WICA ca toch gaed&apex! Marktnieuws Uilzei of Aanvulling KOTTIER Co. Kapok- Matrassen F0KKENS (oei oi mm flor VriimeiSBlari', elke Zaterdag, van 's morgens 9 uur, tot 's avonds 7 uur Almelose Markt ruitertjes: Van waar Je ouJa Zeerob uithangt Oud-havenmeesler Vermeulen over zijn wereldreis. Vrijdagmorgen, December. Om kwart over (i ;ian dek. Zonsopgang, kalme zee, rustige vaart. Een gran dioos gezicht; navertellen? Onmoge lijk, dat moet men zeil' beleven om de juiste indruk te krijgen en ik kan niet anders zeggen .da7i: Doe liet, indien enigszins mogelijk, zelf ook eens. Nu moet ik ophouden, want straks moet de post ingeleverd worden, die in Port Said wordt af gegeven. Hiervan en van wat ik ver der te zien krijg, vertel ik morgen weer verder. Suez kanaal. Rode Zee, Indische Oceaan enz. enz. We naderen Port Said. Van der Linden (matroos) zegt legen me: VRIJMETSELARIJ Zoals blijkt uit een advertentie in deze courant zal er een voor dracht worden gehouden in de Sociëteit op 17 Februari a.s.over Doel en Wezen der Vrijmetselarij. Aangezien dit onderwerp weinig bekend is, bestaan hierover veel onjuiste, zelfs dwaze meningen. Wij vermoeden dan ook, dat vele van onze lezers deze gelegenheid zullen waarnemen om te worden ingelicht over deze, over de ge hele wereld verspreide geestes richting. KONING IN J L LI A N A SCHOOL. Do Koningin Julianaschool in Almelo heeft iels nieuws gelan ceerd. In deze week werd aan de ouders van de leerlingen gelegenheid gegeven de school tijdens de lesuren te bezoeken. De moeders en vaders konden komen en gaan wanneer ze wilden. Hel onderwijs ging nor maal door, zodat men een goed beeld kon krijgen van de gang van het onderwijs T.E.T.-cictie. Bij de vele berichten over de hulpacties ten bate van de wa- tersnoodslachtoflers, vernamen wij, dat ook de N.V. T.E.T. haar steentje zal bijdragen tot leniging van de nood. Heden Zaterdag zullen de ver- voersgelden voor de stadsdien sten van de T.E.T. in Almelo, niet door de chauffeurs in ont vangst genomen worden, doch door collectanten die in de stads bussen meerijden. De totale op brengst komt ten bate van het na tionale rampenfonds. Wij wekken een ieder op Zater dag zo veel mogelijk gebruik te maken van het stadsbus-vervoer. Bouwvakarbeiders, opgelet! De werkgevers- en werknemers organisaties in de bouwbedrijven hebben besloten, nu overwerk voor het rampenfonds ten ge volge van het winterseizoen moei lijk uitvoerbaar is, de arbeiders te verzoeken de Zaterdagen 7 en 14 Februari bij nun werkgevers het rechter gedeelte van een of zo mogelijk twee vacantiebonnen in te leveren. Met inlevering van twee bon nen offert men een bedrag van een dag loon (snipperdag). De werkgevers wordt verzocht de in gezamelde bonnen de volgende week in te leveren met toevoe ging van een gelijkwaardig be drag. Inlevering kan geschieden bij de heer E. Israëls, Sligtestraat 14, op Dinsdag 17 Februari van 3—5 uur, die gaarne alle inlichtingen verstrekt. Tussen Ulk en Göttc. wordt Donderdag 12 Februari in 't Groenendal door B.D.V. en „Ontwikkeling" een feestavond gegeven. Opgevoerd zal worden het toneelstuk „Met gedoofde* lichten". wordt ten bate van het natio nale rampenfonds Zaterdagavond om 11.15 uur in bioscoop Va- rossieau een nachtvoorstelling ge ven. In dit programma wordt de film „Gestolen leven" gedraaid. gaat de cabaretavond van Hedal, Zaterdag 7 Februari in 't Groenendal, niet door. zijn thans de eerste lijsten met namen der slachtoffers van de watersnoodramp binnen ge komen. Deze voorlopige opgaven, die nog niet gecontroleerd zijn, lig gen op ons redactiekantoor boven in het Verkeershuis en ook op het secretariaat van de Gemeen schap Almelo, beneden in het Ver keershuis, e'ke morgen van 912 uur, ter inzage. ..Meneer, als je de wal op wil, twee slojen (sloten op je zak en 1 op je por'emonnaie Hel was volslagen donker toen we aan de boeien gingen. Dadelijk kwa men er een .aanlai Egyptische agen ten aan boord: rode fez met zwarte kwast. Hun bewapening bestond uil een soort wapenslok, -een knuppel van jewelste. Degene, die daarmee een klap kreeg, zou slellig niet om een tweede vragen, aangenomen dat hii dal overleefde. De slokken wa ren naar schatting 00 a 70 cm. lang; bet handvat van normale dikte, maar liet einde, waarmee de klap werd uitgedeeld, was wel 0 a -7 cm. in diameter. Verder lies loud hun be wapening uil een kanon (een soort Colt revolver). Ze zagen er niet erg smakelijk uit. die agenten, iet wat vies en ongesoigncerd. Onze Alme lose agenten maken een hemels breed verschil met hun Port Saidse collega's, dat scheelt 100 o/o- Die agenten werden over de dekken ver deeld en moesten hel smokkelen voorkomen. Wij lagen pl.m. 80 me ier uit de wal en de strook water die tussen de Ruys en de wal lag, werd fel verlicht door zeer grote schijnwerpers op zeer hoge mas ten, zodat het onmogelijk was onge zien contact te krijgen met de op varenden. De Egyptische politie-officier ver telde mij op mijn vraag, dat er on geveer 400 passagiers de wal opge gaan waren. Ik kon geen Egyptisch, maar hij en ik konden Engels spre ken en zodoende slaagde de con versatie goed. Met motorboten wer den de walgangers gehaald en weer terug gebracht. Men had ons aangeraden de pa trijspoorten en ide deuren te sluiten, omdat het voorkomt, dat de schar relaars, die met vletten om de boot komen zwermen, door de pa trijspoorten trachten te gappen. Vol gens mijn oordeel zou een eindje talhout daartegen een puike remedie wezen, ma:u' ja, dan moet je de wacht houden en daartoe had na tuurlijk niemand lust. Omdat mijn hulgenolen graag de wal op wilden, bleef ik, daar de hul op slot ging. als zo'n soort „Lord Privy Seal (Lord zegelbewaarder) aan boord mei de sleutel in mijn zak. Er gebeurde niels; alle berichten waren slerk opgeschroefd. Een paar bootjes met kooplieden, die him waren tegen mogelijke en onmoge lijke prijzen trachtten te verkopen, dreven om de Ruys heen. Wilde men wat zien of kopen, dam werd dit in een karbies aan een lang touw opgehesen. Ik ben de wal niet opgegaan, om dat het donker was en ik op de te rugreis altijd nog de kans heb om overdag daar te zijn. Treft onze aankomst ook dan in het donker, dan doe ik het dan wel. 's Avonds, 't was St. Nicolaasavond, zongen de groep Zusters en Paters vol over gave het aloude Sl. Nicolaaslied, wal een helder applaus uitlokte. De zusters hadden voor iedere mode reiziger in onze afdeling een pakje gemaakt. Ik kreeg een taaipop en een chocoladesigaar. Ik weet niet waar ik dat aan te danken heb. Za terdag 6 December. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag voeren wij hel Suez-kanaal in. Zaterdagmorgen half vijf hoorde ik de schroeven achteruit slaan. Ik er uit en door patrijspoort zag ik dat we in het kanaai aan trossen lagen. Even later wa^ ik aan het dek en vertelde het personeel inij, dal we in het hulp- Kanaal lagen en moesten wachten op de schepen, die van Suez kwa men, waarna we weer op konden stomen. Dit hulpkanaal dient om de steeds groter wordende schepen liet passeren te vergemakkelijken. Aan de wal langs hel kanaal liep een Bedouien; hij ging zeker kievits eieren zoeken, anders kou ik ten minste niet ontdekken, wal hij daar uit te spoken had. Langs het ka naal waren op regelmatige afstand reflectors aangebracht, in dezelfde geest als bij ons de kattenogen in de bochten van de weg. Vaart het schip door hel kanaal dan func tioneren die, door hel zoeklicht dat op de boeg van de boor zit; een voudig en practiscli. Ik liep over liet dek wat heen en weer; prach tige zonsopgang ongeveer zes uur. Opeens de bootsman, die met z'n mannen aan het dekschrobben wa ren, „Pas op je schoenen memeer, we gaan dekwassen met caustis- soda". Ik vroeg „Hebben Uw rub berlaarzen daar geen hinder van? O ja, was hel antwoord, die worre op de duur altijd porejeus van dat goed. Wij kregen nu een heel ander landschap. Aan de Oostkant niets dan 'droge, dorre, grauwe woestijn; eenzaamheid zonder einde; alleen de spoorlijn Suez-Israël loopt er door. Aan de westzijde van liet kanaal een heel ander uitzicht. Overal grote en kleine groepjes palmen en in cultuur gebrachte grond, die zodoende een veel liefelij ker aan 1)lik bood, dan de oostzijde van hel kanaal. Overal nederzettin gen en gebouwen van de Suez-ICan. Mij., waarin de ambtenaren wonen, die met 'de regeling van de scheep vaart zijn belast. Eigenlijk dus col lega's van me; hoewel hun kanaal beduidend groler is dan het mijne. Het Suezkanaal heeft de afmeting van de Nieuwe Waterweg. Geen korting, geen zegels, geen cadeaux maar DIRECT VOORDEEL 200 grams Blikleverpastei58 ct. 150 gram Boterham worst49 ct. 150 gram Leverworst35 ct. 150 gram Bloedworst35 ct. 500 gram Gezouten Kinkelf 1.20 500 gram Gerookt Kinkelf 1.40 250 gram Chocohagel47 ct. 250 gram Chocovlokken47 ct. Voor Als U goed let op de PRIMA kwaliteiten en de lage prijzen kiest U alléén het MOOIE, STERKE LINNENGOED van HAGENGRACHT 1 bij de Markt Febrnari - aar. bieding De gehele maai d Febr. kuntG profit rmvanonze speciale aai.bi« ding in 2-p 3 d. KAPOK MATRASSEN Deze zijn gemaakt van prima damast,gevuld met zuivere, le kwal. Java- kapok, voor slechts f 99,50 Ook ZEER VOORDtLIG: 2 pr. 3-d. Binnenv 76.90 (met 15 j garanti' 2 pr. Spiraaimatras 29 75 1 pr. Divanbed 2990 (met 10 j garantie). 2 p. Matrasdek, gev 9,25 1-pr Woll Deken 22 90 2-pr Gest Deken 19,95 2-pr. Molton Deken 3,98 enz enz. Ziet etalages Djze aanbieding is tijde lijk. Laat deze kans daar om niet voorbijgaan 1 DOE HP.T NU!! Zuidersoaat 4-6, Almelo Koopt bij on ze Adverteerders Voor belangsteller den bestaat gelegenheid tot hel bij wonen van een vooidracht over welke zal worden gehouden op Dinsdag 17 Febr. in de Koffiekamer van de Sociëteit, des avonos 8 uur Kaarten voor 10 Februari schriftelijk aan te vragen bij J QOSSsENKOOL Deldensestraat 5 Ve der kaa'ten zo mogelijk aan de zaal DtZE WttK 1 V2 ons Boterkamworsl 45 cent Qedióii£Cee%d naar een speciaal-zaak, maar dan ook naar een vertrouwd adres. Laat door ons Uw partij of jubileum in huis verzorgen. Wij leveren U Stoeler, Tafels, Bestek, Porcelein, Glas enz. Wij bezorgen door g-heel Twenteland Prijscouranten in voorraad Steeds gaarne tot Uw dienst, 5a. JC. We&texAuió B irnsestraat 57 lel 2693 BEHANG GROTE KEUS LAGE PRIJZEN „BOS' WIERDENSPSTRAAT 58 Bekendmaking SLAGFR1J „DE HOOP" - NIFUWSTRAAT 32 maakt bekend, dat van de totaal-ontvargsl op Zaterdag 7 Februari, 10 "I worden af ragen aan h*t Nationaal Kampenfonds Helpt mee dit bedrag zo groot mogelijk te doen zijn WEER ONTVANGEN een partij Tafel- en Divankleden voor de bekende LAGE PRIJZEN G. van LoeveUjn Doelenstraat 25 is goedkoper Spreekuur Burgemeester. Burgemeester Mr. J. M. Ravesloot is verhinderd Maandag zijn spreekuur te houden. Vanaf Zaterdag 7 Febr. a.s.t Koopjes, kopen op de t -10 voorde* 'ede» woord i Jiuitextje „Ruiten Drie" en U bereikt 12 000 ge zinnen in ALMELO e.o. Te koop: Mevrouw eet wild. Zware wilde ko nijnen f 3,— per stuk. Vette hazen f 5 00-6,00 per stuk. Kippen f 2,50, f 3,50, f 4,50 per stuk. Kippen poulel r 1 50 p. pond. Tamme konijnen 1' 1,60 per pond. Fa. B. J. TEN DAM, Ambtstr. 153. Tel. 3953. ROMI, het bekende mesje, Goud-Geel. 10 st. f 0,35. Verkrijgbaar hij: H. A. H. Haverkamp, Wiendensestraat 65. Fa. De Nooij, Grotestr. 12. C. v. d. Pol, Bornseslr. 24. J. A. Kuiper, Oot- marsumscslraat 12. A. Beunk, Ootmamimse- straat 250. F. Tuin, Bor- nerbroeksestraat 281. Leu dee geerne prutst! Koopt Triepleks, Boord en lloölt Biej Isserêls in de Sügte i4 Sprek- dr. 3480. Zoötcrdaangns ook lós van 2—3. Een stukje vlees van Paardenslagerij v. Oscli gaat er toch nog mee strijken. Beleefd aanbe velend, G. van OSCII, Bornerbroeksestraal. Goedkoop vlees. Verse zware wilde konijnen pl.m. 1 kilo panklaar f 3,— per stuk. LIM- BEEIv, Bornseslr. 12. Tel. 2819. Vermist: zwart hondje, mei bruine slippen bo ven de ogen, enigszins langharig. Dijkstr. 37. Buurvrouw, wi'j gaot Zaoterdag wat vrogger nao Slet'na, aanders muw weer zo lange waggen. I j kriegt weer veur 9 stuvers 7 pond stoofpeern of 7 pond renetappeln of 10 pond sterappcln. Ook de ge- sneedn greunle is mi'j bes bevöilen, de hermg cn allerhaande aandre vis is der prima; de zolte bering kost 'n dubbeltje en i'j kriegt ze duurder, nans better. Now mnt de leu wa good kiek'n, het is Ni'j- slraote honderd dattig. Firma B. Nipbuis 6 Zu. BOEKBINDERIJ Het adrca «oor Uw Bindwerk Kerkplein 4 - ALMELO FIJN A. H. O. maakt mijn huicvuilerr mer REIN ALM. TSÜS OND. tn de Advertentie van Coöperatie „De Toekomst'' de vorige week in onze krant smrd als gevolg van een correctie ft ut Duivenvoer 10 pond voor f 2 10 Dit moet zijn f 2.60

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2