Den Haag wil Goedereede en Stellendam adopt eren Hulp van gemeentepersoneel en bevolking wordt overwogen Doden: 1373 Vreemde explosie in Rijswijk doodt Leidse student Linktrainer aan het Zeezwaluwhot te Scheveningen Derde lijst met namen van de slachtoffers NIEUWE HAAGSCHE COURANT 10 ZATERDAG 7 FEBRUARI 1953 Vier ion gevraagd aan de raad Ook H.T.M.-personeel doet mee Bij Haagse politie werd 10.000 opgehaald HET HAAGSE COLLEGE VAN B. EN W. stelt de raad voor. dat 'S-Gra- B,U de Politie is' '°s v»" de uurloon-actie, een bedrag opgehaald van venhage op het eiland Goeree en Overflakkee, de gemeenten Goedereede en f lo.ooo,—Overigens is ons politiecorps Stellendam zullen adopteren. Aan dit gebied kan. in later stadium, indien toch al bijzonder paraat in de huidige nodig, uitbreiding worden gegeven. De raad zal hierover Maandagmiddag noodtoestand. Er staar, enkele detache- w menten gereed, om op het eerste sein een beslissing nemen. naar de watersnoodgebieöen te trekken. steun var. de gemeente Den Haag huisraad, onderwijs-voorzieningen enz), ter assistentie. Er zijn motorrijders r.aar zal hierop neerkomen, dat, na inventa- B en W. zijn voornemens voor deze,ZÜpe en Dintelooró gegaan mei bijzon- x: sa tie van de gebleken behoeften in de meest ruime zin van het woord, daarin zoveel mogelijk wondt voorzien in over leg met het gemeentebestuur der ge noemde gemeenten. Gedacht wordt hierbij aan: 1. beschik baarstelling van administratief en tech nisch deskundig personeel (b.v. van per soneel van de dienst der Gemeentewer ken, var. de openbare nutsbedrijven, van de Dienst der Gemeenteplantsoenen enz.); 2. verschaffing of tijdelijke ter beschikkingstelling van materiaal voor het weder op garag brengen van de 'nor male gemeentelijke apparatuur (b.v. auto's, vrachtwagens, kantoor-outillage, adoptie een comité in het leven te roe- j dere, urgente opdrachten en bij het trans- ren, waarin zitting zouden kunnen heb- port van kostbare ladingen traden Haag se politiemannen voor bewaking op. Ook het H.T.M.-personeel organiseerde in eigen kring een inzameling voor de slachtoffers van de overstroomde gebie den. Gisteren en vanmorgen ging op de kantoren en in de remises de collectebus rond. De vakorganisaties van het tram- buspersoneel hebben eveneens een actie op touw gezet: van alle aangeslo tenen wordt een financieel offer ge vraagd. Zuid-Holland GOEREE EN OVERFLAKKEE Oude Tonge 300 Nieuwe Tonge 87 Stellendam 27 Middelliaifois 16 Ouddorp 1 431 HOEKSCHE WAARD Numansdorp 67 's-Gravendeel 57 Strïjen 20 Heinenoord Z 146 VOORNE EN PUTTEN Zuidland 21 Hellevoetsluis 5 Abbenbroek 1 27 IJSSELMONDE Elftplaat (Poortugaal)7 IJsselmonde 3 TIEN GEMETEN Tien Gemeten2 ELDERS IN DE PROVINCIE Stormpolder (Krimpen a.d. IJssel) 6 Krimpen a/d IJssel 4 Brandwijk 2 Ouderkerk a.d. IJssel2 Rotterdam 1 Maassluis 1 Slfedrecht 1 Papendrecht t Dordrecht 1 Zeeland SCHOUWEN EN DU1VELAND Oosterland 40 Zierikzee 15 Serooskerke 15 Dreischor 15 Nieuwerkerk-Ouwerkerk 13 Burghsluis 10 Brouwershaven 3 Kerkwerve 3 Zflpe (aangespoeld) 3 1 118 THOLEN Stavenisse 300 St. Maartensdijk 4 304 ST. PHILIPSLAND9 NOOBD-BEVELAND Kortgene 40 Geersdök 1 ZUID-BEVELAND Kruiningen 11 Ierseke (aangespoeld) 10 Wolphaartsdük 9 Goese Sas (aangespoeld) 7 Krabbendijke 4 Kapelle 3 Oudelande 2 Rilland 1 Hoedekenskerke 1 Niet gespecificeerd 4 52 WALCHEREN Vlissingen 3 Veere2 ZEEUWSCH-VLAANDEREN Hontenisse 8 Temeuzen 2 Nw. Neuzenpolder (Hoek) 1 Ossenisse 1 Zaamslag 1 13 West-Brabant Nieuw Voscemeer 50 Fynaart 46 Heiningen 25 Halsteren 19 Klundert 13 Moerdijk 13 Steenbergen 13 Willemstad 2 DInteloord 3 Nleuwendljk 3 Raamsdonksveer 2 Wagenberg 1 190 Noord-Holland Texel5 Hondsbossezeewering 1 Totaal Zuid-Holland 635 Totaal Zeeland 542 Totaal N.-Brabant 190 Totaal N.-Holland 6 1373 (Opgave A.N.P. onder voorbehoud) Nieuwe lijst van evacué's Een nieuwe, derde, lijst van in Den Haag opgenomen evacués, ligt op ons bureau ter inzage. De filmavond, die de stichting „Het vierde Prinsenkind" Maandag zou hou den, zal niet doorgaan. ben een aantel vertegenwoordigers van de burgerij, de voorzitters van de raads fracties en het voltallige college van B. en W Het ligt in de bedoeling, dat de vertegenwoordigers van de burgerij hierbij een werkzaam aandeel zullen nemen teneinde de hulp door de Haagse bevolking te geven aan de bevolking van het getroffen gebied, zoveel mogelijk te accentueren. Voor zover de door de Haagse bevolking zelf te geven steun aanvulling be hoeft, vragen B. en W. daartoe bij de raad een crediet aan van f 400.000. Gelet op de opbrengst van de Don derdag gehouden collecte ten behoeve van het Rampenfonds, welke inkomsten ten goede zullen komen aan 't gehele gebied van de ramp, alsmede op de per sonele en materiële hulp. wel-ke de ge meente Den Haag reeds heeft verleerd of nog zal verlenen ten behoeve van het ranroerrgebied in zijn geheel, menen B. en W.. dat op dit ogenblik een dotatie uit de gemeentekas aan het Rampen fonds achterwege kan blijven. C.P.N-voorstel om f 100.000 te schenken De fractieleider der CPN in de gemeenteraad, de heer G. van Praag, heeft bij de burgemeester een voorstel ingediend ten minste honderdduizend gulden ter beschikking te stellen aan het Rampenfonds. De heer Van Praag verzoekt dit voor stel toe te voegen aan de agenda van de vergadering van Maandag a.s. Nog even duiken Haringtonnen voor 80 pet opgevist (Van een onzer verslaggevers.) Ruim 80% van de naar schatting 10.000 vaten haring, die in de stormnacht de Scheveningse haven inspoelden, zijn al op het droge gebracht. Miet het restant houden zich thans hoofdzakelijk nog vier particuliere duikers bezig. Het ..opprik ken" van de tonnen, zoals tia-t in het be gin door het erf personeel van de rede rijen gedaan werd, is thans te riskant. De ondergedoken haring zou er door be schadigd worden: de laatste laag tonnen, waaraan men mi toe is, ligt namelijk daep in het slik verzonken. De kwaliteit van de haring heeft in de meeste geval len niet van het zoute bad geleden, de tonnen waren luchtdicht afgesloten. Ge- dagen met hun werk klaar zijn, zo wordt j verwacht. Scheveningse schepen deden goed werk De logger „Fortuin" weer thuis De logger „Fortuin", Sch. 71. schipper J. den Duik, keerde gistermiddag op haar basis te Scheveningen terug. Het schip voer dezer dagen naar Tholen en loste daar meegenomen Rode-Kruisgoe- deren. benevens drinkwater en broden. Dit werd daar dankbaar in ontvangst genomen. Het was voor de visserssche pen niet mogelijk, de polders van Oosterland in te varen. Dat werd ge daan door motorboten en vletten. De logger heeft toen 25 personen uit Nieu- werkerk overgenomen en overgegeven aan de kustvaarder .Arizona". Van Oosteland vertrok de Sch. 71 naar Brui- r.isse. vanwaar men naar Oude Tonge gedirigeerd werd. waar men volgens be richten dringend hulp nodig had.- D<» Sch. 71 ging er heen met negen Urker vissersvaartuigen. De vissers zetten hun vaartuigen op het spel om daar te komen: zij moesten letterlijk de banken over varen en menige stoot werd gevoeld. Een grote teleurstelling was het, dat in Oude Tonge van do diensten der vissers vaartuigen geen gebruik kon worden ge maakt. De geëvacueerdcn waren voor het merendeel aan boord genomen van rivierschepen. De 150 mensen, die in Oude Tonge waren achtergebleven, zijn ingeënt tegen typhus. De Sch. 71 is daar ook tijdelijk nood-radiostation geweest. De zenders der vissersschepen hebben onschatbare diensten bewezen Zo langzamerhand komen de Scheve ningse vissersvaartuigen, die hulp boden in de noodgebieden, weer naar huis. Reeds vielen de Sch. 76, 10, 62. 18 en 65 de haven binnen De Stellendavr.se schokkers zijn naar Goeree teruggekeerd. Verwacht wordt, dat de logger Sch. 132 van de rederij A. v. d. Toorn, die ook in opdracht van de rederij naar de Zeeuw se eilanden vertrok, vannacht thuisvaart. Grote ravage op de Penninglaan oorzaak is nog niet bekend (Van een onzer verslaggevers) Een VREEMDE EXPLOSIE heeft gisteravond in de Penninglaan 42 in Rijswijk het leven gekost aan de 26-jarige student M. M. L. die col leges liep in de wis- en natuurkunde in Leiden. Om kwart voor twaalf werden de bewoners van de Penninglaan en omgeving opgeschrikt door een hevige explosie. Vele ruiten werden verbrijzeld, de deur van het per ceel 42 werd vernield en bij een onderzoek vond men de jonge student in zijn slaapkamer, half over het bed liggend, zwaar verminkt. In de zieken auto, waarmee de jongeman naar St. Antoniushove in Voorburg werd ver voerd. is het slachtoffer aan zijn verwondingen bezweken. De Rijswïjkse politie, die in samenwer- ravage. Er waren grote gaten in het pla king met deskundigen o m. uit Den Haag. fond geslagen, al het meubiiair was vol- een onderzoek instelt, tast nog volkomen j komen vernield; de jongeman zelf was in het duister omtrent de oorzaak van de ernstig verminkt. Hangende het onder zoek in deze zaak kon men ons van de zijde der Rijswïjkse politie nog geen na dere bijzonderheden verstrekken Mr J. A. N. Patijn Maan dag 80 jaar De oud-burgemeester van Der. Haag. mr J A. N. Patijn wordt Maandag a.s. jaar, ontploffing. Gebleken is. dat de student In de Penninglaan alleen met zijn oude moeder woonde. Zij is ongedeerd geble ven, doch wel vlogen ook in haar slaap kamer, die door enkele kasten van die van haar zoon gescheiden werd. de ruiten er uit en werd de deur van haar kamer door de luchtdruk uit zijn soonningen gerukt. Het vermoeden is gerezen, dat de student met een bepaald experiment bezig was, doch men h»eft niet kunnen vaststellen, van welke -amenstellir.g bet voorwerp is geweest, dat zoveel explo sieve kracht kon ontwikkelen. Wel heeft de politie enkete scherven aangetroffen, die waarschijnlijk niet van een granaat afkomstig zi.in. De kamér van de jonge- Dr H. Mühlenfeld te Athene geweigerd Toch ambassadeur in Den Haag? De fractievoorzitter van de Deutsche Partei in de Duitse Bondsdag, dr H. Mühlenfeld, zo lezen we in de, te Stutt gart verschijnende Deutsche Zeitung und Wirtschaftszeitung. van 4 Februari, de dag waarop zijn agrémenten aan Bui tenlandse Zaken in Den H3ag werd ver zocht. werd kort geleden te Athene ge weigerd als Duits ambassadeur. Het blad herinnert aan de afkomst van Koningin Frederika van Grieken? land, die een dochter is van de zeer on langs overleden hertog van Brunswick Lunenburg en de banden, die dr Müh lenfeld met Hannover binden. „Des te groter was de verbazing in Bonn. aldus het blad. toen het bericht kwam. dal Koning Paul van Griekenland het agré- ment niet zou verlenen". „Nu. aldus vervolgt het, moet men een andere post zoeken en men hoort go- ruchten over Den Haag hoewel het be kend is dat dit de moeilijkste post voor een Duitse ambassadeur is" Herdenkingsdienst in synagoge In de synagoge aan de Wagenstraat is hedenochtend een herdenkingsdienst ge houden voor de slachtoffers van de wa tersnood. De dienst werd geleid door de oppervoorganger, de heer Mossel. De wnd-opperrabbijn. de heer Colthof. sprak de herdenkingsrede uit. Hij zei o.m. dat het Joodse voik bereid is, de slachtoffers te helpen met huisvesting en op andere manieren. Het Joodse volk voelt, deze ramp te meer, omdat het zelf nog steeds de slag voelt, die het zelf is overkomen in de oorlogsjaren Horecaf vraagt voor morgen: stilte Het Bestuur Afd. Horecaf Den Haag, doet een beroep op al haar leden mor gen in Den Haag e. o. de exploitatie van de bedrijven zo sober mogelijk te willen doen plaatshebben en in overeenstem ming hiermee geen muziek ten gehore te brengen, noch opvallende reclame ver lichting te ontsteken. Rouwdienst onafhankelijke Russ. Orthodoxe Kerk De Onafhankelijke Russische Orthodoxe Kerk, Grif»;raat 2. alhier, zal naar aan leiding van de boodschap, gestuurd aan alle kerken in Nederland, als kanselaf kondiging en uit medeleven met de vrese lijke ramp, die de Nederlandse bevolking getroffen heeft, morgenmiddag om 3 uur een bidstond en rouwdienst houden. Uitgestelde bijeenkomsten De feestavond, die de Ned. Chr Reis- vereniging 20 Februari a.s. in he: Ge bouw voor K. en W. in Den Haag zou houden, is tot later daiura u;tgesteld De opvoering van het blijspel „Haar andere man" op 28 Fébr. in de aula van de Dal;on H.B S. aan de Aronskelkweg, door de V. T. Stam de Nachtuilen, is eveneens tot nader aankondiging uitge- steld. Jeugdbaldadigheid in de Engelse kerk Ons kwam ter ore. dat Woensdagmid dag in de Engelse Kerk een viertal kna „De Arendshorst" gireerde 100 voor Rampenfonds Ook op onze giro kwamen giften bin nen voor het Rampenfonds. Van het Clubhuis „De Arendshorst" ontvingen wij f 100 en voorts van N. N. ƒ1.W. L. K. ƒ5.—. J. W. N. ƒ5.—. M. H. M. ƒ10, mej. S. ƒ10.—. „Onbekend" 25,—. Deze giften worden spoedig overgemaakt naar het Nationaal Rampenfonds. Toneelavond wordt her denkingsavond De toneelavond van de Stichting Par ticulier initiatief tot hulp aan Ambon- nezen in Nederland, die Donderdag 12 Februari in Amieïtïa gehouden zou wor den, is gewijzigd in een Ambonavond, met het oog op de nationale ramp. Ds G. van Haasen, Indisch predikant en ds K. J. H. Burgy, Ned, Herv. predikant, voeren het woord. De Chr. zangvereni ging van de Indische gerepatrieerden verleent medewerking. Instituering Chr. Geref. Kerk Den Haag-Zuid Donderdagavond zal in de Mirtekerk (Moerwijk) de Chr. Geref. Kerk 's-Gra- venhage-Zuid worden geïnstittfeérd. In deze dienst hoopt ds. L. S. den Boer van 's-Gravenhage-West voor te gaan. Na de predikatie zullen de ambtsdragers wor den bevestigd. Woensdagavond hieraan voorafgaand, zal een gemeentevergadering worden gehouden, waarin de kerkcraad zal wor den samengesteld en rapporten zullen worden uitgebracht. Gouden medaille voor adj.-o.o. K. Langbroek (Van een onzer verslaggevers.) Ondanks het feit, dat vele manschap pen naar de noodgebieden waren ver trokken, was de belangstelling voor de huldiging van de adjudant-onderoffi cier K. Langbroek ter gelegenheid van zijn 36-jarig dienstverband, groot, De kolonel G. J. v. Buuren, garnizoenscom mandant. sprak de jubilaris op waarde rende wijze toe en overhandigde hem de gouden medaille. Majoor B. L. Eschauzier, commandant van de garni zoensgarage. prees de teamgeest van de adjudant. Hij dankte hem hartelijk voor de vele blijken van vriendschap en bood de jubilaris de draagmedaille aan, als mede aan mevrouw Langbroek een bou quet bloemen. De commandant van de chauffeurscompagnie, kapitein A. J. v. Dongen, die tevens sprak namens het PersoneeLsfonds, schonk een lamp en bloemen. Namens de collega's voerde de adjudant M. C. v. d. Linden het woord. Deze schonk een boekenbon. Vervolgens spraken nog de sergeant majoor J. A. Prins namens de Onder officiersvereniging Ons Belang en de adjudant J. M. de Haas namens perso neel en collega's van de garnizoens- garage. Tot slot sprak de jubilaris een dank woord, waarna men nog enige tijd ge zellig bijeen bleet Mr Patijn werd in Rotterdam geborenpen werd betrapt, dat niet alleen de al en volgde het gymnasium te Deh Haag. i taarruimte had betreden, maar zich ook Vervolgens studeerde hij rechtsweten- njet bad ontzien de motor en het orgel schappen in Leiden, waar hij In 1897 tot jn werklng te stellen. Naar Engels ge- doctor promoveerde. Op staatkundig ter-1 bruik atelt de Chapiatn de kerk de ge_ rein vormde hij zich aan de „Ecole libre bele dag open voor hen, die zich enige des sciences politiques in Parijs. Twee ogenblikken in stilte willen terugtrekken, jaar voor de eeuwwisseling werd hij be- Hiervan wordt door velen gebruik ge noemd tot gezantschaps-at'ache en „as- maakt.- vooral in deze en de komende sistent legal adviser' van het koninkrijk Weken. De Chaplain overweegt nu echter Siam. Van 1903—1908 was hij ambtenaar orr)j veiligheidshalve, voorlopig althans op de gemeente-secretarie in Den Haag op woensdagmiddag, de kerk te sluiten en de drie daarop volgende jaren was hij ,er voorkoming van herhaling. Het is te werkzaam op het departement van Land-j hopen> dat dit bericht preventief werkt bouw. In 1911 volgde zijn benoeming tot en ertoe bijdraagt, dat een dergelijke burgemeester van Leeuwarden en m 1918 maatregel niet nodjg zal blyken te zyn I keerde hij m dezelfde functie naar Den, Kosten voor Haagse evacué's B. en W. vragen crediet van zes ton A Haag terug. Van 1931 tot 1936 was hij ge- V 1,n Romc WJ""S ,hlJ Brusse' «•- vLwTn «oir accrediteerd werd. De laatste jaren voor de tweede wereldoorlog bekleedde hij het onderbiengcn (nmh( van mimster van Buitenlandse Tot- stuur getroffen maatregelen in verband met de nationale ramp behoren ook. die tot het ontvangen en onderbrengen j in onze gemeente van evacué's uit de getroffen gebieden en andere maatrege- len van hulpverlening. Teneinde hier voor de nodige betalingen te kunnen i verrichten dient, zo delen B. en W. de raad mede, een crediet beschikbaar te worden gesteld, hetwelk globaal op j f 600.000,— is te stellen. Verwacht mag worden dat de kosten te dezer zake door het rijk zullen worden gerestitu eerd. B. en W. stellen de raad voor deze gelden toe te staan. Bronzen medailles voor twee H.T.M.-ers Den Haag verdubbelt bijdrage Twintigduizend gulden voor „De Hoop" B en W. van Den Haaig hebben de ge meenteraad voorgesteld aan de Neder landse Vereniging ten behoeve van Zee lieden van elike •nationaliteit toe te ken nen een gift van ƒ20.000 als bijdrage voor een nieuw hospitaal-'kerkschip „De Hoop". De vereniging had het coDlegt een bedrag gevraagd van 10.000 B. en W. menen, dat het alleszins verantwoord is een bijdrage van f.20.000 te verlenen, mede gelet op het aanzienlijke bedrag, dat de vervanging van „De Hoop" zal vergen. Fed. Vrouwel. Hulpverlening steeds in actie De Federatie Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening is nog in volle actie. Zij heeft haar medewerking verleend bate van het Nederlandse Rode Kruis bij het inzamelen en sorteren van kleren, Zij verleent haar hulp bij het sorteren van kleren in het depót van het Neder landse Rode Kruis in de Houtrusthallen en is ingeschakeld voor hulpverlening bij het evacuatiecentrum in de Dierentuin Mr W. I. Berger vandaag 70 jaar Mr W. J. Berger, procureur-generaal bij de Hoge Raad is vandaag 70 Jaar geworden, in, verband waarmede hem per 1 Maart a,s. eervol ontslag is ver leend. Mr Berger werd geboren in Venlo en studeerde, na het gymnasium doorlopen te hebben, aan de universiteiten van Leuven en Amsterdam. Zijn loopbaan begon in 1910, toen hij benoemd werd tot adjunct-commies b(J het departe ment van Justitie. Twee jaar daarna aanvaardde hij de functie van substi tuut-griffier bij de rechtbank in Rotter dam. In 1916 en 1919 werd hij achter eenvolgens benoemd tot rechter te Breda en Den Haag- In de residentie volgde in 1927 zijn aanstelling als advocaat-generaal bij de Hoge Raad. In 1938 werd hij tot procu reur-generaal benoemd. Toneelavond in Padro t.b.v. Rampenfonds De Chr. Gemengde Zangver. Volhar ding lèidt tot het Doel, te Scheveningen geeft Donderdagavond in Padro een op. Voering van het toneelstuk „De zoon Berkenhof". De voorgenomen feestavond volgens het programma komt te verval len. Het batig saldo is voor het Rampen fonds. Chr. Geheelonthouders, afdeling Scheveningen •Donderdagavond belegt de afdeling Scheveningen vara de Nationale Chris ten Geheelonthouders Vereniging in het C.J.M.V.-gebouw aan de Keizerstraat een vergadering, waarop dr P. J. Roscain A'bbing zal spreker, over: „Is geheelont houding een liefhebberij van erakelen, een orderegel van een groep of een catie en oorkonde. Het jubileumfonds1 Christenplicht van allen?" ..De Blauwe zorgt voor een verrassing thuis. I Sanghers" verlenen medewerking. Twee HTM-ers zijn vandaag onder scheiden met de bronzen medailie van Orar.je-Nassau wegens 40 jaren trouwe dienst. Het zijn de heren M Drent, cond.- bestuurder, Zutfensestraat 39 en G. v. Dijk, conducteur, Loosduinsekade 455. Na hun bezoek aan het stadhuis werden do jubilarissen op het HTM-hoofdkantoor ontvangen door de directeur, ir B. B. C. Felix, die hen de draagmedaille, beho rende bij de onderscheiding, opspelde. Zij ontvingen ook de gebruikelijke gratifi- Ned. Luchtmacht bedenkt de Kon. Ver. voor Luchtvaart (Van een onzer verslaggevers.) Nu de Nederlandse Luchtmacht de beschikking gekregen heeft over jet- linktraine'rs uit Amerike, zijn de oudere modellen overcompleet geworden. Deze vijf apparaten zyn ten geschenke gege ven aan de K.N.V. v. L. Gistermiddag droeg generaal-majoor-waarnemer A. Baretta de eerste van de oefenappara ten voor blindvliegopleiding officieel aan de heer C. Kolff. voorzitter van de Koninklijke Vereniging voor Lucht vaart. over. Dit gebeurde gistermiddag tijdens een korte plechtigheid in de Luchtvaartnijverheidsschool aan de Zee- zwaluwhof. Hoewel de Luchtmacht thans over modern trainingsmateriaaJ beschikt, kan er nog wei eens behoefte aan de oude apparaten zijn, Daarom ge ven we ze u in bruikleen", aldus rle plv. Ghef-Luchtmachtstaf. Maar voor lopig kan de zg. Kleine Luchtvaart er gebruik van maken. Door het wegtrek ken van de KN.V. v L.-vlag kwam een houten model van de linktrainer aan het licht. Het was dus een symbolische overdracht: het echte toestel staat el ders in de school opgesteld. De leerlin gen, maar ook zweef- en sportvliegers zullen er een nuttig gebruik van weten te maken. De andere linktrainers wor den gestationneerd op het Zweefvlieg- centrum Teriet, in de Technische Hoge school te Delft, het Veiligheids museum te Amsterdam, en te Venlo. De heei Kolff toonde zich met het Luchtmacht presentje zeer in zijn schik, was vooral verheugd over het nauwe contact tus sen de Luchtmacht en rijn vereniging (de zweef- en sportvlieger is de mili taire vlieg er-in-de-dop) en droeg ten slotte op zijn beurt het apparaat over aan ir A. baron Krayenhoff Speciaal de toekomstige deelnemers aan de in ternationale zweef vliegwedstrijden krij gen er een prachtig leermiddel bij. Ontvangst Zuidafrikaanse studenten Een groep van 95 Zuidafrikaanse stu denten, hoofdzakelijk afkomstig van de universiteiten te Kaaipstad, Johannes burg en Durban zijn gistermiddag door de ambassadeur van de Unie van Zuid- Afrika in zijn ambtswoning ontvangen. De groep, die een viertal dagen in ons land verblijft, als ga#f van de Ned. Bond van Buitenlandse Studentenbetrekkin gen, bleek tijdiens de ontvangst op de ambassade diep ondier de indruk genaakt te z(jn van de ramp, die Nederland heeft getroffen. Gisteravond woonden zij een muziekuitvoering in het Kurhaus te Schevervingen bij, waarvan de opbrengst bestemd is voor het Rampenfonds, Maandag bezoeken de studenten Rot terdam. De Jaarlijkse algemene ledenvergade ring van de Vereniging „Vrienden van het Residentie Orkest" wordt gehouden Vrijdag 20 Febr. a.s. in „Central" (Lange Poten). Door het bestuur wordt voor hel voorzitterschap als candidaat gesteld jhr H. G. A. Quarles van Ulford. Hieronder volgt de der O', vcrtëe lijst (niet gecontroleerde opgave), door het Ned. Rode Kruis uitgegeven op 6 Februari. Het Rode Kruis kan in verband met de omstandigheden, waaronder de gegevens van deze ver- lieslijst worden verzameld, niet de volledige garantie geven voor de be trouwbaarheid. Het is dus mogelijk, da: een enkele wijziging achteraf vodzakelijk zal blijken. Dordrecht Van Balhom-Peren, Elia J„ geb, 9-1 94 be Dordrecht, laatste adres: Is da Costastraat 54, d.J. 2-2-53 verdron ken. Kerkwerve Kloet, Leendert. geb. 19-11-38 te Duivendijke, laatste adres: Kerk werve N 67. Kooman, Hendrina. geb. 23-10-64 to Duivendijke, laatste adres: Kerk werve N 67. Van der Biji, Jorn., teb. 16-3-69 te Kerkwerve, laatste êdres: Kerk werve N 31. Klundert Wensen, Leen van. Wer.sen-Tole.n aars, mevr. van, en 7 kinderen. Kasan, E., dpi. soldaat uit Am sterdam. Berg. N. F., dpi. soldaat uit Den Haag (vermist).. Zwarts, A„ dpi. soldaat uit Delft (vermist). Numansdorp Geïdentificeerde slachtoffers: Hoek, Jan, geb. 11-5-1904 te Ridder kerk, laatste adres. Korteboomweg 3. Koek, Johannes Dirk, geb. 26-5-36 te Numansdorp, laatste ad-rzs: Korte boomweg 3. Hoek, Dirkje Elisabeth, geb. 12-11-40 te Numansdorp, laatste adres: Korte boomweg 3. Hoek, Euft, geb. 29-11-1905 te Rot te, dam. laatste adres: Korteboomw. 1. Hoek, Johannes, geb. 8-4-1934 te Numansdorp, laatste adres: Korte boomweg 1. Bezemer. Jannetje Maria, geb. 29- 6-1924 te Numansdorp, laatste adres: Schuringsedijk 202, Van der Ree. Elisabeth Cornelia Neeltje, geb. 10-1-1950 te Numans dorp. Herweyer, Arie, geb. 13-4-1907 te Barendrecht, laatste adres: Korte boomweg 7. Herweyer, Elisabeth Adriana, geb. 29-1-42 be Numansdorp, laatste adres: Korteboomweg 7. Herweyer, CorraeLis - teter, gëb. 29-11-42 te Numansdorp, laatste adres: Korteboomweg 7. Herweyer Kr. ops, Christina Gera- dier.a, geb. 3-9-1932 te Melissant, laatste adres: Korteboomweg 7. Herweyer. Teuntje Magdalena geb. 7-7-1952 te Numansdorp, laatste adres: Korteboomweg 7 Beider, Leendert, geb. 9-1-1872 te Maasdam, laatste adres: Korteboom weg 9. Beider, Willemijntje, geb. Schuit man, geb. 2-6-1890 te Zuid-Beyerland. laatste adres: Korteboomweg 9. Cot, Jan, geb. 6-3-1890 te Scherpe- nisse, laatste adres: Kor boomweg 13. Cot-Belder, Wiiheimins, geb. 13-1-99 te Rotterdam, laatste adres: Korte boomweg 13. Rietveld, Arie, geb. 1-5-27 te Nu mansdorp, laatste adres: Korteboom weg 17. Rietveld-Herweyer, geb. 12-9-1931, laatste adres: Korteboomweg 17. Rietveld, Cornelia Teuntje, geb. 3-5-1951 te Numansdorp. la:trie adres: Korteboomweg 17. Herweyer, Pieter. geb 28-12-1882 te Stellendam, laatste adres: Korteboom weg 17. Herweyer-Van der Ree, Adriana Maria, geb. 29-12-1884 te Numansdorp, laatste adres: Korteboomweg 17. Groeneweg, Anthonie, geb. 7-12-1900 te Numansdorp. Groeneweg-De Jongste, Joostje Bastiaantje, geb. 25-12-1905 te Rotter dam, laatste adres: Langeboomweg 3. Rustenhoven, Hendrik Jerfaas, geb. 26-4-1912 te Renkum, laatste adres: Korteboomweg 23. Rustenhoven-Van der Ree, Ida Aal tje, geb. 6-1-1913 te Numansdorp, laatste adres: Korteboomweg 23. Rustenhoven, Jerfaas, geb. 6-10-'33. Rustenhoven, Teuntje Neeltje, geb. 7-9-'36. Rustenhoven, Neeltje Teuntje. geb. 10-10--37. Rustenhoven. Willem Adrianus, geb. 6-11-1939. - Rustenhoven, Adriaantje Aaltje, geb. 11-2-1941. Rustenhoven, Aaltje Jaapje, gèb. 30-6-1942. Rustenhoven, Hendrika, geb. 9-4- 1947. Rustenhoven, Pieter Arie, geb. 9- 11-1949. Allen gewoond hebbende: Korte boomweg 23. De Jongste, Pieter, geb. 7-1-1909 te Rotterdam, laatste adres: Lange boomweg 7. De Jongste-Kramp, Kornelia Neel tje, geb. 22-7-1915 te Numansdorp, laatste adres: Langeboomweg 7. De Jongste, Dirkje Neeltje, géb. 9-9-1941. De Jongste, Neeltje Dirkje, geb 3-4-1945. De Jongste, Hendrika Lena, geb. 25-10-1946. De Jongste, Hendrik, geb. 17-3-51. Allen gewoond hebbende: Lange boomweg 7. Kramp, Jacob, geb. 13-11-1921 te Numansdorp laatste adres: Lange boomweg 9. geb.t geb.' laatste Kramp-Fortuin. Maria Anthonia, geb. 9-7-1922 te Strijen, laatste adres: Langeboomweg 9. Kramp, Hendrik, geb. 17-3-1948. Kramp. Neeltje. geb. 15-5-1950 te Numansdorp. beiden gewoond heb bende: Langeboomweg 9 Van Geemert, Arie, geb. 17-12-1927 te Numansdorp. laatste adres: Lange boomweg 11. Van Geemert-Van 't Noordeinde, Johanna Cornelia, geb. 19-10-1929, laatste adres: Langeboomweg 11. Van Geemert, Cornelia Maria, geb. 22-9-1952, laatste adres: Langeboom weg 11. Putters. Adriaan. geb. 7-11-05 te Giessendam, laatste adres: Lange boomweg 13. Putters-Van Eekelen. Maria. geb. 11-6-1921 te Klundert. laatste adres: Langeboomweg 13. Putters, Jacob, geb. 26-8-1948, laat ste adres: Langeboomweg 13. Notenboom, Jacob, ;;eb. 8-9-1867 te Numansdorp, laatste adres: Schu- ringsedijk 182. Notenboom. Philippus. geb. 24-9- 1899 te Numansdorp. laatste adres: Schuringsedijk 182. Biesheuvel. Lena. geb. 4-5-1882 te Numansdorp. laatste adres: Schu- ringsedyk 100. Oudelande Te Goes geïdentificeerde persoon: Janssens, Cornuelia, geb.: 19-10-75 te Oudelande. echtgenote van Joh MoL Oude Tonge Geïdentificeerde slachtoffers: Van Noord-Van der Baan. Pleuntje, geb.: 25-10-1921 te Sommelsdyk Van Noord. Francina Johanna, geb 5-7-1951 te Oude Tonge. Overleden: Polanen, L. N. van, korporaal, leger, no. 310419285. St Philipsland Verdronken: Van der Est, Andnes A., 18-11-14 te Bruinisse. Faasse, Willem Marinus, 30-1-87 te St. Philipsland, adres: Oostdijk 7. Ligtendag, Jan, geb.: 6-11-15 te St. Philipsland. laatste adres: Zuiddijk 100. Geense. Jacobus Pieter. geb7-8-84 te St. Philipsland, laatste adres: Voor straat 13. Omgekomen, nog niet gevonden: Den Haan. Maatje, geb3-3-73 te St. Annaland, wed. van Jan Ligten dag, laatste adres: Zuiddijk 100. Suurlant, Cornelis Jan, geb.: 21-11-34 te Tholen. laatste adres: Zuiddijk 112. Suurlant, Jan Johannes, geb.: 25-3-29 te Tholen. Suurlant, Jan Marinus. geb.: 20-6-98 te Poortvliet. landbouwersknecht, weduwnaar van Cornelia de Graaf, laatste adres: Zuiddijk 112. Vroegop, Laurens, geb. 27-2-40 te Steenbergen/Kruisland, zoon van: Jan Johannes Vroegop en Cornelia Elisa beth Overbeke, laatste adres: Zuid dijk 122. Poortugaal Verhey, Jan, geb. 13.7-1883 te Poor tugaal. laatste adres: Plaat 1. Verhey-Van Kampen, Neeltje, geb. 22-5-1887. laatste adres: Plaat 1. Verhey. Arie, geb. 20-2-1913, laatste adres: Welhoeksedijk 180. Venneman, Klaas, geb. 12-1-1918 te Poortugaal, laatste adres: Plaat 1. Verhey. Maria, geb. 15-8-25, laatste adres: Plaat 1. Venneman: Pieter, geb. 29-11-1948, laatste adres: Plaat 1. Stavenisse Geïdentificeerd te Bergen op Zoom: Hage, J., man ca. 60 jaar, laatste adres: Stavenisse, Wilhelminastr. Hage-Sauke, W. J„ ca. 50 jaar, laat ste adres: Kerkweg, Stavenisse. Echt genote van J. Hage. Hage-Koeman. Petronella Josina. laatste adres: Stavenisse, A 200. Texel Omgekomen: Bernardus W., uit De Waal Dijker, W., 38 jaar, uit De Waal. IJkse, R„ 52 jaar, uit De WaaL Kuip, D„ 36 jaar, uit De Koog Yerseke Woonplaats van deze slachtoffers onbekend. Te Yerseke geïdentificeer de overleden personen: Brieve, Tannetje, geb. 23-12-1892 te Kruiningen. Sinke, AdTana, geb.: 19-7-1894 te Kruiningen. Hofmeijer, Thea Gerritje, geb.: 31-8-1952 te Kruiningen. Hendrikse, Jacob Leendert, geb.: 31-3-31 of 13-3-31 te Ouwerkerk. Danker, Johanna, geb.: 28-3-1879 te Kruiningen. Iwaardcn, van, Maria Johanna, geb.i 6-1-1896 te Kruiningen. IJsselmonde Overleden: De Goede, Evert Kooiman, geb. 7-9-1873 te IJsselmonde. Overleden 1-2-1953 te Roterdam. Benvenuto. Rectificaties 2é lijst, Tiengemeten: Dingéman Ordon en Gérrit Ordon. juiste naam: Dingeman Ardon en Gerrit Ardon, 2e Rjst, Zuidland: Kapel, 2 gezusters, wonnende Kerk weg, juiste namen: Kapel-Overgouw, Maartje, Kwak-Overgouw, Adriaantje, laatste adres: Kerkweg. Haagse burgemeester niet naar Oslo Medeleven van Noorse ambtgenoot Burgemeester Schokking en wethouder Feber, die met hun echtgenoten een tegenbezoek aan de burgemeester van Oslo zouden afleggen, hebben verzocht op een latere da'.um te mogen komen. Van de burgemeester van Oslo is een telegrafisch antwoord binnengekomen, waarin hij volledig 'begrip uitspreekt voor dit verzoek en waarin hij tevens uitdruk king geeft aan zijn diepe sympathie met hel Nederlandse volk en zijn hartelijk medeleven met de verschrikkelijke ramp, die ons land trof. Overwerk voor Rampenfonds Het gehele personeel van de cliché fabriek L. Th. Boelaars en Zonen N.V. alhier heeft aangeboden acht uur over werk te verrichten, welke verdiende lo nen echter worden afgedragen aan het Nationaal Rampenfonds. De directie zal deze gelden verdubbelen. Hier ter stede is, 79 jaar oud. over leden de heer L. Simons, directeur van Simons' Juweliersbedrijf aan het Plein. Morgenmiddag heeft de teraardebestel ling plaats op de Israëlitische Begraaf plaats te Wassenaar. Ter bespreking van zeer belangrijke huishoudelijke zaken vergadert de af deling Statenkwartier van de Ned. Chr. Vrouwenbond Dinsdagavond in de thee- schenkerij van het Gemeentemuseum. Maandagavond spreekt de dieren arts A. C. W. Veldhuizen in Bagatelle voor de Kynologenclub De Hofstad over: huidaandoeningen bij honden. - De verenigingen Zeelandia en Ons Brabant organiseren Donderdag een avond ten bate van het Rampenfonds in Custodia Opgevoerd wordt: De grote Race. De N.V. „Terminus", Den Haag- Utrecht heeft het Domhote] aangekocht Op de Catharynesingei by het Utrechts Centraal Station. De nieuwe directeur, de heer C. Larrewyn, heeft de bedoeling nog dit jaar het Domhotel te moderni seren. l

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 7