Gemeente koopt perceel voor f 12000 Nieuws uit Boxtel ut heeft grote plannen Zaterdag 7 Februari 1953 HAARSTEEG Uitgesteld. Wegens de nationale ramp zullen de uitvoeringen van de toneel vereniging Ernst en Luim. vastgesteld op 8 en 9 Februari tot nader aankon diging worden uitgesteld. Biljarten. Donderdagavond werd al hier de biljartcompetitie voortgezet. De ontmoeting v. d. Loo I tegen W. Zeeuwen I eindigde in een 20 over winning van eerstgenoemde. Hoogste serie A. Treuren met 19 car. Hoogste gemiddelde 5. De match De Gouw II contra De Hut II werd met 20 ge wonnen door laatstgenoemde. Hoogste serie Joh. van Bi.jnen met 17 car. Hoogste gemiddelde 2.23. Uitvoering. De aangekondigde uitvoe ring van Ernst en Luim tegen 8 en 9 Febr. a.s gaat wegens de omstandig heden niet door. Wellicht zal deze nu met de Carnavalsdagen worden gehou den. HEUSDEN Collecte. De collecte in de gehouden bidstond in de Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht f 295, St. Blasius. In hotel „Central" hield het gilde „St. Blèsius" zijn jaarvergade ring en tevens statiedag. Mededeling werd gedaan dat het eerste concours van de Langstraatse Schuttersbond op 19 April a.s. zal plaats vinden. Bij de bestuursverkiezing werd de hoofdman de heer A. van Bladel bij acclamatie herkozen, evenals de heer J. Brouwers, 2de secr. en de heer L. Heij- kants, commissaris. Als bode werd benoemd Ant. van Bla del Jr. uit Oudheusden. Als nieuwe le den traden toe de heren L. van Berge- Henegouwen en F. A. van Dongen. De vergadering werd besloten met een koffiemaaltijd. Prot. Kiesvereniging. Op Vrijdag 13 Februari houdt de Piot. Kiesvereniging des n.m. 8 uur in hotel Concordia een le denvergadering. Heusden in 1952 Aan de nieuwjaarsrede van burge meester Van Delft te Heusden ontle nen we o.a. het volgende: het aantal inwoners op 31 December 1951 bedroeg totaal 3140 n.l. 1530 mannen en 1610 vrouwen; er werden 91 kinderen gebo ren en er vestigden zich 151 personen; overleden 32; vertrek 197; algehele ver meerdering 13: totaal dus 3153; aantal huwelijken 22! in 1951 32. De gemeentebegroting 1953 leverde een tekort op van f 14452. Wat de open bare werken betreft hier aan wijdden wij enkele weken geleden enkele repor tages. De vermakelijkheidsbelasting heeft in 1952 opgebracht f 1692.40; het publiek heeft voor vermakelijkheden uitgegeven een bedrag van f 4097.73. Dit jaar is de schooljeugd op haar kennis van de verkeersvoorschriften en -borden getest. Het landelijk exa men is in 1952 in samenwerking met de gemeente Vlijmen te Vlijmen gehou den. Van 54 deelnemers uit Heusden moesten er 22 worden afgewezen, we gens onvoldoende kennis van de ver keersvoorschriften en -borden. Gelet op het steeds toenemende verkeer kan er niet genoeg op worden aangedrongen, dat de jeugd zo vlug mogelijk met alle verkeersvoorschriften en -borden op de hoogte wordt gebracht. Op enkele plaat sen i nos land is een eendaagse leer gang in de regionale verkeerstechniek gehouden. Wachtmeester le klas Van den Ouden, alhier heeft deelgenomen aan de eendaagse leergang te Eindho ven. Een woord van welgemeende dank is hier po zijn plaats aan allen die steun en medewerking hebben verleend aan deze actie en vooral aan de heer Lith, eerste ambtenaar ter secretarie alhier en aan de wachtmeester le klas J van den Ouden van de Rijkspolitie, alhier. Ook voor de komende jaren wordt- op aller medewerking gaarne een beroep gedaan. KAATSHEUVEL. Festiviteiten afgelast. In verband met de noodtoestand door de overstromingen ontstaan gaan de Carnavalvieringen in Euphonia en Apollo niet door. Ook de viering van de statiedag van Apollo en het aangekondigde Bel Canto bal ten bate van het Instrumentenfonds van Apollo zijn afgelast. Voetballen voor het Rampenfonds. Tus sen de besturen van de voetbalvereni gingen Desk en Uno Animo is besloten om Zaterdagnamiddag om half vier op het Desk-terrein een vriendschappelijke wedstrijd re spelen tussen de twee plaatselijke verenigingen, waarvan de opbrengst aan het Rampenfonds ten goede komt. Voor de slachtoffers. Op uitnodiging van burgemeester mr. v. d. Heyden kwamen Woensdagavond een 30-tal personen bijeen in het gebouw der Ge meentewerken, waaronder de pastoors der diverse parochies, dominé Haring, verder de voornaamste leiders der di verse standorgamsaties en een groep vooraanstaande dames uii de charitas- beweging van Kaatsheuvel, Loonopzand en de Moer. De burgemeester leidde de bijeen komst. De bedoeling van de avond was bekendheid te geven van wat er ge daan was en ter bespreking wat er ge daan kan worden voor de getroffenen bij de watersnoodramp. Hij deelde mede, dat de gemeente reeds Zondag morgen het gehele gemeentepersoneel met materiaal en de brandweer ler be schikking had gesteld van de bedreigde gebieden in Capelle en Waspik, waar deze de gehele dag werkzaam zijn ge weest. Zondagavond heeft hij toestem ming gegeven voor het houden van een inzameling van geld en goederen, welke inzameling Maandagavond is voortge zet en in totaal een groot succes ge worden is. Vrachtwagens vol goederen, een paar duizend paar nieuwe en 600 paar gedragen schoenen en een bedrag van f 7000 aan geld kwam binnen. Hij brengt dank aan de jongelui die de in zameling hielden en aan het dames comité, dat voor keurige sortering en verpakking der goederen zorg droeg. Reeds werden 1000 paar schoenen afge leverd voor de geëvacueerden in Til burg, terwijl de rest gesorteerd opge slagen ligt om bij oproep geleverd te worden. Hij wenst het gevoelen van de bijeenkomst te weten wat verder ge daan kan worden. Hij vraagt de mening over de adoptie van een getroffen plaats. Pastoor de Klijn si.elt voor de Hank te adopteren. Loonopzand deelt mede, dat daar 8 uren zal worden overgewerkt en dat het verdiende bedrag met 100% door de werkgever zal worden aange vuld. In Kaatsheuvel wordt getracht hetzelfde te bereiken, deelt de voorzit ter van de fabrikantenbond mede. De voorzitter van de KAB dringt aan op een tweede collecte. Uit landbouwers- kringen wordt opgemerkt, dat de boeren voor plaatsing van 400 koeien gaan zor gen en die willen onderhouden, ter wijl laier opnieuw met levend mate riaal geholpen zal worden. Besloten wordt de komende kerkcollecten af te wachten en de adoptie van de Hank voor te bereiden. SLACHTOFFERS VAN DE WATERRAMP IN AALBURG BEGRAVEN Gistermiddag had op de begraafplaats te Aalburg de teraardebestelling plaats van de vader D. van Wijk en zijn beide zoons Bertus 23 en Johan van 15 jaar, die tengevolge van de watersnood in de Biesbosch op zo'n droeve wijze om het leven zijn gekomen. De belangstel ling was enorm. In de Geref. Kerk werd vooraf een lijkdienst gehouden, waarbij de consu lent Ds Hage uit Aalst voorging. Aan de groeve werd door een 5-tal personen het woord gevoerd, n.l. Ds Hage, bur gemeester Landweer uit Wijk en Aal burg, die ook sprak namens zijn colle ga, de burgemeester van Dussen. De heer v. d. Hoven, hoofd der Lagere Landbouwschool in Andel, bij wie de jongste overledene ter school ging, een predikant uit de Biesbosch en ten slotte Ds Boezer VLIJMEN. Kanarirtentoonstelling „Vogellust". De loco-burgemeester, de heer N. van Bokhoven, opende de kleurkanarieten- toonstelling te Vlijmen. Ook de ge meentesecretaris de heer P. Achten was hierbij aanwezig. De uitslag van deze geslaagde tentoonstelling der kampioe nen is als volgt: M. C. de Gouw le kam pioen met rood-schimmel; Gebr. v. d. Lee. 2e kampioen met oranje; W. van Lir.schoten 3e kampioen met citroen. Raad van Heusclen Slachtoffers watersnood herdacht Donderdag j.l. kwam de raad in vol tallige vergadering bijeen. Alvorens met de agenda te beginnen verzocht de voorzitter een ogenblik still e in acht te nemen ter eerbiedige herden king van de slachtoffers van de water snood en van degenen die bij het red dingswerk het leven lieten. Moge de goede God, aldus de voorzitter, de na bestaanden en de overige slachtoffers kracht en steun geven om de offers die van hen werden gevraagd jn christelijke zin te dragen. Dat Hij onze pogingen om de noden zoveel mogelijk te lenigen moge zegenen. Vervolgens werd medegedeeld, dat de gezamenlijke bakkers alhier 500 broden naar de geteisterde gebieden hebben gezonden. De burgemeester bracht dank voor het vele werk dat door het per soneel der secretarie, politie en parti culieren is verricht. De heer Van Herpt sprak een dank woord. Heusden heeft een goed figuur geslagen, vooral in verband met eva- cué's. Hij sprak woorden van lof aan het adres van de burgemeester en zijn personeel voor het vele werk in 1952 verricht. Vervolgens werd aan de agende be gonnen, n.l. een voorstel van B. en W. inzake het in eigendom verkrijgen per ceel kadastraal bekend gemeente Heus den Sectie i,A 608 ('©reestraat no.' 20). De heer Dekkers zei, hiervan geen juist beeld te hebben gekregen; de heer Van Herpt becritiseerde 't feit, dat een der raadsleden gebruik heeft gemaakt van de mededelingen van de burge meester. De heer Verschuur ging, even als de heer v. Herpt, accoord met het voorstel van B. en W. Volgens de heer Verschuur heeft de burgemeester nimmer gezegd, dat het nog wel 10 jaar kan duren voor het stadhuis er is. De heer v. Bladel sloot zich 'bij de vorige sprekers aan en de heer te Vruchte had enige grieven t.a.v. de vorige koper van het huis, de heer Van Zon; hij zou deze persoon aan de kaak willen stellen en begrijpt niet hoe de prijzencommissie met een dergelijke gang van zaken accoord kan gaan. De voorzitter gaf hieran enkele in lichtingen speciaal over de genoemde zinsnede; de opmerking van dc heer te Vruchte zal worden onderzocht. Hierna werd het voorstel van B. en W. om het pand voor f 12000 over te nemen en het vervolgens voor te dragen voor ont eigening met 61 aangenomen. De heer Dekkers stemde tegen. Vervolgens kwam aan de orde: vast stelling gewijzigd uitbreidingsplan in onderdelen kom Oudheusden met daar bij behorende bebouwingsvoorschriften en toelichting, waarbij de voorzitter mededeling deed, dat 'n ontvangen be zwaarschrift buiten beschouwing kan blijven. De heer Van Herpt had van de ontvangen stukken geen nauwkeurige studie, kunnen nemen; hij wilde zich noodgedwongen er bij neerleggen. De heer te Vruchte vroeg nadere in lichtingen over enkele artikelen in de toelchting, betreffende bouwpercelen en gronden. De voorzitter gaf een afdoend ant woord; diverse gronden zullen moeten worden onteigend; ruilen van grond geeft vaak moeilijkheden. De heer Van Herpt gaf nog inlichtin- een over de ruilverkaveling. Accoord. Een verzoek van de heer Verspuij om tegemoetkoming ex art. 13 der L.O. wet 1920 werd ingewilligd en bepaald op f 20.88 per maand. Aan de fa. De Haan en Oerlemans werd restitutie verleend van rioolb^§sting. De Bilt meldt: Weersverwachting, geldig van Zater dagochtend tot Zaterdagavond. Wisselende bewolking met enkele sneeuwbuien. Zwakke tot matige Noord- Oostelijke wind. Matige tot lichte vorst. 8 Februari. Zon op Zon o. Maan op Maan o. 8.09 17.40 3.46 10.58 9 Februari. Zon op Zon o. Maan op Maan o. 3.07 17.42 4.58 11.44 BEST Gunning. Het alhier in de Oranje straat voor rekening van de heer M. Schroder te Eindhoven te bouwen woonhuis te gegund aan A. van Bree- maat te Oirschot voor f 22370. Inenting. Op Vrijdag, 13 Februari be staat er voor de kinderen, die op 16 Ja nuari j.l. voor de eerste maal tegen dihptherie zijn ingespoten, de gelegen heid voor de tweede maal te worden in gespoten en wel om: 9.30 uur Batadorp in het speellokaal van de Bata-Kleuter- school; 10 uur in een lokaal van de Kleuterschool in het Wilhelminadorp 14 uur in het Patronaatsgebouw in het dorp te Best. Centraal Stembureau. In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer M. van Hirtum is door de voorzit ter van het Centraal Stembureau tot lid van de gemeenteraad alhier be noemd, de heer A. van de Ven van de lijst J. J. van Doren. OIRSCHOT. Autobotsing. Donderdagmiddag om streeks vijf uur had in Spoordonk op de Molenbrug een autobotsing plaats, tussen een personenauto komende van de richting Tilburg en een distructor komende van Oirschot. De bestuurder van de personenauto bekwam door de botsing lichte wondingen aan het hoofd, die door dokter Scholman werden verbonden. Beide auto's liepen ernstige schade op. Vereniging „Geloof en Wetenschap". Dinsdag 10 Febr. a.s. zal voor de ver eniging „Geloof en Wetenschap" in 't parochiehuis 's avonds om half acht komen spreken de bekende radiospre ker pater Loop. Montfortaan. Toneeluitvoering. In de zaal van de heer G. Elshof zal Vlijmens Gemengd Toneel op Zondag 8 en Maandag 9 Febr. a.s. optredef met het prachtige stuk: „Nacht en Morgen" Aanvang 's avonds om 7 uur. Regie: W. Rozen, grime: F. van der Zanden. Ook in Boxtel helpt men de nood lenigen. Van verschillende zijden is ons ge bleken, dat men in Boxtel danig mee helpt de nood van de zwaar getroffenen bij de overstromingen naar vermogen of juister uitgedrukt hier en daar zelfs boven menselijk vermogen te lenigen. Een beroep op de Boxtelse boeren b.v. om vee uit de overstroomde gebieden op te nemen, was niet te vergeefs. Met mede werking van de plaatselijke Boeren bond en RKJB werden zowel Maandag als Dinsdag de nodige maatregelen ge troffen om vee uit het geteisterde ge bied naar Boxtel te vervoeren. Inmid dels hebben al heel wat melkkoeien in Boxtel onderdak gevonden. Door de Provinciale Gezondheidsdienst voor dieren werd tegelijkertijd de vaccinatie voor tbc en mond- en klauwzeer ter hand genomen, zodat ook van deze zij de geen enkel bezwaar aanwezig was vee uit de geteisterde gebieden op te nemen. Het aanbod van de Boxtelse boeren om nog meer vee op te nemen is zelfs zo groot, dat hiervan tot op he den no» geen gebruik werd gemaakt. Inmiddels waren de studenten van R.K. Schildersschool „St. Lucas" reeds vol op bezig hulp te bieden. Aanvankelijk werden zij in de Drunense Duinen be last met het vullen van zandzakken, dat de gehele nacht voortduurde. Vroeg in de morgen werden zij via Steenbergen naar St. Philipsland getransporteerd, waar zij eveneens zandzakken moesten vullen en hulp verleenden bij het dich ten van gaten in de dijken. De volgende dag werd een andere ploeg jongens in gezet om de eersten af te lossen. In de gemeente Boxtel zelf werd inmiddels al gecollecteerd voor de slachtoffers van de overstromingen. De PTT bestellers bezochten daartoe reeds Maandagmorgen de buitenwijken, waar gul gegeven werd. Dinsdag werd de meer centrale gelegen kom der gemeente bewerkt en hoewel officiële gegevens nog niet be kend zijn, zijn de verwachtingen van de opbrengst toch van dien aard, dat men van een groot succes mag spreken. Wij zijn er van overtuigd, dat de Box telse gemeenschap zich Zondag nog maals van de beste zijde zal laten zien bii de in de pers reeds aangekondigde kêrkcolïecte. Ook de inzameling van kieren e.d. voor de getroffenen was buitengewoon groot. Iedereen hielp al dus mede het eerste leed van zijn me deburgers te verzachten door veel en goed te geven. De gemeente Boxtel is daarenboven bereid een groot aantal evacué's op te nemen. Reeds Zondagavond was, als I dat nodig was, plaats voor ongeveer [de de heer v. Bladel ongeveer 300 geëvacueerden, waartoe [ntiegeld van deze ver- het St. Paulusjeugdhuis, het Vereni- rhikking te stellen van gingsgebouw en enkele gymnastieklo- .mpenfonds. 1 kalen werden gereed gehouden. In het. ubsidics aan verenigingen [adering in 1953 v; iste burg§mègs<f beven,1 ÜI^Bpüdéfs en lè'di van de Raad voorhen en hunne ge zinnen het beste, sprak zijn grote deer nis uit met de landgenoten door de watervloed getroffen; het deed spreker een genoegen dat Udenhouts bevolking zelf op hoge zandgronden wonende en toch zo spontaan gaven, zo dat in en- dus zonder enig begrip van de ellende kele dagen tijds ruim f 10.000,bij een was. In zijn overzicht over het verlopen jaar deelde spreker o.m. mede: de be volkingsaanwas bedroeg 82 personen zodat Udenhout thans 5619 inwoners, telt; met voldoening kunnen wij terug zien op onze woningbouw; 36 woningen 1 werden in het zgn. bouwplan Uden hout, 2 door particulieren en 4 boerde rijen voltooid. De naaste toekomst is minder gunstig hoewel voor enige wo ningen plannen gereed zijn. Verschil lende wegen konden verbeterd wor den, het electrisch net werd uitgebreid een automatische klok voor in- en uitschakeling der straatverlichting worden aangeschaft. De heer Robben, welke 32 jaren als ontvanger der ge meente diende werd eervol ontslag verleend, waarvoor de heer Bakker ge noemd werd. Plannen Grote plannen zijn in voorbereiding waarmede grote kapitalen gemoeid zul len zyn Het is echter de vraag of de ramp geen terugslag daarop zal geven. Laten we met Gods hulp en zegen trach ten op de ingeslagen weg voort te gaan tot zegen van onze dierbare ge meente. De eerste wethouder de heer Heij- mans dankte mede namens -de Raad en wenste burgemeester met zijn ge zin wederkerig alle goed toe Spreker had alle bewondering voor de voort varendheid en de activiteit van de Burgemeester voor al ter zake van het zgn. „Plan Udenhout" en ook op ander gebied de gemeente aanbelangend. Spreker zegde burgemeester de volle medewerking van de Raad toe. De mededelingen omvatten als eerste tegenvaller afkeuring door G. St. der geldlening f 150.000,ter financiering verbetering Groenstraat en riolering Op advies werd dit beluit dan ook in getrokken. Door de G. St. werden goedgekeurd de uitgaven f 4400,voor de te maken plannen, riolering en wegverbetering; f 7975,voor de opslagplaats; en de geldleningen a f 30.000,a f 15.000; en de rekening courant a f 50.000, Aan de N.V. Groni Mij is opdracht gegeven tot het maken van een plan voor de wegverbetering naar Helvoirt. Dit zal gratis geschieden mits de Gront Mij het werk mag uitvaeren. Aan de heer Dijkhof zal een vergoe ding f 52,75 gegeven worden tot dek king van zijn emigratie-kosten. De jaarwedde van de secretaris kon geen goedkeuring van Ged. Staten ver krijgen: in overleg met de secretaris werd besloten deze zaak door het ambtenarengerecht te laten uitmaken. Subsidies Aan de R.K. Land- en Tuinbouw school werd f 25,per lezing verleend. Voor het kleuteronderwijs werd per lokaal f 937,50 verleend. De subsidiëring van de vocale en in- trumentale muziek-gezelschappen ver wekte nogal enige discussie. Voorge steld werd: een grond-bedrag van 10,voor de instrumentale en f 50, de vocale 'gezelschappen met een stijging van resp. f 50,en f 25, voor iedere hogere afdeling welke be reikt werd maximaal resp. f 500,en f 200.Zoals de situatie thans is krijgen „Moed. en Volharding" f 350,„Oefening en Vermaak" f 150.—; „Dames Zanglust" f 150,— en .,St. Cecilia" f 250,—. Met dien ver stande, dat bij teruggang naar een la gere afdeling de subsidie verminderd wordt. Het een en ander te bezien aan het einde van het jaar. De heer Pijnenburg merkte op dat het voor een beginnende verenising wel wat weinig is. Wethouder Heij- mans wenste in de subidiëring geen stimulans te zien tot het oprichten van nieuwe verenigingen, maar wel tot hogere prestaties der bestaande. Vol gens de heer Veldpaus is in de R.K.F. een hogere prestatie vereist, het welk ten stelligste ontkend werd. Na nog enige opmerkingen werd het voorstel aangenomen. Aan de bibliotheken werd voor de parochie St, Lambertus f 150 en voor de in oprichting zijnde bibliotheek van de Biezenmoriel f 300 verleend. De straatverlichting in de Capucijnen- straat zal verbeterd worden. Zes nieuwe lichtmasten zullen er geplaatst worden te verdelen over de gehele lengte van de straat, f 478.20 werd hiervoor gevo teerd. De door de oud-gemeente-ontvanger gestelde zekerheid werd opgeheven. Een art. 101 L. O.-Wet 1920 werden de bedragen vastgesteld f 2030, voor de Biezenmortel f 5668.67. voor de Meisjes en f 7102.34 voor de Jongensschool. Voor het B.L.O. Huize Assisië f 3255, plus f 8680; voor huize St. Vincentius f 3115 plus f 8367. Aan de Volkscredietbank rte Tilburg werd opnieuw f 1000 gevoteerd; 't reeds eerder gevoteerde bedrag was uitgeput. De heer de Bruijn merkte in deze op, dat de credietnemers deze aflossingen persoonlijk in Tilburg moeten doen en achtte een andere regeling daarvoor noodzakelijk. Onderzoek en zo mogelijk verbetering werd toegezegd. De heer L- van Lier werd, periodiek aftredend als lid van het Burgerlijk Armbestuur, als zodanig herbenoemd. De straatbelastingverordening werd op verzoek van de Minister van Binnen landse Zaken in dier voege gewijzigd dat de belastingschuldige niet meer van be taling ontslagen kan worden. Rondvraag Naar de mogelijkheid van een auto busdienst OisterwijkLoon op Zand in formeerde de heer P. Pijnenburg. Het bestuur der gemeente is in deze actief en schreef hierover reeds naar de N.V. Zuid-Ooster; aan de omliggende ge meenten werden adhaesie-betuigingen gevraagd, ook het VVV Brabants Cen trum schreef hierover. De heer Veldpaus wou verlichting van de overweg naar de Biezenmortel en wegverbetering nabij M. v. d. Pas. Een onderzoek naar kosten zal worden ingesteld en zo mogelijk de verbeterin gen aangebracht. De heer de Bruijn vroeg de aandacht voor waterlossing op de Biezenmortel. Ook hier zal het nodige en mogelijke gedaan worden. Het ruimen der beer putten hetgeen de verordening overdag niet toelaat levert hierdoor ernstige moeilijkheden. De burgemeester deelde mede dat vergunning kan worden ver leend om overdag te ruimen. St. Liduinaziekenhuis werden eveneens voorzorgsmaatregelen genomen. Achter af bleken deze maatregelen alleen „voor zorgsmaatregelen" te zijn want de ge meente is momenteel bij de evacuatie nog niet ingeschakeld. De Boxtelse werkgevers en de KAB hebben inmiddels besloten in de geest van de Stichting van de Arbeid hun medewerking te verlenen. Men is van mening, dat ongetwijfeld iedereen zijn medewerking zal willen geven om te komen tot een ondernemingsgewijze te regelen gift in de vorm van een werkdag van 8 uur werken ten bate var, de getroffenen. Het aldus verdiende zal dan, verhoogd met een dienover eenkomstig bedrag van de werkgevers, worden afgestaan aan het Nationaal Rampenfonds via de gemeente. Behalve vorengenoemde acties zijn er op het moment nog verschillende an dere acties gaande. Het concert, dat Boxtels Harmonie Dinsdag a.s. zal ge ven is er b.v. een van. Een en ander ge tuigt in ieder geval van een daadwer kelijk medeleven van de gehele Boxtel se bevolking met de getroffenen uit dc overstroomde gebieden. Zondagsdienst artsen. De Zondagsdienst van artsen wordt Zondag 8 Februari, uitsluitend voor spoedgevallen, waargenomen door Dr. Kluytmans. Biljarten. Voor het clubkampioenschap in de B- klasse staan voor vandaag, Zaterdag 7 Febr. de volgende wedstrijden op het piSjgramma: Krijt op TijdAmateur 3 en Nooit GedachtDMC 2. Film-agenda. Hedenavond draait in de Nieuwe Bi oscoop „3 Van de infanterie", toegang 14 jaar. Oisterwijk Culturele kring hield jaarvergadering BLOEIEND LEVEN Donderdagavond j.l. hield de Cul turele Kring „Pater Poirters" te Oister wijk jaarvergadering. In zijn op'eningswoord herdacht de voorzitter, de heer W. den Hartog, de piëteitvol de vele slachtoffers van de watersnood. Hij memoreerde 'het groot ledenaan tal van de Kring. Gezien dit grote aan tal, zou hij er tevens prijs op stellen, dat de leden zelf suggesties naar vo ren brachten in het belang van de no dige opbouw van de vereniging. In de jaarverslagen van de secretaris, de heer Ant. Lapien en de penning meesteres mej. Van den Dungen, liet de eerste de diverse lezingen en sprekers in het afgelopen jaar de revue passeren. Voorts de excursie naar de Kempische torens. Het aantal leden bedraagt mo menteel plusminus 130 leden. Tot zijn genoegen mocht hij constateren, dat het bezoek aan de avonden steeds groter werd; dat de jongeren zich al meer en meer tot de Kring voelen aangetrokken. Verder bracht hij een. compliment aan de Drrukkerij „«pist er wijk" voor de keurige vérzorging van het programma boekje van de Kring. Het finantiëel verslag van de pen- ningmeestéres werd in orde bevonden, waarvan de controle-commissie, bij monde van de heer J. A. van Broek hoven, getuigde. 't Bestuur aan de beurt van aftreden, weder herkiesbaar, werd op voorstel van de heer J. A. van Broekhoven, bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag werd door een der leden voorgesteld, om in het vanwege de. V.V.V. (Kring Tilburg) uitgegeven blad, te trachten daarin ook de lezin gen van de Kring te laten opnemen, waarmede de voorzitter instemde. Door de heer J. Franken werd ter sprake gebracht zich in verbinding te stellen met de Kunstkring Tilburg, om doende onder deskundige leiding voorlichting een bezoek te brengen aan b.v. een schilderijententoonstelling. De voorzitter vond dit een zeer goede suggestie. Met genoegen constateerde de voor zitter het druk bezoek der avonden in het afgelopen jaar. Introducties worden toegelaten, waarvan de leden kunnen gebruik maken met het doel werving van nieuwe leden voor de vereniging, welk doel hij dan ook sterk benadrukte. Hierna volgde sluiting der jaarvergade ring. Na de pauze vertoonde een pater van het Missiehuis „Sparrendaal' te Vught een paar zeer interessante kleurenfilms over het Missiewerk in de Congo. OISTERWIJK. Grote gymnastiekuitvoering. Donder dagavond j.l. gaf de afdeling gymnastiek van de R.K.S.V. „Taxandria" een grote gymnastiekuitvoering in het gebouw van de Katholieke Kunstkring „Oisterwijk Omhoog Nadat de Drumband der ver eniging deze avond op de bekende wijze had geopend, was het woord aan de voorzitter, de heer H. Vugts, die na een hartelijk woord van welkom tot de aan wezigen de zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld gewaagde van het be raad het al of niet doorgaan in de gegeven omstandigheden van deze uit voering waarna men besloot deze uit voering te laten doorgaan in het belang der uitvoerenden en belangstellenden, waaronder zeer vele ouders, en ten bate van de slachtoffers van de watersnood. Het programma bevatte niet minder dan 18 nummers, waarvan voor de pau ze: vrije oefening meisjes van 812 jaar.. (Carlo March); brugoefeningen voor dames, meisjes en heren; gedupli- ceeide oefeningen voor jongens; rhyth- mische oefening voor dames (Corrida Real); knotsoefening voor meisjes (Fi- delis Wien). Bijzonder in de smaak vielen wel de behendigheidsoefenin gen voor jongens en rhythmische oefeningen door de allerkleinsten, die keurig werden afgewerkt. Met een bruiloftsdans voor dames en heren (Boe mel Petrus) werd het eerste gedeelte van net programma gesloten. Mochten we voor de pauze genieten van het ge presteerde, ook na de pauze mochten we de diverse prestaties van dames, heren en jongeren met genoegen in ogen schouw nemen. Het zou ons te ver voeren al deze prestaties de revue te laten passeren. Daarom slechts hier en daar een greep je. Leuk. aardig en mooi was het op treden van een groepje, dat de diverse afdelingen van Taxandria liet zien, Oisterwijk Afscheid van rector F. J. B. Hansen Voor enige dagen berichtten we het heengaan van Rector Hansen, sinds bij na 7 Va jaar als rector verbonden aan het bekende Pensionaat „Catharinen- berg" te Oisterwijk en tevens moderator van de R. K. Zangvereniging „Zang en Vrienschap". Deze laatste vooral heeft veel aan hem te danken en zal zijn gemis ten zeerste voelen. Het lag dan ook wel voor de hand, dat deze zangvereniging, zo maar niet, zonder meer, haar gevierde moderator liet heengaan naar zijn nieuwe woon plaats Eersel. En zo kwamen Woens dagavond j.l. de beschermheer, de heer Fred. Mutsaerts, het bestuur, de direc teur, de heer Jozef van Gestel en de leden der zangvereniging in het „Wa pen van Oisterwijk" bijeen om van c hun moderator afscheid te nemen. Te vens waren tegenwoordig pastoor J. Th. van der Weerden, kapelaan A. H. J. Kraanen en de heer A. J. Beekmans, kunstschilder, alhier. In zijn openingswoord wees de voor zitter, de heer B. van der Voorden op het verlies dat de vereniging leed door het heengaan van haar moderator. Door het koor werd vervolgens het „Exultate Deo" van Scarlatti ten beste gegeven, waarna de heer J. van Leest, onder-voorzitter, de scheidende rector in hartelijke woorden toesprak, getui gende van grote dank en waardering, mei de verzeKering erbij, dat de een maal gesloten vriendschapsbanden nim mer zouden worden verbroken. Vervolgens bood de heer Van der Voorden Rector Hansen, onder woorden van dank en hulde, een assortiments kist sigaren aan, om hem vervolgens, onder daverend applaus te benoemen tot ere-lid van „Zang en Vriendschap". Dan was het woord nog aan de heer Fred. Mutsaerts, die wees op de plicht van gehoorzaamheid wat betreft de beide Sacramenten Priesterschap en Huwelijk. Voorts bracht hij ter sprake de goede sfeer, die rector Hansen in „Zang en Vriendschap" heeft gebracht. Deze te behouden zal de schoonste dank zijn, die de verenging aan Rector Hansen zal kunnen brengen. Hierna was het woord aan de schei dende rector, die dank bracht voor de wijze waarop hij steeds met de leden der vereniging had mogen verkeren en tevens voor het ontvangen geschenk. Hij stelde voorts in uitzicht zijn zilve ren priesterfeest aan het einde van dit jaar, wat wel een prachtgelegenheid zou zijn. „Zang en Vriendschap" te ont vangen. De heer Beekmans beloofde namens de leden nog een schilderstuk te zul len vervaardigen, voorstellende de Oisterwijkse vennen. Dan klonk een spontaan „Lang zal hij leven", gevolgd door het Oisterwijkse Volkslied, waarna allen persoonlijk af scheid namen en de scheidende rector het allerbeste toewensten. waarbij de heer C. Looncn een liedje zong waarvan de tekst gemaakt werd door de heer H. C. Jansen, alhier. Da mes aan de ringen* Mooi werk. Vrije oefening heren. Ook fijn. Lief en aardig was het dansje van de meisjes van 14 17 jaar (Birthday Serenade). Vermelden we verder nog de grondgymnastiek en standen van de jongens; de rekoefenin- gen voor jongens en heren mooie staaltjes van kunst en het mooie slot nummer ballet voor dames (Ever or Ne ver). Al met al een mooie avond, waar aan uitvoerdsters en uitvoerders en aan wezigen nog lang met genoegen zullen terugdenken. Vermelden we nog, dat de leiding van de avond berustte in handen van de leider, de heer Hub. van den Qiggelaar, die alle lof verdient voor zijn mooi werk. Geen danslessen. Hierbij berichten wij, dat overeenkomstig het besluit van de Federatie van Nederlandse Dansles- erganisaties, de dansschool van Ed. Grijsbach Zondag 8 Februari voor all2 lessen gesloten is. HELVOIRT. RKJB-nieuws. Een dezer dagen hield de plaatselijke afdeling RKJB in de zaal van het'R.K. Verenigingsgebouw hare algemene jaarvergadering, welke zeer druk werd bezocht; ook dc geeste lijk adviseur en een afgevaardigde van de Boerenbond, de heer F. van Gorp, waren op dezi vergadering aanwezig. In een kort woord van welkom tol de aanwezigen wijdde voorzitter C. Si mons ook enkele woorden aan de grote watersnoodramp welke ons land heeft getroffen en verzocht de vergadering, alvorens de diverse agendapunten af te werken een kort gebed te storten voor de slachtoffers van deze ramp. Vervolgens besprak de voorzitter de grote activiteit van het afgelopen jaar en spoorde aan om voor het komende jaar eenzelfde of nog grotere activiteit aan de dag te leggen. Uit het jaarverslag van de secretaris kon een ledental van 93 worden geno teerd. tevens een gras- cn landbouw- wedstrijd. Ook de grote inzameling voor vluchtelingen uit Oost-Duitsland door RKJB-leden passeerde de revue; deze werd door prachtige samenwerking een groot succes. De bestuursverkiezing en uitbrei ding daarvan werd door de voorzitter uitvoerig toegelicht. Besloten werd deze uit te breiden met 2 leden Hiervoor werden gekozen de horen A. Verhulst en Nico Berkelmans Voor de vacature ontstaan daar J. Schellekens zich niet herkiesbaar stelde, werd Sjef Pijnen burg gekozen. Voor de komende graslandwedstrijd werd medegedeeld dat men zich hier voor kan opgeven na de vergadering bij het bestuur, de termijn voor inschrij ving hiervoor sluit over 14 dagen. Ook zal men wederom een oriënteringsrit per fiets organiseren. Verder bracht c'e voorzitter onder de aandacht de grote Jeugdlanddag te Utrecht op 16 Mei om hulde cn dank te brengen aan het Ne derlands Episcopaat vanwege 100 jaar Kromstaf en de Bocrenjeugddag te Tilburg op 26 Februari. Brabants Heem Studiedagen uitgesteld De eerste Studiedag van Brabants Heem, die op a.s. Zondag 8 Februari te Boxtel gehouden zou worden, is uitge steld tot Zondag 22 Februari.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2