c Franse begroting' goedgekeurd De overstroming in Enge'and J FLAMINGO EILAND blJ in de rlch,lng1 Derde lijst van slachtoffers „watersnood JEUGDPÜZZLE No. 93 GRIEPWEER! r PANDA EN DE MEESTER-DOKTER HAAGSCHE COURANT Zaterdag 7 Februari 1953 Pagina 2 Dulles' reis De nieuwe Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, en het nieuwe hoofd van het Bureau voor Wederzijdse Beveiliging. Harold Stassen, zijn morgen aan het eind van hun reis door Europa. Z-ij hebben dan Londen, Parijs, Rome Bonn, Brussel, Luxemburg en Den Haag met een bliksembezoek vereerd. Hel doel van hun reis was zich op de hoogte te stellen van de po litieke, militaire en economische toestand in Europa en daarover te rapporteren aan de nieuwe pre sident, die dan op grond hiervan zijn Europese politiek zal bepalen. In verschillende der bezochte steden hebben Dulles en Stassen doch vooral de eerste aan zienlijke wrevel verwekt. Vooral in Londen en Bonn. In Londen was men tevoren al niet bijzonder ingenomen met de nieuwe Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, vooral niet na de ophefmakende rede van Dulles voor de Amerikaanse radiowaarin hij de Amerikaanse buitenlandse politiek uiteenzette en waarin hij enkele dingen zei, welke in Euro pese oren weinig tactisch klonken, Het hoofdartikel in de ..Econo mist" van 31 Januari jl. geefi dui delijk de Britse ontstemming hier over weer. Eisenhowers besluit om Formosa te deneutraliseren en het „en bagatelle" nemen van de Britse tegenwerpingen hiertegen was in Engeland natuurlijk olie op het vuur. Toen dan tenslotte Dulles in de Britse hoofdstad duidelijk maakte, dat Amerika verlangt dat Engeland zal meedoen aan de Europese „eenheid", was de maal. betrekkelijk vol. De uitnodiging aan Eden en Butler om eens in Washington te komen praten over economische problemen, was voor de Engelsen slechts een kleine pleister op een pijnlijke wonde. In Bonn is de ontstemming ook duidelijk merkbaar. Adenauer klaagt, dat Dulles hem het mes op de keel heeft gezet: „ratificatie van het Europese legerverdrag vóór l April a.s., of anders geen dollarhulp meer" en de oppositie leider Ollenhauer klaagt: „Dulles wilde niet eens naar mij luisteren". In Parijs wa-s men ook weinig gesticht, over Dulles' dwingen ten aanzien ran de ratificatie van het EDG-verdragdoch daar stond een grote voldoening tegenovername lijk Dulles' uitdrukkelijke verkla ring te Bonn, dat er in Europa géén plaats zal zijn voor een nieuw nationaal Duits leger. We willen in het midden laten, in hoeverre Dulles er goed aan heeft gedaan om Londen en Bonn tot de orde te roerpen op de wijze waarop hij dit heeft menen te moe ten doen. Er zal gelegenheid ge noeg zijn, hierop later terug te komen. We wilden slechts enkele feiten memoreren, die door de tragische gebeurtenissen van de afgelopen week geheel naar de achtergrond zijn gedrongen. Nog een enkel woord over Dulles' bezoek aan Nederland. We hebben reden om aan te nemen, dat de rampzalige gebeurtenissen van deze week een bijzonder zware invloed hebben gehad op interna tionaal politiek, economisch en militair gebied. De Nederlandse regering had al dan niet „spon taan" afgezien van verdere dollar- hulp voor dit jaar en daarop had. ambassadeur Chapin zijn rapport aan Dulles gebaseerd. Dit rapport heeft hij letterlijk moeten ver scheuren in het aangezicht van de ram.p, welke ons land heeft getrof fen. Het is waarschijnlijk ie ach ten, dat onze regering door de noodlottige gebeurtenissen op haar oorspronkelijk besluit ten aanzien van de dollarhulp is moeten terug komen. Het is evenzeer waarschijn lijk, dat Dulles dit heeft kunnen billijken. Daartegenover staan de waarschijnlijk vernietigende rap porten van Amerikaanse militaire zijde Ridgway en Eddy) over cl.e onverdedigbaarheid van Neder land, althans van de westelijke provincies. Welke gevolgen zal dit hebben in verband van. NATO, Europees leger. Amerikaanse defensiehulp, etc.? Wij vrezen, dat de ramp, die ons land deze week heeft getroffen, veel en veel groter is aan de directe schaden en ver liezen in de getroffen gebieden. Met 415 tegen 205 (communis ten en socialisten) stemmen heeft de Franse Nationale Vergadering de begroting definitief goedge keurd. De begroting beloopt in totaal ringen. 416 milliard voor de oorlog in Indo-China en verder voor mili taire uitgaven (uitgezonderd de strijd in Indo-China en verminderd met Amerikaanse hulp), nog 860 milliard. In tegenstelling tot. een eerder besluit bepaalde de Nationale Ver gadering. dat over de besteding van 80 milliard, die zijn bevroren voor later gebruik voor niet-drin- gende burgerlijke of militaire uit gaven. zal worden beslist door de regering en niet door de financiële commissie van de Nationale Ver gadering. Men ziet hierin een aan zienlijk succes voor de regering- Mayer, Belöië not? niet veilig In de streek van Kallo-Melsele is de toestand zeer ernstig. De bres die te „Pijp Toebak" geslagen werd, kon wegens de hevigheid van de stroom nog niet gedicht worden. Te Bornem en te Wintham is de toestand bedenkelijk: de nooddijk die bij het Sas van Wintham werd aangelegd, dreigt het te begeven. In dit geval zou de streek van Weert en Willebroek overstroomd worden. De voorraad A-bommen Dr. Ralph Lapp, een technicus die vroeger hoofd geweest is van een afdeling van „Manhattan Pro ject", waar de eerste atoombom gemaakt is, heeft in een boek ver klaard, dat Amerika in I960 een voorraad van 10.000 atoombom men kan hebben. Thans beloopt volgens hem de voorraad reeds en kele duizenden. f Advertentie) Laat HU eindelek Vu radio een» repareren! rOZ\ Belgen ontevreden over Boudewijn De socialistische „Volksgazet", een krant in Brussel, oefent er critiek op uit dat de Belgische koninklijke familie met vacantie was gegaan, terwijl het land dooi de overstroming getroffen werd. „Wij willen niet trachten te ver bergen welk een slechte indruk het gemaakt heeft., toen de Bel gische koninklijke familie hel nodig vond met vacantie naar de Riviëra te vertrekken, terwijl het land zijn wonden likte en voor ver der letsel vreesde", zo heette het in een hoofdartikel van de „Volks gazet". Het onafhankelijke weekblad „Pourquoi Pas" merkte op: „Ko ning Boudewijn heeft hel niet nodig gevonden zijn vacantie om herstel te zoeken, te vertragen, terwij] mensen nog altijd geïsoleerd zijn in de provincie Antwerpen en de komende dagen van het springtij een nieuwe ernstige dreiging vormen, En in tiet Zuiden van het land is er nog een dreiging, wanneer de sneeuw smelt." Sc heepsbrand te Hamburg Donderdagmiddag is in de haven van Hamburg brand uitgebroken op het Zweedse koelschip „Antarc tic Ocean", afkomstig uit Gothen burg. Het vuur woedde zo hevig, dal de brandweer eerst gister avond de brand meester was. Het voorschip ligt onder water, terwijl de achtersteven en de schroef ver boven water uitsteken. Hot witte schip, dat 4000 ton meet, is ver anderd in een geblakerd wrak. De gehele bovenbouw .is vernield. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. In de Engelse overstroomde ge bieden is men nog bezig met het zoeken naar doden. Volgens de niet-officiële schatting is het aan tal slachtoffers nu 290. Van het eiland Canvey worden nog 950 personen vermist. Men gelooft, dat de meesten hunner haar familie en vrienden in Londen ziin gegaan. 1500 Soldaten hebben 40 gaten in de dijken van Canvey voorlopig gedicht. In totaal ziin er in he! Engelse kustgebied 500 gaten in de zeewering geslagen. Volgens voorlopige tellingen zijn tengevolge van de overstroming 12.000 schapen. 2,500 runderen, 700 varkens en 800 stuks pluimvee omgekomen. Chuter Ede, voormalig Brits Labour-minister van Binnenlandse Zaken, heeft Vrijdag in het Lager huis verklaard, dat Engeland en Nederland lotgenoten zijn in de overstromingsramp: „In sommige opzichten verklaart het dei aard Tasca volgt Porter op Henry Tasca uit Providence (Rhode Island) is met ingang van 1 Maart benoemd tot opvolger van Paul Porter als plaatsvervanger voor economische zaken van Wil liam Draper, het hoofd van het Bureau voor Wederzijdse Beveili ging in Europa. Henry Tasca is thans hoofd van het planbureau van de M.S.A. Hij zal optreden als plaatsvervanger van Draper op de bijeenkomsten van het ministerscomité van de Organisatie voor Europese Econo mische Samenwerking (O.E.E.S.) President Elsenhower heeft de con trole op lonen en salarissen opgeheven en de prijsbeheersins afgeschaft voor een groot aantal verbruikseoederen. zoals vleeswarrn meubelen, kleding en bijna alle artikelen, die normaal in warenhuizen worden verkocht. van de verwoesting hier. wanneer een op dit punt zo wetenschappe lijk on bekwaam volk als het Ne derlandse. door deze ramp is over weldigd." „De Nederlanders hadden zee weringen aangelegd, waarvan men had gedacht, dat zij, afgezien van sabotage, volkomen ondoordring baar zouden ziin voor de aanval van de zee," aldus Ede. Chinese nationalisten komen in actie Vliegtuigen van nationalistisch China hebben in de nacht van Donderdag op Vrijdag twee mil- lioen vlugschriften boven het vas teland van China uitgeworpen, waarin de bevolking wordt meege deeld. dal de nationalisten thans vr\j zijn de onder communistisch bewind staande gebieden aan t.e vallen. Blokkade? De republikeinse voorzitter van de commissie voor de strlidkrach- t.on van hei Amerikaanse 1-Iuis van Afgevaardigd®. Dewey Short., heeft Vrijdag in een vraaggesprek verklaard, dat hïi gelooft, dat Pre sident Eisenhower een volledige marineblokkade van China over weegt. Na twee jaar weer hijeen De vier plaatsvervangers van de ministers van Buitenlandse Zaken van Amerika, Engeland, Frankrijk en de Sovjet Unie. zijn voor het eerst sinds twee jaar te Londen bijeengekomen, om over het Oos tenrijkse vredesverdrag te spre ken. Ambassadeur Gromyko ver tegenwoordigde de Sovjet-Unie. De taak van de vier plaatsver vangers bestaat; uit het opstellen van een verdrag dat. voorziet in volledige onafhankelijkheid voor Oostenrijk en beëindiging van de bezetting. FEUILLEION door DOROTHY QUENTIN vertaald uit het Engels 72 Toni voelde wat hij bedoelde. Enigszins scherp antwoordde ze: Het was Juanita, die me deed huiveren. Ze keek ons na en ze zag er uit, alsof ze een 'oom op ons zou willen latén vallen. O, Juanita! Over het humeur van zo'n dienstmeisje behoef je je werkelijk niet druk te maken, zei hij luchtig. Toch scheen hij niet helemaal op zijn gemak te zijn En opeens was het. Toni duidelijk, hoe deze zaak in elkaar zat. Juanita baa te haar niet alléén, omdat ze vond, dat het Engelse meisje haar positie bij mevrouw Burden in ge vaar bracht, maar ze haatte haar thans met heel haar felle zuidelijke temperament, omdat ze haar iets ontnomen had, dat voor dit meisje veel belangrijker was dan haar baantje.Carlos! Olivia was er van overtuigd geweest, da: de slang in Toni's bed op de avond, dat ze Carlos op de patio had onlmoet, door Juanita er in was gelegd. Maar hoe was het mogelijk? Had Jtianita hen bespionneerd? Waar schijnlijk was dat inderdaad het ge val en had ze hen samen gezien Juanita en Carlos.... Ze pasten volkomen bij elkaar met hun zui delijk temperament, hun aanhan kelijkheid aan mevrouw Burden en haar rijkdomZe moest blind geweest zijn, dat ze deze situatie niet veel eerder doorzien had. Carlos.... ik wil vanavond met je praten, begon Toni. Hij drukte echter op de gaspedaal en de wagen begon steeds sneller te rijden en schokte over de oneffen weg langs het moeras. Dat komt straks wel, zei hij opgewekt. Eerst gaan we eten en dansen. Het lijkt jaren geleden, lieveling, da: ik je in mijn armen hield. Laten we vanavond ver weg van alles zijn. En met een hoofd. meur te zijn en zat vol bewonde ring naar Toni te kijken, Aange zien ze wist, dat dit de laatste keer zou zijn, dat zt. alleen met hem uitging, maakte Toni geen bezwa ren tegen Je overdreven luxe en stelde net ernstige gesprek nog even uit. Cp de terugrit' naar huis zouden ze kunnen praten Carlos was zo'n voortreffelijke danseur, dat het onmogelijk was met hem op de dansvloer te pra- -en ha,r sCoMers j op. Hel had kennelijk geen zin^met j dendag knikten, maar geen van hen béiden zag Mark. die van de tennisbaan kwam, binnenkomen Carlos te praten op dit moment. Het zou zelfs gevaarlijk kunnen zijn, aangezien hij al zijn aandach: nodig had voor het besturen van de auto. die in topsnelheid reed. De zware regenval had bomen en planten een nieuwe, frissere kleur gegeven en zelfs in de sche mering viel de felheid van hun groen op. Het was een heerlijke avond en de eerste s'.erren waren al zichtbaar. Carlos sprak tijdens hun rit naar Miranda over allerlei luchtige onderwerpen en Toni vond het prettig naar hem te luisteren. Hij had een amusante manier van vertellen en ze vond hem het aar digst, als hij zo volkomen onper soonlijk was. Hij vertelde over de reizen, die hij gemaakt had. Mijn vader hield er ouderwetse ideeën op na inzake opvoeding. Nadat ik mijn s'udie beëindigd had, liet hij me een reis om de wereld maken, om de suiker-productie overal ter wereld te leren kennen en om me gelegenheid te. geven een beslissing te nemen, wat ik in de toekomst zou willen doen. Het kostte een fortuin, want het was vlak na de oorlog, en alles was peperduur, maar het was het geld waard. Ouders dacht Toni ook hier weer ouders, die alles voor hun zoon over haddenZe was blij, dat op de Club die avond niemand anders van Floriana aanwezig bleek te zijn. Het diner, dat Carlos bestel de, was veel uitgebreider dan de maaltijd, die ze met Mark gebruikt had, en Carlos drong aan op wijn en likeuren, Het is een belediging voor de voortreffelijke keuken hier om niet de juiste wijnen bij de diverse gangen te drinken, merkte hij op. Hij scheen in een uitstekend hu- Mark bleef doodstil staan en sloeg Toni gade. Toni was dol op dan sen om het dansen zélf en Carlos onthield zich vanavond van hin derlijke opdringerigheid, 7e gaf zich dus volkomen aan zijn leiding over en had het gevoel in een droomwereld rond te zweven. Mark zou heel verbaasd zijn geweest, als hij haar gedachten had kunnen volgen, ze dacht, aan haar dans met hém, die minder perfect danste dan Carlos, maar die héar in veel gro ter vervoering had gebracht Er lag een dromerige uitdrukking in haar ogen en ze zag er uit als een kind, dat iets heel moois ge kregen heeft, Met een wat bittere glimlach sloeg Mark haar gade, half verborgen achter een palm. Ze houdt van die vent.mom melde hij zacht tot zichzelf en hij danst vele beter dan ik. Waar schijnlijk ir hij in alles veel beter dan ik Toni zag er aantrekkelijker uit dan ooit.. En dat was slechts ge deeltelijk een gevolg van haar nieuwe kapsel. Haar gezichtje had een uitdrukking van volmaakte rust en geluk, het was alsof er voor haar geen twijfel meer bestond. En wat stond de dóódsimpele witte jurk haar betoverend! Mark ver wenst? Carlos om zijn uitzonderlijk danstalent en zichzelf om zijn ir ritatie hierover. Hij draaide zich abrupt om en liep weer naar bui ten, naar zijn wagen. Hij had de hele avond bij kunstlicht tennis gespeeld en war van plan geweest, na een douche, op de Club te di neren. Maar het zou te veel ge vergd zijn de verdere avond Toni en Carlos gade te moeten slaan in deze gelukzalige toestand (Wordt vervolgd) (Niet gecontroleerde opgave) DORDRECHT: Van Balkom-Percn, Elia J-, geb. 9.1,94 te Dordrecht, laatste adres: Is. da Costastraat 54, dd 2.2,53 ver dronken. KERKWERVE: Kloet. Leenderl, geb. 19.11.38 te Duivendijke, laatste adres: Kerk- werve N67; zijn moeder Kooman, Hendrina, geb, 23.10,64 te Duiven dijke, laatste adres Kerkwerve N67 Van der Bijl, Cornells, geb. 16.3.69 te Kerkwerve. laatste adres: Kerk werve N31. KLUNDERT: Wensen. Leen van Wensen-Tole- naars. mevr. van en 7 kinderen: Kasan. E. dpi. sold, uit Amsterdam: Berg, N, F. dpi. sold, uit Den Haag (vermist); Zwarts, A. dpi. sold, uit Delft (vermist). NUMANSDORP: Geïdentificeerde slachtoffers: Hoek, Jan. geb. 11.5.1904 te Rid derkerk, laatste adres: Korteboom- weg 3; Hoek, Johannes Dirk. geb. 26.5.1936 te Numansdorp, laatste adres: Korteboomweg 3; Hoek, Dirkje Elisabeth, geb. 12.11.1940 te Numansdorp, laatste adres: Korte boomweg 3; Hoek, Euft, geb. 29.11. 1905 te Rotterdam, laatste adres: Korteboomweg 1; Hoek, Johannes, geb. 8.4.1934 te Numansdorp, laatste adres Korteboomweg 1; Bezemer, Jannetje Maria, geb. 29.6.1924 te Numansdorp, laatste adres: Schu ringsedijk 202; Van der Ree. Elisa beth Cornelia Neeltje, geb. 10.1.'50 te Numansdorp; Herweyer. Arie. geb, 13 4,1907 te Barendrecht, laat ste adres Korteboomweg 7; Her weyer, Elisabeth Adriana, geb. 29. 11.42 te Numansdorp. laatste adres: Korteboomweg 7; Herweyer, Cor nells Pieter, geb. 19,7.1929 te Nu mansdorp, laatste adres: Korte boomweg 7; Herweyer-Knops, Chr. Geradiena, geb. 3,9.1932 te Melis sant, laatste adres Korteboomweg 7; Herweyer, Teuntje Magdalena. geb. 7.7.1952 te Numansdorp, laatste adres: Korteboomweg 7; Beider, Leenderl, geb. 9.1.1872 te Maasdam, laatste adres: Korteboomweg 9; Belder-'t Hoofd, geb. 9.1 1872 te Maasdam, laatste adres: Korte boomweg 9; Beider, Willemijntje, geb. Schuitman, geb. 2,6.1899 te Zd- Beyerland, laatste adres; Korte boomweg 9; Cot, Jan, geb. 6.3.1890 te Scherpenisse, laatste adres: Kor teboomweg 13; Cot-Belder, Wilhel- mina, geb. 13.1.1899 te Rotterdam, laatste adres:Korteboomweg 13; Rietveld, Arte, geb. 10.5.27 te Nu mansdorp, laatste adres: Korte boomweg 17; Rietveld-Herweyer, geb. 12.9.1931, laatste adres: Korte boomweg 17; Rietveld, Cornelia Teuntje, geboren 3.5,1951 te Nu mansdorp, laatste adres: Korte boomweg 17; Herweyer, Pieter, geboren 28,12,1882 le Stellendam, laatste adres: Korteboomweg 17; Herweyer—Van der Ree, Adriana Maria, geb. 29.12.1884 te Numans dorp, laatste adres: Korteboomweg 17; Groeneweg, Anthonie, geb. 7.12.1900 te Numansdorp, laa.ste adres: Langeboomweg 3; Groene wegDe Jongste,Mobsjje Basliaan- tje, geb. 25.12.1905 le 'Rotterdam, laatste adres: Langeboomweg 3; Rustenhoven, Hendrik Jerfaas geb. 26 4.1912 te Renkum, laatste adres: Korteboomweg 23; Rustenhoven Van der Ree, Ida Aaltje, geb. 6.1.1913 te Numansdorp, laatste adres: Korteboomweg 23; Rusten hoven, Jerfaas. geb.. 6,10 1933; Rus tenhoven, Teuntje Neeltje, geb 7.9,1936; Rustenhoven, Neeltje Teuntje, geb. 10 10.1937; Rustenho ven, Willen Adrianus, geb. 6 31.'39; Rustenhoven: Adriaantje Aaltje, geb. 11.2,1941; Rustenhoven. Aaltje Jaapje, geb. 30.6.1942; Rustenhoven. Hendrika, geb. 9.4.1947: Rustenho ven, Pieter Arie, geb. 9.11.1949. allen gewoond hebbende: Korte boomweg 23; De Jongste, Pieter, geb. 7.1.1900 te Rotterdam, laatste adres: Langeboomweg 7; De Jong ste—Kramp, Kornelia Neeltje, geb. 20.7.1915 te Numansdorp, laatste adres: Langeboomweg 7: De Jong ste. Dirkje Neeltje. geboren 9.9'41; De Jongste. Neeltje Dirkje, geb. 3.4.1945; De Jongste, Hendrika Lena, geb. 25.10,1946; De Jongste, Hendrik, geb. 17.3,1951, allen ge woond hebbende: Langeboomweg 7: Kramp, Jacob, geb, 13.11.1921 te Numansdorp; lattste adres: Lange, hoornweg 9; KrampFortuin, Ma ria Anthonia. geb 9.7.1922 te Strijen. laatste adres: Langeboom weg 9: Kramp, Hendrik, geb. 17.5.1948; Kramp, Neeltje. geb. 15.5.1950 te Numansdorp, beiden gewoond hebbende: Langeboom weg 9; Van Gecmert, Arie, geb. 17.12,1927 te Numansdorp, laatste adres: Lan.;eboomweg 11; Van GeemertVan 't Noordeinde, Jo hanna Co-nelia, geb 19.10 1929, laatste adres: Langeboomweg 11; Van Geemert, Cornelia Maria, geb. 22,9,52; laatste adres: Langeboom weg 11; Putters, Adriaan, geb, 7.11,1905 te Giesenrlam, laatste adres: Langeboomweg 13; Putters— Van Eekelen, Maria, geb. 11,6.1921 tc Klundert, laatste adres: Lange boomweg 13; Putters, Jacob, geb 2C.8,1948, laatste adres: Langeboom weg 13; Notenboom, Jacob, geb. 8.9,1867 te Numansdorp, laatste adres: Schuringsedijk 182; Noten boom, PhiÜppus, geb. 24,9.1899 te Numansdorp. laatste adres: Schu ringsedijk 182; Biesheuvel, Lena, geb. 4,5.1882 te Numansdorp, laat ste adres: Schuringsedijk 100. C JDELANDE: Tc Goes geïdentificeerde persoon: Jansscns, Cornelia, geb. 19.10.1875 te Oudelande, echtgenote van Joh. Mol. OUDE TONGE: Geïdentificeerde slachtoffers: Van NoordVan der Baan, Pleuntje, geb. 25.10.1921 te Som- melsdijk; Van Noord, Francina Jo hanna, geb. 5.7,1951 te 'Oude Tonge. Overleden: Polancn, L. i-van, korporaal, legerno. 310419285. St, PHILIPSLAND Verdronken Van der Est, Andries A„ geb. 18.11.14 te Bruinisse: Faasse, Wil lem Marinus, géb. 30,1.87 te St. Philipsland. laatste adres: Oosldijk 7; Ligtendag. Jan, geb. 6.11.15 le St. Philipsland, laatste adres: Zuid- dijk 100; Geense, Jacobus Pieter, geb. 7.8.84 te St.. Philipsland, laatste adres: Voorstraat 13. Omgekomen, nog niet gevonden: Den Haan, Maatje, geb. 3,3.73 te St. Annaland, wed. van Jan Ligtendag, laatste adres: Zulddljk 100: Suurlant, Cornelis Jan, geb. 21.11.34 te Tholen, laatste adres: Zulddljk 112; Suurlant, Jan Johan nes, geb. 25.3.29 te Tholen: Suur lant, Jan Marinus, geb. 20.6.98 te Poortvliet, landhouwersknecht, we duwnaar van Cornelia de Graaf, laatste adres: Zuiddi.ik 112; Vroegop, Laurens, geb. 27.2.40 te Steenbergen/Kruisland, zoon van Jan Johannes Vroegop en Cornelia Elisabeth Overbcke laatste adres: Zuiddlik 122. POORTUGAAL Verhey, Jan, geb, 16.7,1883 te Poortugaal. laatste adres: Plaat. 1; Verhey Van Kampen. Neeltje, geb. 22,5.1887, laatste adres: Plant. 1; Verhey, Arie, geb. 20.2.1913, laatste adres Welhoek- sed'lk 180: Venneman, Klaas, geb. 12.1 1918 te Poortugaal, laatste adres: Plaat 1; Verhey. Maria, geb 15.8.25, laatste adres: Plaat 1; Venneman, Pieter, geb. 29.11.1948, laatste adres: Plaat 1. 8TAVENISSE Geïdentificeerd te Bergen op Zoom: Hago, J„ man, ca. 60 jaar, laat ste adres' Stavenisse, Wilhelmina- straat; HageSauke, W. J„ ea. 50 jaar, laatste adres: Kerkweg. Stavenisse, echtgenote van J. Hage: Petronella Joslna Hage— Koeman, laatste adres; Stavenisse, A 200. TEXEL Omgekomen: Barnardus W„ uit de Waal; Dilker. W (38 jaar) uit de Waal; T.Tkse, R„ (52 jaar) uit de Waal; Kuip, D., (36 jaar) uit de Koog. IERSEKE Woonplaats van deze slachtoffers onbekend te Ierscke geïdentificeerde overleden personen: Brieve. Tannetje. geb. 23.12.1892 te Kruiningen; Sinke, Adriana. geb 19.7.1894 te Kruiningen; Hof- metier. Thea GerrlHe. geb. 31.8.1957 te Kruiningen: Hendrikse, Tneph Leendert. geb, 31 3 31 of 13 3.31 te Ouwerkerk; Danker, Johanna, geb. 28.3.1879 te K'-uinln- een; I waard en. van Maria Jo hanna, geb. 6.1.1896 te Kruiningen. IJSSELMONDE De Goede, Evert Kooiman geb. 7.9.1873 te IJsselmonde. Overleden; 1.2.1953 te Rotterdam, Benvenuto. 2e LIJST, TIENGEMETEN Dingeman Ordon; Gerrit Ordon. Juiste naam: Dingeman Ardon; Gerrit Ardon. RECTIFICATIES 2e LIJST ZUIDLAND Kapel, 2 gezusters, wonende Kerkweg. Juiste namen: Kapel Overgouw, Maart je; KwakOver- gouw, Adriaantje, laatste adres; Kerkweg. Het Ned. Roode Kruis kan, in verband met de omstandigheden, waaronder de gegevens van deze verlieslost worden verzameld, niet de volledige garantie geven voor de betrouwbaarheid. Het is dus mogelijk, dat een enkele wijziging achteraf noodz.akelijk zal blijken. AGENDA ZATERDAG 7 FEBRUARI Zeiss Planetarium „Haagsche Cou rant" 2u uur. „Een reis langs de planeten" Kon. Schouwburg 20 u,. „De Kersentuin", Gebouw v. K. en W. 21) u.: Concert v. h. Concertgebouw Orkest, o.l.v.. Rafael KubellK, sol. Jan Damen viool. Kleine Comeille, 20 uur: „Ais een Phoenix" en „Toeval lige ontmoeting". Theater Poppenspe lers 14,30 uur: „Slngo, de aap", 20 u,; „Die ene vlag" MAANDAG 8 FEBRUARI Zeiss Planetarium „Haagsche Cou rant", 15.<15 uur: „Een reis langs de planeten"; 20 u.: „De jongste ontdek kingen" (cursus). Kon. Schouwburg, 20 uur: „Daar moet je een vrouw voor zijn." Diligentia, 20 uur: Clara Haskil, piano, Kleine Comedie, 20 uur: „Als een Phoenix" en „Toevallige ontmoe ting." BIOSCOPEN Apollo: De terugkeer van Bulldog Drummond, Walter Pidgeon, 12, 14.30. 16.45. 19 en 21.15 U. B. 14. Aula: Zo zijn we niet getrouwd (We're noi married), Ginger Ro gers, 14,30, 18.45 en 21.15 U. Zon, 13.30, 16, 18.45 en 21,15 U. B. 18. Capitol: De bekentenis van Annesa (De lijdensweg van een Jonge vrouw; 14 en 20 u., Zat. 14, 18.45 en 21.13. u. Zon. 16, 18.30 en. 21-.1.5 u. B. 18. Zon. 11.30 en 13.30 u.: Paljas. B. 18. Centrum: Gefolterde mensen, Vltto- rio Gassmann, 13, 15, 17, 19 en 21,15 u. B. 18. Woensd. Zat, en Zon. 13. 15 en 17 u. Klftderrnat. City: Ivanhoe (Wreker des Konlngs). Robert Taylor, 14,15, .19 en 21.15 u. Zat. en Zond. 14, 16.30, 18.45 en 21 u. B. 14. Corso: De Rode Pimpernel (The Scar let Pimpernel), Leslie Howard. 14.15 en 20,15 u. Zat. 14.15, 18.45 en 21.15 u. Zond. 14. 16.30. 18.45 en 21.15 u. B. 14. Hollywood: Met geheime Instructies (Yankee Buccaneer), Jeff Chand ler, Zatord. Zond. 14.30, 16.30. 19 en 21,15 u. Van Maand, af 14,30, 19 en 21.15 u. B. 14. Zond, 12 u. De gele hel B. 18. Krlterinn: De dood van een handels reiziger (Death of a salesman), Fredrle March, 14.30, 19.15 en 2115 u. Zond. 13,30. 15.30, 19.15 en 21.15 u. B. 18, Mctrooole: Sterren stralen overal, 14.15 en 20.15 u. Zat. 14.15, 18.45 en 21.15 u Zond. 14, 16.15, 18.45 en 21.15 u. Alle leert. Musical Ooeratle Cicero (5 Fingers), James Mason, 14,15, beh. Zat. en Woensd. - cn 20. u. Zat. 19.15 en 21.30 u. Zond. 14.30, 16.45, 19.15 en 21 30 u B. 14. Zat. en Woensd. 14 en 15.30 u. en Zond. 11.30 en 13 u. Kindervoorst.. Odeon: IVanhot (Wreker des Ko nlngs). Robert Taylor, 14,15. 19 en 21,15 u. zond: 14, 16.30, 18.45 en 21 u. B. 14. Olvmoia: De Hertogin van Idaho, Van Johnson, 14 en 20 u. Zond. 14. 17 en 20 u. Alle leeft.. Passage: Sterren stralen overal. 14.30; 18 45 en 21.15 u. Zond. 13.45. 16.15, 18 45 en 21.15 u. Alle leeft. Plaza: De trek naar het Westen, (The Plainsman). Gary Cooper, 14.15, 19 en 21.15 u. Zond. 14, 16.30. 13.45 en 21 u. B. 14. Rembrandt: Affair In Trinidad, Rita Havworth, 14 en 20 u. Zat:. 14, 18.45 on 21.15 u Zond. 13.30, 16. 18.45 en 21.15 u. B IR: Zond 11.30 u. Vrou wen in de nacht, B. 18. Rex: De terugkeer van Bulldog Drum mond, Waller Pidgeon, 9.302.1.30 u. Zond. 11.30 U. B. 14. Roskam: Do onoverwinnelijken 20 U. Zat. 14.30 en 20 u. Zontl. 18.45 en 21 u. B. 14. Vader is vrijgezel, van Maandag af 20 u. Zond. en Woensd. 14.30 u. Elke leeft. Rnx.v: De zoon van dr. Jekyll, (The son of dr. Jekyll), Louis Wayward, Zaterdag en Zondag 14,30, 16.30, 19 en 2.1.15 u. Van Maand, af 14.30, 19 en 21.1.5 u. B. IS; Zondag 12 u. Het proces, B. 18. Seinpost:; ZÜ -- -17 jaar (Les deux vérltCs) Anna Marie Ferrero. 14.15 cn 20.15 u. Zond. 14.15, 17 en 20.15 U. B. IS. Studio: De zoon van dr. Jekyll (The son of dr. Jekyll) Louis Haywnrd, 14. 1fi. 19 cn 21.15 u. B. 18. Zond. 11.30 u.Donker Afrika. Elke leeft. Timlin: Met de blanke sabel. Ronald Reagan 14.30. 16.30. 19 en 21.15 U Zond. 15. 17, 19 en 21.15 u. 13 14. Dond Verkeerd verbonden, Burt Lancaster B. 18. Zond. 13 u.: Kin dervoorst. Uitkijk: The galloping Major, Basil Radford, t.m. Maandag 14,15. 1» cn 21.15 u. Zond. 13. 15.15. 19 011 21.15 U. Elke. leeft. West-End: Zij was 17 jaar (Les deux vérités) Anna Maria Ferrero. 14.15 en 20.15 u. Zn' 14.15, IS.45 eii 2i u, Zond. 14 16.30. 18.45 en 21 u. B, IS. Cineac: Actualiteiten, 9—24 u. Zond 11.30 U. Ce faOliver Twist, Woensd. cn Dond. Voor cle kinderen van 7—'16 jaar van onze lezers Twee sporten „Doe jij nog aan sport", zo in formeerde mijn Oom Puzzlehoofd, 'toen ik eens bij hem achterop de motor zat en wij juist samen op prachtige wijze de bochten pikten op de weg Wassenaar—Katwijk. „Ik doe aan athletiek Oom, maar ik ben vast van plan om later aan motorsport te gaan doen", was mijn antwoord. „Herinner mij daar dan maar eens aan als we weer thüis ziin; ik heb nl. nog een athletiekpuzzle- t.ie voor je op stapel staan.' En later, thuis toen ik dit ge sprek weer ophaalde zei mijn oom: „Ik heb twee vormen van athletiek verwerkt tot twee andere woorden, door de oorspronkelijk gebruikte letters in een andere volgorde te plaatsen, Die nieuwe woorden zijn: GROENTESPEL en WEESPER- KNOT. Kun jij nu ontdekken, welke twee athlctick-sporten hierin zijn ver werkt? Dat kan ik je er wel van vertellen: voor beoefening van beide sporten wordt van een voor werp gebruik gemaakt, dat je zo ver magneen, meer zeg ik niet. Nu, dat hoefde ook niet, want het was voor mij genoeg. Voor jullie ook, raadselvrienden en -vriendinnen. Oplossingen moeten voor Donderdag 14 uur in het bezit zijn van de redactie van de 'Haagsehe Courant, Wagenstraat 37, 's-Gra- venhage, Op de enveloppe vermel den: „Jeugdpuzzle". op de oplos sing- naam, adres en leeftijd, zo mede jongen of meisje. Wie de op lossing per post zendt moet deze dus uiterlijk Woensdagavond in de brievenbus doen, want inzendingen welke te laat binnenkomen dingen niet mee naar de fraaie prijs wel ke ook deze keer onder de goede oplossers zal worden verloot. JAN HACO Opl ossing No. 91 ZESTIEN FOUTEN 1 plataan, boom; 2 logboek, op een schip geschreven; 3 grafiek, ge tekend overzicht; 4 reptiel, krui pend dier; 5 karbouw, zoogdier; 6 violier, bloem; 7 nerveus, zenuw achtig; 8.fantoom, spookverschij- nin; 9 mongool, bewoner van Azië; 10 kandeel, drank; 11 harpoen, wa pen; 12 spiraal, lijn; 13 concert, mu ziekuitvoering; 14 barbaar, ruw en wreed mens; 15 traject, afstand; 16 diadeem, kroontje. Na loting werd de prijs gewon nen door WILLIE v. d. WOLK, oud 13 jaar. Advertentie) Voorkom ccn pijnlijke keel met de beproefde geneeskracht van 20 i; 18. WASSENAAR AstraWith a song in my heart, Su san Hsvward, t.m. Woensd, 20 u. ZatArrt. en Zond. 19 en 21.15 u. B 14. Woensd, on Zond 14.30 u. Winter- bloesem. Elko leeft.. Dond. 20 u. Voor wien do k'.ok lulclt. lngrld Bergman. B. IS. VOORBURG Forum: Te Bron, t.m. Maand. 20 u. Zond. 14.30 u. B. 14. Zondag 8 Februari zullen de bioscopen gesloten zijn. .V VOORLOPIGE AGENDA DINSDAG 10 FEBRUARI Zeiss Planetarium „Haagsehe Cou rant" 15.45 en 20 u.: „Een reis langs de planeten". Kon. Schouwburg, 20 u. „Nieuw Land" Gebouw v. K. r-n W.: 20 u.. ,Romc n' est Plus dans Rome". Diligentia, 20 u.: Henryk Szeryng. viool. Pulchrï Studio, 20 u.Thé mu sical. Kleine Comedle, 20 u.: „Als een Phoenix" en „Toevallige ontmoeting" WOENSDAG 11 FEBRUARI jpreekt Gebouw voor K. cn W„ 20 u.: Concert Resid. Orkest o.lv. W. van Ottcrloo. Sol. S. Goldberg, vióoL Kleine Come- dic 20 uur: „Als een Phoenix" en „Toevallige ontmoeting". DONDERDAG 12 FEBRUARI Zeiss Planetarium „HaBgsche Cou rant 15.45 cn 20 u.: „Een reis langs de planeten". Kon. Schouwburg 20 u.: Besl voorstelling. Diligentia 20 u.: Betty Jean Hagen, viool en Boris Roubaltine, piano. Julianakerk, 20 u.: Orgelconcert. Henk Herzog. Kon. Conservatorium. 20 u.: Uttwisselings- conccrt. Kleine Comedie. 20 uur: „Als een Phoenix" en „Toevallige ont moeting." VRIJDAG 13 FEBRUARI Zeiss Planetarium „Haagsche Cou rant" 15.45 u.: „Een reis langs de pla neten". Kon. Schouwburg 20 u.: ,,'t Is maar betrekkelijk." Geb. v. K. en W. 20 u.: „The Messiah", door Excelsior. Kleine Comedie 20 U.: „Als een Phoe nix" en „Toevallige ontmoeting". ZATERDAG 14 FEBRUARI Zeiss Planetarium „Haagsche Cou rant," 15.45 op 20 u.: .Een reis langs de planeten." Kon. Schouwburg 20 u.: „Het Heilige Experiment." Gebouw v. K. en W. 20 u Gesehichten aus dom Wienerwald". Diligentia 20 u.' Louis Kaufman, viool, m.m.v. Gerard Hen- geveld en het Röntgenkwartet. Kleine Comedie. 20 u.: „Als een Phoenix" en „Toevallige ontmoeting." Theater Poppenspelers 14.30 u.: „Mimi de Wonderkat." TENTOONSTELLINGEN Gem. museum: Expositie Kerstgroe pen uit Italië, Zuid-Duitsland, Tirol en Nederland t.m. 22 Februari: „De Ne- derl. letterkunde in honderd schrij vers" t.m. 3 Fcbr. Gebouw Keizer straat 73, Sclicv.: Nat. Visserijtcntoon- stelling tot eind Mei. SCHILDERIJEN, ENZ. Gemeentemuseum: Paarden van H. ten Holst, t.m. .15 Febr. Herman Kruy- der, t.m. 16 Mrt. Panorama Mesdag: Louis Meljs t.m. 15 Febr, Zondags ge opend. Kunstzaal Plaats: Engel len Reitsma-Valenqa t.m. 13 Febr, Zond. gesl. Martinus Liemur: Sandor Tor- day en A. M. Bolleurs t.m. 21 Febr. Kunsthandel Nieuwenhulzen Segaar: Nederl, en Franse kunst, t.m. 14 Febr. Zondags gesloten. Pulchri Studio; Joop Kropff t.m. 17 Febr. Tentoonst. leden H. Kunstkr. Verve en Pulchri Studio t.m. 13 Febr. Zond. geopend. ZONDAG-, AVOND- EN NACHT DIENST APOTHEKEN Geopend zijn van 7 Febr. "s avonds 6 uur tot 14 Febr, 's ochtends 8 uur: voor noodzakelijke gevallen hulpver lening: Adama. Bezuidenhout 131, lel, 770366. Francken. Van Hoytemastraat. 25, te lefoon 774258. Lansberg, Geestbrugweg 14. Rijswijk, telefoon 118623. Dr. Luyckx, Ieplaan 5. tel. 330773. Mendel. Koningstraat IN. tel. 398940. de Niet, Stevinstraat 203, tel. 551866. Thorbecke-Apotheek, Mient 677. tele foon 339824. Zuiderpark-Apotheek Apeldoornse- laan 265, telefoon 336089, Doktersnachtdienst: Koninginne gracht 1B, Telefoon 11.53,54. 16. „Als U en Uw .eh.assistent mij willen volgen, dan zal ik U naar het ziekenvertrek van Zijne Majesteit brengen", zei de hofarts. „Ga voor, collega", antwoord de Joris minzaam, „sic itur ad astra, zo als wij doktoren zeg gen." „Wat zeggen wij doktoren?" vroeg de hofarts. „Oeh niets", zei Joris haastig, „ik dacht hardop. Laat U zich hierdoor niet aflei den, collega en breng mij naar de sponde, waar koning Leo met L srnarte op een goede dokter wacht." „Maar niet zo vlug!" hijgde Panda, die in zijn lange jas achteraan hobbelde, „ik kan in deze vervelende dokterjas geen stap verzetten zonder te struikelen!" De hofarts wierp hun een koele blik toe en leidde hen door allerlei gangen, tot zij bij een zware deur kwamen, waar een lakei de wacht hield. „Hier is het slaapvertrek van Zijne Majesteit", zei de hofarts, „hij heeft het practisch niet meer verlaten, sinds hij aan die geheimzinnige slaapziekte lijdt." En hij voegde hier enigszins smalend aan toe, „U met Uw enorme medische kennis zult wellicht dadelijk een middel tegen overmatig slapen kunnen noemen?" „Zeker", antwoordde Joris onverstoorbaar, „het indienen van de dok tersrekening!"

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2