STADSNIEUWS L.A.C. telde aan het eind van 1952 430 leden Doden: 1373 Blik in het hart van ons volk Voortzetting Rentebijschrijving 1952 Wordt de eerste marktdag op 2 April gehouden? Derde lijst met namen van de slachtoffers NIEUWE LEIDSCHE COURANT 9 ZATERDAG 7 FEBRUARI 1953 Vervolg van Er is een ontstellend gebrek aan kader Het ledental van de Leidse athletiekconimissie beweegt zich weer in stijgende lijn. zo lezen we in het jaarverslag 1952. Was het in 1951 404, met 430 werd het afge lopen jaar afgesloten. Het verlies van enkele jaren werd daardoor hersteld. De L.A.C. heeft het gevoel, dat de belangstelling voor athletiek groeiende is. Papier niet zwaar Gisteren spraken wij de hoop uit. dat bij de collecte van Zondag in de Kerken de zakjes zwaar zou den worden van het ingezamelde geld voor de slachtoffers van de watersnood. Hedenochtend ontvin gen wij een anoniem briefje, waar in een abonné de hoop uitsprak dat de collectezakjes niet zwaar zouden zijn van muntstukken, maar licht van papiergeld! Bij wijze van aanmoediging had deze briefschrijver er een papieren gulden bijgevoegd. „Maakt van de collectezak een volle papierbak!" Alphen aan den Rijn Er is volgens het verslag nog steeds een groot gebrek aan kader in het ath- letiekbestel, waardoor jonge verenigin gen in hun groei worden belemmerd. En in andere verenigingen zijn het enkele bestuursleden, die al het werk moeten doen. Van een regelmatige aflossing van de wacht, die voor iedere vereniging heilzaam is, komt niets terecht. De uit gevoerde reconstructie-plannen beant woordden slechts ten dele aan de ver wachtingen. De jury-cursus, die onder de enthou siaste leiding van de heer J. Koumans werd gehouden, werd een succes. Twaalf personen volgden de lessen en ze slaag den allen. De samenwerking met diverse organisaties en instanties wordt dan ge memoreerd. waarbij die met de voorzit ter en secretaris van de Sportstichting van zeer prettige aard wordt genoemd. Gesproken wordt voorts over de sport- uitwisseling en het wedstrijdprogramma in 1952. Het verslag wordt besloten met een persoonlijk woord van de secretarissen, de heren Jac. en Hub. Mentink, die zich niet meer herkiesbaar stellen Aan het verslag zijn toegevoegd de recordlijst per 31 December 1952 en een*overzicht van de Leidse kampioenschappen 1952. Zuid-Holland GOEREE EN OVERFLAKKEE Oude Tonge 300 Nieuwe Tonge 87 Stellendam 27 Middelharnis 16 Ouddorp 1 HOEKSCHE WAARD Numansdorp 67 "s-Gravendeel 57 Strijen 20 Heinenoord 2 146 VOORNE EN PUTTEN Zuidland Hellevoetsluis Abbenbroek IJSSELMONDE TIEN GEMETEN Tien Gemeten ELDERS IN DE PROVINCIE Stormpolder (Krimpen a.d, IJssel) Krimpen a/d IJssel Brandwijk Ouderkerk a.d. IJssel Rotterdam Maassluis Sliedrecht Papendrecht Dordrecht Zeeland SCHOUWEN EN D UI VELA ND Oosteriand Zierikzee Serooskerke Dreischor Nieuwerkerk-Ouwerkerk Burghsluis Brouwershaven Kerkwerve Zijpe (aangespoeld) Bruinisse Stavenisse St. Maartensdijk ST. PH1LIPSLAND9 NOORD-BEVELAND Kortpene 40 Geersdijk 1 ZUID-BEVELAND Krulningen 11 Icrseke laangespoeld) 10 WolphaartsdiJk 9 Goese Sas (aangespoeld) 7 Krabhendijke 4 Kapelle 3 Oudelande 2 Rilland 1 Hoedekenskerke 1 Niet gespecificeerd 4 WALCHEREN Vlissingen Vecre ZEEUWSCH-VLAANDEREN Hontenisse Terneuzen Nw. Neuzenpolder (Hoek) Ossenisse Zaamslag West-Brabant Nieuv Voscemeer 50 Fijnaart 46 Heining-n 25 Halsteren 19 Klundert 13 Moerdijk 13 Steenbergen 13 Wiliemst. r. Z Dinteioord 3 NicuwendUk 3 Faamsdonksveer 2 Wagenberg 1 190 Noord-Holland Texel 5 Hondsbossezeewering 1 Totaal Zuid-Holland 635 Totaal Zeeland 542 Totaal N.-Brabant 190 Totaal N.-Holland 6 1373 (Opgave A.N.P. onder voorbehoud) Geveilde percelen Ten overstaan van notaris A. H. Dover te Lelden. Huis Witte Rozenstraat 56-'56a; in bod 6.800, koper de heer H. B. H. M. Sieg- mund te Lent q.q. voor 7.600. Huis Levendaal 84-84a; In bod 4.500, koper de heer E. van Starkenburg te Oegstgeest q.q. voor 4,800. Huizen Levendaal 106, 108, 110. 112 112a tezamen in bod: 16.800, koper de heer H. D. van Weizen Jr te Leiden o a. voor 18.800. Huis Rijnstraat 24 In bod: 2.000, ko per de heer E. van Starkenburg te Oegst geest q.q, voor 2.060. Huis Raamstccg 47; in bod 3.200. koper de heer E. van Starkenburg te Oegstgeest q.q. voor 3.350. Huis Waardgracht 14; in bod 2.400. koper de heer J. C. v. d. Graaf te Voor schoten q.q. voor 2.500. Huis Van der Wcrfstraat 31; in bod 2 450 en huis Van der Wcrfstraat 29 in bod, na afmijning 3.090, tezamen koper de heer E. van Starkenburg te Oegstgeest q.q. voor 6.200. Huis Voldersgracht 14; in bod 1.400. koper de heer C. v. d. Nagel te Wou- brugge q.q. voor 2.700. Huis Hogewoerd 187-187a; in bod 5.800 en Langegracht 115; in bod 2.175 zjjn niet afgeslagen. Huis met schuur te Zoeterwoude Hoge Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Cornelia P. M.. d. v. G. P. C. de Winter en P. H. Devilee: Jo hannes J., z. v. H. Roelandse en G. Wal- laart.; Robert, z. v. E. F. Koning en P. Rosbergen; Jan, z. v. J. Sparreboom en J. van dor Tuin; Melwin P., z. v. J. F. Deux en M. A. Mensingh; Jan M., z. v. J. M. Verkade en C. Maaskant; Nan J.. z. v. G. Koster en A. Dol; Tilly, d. v. G. Pikaar en K. van Tongeren; Franciscus J., z. v W. C. Dorp en E. Diehl. OVERLEDEN: R. O. M. Harsveld. zoon, 1 jr; N. de Bruin, wed van Houwe- lingen, 83 jr. Hervormde jeugdkerk In verband met de opslag van goede ren op die plaats wordt morgenochtend in de aula van het gymnasium geen dienst vanwege de Hervormde jeugd kerk gehouden. Dit in tegenstelling tot het bericht in het kerkblad. Er is voor allen dienst in het wijkgebouw Staal- wijk Herenstraat. Dr P. Muntendam thans buitengewoon hoogleraar Met ingang van 14 September 1953 is thans benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de faculteit der genees kunde aan de rijksuniversiteit te Leiden dr P. Muntendam. Hij zal. zoals men weet. onderwijs geven in de sociale geneeskunde. Het adres van ds D. C. Los uit Stellendam Het evacuatie-adres van ds D. C, Los, Geref. predikant te Stellendam, is: Rust- hofflaan 9, Sassenheim. Hij verzoekt alle geëvacueerde Gemeenteleden uit Stel lendam en eventueel ook uit Melissant ,en Ouddorp hem zo spoedig mogelijk Rijndijk 279; in bod 4.500 gemijnd ophun adres mee te delen om op deze wijze 180 is niet gegund. I weer contact met elkaar te krijgen. het hart van ons volk. Het bloedt... maar het klopt warm Toen we 's avonds half negen onze buit gingen mieveren en we de stapels geld zich zagen ophopen, zakte onze vermoeidheid. Dit is Holland op zijn best. J. VAN NOORT. Katwijk aan Zee. •Katwijkse collectant vertelt Als een gapende wond in de linkerzijde ligt Hollands Westkust open en het hartebloed van ons volk stroomt er uit weg. Maar door het hele lichaam van ons volk vlijmt het leed en op de gezichten van de voorbijgangers leest ge de pijn, waarmee dit leed. wordt gedragen. Wie dieper wil zien hale een collectebus. Hij krijgt dan de gelegenheid een blik te slaan in het hart van ons volk. Zo is het ons ook gegaan. Met een collega ben Ik er op uitgetrokken. Een bus was niet meer beschikbaar, we moes ten het geld in een enveloppe steken. Honderdveértig adressen, dat zou zeker een hele middag vragen. Naam en huisnummer worden opge schreven, het geld verdwijnt in het gele omhulsel. Een eerste rijksdaalder komt er in als een bouwsteen voor een gebouw, waarvan we nog niet weten hoe groot het zal worden. Bij het vijfde adres hebben we drie gulden, dan komt het eerste tientje voor de dag. "t Is toch maar een gewoon huisje en een blik naar binnen leert ons. dat hier echt een offer is gebracht. Onze simpele aankondiging voor het Rampenfonds gaat wat meer kleur krij gen. We knopen er een verhaaltje aan vast en als mijn kameraad twee riksen in de enveloppe schuift, zegt hij ondeu gend. dat het zonder dat preekje zeker bij één rijksdaalder was gebleven. Bij de volgende deur, waar de bel ontbreekt, trommelen we op de deur. Geen gehoor. Dan maar de poort in. Een schamel achter+uis, waar grote wolken stoom uit een washok komen Uit de nevels van de tobbe doemt een stevige vrouwenfiguur op, die ons wat argwanend monstert. Uit de aangrenzen de keuken klinkt een zware mannen stem op. Wat moet je zeggen, als je zo wat wordt gestoomd? Een simpele mededeling doet drie gulden in de en veloppe verdwijnen. Mijn collega en ik verdelen de taak. op deze wijze winnen we tijd. Even ben ik hem kwijt, maar dan komt hij aan lopen. Als ik de deur achter mg dicht trek, komt hij me glunderend tegemoet en met een gezicht, waarop een glans van blijdschap ligt. fluistert hij: „Hon derd. 't Waren maar heel eenvoudige mensen. Maar aan het gezicht van de vrouw kon je zien, dat het recht uit haar hart kwam". Ik sta voor een schoenmaker. Net komt een geluidswagen aanrijden. Aan deze opwekking heb ik niets toe te voe gen. De man stopt me een bankje van 25 in de vingers. Bij een witgemutst vrouwtje krijg ik een rijksdaalder, en ik voel dat deze net zoveel waard is als de25 van daarnet. Die rijksdaalder was van haar dochter. Zelf geeft ze me een zilveren gulden, aarzelend, en dan komt er nóg een te voorschijn. Ik kijk in dit oude. gerimpelde gezicht, dat de zee zo goed kent. en ik weet dat ik een blik in haar hart heb geslagen. •Het is al vijf uur, maar we kennen geen vermoeidheid. Even flitst het Bij belwoord door mij heen: „Graven kan ik niet", en dan merk ik, dat ik het ai hardop heb gezegd. Mijn krijgsmakker laat er vlot op volgen: „En te bedelen schaam ik mij niet!" Soms hoef je niet eens te bedelen. Wat te zeggen, als een jonge kerel, zo maar op straat, je aan je jas trekt en je een briefje van 25 in je handen stopt? „NN. 25" schrijf ik maar gauw op. We hebben een blik mogen slaan in KATWIJK Hoe Katwijk geeft Nog steeds komen bij het Rode Kruis alhier gelden binnen voor het rampen fonds. De stand was gisteravond f37.323,77. Van de zijde van het Rode Kruis deelde men ons mee. dat op het bureau in het raadhuis, tel. 3400, de doden lijsten ter inzage liggen. Zondagsdienst Voorzover het patiënten betreft van de dokters J. Bregman en H. M. Hueting ie Katwijk aan den Rijn en E. E. van der Laan te Rijnsburg, wordt de Zondags dienst morgen waargenomen door dokter Hueting. Rijnstraat 33. tel. 2102. Men zie ook de zij-étalage van de apotheek aan de Wilhelminastraat. KATWIJK AAN DEN RUN Boerenleenbank Tot plaatsvervangend kassier aan de boerer.leenbanik werd benoemd de heer Are. Meijer. KATWIJK AAN ZEE Waarschuw de kustwacht In verband met de gebeurtenissen var de afgelopen week moge de aandacht nog eens gevestigd worden op het volgende: Laat ieder* die het eerst waarneemt van pijlen, zulks onmiddellijk meedelen aan het hoofd van de kustwacht, de heer C. Yarkevisser, Boulevard 80, tel. 2957. De mogelijkheid bestaat, dat hierdoor men senlevens worden gered. Laat ook ieder een, die iets waarneemt van een ramp, die reeds heeft plaats gehad, zoals het aantreffen van sloepen of reddingsboeien, dit ook aan genoemd adres mededelen. De mogelijkheid, dat hierdoor belangrijke en misschien nuttige aanwijzingen om trent de oorzaak van de ramp worden verkregen, is vrij groot. In de afgelopen stormperiode is het voorgekomen, dat zo'n waarschuwing achterwege werd ge laten. Men bedenke, dat het hoofd van de kustwacht de centrak persoon is, van wie alle berichten omtrent hulp- en red dingswerk uitgaan'en bij wie zij binnen komen, terwijl later bij hem ook navraag kan worden gedaan. Hoog en laag water Zondag 8 Februari: hoog water 9.13 en 21.50. laag water 4.33 en 17.09 uur. Maandag 9 Februari: hoog water 10.26 en 23.12; laag water 5.40 en 18.27 uur. een scheeps- of vliegramp of een teken daarvan, zoals het afschieten van vuur- COÖP. RAIFFEISEN-BANK „KATWIJK AAN ZEE" Spaarders wordt verzocht hun spaarboekje voor rentebijschrijving over 1952 ten kantore der Bank aan te bieden op één der hieronder aangewezen dagen, vermeld achter de letter waarmede hun geslachtsnaam begint: H. I en J K, L en M N. O en P vervolg P en R S. T. U en V Vervolg V, W en Z op 9 Februari op 10 en 11 op 12 en 13 op 16 en 17 op 18 op 19 Het kantoor is voor rentebijschrijving iedere aangewezen dag geopend van 912.30 uur v.m. en van 23 uur n.m. Tijdens de gewone kantooruren op Vrijdagavond en Zaterdag vindt rentebijschrij ving NIET plaats, terwijl de Woensdagmiddag (van 2 tot 3 uur) uitsluitend is gereserveerd voor bijschrijving van de rente op Jeugdspaarboekjes. Spaarbusjes kunnen in Februari NIET ter lediging worden aangenomen. In verband met een gelijktijdige controle op de administratie wordt trouwe opkomst verzocht De Kassier, J. VAN RIJN B en W hebben de raad een voorstel doen toekomen betreffende een even tueel in te stellen weekmarkt. Het schrij ven is vergezeld van een uitvoerig rap port van de markt-adviescommissie en een concept-verordening voor regeling van deze zaak. Voorgesteld wordt de eerste goederenmarkt te houden op Don derdag 2 April on wel van 's morgens negen tot 's middags twee uur. Als plaats van de weekmarkt wordt voorgesteld het Toussaintplein Het verzoek van de mid denstanders in de Raadhuisstraat het eerste gedeelte van de Concordiastraat en een gedeelte van de Raadhuisstraat hiervoor te bestemmen wordt door B en W. afgewezen, daar de ruimte hiervoor te beperkt is. Het'St Jorisplein ligt te ver buiten het winkelcentrum. De beste plaats zou nog zijn het plein naast het Nutsgobomv. maar dan zou men direct kosten moeten maken voor vergroting, hetgeen weer niet verantwoord ziin zou. omdat het hier een proefneming van een jaar betreft. De commissie geeft in haar rapport in overweging de op de weekmarkt te hef fen marktgclden als volgt te bepalen. Voor het innemen van een standplaats met een tent, een kraam of een andere soortgelijke inrichting of voor het uit stallen van goederen op de grond, per strekkende meter of gedeelte daarvan to! een dieDte van ten h:ogste twee meter f 0.25. Is vorenbedoelde diepte groter dan twee meter, dan is voor elke m2 of ge deelte daarvan, welke meer in gebruik wordt eenomen, een recht verschuldigd van f 0.25 B. en W. achten het vermelde tarief redelijk. Met de heffing van retributies, waartoe de marktgelden behoren, mag ingevolge het bepaalde in artikel 287 der gemeentewet een matige winst worden behaald. Naar globale schatting zullen de jaar lijkse uitgaven (loon, inclusief sociale lasten, van de marktmeester, het schoon- 1 ouden van het marktterrein het aan brengen van geringe voorzieningen aan en ten behoeve van het marktterrein, kosten van drukwerk, reclame, adver tenties e.d.) een bedrag van f 1140 be lopen. De opbrengst van de te heffen marktgelden zal. gerekend naar een ge middeld aantal standplaatsen van 30 per week. naar schatting f 1500 per jaar be dragen. B en W. zijn van oordeel dat met de heffing van marktgelden over eenkomstig het hierboven aangegeven tarief, een niet meer dan matige winst zal worden behaald. De hulp aan Zuidland Ter bekrachtiging van de principe uit spraak van de raad inzake hulp aan een adoptiegemeente is de gemeenteraad hedenmiddag bijeengeroepen, nu con tact met Zuidland gemaakt is. B. en W. deelden in hun schrijven aan de raad het gisteren door ons vermelde mee. In de slotalinea wordt gezegd dat bij de bespreking met de burgemeester en de wethouder van Zuidland de eerste mede deelde gaarne bereid te zijn bij een per soonlijk contact met de raad een uiteen zetting te geven van de nood, waarin zijn gemeente is komen te verkeren en desgewenst bepaalde suggesties te doen omtrent de wijze, waarop hier naar zijn inzicht op de meest doeltreffende wijze hulp is te verionen. Geen evacué's Naar de heer Ros, het hoofd van de kring bescherming burgerbevolking gis teren mededeelde ds het thans zeker, dat Alphen geen evacué's zal ontvangen. Wel zijn ook hier verscheidene personen, uit de getroffen gebieden aangekomen, maar oie zijn bij familie of vrienden onderge bracht. De f 47.000 gepasseerd Nog steeds ontvangt de afd. sociale za ken ter gemeente-secretarie bijdragen uit de gemeente voor de rampgebieden. Gisteren werd ons eerst een bedrag van f45.512.22 opgegeven, waarbij inbegrepen ruim f988 van de bij Zwammerdam aan- slui.'ei.de gemeentedelen. In de narmddag werd medegedeeld dat door een bij drage van f 1500 van de personeelsleden van het algemeen ziekenfonds Alphen en omstreken de f 47.000 was gepasseerd. Dit buiten de bijdrage der industrieën (waarbij ook het bedrag van de fa Boot). Verwacht wordt, dat iet totale bedrag de f70.000 zal overschrijden. Prettig is dat ook de jeugd van de scholen zich bijzonder inspant om een steentje bij te dragen. Jongetje aangereden Toen de 4-jarige W. F. v. d. Akker te Hoorn gistermiddag om twintig over twee ter hoogte van de spanbetonfahriek plotseling de rijweg overstak, werd hij gegrepen door eén personenauto, be stuurd door de heer T. Raaphorst te Alphen aan den Rijn. Hoewel de heer Raaphorst krachtig remde, was dit on geluk ndet te voorkomen. Het knaapje kreeg een sohedelbasisfractuur, een kaokfraefcuur en een sleutel'beenbreuk Nadat dokter J. Pi'lon eerste hulp had verleend, werd het in zorgwekkende toestand naar het Sint-Elisabethzieken- huis te Leiden vervoend. Uitgesteld Het jaarfeest van de C.J.M.V. en de propaganda-avond zijn uitgesteld. De i toning van de film Emil Zola door de Alphense filmclub is veertien dagen ver schoven. De winterkaaskeuring, die ge houden zou worden op 11 Februari, is eveneens uitgesteld, alsmede de beide toneelavonden van de lyceumvereniging en de jongerenavond van de Hollandse Mij van Landbouw. Zendingscommissie over adatgebruiken Voor de zendingscommissie van de Her vormde Gemeente sprak ds F. Slump, zendeling uit Nieuw-Guinea, over adat- gebruiken De bijeenkomst stond onder leiding van de heer J. Zonneveld. De predikant merkte op. dat de boodschap van de Zending ondanks de omstandig heden overzee, moet blijven doorklinken. Hij vergeleek de grote angst, die in de afgelopen week onder ons volk heeft ge heerst. bij de angst van de heiden voor de na:uur en andere dingen. Er zijn schrijvers, die de Papoea's ge lukkige mensen noemen. Spr. bestreed dit. Van de geboorte tot het graf leeft men in angst He; Evangelie is alleen :n staat rust :e brengen en de mensen vrij te maken van allerlei boze gedachten en gevoelens. Er volgde nog een leerzame bespreking. De bijeenkomst werd gehouden in de tekenzaal van het lyceum. Een dokter nodig? De Zondagsdienst van ce huisartsen wordt waargenomen door dokter J. van Eek, Julianastraat 46, teief. 2858. Geslaagd De heer J. H. Schellingerhout is te Leiden geslaagd voor het candidaats- examen godgeleerdheid. Burgerlijke stand GEBOREN: Geertruida H M. d v J A Heemelaar en G C Janma; Hendrikus z v J Hulscher en A Slagter: Geertruida H M. d v G Verbij en S C Maas; Johan na C. d v H A den Hartog en A E Kos ter; Margaretha C. d v J Stapper en M C v d Stok. OVERLEDEN: Z Beening. 70 j. echt genote v J Langejans; A van Buiten-burg, 58 j; J Postma. 77 j; J v Muijen, 85 j. weduwe v D de Bruijn; K Tijsterman. 70 j. echtgenote v H Versteeg. ONDERTROUWD: P Versteeg, 25 j en M v d Velden. 21 j; G H Tappenbeck. 38 j en J M Stigter. 32 j. GETROUWD: L v Ettinger. 30 j en C M F Wernsen, 22 j; J B v d Velden, 31 j en C G van Dolder, 25 j. ALKEMADE Eretekens uitgereikt Loco-burgemeester C. v. d. Meer heeft gisteravond eretekens voor Orde en Vrede uitgereikt aan militairen, die in Indonesië hun plicht hebben vervuld. De volgende oud-milita-iren ontvingen dit teken: H J M. Bartels. C. J. Dartels, S. M. van Benten, T. C. Borst, J. W. Koek. G. C. Kuipers. C P. van Leeuwen. T Los. C. C. M. v. d. Meer, F T E. v. d. Meer, P. Meijer, J. G. R. Roessen. T. J. Wesselman, G. C. Zwetsloot en T. C v. d. Meer. Advertentie KATWIJK AAN ZEE Voor CARROSSERIEBOUW NIEUWBOUW en REPARATIE J. A. v. d. HORST Tel. K 1718—2160 Katwük a. d. Rijn (Advertentie) Wenst U een prima verzorgd kapsel 7 Bezoekt U dan de salons van H. BEDEKER - Dames- en Herenkapper. Voorstraat 73 Katwijk aan Zee, Tel. 2584. Diploma „Wetenschappelijke Haarverzor- ging" van het Nederl. Genootschap voor Haarhygiëne. (Advertentie) VOOR een Bock. Kantoorboek. Binnen- of Buitenl. Tijdschrift. Vulpenrepratie, enz. BOEKHANDEL „D E VOLHARDING" F. HAAS Voorstraat 34, Katwijk aan Zee Telefoon 2864. HAZERSWOUDE Licht aan de Roemer Het gemeentebest uur heeft de gemeen te Boskoop verzocht de mogelijkheid te bezien, twaalf woningen aan de Roemer cnrier deze gemeente van electriciteit te voorzien. B, en W van Boskoop delen mede, dat aansluiting op het eleotr-isch net van Boskoop mogelijk is. De kosten worden geraamd op ƒ7.500. Bij deze kosten is inbegrepen het leggen van zware kabel langs de Roemer. Te zijner tijd. kan deze aansluiting op de kabel, gelegen aohter de LaacboskoopsewegB. en W. achten het redelijk, dat gedurende twintig jaar ƒ200 per jaar zal worden bijgedragen en stellen de raad aldus voor- Opbrengst collecte De extra-collecte voor de Hei-vormde school van Zondag heeft opgebracht 46.54 OUDE WETERING Toneelavond afgelast EVe toneelavond van 12 Februari is wegens de omstandigheden afgeiast. NIEUWE WETERING Mooie opbrengst De collecte voor het nationale ram penfonds heeft in deze plaats ƒ1523 op gebracht. De gemeente telt ongeveer 700 inwoners. Eerste rabarber De kweker C. A. v. d. Hoorn heeft de eerste rabarber aangevoerd. De rabarber bracht 40 cent per kilo op. Kopers waren de groentehandelaren R. Kroes en P. Kennis. Gemeenteraadsagenda Dinsdagavond half 8 vergadert de ge meenteraad. Agenda: wijziging en aan vulling bouwverordening, winkelslui tingswet. verkoop sloot Aardamseweg. vergoeding bijzondere scholen, begroting gemeente 1953 en begroting grondbedrijf 1953, vergoeding per leerling voor 1953 overeenkomstig L.O.-wet. verpachting gemeentegronden, wijziging begroting 1952. WOUBRUGGE Diaken In de Hervormde Gemeente is de heer C. Ket tot diaken gekozen. De heer Ket heeft deze benoeming aanvaard. Ter navolging De buurtvereniging Eensgezindheid, be staande uit 22 leden, besloot haar uit- gaanskas met een inhoud van 150 gulden af te staan aan het Rampenfonds. MARKT- EN VISSERIJBERICHTEN. TER AAR 6 Febr. Groenteveiling. Wtlof I 42—50. Idem II 29—38, idem stek 10—28. spruiten 49—53. idem B 38. uien 23—35. idem drielingen 12—18. sav. kool 7. rode kool 7. rabarber 40. broeivet 12 alles per kg. knolsel derij 11—19. idem stek 4 per stuk RIJNSBURG. 6 Febr. Overzicht Flora. Vanmorgen z(jn dan de prijzen een behoor lijk eindje naar beneden gedoken. Bartigon Prunus. Campfire. All Bright en Cordei Huil moesten nu al extra best van kwaliteit zijn om boven de f 1 per bos te komen, ter wijl een zwaar bos William Pitt de f 0 80 niet kon halen. Golden Harvest ging voor f 0 66 tot f 0.86. terwijl William Rose Cop land een baas kregen voor f 0 66 tot f 0.75 Van der Eerden deed in dezelfde koers Athleet kon nauwelijks f 060 opbrengen^ terwijl White Sail rond de f 0.50 per bos lag. Crown Imperial deed tussen de f 0.40 en f 0.50, Queen of Night kon ook geen f 1 10 per bos meer halen; kortom: alle tul pen brachten van f 0.10 tot f 0 45 per bos minder op. Met de narcissen was het al niet beter. Beste trompetten gingen van de hand voor ruim f 0 40 per bos. maar „roodouppen" konden aan de prijs niet komen. Ook de hyacinten waren enkele centen per stuk goedkoper. RIJNSBURG, 6 Febr. Veiling Bloemenlust. Ook deze week nam de aanvoer gestadig toe. terwijl het assortiment zich aanzienlijk uit breidde De prijzen waren vrij goed. Tulpen: Crown Imperial 4352. Early Queen 5159. Albino 61—65. Athleet 66—75. Copland Rose 67—74, Krelage's Triump 54—56, Edith Eddy 6772. Ibis 4251. narcissen: Lady Moore 19—24. Helios 34—38. Vlctoire 36—39 Van hyacinten was de aanvoer beperkt. l'Inno- cence 9—13 ct. per stuk. RIJNSBURG, 6 Febr. Groenteveiling: was- peen A 1027, idem B 1425.50, spruiten 39- 58. boerenkool 3547, rode kool 7—12.80, gele kool 650—10 90. uien 4310 50. knolselderij -29. KATWIJK a. d RIJN. 6 Febr Groentevei ling: waspeen I 15 50—27.50. idem II 850— 25 50. rode kool 710—1! 90. gele kool 990— 10.20. groene kool 14—21. boerenkool 43—44, spruiten 40—60. kroten 6—11. uien 31—46, prei 25—36, breekpeen 490—11.90, witlof 41U» Hieronder volgt de dera- vcri.e lijst (r.iet gecontroleerde opgave), door het Ned. Rode Kruis uitgegeven op 6 Februari. Het Rode Kruis kan m verband met de omstandigheden, waaronder de gegevens van deze ver- lieslijst worden verzameld, niet de volledige garantie geven voor de be- trouwbaarhe.d. Het is dus mogelijk, dat een enkele wijziging achteraf oodzakelijk za! blijken. Dordrecht Van Balkom-Peren, Elia J., geb. 9-1-94 te Dordrecht, laatste adres: Is da Costastraat 54, d.d. 2-2-53 verdron ken. Kerkwerve Kloet, Leendert, geb. 19-11-38 te Duivendijke, laatste adres: Kerk werve N 67. Kooman. Hendrina. geb. 23-10-64 te Duivendijke, laatste adres: Kerk werve N 67. Van der Bij., Corn., geb. 16-3-69 te Kerkwerve, laatste rdres: Kerk werve N 31. Klundert Wensen, Leen van. Wensen-Tolen aars, mevr. van, en 7 kinderen. Kasan, E., dpi. soldaat uit Am sterdam. Berg. N. F dpi. soldaat uit Den Haag (vermist). Zwarta. A., dpi. soldaat uit Delft (vermist). Numansdorp Geïdentificeerde slachtoffer^: Hoek, Jan, geb. 11-5-1904 te Ridder kerk, laatste adres: Korteboomweg 3. Iloek, Johannes Dirk, geb. 26-5-36 te Numansdorp, laatste adres: Korte- boomweg 3. Hoek, Dirkje Elisabeth, geb. 12-11-40 te Numansdorp, laatste adres: Korte- boomweg 3. Hoek, Euft, geb. 29-11-1905 te Rot terdam, laatste adres: Korteboomw. 1. Hoek, Johannes, geb. 8-4-1934 te Numansdorp, laatste adres: Korte boomweg 1. Bezemer. Jannetje Maria, geb. 29- 6-1924 te Numansdorp, laatste adres: Schuriogsedijk 202. Van der Ree. Elizabeth Cornelia Neeltje, geb. 10-1-1950 te Numans dorp. Herweyer, Arie, geb. 13-4-1907 te Barendrecht, laatste adres: Korte- boomweg 7. Herweyer, Elisabeth Adriana, geb. 29-1-42 te Numansdorp, laatste adres: Korteboomweg 7. Herweyer, Comelis Pieter, geb. 29-11-42 te Numansdorp, laatste adres: Korteboomweg 7. Herweyer Kr.ops, Christina Gera- diena. geb. 3-9-1932 te Melissant, laatste adres: Korteboomweg 7. Herweyer. Teuntje Magdalena geb 7-7-1952 te Numansdorp, laatste adres: Korteboomweg 7. Beider, Leendert, geb. 9-1-1872 te Maasdam, laatste adres: Korteboom weg 9. Beider, Willemijntje, geb. Schudt- man, geb. 2-6-1890 te Zuid-Beyerland, laatste adres: Korteboomweg 9. Cot, Jan, geb. 6-3-1890 te Scherpe- nisse, laatste adres: Kor' boomweg 13. Co*.-Beider, Wilhelmina. geb. 13-1-99 te Rotterdam, laatste adres: Korte boomweg 13. Rietveld, Arie, geb. 1-5-27 te Nu mansdorp, laatste adres: Korteboom weg 17. Rietveld-Herweyer, geb. 12-9-1931, laatste adres: Korteboomweg 17. Rietveld, Cornelia Teuntje, geb. 3-5-1951 te Numansdorp, lartste adres: Korteboomweg 17. Herweyer, Pieter. geb 28-12-1882 te Stellendam, laatste adres: Korteboom weg 17. Herweyer-Van der Ree. Adriana Maria. geb. 29-12-1884 te Numansdorp. laatste adres: Korteboomweg 17. Groeneweg. Anthonie, geb. 7-12-1900 te Numansdorp. Groeneweg-De Jongste, Joostje Bastiaantje, geb. 25-12-1905 te Rotter dam, laatste adres: Langeboomweg 3. Rustenhoven, Hendrik Jerfaas, geb. 26-4-1912 te Renkum, laatste adres: Korteboomweg 23. Rustenhoven-Van der Ree. Ida Aal tje, geb. 6-1-1913 te Numansdorp. laatste adres: Korteboomweg 23. Rustenhoven, Jerfaas, geb. 6-10-'33. Rustenhoven, Teuntje Neeltje, geb. 7-9-'36. Rustenhoven, Neeltje Teuntje, geb. 10-10-'37. Rustenhoven, Willem Adrianus, geb. 6-11-1939. Rustenhoven, Adriaantje Aaltje, geb. 11-2-1941. Rustenhoven, Aaltje Jaapje, geb. 30-6-1942. Rustenhoven, Hendrika, geb. 9-4- 1947. Allen gewoond hebbende: Korte boomweg 23. De Jongste. Pieter, geb. 7-1-1909 te Rotterdam, laatste adres: Lange boomweg 7. De Jongste-Kramp, Kornelia Neel tje. geb. 22-7-1915 te Numansdorp, laatste adres: Langeboomweg 7. De Jongste, Dirkje Neeltje, geb, 9-9-1941. De Jongste, Neeltje Dirkje, geb 3-4-1945. De Jongste. Hendrika Lena, geb. 25-10-1946. De Jongste. Hendrik, geb. 17-3-51. Allen gewoond hebbende: Lange boomweg 7. Kramp. Jacob, geb. 13-11-1921 te Numansdorp laatste adres: Lange boomweg 9. Kramp-Fortuin, Maria Anthonia, geb. 9-7-1922 te Strijen, laatste adres: Langeboomweg 9. Kramp, Hendrik, geb. 17-3-1948 Kramp. Neeltje, geb. 15-5-1950 te Numansdorp. beiden gewoond heb bende: Langeboomweg 9. Van Geemei-t, Arie. geb. 17-12-1927 te Numansdorp. laatste adres: Lange boomweg 11. Van Geemert-Van 't Noordeinde. Johanna Cornelia, geb. 19-10-1929, laatste adres: Langeboomweg 11. Van Geemert, Cornelia Maria, geb. 22-9-1952, laatste adres: Langeboom weg 11. Putters, Adriaan, geb. 7-11-05 te Giessendam. laatste adres: Lange boomweg 13. Putters-Van Eekelen, Maria, geb. 11-6-1921 te Klundert, laatste adres: Langeboomweg 13. Putters. Jacob, geb. 26-8-1948. laat ste adres: Langeboomweg 13. Notenboom. Jacob, geb. 8-9-1867 te Numansdorp. laatste adres: Schu- ringsedijk 182. Notenboom, Philippus. geb. 24-9- 1899 te Numansdorp, laatste adres: Schuringsedijk 182. Biesheuvel, Lena, geb 4-5-1882 te Numansdorp. laatst® adres: Schu ringsedijk 100. Oudelande Te Goes geïdentificeerde persoon: Janssens. Cornuelia, geb 19-10-75 te Oudelande, echtgenote van Joh. MoL Oude Tonge Geïdentificeerde slachtoffers: Van Noord-Van der Baan, Pleuntje, geb.: 25-10-1921 te Sommelsdijk Van Noord, Francina Johanna, geb 5-7-1951 te Oude Tonge. Overleden: Polanen, L. N. van, korporaal, leger- no. 310419285. St Philipsland Verdronken: Van der Est. Andries Ageb.i 18-11-14 te Bruinisse. Faasse, Willem Marinus, geb* 30-1-87 te St. Philipsland, laatst® adres: Oostdijk 7. Ligtendag, Jan, geb 6-11-15 te St Philipsland, laatste adres: Zuiddijk 100. Geense. Jacobus Pieter, geb.: 7-8-84 te St. Philipsland. laatste adres: Voor- straat 13. Omgekomen, nog niet gevonden: Den Haan. Maatje, geb: 3-3-73 te St. Annaland, wed. van Jan Ligten dag. laatste adres: Zuiddijk 100, Suurlant, Cornelis Jan, geb 21-11-34 te Tholen. laatste adres: Zuiddijk 112. Suurlant. Jan Johannes, geb.: 25-3-29 te Tholen Suurlant, Jan Marinus. geb 20-6-98 te Poortvliet landbouwersknecht weduwnaar van Cornelia de Graaf, laatste adres: Zuiddyk 112. Vroegop. Laurens, geb. 27-2-40 te Steenbergen/Kruisland, zoon van: Jan Johannes Vroegop en Cornelia Elisa beth Overbeke. laatste adres: Zuid dijk 122. Poortugaal Verhey, Jan. geb. 13.7-1883 te Poor tugaal. laatste adres: Plaat 1. Verhey-Van Kampen, Neeltje. geb. 22-5-1887, laatste adres: Plaat 1 Verhe.v, Arie, geb. 20-2-1913, laatste adres: Welhoeksedyk 180. Venneman, Klaas, geb. 12-1-1918 te Poortugaal, laatste adres: Plaat 1. Verhey. Maria, geb, 15-8-25, laatste adres: Plaat 1. Venneman: Pieter, geb. 29-11-1948, laatste adres: Plaat 1. Stavenisse Geïdentificeerd te Bergen op Zoom: Hage. J., man ca. 60 jaar, laatste adres: Stavenisse, Wilhelminastr. Hage-Sauke, W. J„ ca. 50 jaar. laat-' ste adres: Kerkweg, Stavenisse. Echt genote van J. Hage. Hage-Koeman, Petronella Josina. laatste adres: Stavenisse. A 200. Texel Omgekomen: Bemardus W.t uit De Waal. Dijker, W., 38 jaar, uit De Waal. IJkse. R., 52 jaar, uit De WaaL Kuip, D„ 36 jaar, uit De Koog Yerseke Woonplaats van deze slachtoffers onbekend. Te Yerseke geïdentificeer de overleden personen: Brieve, Tannetje, geb. 23-12-1892 te Kruiningen. Sinke. Adrana, geb.: 19-7-1894 te Kruiningen. Hofmeyer, Thea Gerritje, geb.: 31-8-1952 te Kruiningen. Hendrikse, Jacob Leendert, geb.: 31-3-31 of 13-3-31 te Ouwerkerk Danker, Johanna, geb.: 28-3-1879 te Kruiningen. Iwaarden, van. Maria Johanna, geb,« 6-1-1896 te Kruiningen. IJsselmonde Overleden: De Goede, Evert Kooiman, geb. 7-9-1873 te IJsselmonde. Overleden 1-2-1953 te Roterdam. Benvenuto. Rectificaties 2e lijst, Tiengemeten: Dingeman Ordon en Gerrit Ordon. juiste naam: Dingeman Ardon en Gerrit Ardon. 2e lyst, Zuidland: Kapel, 2 gezusters, wonner.de Kerk weg, juiste namen: Kapel-Overgouw, Maartje, Kwak-Overgouw, Adriaantje, laatste adres: Kerkweg. ROELOFARENDSVEEN. 6 Febr. Bloemen- eiling. Tulpen: W Pitt 60—79, Rose Copland 52—77, W Copland 50—68. Ibis 50—57. Krelage 39—53. Crown Imperial 33«9. White Sail 36—56. Albino 60—75. E Eddy 52J79. Sonja 38—48. Golden Harvest 62—78. Scarlet Won- -^r.42—48- Gen de Wet 7078. Pink Gem 0.-66 John Gay 52—62. Amidonette 46—56, v d Eerden 48—79, Dubbele tulpen 4962 per bos.Narcissen Early Glorq 36-49, Am Glory 38—46. Helios 28—38, Magnificence 36—45. Whristler 32—42, BI, druifjes 6—19. Freesia's o?-,1,40'. Hyacinthen 24-43, Wilgkatjes 12— 22. Kastanjetakken 16—29 per bos ROELOFARENDSVEEX. 6 Febr Groenten- veiling. Spruiten f 32 00—36 00. witlof I 44 00— ii 00. idem II 26 00—28.00 Der 100 kg. ^SCKEVJ^GEX. 7 Febr Visseriibe- 2—2 vI gisteren 20 last; 2 k n v1-: SCH 12;—26 k h vl- oh?3—:0 k h vl SOH 3 geen vangst';' SCH 8i geen vangst Vangstberichten uit de Ierse Zee- SCH 250 geen vangst opgegeven, gisteren 25 k; SCH 35 geen vangst, gisteren WATERSTANDEN DEN HAAG, 7 Febr. Mannheim 245 -O.OÖ; Trier 206 —0.09; Koblenz 242 OM; Keulen 480 0J8; Lobith MIS0.19; Nijme gen 895 —0,17; Eefde 447 —0.19; Deventer —0.18; Namen la Plante 170 —0,02: Borg haren 4161 —0.01; Belfeld 1255 4- 0.38: Grave 543 +0,05; Vreeswijk 103 33; Lith 170 —20. Ook uitvoer van hooi stopgezet Het hoofdbedrijfschap voor Akker bouwproducten heeft uit voorzorg de uit voer van hooi stopgezet. In de over stroomde gebieden zijn belangryke hoe veelheden hooi verloren gegaan. Het ge redde vee is elders op boerderijen onder gebracht, waar men in het algemeen wel voor eigen vee voldoende hooi heeft, maar zeker met voor een grotere veebezetting. Van talrijke buitenlandse afnemers blijkt thans navraag naar de leverings mogelijkheden van bloembollen binnen t? komen, ondanks het feit, dat de bloem bollencentra met m de getroffen gebieden zijn gelegen. De uitvoer van bloembol len kan natuurlyk normaal voortgang hebben en Nederland hoopt dat met ver hoogde afleveringen aan het buitenland te mogen bewijzen. Christelijk Politiepersoneel Het ledental van de Christelijke Bond van Politie-amotenaren. dat in de laat ste tijd was teruggelopen tengevolge van de inkrimping van het politieper soneel, is thans weer de 5000 gepasseerd.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5