Dhr. v. d. Ende vertelde iets over de schoolradio en liet dit vergezeld gaan van een serie beelden over •Zwitser land. Daarna sprak dhr. W. Schakel het slotwoord en men nam gelijktijdig afscheid van mej. De Kuiper, die de school: per 1 April gaat verlaten, daar zij benoemd is te Luosduinen. SCHOONREWOERD Rectificatie In ons blad van Dinsdag hebben we gemeld, dat Woensdag jl. voor de plaatselijke verenigingen zou voorgaan Ds Tukker uit Delft. Dit moet echter zijn Woensdag a,s. VIANEN De raad In de raadsvergadering memo reerde de Voorzitter allereerst de plannen en verbeteringen, die in 1952 tot stand zijn gekomen. Voor 1953 hebben B. en W. weer verschillende plannen, waarmede zy t.z.t. bij de Raad zullen komen. Het bouwen van een gymnastieklo kaal, verbetering van verschillende straten, het bouwen van een Bad en Zweminrichting en niet te ver geten de verbouw van het Stadhuis en restauratie Lektoren. Ook de oude pomp zal weer in Vianen te rugkeren, doch niet in het midden van de Voorstraat, zoals in vroeger jaren, doch bij de N. H. Kerk. Ook de doorgang onder de grote toren zal waarschijnlijk in 1953 wel tot stand komen. Wethouder v. d. Hoek dankte me de namens de raadsleden de Voor zitter. By de ingekomen stukken was een verzoek van D. C. van Nieuw- poort om een stuk weiland te kun nen huren voor zijn vee. B. en W. werden gemachtigd te handelen naar bevinden. Aan het militair Tehuis Pro Re- ge werd 25.subsidie verleend. Dhr. Lankkamp vroeg om straks bij het opmaken van de begroting 1953 de subsidie voor de kleuter scholen zo mogelijk te verhogen. Het terrein voor het woonwagen kamp werd weer voor 30 jaren in erfpacht genomen. Met de Bank voor Ned. Gemeenten werd een cre- diet aangegaan van 100.000, ter wijl bij dezelfde Bank een vaste le ning werd gesloten van 110.000 voor financiering der woningbouw. De leden van het Bureau Sociale Zorg werden met algemene stem men herkozen. De gemeenterekening 1950 sloot administratief met een nadelig sal do van 3984.73. De Waterleiding rekening 1951 met een nadelig sal do van 889.04. Voor de premieregeling woning verbetering en splitsing werd een bedrag goedgekeurd van totaal 4258.35. Enkele belastingreclames tegen reinigingsbelasting werden behan deld. Tweemaal werd afwijzend be schikt, terwijl 9 andere aanslagen wei-den vernietigd. Bij de i-ondvraag deelde de Voorzitter nog mede, dat een dei- schilderijen uit de raadzaal voor misschien een half jaar zal ver dwijnen, omdat door de tentoon stellingscommissie Mauritshuis te Den Haag gevraagd is dit schilde rij te mogen exposeren in Brazilië. De raad verleende de gevraagde toestemming. Dhr. Oosterbeek vroeg, waarom de klok om twaalf uur 's middags niet meer wordt geluid. De Voor zitter zou opdracht geven, dat het weer gebeurd. Verder vroeg dhr. Oosterbeek, hoe het staat met de Burger-Bescherming. De Voorzitter zeide, dat de actie hier pas half Maart zal beginnen. Ook vroeg dhr Oosterbeek naar de mogelijkheid tot bouwen van een Oudelieden- huis. De Voorzitter zeide, dat de exploitatie daarvan veel te kost baar is. Ook de heer Blankenstein bepleitte zulk een huis. Dhr. Wil- lems vroeg of de straten niet wat vlugger dicht gemaakt kunnen wor den tijdens het aanbrengen van nieuwe gasbuizen. In verband met de werkloosheid zou dhr Delpeut het waterleidingnet nog verder uit willen breiden, doch de Voorzitter zeide dat dit veel te kostbaar is. Verder vroeg spreker hoe het staat met winkelsluitingswet in vex-band met de kappers en sigarenwinkels. De Voorzitter zeide, dat voor de kappers een regeling is afgekomen n.l. elke avond tot 7 uur open, maar voor de sigarenwinkeliers is nog geen regeling getroffen. Hierna sluiting. Dammen Deze week werden voor de bor dencompetitie 1953 van de dam club V.D.V. slechts enkele ontmoe tingen gespeeld, waarvan de uit slagen waren: A. Stravei'SB. den Boer 20 W. SnijderD. van Iperen 2—0 G. A. Verduin—G. J. Bel 0—2 H. PonsenW. C. van Veen 2—0 Maandagavond as. staat de laatste competitlewedsrtijd voor V.D.V.. t.w. de uitwedstrijd tegen D.S.A. te Arkel, op het program ma. V.D.V., die deze wedstrijd moet winnen om haar goede kans op 't kampioenschap te behouden, komt noodgedwongen met twee invallers uit. om in de gemeente Culemborg ui terwaarden af te graven? Indien deze vraag bevestigend moet wox'den beantwoord, beschikt het college van G. S. van Gelder land dan over voldoende gegevens om deze en dergelijke ontgravingen in al haar aspecten te beoordelen en is het college bereid en in staat technische en andere gegevens ter zake aan de leden te verschaffen? Is het college van G.S. met stel ler van deze vragen dan niet van mening, dat een dergelijke ontgra ving in ons land, waar ten koste van enorme bedragen cultuurgrond ge wonnen moet worden, de natio nale bodemproductie vermindert en de werkgelegenheid, vooral op de lange duur gezien, eei-der kleiner dan groter wordt, en dat om deze en mogelijk nog andere reden ont- gi-onding moet worden voorkomen? Is het college van G.S. voorne mens om, indien de huidige wette lijke of reglementaire bevoegdhe den ten deze ontoereikend zijn, daai-in op korte termyn door het doen van voorstellen aan de G.S. te voorzien Klilwortsi Brr.-.dewijn ft F» F W KLAARENBEEK U T.l.f, 85-LEERDAM. Hulp aan nood gebieden blyft aanhouden De zo noodzakelijke hulp aan de noodgebieden blijft ook hier aan houden. Konden Dinsdagavond niet minder dan zes grote vrachtwagens volgeladen met allerlei goederen naar Rijswijk bij Den Haag worden afgevoerd, alwaar voor de verdere verzending zorg werd gedragen, Woensdagmorgen werden niet min der dan ruim drie duizend zakken met zand gevuld en gereed gezet voor een onmiddellijke verzending naar bedreigde gebieden, zodra hiervoor een oproep wordt gedaan. Inmiddels zijn ongeveer honderd stuks vee in en rondom Culemborg ondergebracht met zes geleiders. De buscollecte heeft tot op he den 5600 opgebracht waarvan 5000 is gestort op de rekening van het Nationaal Rampenfonds, De rest en het nakomende bedrag wordt zo spoedig mogelijk opge zonden. Woensdagmorgen is nog een Rode Kruis-team naar Dlntel- oord afgereisd om aldaar in het noodhospitaal assistentie te verle nen. Een groot aantal boten werd eveneens beschikbaar gesteld. POEDEROIJEN Onder water In de nacht van Zaterdag op Zondag liep de buitenpolder Mun- nikenland vol. Het slot Loevestein ligt als een eiland in de ongeveer 340 H.A. groot zjjnde polder. Van het plotseling hoog opgelo pen water hebben de bewoners aan de buitenzijde van de dijk vrij veel last gehad. Thans is het water weer belangrijk gezakt. Veel scha de werd niet geleden. ZALTBOMMEL Vrijwilligers naar het rampen- gebied Woensdagmiddag vertrokken van hier 120 vrijwilligers uit Zaltbom- mel en de Bommelerwaard met een 4-tal autobussen naar Walcheren. De reis ging in verband met de si tuatie in Zuid-Beveland via Ant- we-oen. Zij zn"-" bij toerbeurt in dag- en nachtploegen worden inge zet aan het verzwaren van de sterk verzwakte en bedreigde dijk bij Westkapelle. Donderdagmorgen vertrokken 50 landarbeiders uit onze omgeving naar de Hoekse Waard om daar behulpzaam te zyn bij het redden van de grote voorraden aax-dappe- len, die daar door hel water zijn en worden bedreigd .terwijl Don derdagmiddag nog 40 vrijwilligers vertrokken naar Walcheren. Nog steeds kunnen vrijwilligers zich aanmelden bij het Arbeids bureau te Zaltbomvnel. Bedenk de nood is groot .directe hulp is dub bele hulp. GELDERMALSEN Evacuatie Indien onze gemeente evacué's zal krijgen te huisvesten, is zij ge reed, die te ontvangen. Door mid del van een circulaire werden de inwoners uitgenodigd op de daar aan gehechte strook hun bereid heid daartoe kenbaar te maken en het aantal op te nemen personen op te geven. Deze oproep is niet zonder ge volg gebleven. Uit de ingekomen antwoorden bleek, dat de verschillende inwo ners bereid waren onvoorwaarde lijk 364 personen te huisvesten, terwyl t.a.v. nog 231 voorwaarden werden gesteld. Voor Meteren zijn deze aantallen 96 en 38. Reeds hebben vijf gezinnen vluch telingen, meest familieleden, opge nomen. terwijl ook een paar hon derd stuks vee werd geplaatst. Het gemeentebestuur heeft van zijn bereidheid tot het verschaffen van huisvesting aan te verplaatsen personen te bevoegder plaatse reeds doen blijken. Thans ls echter nog niet bekend of van deze aan bieding gebruik zal worden ge maakt. DE HULPVERLENING in ons verspreidingsgebied Tot op heden ontvingen we de vol gende resultaten van de geldinza melingen voor het Nationaal Ram penfonds. Totaal 226.538.71 Totaalbedrag nog niet bekend, daar inzameling nog niet ten einde is. Ged. Staten van Gelderland schenken 250.000.- Aan het Nationaal Rampenfonds te 's-Gravenhage is 't volgende te legram gezonden: „Na telegrafisch overleg met al lé. lgden Provinciale Staten van Gelderland kan College van Gede buteerde Staten U in uitzicht stel len een bijdrage van één kwart millioen gulden uit provinciale middelen Gelderland voor leniging ernstige nood in door waterramp getroffen zusterprovincies stop. Dit be licht mag niet via de radio of op welke andere wyze ook bekend worden gemaakt vóórdat de meer derheid van de Gelderse dag- en nieuwsbladen heeft gepubli ceerd eindstop. Voorzitter Gerouteerde Staten Gelderland. Quarles van Ufford." Bankiersfirma geeft 5 extra De Zaltbommelse bankiersfir ma Fred. Philips zal aan elk be drag, dat op haar kantoor t.b.v. het Nationale Rampenfonds wordt gestort, 5 toevoegen. reeds een eerste zending o.a. op verzoek van de burgemeester van Dussen direct kan worden ver zorgd. Men kan deze artikelen ook direct rechtstreeks bezorgen aan 't gebouw ,.De Hoop", Lingedijk, De Burgemeester van Leerdam, H. VLUG. Vitaminen fegen griep en vbórjaarsmoeheid rE» F W KlAARENBEEK 1 IjGeH. Drogisten - Opticiens Li Telei 85 LEERDAM. H Voor de Getroffenen De oudste leerlingen van de Huis houd- en Industrieschool wilden niet wei'keloos blijven toezien. De ze meisjes zijn in opleiding voor Huisnaaister en wilden graag hun kundigheid in dienst stellen van de geti-offenen. Gratis of tegen sterk sereduceérdc prijzen kéegen ze van enkele textielzaken de benodig de stoffen en togen zy aan de ar beid. Het geld voor de benodigdhe den. die tegen sterk verlaagde prij zen werden beti'okken, kwam uit eigen spaarpotten. Er werd een flinke hoeveelheid dameskleding, alsmede ondergoed en nachtkleding vervaardigd, dat zeker zijn weg naar de getroffen gebieden wel zal vinden. De lagere klassen wilden toen niet achterblij ven en deden een flinke greep in de spaarpotten. Voor de getroffenen Het pei-soneel van de Drukkerij Ter Haar Schuyt N.V. heeft het loon van een dag werken beschik baar gesteld, Het betreffende be drag, 165.is overgemaakt aan de penningmeester van het plaatse-, lijk comité, dhr. A. F. E. v. d. Hei de, die graag bereid is meer van dergelijke posten in ontvangst te nemen. Hebt Gij ook ai rtieumatiek W- ut Kwellingen van rtieumatiek cn van rneuinatlsche aandoeningen kent, we-' l.oe een groot deel van zijn levCn vergald wordt door de vaak zware pijnen Zodra gij l'w kwaal bestrijdt met Akker's Kloosterbalscm, waarvan de genees- '"■ar'uigt t">slanddelen diep in de weef sels door.-rlngen, «oelt U, hoe een heer lijk verw-mende '•alsem Uw pijnen lenigt en zult U bemerken welk een wel dadige weruing dit ideale wrijfmiddel be zit. Niet voor niets zegt men: Akker"? Klovsi^rbaisem..Geen gouH 70 goed". (Advertentie/ Ds. P. Zandt. Voor bizonderheden zie men de advertentie in dit num mer. HEI- EN BOEICOP Opbrengst collecte watersnood De in deze gemeente gehouden lijstcollecte ten bate van de slacht offers van de watersnood, heeft op gebracht 3160.50. Bovendien werd door de inwoners nog een grote hoe veelheid kleding en schoeisel afge staan. Ook een groot aantal koeien uit de "noodgebieden is bij de vee houders ondergebracht. HEUKELUM Voor de getroffenen In een Woensdag gehouden bijeen komst van directie en fabriekscom- missie van de Steenfabriek Con stant Terwindt, werd besloten de jaarlijkse feestavond dit jaar niet te doen doorgaan. Het daarvoor door de directie uitgetrokken be drag zal worden gestort in het Na tionaal Rampenfonds. Donderdagavond was de onderlin ge Varkensverzekering ..Voorzorg" alhier in ledenvergadering bijeen Na afhandeling der agenda, „regle mentswijziging", weid op voorstel van een der leden met algemene stemmen besloten een bedrag van lOu.- uit de kas ter beschikking te stellen voor de -slachtoffers van de overstromingsramp. HOOG-BLOKLAND Afgelast In verband met de watersnood is de propaganda-feestavond van Volksondeiwijs, die op 14 Februari a.s. zou worden gehouden, afge last. LEERBROEK De A.R. Kiesvereniging Donderdagavond hield de A.R Kiesver. ,,N. en O." een ledenver gadering in de Chr. School. Als spreker zou optreden dhr. Van Middelkoop van Langerak. Daar deze echter verstek liet gaan, be antwoordde deze vergadering niet aan haar doel. Woensdag is ook hier kleding enz. ingezameld voor de geteister de gebieden. De uitkomst ging de verwachting ver te hoven. De- op brengst van de collecte bedroeg 7036. LEXMOND Botsing Donderdagmorgen kwam van de richting Gorcum een trailer van Betondak te Arkel, volgeladen met buizen. Bij de Nieuwe Rijksweg wilde de bestuurder remmen, doch tengevolge van de gladheid slipte hij, botste tegen een boom, waar door schade aan de wagen werd opgelopen en bleef tenslotte dwars over de weg staan. Een personenauto, komende van Hilversum, had geen kans meer uit te w(jken of te remmen en schoot er onder. De auto werd zwaar beschadigd en de inzitten den liepen verwondingen op, de chauffeur wel de ergste Zij werden door een lid van de E.H.B.O. ge holpen, waarna zy zich onder be handeling van dr. Vegter stelden. Het consolentschap Momenteel is ds. Kruishoop van Meerkerk consulent van de Herv. Gemeente alhier. Na 1 Maart zal deze taak worden vervuld door ds. E. J. Schimmel van Hei en Boei- cop. MEERKERK Zondagsdienst doktoren voor Arkel, Meerkerk, Leerbroek, Noordeloos en Giessen-Niemvkerk Van Zaterdag 7 Februari n,m. 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur wordt de medische dienst in deze plaatsen verzorgd door de doktoren U. R. Brandsma te Noordeloos. tel. 7 en B. J. Yff te Arkel, tel. 19. NOORDELOOS De Overwaard Op het ogenblik wordt hier onder hoogspanning gewerkt om te trach ten de Overwaard voor overstro ming te behoeden. Dag en nacht wordt doorgewerkt oin de kaden te verstemen met zandzakken. Mili tairen bieden de helpende hand. Ouderavond Vrijdagavond werd in de Christe lijke school de jaarlijkse ouderavond gehouden. Dhr. v. d. Ende, hoofd der school, opende deze avond op de gebruikelijke wijze. Daarna volgde het jaarverslag van de school. Dhr. Schakel gaf les met behulp van een projectie-lantaarn. Dit viel bij de ouders zeer in de smaak. Hierna demonstreerde mej. De Kuiper een nieuw telraam en het flanelbord. CULEMBORG Vragen van J. H. W. v. Koeverden in G.S. over ontgrondingsplannen Het K.V.P.-üd van de Provin ciale Staten, J. H. W. v. Koever den, uit Buren heeft aan het colle-. ge van G. S. van Gelderland de volgende vragen gesteld n.a.v. de ontgrondingsplannen boven Culem borg in de uiterwaarden langs de rivier de Lek t.w.: Is het juist, dat een bepaalde maatschappij het voornemen heeft Verbinding Gorinchem- Dordrecht hersteld Van heden af zullen voorlopig slechts tijdens daglicht weer trei nen rijden op het baanvak Dor drechtBaanhoek. De bedoeling is deze treindienst op een autobus dienst tussen Baanhoek en Gorin chem te doen aansluiten, waarme de de verbinding DordrechtGo rinchem la herateld. foto- GEDENK- BOEK Gedenk op wie de slagen vielen, Die door de Rampspoed zyn bezocht, 't Is niet door eigene verdienste, Dat g' aan dit leed ontkomen mocht Stenn lien, die dragen dood en dreiging Voor ons, gespaarden door het lot Steun met uw geld en met uw gaven, Steun met uw hart, dan steunt u God. Bestel- en betaalbaar bij alle boek handelaren het Foto-Gedenkboek D E R A M P. Opbrengst geheel ten bate van het Nationaal Rampenfonds. T.H.S. Burgemeester verdronken Officieel is vastgesteld, dat de burgemeester van Rilland Bath is omgekomen. Hij zou meegereden zijn met een autobus waarmee hulp zou worden gehaald. Toen dit voer tuig moest keren, stapte hij uit en lichtte by. Op dat moment kwam een vloed van water en het was hem onmogelijk de bus nog te be reiken. De chauffeur moest op het dak van zijn voertuig klimmen en kon later worden gered. Op dezelfde plaats werd een waterbouwkundig opzichter, die op zijn motorfiets x-eed, door het water meegesleui'd. Uw lot, uw land, Een met uw krant. Funeste eerbied voor „het ambtelijke" Neen, concludeert Boekanier, met het ambtelijke denken komen wij ex- niet. Als er Zondag minder ambtelijk en meer impx-oviserend zou zijn ge dacht, zou Zeeland de eerste sche pen stellig eerder hebben zien ver schijnen. De eerbied voor de regle menten zit er bij sommigen zó diep ingehamerd, dat die voert tot een absurde inertie. In de chaotische Meidagen van 1940 was het opval lend, dat in tal van situaties de re- sei've-officicren bruikbaarder ble ken dan de beroepsmensen. Die vei--, mochten zich niet meer een-twee- di-ie los te maken van routine en boekjes. De als militairen verklede piannen uit bet zakenleven haddei) minder last van oogkleppen en vooral ook minder last van eer bied voor reglementen. De situatie, die de watersnood heeft geschapen, doet mij sterk denken aan die van Mei 1940. Ik ontmoette in Bx-eda een politieman, die voor een gebouw met evacué's stond. Een moeder wilde naar bin nen om haar dochter te halen want moeder was namelijk even buiten gaan kijken. Zij mocht ex- niet meer in, „want", zei de agent „ik heb orders om niemand meer door te laten." Dat is een voorbeeld van ambtelijk denken, dat wordt geboren uit angst om „buiten het boekje te gaan" (letterlijk Moe der, die minder ambtelijk dacht, wandelde tóch naar binnen. Op Publieke Werken, afd. Utili teitsgebouw aan de De Ruyterkade te Amsterdam, heeft zich ook zo'n staaltje van reglementen-eerbied voorgedaan. De ambtenaren wilden onder elkaar collecteren, maar een hogere ambtenaar stak daar ijlings een stokje voor, want het Ambte naren-reglement verbiedt zo'n col lecte. Gelukkig is daar nu het licht der wijsheid doorgebi-oken. Een paar dagen later lag er een lijst. Het Ambtenarenreglement ten spijt. Een conducteur van lijn 16 ï-iep tot een collectant, die per tram zijn bus ging wegbrengen „Collecteer maar verder in m'n tram en haal zoveel op als je maar kunt Kijk, een méns, en dan pas ambtenaar. Precies andersom was het met een conducteur van lijn 1. Een jongen zat met zijn bus in de tram en de passagiers haastten zich daar onge vraagd wat in te stoppen. De con ducteur snelde toe, omdat hij van hogerhand, geen permissie had ge kregen om dat toe te laten. Ik vrédg u De reglementen zijn niet geschre ven met het oog op noodtoestanden. Rsg'ementen hebben er toe geleid, dat flinke mannen kort na de ramp wex-kloos stonden niemand durfde voor zijn verantwoording te nemen lien zonder bevel van de ongrijpba re hogerop het verdronken land in te sturen. Zó diep zit de schrik er in. On begrijpelijk. Ouders leren hun hin ders zelfstandig denken en hande len. Ik wilde, dat die hogerop het zijn-mannen óók leerde. Of die man nen nu uniformen dragen, of niet. Weersverwachting VORST Geldig tot. Zaterdagavond: Wisselende bewolking met enke- te sneeuwbuien. Zwakke tot matige N O, wind. Lichte tot matige vorst. VERDERE VOORUITZICHTEN Verdere aanvoer van koude Scandinavische lucht. Matige vorst des nachts, lichte tot matige vorst overdag. Verwacht moet worden, dat het vorstweer nog enkele da gen zal aanhouden. LEERDAM ZON DAGDIEN ST DOKTOREN Arts Dr. BLANKEVOORT Wijkverpl. Zr. KAMSTEEG Kraamverpl.: Zr. v. WILLIGEN Gaat U trouwen Jt' Nestje bouwen 1 8tuu" k'aar I X ijSr Voo. gasten enk,.aar SCnder ™»- 333 T LEERDAM De Hulpverlening De inzameling van gelden eix kleding, schoeisel en dekking in Leerdam stemt tot erkentelijkheid. I11 overleg met de bevoegde in stanties is naast beschikbaarstel ling voor in de gemeente binnen gekomen evacué's en voor getrof fenen in andere gemeenten in de Aiblasserwaard. die daarvan reeds gebruik maken, de voorraad inge zamelde goederen meer m het bij zonder aangeboden aan Werken dam, Almkerk. Dinteloord en Dus sen. Naar Almkerk en Werkendam zijn reeds flinke zendingen ge bracht. Hoewel het moment voor de in zameling van meubilair en huis houdelijke artikelen landelijk nog nader wordt aangekondigd, blijkt toch in enkele der laatstgenoemde gemeenten de behoefte daaraan zodanig urgent te zyn, dat in Leer dam heden al een beroep gedaan wordt direct ten gemeentehuize en by het plaatselijk comité opgave te doen van de adressen, waar de ze goederen kunnen worden afge naaid. Het ophalen daarvan wordt heden en morgen geregeld, opdat Gevonden: Motortas met wind scherm: 3 muntbiljetten; rood met blauw kinderwantje; vulpen; led. kaphandschoen; werkboekje; wol len herenhandschoen (grijs met beigeetui met vulpen en -pot lood; grijze sjaal; kindei'portemon- naie: kinderwantje rood; speelgoed autootje; p. glacé herenhandschoe nen; blauwe handschoen; ketting met veil-.gheidskettinkje; 2 notitie boekjes t/n van Sparta"; want, zwart; parelhalsketting; bril; bruine portemonnaie; idem zwarte; wollen want; das; 2 hondjes; 3 ro de wantjes; zadeldek jeportemon naie; ceintuur; huissleutel; kinder tasje; 4 5 mteer zinken dakgoot: alpinomuts; herenhoed. Verloren: wollen want; alpino muts; actetas: doublé schakelarm band; zaklantaarn; portemonnaie; dop van benzinetank; tabaksdoos; sleutel; sleuteltje; bril: portemon naie; handschoen, blauw; paar wanten; armband met kettinkje; zlekenfondskaart; motorwant; pr, milit. handschoenen; hoed; her dershond; sjaal: glacé handschoen, Gyinnafitlekuitvoerlng „Voorwaarts,, Zoals uit de advertentie in dit nummer blykt. heeft het bestuur van „Voorwaarts" besloten, de 3e- uitvoering, die vanavond in Tave- nu gehouden zou worden, in ver band met de ramp die over ons land gekomen is, niet te laten door gaan, Uitvoeringen „Aurora" Ook het bestuur van de Harmo nie „Aurora" heeft besloten de uit voeringen, die volgende week zou den plaats heben .niet te laten doorgaan. Ze zijn voor onbepaalde tijd uitgesteld. ASPEREN Herv. Ger. Groep Op Zaterdag 14 en 21 Febr. zul len op uitnodiging van de St. G. Groep alhier in E.M.M. optreden respectievelijk Ds. J. van Dyk en H.H. Correspondenten worden verzocht zo hun gemeente nog op deze lijst ontbreekt spoedigst de eindbedragen te melden, zodat wij door middel van dit lijstje een zo volledig mogelijk beeld kunnen geven van de offervaardigheid in ons verspreidingsgebied. Brake] 9.518.50 Asperen10.000, Gameren 4.500, Arkel 3.823.— Herwijnen 4.100, Kediohem 2.283.75 Oostenrijk 606,75 Achterdek 440,75 Vianen 20.000, Rumpt2.200, Culemborg 7.500, Beesd 3.302,50 Rhenoy812,40 Acquoy898,35 Buren 3.048, Asch1.360.— Eriehem1.422.— Beusichem, Zoelmond 3439.85 Ravensvvaay 1.571,30 Zaltbommel 10.503.25 Zuitichem 2.552.15 Ingen 4.878,81 Maurik 2.823, Eek en Wiel 2.481.08 Lienden6.868.85 Rijswijk1.059,50 Eehteld2.868.10 IJy.endoorn 1.050, Oehten3.308,20 Nederhemert 5.041,10 Waardenburg 7553.75 Buurmalsen 2269.25 Tricht 3178.02 Wadenoyen 3322. Drumpt 2423.20 Passewaay 276.80 Hei- en Boeicop 3160.50 Haaften 9169.75 Hedel 5700.— Geldermalsen 8500. Meteren 1600. Leerbroek 7036. Est en Opynen 4979.83 Leerdam 43.108.42 Onze speciale aanbieding ELJA- RUBBERCORSETTEN blijft geldig zo lang de voorraad strekt. Van 27,55 voor 14,50. van 22,40 voor 8,75. WALTER'S DROGIS TERIJ, Fonteinstraat, LEERDAM. De Geldinzameling Van alle kanten stromen de gif ten voor het Nationaal Rampen fonds bij dhr, A. F. E. v. d. Heide binnen. Het is in de Apotheek de gehele dag een komen en gaan vah mensen, die hun intekening op de lyst komen aanvullen. Ook verschij nen er veel verenigingsmensen, die namens de leden vaak aanzienlijke bedragen overhandigen. De Buurtvereniging Jeekelstraat- Kuyperstraat 100.-. de buurtver- eniging Parkstraat enz. 100.-, Ijs vermaak 50.-. Chr. Wandelsport vereniging Prins Bemhard 50.-, Reisclub T.H.S. 50.- Een groepje jongens had Wilgenkatjes verkocht en kwam 19.15 afdragen enz. Gis- tex en publiceerden we een dergelijk lijstje en het zijn juist deze bijdra gen, die her gemiddelde in Leerdam eer. flinke duw. omhoog kunnen brengen. Deze gaven en de opbreng sten van 36 van de 50 lijsten belo- per r.u het mooie bedrag van 23.108,42. Door werknemers en di rectie van Glasfabriek en Varsse- veld is f 20.000.- bijeengebracht, zo dat de 50.000.- aardig in het ver schiet komen, De 14 nog' ontbrekende lijsten kunnen echter niet voor de laatste 7000.- zorgen. We hopen daarom, dat nog velen zullen ont dekken,dat hun gave middels de lijsten te gering was en even by de Apotheek zullen binnenwippen om daar hun geweten vrij te maken van de last, niet genoeg geofferd te hebben voor hen, die alles verloren hebben.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2