Op vangcentrum Dordt verzet een immense arbeid Veertien afzonderlijke diensten werken samen in 's-Gravendeel Ambulances rijden af en aan Organisatie perfect RESERVEBRIL Bijna een ton Weer zes doden geborgen Voor „Keer liet Tij" Inbreker in RCD-cantine hoort twee maanden tegen zich eisen AKKERTJES» Evacué overleden iss&SïïSriKma"was bii het Hulp aan getroffen bedrijven Hospitaalschip W. F. van der Wijck meerde in de Binnen Kalldiaven Zeventig bedden Afpersers zwaar gestraft Zaterdag 7 Februari 1953 DE DORDTENAAR Advertentie Nog steeds komen dagelijks honderden evacué's in Dordrecht aan. Het grootste gedeelte wordt direct afgevoerd naar Utrecht, alleen de Ouden van Dagen en de zieken blijven in Dordt achter. Voor de ver zorging van deze groepen zijn vele mensen dag en nacht in de weer. Ambulancewagens rijden af en aan, doktoren en verpleegsters werken onafgebroken, E.H.B.O.-ers, Rode Kruis-helpers en helpsters zitten' geen ogenblik stil. De rij van werkers is te lang om op te noemen; wij1 hebben dit gisteren zelf geconstateerd toen wij met dokter Koopman, de directeur van de G.G. en G.D. en dr. J. D. Sibie, plaatsvervangend directeur van de G.G. en G.D. per auto een contrölerit maakten langs de vele instanties die bij dit werk zijn ingeschakeld. Direct na aankomst in Dordrecht wor den de zieken van boord gehaaid en naar het gemeenteziekenhuis vervoerd waar, zij onmiddellijk onderzocht worden. De gehele staf van het gemeenteziekenhuis die onder leiding staat van dr. Bok is hierbij ingeschakeld. Tegelijkertijd wor den de geëvacueerden ingeschreven en vervolgens worden zij op advies van de artsen overgebracht naar een van de ziekenhuizen of noodziekeninrichtin- gen. Uiteraard worden de ernstige zie ken in de ziekenhuizen ondergebracht! De minder ernstige patiënten gaan naar de noodziekeninrich tingen. Honderden ernstige en minder ernstige patiënten zijn al in het opvangcentrum van het gemeenteziekenhuis aangekomen. Gis teren arriveerde de oudste bewoner van Zeeland, een 102-jarige man. Op dezelf de dag schonk een Zeeuwse moeder het leven aan een tweeling en een ernstige zieke kon gisteravond nog op tijd geo pereerd worden. Ziekenhuizen Na die eerste controle worden de ern stige zieken over de Dordtse ziekenhui zen verdeeld. De minder ernstige ge vallen worden nadat de nodige formali teiten vervuld zijn, naar de noodzieken- inrichtingen vervoerd. Het Gem. Lyceum en de school aan het Oranje Vrijstaat- plein zijn hiervoor ingericht en wij heb ben met eigen ogen kunnen aanschou wen dat de organisatie hier perfect was. In het gem. lyceum zijn tien zalen met bedden beschikbaar, waarvan er gistermiddag acht in gebruik waren. Dr. Blickman zwaaide hier de scepter, bij gestaan door de semi arts Busch. Vrij dagavond ging dr. Blickman echter ver- j trekken, zijn eigen praktijk had hemi weer nodig, doch een van de vier aan dokter Koopman toegevoegde Officie ren van Gezondheid, dokter van Rooij. nam onmiddellijk zijn plaats in, In het lyceum staan de bedden van het ram pendepot Dordrecht, bovendien zijn er de ligstoelen van de Buitenschool aan wezig, zodat hier vele patiënten aan een bed geholpen kunnen worden, zo vertel de ons zuster Muilwijk die hier de lei ding van de verpleging heeft. Binnen enkele minuten De tweede noodziekeninrichting aan het Oranje Vrijstaatsplein heeft ook ver schillende zalen bezet. Dr. Van der Esch heeft hier de leiding en hij wordt bijge staan door de semi artsen Muntendam, Bonnerman en Smits Siebinga. In deze school verzorgen de dames De Munter en La Rivière de huishoudelijke dienst en zij doen dit perfect. Hier zijn ook de bemanningen van de ambulancewagens die uit andere plaatsen naar Dordt ge stuurd zijn, ondergebracht. De G.G. en G.D. kan direct na aankomst van een schip met zieken aan deze school door- Dankwoord burgemeester van Dubbeldam ffU de gevaren, die ons in de afgelopen dagen hebben be dreigd, als geweken mogen wor- - den beschouwd, is het mi) een behoefte langs deze weg een kort woord tot U allen te richten. Allereerst is dit dan een woord van grote dankbaarheid, omdat alle mensenlevens in onze ge meente gespaard zijn mogen worden, daarnaast een woord van diepe deernis jegens de slacht offers en hun nabestaanden uit de omliggende gebieden De gebeurtenissen overziende, mogen wij met trots vaststellen, dat gij allen, jong en oud, man nen en vrouwen, een bewonde renswaardige kalmte en vastbe radenheid hebt getoond, waar door gij niet alleen uv) eigen gemeentemaar zelfs het gehele Eiland van Dordrecht voor gro ter rampen hebt kunnen behoe den. Geen taak is U te zwaar geweest, geen ogenblik hebt ge geaarzeld daarheen te snellen, waar gevaar dreigdewanneer dat van U werd gevraagd, zelfs niet, wanneer gij daarmede uw eigen leven in de waagschaal steldet. Uw gemeenschapszin was een helder stralend licht in de donkerste uren. Zonder namen te noemen zeg ik U allen hart grondig dank voor alles wat gij hebt gedaan. Daarnaast een woord van op rechte dank aan het Rode Kruis te Dordrecht, dat op zulk een voortreffelijke wijze ons heeft bijgestaan en tenslotte.maar zeker niet op de laatste plaats, aan de garnizoenscommandant te Dordrecht en al zijn onderheb benden van wie wij een onschat bare hulp hebben ondervonden. Binnen enkele dagen zal van ons allen, die gespaard mochten blijven van materiële schade aan huis en hof. een offer worden gevraagd voor het Nationaal Rampenfonds. Dat gij met milde hand zult geven, wal in uw vermogen ligt, staat vast. Een beroep op uw gemeenschapsge voel behoef ik niet meer te doen, gezien de ervaringen van de laatste dagen. Gesterkt en gelouterd door de ervaringen uit het verleden, zetten wij ons thans aan de ar beid om de geleden schade te herstellen en om gezamenlijk het leed te verzachten van hen, die onnoemelijk zwaar werden ge troffen. De burgemeester van Dubbeldam, BEELAERTS. geven hoeveel wagens nodig zijn en binnen enkele minuten staan deze aan de kade. Zeer belangrijk is het dat Dordt ook over een eigen evacuatie-centrale be schikt. School Mühring is hiervoor inge richt. Kleine groepen evacué's, die in Dordt aankomen, worden hier geregis treerd en verzorgd. Familieleden van zieken en ouden van dagen, die in Dordt moeten achterblijven, willen vaak niet doorreizen en dan komt het Dordtse apparaat in werking. De heren Zoek en Vogels die hier ze telen zorgen dat, waar dit nodig is, familielid in onze stad wordt onder gebracht, zodat deze dagelijks bij het zieke familielid op bezoek kan. Met par ticuliere auto's worden deze evacué's vervoerd nadat zij van kleding en schoei-1 sei voorzien zijn. Artsen aan boord Mevrouw Bisschop, die over de uitde- lingspost de leiding heeft, vertrouwt ons toe dat er nog een groot gebrek is aan grote maten schoenen, kousen en sok ken. Wie iets te missen heeft op dit ge bied, behoeft niet verlegen te zijn. Men mag het direct komen brengen. Met de ouden van dagen liggen de zaken iets anders. Vele oudjes hebben hard en hard rust nodig. De aan boord van de evacuatie-schepen zijnde artseii hebben dit meestal reeds geconstateerd en als de schepen in Dordt aanleggen, worden deze mensen behoedzaam over gebracht naar de Rijkslandbouwwinter- school of het Leger des Heils. In de Landbouwschool, die de directeur, de heer J. A. van Riel, spontaan ter beschik king stelde, kunnen zestig oudjes ver pleegd worden. Zij worden hier prach tig verzorgd, zo schitterend zelfs dat bij het vertrek de mensen soms de tra nen in de ogen staan. Momenteel heeft de chirurg, J. F. Hagen hier de lei ding nadat eerst de artsen Dijkstra en Burggraaf hadden geregeerd. BRIL DEFEECT? BRIL VERLOREN? EEN HELPT DIRECT Koop er éénen V oortreffelijke GG en GD Alle draden van deze organisatie ko en samen op het kantoor van de G.G en G.D., Joh. de Wittstraat 17. Dokter Een kijkje in de evacuatieschepen die langs de Dordtse kaden meren, open baart een beeld van onbeschrijflijke ellende. Koopman en zijn staf waarvan deel uit maken mevr. dokter Roels en vier of ficieren van gezondheid hebben de orga nisatie prachtig in handen. Een telefoon tje van het havenkantoor dat er een schip met zoveel ouden van dagen en zoveel zieken is aangekomen, is voldoende om het gehele apparaat in werking te stel len. Een apparaat dat de laatste dagen onder hoogspanning heeft gewerkt, maar prachtig werk heeft verricht. Hoe uit stekend men het werk aanpakt, blijkt wel uit het feit dat in overleg met de provinciale inspecteur voor de volksge zondheid enige Dordtenaren die typhus- •bacillendragers zijn, tijdelijk in een apart paviljoen van het gemeentelijk ziekenhuis zijn ondergebracht. Voorko men is beter dan genezen want wanneer er besmettelijke ziekten zouden uitbre ken, is de ramp niet te overzien. Boven- dien worden ook de evacué's streng oi derzocht en mochten er zich bacillendr- gers onder hen bevinden dan worden direct de nodige maatregelen geno men. De Dordtse bevolking behoeft zich hierover niet ongerust te maken. De Dordtse G.G. en G.D. gesteund door vele hulpkrachten, De huis aan huis collecte, die gisteren in onze stad voor het Nat. Rampenfonds werd gehou den, heeft bijna f 100.000.— op gebracht. Er werden zeer grote giften ontvangen, o.m. een gift van f 5000. Brandweerauto's met personeel uit vele steden, vooral uit Dordrecht, staan in lange rijen op en langs de dijken van 's-Gravendeel, waar tij zonder zich rust te gunnen, het water uit de polder pompen. Opruimingswerk in volle gang Tot gisteren heeft burgemeester Van Heesen practisch alles alleen beredderd in het verdronken 's-Gravendeel. Met een groep getrouwen stond hij op de bres en onverpoosd hebben deze wakkere lieden gezorgd, dat de ramp niet groter werd. Nadat ongeveer 4800 personen waren geëvacueerd en door een reeks van straffe maatregelen de situatie was geconsolideerd, kon worden overgegaan tot het daadwerkelijk herstel. Hiertoe zijn sinds gisteren verschillende afzonderlijke diensten ingesteld, waarvan die van het Water schap wel de belangrijkste is voor de strijd tegen het water. Wij gaven hierover gisteren reeds een reportage. De overige diensten zijn op een verbetering van de directe omstandigheden gericht, alsmede op de voorbereiding van de terugkeer der bevolking. In de woning van dokter F. H. van der Bijl troffen wij burgemeester C. van Heesen aan, zichtbaar vermoeid, met rode randen om de licht ontstoken ogen en een schorre stem, -die echter niets van het vroegere optimisme had verloren. Zijn directe medewerker, de tandarts van Gent zat naast hem en deze bedient het telefoontoestel, een waar symibool van het langzaam terug kerende leven. „Ja, we hebben weer telefoon, burgemeester van Heesen. De P.T.T. heeft een speciale kabel door de Kil gelegd en nu zijn we met één toestel bp het Dordtse net aangesloten. Onverwoestbare levenswil De 2 speciale voorstellingen voor het Nationaal Rampenfonds in Luxor The ater op Donderdag 5 Februari j.l. heb ben als bruto-ontvangsten f. 903.80 op gebracht, waarvan door de Gemeente 150,63 vermakelijkheidsbelasting en het Filmverhuurkantoor F.A.N (P Ver meer Jr.) 244,78 aan het Rampenfonds werd geschonken. De heer A. J, Chr. Silvius, direc teur van het Luxor Theater, heeft dit bedrag verhoogd tot f.2000.- en gestort op het gironummer van de penning meester van het Dordts Rampenfonds „Keer het Tij" te Dordrecht Zaterdag 7 Februari. Waterstanden: Hoog water 10.20 en 2.45 uur; laag water 5.19 en 17.40 uur. Zon en maan; Zon op 8.11, onder 5.38 lur; maan op 2.30. onder 10.26 uur. Zondag 8 Februari Waterstanden: Hoog water 11.09 en 23.45 uur; laag water 6.00 en 18.29 uur. on en maan: Zon op 8.09. onder 5.40 uur; maan op 3.47, onder 10.57 uur. Maandag 9 Februari Waterstanden: Hoog water 12.17 uur; laag wstur 7.10 en 19.58 uur. Zon en maan: Zon op 8.07, onder 5.42 uur; maan op 4.59 onder 11.43 uur. Dagelijks Astoria: „Perrucha", 18 jr. Luxor: „Alaska", alle leeftijden. Zondagsdienst doktoren: De Zondags dienst doktoren wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen; Zandijk, Singel 324, tel. 5852; Wagenaar, Singel 135, tel. 3090; Van Norren,. Hugo de Grootlaan 85 (telefoon nog gestoord) en Meursing, Johan de Wittstraat 39, tel. 4884. Boodschappen uitsluitend voor ern stige gevallen vóór negen uur. Nachtdienst apotheken: Van de Boven. kamp, Voorstraat 91, tel. 3685. Bel op bij ongevallen 3444. Bel op bij brand 5555, Sporlfondsenbad geopend 6.159.30 uur., Baldadige vaarders streng aangepakt Dit technische hulpmiddel, dit direct contact met de buitenwereld vanwaar de hulp in velerlei vorm komt, is overi gens het enige wat op enig comfort duidt. De dokterswoning is een ware Augias stal, met jute zakken op de parketvloe ren en een provisorisch ingerichte gaar. keuken in een van de vertrekken. Het dorp biedt verder een even troos7 teloze aanblik als direct na de ramp, zij het dan, dat het kleine restant van de bevolking dat op de droge stukjes dijk in de weer droge huizen verblijft op bewonderenswaardige wijze blijk geeft van een onverwoestbare levens wil. Hier en daar zagen wij zelfs huis moeders op de droge bovenverdiepingen stof afnemen, een typisch bewijs, dat de Nederlandse vrouw zelfs in de mees benarde omstandigheden haar spreek woordelijk geworden zindelijkheid trouw blijft. Poging om oogst te redden Uit pakhuizen, die weer droog waren gekomen, werden zakken met lijnzaad weggedragen naar gereedliggende sche pen, die deze kostbare vrucht van het land naar Rotterdam zullen vervoeren om te worden gedroogd. Ploegen studenten waren bezig het overal ronddrijvende vlas bijeen te len. Ook deze vrucht van noeste ar beid zal per schip worden vervoerd. In Brabant zal men proberen na droging nog te redden wat er te redden valt. Van het gigantische werk aan de dij ken gaven wij reeds een indruk. Maar :n deze bedrijvigheid door gaat het opruimingswerk voort. Vrijdagmorgen werden daarbij nog j zes doden geborgen. Men vermoedt, dat op verschillende plaatsen nog doden lig gen. Dit zal pas blijken wanneer men deze plaatsen kan bereiken. zen, dat op kritieke momenten het ge- ïLtf .i-?reigt biÜ de z S- sIaPerdijken. Terwijl men immers Zaterdagnacht met succes de zwak geachte Boven- havendijk langs de Kil verdedigde te gen de hoge vloeden, werd 's-Graven- deel m dc rug overrompeld. Het water stroomde door de veilig geachte Mo lendijk en van de kant van Numans- dorp kwam de tweede vloedgolf. Advertentie Nare dagen zijn voor de moderne mouw geen „verloren" dagen meer. Zij verdrijft de periodieke pijnen direct met een paar Hoewel het dichten van. de gaten en het leegpompen van de polders een groots samenspel van krachten is, om 's-Gravendeel weer bewoonbaar te ma ken, toch is het tijdstip waarop de be volking zal kunnen terugkeren nog ver, Mooi succes Een mooi succes is ongetwijfeld dat dit weekeinde de Nest in de Polder Bevershoek droog zal komen, doch er kan pas aan terugkeer van de bevol king van die wijk worden gedacht, wanneer de toestand in 's-Gravendeel zodanig is, dat men er kan leven, dat wil zeggen, wanneer de eerste levens behoeften aanwezig zijn. Zover is men er nog lang niet. Het drinkwater wordt met tanks aangevoerd. Voor de distributie is een speciale dienst ingesteld. De levensmiddelen komen uiteraard in bescheiden hoeveelheden binnen en voor de voedselvoorziening is eveneens een speciale dienst inge steld. Dit alles is er op gericht de velen, die 's-Gravendcel te hulp zijn geko men, en de kleine groep der bevolking die er nog woont, in leven te houden. Vergroting van dat aantal zou nieuwe misère met zich brengen. Vandaar dat burgemeester Van Heesen met klem onder de aandacht van de geëvacueer de 's-Gravendelers brengt, dat terugkeer alleen kan worden toegelaten wanneer men daartoe wordt opgeroepen. De veertien diensten die thans ge coördineerd samenwerken, bereiden dit 'gelukkige tijdstip voor. Iedere dag, die deze dappere en onvermoeibare mannen ongestoord kunnen werken, brengt de terugkeer dichterbij. Laat ze rustig hun gang gaan dank zij de opofferende mede werking van velen klaren ze het wel. Samen met J. van E. heeft enige tijd geleden L. C. ingebroken in de cantine van het RCD-terrein. Een paar flesjes cola en een gulden of twaalf uit de kassa waren de buit. C. had al vijftien veroordelingen achter de rug. Tot aan de rechtzitting had hij hard nekkig ontkend, maar eenmaal voor het hekje gaf hij toe dat hij samen met Van E. ingebroken had. Na het over lijden van zijn vrouw was hij aan het zwerven geraakt en alle goede voorne mens om nu geen vergrijpen te plegen waren op de achtergrond geraakt. De Officier van Justitie eiste een ge vangenisstraf van twee maanden, zoals ook opgelegd is aan Van E. Wel schijnt C. een iets minder actief aandeel geno men te hebben in de eigenlijke inbraak, maar hij was er tenslotte bij en ook hij was in de cantine aan het snoepen gegaan en had meegeprofiteerd van de kleine geldbuit. Mr D. Beels. verdachtes raadsman, wees erop dat C. door verschillende in stanties wel reclassabel geacht wordt. Hij verzocht daarom een gedeeltelijk voorwaardelijke straf. Uitspraak over veertien dagen. Feestvaren De drie vrolijke vrienden die op een mistige avond zin kregen om met een sleepboot naar Rotterdam te gaan varen hoewel geen hunner voldoende ervaring had, afgezien nog van de onhoffelijkheid om daarvoor maar andermans boot weg te nemen, hebben terecht gestaan. Het tweetal P. de C. en G. V. was| op het idee gekomen en wekte van het trio ook de schuldigste indruk. A. S. was maar een bijloper van de anderen; daarom eiste de Officier tegen hem ook slechts twee maanden gevangenisstraf met aftrek, wat. advocaat mr P. L, van| de Polder aanleiding gaf om zijn on. middellijke vrijlating te verzoeken een verzoek waaraan de Rechtbank na overleg in de Raadkamer gevolg gaf. De C. en V. hoorden elk zes maan-, den gevangenisstraf tegen zich eisen De uitspraak volgt over veertien dagen. Fiets geleend Deze zelfde V. had zich vervolgens nog eens te verantwoorden omdat hij die blijkbaar wat erg luchthartig an dermans eigendommern „leent" na een feestje op een fiets gestapt was, die hij ergens zag staan. Hij had het slot opengetrapt en het vervoermiddel na bewezen diensten in de buurt van zijn woning maar ergens tegen een huis Tegen hem eiste de Officier van titie in dit geval twee maanden ge\ gerusstraf. V verdedigend voerde mr Van Mar- v J? 8F0<ïy !an' .dat V' in een beschon ken toestand gehandeld had; de advo caat drong aan op een gedeeltelijk I voorwaardelijke straf. Uitspraak over veertien dagen. I In het R,K. ziekenhuis te Dordrecht w1Sr?BeVr°UW LeydensVan Dam, p£?. 7 lge evacue "it Ooltgensplaat racil° was nog een oproep verspreitl om de naaste familie aan het sterfbed te Woensdag 11 Februari zal de Kamer in Koophandel voor Dordrecht en omge ving in een bijzondere vergadering bij eenkomen des middags half vier. Als enig punt vermeldt de agenda: deelne ming in de Stichting 1953. Door het pro vinciaal bestuur en de samenwerkende Kamers van Koophandel in Zuid Holland zal op zeer korte termijn een stichting worden opgericht met als doel: hersstel van de door de watersnood getroffen commerciële en industriële bedrijven te helpen bevorderen door het verlenen van financieringscredieten. Berging van cadavers Ook de opruiming van de cadavers is in volle gang. Onder leiding van de heer R. van den Berg werkt een grote groep mannen vrijwillig mee met het Destructiebedrijf Dordt, dat de ruim duizend verdronken koeien, paarden en varkens zal afvoeren I Met gummihandschoenen aan, ter bescherming tegen vergiftiging, nemen deze mannen de cadavers achter roei boten op sleeptouw in de buurt van de haven wordt de trieste buit verza. meld en daar worden de cadavers in een schuit geladen. Over de modderige droge stukken gaan paarden met een landbouwslee achter zich, waar het dode vee is opgeladen. Het water in de huizen en op de landerijen is vergiftigd door het dode vee. Niet iedereen realiseert zich dat, getuige het feit, dat wij een vrouw de was zagen doen met dit besmette wa- De burgemeester liet overal een waarschuwing rondbrengen voor het ge vaar van ziekten en besmetting, wan neer men direct contact met dit water niet vermijdt. In de rug aangevallen Gisternacht is nog een verwoed ge vecht geleverd om het hehoud van de Strijense dijk. Deze ramp heeft bewe- De Dordtse ziekenhuizen en noodziekenhuizen hebben de laatste dagen een toevloed van patiënten gekregen. Van ieder schip met geëvacueerden, dat aan de Buiten K-alkhaven meerde, moesten ver scheidene patiënten van boord worden gehaald. De ernstigste patiënten werden naar de ziekenhuizen vervoerd, de minder ernstige zieken kwamen in de school aan het Oranje Vrijstaatplein of in het Ge meentelijk Lyceum. Deze beide scholen zijn namelijk ingericht als noodziekenhuizen. Dinsdagmiddag kreeg de directeur van de G.G. en G.D., dokter P. J. Koopman, plotseling een telefoontje uit Den Haag van de Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid, dr. C. Banning, die aanbood een hospitaalschip naar onze stad te sturen. Onmiddellijk werd dit aanbod aanvaard en gistermiddag stoomde de W. F. van der Wijck, de Binnen Kalkhaven binnen. Zes mannen verdwenen in politiewagen Op de „Oosterschelde", een van de uit Zeeland komende schepen met eva cues, bevonden zich niet alleen vluch telingen uit Zeeland. Onder geleide van een inspecteur van politie werden zes mannen van boord gehaald die luttele seconden later in de gereed staande politiewagen verdwenen. Men fluister de dat het plunderaars waren, doch de politie wilde bij informatie hierop geen bevestigend en ook geen ontkennend antwoord geven. Hervatting van lessen. De Christelijke lessen hervat Maandag a.s. haar Die W, F. van der Wijck is i gine een passagiersschip dat de dienst Enkhuizen-Stavoren onderhoudt. Het in terieur van het schip heeft in vieren twintig uren- tijds echter een belang rijke verandering ondergaan. Alle ban ken zijn verwijderd en hiervoor in de plaats zijn comfortabele bedden geko men. Ruim zeventig patiënten kunnen j nu opgenomen worden en het schip was nog maar nauwelijks enkele uren bin nen of de eerste zieken werden reeds gebracht. De Van der Wijck heeft een lange reis achter de boeg. Nauwelijks was het in Enkhuizen bekend dat het schip als hospitaalschip zou worden inge richt, of van alle zijde werd hulp aan geboden. Vele particulieren stelden hun wagens beschikbaar om de verschillen de benodigdheden te vervoeren. De ge meente stelde personeel beschikbaar en het rampendepot van het Rode Kruis uit Hoorn, het district waaronder ook Enkhuizen ressorteert, leverde de bed den, dekens en andere dringende noid- zakelijkheden. Dr. Van der Heide, huis arts te Enkhuizen kwam met twee ge diplomeerde verpleegsters en verschei dene colonne-leden van het Rode Kruis aan boord en weldra kon de reis toen een aanvang nemen. Een reis die nog vele moeilijkheden met zich meebracht, want de diepgang van de Van der Wijck was zo groot dat het niet mogelijk was binnendoor naar Dordt te komen. Via de sluizen van IJmuiden ging het r.aar Rotterdam en vandaar naar Dordrecht Vele patiënten waren toen reeds opge nomen en dr. Van der Heide en zijn staf hadden op dat moment de handen al vol. Advertentie BI RLERLIJKE STANI) Eerste patiënten kwamen snel Dr. Koopman en dr. Bok. de genees heer-directeur van het gemeente-zie kenhuis hebben het schip gistermiddag bezichtigd. Beide heren waren zeer te vreden over de inrichting. Wethouder H van Gijn die eveneens een bezoek bracht aan het schip, was zeer ver heugd dat Enkhuizen deze hulD gebo-i den had. Dat de Van der Wij'ck nietl tevergeefs gekomen is, bleek in de loop van gisteravond en vanmorgen wel. Wegens poging tot afpersing heeft de Dordtse rechtbank de beide Dordte naren B. O. en M. J. veroordeeld, resp tot een gevangenisstraf van 8 maanden en tot een gevangenisstraf van 6 maan den, waarvan 3voorwaardelyk met een proeftyd van 3 jaar. Twee weken ge leden eiste de Officier van Justitie resp een jaar gevangenisstraf en een jaar' waarvan zes maanden voorwaardelijk weken gelegen eiste de Officier Van Justitie resp. een jaar gevanisstra en een jaar waarvan zes maanden voor waardelijk. B. van R. werd gestraft met een gevangenisstraf van twee maanden en in trekking van het rijbewijs voor de tiid van een jaar, u L. G. K. verkreeg vrijspraak. Bevallen: J. Jacobs echt. van L. van der Schalie, z., Krommedijk 41 rd; M. van der Linden echtg. van L. v. Ditten, z., Javastraat 22 rd; A. Blokland echtg. van J. H. Giphart, z., Borneostraat 20; M. van Es echtg. van J. Staat, d., J. W. Friso- straat 67; T. A. van Riel echtg. van B. Schrijvers, d„ Oranjepark 26; P. J. den Boer echtg. van B. van Ilouwelingen, d., Bankastraat 56; M. K. van der Made echtg. van I. M. Oerlemans, z„ Burg. de Raadtsingel 1C rd; A. Bouw echtg. van P. Kien, z„ Engelbr.straat 21; A. E. Jon kers echtg. van C. A. Aaerts, z. en d., H. Bakstraat 12; D. C. Bax echtg. van G. F. Marseille, z., B. de Raadtsingel lArd; G. Sprangers echtg. .an T. Zantman, z., Ie Kunstminhof 17; B. G. Nederlof echtg. van C. in 't Veld, d., P. Krugerstr. 59 rd. Overleden: M. Hendriks, 82 j„ Spuiweg 60 rd; A. Helsemans, 76 j„ Kolfstr. 93 rd; E, v. Peeren, 59 j., echtg. van D. J. Balkom, I. da Costastraat 54; H. Klein, 74 j., echt. van J. H. van der Straaten, Krommedijk 154; W. Visser, 70 j., echtg. van J. K. Kloosterman, Maasstraat 16; J. H. Gerritsen, 77 j„ Kuipershaven 3; J. Kloot, 64 j., Hendrikstraat 27; H. H. Sche pers, 58 j., v. Manderstraat 30; L. J. van der Schalie, 2 dg., Krommedijk 41 rd. Ondertrouwd: L. van Spanje, 28 j. en C. H. A. van de Ven, 21 j.; H. G. Zeven hoven, 30 j. en E. H. C. M. Driesen, 22 j.; T. v. Wijk, 24 j. en T. M. A. v. Prooijen, 2' j.; A. P. de Vries, 20 j. en E. G. Oor vers, 20 j.; N. Bouma, 42 j. en J. Aar- noutse, 45 j.; J. P. Schalken, 48 j. en T. Verhoef, 43 j.; J. Hofwegen, 55 j. en G. Rienstra, 47 j.; C. Goedhart, 24 j. en C. Verschoor, 23 j.; J. van den Herik, 30 j. en R. Bergsma, 32 j. Getrouwd: L. in 't Veld en J. Bakker; J. Kooger en J. A. de Bruijn; W. M. Mast en J G Brandt; W. C. van Dijk en J. Besseling; Q. T. C. v. Buuren en C. K. |C. M. Dokman. VBItUSIRAAI H OOflOatCHI

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2