Gulle hand aan alle kant Dulles en Stassen op Schiphol SKODA STATIONCAR Herhaalde belofte van hulp In audiëntie bij de Koningin Bossche en Osse arbeiders in Zeeland Georganiseerd werk 1 --irii: C Werld oosheiclsuitkeringen aan slachtoffers en helpende werklozen VROUWELIJKE ADMINISTRATIEVE KRACHT NU Fl. 6020." c PROVINCIAALTJES BEDRIJFSKLEDING ST. JACOB Zaterdag 7 Februari 1953 Arnhem heeft thans 545:350 gulden opgebracht met inbegrip van 200.000 gulden, zijnde de opbrengst van een collecte van het personeel van de „AKU". Drie Arnhemse burgers heb ben zich thans bereid verklaard één cent van iedere gulden bij de totaalop brengst van Arnhem te voegen, In het dorp Appelscha, gemeente Oöststellingwerf (Fr.) is f 31.000 opge haald, dat is f 7.65 per inwoner. De pa tiënten van het Beatrix-sanatorium al daar brachten 688.05 op en het- per soneel f 4421.80. Op het kantoor van èen hoepel- handel kwam een cheque binnen ten bedrage van f 2750 afkomstig van de Deense importeurs van witte hoepels. In de gemeente Wonseradeel is thans f 40.000 bijeengebracht, waarbij van de 23 dorpen dezer gemeente Lori- gerhouw het Leeuwenaandeel bijdroeg n.l. f 10.45 per inwoner. Wons gaf ge middeld per inwoner f 9.35, Ferwoüde f 7.65 en Schettens f 6.65. Voorts schon ken deze dorpen grote hoeveelheden goederen, die rechtstreeks naar' 'Mid delburg en'Breda zijn-gezonden, De jeugdige kunstschilder Ton Hoogendoorn uit Den Haag' heeft het Roode.-Kruis aldaar.het door. hem ont wórpen affiche, voorstellende .een grij.- pende hand, gratis aangeboden, van welk'aanbod een dankbaar gebruik is gemaakt. Ook heeft de schilder' het nationale rampenfonds aangeboden een rebus te ontwerpen voor een nationale actie; In het plaatsje Leens (Gr.) is een bedrag van f 40.900 bijeengebracht, ge middeld f 10 per inwoner. De eerste geldinzameling voor de getroffen gebieden heeft op Urk ru'im f 10.000 opgebracht; Bovendien hebben schoolkinderen z,g. spaar zegeltjes inge zameld en -bijde betrokken winkeliers ing'elev'erd. Dit bracht' ruim* f 1000 op, welk bedrag 'door de winkeliers met f 500 is verhoogd. 'Bovendien zijn'op de ULO-scholen inzamelingen gehouden. Voorlopig kan op circa f 12.000 gere kend worden. De gemeenteraad van Helmond heeft Donderdag besloten f 100.000 be schikbaar te stellen voor het nationale rampenfonds; De raad der gemeente Eist m de Over-Betuwe besloot in een spoedver gadering, ten laste van de saldi reser ve der gemeente een bedrag van f 20.000 beschikbaar te stellen aan het nationaal rampenfonds. De opbrengst der. gehou den collecte in deze gemeente beloopt een bedrag van ruim f. 17.000. Boven dien 6 zwaar geladen trucks mét lijf goederen en beddegoed. De in Den Haag gehouden bus- cojlecte ten bate van het nationale rampenfonds heeft een bedrag van f 437.000 opgebracht. Hierbij is inbe grepen een bedrag van f 4000, dat in 'Loosduinen is bijeengebracht. De ambtenaren van de binnen dienst van het ministerie van landbouw, visserij en voedselvoorziening, onge veer é00 man, hebben reeds f 16.000 bijeengebracht. Sommigen gaven 8 a 10% van hun maandsalaris. Dit bedrag zal over een aantal maanden verdeeld van hun salaris worden ingehouden. Voor de ambtenaren van de buitendienst geldt eén .zélfde regeling. Gerekend wordt, dat deze actie in totaal V/s k 2 ton zal opbrengen. Uit stad. en provincie Groningen is aan giften en collecten thans in totaal bijna 2 millioen gulden binnen gekomen. De gemeente Ommen heeft jn enkele dagen tijds een bedrag ingeza meld van f 50.000.De waarde van de in -deze plaats ingezamelde goederen, die reeds in de noodgebieden zijn, wordt door deskundigen geschat op on geveer f 140.000.—. De gemeente Rijssen heeft deze dagen f 80.000.bijeengebracht. In de gemeente Franeker, groot 9000 zielen, heeft de collecte ruim f 15.000.opgebracht. Bij dit bedrag heeft de gemeente nog f 20.000.ge daan; zodat totaal is opgebracht ruim f 35.000.— De afdëling Haarlem en ..omstre ken van het' Nederlandse Rode Kruis heeft bij eén door haar georganiseerde collecte voor 'het nationaal rampen fonds eén bedrag, van f 191.765.46 .bij eengebracht. Bovendien werd van be drijven in dit district totaal f 67.000. ontvangen. In Lexmond heeft de collecte f 18.000.— of bijna tien gulden per in woner opgebracht. De aartsbisschop van Keulen,, Kar dinaal Frings, heeft besloten Zondag in alle kerken van zijn aartsbisdom te laten collecteren voor de slachtoffers van de watersnood in Nederland. Zondag daar op collecteert het bisdom Aken, maar. reeds a.s. Zondag zal Mgr. J. v. d. Velde in zijn bisdom een schrijven laten voor lezen om de geldinzameling voor te be reiden. De opbrengst zal aan het Katho liek Huisvestingscomité worden overge maakt. De commissaris der koningin in Zuid- Limburg heeft medegedeeld dat gisteren ten behoeve van het nationale rampen fonds is ontvangen een bedrag van f 181.325.27. De totale som over de eerste drié collectedagen bedroeg f 304.158.67. De coöperatieve verkoopcentrale voor eieren te Roermond heeft een bedrag van f 100.000 ter beschikking gesteld. De receptie, die de vereniging van de tabakshandel ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan hield, heeft een sober karakter- gedragen. Tijdens de re ceptie werd bekend, dat de tabakshan delaren (dus zonder ,de makelaars, im porteurs en de industrie) een bedrag van f 110:000 bij elka'ar hebben gebracht voor het. Nationaal'Rampenfonds. In aansluiting op het bericht dat de Nederlandse Katholieke Arbeiders Bewe ging, haar bonden en'.instellingen een bedrag van f 45,000 voor het Nationale Rampenfonds zouden bijeen brengen,, kan nu worden medegedeeld, dat de Katholieke Arbeiders Beweging haar bijdrage 'voorlopig heeft verdubbeld en een bedrag'van V/s ton zal worden over gemaakt. Nationaal toneelconcours te Tilburg (Van onze correspondent.') Aangemoedigd door het welslagen van het vorig jaar en gesteund door een 'geldelijke bijdrage van de gemeente- Ui ke „Cuhurele Raad", heeft 'het „Tii- burgs Volkstoneel" voor de komende weken, weer een. toneel-concours uitge schreven iri de zaal van ,-,Pas Buiten" aan de Bredase weg. Een groot aantal toneelverenigin gen uit alle oorden der provincie zeg de zijn mede werking toe, maar niet alle gegadigden konden worden toe gelaten, omdat anders de tijdsduur te uitgestrekt zou zijn. De organisatrice heeft dus krachtig moeten selecteren. Zij is er zodoende naar haar mening in geslaagd enkele te goeder naam eri faam bekend staande amateurs- verenigingen op de planken te brengen. Ziehier de data, met de lijst der deel nemende clubs en de werken welke ten tonele zullen .worden gebracht; 22 Febr.: Ütile Dulci, Vlijmen, met „Moeder". 8 Maart; Schouwspelers, Geertruiden- berg, „Kinderen van ons volk", van Ant. Coolen. 22 Maart: Baardwijk's toneel, Baard wijk, „Als de klok waarschuwt'. •29 Maart; -D.V.O., Üdenhoüt, „Het verleden spreekt'. 6 April: Kunst naar Kracht, Dongen: „Suuslce Perdaens", (Vlaamse klucht) 12 April: Tilburg's Volkstoneel, „De Zondaar" van Mr. Pennings. Voor Zondag 1 Maart, zal nog een tweede Tilburgse club worden uitge nodigd. Dame met veel vrije tijd zoekt thuiswerk, onverschil lig wat. Brieven onder No. 853 Bureau dezer Crt. Net R. K. meisje (jeugd leidster) heeft nog enkele avonden vrij voor babysit. Brieven onder No. 706 Bur. dezer Courant. Biedt zich aan net meisje, ongeveer 16 jaar, flink pos tuur als leerling winkeljuf frouw,-liefst kruideniersvak. 2 jaar U.L.O. Brieven No. Bureau dezer Crt. 20 watt Radiotoestel, een klasse apart, breedte 80 cM,, hoogte 60 cM. met.2 ingeb. luidsprekers, ieder 10 watt sterk, met ingeb. zwaar ver chroomde electr. klok, te vens een aparte draaitafel m. 12 platen, prijs samen f 350, tevens een nieuwe Guitaar met watérdichte hoés, prijs f 30. Adres: Plataanstraat 10 Don Bosch, bij Pastoor Bar- tenskerk. Bij J-. van den Wildenberg, Wilgenstraat 71, Den Bosch, 11 kippen met haan,- Acco- na's, voor het eerst aan de leg. Goed spelende radio, een pick-up, motor, automatisch. Dageraadswcg 4. Den Bosch. Uit de hand, nieuwe boer derij met kippenhok en schuur met 4 H.A. huurland, dicht bij kerk en school :te Orthen. Brieven onder No. Bureau dezer Crt. Bascule, draagkracht 500 kilo, meisjesrijwiel, lft, 612 jaar, als nieuw. Diepstraat 12, Den Bosch: Met de Super-Constellation van pre sident Eisenhower zqn Vrijdag de Ame rikaanse minister van buitenlandse za ken John Foster Dulles en directeur van het bureau voor wederzijdse vei ligheid Harold E. Stassen, uit Bonn op Schiphol aangekomen. Zij werden op het vliegveld ontvan- gèn o.m. door de minister van buiten landse zaken, Mr. J. M. A. H. Luns, de Amerikaanse ambassadeur Selden Cha- pin en de heer Clarence Hunter, die tot voor kort hoofd van de M.S.A. in Ne derland was. In sneeuw en modder werden Dulles en Stassen op hét vliegveld verwelkomd. Alvorens in de gereedstaande auto te stappen liet de Amerikaanse minister een geschreven verklaring aan de pers verspreiden. Deze luidde:-„De heer Stas sen en ik hebben met waar genoegen ons bezoek aan Nederland tegemoet ge zien, maar. voor ons genoegen is droef-', heid in de plaats gekomen, door de gro te tragedie die uw land heeft getroffen. Wij hebben op onze vlucht hierheen iets gezien van de ontreddering door de zee teweeggebracht. Mogen wij nog maals namens onze regering en het Amerikaanse volk ons diepst gevoeld medeleven met uw beproeving betuigen. Wij herhalen ook onze belofte, dat wij zulen helpen het lijden van uw volk te verlichten". De verklaring van Foster Dulles luid de verder: „ik ben blij te weten-, dat onze gewapende macht in Europa al in staat is geweest aanmerkelijke hulp te KATHOLIEKE ACTIE VAN ITALIë Blijk van medeleven De Katholieke Actie ih Italië heeft Prof. Dr. Ir. Fr. Teilegen, voorzitter van de Katholieke Actie in Nederland, het volgende blijk van medeleven gezon den: „Italiaanse Katholieke Actie geeft uiting aan haar hartelijke medeleven met hun broeders, die door zo zware ramp zijn getroffen. Wij hebben onmid dellijk onze gezondheidsdienst ter be schikking gesteld met het doel contact op te nemen en geleidelijk de noodza kelijke hulp te verlenen". De Italiaanse Katholieke jeugdbewe ging seinde: „De Katholieke Jeugdbeweging van Italië, kennis genomen hebbende van de geweldige ramp, die hun Nederlandse broeders heeft getroffen, zich herinne rend de edelmoedige hulp, die zij hebben gekregen, verzekeren U van hun gebe den en beloven U concrete hulp". get. Cesare Graziani. AAN GEëVACUEERDE BOUWVAKARBEIDERS De Nederlandse Christelijke Bouwar- beidersbond, afd. Den Bosch, maakt be kend, dat bouwvakarbeiders uit het ge troffen noodgebied, thans in Den Bosch geëvacueerd, die in hun eigen woonstede voor het Sociaal Fonds Bouwnijverheid uitkering ontvingen ingevolge de wacht geld en werkloosheidswet, zich thans moeten vervoegen in het gebouw „Bethel", Grobbendonckstraat 17, Den Bosch, waar hun uitkering wordt voort gezet. Ook zij, die nu door de noodtoestand werkloos zijn geworden",' kunnen z ich daar vervoegen om.uitkering. Zij moeten in het bouwbedrijf werkzaam zijn ge weest. Het gebouw is open des Maan dags, Woensdags en Zaterdags telkens van .912 uur. Men kan zich ook melden bij de penningmeester aan huis, Pieter Borstraat 28, alhier, secretaris-penning- rheester J. Meijer; EXAMENS R.K. UNIVERSITEIT Gëslaagd voor candidaatsexamen Franse taal en letterkunde de Weleer waarde heer H. A. L. A. Bogers (St. Mi- chiels-Gestel)voor candidaatsexamen psychologie mej. C. G. J. Pulles (Nijme gen), de Weleerwaarde heer J. H. Huyts (Voerendaal) en de heer H, G. J. Crijns (Brunssum). Dinsdagavond zijn ruim 100 arbei ders, 79 uit Den Bosch en 26 uit Oss, naar Zecuws-Vlaandercn vertrokken om te werken aan de dijken. Zij zijn momenteel op Walcheren werkzaam. Gisteren zijn opnieuw 155 Bosschenaren en 131 Osscnarcn naar de noodgebieden vertrokken; zij zijn naar Halsteren vervoerd om op Tholen te gaan ar beiden. De meeste van deze arbeiders zijn werkloze Duw-mehsen. De arbeiders werken acht uur pei' dag, in dag- en nachtploegen, zodat het werk steeds voortgang vindt. De arbeidsbureaux geven dagelijks het aanbod van - werkkrachten door naar Den Haag .011 het Rijksarbeidsbureau aldaar regelt de verdeling. Door het coördinerend werk van allerlei instan ties. vinden de arbeiders in hun werk gebied .huisvesting en voeding, dit in tegenstelling met de vrijwillige werk ploegen die in de eerste dagen na de rampbelangeloos zulk prachtig werk hebben verricht. Nu is het eén kwestie van georganiseerde herstelwerkzaam heden. Het loon dat d'e arbeiders verdienen 'is nog iets hoger dan- normaal; boven dien gemeten de gehuwde arbeiders gratis kóst en .verblijf. Het arbeidsbureau geeft behalve het aantal.beschikbare arbeidskrachten ook dagelijks het. aantal vrijwilligers op, met vermelding van eventuele kwali teiten. 1 iQEW bieden. De heer Stassen en ik zijn. hier heen gekomen op vriendelijke uitno diging van uw regering' en op verzoek van president Eisenhower, óm met uw leiders van gedachten te wisselen over zaken van wederzijds belang. Wij en de Verenigde Staten hebben de Neder landers altijd beschouwd als een van Amerika's sterkste en oudste vrienden, I'k ben er zeker van dat ons bezoek dé voortzetting van deze warme vriend schap zal consolideren". Door koningin ontvangen De 'Koningin- heeft i.n het paleis aan- het Lange Voorhout Dul'les en Stassen ontvangen. Beiden- werden vergezeld door de Amerikaanse Ambassadeur in ons land, Selden Chapin, die zijn landgenoten aan de Koningin- voorstelde. D'e Koningin onderhield zich een korte tijd met'het' gezelschap, dat zich, daarna naar de re sidentie van de Amerikaanse ambassa deur begaf. STRENG OPTREDEN TEGEN ONJUISTE OPGAVEN Het -bestuur van het algemene werk loosheidsfonds heeft aan besturen der bedrijfsverenigingen verzocht, zoveel mogelijk met de verstrekking van uit keringen ingevolge de werkloosheids- wei: aan de bewoners van de over stroomde gébièden en aanwerklozen, die daar hulp bieden, door -te gaan. In geval postwissels en dergelijke onbe stelbaar terugkomen, dient op'gave van na-men en adressen van de geadresseer den te worden gedaan aan de sociale ver zekeringsraad, die bij hét centraal ev-a- cuatieregister inlichtingen omtrent -de betrokkenen zal. inwinnen. Bij nieuw ontstane werklooshëidsgevallen kan men in het algemeen afgaan op de op gaven der betrokkenen. Tegen onjuiste opgaven zal echter streng worden opgetreden. Werklozen die zonder loon in de. nood gebieden 'hulp verlenen, kunnen als werkloos'in de zin der wet blijven be- -sehetïwd, met kost of kleine'werstrek- kirigën hoeft geerf rekening te "Worden gehouden. In geval loon wordt genoten, dat lager is dan de uitkering, kan dit loon tot het bedrag der -uitkering wór- den aangevuld. Werklozen die van nu af aan nog in de noodgebieden zonder loon gaan werken, kunnen alleen dan hun uitkering behouden a-ls zij' door een gewestelijk arbeidsbureau in geor ganiseerd verband bemid'eld zijn. In aansluiting hierop deelt de sociale verzekeringsraad nog mee, dat geëva cueerde-personen, die in het -genot zijn v-a-n eén uitkering -krachtens de ziekte wet, de-- werkloosheidswet, de ongeval len w-ei 1921, de land- en tuinbouwon- gevallenwet 1922, de invaliditeitswet en/of noodwet ouderdomsvoorziening zo spoedig mogelijk hun nieuwe adres •moeten opgeven aan het uitvoerings orgaan (rijksverzekeringsbank, raad' van arbeid, 'bedrijfsvereniging of ge meenschappelijk administratiekantoor) waarvan zij uitkering ontvingen. Deze organen zullen voor spoedige hervat ting der uitkeringen zorg dragen. Personeel aangeb. Te Koop VRIJWILLIGE VROUWELIJKE HULPVERLENING In aansluiting op de advertenties d.d. 5 Febr. der Ver. Het Katholieke Vrouwengilde en de Ned. Ver. van Huisvrouwen, is ook in Vught DRINGEND BE HOEFTE aan werkkrachten voor langere termijn ten behoeve van de evacué's. Leden van beide .verenigin gen kunnen zich telefonisch'opgeven op No. 745.5 direct na het verschijnen van dit blad en verder liefst tussen 10—12 uur. Nadere inlichtingen worden alsdan verstrekt. Mevrouw VAN RIJCKEVORSEL- VAN LANSCHOT. Een beste N. L. beer, we gens familieteelt en een jonge beer, geb. 25-8-1952, Ingeschreven met .volle B„ bij A. van Empel, Achter- weg 25, Berlicum. Herenrijwiel, in pr. staat, compleet. Palmboomstraat 40 Den Bosch. Of te ruil, afgerichte boil er, vertrouwd bij kinderen. van den Broek, Zwalu wenstraat 12, Den Bosch. Een-kippenhok van. beton platen, hok 36 Meter. Pen nings, Molenstraat A 22, te Helvoirt, Biggen bij B.- Heynvms, Kruisstraat A 61, Rosmalen. Radio, in prima staat, prijs 80. Achter de Boomgaard 2 b., Den Bosch. Bij Adr. van Griensven, Grinsel C 181. Den Dungen een zware Belg. dragende stamboekmerric, •Uit nest Airdale Terriers, oud 10 weken. Café De Wolf, Loonsebaan 113, Vught, Twee dragende varkens, 15 weken drachtig, bij D. v. Schijndel, D 38. Lith, Linnenkast met stolnen, in goede staat. Oude Vlijmen- seweg 42. Den Bosch Een kalfvaars, aan telling, vrije stal-, ingespoten tegen mond-, en klauwzeer. M. v. d. Vén, Helvoirtsestraat te Helvoirt, - - - Benzinemotor, 3 P.K., een halter 60 K.G.. compl. met schijven, een ijzeren roer v. zeilboot. W. Govers, Van der Pollaan 5 A., Telef. 7702 te Vught. Gevraagd voor direct flink R. K. MEISJE voor dag of dag en nacht. Z. g. g. 0. z. a. t. m. Helv. Weg 31, Vught. Plaatsing ingevolge wettelijk voorschrift. L~ Ut een exploit op 6 Febr. 3953 betékend doof mij. waarnemend-Deurwaarder, blijkt, dat ten verzoeke van HENRICUS JOHANNES ANDRIES LAMBOOIJ, wonende - te 's-Hertogen bosch, 'domicilie gekozen hebbende te 's-Hertogen- bosch aan de Hinthamer straat No. 53 A, ten kantore van zijn procureur Mr. CHR, HULSMAN, Is betekend aan: JOHANNA CORNELIA MARIA VAN STIPHOUT, wier woon- eil verblijfplaats onbekend is, de- grosse van een vonnis in dato 17 Octo ber 1952 door de An'ondïsse- ments-Rechtbank te 's-Her- togëribosch gewezen tussen LAMBOOIJ voornoemd als eiser en J. C. M. VAN STIP HOUT voornoemd' als ge- daagde-defaillante, waarbij is uitgesproken de echtschei- ding van partijen op 25 Nov. 1929 te 's-Hertogenbosch ge huwd. J. RICHELLE. Waarn. Deurwaarder, Zuid-Willemsvaart 125, Den Bosch. Plaatsing ingevolge wettelijk voorschrift, Uit een exploit op 6 Febr. 1953 betekend door mij, waarnemend-Deurwaarder, blijkt, dat ten verzoeke van: HENDRIKA KOOIJ, wonende te Eindhoven, do micilie gekozen hebbende te Eindhoven aan de Stratum- sedijk No. 48 ten kantore van haar procureur Mr. J. H. A. C. SCHRIJVERS, Is betekend aan: CHARLES BRIGHT, wiens woon- en verblijf plaats onbekend is, de gros se van een vonnis in dato 16 Januari 1953 door de Arron- dissements-Rechtbank te 's-Hertogenbosch gewezen in de zaak tussen HENDRIKA KOOIJ voornoemd als eise res en CHARLES BRIGHT voornoemd als gedaagde-de- faillant, waai-bij is uitge sproken de echtscheiding van partijen op 5 Januari 1946 te Eindhoven gehuwd, met be vél op.CH. BRIGHT voorn. om binnen twee dagen na 6 Februari 1953 aan requi- rante of aan haar procureur Mi\ J. SCHRIJVERS voor noemd te betalen: de geli quideerde kosten f 119.50, de nakosten ad f 43.— en de kosten der grosse ad f 4. alsmede de kosten van de betekening ad f 8.65. J. RICHELLE, Waarn. Deurwaarder, Zuid-Willemsvaart125, Den Bosch. GEVRAAGD voor spoedige in diensttreding Leeftijd 1721 jaar. Mulo-opleiding gewenst. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties te richten aan: KONINKLIJKE VERKADE FABRIEKEN N.V. Afdeling 's-Hertogenbosch, Boschdijkstsraat 49 Roodbonte trek- of kalf-, aars en driftvarkens bij L. van Kastercn, Cromvoirt. Bij G. .van Hal, Loverse- straat 7, Gr'omvoii-t, N. L. stamb'oekvarken,15 weken draghtig. duizend prima stenen bij M. v. d.'.Oetelèar, Rijksweg .176 te Orthen. Te lefoon 5977^ Of te ruil motor carrier- rru' grote open laadbak, in zeer goede staat tegen lichte be stelwagen met open bak, D, K. W. of dergelijke. L.' van Berkel. Heuvelstraat 45 a, Veghel. Tel. 328. 650 KG. FR. VULLINGHS' AUTOMOBIELBEDRIJF Vughterstraat 153, Den Bosch Tel. 8691 DIRECT LEVERBAAR Belg. kachel z. g. a. n.. zeer luxe. Meerloseweg 3, Uden. Enige electr. kunstmoë- ders voor de opfok van kui kens met 4 lampen voor 300 kuikens. Spotprijs. Te. bevr. bij J. van Heeswijk, Veghel. Badgeyser en een keuken- geyser, nog in werking te zien tussen 7 en 9 uur na middag., Van Deventherstï'. 1 (Plantsoen, bij Baselaarstr.) Den Bosch. 14 weken dragende stamboekvarkens bij L. Steenbergen, Nieuwe Weg 6 te Berlicum. vrrsm s Gevraagd nette slagers- leerling. Slagerij F. A. van Osch, Orthenstraat 94, Den Bosch. 10 cent per woord I (minimum f 1.I Brieven onder No. 25 ct. extra. Bij voor- uitbetaling. Personeel gevraagd Gevraagd flinke dienstbo de. Mevr. Gersons. Willem van Oranjelaan 26, 's-HertO' genbosch. Gevraagd' te "Vught voor 3 dagen in de week, meisje van goeden huize als hulp voor 2 kinderen, dienstbode en werkster aanwezig, onder No. 694 Bureau dezer Courant. Gevraagd R. K. Meisje, 3 morgens per week. Pieter v. Osstraat 3 (Vliert) 's-Bosch. Gevr. meisje voor 's mor gens of werkster. Van Miert' straat 17. Vught. Zelfstandig meisje gevraagd voor halve dagen. Df. Her mansstraat 25, Den Bosch. ~~Mevr. de Vrieze, Station straat 86. Drunen, vraagt v, dag of dag en nacht een R. K. Hulp in de huishouding in gezin m. kleine kinderen. Een flink meisje dat zelfst. kan werken kan een goed salaris verdienen. Eventuele reiskostenkunnen vergoed worden. Gevraagd met spoed een R, K. bakkersknecht, half was. J. A. van den Bosch, Kerkstraat B 17, Nuland. 'ordt voor direct gevr een net dagmeisje van 8. tot uur. Brieven onder No. 5 Bureau dezer Crt. Gevraagd in gezin te Til burg per 15 Maart of 1 April wegens huwelijk der tegen woordige een flink degelijk R. K. meisje. Goed'voor kin deren, huiselijk verkeer. G. van Mierlo, Bredase weg 231 te Tilburg. Eenzaam staat de poort midden In de eindeloze zee. Op de achtergrond ligt Willemstad. Mevr. Pacilly, Achter het Stédhuis 14 's-Bósch vraagt flinke R. K. dienstbode. Meerdere hulp aanwezig. Gevraagd nette jongen v. bakkerij en genegen bood schappen te doen. Arn. Cee- len van Róóij, Boterstraat te Oss. Gevraagd tegen 15 Febr, 1 klein gezin van 3 perso nen voor dag en nacht, net eerlijk meisje. Leeft, boven 20 jaar. Was buitensh. Hoog loon. Z.g.g.o.z.a.t.m. Brieven onder No. 926 Bur, dezer Ct, Gevraagd 1 Maart R. K, meisje in klein gezin voor dag en nacht, netjes kunnen de werken, niet beneden 25 jaar. Was buitenshuis. Brie ven onder No. 916 Bureau dezer Courant. Gevraagd voor. zo spoedig mogelijk net degelijk meisje voor dag en- nacht. Leeftijd 20 jaar. Liefst kunn. koken. Grote was buitenshuis, goed loon. Masendstraat B 9f Nistelrode. Colporteurs. Voor de col portage met groot toonaan gevend damesweekblad cn teïllustreerd 'familieweek- )lad kunnen wij nog' enige nette personen 'plaatsen. Zij die genegen zijn in Limburg te werken genieten de voor keur. Uitsluitend vakmen sen gelieve te schrijven on der No, 915 Bur, dezer Crt. Werkster gevraagd voor 2 dagen per week. Mevrouw Bartlema. Vughtse Hóeve, Vijverbosweg 6, Vught. Een partij wilgen weide- palen 3 M. en 1.50 M. lang. Spurkstraat B 98. Den Dun gen. Een kalfvaars, bijna aan telling, wit bedrijf, ingespo ten voor mond- en ldauw- P. v. d. Steen, Spurk straat B 114, Den Dungen. Gevraagd een R. K. meis je ,voor dag of dag en nacht in gezin met kleine kinde ren. 2de meisje aanwezig. Liefst kunn. koken. Taalstr. 104. Vught. In doktersgezin te Den Bosch wordt een eenv. be schaafd R. K. meisje gevr., leeftijd pl.m. 25'. jaar, voor de kinderen en voor lichte huish.' bezigheden. Uitgebrei de ervaring of opleiding kin derverzorging strekt tot aan beveling. Referenties ge wenst. Dienstbode voor dag en nacht aanwezig. Brieven onder No. 897 BuVau dezer Courant. Gevraagd een werkster, zelfst. kunnende werken in de R. K, Jongensschool te Nieuwkuik, Schoolstraat 3, Aanmelden bij- 't Hoofd der school. Gevraagd tegen half'Febr, in gezin met 2 schoóïg. meis jes een dagmeisje boven 18 Jaar, v. g. g. v. Grote was buitenshuis. Aanm. Mévr.óuw. Krugers Dagneaux," Bossche Weg^3, Vught. Twee witte Brabantse mutsen, een paar lage schoe nen maat 37, 1 paar over schoenen en een partij droge musterds. Poeldonk C 74 te Den Dungen. Een kalfvaars wit bedrijf, ingespoten voor mond- en klauwzeer bij Th. v. Beur den, Haarsteegsestraat 53 te Haarsteeg. Beste kalfvaars. aan tel ling. bij A. Rerkelmans A 41 Helvoirt, wit bedrijf, gesp. voor mond- en klauwzeer. Aangeboden Skoda 1950. Geheel in prima staat f 1750i Tel. 7631. Den Bosch. Een Boerderij, groot 6 HA, en 50 cA.. bij M. Raaijma- kers, Kievietslaan, Odilia- peel. Een in goede staat zijnde kinderwagen. Te bevragen F. Peulen, Rijksweg 144, -te Orthen. Een zware roodbonte kalf- koe, stamboek, aan telling, met goede melklijsten, vrij bedrijf, bij M. van Beurden, Kloosterstraat 1, te Nieuw kuik. Zes duiven met klok, merk Judes en een herenrijwiél, zo goed als nieuw. A. L. van Genven, Rijksweg 168 te Orthen. Een perceel bouwland óp de Middelheide te. Vlijmen, groot 26 Are! Brieven ónder No, 923 Bur, dezer Crt. Een boerderijtje, 15 Are. M. Ermers, Dennenburg. OOK VOOR MANUFACTURENMAGAZliN MANCHESTERBROEKEN, grof en fijn rip, pracht kwaliteit 16.85 OVERALLS, wil, blauw, khaki alle,.maten, krimpvrij 9.95 KORTE WITTE JASJES, zware kwaliieil 7.45 A. VAN ROSSIIM HINTHAMERSTRAAT 170 Telel. 8462 WRINGERS z. gebreken f 10, Led. m. spiraal f 10, kapok Matrasstellen f 20, Kachels m. 3 kookgaten f 20, Haarden f 15, Auping spiralen m. ondérbeugel f 25, Werkschoenen, Broeken, Overalls, kleine Tafels, Uit- trektaf., Schrijftafels, Stoelen, Weckflessen, Dekzeil, Kamerscherm, Stofzuigers, Jongensfiets etc. Korte Put straat 3, Den Bosch. Let op No. 3. 's Maandags gesloten. Jonge D. Herder, zeer goed waaks, geschikt voor af richten. St. Elisabethstraat 33 te Vught. Een eiken uittrektafcl met balpoot en een lage salonta fel. Te bevragen Maastricht- seweg 170, Den Bosch. Een uitneembare volière. Te bevragen Heikantstraat 39 te Vught... Kalfvaars, volbloed; aan- Selling, wit bedrijf. Piet v. d. Ven, Rekt- B 144, Nistel rode. Zeven drachtige .varkens, bij W. van Hoogstraten, Berghemseweg 152, Oss. Drie 15 weken dragende stamboekvarkens en 1 var ken voor huisslachting,' ge wicht 380 Kg., bij J. van dei- Biezen. Zandstraat 2 te Nu land. Een 6 mnd. drachtige koe met beste melklijsten bij J. van Helvoirt, Brugstraat 16 te Vinkei. Pracht Philips Radio met afstemoog en houten kast. Osseweg A 48, Heesch. Een Belgische kachel met veel nikkel en een Belgische Herder,'7 mnd oud, reu. Jan Iienst, Tuinstraat A 91 Schayk. In prima staat gesloten bak fiets, voor elk doel geschikt., ben genegen iets bij in te ruilen. Palmstraat 43, Oss. Te Koop gevraagd Gelijkrichter om accu's te laden. Th. v. d. Biezen Schil dersbedrijf en Spuitinrlch- ting, Heesclu 1500 K.G, geschud rogge- stro. J. Hooijmahs, Bergens- hu isensestraat 7, Vught. Eiken kleerkast. Graafse- weg 170,. Den; Bosch. Te Huur Gem.' ziLslaapkamer .zon der' pension, centrum Den Bosch, stromend water. Brie ven onder No, .91'7' Bureau' dezer Courant. Te Ruil Benedenwoning te Den Bosch,- Muntek best. uit ka mer en suite, keuken, drié slaapkamers, kelder, voor- en achtertuintje, huur f 30 per mnd. Gevraagd eenge zinswoning.. Brieven onder No. 852 Bur. dezer Crt. Diversen Jong echtpaar zoek); dade lijk pension. Brieven - onder No. Z 666 Bur. dezer Crt. Zakenman vraagt geld tei leen 3500—4000 gulden, hoge rente. Brieven onder No. 847 Bureau dezer "Crt. :R. K. Wedn., 41 jaar, eenv. werkman met 2 schoolg: kin deren 8:en 8 jaar, zoekt langs deze weg kennismaking met net meisje, alleenst. vrouw of wed. z. k„ ong. zelfde leef tijd. zacht van karakter 'en goede huisvr.; omgeving Den Bosch.- Geheimh. -verz. en /erzekerd. Brieven ond. No. 851 Bureau dezer Crt. Auto-stalling aangeboden. Muntelstraat' 10, bij Water- toren, Den Bosch. Verloren zakboekje met geld. Tegen beloning terug tc bezorgen bij G. van Ga len, Agent Dagblad voor Oss en Omstreken, Iiooghuis- Straat' 12. Gevonden dames polshor- oge. Tegen ady. kosten terug te bekomen. Brieven onder No. D 934 Bur, dezer Crt. Jongelui zoeken inwoning te Den Bosch, genegen goe de huur te betalen. Brieven onder No. 904 Bureau dezer Courant. Gezocht in Den Bosch of Vught, door jong ambtenaar, volledig pension. Brieven onder No. 925 Bureau dezer Courant. Wordt gevraagd zo spoe- ig mogelijk gestoff, of gein. etage voorjong huisgezin (géén evacué's) met kook gelegenheid; Brieven -onder No. Z 665 Bur. dezer Crt. J

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5