Dulles wil spoed inzake Europese eenheid WEK DE GAL IN UW LEVER OP „Regering aanvaardt dankbaar onze hulp ■nnrmi LlÜÈiiiüS UOREVAAR GARAGE ENTERTAINER HARRY DAVELAAR LEIDSCH DAGBLAD - ZATERDAG 7 FEBRUARI Amerika agressief! Steeds duidelijker wordt, dat de poli tiek van Eisenhower niet die van zijn voorganger Truman dekt! Integendeel lijnrecht daartegen in gaat. Als bewijs daarvan neme men de onverwachte „de- neutralisatie" van Formosa. Destijds heeft president Truman Formosa, waar heen de Chinese leider Tsjang ka isjek zijn toevlucht had gezocht, nadat de communisten hem van het vaste land hadden verdreven, als het ware bevro ren. Ontegenzeggelijk heeft Tsjang kai sjek gefaald in zijn pogen om China te vrijwaren voor de communistische drang, voor een groot deel door eigen schuld. Hij wist de vermaarde corruptie onder zijn ondergeschikte leiders niette keren en ook overigens niet de commu nistische tendenzen tegen te gaan. President Truman gaf de zevende Amerikaanse vloot opdracht om aan vallen van Formosa uit op het Chinese vasteland te voorkomen en tevens aan- valleh op Formosa af te weren. For mosa werd geneutraliseerd. President Eisenhower heeft dat ongedaan ge maakt. Hetgeen irf de practijk hierop neerkomt, dat het Tsjang kai sjek nu vrij zal staan om invasie-pogingen uit te voeren naar het Chinese vasteland. Voor een omgekeerde actie schijnt niet meer te behoeven te worden gevreesd, nadat Amerika Formosa heeft uitgerust met moderne wapenen als anderszins. Dit geschiedt onder het motto, dat de neutralisatie slechts het rode China tot voordeel strekte. Peking had immers zodoende alle gelegenheid om troepen voor Korea vrij te maken, die bij ern stige dreiging van Formosa uit elders nodig zouden zijn. Inderdaad valt dit niet te ontkennen en hoewel wij betwij felen, dat Peking door Tsjang kai sjek in het jongste verleden gedwongen zou zijn geweest, om zich in Korea te ont houden. toch zal Peking thans worden genoodzaakt om ernstig rekening te houden met de mogelijkheid van een aanval van de maarschalk, hetgeen zijn positie in Korea verzwakt. Geen won der, dat het rode China ernstig ver stoord is en felle verwijten richt tot Washington, Amerika zelfs beschuldi gend van de opzet om de Koreaanse oorlog uit te breiden tot het ganse Verre Oosten. Hoewel Londen dit laatste uitsluit, dus de opzet niet aanvaardt, toont het niettemin maar al te duidelijk de vrees, dat dit toch wel eens het gevolg zou Brief van Eisenhower te Bonn overhandigd De West-Duitse Bondskanselier dr Adenauer, heeft bevestigd dat de Amerikaanse minister van buitenland se zaken Foster Dulles hem heeft mee gedeeld, dat Europa tegen April „zeer duidelijke tekenen" van vooruitgang op de weg naar eenwording moet la ten zien, wil het niet dat het Ameri kaanse congres de dollarhulp be snoeit. Omstreeks 1 April moet de Ameri kaanse regering het wetsontwerp be treffende hulpverlening aan het buiten land bij het congres indienen. Op 23 April komt de Nato-raad weer bijeen. Minister Dulles doe'.de in het bijzon der op de ratificatie van het Europese- legerverdrag. Dulles was echter met van plan „enige druk uit te oefenen" op de zes landen van de EDG. zo verze kerde Adenauer. Ten aanzien van het nieuwe Nazisme in West-Duitsland zeide Adenauer te geloven, dat minister Dulles dezelfde mening was toegedaan als de Bondsre gering, n.1. „dat wii moeten oppassen", „maar dat er geen gevaar voor een nieuw nazisme in Duitsland bestaat". Op vragen betreffende de Franse wens om eerst met de Bondsrepubliek tot overeenstemming te komen over de Saarkwestie. alvorens het EDG-verdrag te bekrachtigen zeide de Bondskanselier van oordeel te zijn dat het voldoende zou zijn, indien „werkelijke onderhan delingen" over dit vraagstuk zouden worden geopend. Dr Adenauer achtte het mogelijk, d-at de Bondsdag zich om- flneez. Med.-Adv.) C xolt 's morgens „kiplekker" uil bed springen. Elke dag moei uw lever een liter gal In uw ingewanden doen stromen, anders ver- oodsel niet. hel bederft- U raakt loom. Ne> LETJES om die liter gal op te wekken uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig za. ht middel, onovertroffen om de gal te doen Eist Carter's Leverpilletjes. aai uit locu wei eeiö verstopt, wordt humeurig en loom. Neem kunnen zijn van het jongste besluit van ,je plantaardige carter's eeverptl- Washington, dat zonder zijn fiat is doorgevoerd. Londen erkent, dat het Amerika vrij stond om zonder Engelse goedkeuring tehandelen, daar Tru man's besluit ook zonder Engelse voor kennis was getroffen, maar het is niet temin bezorgd en enigszins verbolgen-. Dat is duidelijk in het Lagerhuis tot uitdrukking gebracht en ook de rege ring Churchill deelt dit Engelse gevoe len, al heeft Eden getracht om olie op de golven te werpen. Evenals destijds in de kwestie Mac Arthur is het wederom Engeland, dat tracht om de gang van zaken in het Verre Oosten in negatieve an te beheersen, bang, dat verdere com plicaties daarvan het gevolg zullen kun nen zijn. Dit heeft de verstandhouding tussen beide Angel-Saksische landen er niet op verbeterd en in Amerika gaan stemmen op, die ronduit Engeland be schuldigen terwille van Hongkong Ame rika tegen te werken in zijn pogen om een eind te maken aan de oorlog in Ko rea, die speciaal Amerika zulke grote offers heeft gekost. Het bezoek van de nieuwe Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken, Foster Dulles, die wordt vergezeld door Stassen, heeft blijkbaar de situatie niet geheel kunnen, ophelderen, al tracht men dit zoveel mogelijk te camoufleren. Trouwens, Dulles laat steeds duidelijker uitkomen, dat Amerika de grootste spoed wil inzake de eenwording van Europa, m.a.w. de Europese Defensie Gemeenschap wil zien verwezenlijkt. Anders zal Amerika zijn houding ten aanzien van ons werelddeel wel eens kunnen herzien! Of mede daaraan is toe te schrijven, dat juist nu van En gelse zyde gepoogd wordt om meer con tact te leggen tussen het Europese leger en het Engelse, ook al wordt aansluiting nog altijd geweigerd? De reeds voor de Amerikaanse presi- dentsverkiezng geuite vrees, dat bij een overwinnig van Eisenhower de Ameri kaanse politiek wel eens' haar zwaarte punt van Europa naar het Verre Oos ten zou kunnen verleggen, vindt onge twijfeld grond in het verloop van het beleid na Eisenhower's komst aan de re gering Dat in Amerika het streven voorzit om zich te onttrekken aan de overeen komst van Yalta en dus ook aan die van Potsdam, brengt Londen eveneens in grote zorg, om te zwijgen van de Amerikaanse opzet om de verovering der sovjets van Europees gebied zonder oorlog te trachten te beantwoorden met een dito tegenactie. Washington schijnt vast van plan om een hardnekkige politiek te gaan voe ren tegen het communisme. Zonder op zet tot oorlog, maar ook zonder vrees daarvoor, wanneer Moskou daartoe zou willen overgaan. Vrede met Oostenrijk De vier plaatsvervangers van de mi nisters van buitenlandse zaken van Amerika, Engeland, Frankrijk en de sovjet-unie zijn gisteren voor het eerst sinds twee jaar te Londen bijeengeko men, om over het Oostenrijkse vredes verdrag te spreken. Gromyko vertegen woordigde de sovjet-unie. Het was de 259ste bijeenkomst. Maandag komt men weer bijeen. De plaatsvervangers werden het niet eens over de vraag, of het in Maart j.L door de Westelijken voorgestelde „be knopte verdrag" algeheel terzyde zal worden geschoven, of in reserve gehou den. Het eerste wil de S.U., de Weste lijke mogendheden willen het laatste. Men zal de besprekingen over het oorspronkelijke ontwerp-verdrag van meer dan vijftig artikelen hervatten. STAKING IN DE HAVEN VAN NEW YORK GAAT VOORT. De New Yorkse vakbond van sleep- bootpersoneel had toegestemd in een verzoek van de regering om gedurende de bemiddeling de havenstaking af te gelasten. Het voorstel werd echter te niet gedaan omdat de werkgevers zich er niet mede konden verenigen. De werkgevers wezen het „dringende verzoek" van de hand. Zij wensen voort zetting van directe onderhandelingen. Ook de vakbond betwijfelde of de stap van de regering wel verstandig was, maar hij verklaarde zich bereid het voorstel aan te nemen. De Indonesische minister-president, de heer Wilippo, heeft gisteren in Ban doeng de conferentie van de economi sche commissie voor Azië en het Verre Oosten (Ecafe) geopend. Aan deze con ferentie nemen 200 afgevaardigden uit 23 landen deel. Zij zal tot 14 Februari duren, en plannen ontwerpen ter ver steviging van de economische positie van Azië. streeks midden Maart over de verdra gen met het. Westen zal uitspreken. Het wachten is allereerst od het constitu tionele hof te Karlsruhe, dat zich on 20 Februari over de grondwettigheid van deze verdragen zal uitspreken. Te Bonn is de inhoud bekend ge maakt van een brief van president Ei senhower, die de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, tijdens zijn be zoek aan Bonn aan de West-Duitse Bondskanselier heeft overhandigd In deze brief spreekt Eisenhouwer de overtuiging uit, „dat West-Europa met de hulp van een West-Duitse bijdrage veilig zal worden tegenover een even tuele aanvaller en daardoor een vaste grondslag zal kunnen leggen voor vrede en vooruitgang in de gehele wereld. Hij verklaart onder de indruk te zijn, van de steun, die de West-Duitse rege ring heeft gegeven aan het plan voor de Europese Verdedigingsgemeenschap. Hij hoopt en gelooft, dat de landen van West-Europa uiteindelijk naar volko men eenheid zullen streven. De president verklaart, dat hij een spoed'ge beëindiging van de geallieerde bezetting en het aanknopen van nor male diplomatieke betrekkingen door het van kracht worden van de West- Duitse-geallieerde verdragen wenselijk acht. MEER PLAATS VOOR OOST-DUITSE VLUCHTELINGEN. Op een samenkomst met Bondskan selier Adeauer hebben de premiers van de West-Duitse „Laender" zich bereid verklaard een groter aantal vluchtelin gen uit het Oosten op te nemen. Het Bondsministerie van financiën stelt een nieuw crediet van 90 millioen mark be schikbaar voor de bouw van ontvangst centra. Engeland aan het herstel (Telefonisch van onze Londense correspondent) In het Britse Lagerhuis ging gisteren een gejuich op. toen de minister van binnenlandse zaken, sir David Maxwell Fyfe, mededeelde, dat besloten was de ontvangen giften met Nederland te de len en dat de lerste zending goederen reeds naar ens land wa algezonden. Een troepenmacht van tienduizend man heeft thans de helft van de bijna 300 gaten in de dijken voorlopig gedicht. Op sommige plekken blies de marine zelfs de zeeweringen op, om de terug stroming van het water naar zee te ver gemakkelijken. Brigadier Rolfe, de ontwerper van de z.g mulberry harbour, de drijvende havens, die gebruikt werden bij de in vasie in Normandië, adviseert bij het herstel van de dijken bij Sutton on Sea, in Lincolnshire, waar het gevaar het grootst is. Het aantal doden nadert thans de 300. De regering geeft een financiële bij drage aan elk gezin, dat slachtoffers van de ramp opneemt. Deze bijdrage dekt de kosten van huisvesting. Maaltijden moeten zelf door de evacué's worden betaald, zo nodig door middel van een steunuitkering. Deze regeling geldt voor de eerste drie weken en kan zo nodig worden uitgebreid. De Britse radio-amateurs is op ver zoek van de Nederlandse autoriteiten verzocht bepaalde golflengten niet te gebruiken gedurende de noodtoestand in Nederland. Volgens voorlopige tellingen zyn ten gevolge van de overstroming 12.000 schapen, 2500 runderen, 700 varkens en 800 stuks pluimvee omgekomen. In de streek van KalloMelsele is de toestand zeer ernstig. De bres die te „Pijp Toebak" geslagen werd, kon we gens de hevigheid van de stroom nog niet gedicht worden. Te Bornem en te Wintham is de toe stand bedenkelijk: de nooddyk die bij het Sas van Wintham werd aangelegd, dreigt het te begeven. In dit geval zou de streek van Weert en Willebroek over stroomd worden. Foster Dulles en Stassen voerden besprekingen Diner met ministers De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, de heer Foster Dulles, en de Directeur van de wederzijde beveiliging, de heer Harold Stassen hebben gistermiddag een bezoek ge bracht by de minister-president, waar na zij ontvangen zyn door de minis ters Beyen en Luns in het ministerie van Buitenlandse Zaken. Deze bespre kingen hebben ruim twee uur geduurd. Daar het Amerikaans bezoek aan Ne derland een informatief karakter heeft, werd aan de heren Foster Dulles en Stassen een overzicht gegeven van een aantal hoofdpunten uit het Nederlands buitenlands politiek beleid. Hierbij werd NAAR ECONOMISCHE VRIJHEID. IN AMERIKA President Eisenhower heeft de con trole op lonen en salarissen opgeheven en de prjjsbeheersing afgeschaft voor een groot aantal gebruiksgoederen, zoals vleeswaren, meubelen, kleding en bijna alle artikelen, die normaal in warenhui zen worden verkocht. In een regeringsverklaring werd mede gedeeld, dat deze controlemaatregelen geen doeltreffende bescherming hebben verschaft tegen een stijging van de ge zinsuitgaven. Geleidelijk zal de gehele prijsbeheersing worden afgeschaft. De Amerikaanse regering heeft ook alle voorschriften in zake het verbruik, de verkoop, de ffevering en de voorraad- vorming van tin ingetrokken. De aanvoer van tin is thans voldoende om in alle militaire en civiele behoeften te voorzien. AMERIKAANSE ATOOMBOMMEN VOORRAAD Dr Ralph Lapp, een technicus die vroeger hoofd geweest is van een afde ling van „Manhattan Project", waar de eerste atoombom gemaakt is, heetf in een boek verklaard, dat Amerika in 1960 een voorraad van 10.000 atoombommen kan hebben. Thans beloopt volgens hem de voorraad reeds enkele duizenden. o.a. een uiteenzetting gegeven van «H bijzondere aspecten die de plannen voor verdergaande Europese integratie voor Nederland hebben. Voorts is het grote belang uiteengezet, dat Nederland hecht aan de spoedige totstandkoming van de Europese De fensie Gemeenschap. Eveneens werd een aantal problemen, die m de Ver. Naties aan de orde zijn aan een gezamenlijke nadere beschou wing onderworpen. In het bijzonder gold deze beschouwing de activiteit der Ver. Naties bij de bestrijding der agressie in Korea. Een overeenstemming van in zicht werd wederzijds met bevrediging geconstateerd. Bij het onderhoud waren o m. tegen woordig de Amerikaanse ambassadeur te s-Gravenhage, de heer Selden Chapin en het hoofd van de Amerikaanse mis sie voor de wederzijdse beveiliging in Nederland, de heer Clarence E. Hunter. Ten huize van minister Beyen heb ben de beide Nederlandse ministers van Buitenlandse Zaken gisteravond een diner aangeboden. Hierbij waren aanwe zig de ministers Dree., Staf. Beven, Luns, jhr van Starkenborch Stachhou- wer en voorts generaal No'o'e, hoofd van de M.A.A.G., Chapin. Hunter en de adviseur van minister Dulles, McArthur. De heren Dulles en Stassen zijn van ochtend van Schiphol naar Brussel vertrokken. Vandaar reizen ze vanavond verder naar Luxemburg. Morgen ver trekken zij per vliegtuig weer naar Amerika. Prins Bernhard heeft gisteravond, na de vergadering van het Rampenfonds, ten huize van de Amerikaanse am bassadeur nog een onderhoud gehad met de heren Foster Dulles en Stas- Met een enkel woord BINNENLAND De invoercommlssie van West-Dults- land heeft toestemming verleend voor de Invoer van televisie-apparaten uit Neder land tot een bedrag van D.M. 157.500. De 7-Jarige Riekus Arends is in de sluis op de Vossebelt. nabij Coevorden verdronken. Het jongetje werd 's morgens naar school in Coevorden gestuurd Later op de morgen ontdekte een zusje dat hij niet op school aanwezig was. Bij een in gesteld onderzoek ontdekte men een spoor in de sneeuw, dat naar een gat in het ijs van de sluis leidde. Na enige uren dreggen kon het lijkje geborgen worden. De Federatie van dansleraren heeft haar leden verzocht, a s. Zondag In ver band met de nationale gedenkdag alle festiviteiten achterwege te laten. Tegen de gewone danslessen bestaat bij de Federatie geen bezwaar. AVRO-voorzitter De Clercq: n Onjuiste berichten weerlegd j gedaan. Want wij hebben Zondag maar al te zeer ondervonden, hoe nodig het De heer De Clercq. voorzitter van de is in tijd van paniek' het hoofd koel eh AVRO heeft meegedeeld, dat berich- j het heft in handen te houden, omdat een ten als zou de regering zendtijd van de gebrekkige organisatie of een slappe AVRO hebben gevorderd, beslist on- houding de onrust alleen maar nodeloos kan bevorderen. juist zijn. Eveneens ontkende hij, dat er sprake van geweest zou zijn, dat de AVRO in enig opzicht geweigerd zou hebben berichten, welke verband hiel den met de noodtoestand hier te lan de om te roepen. De AVRO heeft ge durende de gehele Zondag, toen zij in de aether was, alle berichten omgeroe pen, zelfs in samenwerking met het Nationaal Rampenfonds te 's-Graven hage. Maandag was de AVRO niet in de aether en toen is de berichtgeving niet ideaal geweest, zoals iedereen, die ge luisterd heeft, persoonlijk heeft kunnen constateren, aldus de heer De Clercq. Toen men ons dan ook Dinsdag aanbood op deze wijze door te gaan, hebben wij voorgesteld ons systeem van werken op Zondag weer in te voeren, nadat onze ondervinding op Zondag geleerd had, dat het noodzakelijk was de berichtge ving in eigen hand te houden. Wij waren gaarne bereid onbeperkte zendtijd voor de berichtgeving af te staan, wanneer de regering de verant woordelijkheid voor de uitgezonden be richten zou dragen, zoals de AVRO dit gedurende de gehele Zondag zelf had (Ingez. Med.-adv.) 50 K.M. op 1 L. benzine I UOBEmQSTBMT H-m.ZS7V> Amerika verhoogt invoer quota kaas Blijkens mededeling van het Ameri kaanse Ministerie van Landbouw zijn met onmiddellijke ingang de invoer quota van bepaalde kaassoorten met 15 verhoogd. Deze regeling is ge troffen in liet belang van de wereld handel en de internationale betrekkin gen en blijft voorlopig tot 30 Juni a.s. van kracht. De nieuwe quota zijn: cheddar 4.398.000 kg, blue mold 1.800.000 kg. Edammer en Goudse kaas 2.070.000 kg, en voor de Italiaanse soorten, met uitzondering van Pecorino en schapenkaas 4.140.000 kg. In Juli 1952 werd de invoer vrijgege ven van. Zwitserse, Gruyère en Roque- fort-kaas en van de de meeste geconser veerde kaassoorten en met ingang van October 1952 konden ook diverse soor ten Italiaanse kaas vrijelijk worden ge ïmporteerd. Paul van Kempen naar Bremen? De Nederlandse dirigent Paul van Kempen is benoemd tot „Generalmusik- direktor" van de opera te Bremen, al dus meldt DPA. Aan het begin van het komende seizoen, in de nazomer, zou hij. behalve de leiding van de opera, ook de leiding van het Phil harmonisch Staatsorkest van Bremen op zich ne men. Den Haag geeft f. 20.000. voor „De Hoop B. en W. van Den Haag hebben de Raad voorgesteld aan de Ned, vereni ging ten behoeve van Zeelieden van elke nationaliteit toe te kennen een gift van f. 20.000 als bijdrage in haar fonds „Nieuw Schip" ter vervanging van het hospitaalkerkschip „De Hoop". De vereniging had het college van B. en W. f. 10.000 gevraagd. (Ingez. Med.-adv.) HILLEGOM CAFE-RESTAURANT GRILLROOM TULIP-BAR SCHITTEREND GELEGEN rERRAS aan OEMONSTRAHETUIN. ..TRESLONG" Na Formosa's deneutralisatie GEBEDSUUR VOOR SLACHTOFFERS CATH. DUYVIS" Ter nagedachtenis van de 16 opva renden van de stoomtrawler Catharina Duyvis IJM. 60, van wie men thans wel Vliegtuigen van nationalistisch China Den meaegecteeia. aat ue neuerianusc VritrtsM* tnrooP Val? Don dei dag op .j rum. uu, van regering heeft besloten West-Berlijn twee "vee millioen vlugschriften bo- j moet aannemen, dat zij tijdens de storm goederenwagons _yo_l_fruit,_en groentfcn^te ven ea £e vui tgew or - zijn omgekomen, zal Maandagavond te 8 deeld, dat de nationalisten thans vrij zijn de onder communistisch bewind staande gebieden aan te vallen. 557-558 - Ze kwamen ook op het pleinwaar de hoge toren stond. Oepoetie keek naar boven. - Wacht eens, jongensik weet wat. Wat zou je er van denken, ais we eens naar boven gingen op de toren? Daar hebt je 'n prachtig gezicht over de hele stad! i- Mag dat dan wel? vroeg Bunkie. Jazekerwe vragen het eerst aan de torenwachter, die woont hier naast de torenHij kent me. De torenwachter vond het goed. - Als jullie maar voorzichtig bent, waarschuwde hij. Toen rrtaakte hij de deur open en ze begonnen te klimmenJongens, dat was me 'n klim! Er scheen haast geen eind te komen aan ai die treden en de trap draaide maar in 't rond Doch eindelijk stonden ze daar. hoog in de luchtop de omgang. Dat was 'n mooi gezicht! Ze zagen beneden zich de huisjes van Speelgoed- stad. veel kleiner dan gewoon. Oepoetie wees al de straten aan. Toen wees hij ook 'n plein en een huis r- Kijkdaar heb je ons huis, zie je? Ja, ze herkenden het geven voor verdeling onder de Oost-Duitse vluchtelingen. De West-Bcrlijnse autoriteiten dankten voor deze gift, welke „des te meer vj).n waarde is op het ogenblik dat het Neder landse volk zelf door een. ramp ls ge troffen". BUITENLAND In Zuld-Australië zijn in enkele ge bieden overstromingen ontstaan door zware regenval. Een der belangrijkste Australische spoorlijnen ls op verscheide ne plaatsen onderbroken. Op 2 Maart zullen te Stockholm afgevaardigden van de vakbonden van zee lieden ln de landen van Noord-West- Europa bijeenkomen om te trachten een oplossing te vinden voor het vraagstuk van de concurrentie ln de scheepvaart,, zulks met het oog op de gevolgen die deze concurrentie kan hebben voor de lonen en arbeidsvoorwaarden der zeelieden. Ten bate van het Belgische Rode Kruis zal een reeks speciale postzegels uitgegeven worden met de beeldenaar van De aartsbisschop van Keulen, kardi naal Frings. heeft uit naam van de Duitse katholieke bisschoppen bij het Duitse parlement diverse bezwaren Ingediend tegen het daar ln behandeling zijnde wets ontwerp voor een nieuwe fammewetgevlng. Met 415 tegen 205 (communisten en socialisten) stemmen heeft de FrRnse Nationale Vergadering de begroting thans definitief goedgekeurd. De republikeinse voorzitter van de commissie voor de strijdkrachten van het Amerikaanse Huis van Afgevaardig den, Dewey Short, heeft in 'n vraagge sprek verklaard, dat hij gelooft, dat pre sident Eisenhower een volledige marine blokkade van China overweegt. Admiraal Radford, opperbevelhebber van de marinestrijdkrachten in de Stille Oceaan, had de commissie verzekerd, dat er slechts „geringe kans op oorlog" met de sovjet-unie bestond, indien er een blokkade zou worden ingesteld, al dus Short. Radford, die een voorstander is van een blokkade van China, verblijft thans in Washington voor het voeren van be sprekingen. Short geloofde, dat de pre sident „naar hem luistert''. De afgevaar digde was voorts van mening, dat het Congres een blokkade zou steunen en elke andere stap van Eisenhower „om in de gehele wereld tot het offensief uur in het Oud Kath. Godshuis te Vel- SCHEEl'SBERICHTEN. ALDABI R'dnmB. Aires 6 v. Santos n. Montevideo: AMOR A'dam—Mldd. Zee 7 v. Piraeus te Alexandrië: BOSCHFONTEIN A'damO. Afrika, p. 6 vm, Suez n. Port Soedan: CALTEX PERNIS (T) R'dam— Sldon p. 6 Flnlsterre: CONGOSTROOM A'damW. Afrika 6 v. Laeos n. Accra. DELFLAND B AiresA'dam 6 v Bahla n. Las Palmas: DRENTE New York—In donesië 6 v. Tl. Priok n. Cheribon: EEM- DIJK R'Inm—Golf v. Mexico 7 v. Havana te Vera Cruz: GAASTERKERK A'dam— O Afrika 6 v. Port Elizabeth n. Kaapstad: DADILA (T) 6 V. Stanlow n. Avonmouth: HECTOR A'dam—Mldd. Zee 6 v. Rileka n. Paelrmo: JUPITER Midd, Zee—A'dam 6 te Ornn: KEDOE Makassar— R'dnm 7 te Port Soedan—Suez: LEKKERKERK R'dam— Calcutta 6 v Madras: LI SET A (T) 6 van PlacUoe n. Port Dickson: MACOMA (Tl 6 v. Colombo te Plndloe; MALEA (T) 6 van Falmouth n. Curacao; OVULA <T) 6 van A rd ross a n n Spezln: PRINS ALEXAN DER R'damSt John p. 6 ScillvsHall- PRINS FREDERIK WILLEM over te gaan' Short deelde mede, dat Radford voor stander is van een blokkade, waardoor ook onderzeeboten zouden worden ge weerd van de Chinese kust. en van het zenden van meer marine-uitrusting naai de Chinese nationalisten op Formosa, stad arnh'em 7 v r'dam Short weigerde zich er over uit te laten, verw.: stad_maastricht 6 hoever de steun van Amerikaanse ma- Ö?lienhede" aan «wntuete Mttainlte. „Antarctic Ocean" afkomstig uit Gothen- tische aanvallen op het vasteland zou burg volledig uitgebrand. I moeten gaan. Ceuta n. Burrlnnan: RITA (T) 6 v. Bang kok n. Plndloe: ROTTI A'damIndonesië 7 te T.I. Priok verw-: RUYS Yokohama— Z. Amerika 6 te East London verw.; RI,IN DAM New YorkR'dam 6 v. Southamp ton n. Le Havre: SLAMAT Rotterdam— Indonesië 6_ Flnisterre—Port Said: Savona Llvorno n Huelvn; STRAAT SOF.NDA 6 tlus n. Brinwnn: TOMONI 7 te Tl Priok "EENDAM R'dam—New York 6 Kv> Race—Halifax: ZEELAND SSM 6 Blyth te Hamburg. Dit voorstel is toen terstond dank baar door de regering aanvaard. Van enig conflict is dan ook geen sprake geweest. Het resultaat is geweest dat onze uitzendingen even vlot en beheerst hebben kunnen plaats vinden, als op Zondag, toen de spits moest worden afgebeten, het geval is geweest, aldus de AVRO-voorzitter. Nachtwaker te Rotterdam neergeslagen De Rotterdamse politie heeft drie schepelingen van het Finse s.s. „Nagu" aangehouden, die ervan verdacht wor den een nachtwaker zo ernstig met een hamer op het hoofd geslagen te hebben, dat de man in zorgwekkende toestand in het ziekenhuis Coolsingel moest worden opgenomen. De nachtwaker, de 65-jarige J. Maltha uit de Mathenesserstraat, werd 's nachts zwaargewond in een walhuisje op de Willemskade aangetroffen met een gat in het schedeldak. De politie stelde spoe dig een onderzoek in en vernam van andere nachtwakers uit de buurt, dat zij waren lastig gevallen door drie be schonken zeelieden, die onderdak had den willen hebben. Verder onderzoek bracht de politie op het spoor van de drie aangehoudenen, wier schip in de Waalhaven lag. Vermoedelyk hebben zij onenigheid met de nachtwaker gehad, waarna zij hem met een hamer hebben neergeslagen. De politiehond „Presto" heeft tot viermaal toe een van de Fin nen aangeblaft, hetgeen het vermoeden doet rijzen dat deze de dader is. EERSTE KAMER VERGADERT 17 FEBRUARI De tegen Dinsdag a.s. uitgeschreven vergadering der Eerste Kamer gaat niet door, dit omdat de regering die dag in de Tweede Kamer haar nota over de watersnood indient. De Eerste Kamer zal nu byeenkomen op 17 Februari 's middags half twee. VOETBAL. Franse Voetbalbond organiseert hulp In een bijzondere vergadering heeft het bestuur van de Franse Voetbal bond zich beraden over de wijze, waarop de bond hulp zou kunnen bie den aan de getroffen gebieden in Ne derland. Er werden drie suggesties gedaan welke nader zullen worden bestudeerd en eventueel uitgewerkt. In de eerste plaats is voorgesteld de netto opbrengst van de zestiende finales in het tour- nooi om de Franse voetbal-beker ten goede te laten komen aan de bevolking van de getroffen gebieden. Voorts wil men te Parijs lichtwedstrijden organi seren tussen vertegenwoordigende elf tallen van Frankrijk en Nederland en tussen Franse regionale en Nederlandse provinciale elftallen. Tenslotte overweegt men de mogelijk heid van het door enkele honderden clubs adopteren van een of meer kinde ren uit getroffen gebieden. SCHAATSENRIJDEN. Wedstrijden te Sandafjord Te Sandafjord werden internatio nale wedstryden in het hardrijden op de schaats gehouden, waaraan ook onze landgenoten Broekman, Van der Voort en Huiskes deelnamen. De ba ten van deze wedstryden zullen ten goede komen aan het nationale ram penfonds. De uitslagen waren: 500 meter: 1. Roald Konsmo (Noorw.) 45.8 sec.; 2. Kees Broekman (Ned.) 46.6; 3. Wim van der Voort (Ned.) 46,8: 4. Hugne Pettersen (Noorw.) 47.1; 5. Kor- nel Pajor (Zweden) 47.9; 6. Per Hansen (Noorw.) 48.-; 7. Anton Huiskes (Ned.) 48.2 sec. 5000 meter: 1. Kees Broekman, 8.46.6; 2. Anton Huiskes, 8.52.2. 3000 meter: 1, Wim van der Voort, 5.11.8; 2. Kornel Pajor, 5.13.6; 3. Hugne Pettersen, 5.16.6. WIELRENNEN. „Swift-Combinatie De voor mor gen aangekondigde cycle-cross gaat niet door. Er zullen ook geen trainingsritten worden gehouden. BILJARTEN. Van de Pol bij de leiders Te Viersen (Did.) werden de wedstrij den om het Europees biljartkampioen schap 71/2 voortgezet. De resultaten waren: car. brt. h.S. geni. Galmiche 300 16 92 18.75 Vingerhoedt 225 16 85 14 06 Rudolph 300 17 57 17.64 Metz 267 17 64 15.70 Van Hassel 300 11 97 27.27 Spielmann 98 11 73 8.90 Luetgehetmann 300 20 75 15— Rudoljh 256 20 102 12.80 Vingerhoedt 300 12 70 25— Reicher 168 12 68 14— Galmiche 300 20 73 15 Metz 219 20 56 10.95 Luetgehetmann 300 16 111 13.75 Metz 236 16 72 14.75 Van Hassel 300 12 79 25 Reicher 137 12 44 11.41 Van de Pol 300 12 72 25— Spielmann 196 12 53 16.33 Vingerhoedt 300 19 113 15.78 Rudolph 297 19 44 15.63 Na de tweede dag leiden Luetgehet- man, Van de Pol, Van Hassel en Gal- miche, met leder 6 matchpunten, ge volgd door Rudolph en Vingerhoedt inel; ieder 4 matchpunten, Spielmann, Mc-tz en Reicher hebben ieder 0 matchpunten. Op de eerste dag van de vijfde test match tussen Australië en Zuid-Afrika namen de gastheren de leiding met 243 voor 2. Bridgeclub „Sans Alout" De uitsla gen van de onderlinge competitie luiden: 1. v. Rhyn—Ginjaar 38; 2. mevr. Tiel- kemeyerKins 351L-3. echtpaar Bik 35; 4. Schilling— v. d. Staay 33 j5 Bonnet- Ano Tielkemeyer 31 'i; 6. echtpaar Nieuwen- huis 29; 7. mevr, Wester—Pauw 26; 3. Klinkenberg—L'Ami 23

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3