Wereldkampioen Bergmann komt in Aalten ZATERDAG 7 FEBRUARI 1953. Tafeltennis VOORST Biljarten. De Voorster biljartclub heeft de vol gende wedstrijden gespeeld: Bierhuis 1Voorst 1 46. C. Terink (70)—H. Teunissen (115) 60115; H. Jebbink (53)A. J. Brug- gink (75) 5843; P. Pappersen (43) W. Waanders (701 3870; H. Ikkïnk (40)—G. H. Dekker (61) 40—37; A. Pap persen (38)—W. Bruggink (52) 31—52. Berkelbrug 3Voorst 2 28. J. Haverman (77)-H. J. Bruggink (63) 7745; W. Kemperman (73)H. Hen- driksen (56) 5456; D. v. Walsum (60) A. Wunderink (53) 5853; A. Groten (59)—J. v. Gelder (45) 49—45; H. Ver- bunt (45)W. Wiiteveen (38) 2238. Voorst 2De Pauw#4 46. H. J. Bruggink (63)B. Baanders (79) 29—79; H. Hendriksen (56)—W. Nieu- wenhuis (45) 56—37; A. Wunderink (53) L. v. D«k (69) 44—69; J. v. Gelder (45)—C. v. d. Kraats (65) 45—15; W. Witteveen (38)—R. Noordhof (45) 36-45 BOLH en BOG. In hotel De Twee Schimmels hielden de BOLH en BOG een gecombineerde vergadering. Er werden verschillende huishoudelijke zaken besproken. Uit de bundel v. d. Volkshogeschool werd een aantal liederen gezongen. De heer M. Knoop uit Deventer sprak over „Spanningen in het hedendaagse leven op het platteland". Een van de voornaamste punten in de opvoeding is de Arbeid. Slapheid is in vele gevallen een gevolg van werkloosheid. Daarnaast noemde hij vrijheid en zekerheid als levensmogelijkheden. Tussen deze moet staan het geloof. Omdat hij speciaal voor jonge mensen sprak, behandelde hij het huwelijk en vele sexuele pro blemen, die zich voordoen. Naast dit onderwerp, behandelde hij de vrije tijdsbesteding in het gezin en in ver enigingsverband. De jonge boeren en boerinnen kun nen veel doen, om de cultuur van het platteland levendig te houden. Wat kunnen b.v. de jongeren niet doen, om het peil waarop feesten en bruiloften staan, te verhogen. Laat men zich be zinnen op de gedachte „Eerbied voor anderen" en naastenliefde betrachten. De voorzitster v. d. BOLH bracht spr. dank voor zijn rede. In de pauze werd een collecte gehouden, waarbij spr. zijn honorarium voegde, zodat een bedrag van f 80 werd verkregen voor de getroffen gebieden. KLARENBEEK Jaarvergadering Veefonds „Klarenbeek en omstreken". Dezer dagen werd de jaarvergadering gehouden van het veefonds „Klarenbeek en omstreken" onder voorzitterschap van de heer H. van Asselt. Uit het jaarverslag bleek, dat de ver eniging momenteel 118 leden telt met een verzekerd kapitaal van ri f 200.000. Er werden in het afgelopen jaar zes sch..degevallen uitgekeerd. Er was een batig saldo van 1955,45 Het fonds heeft con gunstig jaar gehad, zodat 1 hef fing ruim voldoende was. De aftredende bestuursleden W. Kleverwal en A. His- sink werden herkozen. Benoemd. Met ingang van 21 Maart a.s. is de heer J. Nijenhuis, onderwijzer aan de ••R.K. school alhier in gelijke functie be noemd te Herveld (Bet.). Het kerkkoor verliest hierdoor zijn directeur. Het zal moeilijk zijn om een gelijkwaardige kracht in deze functie terug te vinden. Bazar uitgesteld. De bazar, die door de stichting Paro chiehuis op touw is gezet, is in verband met de Nationale Kamp uitgesteld tot de tweede Zondag na Pasen. Voor het Rampenfonds. Voor de inzameling voor de noodgc- bieüen is tot Woensdag jl. te Klarenbeek bijeengebracht een bearag van f 45U0. Aan kleding e.d. is ook heel wat bijeen gebracht en nog steeds komen bedragen binnen. EERBEEK Gelderse Maatschappij van Landbouw. Voor de leden van de afdeling Eer beek der Geld. Mij. van Landbouw, heeft de heer J. Vink, werkzaam op het bureau van de Geld. Mij. van Landb. te Arnhem, in café De Bok te Hall een lezing gehouden over Canada, ver duidelijkt cioor een film. Op boelende wijze gaf spr. zijn reisindrukken over dit land. Tydens zijn verblijf in Cana da had de heer Vink 220 Hollandse ge zinnen bezocht en deze gezin voor ge zin ontleed om gegevens te verzamelen voor advies voor eventuele emigranten. Hij was tot de conclusie gekomen dat van deze 22ü gezinnen 90 pet. was ge slaagd, de 10 pet. die niet geslaagd wa ren noemde spr. mislukte emigranten. Zij hebben dit in hoofdzaak aan zich zeif te wijten, aldus spreker. Emigratie is een boerenvak, maar een moeilijk vak. Er is een grondige voor bereiding nodig, durf en initiatief, ook in het gezin moet overeenstemming zijn. Boerderijen zyn er genoeg te koop; 60 pet. van de gedemooiliseerde Cana dezen zijn niet naar de boerderijen te rug gegaan maar gaven de voorkeur aan het stadsleven; voordat men een boer derij overneemt moet men de kat eerst uit de boom kijken, de economische be drijfsvoering moet men eerst goed onder de knie heoben, er gaan minstens twee jaren overheen. Bij het emigreren moet opgegeven worden by wat voor kerkgenootschap men is aangesloten de kerk aldaar is niet alleen een geestelijke instelling maar ook een sociale instelling, zij geeft veel morele steun. Nadat de heer Vink twee films had gedraaid over dit land, kregen de aan wezigen gelegenheid om met hem van gedachten te wisselen. De voorzitter, de heer J. M Wensink, bracht aan het slot de heer Vink harte lijk dank voor de leerrijke avond. D 5 R E N Aanrijding. Vrijdagmiddag kwamen op het kruis punt van de Tellegenlaan, de Wilhel- minaweg en de Druckerlaan een perso nenauto, bestuurd door P. uit Dieren en een vrachtauto, bestuurd door de vis handelaar H. uit Laag-Soeren met el kaar in aanrijding. De personenauto, die voorrang wilde verlenen, schoot dooi de gladheid van de weg door en raakte de vrachtauto aan de voorzijde. Beide voertuigen liepen vry ernstige materiële schade op. Enkel gebroken. De wielrijder L. kwam in de Van Limburg Stirumstraat door de gladheid gistermiddag te vallen. Dokter Prakken, die de eerste hulp verleende, consta teerde een gebroken enkel en liet L. voor verdere verpleging naar het zie kenhuis overbrengen. Voor de noodgebieden. In de gemeente Rheden is tot nu toe f 45.248.39 bijeengebracht voor de nood gebieden. Dit bedrag is de opbrengst van de collecte die in de afgelopen dagen door de federatie van vrouwenvereni gingen in de gemeente is gehouden, als mede andere bijdragen. De industrieën zijn met het overwerk in volle gang, waardoor het totaal bedrag nog aan zienlijk zal stijgen. Ook blijven de stor tingen bij de gemeente-ontvanger nog steeds doorgaan. Persoonlijke kampioenschappen biljarten. Voor het persoonlijk kampioenschap van het biljart-district Dieren en Om streken werden de laatste partijen ge speeld. In klasse I werd J. v. Remmen ,,'t Anker" kampioen. De uitslagen waren: A. SmuldersA. Wilbrink 200147 B. TeunissenG. Kerseboom 20065 A. WilbrinkJ. v. Remmen 119200 Hoogste serie 37 J. v. Remmen. Hoogste partij gemiddelde 10.52 A. Smulders en B. Teunissen. RHEDEN Burgerlijke Stand. Geboren: d. van F. Gevende Woo, Dieren; d. van W. Th. Peelenvan der Velden, Velp; z. van P. F. Speklevan den Berg, Velp; d. van F. Heikamp Hilverdink, de Steeg; z. van C. Bierhof Huizinga, Dieren; z. van J. van Zo merenJansen, Velp; d. van F. C. P. VerheesVeekens, Velp; d. van H. van Tent Beckingvan Dijken, Dieren; z. van B. BosmanReusink, Laag- Soeren; d. van J. WiggersOnstein, Rheden; d. van W. Teunissenvan Amersfoort, Rheden; d. van P. Pauwels Reinders, Dieren; z. van Th. Postma Hortensius, Velp. Ondertrouwd: Joh. G. W. Harmsen, Zutphen en Joh. J. Buunk, Dieren; Th. H. Berends, Arnhem en Joh. F. Burgers, Velp; W. Wijers, Arnhem en E. Chr. Matser, Velp; G. J. Wischmann en G. Joh. Wissink, beiden Velp. Gehuwd: Joh. W. Detxnar, Brummen en G. E. C. van Veenendaal, Velp; C. Rijksen, Arnhem en G. M. Bod, Velp; W. M. van Roekei en E. van Heems, beiden Velp; H. Joh. van Benthem en Joh. Abbenhuis, beiden Velp; J. M. Arts, Brunssum en G. W. Arts, Velp; J. Hugens, Rotterdam en N. Koenders, Velp; F. M. Molenaar en A. W. M. Onstenk, beiden Rheden. Overleden: G. A. Nales 87 j., ongeh., De Steeg; W. C. Hageman 69 j., geh. met A. Overkamp, Velp, won. te Dieren; J. C. Peters 81 j., geh. gew. met Joh. C. Wissink, Velp; Joh. H. Hurrelbrlnck 74 j., won. Rheden, overl. te Apeldoorn; C. Mekking 19 j., ongeh. Velp; M. Groo- ten 72 j., ongeh., Velp; B. Gerritsen 57 j., geh. met H. van Schooten, Velp, overl. te Arnhem; E. A. Klein Kranen- barg 82 j., geh. gew. met W. Rouwen- horst, Laag-Soeren; B. Teering 71 j., ongeh., Rheden; N. A. Koolhaalder 74 j., geh. gew. met Joh. M. Kuiler, Velp; G. J. W. Zweers 59 j., geh. met Th. He{j- ser, Velp; G. Wijlhuizen 67 j., ongeh., Velp, SPANKEREN Ouderavond openbare lagere school. De o. 1. school te Spankeren hield haar jaarlijkse ouderavond. Het hoofd der school, de heer M. D. Koerselman, heette de aanwezige ouders hartelijk welkom. Een ogenblik stilte werd in acht genomen om in gedachten te ver toeven bij hen dae zo moeten lijden bij de ramp in West-Nederland. Dr. Van Willigen, d>e schoolarts, hield een voor dracht over de opvoeding van het groei ende kind en over de ziekten, waaraan dit kind bloot staat. Hij liet duidelijk uitkomen, dat de moderne geneeswijze zich meer richt naar de geestelijke ge steldheid van de mens. De oorzaak van veel lichamelijke kwalen moet gezocht worden in geestelijke afwijkingen (rem mingen) bij het kind en de volwassenen. De remmingen bij het kind komen dik wijls voor door onverstandige opvoeding door de ouders. Hij gaf 3 punten (3 „R's"), waaraan de ouders zich moeten houden ten opzichte van de opvoeding, nl. Regelmaat, Rust en Reinheid. Voedt men zijn kinderen op naar deze drie waarheden, dan zal het kind daar wèl bij varen- Verder behandelde ör. v. Willigen nog in 't algemeen de voeding en liet hierbij uitkomen, dat kinderen veel eiwitten (melk, kaas, eieren, vlees, vis, bonen, Vorden heeft ook plannen voor adoptie De raad van Vorden, die Vrijdagmor gen in een spoedeisende vergadering bij eenkwam, nam ter nagedachtenis van de slachtoffers van de watersnood een halve minuut stilte in acht. Burgemeester Van Arkel gaf vervol gens een kort verslag van hetgeen in de gemeente is gedaan in verband met de hulpverlening. B. en W. waren van mening dat de gemeente ook zelf een offer diende te brengen. Een bedrag van f 1000 werd zoals reeds in ons blad van gisteren ge meld, uitgetrokken. De heer Norde bepleitte het adopte ren van een kleine gemeente. In een brief van het ministerie van Binnen landse Zaken werd echter geadviseerd hiermede nog te wachten omdat de con sequenties nog niet zijn te overzien. Omtrent de adoptie zal advies worden gevraagd aan de Ver. van Ned. Gemeen ten. Het voorstel van de heer Koerselman om de presentiegelden van deze verga dering te bestemmen voor het Nat. Rampenfonds werd aanvaard. Wethouder Emsbroek bracht in her innering dat het de eerste maal was dat de raad in het jaar 1953 vergaderde. In verband hiermede bood hy de burge meester en de raadsleden zijn beste wensen aan. Burgemeester herbenoemd. Vervolgens complimenteerde de wet houder de burgemeester met diens her benoeming. Hij hoopte dat de heer Van Arkel in staat zou zijn om in de ko mende zes jaren nog meer te doen dan in de afgelopen ambtsperiode het geval was. Spr. noemde de verbetering van wegen, zowel in de kom als in de buurt schappen, de brandweer en de woning bouw. Spr. legde de nadruk op de samen werking die noodzakelijk is om met ver trouwen de toekomst tegemoet tc kun nen gaan. Straks komt er een nieuwe raad. Enkele leden zullen zich terug trekken. Er zullen andere gezichten in de raad komen. Spr. hoopte dat de bur gemeester 6traks omringd zal zijn door goedwillende mensen, Spr. memoreerde dat de vertrekkende burgemeester ln een naburige gemeente, wie dank werd gebracht voor hetgeen h\j had gedaan, er onmiddellijk op wees, dat dit een ge volg was van de samenwerking en het vertrouwen van de gemeenteraad. De wethouder hoopte dat de nieuwe ge meenteraad de burgemeester vertrou- De afd. Oost Gelderland van de NTTB heeft redenen tot juichen. Het actieve bestuur is er in geslaagd nie mand minder dan de viervoudige wereldkampioen Richard Bergmann te contracteren voor een demonstratie wedstrijd, bestaande uit een best of five, tegen de achtvoudige Nederlandse kampioen Cor du Buy te Amsterdam. Deze wedstrijd zal gehouden worden erwten, ook noten) nodig hebben, méér in verhouding dan volwassen mensen. In verband met de voorziening van de nodige vitaminen achtte hij zeer nuttig levertraan (vit. A en D), appels (vit. B), rozenbottel en sinaasappels (vit. C). zon, dus buitenlucht (vit. D.). Ook werd door hem meegedeeld dat in de gemeente Rheden ongeveer 38% der kinderen in lichte graad „struma" had. Daarom is aan de bakkers de verplichting opgelegd om jodiumhou- dend zout bij 't bakken te gebruiken. Wat de tuberculose betreft, behoeven de ouders zich niet ongerust te maken als hun kind positief reageert op de reactie van PIsquet (3 krabjes). Dit kan veelal wijzen op grote resistentie (af weer) tegen de gevreesde ziekte. Vele vragen werden daarna door dr. Van Willigen op vlotte wijze beant woord. Het was een zeer leerzame rede en dr. v. Willigen werd dan ook harte lijk dank gebracht. In de onder-commissie werden geko zen mevr. Westhofv. Ommen, de heren Haverman, Harmsen en Jacobs. Plan nen zullen uitgewerkt worden om op 16 October as. het 70-jarig bestaan van de school te herdenken. Een adres zal aan B. en W. van de gemeente Rheden worden gezonden om te wijzen op de ge vaarlijke spooroverweg aan de Overweg. Het was al laat toen de voorzitter, de heer T. J. Burgers de aangename ouder avond sloot. ST EENDEREN Burgerlijke Stand. Geboren; d. van W. J. M. Jansen Vermeulen; d. van Th. B. J. Janssen Kempers. Gehuwd: K. Gerritsen, Brummen en G. Eeltink, Steenderen. Overleden: J. F. Seslnk, 76 jr.; A. Schoppers, wed. van H. Susebeek, 93 jr. HUMMELO EN KEPPEL Vereniging voor bedrijfsvoorlichting. De vereniging voor bedrijfsvoorlich ting in de landbouw „Hummelo en Keppel" hield Donderdagavond in „De Zwaan" te Koog-Keppel een ledenver gadering onder voorzitterschap van de heer D. G. Westerveld. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter met enkele woorden aan de' grote ramp die ons land getroffen heeft. Het ledental was met acht toegeno men en bedraagt thans 173. Het verslag getuigde verder van het rustige, doch actieve werken der vereniging. De uitgaven hadden de ontvangsten met f 60 overtroffen, zodat het saldo iets was verminderd. Do assistent, de heer Reeslrak, gaf een uitgebreid verslag over de werkzaam heden in 1952, dat aan alle leden zal worden' toegezonden. De voorzitter dankte zowel de heer Hendriksen, de penningmeester, als de heer Reeslnk voor hetgeen zij in het belang dei- vereniging hebben gedaan. De 'heer D. G. Westerveld werd als voorzitter herkozen. Inplaats van de heren J. G. Kets en J. A. Veenderink, die niet herkiesbaar waren, werden tot bestuursleden benoemd de heren G. Rosier, Eldrik en A. Gen-etsen, Drempt. Op voorstel van het bestuur werd be sloten de contributie-regeling ongewij zigd te laten. De regeling van de a.s. zomer te hou den excursie werd aan het bestuur overgelaten. De voorzitter richtte woorden van dank tot de afgetreden bestuursleden. De heer C. F. Reesink te Brummen sprak over „Ervaringen op eigen bedrijf" en „De Nederlandse landbouw ten op zichte van het buitenland." wen en samenwerking zal schenken. Dit moet natuurlijk van weerskanten komen en zal alleen mogelijk zijn met goedwil lende mensen. Spr. wenst ten slotte de burgemeester in zijn nieuwe ambts periode Gods beste zegen toe. Dit ernstige woord dat door de raad met aandacht werd beluisterd, was voor de voorzitter aanleiding om de heer Emsbroek zyn dank te betuigen. Het was niet spr.'s bedoeling geweest de herbenoeming in deze vergadering aan de orde te stellen. Nu deze toch ter sprake is gekomen, zei spr. hierover ver heugd te zijn, omdat de gemeente Vor den hem na aan het hart ligt. Om zijn ambt goed te kunnen vervullen heeft spr. de steun en net vertrouwen nodig van de wethouders, de gemeenteraad, de gemeentesecretarie, de architect, het secretariepersoneel en al het overige ge- meentepersoneel. Spr. meende hierop te kunnen reke nen. Er kan wel eens wat zijn, doch dit moet men niet te zwaar aanrekenen en mag niet te kort doen aan de goede wil tot samenwerking. Spr. stelde er steeds een eer in de gemeente Vorden vooruit te helpen. Wethouder Lenselink had er niet op gerekend, dat in deze bijzondere raads vergadering de burgemeester reeds met zijn herbenoeming zou worden gefelici teerd. Spr. zou als loco-burgemeester anders direct zijn gelukwens hebben uitgesproken. Hy stemde met het door de heer Emsbroek gesprokene feli citeerde de burgemeester eveneens en wenste hem Gods onmisbare zegen toe. Kanarievereniging. De kanarievereniging De Vogelvriend Vorden en omstreken, heeft in hotel Bakker, onder voorzitterschap van de heer J. te Loo, een ledenvergadering ge houden. Uit het verslag van de pen ningmeester de heer J. Wissels bleek, dat de vereniging 100 kooien bezit. Er was een kassaldo van ruim f 58. De voorzitter is tot keurmeester gepromo veerd, hetgeen voor de vereniging een voordeel is bij de beoordeling der vogels. Als blijk van waardering werd hem een cadeau aangeboden. De bestuursleden de heren J. te Loo en J. Wissels werden herkozen en ln plaats van de aftredende bestuursleden de heren J. Bosman en B. Herink, werden gekozen de heren M. Slotboom, Hengelo (G.) en H. Wueste- nenk, Vorden. In de controlecommissie werden gekozen de heren J. Rensën en N. Kuenen. Besloten werd dat de fok kers met meer dan 15 jonge kanaries, één vogel ter beschikking van de ver eniging zullen stellen. De maandcöntri- butie werd verlaagd van 75 op 60 cent. Dinsdag 17 Febr. in het Feestgebouw te Aalten, dat 900 toeschouwers zal kunnen bergen. De gehele netto-opbrengst zal afge dragen worden aan het Nationaal Rampenfonds! Aanvankelijk was de toegangsprijs vastgesteld op f 1.per persoon, maar gezien het goede doel, heeft het be stuur gemeend 50 cent extra te mogen vragen voor de zwaar getroffenen van de watersnood. De voorwedstrijden zijn als volgt: Esmeyer DTC, kampioen O.G. Ruitenbeek DTTC, kampioen IJsel- streek; mevr. Brinks, DTC, Doetinchem mej. Jaartsveld KJMV, Silvolde. Best of five: Richard Bergmann Cor du Buy. HOOG KEPPEL Aanrijding. Vrijdagmorgen is op de rijksstraatweg een autobus van de G.T.W., die in de richting Drempt reed, tengevolge van de gladheid van de weg in botsing geko men met een tegemoetkomende vracht auto van de fa. Overmeer uit Doesburg. De oorzaak was dat de chauffeur van de bus plotseling moest afremmen. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. De vrachtauto was dermate beschadigd, dat zij moest worden weg gesleept. ANGERLO Burgerlijke Stand. Geboren: z. van P. J. AlbersKuster, Angerlo; d. van P. H. Aalder ing Pennekamp, Angelo; d. van J. W. LusinkTeunissen, Lathum; d. van W. NaaldenbergReijmes, Angerlo; d. van H. A. Wolf—Schrijvers, Giesbeek. Overleden: Th. van Hal, 68 jr., wed. van Th. Damen, Angerlo. OndeifrouwdP. H. Arends, Huïssen en J. G. Worms, Angerlo. Gehuwd: D. B. Jansen en A. J. Scholten; H. J. Tiemes en B. J. M. van Dreuten; G. van Voorst en H. W. Hendriks. Slipjacht uitgesteld. De slipjacht te Angerlo op a.s. Zater dag is in verband met de slechte toe stand van het terrein tot nader order uitgesteld. DOESBURG Burgerlijke stand. Geboren: z. van EgbertzenVan Hall; d. van Wiegand—Roering; z. van HuuskesPelgrim, Angerlo; z. van Ver meerBeekman. Overleden: M. Honders, 60 jaar, echt genoot van J. H. Haverkamp Ondertrouwd: J. H. Ursinus en A. L. Cl. te Kampe, Doetinchem. V erkeersongelukken Tweemaal kwamen op de hoek van de Kerkstraat en de Meipoortstraat twee personenauto's met elkaar in aanrijding. Er was alleen materiële schade. Bij de oprit naar de vaste brug ver liet een personenauto door de gladheid het rechte pad. Met vereende krachten werd de auto weer op de weg geholpen. Mevr. Van Hengel overleden. Te Arnhem overleed nog vrij onver wacht mevr. A. C. B. van Hengel Couvee. Sinds de oprichting van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen, nu bijna 15 jaar geleden, was zy niet alleen een trouiv lie!, maar ook gedurende vele jaren de toegewijde secretaresse van deze vereniging. Niets was haar teveel. De teraardebestelling heeft hedenmor gen plaats gehad- Niet voor het kamp Was het in andere jaren gewoonte van de Padvinders van het NTV. dat zij onder het motto ,,'n Heitje voor een karweitje" gelden inzamelden voor die padvinders, die op enigerlei wijze licha melijke gebreken hadden, ditmaal heb ben zy een dergelijke actie ingezet on der het motto „niet voor het kamp, maar voor de ramp". DOETINCHEM Voor de getroffenen. Stortingen bij de Ned. Handel Mi), en andere bydragen hebben het ingeza melde bedrag voor het Nationaal Ram penfonds thans gebracht op f 30.000. Verder vertrekken regelmatig auto's met aardappelen, eieren, boter, broden en andere levensmiddelen naar het noodgebied. De Vrouwenbond van de P. v. d. A. hield een collecte onder haar leden, die f 15 opbracht. De directie van de Uit- geversmij. C. Misset N.V., stelde f 15.000 ter beschikking van het Nationaal Ram penfonds. Geld. Mij. van Landbouw. De Gelderse My. van Landbouw her koos de aftredende bestuurleden W. H. Waggelink Sr. en D. J. W Remmelink. „De Bode" houdt liel'dadigheidsvlucht. Woensdagavond hield de postduiven vereniging „De Bode" in zaal Dimme- daal de jaarvergadering onder voorzit terschap van de heer H. Masselink. Besloten werd mede te werken aan de instelling van een concourscommissie, die uit leden van de vier plaatselijke postduivenverenigingen zal bestaan ten einde in het a.s. seizoen gezamenlijk vluchten te organiseren; het bestuur kreeg vrij mandaat. Verder werd besloten binnen afzienbare tijd een liefdadig- heidsvlucht te organiseren; aan het Nationaal Rampenfonds werd f 25 afge dragen. TER BORG Voor het Rampenfonds. De collecte voor het Rampenfonds heeft in Terborg opgebracht f 13.300. Vakschool voor meisjes. Het bestuur van de Vakschool voor Meisjes te Terborg, heeft tot lerares be noemd mevr. Huisman, thans als zo danig werkzaam bij het Nijverheids onderwijs te Enschede, ter voorziening in de vacature, welke ontstaat bij het vertrek van mej. Voorsteegh op 1 April a s. N EEDE VVD stelde candidatenlyst vast. De WD heeft de candidatenlyst vast gesteld voor de a.s. raadsverkiezingen: 1 P. van Rugge; 2 J. H. Geerdinlc; 3 G. H. Thysen JWzn.; 4 A. H. ter Weeme; I 5 A. G. Sprokkereef Jr.; 6 G. J. Voort man; 7 W. A. Becking; 8 J. W. Klui vers; 9 J. Koier; 10 H. de Vriës; 11 A. I Hennink; 12 J. A. Groothornte. RU U R LO Voor de geteisterde gebieden. Met gulle hand hebben de ingezetenen gegeven voor de hulpverlening aan de getroffen gebieden. Vrijdagavond was reeds f 15.600 ontvangen, waarvan f 13.000 is overgemaakt naar Den Haag. Nog is alles niet binnen. Aan giften werd ontvangen rond f 1350; er worden nog enkele belangrijke schenkingen verwacht. Wie nog wil bijdragen, kan zijn gave storten bij de Coöp. Boerenleenbank, giro Rampenfonds, dan wel bij de pen ningmeester van het Roode Kruis, de heer A. H. Teunissen, Dorpsstraat 22. Bescherming Burger Bevolking. Binnenkort zal in deze gemeente een aanvang worden gemaakt met de nodige voorzieningen t. a. v. de bescherming burgerbevolking. Met het oog op de voorlichting is contact opgenomen met verscheidene bioscoopondernemingen in de naaste omgeving, die zich bereid ver klaard hebben in de week van 6 tot en met 13 Februari, in het normale bios coopprogramma te Lochem, Borculo en Groenlo de propagandafilm „De les van Londen" te vertonen. Ter navolging. Op de bestuursvergadering van de beide Middenstandsverenigingen werd besloten f 100 ter beschikking te steilen van het Nationaal Rampenfonds 1953, en eveneens f 100 te schenken aan de kleuterschool „Prinses Beatrix" het zor genkind van Ruurlo. Burgerlijke stand. Geboren: z. van J. Klein SelleHa- gens; d. van A. H. StraatmansBoer- koop; z. van J. WolsinkBannink; d. van G. J. Klein WassinkMeerbeek. Gehuwd: B. A. Koek en Theod. J. Is- fordink. Overleden: J. Mombarg, 53 jaar. echt genote van W. Klein Goldewijk; L. Korten, 89 jaar. echtgenote van W. Schulenbarg. Prijsnotering Groente veiling Dinxperlo Groenten: Spruiten 2348; boerenkool 16—22; prei 11—30; witlof 38—50; wor tels 6.8012.10 per 100 kg; waspeen 12 29; koolrapen 7; bieten 515; uien 2128; knolselderij 629. Fruit; Goudreinetten 831; Bellefleur 1011; Jonathan 936; Golden Delic 3640; Winter Banana 3134; Brede- rode 1415. Alles in centen per kilogram. Aardappels: IJsselster f 10.40 p. 100 kg; Noorderling f 9.40; Wilpo f 8.80. Meer ingelegd dan terugbetaald. Gedurende de maand Januari werd ingelegd f 6906,48 en terugbetaald f 4728.89. AALTEN Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: H. W. Nijman en D. E. Eeltink; A. A. J. Fles en C. Brethouwer. Gehuwd; A. Rhebergen en J. B. te Lindert. Geboren: z. van H. J. Bennink— Boschker; z. van D. H. Ruesink— Houwer; z. van W. B. de Vries—ten Have; d. van O. H. NeijenhuisMaas- sen; z. van D. J. StronksHeijnen. Overleden: M. Soethof, 85 jr., wed. van B. J. Rathmer (overl. te Lichten voorde); J. B. Bekken, 71 jr., wed. van J. Rave. Competitie uitgesteld. De competitie van de NTTB. afd. Oost-Gelderland van heden en Zater dag en van de komende week, zijn tot nader order uitgesteld. Roode Kruis-colonne vertrokken naar Klundcrt (N.B.). Een team, bestaande uit acht dames eu zes heren van de Roode Kruis- colonne is Vrijdagmiddag, onder leiding van dokter Knol, naar Klundert (N.B.) vertrokken om behulpzaam te zijn bij het reddingswerk in het rampgebied. Medegenomen werden 300 dekens die het gemeentebestuur van Bocholt Did. aan de burgemeester van Aalten heeft aangeboden. Ook heeft het Roode Kruis vier ton ingezamelde goederen naar Klundert verzonden. Het vervoer geschiedde gra tis voor de N.V. Van Katwijk. Jaarvergadering Chr. School te Lintelo. Onder voorzitterschap van de heer J. ter Maat werd de jaarvergadering van de Chr. 6chool te Lintelo gehouden in het gebouw Wilhelmina. De jaarver slagen van de secretaris en de pen ningmeester. resp. de heren G. Navis en B. Gussinklo, werden goedgekeurd. De penningmeester van de feestcom missie, de heer J. Mateman. maakte gewag van een batig saldo. De aftredende bestuursleden, de heren Gussinklo, Navis en Bulsink wer den herkozen. Voor de feestcommissie werden in de plaats van de aftredende leden gekozen de heren Joh. Meinen ("t Haverland). H. Luiten en H. Die- penbroek. Na de pauze hield het hoofd der school, de heer R. J. van Lente, een inleiding EIBERGEN De hulp aan de getroffen gebieden. De kleding-actie onder leiding van de heer Veltiink is een groot succes ge worden. Twee zwaarbeladen vracht auto's vertrokken Maandagavond naar Den Haag. Ook de buurtschappen lieten zich niet onbetuigd. Beltrum en omgeving brachten ook een flinke vrachtauto vol bij elkaar. Ook de andere buurtschappen leverden even eens een vrachtauto vol, zodat in totaal vier vrachten werden ingezameld. De geldinzameling had als resultaat dat er een bedrag van ruim f 44.000 binnenkwam. Doordat enkele lijsten nog moeten binnenkomen, is het eindcijfer nog niet nauwkeurig te be palen. Zowel in het dorp als de buurtschap pen verklaarden zich velen bereid om één of meer personen te huisvesten. De buurtvereniging West-End heeft haar kassaldo, groot f 259.10 aan het Rampenfonds overgedragen. LOCHEM Lochem offerde. Vrijdag was de opbrengst van de col lecte voor het Nationaal Rampenfonds gestegen tot f 17188.85. Hierin is ook begrepen een bedrag van f 421.05 van de heren-kegelclub APC, dat bestemd was voor de viering van het 25-jarig bestaan in Mei ae. Voorts brachten vier kleine jongens aan burgemeester Beusekamp f 10. zynde de opbrengst van de ver koop van oud papier. De eerste zending goederen uit Lochem kon ln Den Haag aanstonds worden overgeladen op een boot naar Goes. Het automobiel- en tractlebedrijf KERKDIENSTEN ZONDAG 8 FEBRUABL Zutphen. Ned. Herv. Gemeente. Broe derenkerk vm. 10 uur ds. Riphaagen; run. 6.30 mm as. Roosjen. Gebouw v. Chr. Belangen vm. 10 uur ds. Wumkes. Irene, Hoven vm. 10 uur ds. Roosjen. Doopsgezinde kerk nm. 5 uur ds. Wumkes. De Pol, Marsweg nm. 6.30 uur ds. Van Dongen. In alle diensten bidstond. Jeugdkerk: CJMV 10 u.; Irene, Koven 11.45 uur. Iedere Zondag wordt een korte dienst van 4.15 tot 4 45 uur gehouden voor de patiënten en het personeel van het Aig. Ziekenhuis, geleid door een der Zut- phense predikanten. Lutherse kerk vm. 10 uur ds. Van der Chijs. Remonstrantse Kring geen dienst. Gereformeerde kerk vm. 10 uur en run. 5 uur as. Oegema. Chr. Geref. kerk vm. 10 uur en nm. 5 uur ds. J. van Genderen. Bidstond i. v. met nationale ramp. Geref. kerk (Gebouw CJMV, Paar den wal) vm. 16 uur en nm. 4.30 uur ds. Janse. Doopsgezinde kerk 's av. 7 uur ds. J. A. A. Meijer. Vergadering van gelovigen. Ons Huis vm. 10 uur gem. eredienst; 's av. 7 uur samenkomst. Dinsdagavond 8 urn: bid stond. Bapt. Evangelisatie Volkshuis nm. 4.30 uur ds. H. P. de Boer. Leger des Heils. Zaterdagavond 7 uur straatzang. Zondag 10 uur heiligings diens t; 12 uur Zondagsschool; kwart voor zeven openiuchtdiensc op -het Schapenpleintje. Zondagavond half acht verlossingssamenkomst. Leidster maj. Beunders. Collecte voor het Nat. Ram penfonds. Kerk van J. Chr., de H. d. L d., Burg. Dijckmeesterweg 41: Zondagsdienst van 10.3012 uur en van nm. 56.30 uur. Dinsdagavond 8 uur diénst. Evangelisatiesamenkomst. Geb. CJMV 's av. 7 u. Leidster Zr. Van Amerongen. R.K. kerkdiensten. Zondag H. Missen 6.;/ uur, 8 urn- en 9% uur; Hoogmis 10.30 uur; Lof nm. 6'uur. In de week H. Missen 7 uur en 854 uur. Donder dagavond 7.30 uur Lof. Zaterdag van 48 uur biechthoren. Aalten. Ned. Herv. kerk vm. 10 uur gemeenschappelijke kerkdienst. Voor gangers; ds. Nijenhuis Ockhuijsen, ds. De Ruytsr en vicaris Van Sprang; nm. 7 uur vicaris Van Sprang. Chr. Geref. kerk vm, 9.30 en nm. 3 uur ds. Van Dijken. Geref. kerk. Westerkerk vm. 9 uur en 10.30 uur ds. Van Wijngaarden; nm. 3 uur en 5 uur ds. Nawijn. Irene vm. 9.30 uur ds. Appelo, van N ij kerk; nm. 3 uur ds. BUjdorp. Lintelo vm. 9.30 uur ds. Nawijn. IJzerlo nm. 3 uur ds. Appelo van Nykerk. Brcdevoort. Geref. kerk vm. 9.30 uur ds. Blij dorp; nm. 3 uur ds. Van Wijn gaarden; Geref. kerk (art. 31) vm, 10.15 en nm. 15.30 uur ds. Boxman van Hooghalen. Dieren. Ned. Herv. kerk 10 uur ds. A. K. Kolman. Gebouw Nieuw-Dieren 10 uur jeugd kerk; 19 uur opwekkingssamenkomst. Geref. kerk 10 uur ds. Brussaard; 17.30 uur ds. De Roos. Laag-Soeren. Ned. Herv. kerk 10 uur ds. De Jong. Ned. "Herv. Kapel 10 uur de heer Looman. Doesburg. Ned. Herv. kerk 10 uur ds. De Jong van Velp; nm. 7.30 uur: zie Lutlv. kerk. Geref. kerk 10 en 5 uur ds. Jansen; nm. 7.30 uur: zie Luth. kerk. Chr. Geref. kerk 10 en 4 uur ds. Van dei- Pol van Thesinge. Geref. kerk art. 31: 10.45 uur en 3.45 uur Leesöiensten. Lutherse kerk nm. 7.30 uur Oecume nische jeugddienst ds. Krijger, Geref. predikant van Lochem. Remonstrantse kerk 10.30 uur ds. Mackenzie. Ned. Prot. Bona: zie Remonstr. kerk. Leger des Heils 10 uur luitenante Bec ker: nm. 7.30 uur luitenante Van der Hoek; nm. 6.45 uur openluchtdienst hoek Boekholtstraat. Herst. Apost. Zendingsgemeente in de Eenheid der Apostelen 10 en 4 u. dienst. Donderdag 8 uur dienst. Lochem. Ned. Herv. kerk 10 uur ds. Ossewaarde en ós. Tangelder. Geref. kerk 10 en 15 uur ds. Krijger. Rem. kerk 10 uur ds. Knoppers. Steenderen. Ned. Kerv. kerk vm. 9.45 uur ds. A. JL Nortier. Zondagsdienst dokters, apothekers en dierenartsen. Zutphen: dokter J. H. Smith: apotheek H. Th. Horersma (v,h H. J. Smith), Markt 79: dierenarts F. Toomeman. Vorden, teL 277. Dieren: dokter F. W. Böttger, Hoflaan 16. tel. 4091. Doesburg: dokter Hage. Wykverple- kmg Zr. Kamps. Steenderen: dokter Hage (Bij geen gehoor dokter Westers te Brummen) en dokter Van Wissen. Warns veld. Ned. Herv. kerk vm. 10 u. ds. Y. Talens; nm. 7 uur ds. Van der Vlies, Jeugddienst. Collecte voor de noodgebieden. Abonneert U op dit blad Centraal Bureau te Lochem heeft het plan om 100 tractoren van landbouwers uit de getroffen gebieden weer bedrijfs klaar te maken. Hierover worden op 't ogenblik met de betrokken instanties nog besprekingen gevoerd. Men heeft inmiddels reeds de beschikking gekregen over de nieuwe kunstir.estloods van de coöperatieve aan- en verkoopvereniging De Graafschap om de tractoren te her stellen. Hoewel er r.og geen zekerheid bestaat dat dit plan doorgang zal vinden kwam reeds de eerste tractor in Locnem aan. Begin van brand. Voorbijgangers ontdekten een begin van brand ten huize van de familie R. aan de Tramstraat. Het bleek dat kin- derkleren, die te drogen hingen, vlam hadden gevat. Door deze sne! naar bui ten te werpen werd uitbreiding voor komen Café's gesloten. Gevolg gevend aan het verzoek van de burgemeester hébben de caféhouders be sloten Zondag hun zaken te sluiten.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2