LJ De „Generale Staf" van de Hoeksche Waard en? ABDIJSIROOP W at zal van Texel word Slachtoffers van de ramp NIEUWSBLAD VOOR DE HOEKSCHE WAARD EN IJSELMONDE Zaterdag 7 Fetaruart 1953 Ter overdenking „De Here truont bü de watervloed". Bijna in een ogenblik, is on verwacht de watervloed over ons gekomen. Dc krachten van de elementen der natuur stormwind en water hebben als een spel gespeeld met onze trots over onze sterke dijken. Sinds de Middeleeuwen is wel niet zo ti ramp van watersnood in een dergelijke omvang als nu en met zulke desastreuse gevol gen over ons gekomen. Duizen den mensen zijn van hun huis en haard verdreven. Velen zul len niet vergeten de aanblik van hun stervend vee en hun vernietigde huizen. Erger is het dat honderden mensenle vens te betreuren zijn, wier dood in veler hart rouw brengt. Het leven is ontwricht en on rust, angst en spanning leeft in het hart. Water en vuur, zijn elemen ten der natuur, die grote zege ningen brengen. Tegenpolen van elkaar brengen ze beide ook nameloze verschrikking. Men kan voor dit hele gebeu ren van deze droevige dagen verklaringen zoeken en vinden: de wind met de kracht van een orkaan, de springvloed juist na volle maan. twee factoren die samenwerkten. Maar deze ver klaring geeft geen antwoord op de vraag waarom dit juist sa men vallen moest. Waarom die kracht van wind en water Achteraf realiseert ge u, dat er aan de vooravond der gebeur tenissen een kracht in de na tuur losbrak, waarin als een andere kracht heerste. De oude heidenen zouden gezegd heb ben de maansverduistering bracht deze ramp. ze was ons een teken Die verduistering bepéaldc min of meer de ramp naar hun inzicht. Dat was het fatum, het noodlot. Zo zag de door angst en vrees gebonden mens dc natuurrampen die over hem kwamen. Ook nu is er onrust en vrees bij dat zo onmiddellijk opgeko men gevaar, dat wc niet begrij pen. Het is alsof God gezegd heeftgij dacht veel aan het oorlogsgevaar, ge dacht aan de ramp. die komen kon van het Oosten. Ik stuur u nu ditdc ramp, komend, plotseling en onverwacht uit het Westen, dc golven van de ziedende zee. Dit toch komt niet van men sen, In het laatste oorlogsjaar konden we inwendig kwaad worden op de bezetter die ons het aandeed. Dit kan nu niet. Het is nu rechtstreeks van God Hij troont bij de watervloed. Hij geeft de slagregens. Hij werpt het ijs daarheen als stuk ken. Hij schept de vrede en Hij maakt het kwaad. Op zulke momenten is het leven als een reis in de ivinter en in de nacht zonder enig licht, iets verbijste rends. We zijn als een veer door Gods adem meegevoerd. Wij begrijpen ons ongeluk niet en wilt ge hel begrijpen, dan raakt ge van streek, bij de over stromingen die de landen be dreigen en levens in gevaar brengen, en spotten met onze berekeningen, 't Is een stem Gods, die ons wekt uit onze slaperigheid. Gods stem is in 't suizen van de zachte koelte en Gods stem beluistert ge in 't bonken, al maar bonken van stukken hout en ander materi aal tegen de muren van het huis, waartegen 't water aan- klotst in een huiveringwekken de cadans, zo dat ge er niet meer van slapen kunt. God tronend bij de water vloed, de God van het heelal, die heerst tot in eeuwigheid, macht en majesteit, een stip, een kleinigheid, maar voor ons al zo geweldig. Hij maakt dit voor ons niet alles begrijpelijk. Dat is niet nodig ookAls we Hem maar zien in alle dingen, met Zijn storm, die dient om de lucht schoon en helder te ma ken. Wc kunnen onder dit gebeu ren gaan vloeken en gaan bid den. Om onze goede dingen krijgen we zo iets niet. Hel brenge ons levensheiliging. Dc stormvloed en Zijn vloed is ons dan genade. Op het onmiddel lijk gekomen gevaar en leed volgt soms veel later een on middellijk geluk, een uitkomst, die we ook niet. begrijpen. Wel vol dank aanvaarden. God kan duizenden bij duizenden wegen banen tot hulp. Als die allcr- behoren wel tot de minst getrof fen gebieden in de Hoeksche Waard. De Blaakschedijk is het enige deel van Mijnheerenland, dat geteisterd werd. Een aantal huizen werd daar zwaar bescha digd, vooral de boerderij van de heer Jac. van der Griend. Het wordt mogelijk geacht, dat enkele huizen zullen instorten. Over de Blaakschedijk is zoveel water ge slagen, dat de Mijnsheerenlandse polder 10 k 15 cm. onder water kwam te staan. Het water kwam dan ook tot ongeveer 500 meter van het gemeentehuis te staan. Bij het eerste sein van gevaar werden enige honderden en later werd practisch de gehele manne lijke bevolking van Mijnsheêren- land en Westmaas opgeroepen ter verdediging van de dijken. De hulpcolonne van het Roode Kruis te Mijnsheerenland heeft uitste kend werk verricht en zorgde voor voedselpakketten en warme melk voor de werkers aan de dijk. Het aantal evacuees in Mijnshee renland is niet zo groot' en is voornamelijk afkomstig uit Hei- nenoord en Numansdorp. Zij kon den worden ondergebracht in de school en het gebouw voor Volks belangen. De enige moeilijkheid, waarmee men in Mijnsheerenland en West maas heeft te kampen is de drinkwatervoorziening'. Het bui zennet van de Kilwaterleiding is ten dele vernield. De machines en pompinstallaties zijn ondergelo pen. Het is te verwachten, dat net wel enige tijd zal duren eer de nodige herstellingen zijn ver richt. In de belde gemeenten worden om de twee dagen tank wagens met drinkwater aange voerd. BS1'" n'cht "a" Zaterdag op Zondag werd de Hoeksche renland en Westmaas door het Waard, evenals zovele andere gebieden op de Nederlandse ei- In Mijnsheerenland en Westmaas is de toestand vrij normaal Mijnsheerenland en Westmaas De mogelijkheid wordt onder Oud-Beijerlandse waterleidingbe drijf van drinkwater te voorzien. Verbroken tele foonverbindingen Telefoneren met de volgende plaatsen is niet mogelijk: Achthuizen, Alblasserdam, An na Jacobapolder, Brouwershaven, Bruinlsse, Burgh Haamstede, Co- lynsplaat, Dreischor, Drogendijk, Duivendijke, Dirksland, EllemecL, Ellewoutsdijk, 's-Gravendeel, Hank, Heiningen N.-Br., Herkin- gen, Hoge Zwaluwe, Kamperland, Kats, Kerkwerve, Kinderdijk, Kortgene, Lage Zwaluwe, Lange- weg, Maasdam, Moerdijk, Nieu- werkerk (Zeeland) Nieuwe Tonge, Nieuw Vossemeer, Noordgouwe, Noordwelle, Numansdorp, Nieuw Lekkerland. Nieuwenhoorn, Nieu- wendijk, Ooltgensplaat, Oosterland Oud-Alblas, Ouddorp, Oude Tonge Ouwerkerk, St. Philipsland. Put- tershoek, Renesse. Rilland, Scha- rendijke, Schuddebeurs (Sch. en Dv.) Serooskerke (Sch en Dv.), Sir Jansland, Stad a/h Haringvliet Stavenisse, Stellendam, Strjjen, Tiengemeten, Waarde, Welberg, Willemstad, Wissekerke, ,Wol- phaartsdijk, Zonnemaire. In Kruiningen zijn alleen de burgemeester en het postkantoor bereikbaar, in Middelhamis alleen de burgemeester. P.T.T. wijst er met nadruk op, dat met een groot aantal plaat sen, die in deze lijst niet voorko men, uitsluitend officiële gesprek ken gevoerd kunnen worden. landen, getroffen door een grote ramp. Reeds Zondagmorgen werd te Klaaswaal een samenwerking beklonken tussen het be stuur van het Waterschap de Hoeksche Waard en de burger lijke overheid op dit eiland, een samenwerking, die totdusverre buitengewoon vruchtbaar heeft gewerkt en die tot resultaat heeft gehad, dat op de zo zwaar getroffen Hoeksche Waard het herstelwerk in volle gang is. Wij waren in de gelegenheid de vergaderingen te bezoeken, die in de afgelopen week elke avond werden gehouden door hen, die met de organisatie van het herstel der dijken, de voor ziening van de bevolking van al het nodige als voedsel, kleding, telefoonverbindingen, gas- en waterleiding enz. werden gehou den en wij hebben grote bewondering gekregen voor de wijze, waarop de heer L. I. Overwater als dijkgraaf van het Water schap de Hoeksche Waard met zijn dijkraden en technici, bijge staan door de ir. Hanskamp en Crefelt van de Provinciale Wa terstaat aan de ene kant en burgemeester Hammer uit Oud- Beijerland met zijn collega's en hun staf aan de andere kant, de zaken in handen hebben. Wij kregen het gevoel aanwezig te zijn bij een bijeenkomst waar een goed krijgsplan werd ontwor pen, vandaar de benaming „Generale Staf" van de Hoeksche Waard. De bewoners van de Hoeksche Waard kunnen er van verzekerd zijn, dat hun belangen in goede handen zijn. De leiding geeft aan het herstelwerk richting met kennis van zaken en ononder broken energie en zij is in haar werkwijze en doorzettngsver- mogen een voorbeeld voor al degenen, waar zij ook geplaatst zijn, die medewerken aan het vrijmaken van ons eiland van het water. Klaaswaal herbergt vele evacués Klaaswaal is er in vergelijking met vele andere gebieden zeer goed afgekomen bij de waters nood. Tengevolge van de door braak van de Klemschendijk (de .g. Shkdijk) is het water de pol der Nieuw Cromstrijen binnenge drongen, waardoor een aantal huizen last van het water kreeg. De polder Groot Cromstrijen tus sen Oudesluis en Middelsluis bleef droog. De Klemschendijk werd in zoverre hersteld, dat er geen wa ter meer in de polder binnen komt. Doordat het Kilwaterleidingbe- drijf ernstige schade heeft opgelo pen, heeft Klaaswaal enige dagen zonder leidingwater gezeten. Door koppeling van buizennetten werd het Vrijdagmiddag mogeljjk Klaaswaal vanuit Oud-Beyerland van leidingwater te voorzien. In Klaaswaal hebben zich vele j acuees uit Numansdorp geves-1 tigd. Velen vinden onderdak in de lagere scholen, terwijl een lokaal i van de landbouwhuishoudschool j als ziekenzaaltje is ingericht. Een j ander lokaal van deze school werd gereed gemaakt voor de ouden van dagen uit het diaconiehuis uit Numansdorp. Men heeft in Klaaswaal veel medewerking on dervonden van het Rode Kruis te Mijnsheerenland, dat' onder andere voor een groot aantal bedden, de kens enz. zorgde. Zes verpleeg sters van Het Groene Kruis heb ben uitstekend werk verricht in de lagere scholen, waar evacuees zijn ondergebracht. In de grote zaal van Koster vinden kleding- uitreikingen aan gedupeerden plaats. De evacuees worden van levensmiddelen voorzien via de secretarie. Men tracht door een zorgvuldige registratie zo spoedig mogelyk een overzicht te krijgen over de gevluchte bevolking. Het is de bedoeling dat Zaterdag 400 evacuees, die in scholen zijn on dergebracht elders in het land on derdak verschaft zal worden. eerst vrede brengt in het hart, dat rustige en blije onuitroei bare vertrouwen, dat ge tel kens weer ontmoet en dat zo verbazen kan. Het vertrouwen in Hem. „Uw Wachter, die uw voet voor wankelen behoedt". ASPECTOR HOEST UW KIND? Als verstandige moeder geeft gij Uiv kleine na tuurlijk het middel dat door zijn geneeskrach tige werking jeugdige „hoesters" als een schild beschermt: AKXER'S - 's Werelds beste hoestsiroop De wind heeft zijn lot in handen Kot eiland Texel is wel heel ergde Noordzeekust stortten de over- gehavend uit .le ra,gcl(jko «trtld gebleven bunker» ln de kolkende I nna TDo litilnon nrolron nil mnlnro met de stormvloed gekomen. Ver schillende dijken r.jjn gebroken, waarbij vier mensen om het leven kwamen. Iedereen, enigszins bjj machte was een hei- pende hand te bieden, heeft mee geholpen de dijken, die op veel plaatsen gaten vertoonden, te dichten on te stutten. De vraag is of het erg veel geholpen heeft, omdat by het opsteken der wind het eiland practisch gedoemd ls ten onder te gaan ln de zee. zee. De duinen braken bfj meters tegelijk af. De borstwering echter hield stand. Het grote gevaar dreigde van maar <*e Noordzijde van het eiland. De dijk die daar Texel tegen de zee beschermt, is aan de voet twintig meter breed, maar bovenaan slechts een meter. Binnen enkele uren was deze dijk ontdaan van zijn bescherming van basalt en keien. Alleen het zandllchaam bleef overeind staan. Iedereen zag het gevaar in, velen hielpen mee de dijk met zandzakken te stutten De fortuin was aan de zjjde van het dijkleger. De dyk hield stand, (Adv. Ing. Med.) unb uijrviggcJ iiiv.v. a.uiiu, De Noordoostelijke kant van hetbehalve op één plaats. Daar brak eiland vertoont een gapend gat, de dijk en moest een polder ter de dijk langs de Waddenzee is po- j gr00Ue van 220 ha worden vrjjge- reus en langzaam sijpelt het water geven. door de drassige dijk. Hierdoor i LM i wordt het hart van het eiland, de Eierlandse polder door overstro ming bedreigd:. Steekt de wind een beetje op, dan is er mets meer dan een smalle strook duin van het mooie eiland over, omdat de dijken langs de Waddenzee totaal geen weerstand bieden. Bij het in specteren van de dyk. die de Een- drachtspolder tegen de Waddenzee beschermt, vonden vier mensen de dood. Bij Westerslag en De Koog aan ZUINIG MET WATER De directeur van het Waterleidingbedrijf te Oud- Beijerland verzoekt ons het volgende mede te delen: Het waterleidingbedrijf draait momenteel op volle toeren en is in staat alle afnemers van voldoende water te voorzien. Toch moet worden aangedrongen op zui nigheid bij het verbruik van water, daar deze zuinig heid de mogelijkheid opent om mensen elders in de Hoeksche Waard, die nog van waterleiding verstoken zijn, van water te voorzien door koppeling van het net van het Oud-Beijerlandse Waterleidingbedrijf aan dat van de Kilwaterleiding, welk bedrijf voorlopig uitge schakeld is. Elke emmer water, die gij teveel gebruikt, ontneemt ge mensen in het noodgebied, die er zo dringend om verlegen zitten. Wij rekenen op Uw ge voel voor burgerzin in deze moeilijke tijden voor zo velen in onze omgeving. Italiaans vliegtuig' neergestort Maandag is op de berg Slnnaï, ongeveer 32 km ten Noorden van Cagliari in het uiterste Zuiden van het eiland Sardinië een twee- motorig Italiaans lijnvliegtuig neergestort. De vijftien passagiers en vier bemanningsleden zjjn omgekomen, Het toestel stortte neer kort na dat het naar Rome was vertrok ken. Het vloog in brand. STORM OVER NEDERLAND - Huidig» nood verbindingen Knooppunten In hetnoodverketr Kontoren met noodvoorziening Kontoren tul ten de gemeenschap Kontoren voorren de eltuot/e Met bekend ie- N B Oc nlcl In dt kaan oootnomtn kantoren ïiln allen in brdrill Getroffen door de ontzagwek kende ramp die over Nederland kwam, wordt thans in samenwer king met de schrijver Go Ver burg een uitgave voorbereid, waarin een beklemmend beeld wordt gegeven van de titanen strijd en de heldenmoed, waarmee duizenden zich tegen de over machtige elementen te weer stel len. Dit boek wordt uitgegeven bij G. F. Callenbach N.V. te Njjkerk en zal verschijnen onder de titel STORM OVER NEDERLAND Geïllustreerd met 32 foto's uit de rampgebieden. De prys bedraagt f 5,90 (waarvan f 1.wordt af gestaan voor het Nationale Ram penfonds). De gehele Nederlandse boek handel werkt mee om het' af te dragen bedrag zo groot mogelyk te maken en wij mogen U van harte opwekken* aan dit boek, dat mede van grote historische bete kenis mag worden genoemd, kopen! Hierdoor helpt U spon taan mee de nood te leningen. Dit boek geeft U^een duidelijk reëel beeld van de ontzagwekkende ramp die land en volk hebben ge troffen. j'nb'Hjk en Sloedam MOOKHOEK B. de Vos f Zwaar getroffen door de storm vloed verliet Zondag de 75- jarïge heer B. de Vos, na, onder veel inspanning, de redding van zyn veestapel te hebben volbracht, zijn mooie boerderij en begaf zich daarna nog eigenhandig zijn auto in de storm besturend naar familie te Strjjen, waar hjj, ten huize van Gebr. Smits aange komen, onwel werd en vóór dok- tershulp aanwezig was, overleed, i De heer B. de Vos was een landbouwer van formaat in*de Di rectie der N.V. Landbouwbedrijf v h. Schilleman de Vos te Tien- gemeten en vice-voorzittev der Suikerfabriek „Puttershoek", enz. Op de voorvaderlijke boerderij door hel Hoofdbestuur van de P.T.T. verstrekt, een kaart vervaar- Lindcnhoeve" en in zijn cunge- geeft van het nog mogelijke vervoer van brief- en pakket post ving verliest men in de heer De ...t hier tot uitdrukking welke storing de verbroken verbinding vla Vos een geziene persoonlijkheid, veroorzaakt. I een man van de daad. Hieronder publiceren wy de eerste lyst van slachtoffers van de overstromingsramp. De lyst is ter beschikking gesteld door het informatiebureau van het Ncderlandsche Roode Kruis mers, geb. 19-2-1900 (Kruger- str. 6). KORTGENE Alle slachtoffers geïndentifi- ceerd en geborgen: Pieter Arie de Looff, geb. 31-8-83 (Toren- djjk 88)Jacomina Catharina Schrier, geb. 26.1-1907 (Toren- dijk 45); Adriana Verhulst geb 24.3.1896, echtgenote van Jan Verburg (Torendijk 41); Hen drikvan Vliet, geb. 21-1-1892 (Torendijk 115)Cornelia Bol len, geb. 18-8-1922, echtgenote van Marinus Fijsse (Torendijk 57); Hendnka Adriana Kra mer, geb. 20-8-1952 iTorendjjk 113); Gerretje van Vliet, geb. 23-11-1905 iTorendjjk 115) Jan Boer, geb. 10.6.1948 (To- rendyk 109Lena Koster, geb 13-6-1899, wed. van Jan Gllles- se (Ooststraat 5); Johannes Marinus Engelvaart, geb. 25-6- 1869 (Ooststraat 16); Janna Koets, echtgenote van J. M. Engelvaart, geb. 16-3-1873; (Ooststraat 16)Adriaan Cle ment, geb. 13-9-1912 (Toren- dyk 51); Christiana Huyge, geb. 28-1-1913, echtgenote van Adriaan Clement (Torendjjk 51)Bastiana Neeltje Clement, geb. 16.1.1947 (Torendijk 51); Wilhelmina Suzanna Timmer man, geb. 20-11-1949 (Cats Annapolder 18); J. F. Weijs, geb. 20-11-1909 (Cats Annapol- dler 18)H. E. Wejjs, geb.7-3- 1915 (Cats Annapolder 18). MAASSLUIS ABBENBROEK Geïnd en tificeerd: Leen van Marion, Haasdijk 165. DINTELOORD Martinus Jsmssen, geb. 21-8- 1904 (C 57); Jan de Vos, geb. I-6-1894 (C 56); Jaatje Vis sers, geb. 27-2-1898 (C 56). FIJN AART Leendert van de Meeberg, geb. 13-8-1898 (D231); Wilhel mina Andrea Kloet, geb. 20- II-1906; (D 231); begraven ih Dinteloord; Johanna Francisca Maria van Opdorp, geb. 11-12- 1944 (D 228): Adriana Wilhel mina Slikboer, geb. 18-11-1904 (C 123)Adriana Johanna Po lak, geb. 22-8-1906; (D 241); Maria Hollemans, geb. 15-6- 1946 (D 160)Pieternella Adriana Hartvelt, geb. 15-1- 1910 (D 169); Leendert Ma- chiel de Geus, geb. 22-4-1936 (D 169)Christiaan de Geus, geb. 26-7-1946; Jan Dirk de Geus, geb. 5-1-1948 (D 169); Gerrit Johannes van Mourick, geb. 13-11924 (D 161); Herma- nus Leendert Hollemans, geb. 12-5-1943 (D 160); Maria de Wit, geb. 5-10-1926 (D 161); Antonia Elisabeth Suykerbuyk geb. 17-7-1876 (D 195); Johan na Adriana Knook, geb. 26-2- 1924 (D 183); Jan Olivier Driesprong, geb. 1-7-1874 (C 141); Petrus Geraraus Adria na Koetsenruyter, geb. 2-4- 1950; (D 248); Lucia Adriana Maria Koetsenruyter, geb. 29- 8-1951 (D 248)Peter George Mackay, geb. 7-10-1943. (D 166)Martinus Ljjdekker, geb. 28-5-1880 (D 250); Jannetje Driesprong, geb. 31-1-1906 (C 141Teuntje Knook, geb. 20- 10-1900 (D 162); Martha Eland, geb. 9-7-1892 (D 104). 's-GRAVENDEEL J. Groot (Langestraat)mej. St. Niklaas en dochter (ver mist) (Gorstdjjk 50); meisje Kranenburg, 12 jaar, met moe der en zusje (Pr. Bernhardstr. 14); heer Van Appeldoorn (Molendyk 50); mej. Van Steeusel (Renoishoek 53). Met grote waarschijnlijkheid omgekomenmej. Kruythof I.Achteröyk 26); wed. v. d. Wulp met 3 kinderen (Molen dijk 20); mej. Van Verk met 2 of 3 kinderen (Molendijk 68) heer en mevr. Brand (Molen dijk 72) wed. Verdonck met' dochter en 3 kleinkinderen, ge naamd De Zeeuw (Molendijk 70); mevr. Kraak (Molendijk 80)kind van C. Heidemolen (Molendijk 51). 's-GRAVENPOLDER Lijk geborgen: echtgenote van Cornelis van Weelen. HALSTEREN Petrus Maas, geb. 23-6-1951; Maria Wilhelmina Van Tigge- len, geb. 24-4-1919; Cornelia Maria Wilhelmina Raats, geb. 20-1-1950 (B 308); Petrus Jo hannes Raats, geb. 7-8-1945; Philomena van Elzakker, geb. 7-9-1918; (B 340); Adriana Maria Schillemans, geb. 25-6- 1914 (B 337). Slachtoffers gelndentificeerd en geborgen: Cornelia Maria Castelein, echtgenote van Adrianus Franciscus De Krom, geb. 4.10.1911 (Tholenseweg B 316); Adriana Maria van Eekelen, geb. 6.7.1933 (B 327) Antonius Adrianus Johannes HoetelmEins, geb. 2-10-1938 (B 334); Cornelis van Osta, geb. 24.10.1868 (B 338); Helena van Schilt, geb. 7-9-1896, echtgeno te van Gerardus De Koek (A 128); Maria Helena Schyve- naars, geb. 13-12-1926, echtge note van Hendricus Marinus van Tillo (A 139); Anna Hele na Maria van Tillo, geb. 29-6- 1949 (A 139); Antonius Laa- nen, geb. 16-9-1899 (B 313); Cornelis Hendrikus Jacobus Maria Laanen, geb. 29-6-1937 iB 313); Bernard Laurentius Maria Roks, geb. 18.6.1952 (B 326); Cornells Hendrikus Si mon van Meer, geb. 14.8.1951 iB 337); Petroneila Elisabeth Dymphna van Meer, geb. 15-7- 1951 B 337: Johannes J. de Krom, geb. 3-5-1951 (B 316). HELLEVOETSLUIS Geïndentificeerd: Herman Schyver, (Oostkade 22)mej. N. Schrijver (Oostkade 22); S. Bakker, (Oostkade 6); mej. E. Sponselee-Finke (Opsomerlaan 20); mevr. Corn. Vadér-De Pjj- per (Opsomerlaan 6). HOEDEKEXSKERKE J. Leys. NIEUW KEUZEN-POLDER Smallegange, baby 3 maan den. HONTENISSE Maria Isabella Leeraert, 65 jaar; Agnes Mathilde Mat- theyssen, 33 jaar; Roza M. Daalman, 8 jaar; Theophvl S. C. Daalman. 6 jaar: Desyre Smit, 68 jaar (vermist)Loui sa Maas, echtgen. van Desyre Smit, 66 jaar (vermist); René G. de Smit, 37 jaar (vermist); Agnes Maria de Smit, 24 jaar (vermist). KLUNÜERT Johannes Adrianus Blom- Mej. J. van der End, geb. 14- 8-1883 (Zandpad 6). NIEUWE TONGE Geïndentificeerde slachtof fers: gezin W. Bruggeman te Battenoord; J. de Jong te Bat- tenoord; Leni van Prooyen, Kortewegje; A. van Prooyen, Zuiddljk; Mies en Francina Vreeswijk; Marinus Verwey; Teun Koppenaal; Jac. Ooster ling; L. Vis en 2 dochters; A. van Wezel; Wed. A. Driessen; mej. J. Koote plus kleinkind, allen te Oostervoorgorsmej. R. Kransse en dochter Marie; 2 zoons van A. Troost; 2 zoons van L. Appel; Jac. Hoogmoed. De laatste vijf omgekomen in de Pallandtpolder. Kees Koert. De familie Van Balen, man, vrouw, dochter en schoonzoon, genaamd Van der Sluis. NIEUWERKERK Alle slachtoffers geïndenti ficeerd en geborgen: Adrian, Krabbe, echtgenote van Tho- mans dc Bil (Polderweg a 351) Jan Lievense, 90 jaai Oost- straat): Toos Kats, echtgenote van Eliza Kleemans (West straat) Maria Janna Raams- donk, echtgenote van Izak Cornelis v. d. Male (Poeder- weg a 37). OUWERKERK Slachtoffer geïndentificeerd en geborgen: Helena Boogei'., echtgenote van Joost de Jong (Heinekenstraat). RILLAND-BATH J. A. de Goffau, burgemees ter. ROTTERDAM A. v. d. Starre uit Sliedrecht STELLENDAM 2 Hagenaars aldaar overle den: H. Klaasen, geb. 17-7- 1886 en Zieck Klaasen, geb. 21- 12-1887 (Wassenaarseweg 27). TIENGEMETEN Niet geïndentificeerd: Din- geman Ardon; Gerrit Ardon. VEERE Hubregt Leeman, geb. 4-5- 1874; Johanna Theune, geb, 21-11-1869 (A 68). VLISSINGEN Petrus Martinus van Beere, geb. 23-5-1883 (Groenewal 36) Johann Verhagen, geb. *5-10- 1910 (Boul. Bankert 106); Franciscus dc Jonge, geb. 5-3- 1904 (Vrouwenstraat 16), WOLPHAARTSDIJK Lyken geborgen: Ina Caan, geb. 12-11-1877, echtgenote van David van Damme (A 149)Adriana van Damme. geb. 23.6.19 lA 149); Martina de Leeuw, geb. 14.8.73, echtge note van Jan Hoek van Dljké (A 176): Maaike Giezen, geb. 31-10-1952 (A 142); Gjjsbrecht Hejjnsdjjk, geb. 22-6-1881 (B 1); Jacoba op 't Hof. geb. 1- 12-1881, echtgenote van Gjjs- brecht Hejjnsdjjk (B 1); Eli sabeth Geleedst, geb. 11-4-1887 wed. van Willem Verschure (B 4). Lyken nog niet geborgen: Cornelis Tramper. geb. 21-1- 1885 (B 21): Dingenis Schip per, geb. 19.4.1876 (A 205). ZAAMSLAG Jacobus Jan Alten, geb. 20- 2-1949. ZUIDLAXD Niet geïndentificeerd: Piet Wolters, vrouw en 6 kinderen, wonende Kerkweg; Dirk van der Velde, vrouw en 2 kinde ren, wonende Kerkweg: 2 Ge zusters Kapel, wonende Kerk weg; mej. C. Bredeland, wo nende Kerkweg; Dirk Hei, met gezin op de Buitendijk.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4