Nijmegen: voorheen en thans BRINKHOFF RIJSCHOOL Grieks actrice vertolkte figuren uit de klassieken DE WEEK cjteftee*. cte ftadactcuk RIJBEWIJS tUt fut iowincLaÉ v/w du Stad 2 DE GELDERLANDER ZATERDAG 7 FEBRUARI 1953 DAGBLAD VOOR NIJMEGEN DE GROOTESTRAAT De Grotestraat van vroeger verschilt aanmerkelijk met die van thans. Dat wil zeggen: de huizen zijn verouderd en in vele gevallen onderkomen. In de vo rige eeuw was de Grotestraat nog van zeer veel belang; zij behoorde tot de buurten waar de handel bloeide. Toen de Zelden- rust verdween en het' verkeer over de Waalbrug werd omge leid, nam ook de welvaart de wijk uit deze omgeving. En toch ziet men nog steeds aan de ge vels dat men met een straat van allure heeft te maken. Vergelijl maar eens de bovenste fotodie de oude toestand weergeeft, en de foto beneden. Dank zij het Groene Balconplan, dat op stapel staat en met de uitvoering waar van binnenkort een begin wordt gemaakt, zal de Grotestraat een goede beurt krijgen. Het ligt na melijk in de bedoeling om de waardevolle gevels zoveel moge lijk te restaureren en om de straat verder te saneren. De Gro testraat is als winkelstraat voor het Groene Balcon bedoeld. Ze zal opnieuw toekomst krijgen. STUDENTEN-HULP De Senaat van het Studenten corps verzoekt ons opname van het volgende: Alle studenten die nog be schikbaar zijn om de collega's af te lossen, die in Steenbergen en Oudenbosch zijn tewerk gesteld, worden verzocht zich zo spoedig mogelijk bij de senaat aan te melden. Voeding, legering en eventueel schoeisel worden ver zorgd. De studenten treden thans als eenheden op en doen hun werk zo goed, dat door de leiding van de hulpverlening en herstel diensten met nadruk is verzocht, hulp te blijven bieden. Nijmegen bracht ruim 70.000 gulden bijeen A og geen juist overzicht van financiële hulp Nijmegen heeft tot dusver een bedrag van 70.257.12 bijeenge bracht. Hiervan werd 33.514.02 door bemiddeling van het Rode Kruis verzameld, terwijl bij de resp. banken werd gestort een bedrag van 36.743.10. Uiteraard zijn ook vele bedra gen rechtstreeks overgemaakt aan het Nationaal Rampenfonds te Den Haag, terwijl bij de dag bladen eveneens een inzameling gaande is voor het Nationaal Rampenfonds. Tot dusver ontbrak evenwel een centrale instantie, welke de gestorte bedragen boekt. Aange nomen moet dan ook worden, dat het uit Nijmegen geschonken totale bedrag veel hoger is, dan thans bekend is. Het is de uit drukkelijke wens van de regering, dat alleen het Nationaal Ram penfonds zich met de particuliere financiële hulp bezig houdt. Bemoeiingen van andere in stanties, hoe goed bedoeld ook, veroo**zaken slechts wanorde, waarvan thans reeds het gevolg is, dat niet precies vastgesteld kan .worden, wat Nymegen in financieel opzicht voor de wa tersnood slachtoffers heeft ge daan. (Advertentie) DE ENIGE met keuze uit de NIEUWSTE les-auto's en -motoren Minder lessen - Minder kosten VAN WELDERENSTRAAT 64 TEL. 20692 - NUMEGEN Elsa Verghis, een groot talent Op uitnodiging van verschillende culturele verenigingen welke met de Nijmeegse Universiteit annex zijn, trad gisteravond in de kleine zaal van De Vereeniging op de Griekse toneelspeelster Eisa Ver ghis van het Nationale Theater van Athene. Zij vertolkte figuren uit antieke tragedies van Aischylos en Euripides en droeg na de pauze twee volksballaden voor. Zonder toelichting in het Nederlands zóu het moeilijk geweest zijn de tekst te volgen, temeer daar het Grieks dat Elsa Verghis declameerde wel sterk afweek van dat hetwelk wij op het gymnasium hebben geleerd. Prof. de Waele schoot evenwel te hulp. Hij gaf een verklaring van de inhoud vooraf en verduidelijkte tevens de betekenis van het £riek- se drama in ht algemen, daarbij aangevend waarin het kenmerkend verschil bestond tussen de opvoe ringen in de oudheid en de wijze waarop Elsa Verghis de figuren van de Griekse schrijvers deed le ven. Zij maakte namelijk van geen enkel hulpmiddel gebruik. Het masker, was haar vreemd; met de meest gevarieerde middelen van expressie door een zeer sensitief gelaat bleek zij uitermate ver trouwd. Ze beschikt over een stem die elk register van een welluidend or gaan naar believen weet te bespe len en een lichaam dat de emoties door plastische uitdrukkingsmid delen versterkt. Bezield en tevens beheerst is haar actie. Zij weet haar gehoor aandachtig te houden zonder onderbreking en dat terwijl haar toehoorders de tekst niet kun nen volgen. Voor hen was het vol doende om zich opgenomen te voe len in deze wereld van welluidende klank en van betoverende toneel- AFSCHEID J AN MUSCH Maandag a.s. neemt Jan Musch afscheid van Nijmegen in „De Vrek" van Molière. De voorstel ling begint om kwart over acht. In verband met de omstandig heden zal het afscheid een zeer sober karakter dragen. CONTACTAVOND EMIGRANTEN Dezer dagen vond de eerste contactavond plaats in '53 op het Gew. Arbeidsbureau voor die emigranten, die in de loop van deze maand naar Australië, Nieuw Zeeland en Zuid Afrika zullen gaan emigreren. In totaal betreft het hier 52 personen, die in ge noemde landen een nieuwe toe komst trachten te verwerven. De avond werd o.m. bijgewoond door weth. N. Windt namens het gemeentebestuur, de vertegen- I woordigers van verschillende or ganisaties, alsmede van het Rijks arbeidsbureau en de Stichting 1 Landverhuizing Nederland uit Den Haag. kunst. Elsa Verghis heeft ons een denkbeeld gegeven van de kunst der oudheid, die wij wel bewonde ren. maar niet voldoende kennen. Onuitwisbaar zullen voortaan in onze verbeelding blijven voortle ven de Iphigeneia en de Kassan- dra die zij creëerde. Het gehoor dat uit vele professo ren en verder voornamelijk uit studenten in de Klassieken be stond, toonde zich dan ook uiterst voldaan over déze avond van hoge Kunst. Burgemeester Hustinx en de praeses van het Sodalicium Classicum de W. E. Heer Coeberg van de Braak vertolkt/n de gevoe lens van het dankbaar gehoor, dat Elsa Verghis met een dankbaar applaus en met bloemen huldigde. Dank zij de bemoeiingen van Prof. de Waele, door wiens zorgen Elsa Verghis naar Nijmegen was geko men en dank zij zijn verklarende tekst is deze avond geworden tot een culturele gebeurtenis voor Nijmegen. J. R. van der Lans Vandaag is het 25 jaar geleden dat in onze stad op 72-jarige leeftijd overleed de oud-Direc teurHoofdredacteur van ons blad, de heer J. R. van der Lans. Van 1898 tot 1919 had hij de leiding van ons blad gehad. In het laatste jaar had hij het werk neergelegd. De heer Albert van der Kallen volgde hem op. J. R. van der Lans is meer ge weest dan dagblad-journalist. Als romanschrijver neemt hij een eigen plaats in onze literatuur zijn boeken „Maagdenpalmen", „Koning Karei en Widukind", „De gouden dubloen" enz. wer den omstreeks de eeuwwende en nog lang daarna stuk gelezen. Voor het openbare Katholieke leven in Nymegen heeft Van der Lans zich ook grote verdiensten verworven. Hij stond altijd in het voorste gelid als Katholieke in stellingen moesten worden om hoog gestuwd, als het pas ontlui kende Katholieke verenigings leven moest worden gesteund, als de Paus, of grote Katholieke figuren, Petrus Canisius of Mgr. Hamer, moesten worden gehul digd. Een grafmonument vooraan op het kerkhof aan de Daalseweg houdt de herinnering levendig aan deze nobele mens. BELGEN BIEDEN HULP Het ligt in de bedoeling van de Belgische Ambassade gelden in te zamelen, welke zullen worden overgemaakt aan de Nederlandse slachtoffers van de watersnood. Bijdragen kunnen door Belgen, die in Nederland gevestigd zijn, worden gestort op het gironum mer van de Belgische Ambassade no. 175070, onder vermelding van „Belgisch Fonds voor "Neder landse Geteisterden". Vj&t it ik ta cta&n HEDEN De Vereeniging: Georges Berna- nos' Dagboek van een dorps pastoor, 2.30, 7 en 9.30 uur. KFC 14 jaar. Centrum: Charles Chaplin's .Li melight", 2.30. 6.30 en 9 15 uur- KFC alle leeftijden. Scala: Ontoelaatbaar. Asta: Toen stond de aarde stil, 30, 7 en 9 uur; KFC 14 jaar. Corso: Trommen des doods, 8 u. KFC 18 jaar C I. Gem. Museum: Mariënburg 26, geopend van 105 uur. Rijksmuseum Kam, geopend van 104 uur. H. Landstichting: (gem. Groes- beek). Bij voldoende belang stelling rondgangen onder des kundige leiding. Parochiehuis Akkerlaan: R.K. Toneelvereniging De Rederij kers met „Toen de storm be gon", 8 uur (ten bate van het Rampenfonds). Parochiehuis Burgh. v. d. Bergh- straat: Aloysiuscongregatie, t«?- neeluitvoering ten bate van het Rampenfonds. ZONDAG 8 FEBRUARI NATIONALE ROUWDAG Alle schouwburgen, bioscopen en ontspanningszalen zyn gesloten. Rijksmuseum Kam, geopend van 14 uur. H. Landstichting: (gem. Groes- beek). Bij voldoende belang stelling rondgangen onder des kundige leiding. APOTHEKEN Zondags-, nacht- en avonddienst uitsluitend voor recepten Blommestein-Bijleveld, Kelfkens- bos 4. Höweler-Smit, St. Annastraat 41. Het Gelders Orkest CLARA HASKIL Met de ernstig stemmende mu ziek van de Aria uit het derde Brandenburgse Concert van Bach werden de doden van de waters nood herdacht, voordat het eigen lijke concert begon. En het was alsof de ernst van de tragische week verlammend werkte op de uitvoering van Men delssohn's Hebriden-Ouverture' welke daarop volgde. Tam en plichtmatig ging ze voorbij. Er zat even weinig leven in als in de bedaarde muziek waarmede Wagner de geboorte van zijn zoon heeft verwelkomd, de Siegfried- Idyll. Wat een flauw en gaperig ge meier. Met een groot violenorkest en een vurige propagandist is er wellicht nog wat van te maken, maar Leo Pappenheim scheen er ditmaal niet de minste geestdrift voor te kunnen vinden. We hebben het meer gezegd: Pappenheim moet wat te doen hebben,; een drukke beweeglijke fneïod icc-Jf "(fSf vuur aan de schenen te kunnen leggen. Een stuk als Till Uelen- spiegel's lustige Streiche van Strauss, daarin komt hij los, daarin kan hij zijn muzikale pas sie uitleven en tonen wat hij als vakman cn kunstenaar vermag Uitstekend ook was zijn begelei ding in het Vierde pianoconcert van Beethoven dat Clara Haskil op onnavolgbare wijze heeft voor gedragen. Onnavolgbaar door de dichterlijk-vrouwelijke opvatting en de verwezenlijking van dit Vrouwelijkste der Beethovense concerten. De lenigheid, de char- rpe, de geheimen van haar nuan ceringskunst in het eerste deel, de tere poëzie in het tweede, het ranke rhythme in de finale er is geen man die dit uit zijn vin gertoppen haalt. Misschien een andere vrouw, Myra Hess, van dezelfde genera tie ongeveer, die als Clara Haskil een even gevoelig voertuig der Muzen is, en die bij een volrijpe techniek een klassiek vormeven- wicht paart aan een warm ro- mantisch sentiment. Een paar vlekken kunnen onze bewondering voor zulk een harmonieuze ver- i tolking niet verminderen, A. M. P.S. De collecte voor de slacht offers van de watersnood heeft ongeveer 300 gulden opgebracht. VERBETERING MOLENSTRAAT AANBESTEED ASTA THEATER ..En toen stom! de aarde st.il" Na Howard Hawks' fantastische productie „The Thing" zal „En toen stond de aarde stil" van Robert Wise, een tweede film over de landing van een ruimte schip op aarde, menigeen mis schien tegenvallen. Ten onrech te, want al wist Hawks met zijn lugubere ruimteman meer span ning te wekken en een meer ma cabere sfeer op te roepen, Wise heeft o.i. zijn poging om uit dit actuele onderwerp iets meer dan een thriller te halen, met succes bekroond gezien. De film geeft de geschiedenis van een ruimteschip, dat midden in Washington landt met aan boord een „menselijke" ruimte man en een robot, die op bevel in staat is alles en iedereen te vernietigen. Tevergeefs tracht de ruimteman de mensen er van te overtuigen dat vrede de enige basis voor samenwerking vormt. Een grootscheepse jacht wordt ingezet, en bijna onverrichter zake koerst de vliegende schotel naar veiliger oorden terug. Wise heeft op zeer kundige wijze de regie gevoerd, niet wei nig geholpen door de markante kop van Michael Rennie en een uitstekende truc-fotografie. Niet alleen een thriller dus, maar een film, die door vorm uitmunt, en ondanks de vele Amerikanis men iets te zeggen heeft. KFC-keuring 14 jaar. CENTRUM THEATER Limelight Charles Chaplin's laatste film „Limelight" zal nog een week in Nijmegen te zien zijn. In deze rolprent speelt de grote komiek de rol van de clown Calvero. In de laatste tijd is al zoveel over deze film geschreven en "gespro ken, dat wij ons kunnen beper ken met te vermelden dat de film het aanzien waard is en dat een ieder van het beeld van Charles, eigen leven kan genieten. In het voorprogramma wordt een uitgebreide reportage ge bracht van de grote ramp, die het Zuidwesten van ons land heeft getroffen. BB VRAAGT UW AANDACHT De gebeurtenissen van de vorige week hebben duidelijk aangetoond, dat de hulpverlening bij de ramp alleen doeltreffend kan zijn, indien dit georganiseerd geschiedt. Thans bestaat nog de gelegen heid zich voor te bereiden op rampen in een eventuele oorlog. Dan kan geen huln worden ge boden door de militairen, zoals thans bij de ramp welke ons land trof, maar dan zal de bur- r: -ïocten steken. Meld U daarom nü voor de Dienst Bescherming Bevolking. U kunt dat doen bij: Bureau Bescherming Bevolking, Fagelstraat 1, telefoon 24345. Stadhuis, Afdeling Bevolking, loket 3, tussen 912 en 1415 uur, alsmede op de wervings bijeenkomsten, welke. van 's avonds 810 worden gehou den op: Maandag 9 Februari: Stadhuis, ingang onder stenen trap; Dinsdag 10 Februari: Parochie huis aan de Burgh. v. d. Bergh- straat; Woensdag 11 Februari: Cantine van de Nimco aan de Daalse weg; Donderdag 12 Februari: Don Boscohuis aan het Wilgplein- CORSO BIO Trommen des doods Een beroepsspeler, een troep Indianen in schel technicolor, een hevig gevecht en een schat van een meisje, en een nieuw meesterwerk der cinematografie is geboren. Het is allemaal heel simpel. De beroepsspeler doodt iemand, wordt verjaagd, krijgt herrie met de Apachen. Na felle strijd valt hij met gelouterde ziel het meisje in de armen, die er zonder meer intrapt. Hugo Fregnose voerde de regie over dit zoveelste Indianen dra ma op het bekende stramien, dat voor een paar uur „kalm" amu sement instaat zonder hogere pretenties. In het voorprogramma o.m. een huiveringwekkende Polygoon- reportage van de overstromingen, die de ontzettende ravage op rea listische wijze in beeld brengt. NOAD 2. Damclub DOS kan wegens onvoldoende voorberéi- ding niet aan dit tournooi deel nemen. Vlaggen halfstok Van alle gemeente-gebouwen zal morgen de vlag halfstok worden gehesen in verband met de nationale gedenkdag van de slachtoffers van de watersnood-ramp. 1 Door het gemeentebestuur wordt aan de ingezetenen ver zocht dit voorbeeld na te i volgen. Nijmegen en de hulp Naar aanleiding van het inge zonden stuk van de heer J. Zee- gers over de geldinzameling in onze stad voor het Nationaal Rampenfonds, wilde ik U mijn opinie mededelen. De heer Zeegers zal het wel met mij eens zijn, dat Nijmegen zelf zwaar getroffen is op 22 Februari en in September '44. Alhoewel dit al acht jaar geleden is, heeft Nijmegen nog vele diepe wonden. Ik vind, dat onder deze omstandigheden, Nijmegen een goed figuur geslagen heeft met de inzamelactie. Dat kleinere gemeenten meer geld gegeven hebben, strekt hen tot eer. Er is altijd baas boven baas en vele kleintjes maken één grote. Wanneer de heer Zeegers wer kelijk denkt, dat de bevolking van Nijmegen niet spontaan haar gaven gegeven heeft, moet hij maar eens een kijkje gaan nemen in het Veilinggebouw, waarin de goederen verzameld worden. De goederen (kleding en meu bels) zien er. op enkele uitzon deringen na, keurig uit. Volgens mij, heeft de bevolking van de Keizer Karelstad, die zich nu opheft na zware teisteringen, zich kranig gehouden. Ons Nijmegen is geen „provincie" stad, maar een stad, die meeleeft m de nood van hun vaderlanders. Mej. L. v. Wissing Hugo de Grootstraat 38 (Advertentie) BRIEFORDNERS DIEBELS Vulpenhuis tegenover Postkantoor Arbeidskrachten nodig In Nijmegen bieden zich te weinig personen aan Het valt op, dat zich op het Gew. Arbeidsbureau Nijmegen zo weinig personen aanmelden voor hulp in de noodgebieden. Toch zullen er veel arbeiders nodig zijn en vanuit het bijkan toor Zaltbommel van het Gew. Arbeidsbureau zijn reeds 400 vrij willigers vertrokken. De lonen zijn gebaseerd op de W.S.W.- loonregeling plus 20% toeslag. Maarer wordt zeer zware arbeid gevraagd, terwijl er ge werkt wordt: 4 uur op, 4 uur af enz. Onderbrenging in DUW- kampen. Aanbiedingen kunnen alleen geschieden op het Gewestelijk Arbeidsbureau in de Ridderstraat 25; niet alleen grondwerkers wor den gevraagd, maar ook ver pleegsters, bakschippers, kortom alle mogelijke beroepen. Men wordt genoteerd op een lijst en zodra het Rijksarbeids bureau in Den Haag aan het Gew. Arbeidsbureau Nijmegen vraagt om arbeidskrachten, dan worden de vrijwilligers aanstonds opge roepen. W aalbrug-damtournooi 3 Maart aanvang van de competitie In een vergadering, belegd door de Nijmeegse damverenigingen, werd voor het binnenkort te hou den Waalbrug-damtoumooi een bestuur gekozen, hetwelk er als volgt uitziet: voorzitter A- Bruine- woud- secretaris A. F. Langeveld, Ds. ter Haarstraat 34. penning meester H. Barten; commissaris .T. Gerretsen en wedstrijdleider C. Roeleven. Het Waalbrug-damtournooi zal en HNDDCL (Lent). Op Maart wordt gespeeld NOAD I R.K. Universiteit hervat colleges De Rector Magnificus der R.K. Universiteit te Nijmegen maakt bekend, dat met ingang van Woensdag 11 Februari 1953 de colleges en practica zullen wor den hervat. Mr. ROOLVINK LID TWEEDE KAMER DEN HAAG, 6 Febr. De voorzitter van het Centraal Stem bureau heeft in de vacature ont staan door het ontslag nemen van mejuffrouw dr. A. de Waal, die benoemd is tot staatssecretaris van Onderwijs, tot lid van de Tweede Kamer benoemd ver klaard de heer mr. E. G. A. Rool- vink te Almelo. De heer Roolvink heeft reeds eerder voor de K.V.P. zitting gehad in dit college. H.H. Wijdingen in bisdom Den Bosch op 21 Maart Mgr. W. Mutsaerts op Zaterdag 21 Maart a.s. in de parochiekerk van de H. Thomas a Villanova te Nijmegen de H.H. Wijdingen toe dienen. Voor het bespreken van plaat sen voor familieleden van de wij delingen dient men zich in ver binding te stellen met de Zeereer- waarde Heer Pastoor van de pa rochie H. Thomas a Villanova te Nijmegen, Graafseweg 178. (Advertentie) Eerste Nijm. Chauffeurs School H. BRUGMANS SINDS 1928 FRETSTRAAT 9 TEL. 22205 Gistermiddag is aanbesteed de verbetering van de Molenstraat volgens p^an B. De uitslag was als volgt: Alg. Bouwondern. Ir. A. v. Engelen, Nijmegen f31.995; Ko- nings Wegenbouw, Vught f 30.550 Ariëns en v. Gaal f30.900; H. Boesewinkel, Nijmegen f 27.900; A. H. de Raaf, Nijmegen f 25.700; G. Verwey, Nijmegen f 2/9,995; W. A. Peters, Dukeriburg f29.900; J. Aarnouds en Th. v. d. Pol, Nijme gen f 28.150; Fa. Thiecke en Zo nen, Nijmegen f 27.750; G. J. van Crey en Zonen, Rosmalen f 31.950; Huberts Wegenb. Ondern., de Bilt f30.775; Aann. Bedr. de Oosthoek Uden f 31.325; H. v. d. Berg, Nij megen f 30.629. Behalve de kosten van de aan leg en de daarvoor nodige mate rialen, het compomac wegdek en de trottoirbanden, komen er nog andere kosten, die buiten deze aanbesteding staan. Het betreft de aanleg van buizen voor gas en waterleiding, de electrische ka bels en de openbare verlichtings kabels. De totale kosten voor de verbetering van de Molenstraat zijn begroot op f 77.600. Zodra B. en W. machtiging hebben verleend tot gunning van dit werk, zal waarschijnlijk al enkele dagen daarna hiermede een begin worden gemaakt. Zeven weken na datum van aanvang kan het zijn voltooid. Tijdens de duur van de werk zaamheden zal de Molenstraat geen enkel moment geheel wor den afgesloten. Er wordt ge tracht om nog voor Pasen met de verbetering gereed te zijn wat het essentiële gedeelte aangaat; het compomacdek moet dan evenwel nog 'n maand lang harden. Bij de verbetering van de Molenstraat wordt gebruik gemaakt van de oude keien als ondergrond; hier- överheen komt evenwel het nieu we wegdek dat de straat een modern aanzien zal geven. Morgen bijzondere H. Mis in Dominicuskerk In de St. Dominicus kerk aan de Groene- Dronken achter het stuur Op de Grotestraat werd aan een persoon het rijden met zijn bestel auto belet, aangezien hij onder zodanige invloed van alcoholhoudende drank verkeerde, dat hij niet in staat kon worden geacht een motorrijtuig naar behoren te bestu ren. Aanrijding Op de kruising Graafse wegDennenstraat had een aanrijding plaats tussen een bestel- en een personenauto, ten gevolge waarvan de mede-inzittende van de personenauto enige snij- wonden aan het gelaat bekwam. Hij is door de G.G. en G.D. overge bracht naar het St. Canisius-Ziekenhuis. Beide auto's kregen materiële schade. Diefstal Er werd aangifte gedaan van diefstal van twee kistjes witlof, ontvreemd op de grossiersmarkt. HULP VAN AMERIKAANSE 82ste LUCHTLANDINGSDIVISIE «rl»are"". De 13.000 militairen van de Amerikaanse 82ste een^rimrversade- luchtiandingsdivisie, waarmede op 17 September A 1944 de landingsoperaties bij Grave en Nijmegen nn2 ZI-'n voor 9e werden ondernomen, hebben Vrijdag tijdens groep om 8 uur in het oefeningen in het noordelijk deel van de staat Oranjehuis. New-York 12.240.19 dollar bijeengebracht voor de hulp aan Nederland. Vijf mannen, die aan de luchtlandingsoperaties in Nederland hebben deelgenomen, zullen heden de chèque overhandigen aan de orgaaisatie voor hulp aan Nederland te New-York. K.G.V. Zaal uitsluitend gelegen woudseweg zal Zondag De dansavond en de aan de Museum Kam- om 9 uur de plechtige jeugdfilm a.s. Zondag straat. Hoogmis worden opge- vervallen. De dansles dragen voor de levende gaat echter door. Aanbtsteding en overleden slachtof- School Zuid fers van de watersnood. R.K. Vrouwengilde Voor een zes-kassige Geestelijk Adviseur Woensdagavond 11 Fe- jongensschool, vo»r de ®xc. de Bisschop bruari ledenvergade- Stichting St. Joieph- 7an.. s-Hertogen bosch ring van het R.K, Vrou- scholen, bij de R.K. benoemd tot Gees- wengilde in Hotel At- Kerk aan de Heiveg telijk Adviseur van de lanta. Grote Markt. De hoek st. Jacobslavn, afdeling Nijmegen van agenda vermeldt o.m. Werd door het Arcli- de Standsorganisatie verkiezing nieuwe be- tectenbureau J. D. t. vo.or de Werknemende stuursleden. Daarna de- Okhuijsen, de aanbe Middenstand Pater H. clamatie van mej. M. steding gehouden. Hel Giele O.E.S.A.. Lauran. Aanvang 8 uur aantal inschrijvers be- precies. droeg 41. De drie laag- f jj 1 17 ste inschrijvers waren 71 tlCllVS GGUW QeieCLCïl Collecte aiien Nijmeegse firma's, TTT„, <-> Het bestuur van de 1 Wi de aannemersbe- Kruideniers-centrale te drijven Boekhoorn, J. Nijmegen heeft in een Hendriks en A. Aal- spoed-vergadering be- bers. Laagste bedrag sloten Maandag en f 106853, Dinsdag een collecte te houden onder de vakge- ?)St. Bernulphus" noten voor de bij de De jaarvergadering van watersnoodramp getrof- fist. Bernulphus" kon fen kruideniers. op 2 Febr. geen door- gang vinden. De jaar- Sint Bonifacius vergadering wordt nu De feestavonden van gehouden op DINSDAG 89 Februari van „St. 10 FEBRUARI a.s. des Bonifacius" zijn tot na- avonds om 8 uur in het der order uitgesteld. De Oranjehuis, Molen- H. Mis en ontbijt gaan straat, door. Kath. gezinsvoogden Frans Toneel Op Woensdag 11 Fe- Voor de voorstelling bruari om 8 uur zal de van „Rome n'est plus Z.E. Pater Bonenkamp dans Rome" van G. Ass. in het Oranjehuis, Marcel door het Théatre Molenstraat 99, voor de Hébertot, a.s. Maandag Kath. Gezinsvoogden in het Canisius-College, en Patronage spreken is de toegang tot de over: „Situaties in ge- V1T DE GELDERLANDER van 7 Febr. 1903 UITBREIDING GASFABRIEK Jn de heden gehouden vergadering van Raad der gemeente is na zeer langdurige °L*ussje besloten het eerste gedeelte van het nn Ji- Commissie van Bijstand voor de te h,* en herleiding aan te nemen en nneh Jlten op het te9enwoordig terrein een „7„"kder biJ te Plaatsen, een directeurswo- hro„„l bouwen en verbeteringen aan te HindeXetet °°9 °P ket bepaalde in de ADVERIzntIE A. M. B. MOLLE Groote\jarkt 31 bij de Kannenmarkt. 1 pers. ijzer% ledikant, stroomatras, zeegras maf ras, schu,e peiUW} kapok kussen f 9,15. 2 pers. vzerernedikant! stroomatras, zeegras T^3 4o' Un Peluw> 2 kapok kussens J

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2