vrijwillig land stormkorps vaartuigendienst, dat voor de vervoerstaak te water zorgde, en een korps torpedisten, dat o.m. optrad met bewapende vletten op onze waterwegen en inundaties. Beide korpsen zijn thans uit de organisatie verdwenen en de ver voersdienst te water is overgeno men door de pontonniers, dte deel uitmaken van de genietroepen. Het zou erg nuttig zijn wanneer in zoverre van de nood een deugd werd gemaakt, dat de vreselijke watersnood, die ons land trof, werd aangegrepen om te onder zoeken in hoeverre de vervoers. diensten te water in de noodom. standigheden, die ook een stra. tegische overval en een voortge zette oorlog kunnen scheppen, voldoende zijn voorbereid en ge organiseerd. Een dergelijk onder zoek zou tevens dienen uit te gaan naar de vraag, of onze ter ritoriale verdediging wel de be schikking heeft over voldoende moderne middelen als amphibie- tanks en amphibie.voertuigen om onder de eigenaardige omstandig heden van ons land te kunnen vechten en die omstandigheden zoveel mogelijk in eigen voordeel te benutten. SCHERPE HOEST maakt U doodmoe en ondermijnt Uw gestel. Help Uw geprikkelde en ontstoken luchtpijpen en zuiver Uw adem halingsorganen met de geneeskrachtige, slijm- op lossende AKKER'S -V Werelds beste hoestsiroop- NIEUWE TONGE, op Over- lakkee, waar Dinsdag door nieuwe dijkdoorbraken een kritieke situatie ontstond, is in allerijl geëvacueerd. Tal rijke hefschroefvliegtuigen uierden hierbij ingezet, zodat dikwijls drie of meer van de ze waardevolle reddersin de straten van het dorpje landden. LONDEN. 5 Febr. De wereld schaakkampioen Michael Botwin- nik heeft vandaag de kampioens titel van de Sovjet-Unie weten te behouden door te winnen van Taïmanov. De einduitslag is 3V —2\<2. Verhaal van nood, durf, dood, angst en water, water, water Postzakken dichten dijken DEN HAAG. De PTT heeft 22.000 postzakken ter beschikking gesteld voor het dichten van dij ken. De zakken zijn reeds naar Bergen oa Zoom overgebracht. (Van onze speciale verslaggever) OOLTGENSPL A AT, 6 Febr. - Er heerst rust op Flakkee. De ontzettende rust van een verdronken land! Het water, dat over tal van wakers, dro mers en slapers zegevierde en in een plotselinge uitval van woede en bezetenheid de dij ken vierendeelde, kabbelt nu vredig en voldaan over de verwoesting en ellende, die het teweeg bracht, tegen de ruïnes van Oude Tonge, Acht huizen, Stellendam, Nieuwe Tonge, Ooltgensplaat en hoe de eertijds bloeiende gemeen ten ook heten. Het vee. de stamboekkoeien uit Melissant. de ontelbare kippen van Oude Tonge, de ruige paarden van Merkingen en de volgevreten var kens uit Middelharnis. wordt door de zachte stroom bij elkaar ge veegd en reeds stijgt uit zijn mid den een verpestende stank op. Op het kerkhof van Melissant staan 16 kisten, grote en kleine door elkaar. Vijf mannen zijn ver woed aan het graven en een gees telijke spreekt geluidloos een ge bed. Ginds, ver over de Middendijker, patrouilleren twee soldaten. Hun silhouetten verdwijnen soms als een tractor, een dragline of een jeep passeert. Plots kraakt een ge weerschot en verbreekt de tast bare stilte van het rimpelende water. Een plunderaar wordt opge bracht! En al heerst'er in Ooltgensplaat een rumoerige bedrijvigheid In de verbrokkelde haven, al schreeuwt Kerels zijn de mannen van de Nederlandse vloot, de luchtmacht en landstrijdkrachten, de Ameri kanen, de Fransen, de Engelsen, kortom allendie in de afgelopen dagen en ook nu nog slechts door één gedachte bezield waren. Redden wat er te redden valt". Hard konden zij zijn, doch alleen waar de noodzaak het gebood. Want ook met tere zorg waren zij vervuld, waar het ging om het leven van een klein blond kindje. men door elkaar heen, al toeteren de vertrekkende en aankomende boten om het hardst, al dreunen de zware vrachtauto's via ijzeren golfplaten de kade op toch kan deze cacophonie van geluiden de grote stilte, die over Flakkee is gevallen, niet verbreken. Als de nacht over Flakkee valt. priemen paars-blauwe schijn wer- perlichten diagonalen en recht hoeken boven het eiland. Spook achtig vlammen vuren van door de commandotroepen verzameld drijfhout op en de dodelijk ver moeide mannen keren de rug naar de warmte en draaien een siga retje. Een paar van hen staan ts bibberen in hun lange onderbroe ken en proberen met gestrekte ar men de doornatte bovenkleding te drogen. Hard nit noodzaak Ja. die commandotroepen! Dui vels zijn het. Moedige, onver schrokken duivels, die nergens voor terugdeinzen. Het zijn deze mannen met de groene baretten, die er op af gaan. een onwillige boerenvrouw voor haar eigen veiligheid vastgrijpen en uit net zolderraam van haar boerderij, die op instorten staat, sleuren. Het moet. Sentimentaliteiten zijn hun vreemd. De vrouw krabt en bijt, Zij kan haar bezit en verdronken vee in de stallen niet in de steek laten, Tot zij uitgeput en wezen loos voor zich uit starend in de duck blijft zitten. Onderweg pikken de soldaten nog een jongetje van acht jaar op die staande op een paar balken de kop van zijn pony omhoog houdt. „Het is toch mijn beessie", zegt het jongetje, dat zijn vader en moeder zag wegdrijven. Het „bees sie" en het jochie komen in de boot. Sentimentaliteit is hun vreemd of niet? Een jonge blonde kerel van 2U Jaar slaat plots wartaal uit en wil het vuur inlopen. De dagen van intense spanning en het wegbijten van elk gevoel zijn hem te machtig geworden. Vier paar handen grijpen de soldaat. Een tik op het achterhoofd en bewuste loos wordt de jongen op een draagbaar weggedragen. „Laat hem maar slapen", zegt de com mandant en gooit twee molton dekens over hem heen. De hardheid, die de commando troepen kenmerkt, is die der har de noodzaak. Bravo, elitetroepen! In tien minnten.... Met een rubberboot bereiken we s avonds laat Nieuwe Tonge. Bur gemeester Van Reynders, een man van even in de 30, is op de dijk. die het dorpje in tweeën deelt, bedrijvig bezig. En hij vertelt, hoe op de doorbraaknacht 2000 mensen op een kilometer smalle dijk wa ren samengedrongen. „Het water stond aan weerszijden te duwen. Er was zelfs geen tijd om de nood klok te luiden en alleen in Bad Noord zijn de mensen gewekt door de sirene. De buiten, en binnen dijken waren in de nacht van Zaterdag op Zondag om vijf uur bezweken en in tien minuten stond het dorp anderhalve meter onder water. Een ontzettende dei ning en de huizen werden weg geslagen. Het vee verdronkIk en al de mensen in Zeeland zijn enthousiast over het werk der helicopters en ducks. Van paniek is geen sprake geweest". Door de nacht ruist de rubber boot verder naar Oude Tonge, het stadje waar diepe rouw heerst om de 300 doden. De elementen verwoestten in een paar minuten alles wat op hun weg kwam en mens en dier verdronken. Tinus de Hoogh heeft het drama voor zijn ogen zien gebeuren. Ter wijl hij met zijn handen, waarover tot de ellebogen handschoenen zit ten. koeiencadavers met haken aan de wal trekt voor het vervoer naar de destructiebedrijven, ver telt hij zijn verhaal. ,.Ik stond op de Battenoordse dijk. gekromd tegen storm en regen en zag hoe mijn buurvrouw Tanes met fiets en al in een sloot terechtkwam. Verdronken. Bettie Prooij en Mies Vreeswijk, meisjes van 17 en 18 jaar, gleden door een rukwind van de keien. Verdron ken. Het meisje Rijdevaart, dat uit Canada 14 dagen vacantie in haar geboorteplaats kwam door brengen, verdronk. De familie Van Hoogstraten, man vrouw en vier kinderen hingen aan de dakrand van hun huis, hier beneden aan dê dijk. Een half uur. Een uur Toen lieten zij een voor een los en verdronken. De familie Slinger. Wèg. En zo kan ik nog wel een half uur doorgaan. Maar Ik blijf!", zegt De Hoogh met nadruk. „Ons eiland moet weer bovenkomen ..Het water zakt en met hulp van buiten af zullen wij het wel weer klaarspelen." Het is bijna licht geworden, als we Ooltgensplaat weer bereiken en aan boord stappen van een Harderwijker botter. De Harder wijkers roodbonte zakdoekjes om de hals geknoopt hebben baardstoppels van een hele week Op hel eerste sein zijn zij ver trokken en het reddingswerk, dat deze vissers verzetten, is niet ge ring geweest. De laatste evaeué's zijn uit Flak kee vertrokken, maar zij komen terug. Dat staat vast. Want de grond, waar zij de honderden doden achterlieten, zal straks weer de vruchten des velds dragen. Daarvoor staat heel Nederland, staat de wereld borg. TRAGISCH EINDE VAN CAGLIARTS MASSEUR van het veld moest worden ge dragen, leek het niet best voor de door André Roosenburg HER WIJL de meeste deelnemende clubs aan de Italiaanse voetbalcompetitie een onderlinge afslachting houden gaat Inter rustig door met kleine overwinningen haar voor sprong steeds meer te vergroten. Ditmaal moest Atalanta er in eigen huis aan geloven en ook deze keer was het weer een echte Inter-overwinning, welke eerst 20 minuten voor het einde met de enige goal van de wedstrijd werd ver kregen. De Hongaar Nijers was weer eens de maker van dit doelpunt. En toch is het als „Ei van Colum bus" gesigneerde systeem heel eenvoudig. De Franse tennisspe lers noemen het „la tactique du crocodile" en het bestaat uit niets anders als het vormen van een muur, waardoor de tegenpartij ge legenheid gegeven wordt haar eigen spel te spelen tot aan.... het strafschopgebied van Inter. Daar staan dan mannetjesputters als o.a. de nationale spil G.ovan- nini om de aanstormende voor- waartsen een halt toe te roepen. Is de tegenpartij het stormlopen moe, dan is een bliksemsnelle uit val voldoende om een doelpunt te forceren en de punten te be halen. Inter met haar 34 punten uit 19 ontmoetingen en de doelcijfers 3510 is nog steeds ongeslagen en heeft nu het uit 1931/32 da terende record van Bologna ge ëvenaard. Bologna verloor haar 20e wedstrijd toen in Rome tegen Lazio, doch in Milaan tegen To rino zal Inter het wel redden en daarna een nieuw record vesti gen. Overigens is "het record van ongeslagen zijn in een per:ode gedurende het seizoen nog steeds in handen van Milan, dat in het jaar 1950/51 ;n 24 achtereenvol gende wedstrijden, de 13e t/m de 36e. haar tegenstanders wist te bedwingen. Ditzelfde Milan bezet nu wee1; de 2e plaats, met 8 punten achter stand, door een ruime 50 zege op het nu geheel onderaan ben gelende Palermo Gunnar Nordahl bleek er weer goed zin in te heb ben en scoorde een drietal prach tige doelpunten, waarmee hij zich tevens naast John Hansen aan de top van de 1 ijst. van Italiaanse goalgetters plaatste. Kampioen Juventus bereidt zijn supporters de laatste tüd keer op keer teleurstell'ngen. Voor de 2e maal dit seizoen werd tegen Bo logna gespeeld en wederom werd verloren. Na een half uur spelen icoorde Mike de enige goal. Mede door een nederlaag van Roma kon de 3e plaats behouden blliven. doe'-1 da hoofd stedelingen welke met Bnloena de 4e en 5e plaats delen, staan HecMs 2 nun- ten op het grote Juventus achter Pechvogel Fiorentina Het elftal van ingegipste en zieke spelers is compleet met re serves en al, Fiorentina. toch al steeds door spelerspech achter volgd. heeft wederom 3 spelers op de ziekenlijst moeten plaatsen, waardoor een compleet elftal met reserves uitsluitend van gebles- see-den samengesteld kan wor den. Het begon Woensdag al toen rechtsbuiten Lucentini een ba! hard tegen het hoofd kreeg en met een verlamde arm en sterk ge zwollen tong in het ziekenhuis n.oest worden opgenomen. Tegen Roma kreeg Beltrandi zo'n opdof fer. dat hij naar de ort'nopaed Sche kliniek werd vervoerd en voorlo pig gedurende 3 weken een been het gips heeft en dus de eerste maanden niet kan spelen. Dit gebeurde kort na rust toen Fio rentina door een prachtig doel punt van deze speler met 1—0 de leiding had. Met 10 man spelend wist de thuisclub zelfs de voor sprong te vergroten via Marlani die een pass van de Zweed Ekner (de beste speler van het veld) feilloos inschoot T""n echter ever later linksbu ten Prini, na een botsing met de Roma-doelman. met een lichte hersenschudding Florentijnen Een vastberaden verdediging wist echter van geen wijken, zodat een verdiende, doch duur betaalde, overwinning werd behaald. Nederlaag ondanks Faas Torino, d tmaal weer met Faas Wilkes in de gelederen, moest voor de tweede maal in veertien dagen een nederlaag slikken. Vol komen volgens de regelen der kunst scoorde Udinese drie gave doelpunten, waar de gastheren niets tegenover wisten te zetten. De men scusoperatie, welke Faas heeft ondergaan, heeft geen af breuk aan zijn spel gedaan en hij behoorde met de Duitser Buhtz (welke al enige maanden voor Torino uitkomt en niet tegen Sampdoria zijn debuut maakte zoals de Sportkroniek van 26 Ja nuari '53 foutief vermeldde) tot de besten van zijn elftal. Tragisch ongeval Alle wedstrijden werden de af gelopen voetbal-Zondag geduren de 1 minuut onderbroken ter na gedachtenis aan enige veronge lukte sportslieden. De masseur van het Sardini- aanse Cagliari, een bekende le klasse scheidsrechter en een trcin- conunissaris kwamen om het le ven toen een vliegtuig, dat de verbinding tussen Sardinië en het vasteland onderhoudt, neerstortte en alle 19 inzittenden om het ven kwamen. Vooral voor de genoemde 'mas seur was het een zeer tragisch einde, daar hij eerst samen m^t het elftal zou meevliegen, doch ziin plaats afstond voor een spoedgeval. Dit toestel kwam pned aan dorh het volgende In deze liindienst. waarin ook bii had plaatsgenomen, verongelukte. Internationale wedstrijden in Tonsberg TONSBERG, 5 Febr. Op de tweede avond van de internatio nale wedstrijden te Tonsberg was het droog weer, maar een zeer koude wind blies over de baan Dat de Nederlandse rijders zich in prima vorm bevonden bleek wel uit het feit, dat Kees Broek man het baanrecord over de 5000 meter, dat met 8 min. 24 sec. op naam stond van Hjalmar Andersen en het vorige seizoen onder heel wat betere omstandigheden werd gemaakt, met vele seconden ver beterde en dat Wim van der Voort het baanrecord op de 1500 meter, dat in het bezit was van Roald Aas, beneden de 2 min. 20 sec bracht. Van de vier afstanden bezetten de Nederlanders driemaal de eer ste plaats en tweemaal de tweede. Dat niettemin Finn Hodt eerste werd in het algemeen klassement dankte de Noor aan zijn sterke 500 meter. welke hij op de eerste avond in 43 sec. reed. waarmee hij bijna drie seconden voorsprong verkreeg op Kees Broekman, een achterstand welke zonder de 10.000 meter niet voor onze landgenoot: viel in te halen. De uitslagen luiden: 1500 m: 1. Wim van der Voort (Ned.) 2.19.8 (nieuw baanrecord) 2. Finn Hodt (Noorw.) 2.21 1, 3 Kees Broekman (Ned.) 2.21.6. 4 Odd Pedersen (Noorw.) 2.23.8. 5 Noorse schaatsliefhebbers schonken gnl SANDEFJORD. 6 Febr. Vrijdag avond kwam uit Sandefjord het be richt binnen, dat een groot aantal toe schouwers in dit Noorse havenstadje naar de ijsbaan was gekomen om demonstraties van Kees Broekman Anton Huiskes op de 5000 meter van Pajor en Wim van der Voort op de 5000 meter bij te wonen. De opbrengst, 8000 kronen, prachtige recette voor dit kleine stadje, ging geheel naar het hulpfonds voor Nederland. Plus bijna duiz.end dekens cn een groot aantal rubber laarzen, welke de inwoners van Sande fjord ln 24 uur tijds hadden bijeen gebracht. EINDHOVEN. In Reusel (N.-Br.) is een echtpaar aange houden. dat voorgaf gelden in te zamelen voor d? noodgebieden en het opgehaalde geld ten eigen bate aanwendde. Leif Dyngeland (Noorw.) 2.24.0. 6. Rolf Svendsen (Noorw.) 2.25.8. 7. Pat McNamara (VS) en Kornel Pajor (Zweden) 2.26.4, 9. Hugne Pettersen (Nrw.) 2.26.5. 10. Yng- var Karlsen (Noorw.) 2.27.9, 11 Anton Huiskes (Ned.) 2.28.0. 5000 m: 1. Kees Broekman 8.21.3 (nieuw baanrecord), 2. Anton Huiskes 8.29.1. 3. Finn Hodt 8 33.7. 4, Wim van der Voort 8.34.8, 5 Yngvar Karlsen 8.39.8, 6. Hugne Pettersen 8.41.7, 7. Pat McNamara 8.44.5, 8. Odd Pedersen 8.45.1. Het eindklassement luidt: 1. Finn Hodt (Noorw.) 193.720 pnt.. 2. Kees Broekman (Ned.) 194.607 pnt.. 3. Anton Huiskes (Ned.) 197.310 pnt.. 4. Wim van der Voort (Ned.) 198.330 pnt., 5 Pat McNamara (VS) 198.367 pnt. DEN HAAG. 5 Febr. Ten ba te van het Nationale Rampenfonds zijn de volgende voetbalwedstrij den vastgesteld: Zaterdag 7 Fe bruari Schiedam: SVV—Hermes DVS; Zondag 15 Februari te Til burg: Willem II—PSV; Dinsdag 17 Februari op VUC-terrein te Den Haag dichtwedstrijd): Haags elf talRotterdams elftal. (Van een boksmedewerker) AMSTERDAM. 5 Febr. Gis teravond werd in de grote zaal van Kras een boksavond gehouden ten bate van het Nationaal Rampen fonds. Alvorens de wedstrijden begonnen richtte de heer M. S. van der Braak, voorzitter van de Ned. Boks Bond. zich tot het pu bliek met de mededeling, dat het hoofdbestuur, in spoedvergadering bijeen, besloten had f 1500 voor het Rampenfonds beschikbaar te stellen. De recette van de avond beliep ongeveer f 900. Alle boksers, ook de profs Harry Bos en Charly Anglee, die een demonstratiepartij boksten, boden hun medewerking spontaan aan. Zesdaag6e in Gent GENT. 5 Febr. De eindstand van de Gentse Zesdaagse luidt: 1 Bruneel- Ryckaert (Belg.) 379 pnt„ 2. Strom- Arnold (Austr.) 254 pnt. Op een ronde: 3 SchultePeters (Ned.) 128 pnt. Op twee ronden: 4. Ockers-Van Steenber gen (Belg.) 19 pnt. Alle overige kop pels hadden vier of meer ronden ach terstand. Zesdaagse in Hannover HANNOVER. 6 Febr. De eind stand van de Zesdaagse te Hannover luidt 1. Plattner-Preiskeit (Zwits - Duitsl.) 569 pnt., 2. Van Vliet-Acou (Ned.-Belg.) 354 pnt Op een ronde: 3. Knocke-Van Bueren (Duitsl.-Zwits.), 383 pnt.. 4. Depauw-Glorieux (Belg.), Mc, r 1 HET FIJNE SAKSISCHE IEVERWORSTJE VIEESWARENFABRIEK J.MEESTER N V. - WI/HE TAIPEH (Formosa, 6 Febr. Nu Eisenhower aan Tsjiang Kai- siek de vrije hand heeft ;egeven, beramen de Chinese nationalisti sche leiders plannen om acties op het Chinese vasteland tegen de communisten te ondernemen. Al moeten deze in de eerstko mende maanden tot kleine aan vallen beperkt blijven, op den duur hopen oe nationalisten door medewerking van de VS. tot gro tere ondernemingen in staat te zijn Men houdt rekening met de mogelijkheid, dat Tsjiang's lucht macht versterkt zal worden met Amerikaanse .vliegtuigen van het nieuwste type Tijdens een bezoek van de Amerikaanse eeneraal- majoor Olmsted aan Taipeh vroeg een Chinese verslaggever hem .Krijgen we straaljagers?" „Ik heb er geen in miir. zak. maar het kan best zijn. dat er een paar ko- "w»n" antwoordde de generaal. Ter zelfder tiid houdt men zich in Washington bezig met de vraag wat Eisenhower in de naaste toe komst zal doen om te pogen, het Koreaanse conflict zo spoedig mo gelijk te beëindigen. Volgens Dewey Short, de republi keinse voorzitter van de parle mentscommissie voor de strijd krachten. overweegt Eisenhower een volledige blokkade van de Chinese kust. Admiraal Radford. opperbevel hebber van de marinestrijdkrach ten in de Stille Oceaan, is een voorstander van dit plan- Hji is thans voor besorekineen in Wash- ;ngton. en Short meent, dat de president ..naar hem luistert". Volgens Radford bestaat er slecbts geringe kans op oorlo? met de Soviet-Unie. indien er een blok kade zou worden ingesteld." Een plan voor zulk een blok kade Is ingediend door de senator Knowland- „Zolang China niet af ziet van zijn agressie in Korea, •■nokten wii verhinderen dat er over zpp materialen naar rood "■hipp worden vervoerd", aldus Kno»'land Ook heeft hij voorgesteld, de -j'Dlomatieke betrekkingen met Rusland te verbreken, al? Moskou niet onmiddellijk zijn steun aan de Koreaanse communisten staakt.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4