Waterstanden blijven stationnair ORIGINELE HULP 1372 slachtoffers tweede blad zaterdag 7 februari 1953 De toestand ten Z van Hollandsch Diep Aan toeval worclt niets over selaten Gat in buitendijk Moerdijk-Roodevaart Wie weet iets van hen? Uien zullen zeer schaars worden De ramp der brekende dijken op Schouwen Nieuwe droeve liist Voedsel-,,dropping" Schielands zeedijk onder controle HOOP VOOR W.-BRABANT eu Z.-BEVELAND 30 kath. kerken in noodgebied Giften stromen binnen C- 800 nieter lang (Van onze redacteur). P)E TOESTAND IN HET NOODGEBIED ten Zuiden van het Hollandsch Diep van Oost naar West gerekend, te beginnen bij Hoogc- en Lage- Zwaluwe en eindigend in Klundcrt. kan stationnair worden genoemd. Dit hebben wij kunnen vaststellen na informaties te hebben ingewonnen bij de desbetreffende autoriteiten. Van terugkeer naar meerdere overstroomde ge bieden na Zevenbergen en Langeweg kon dit gisteren ook nog naar Sprang Capelle geschieden kan echter voorlopig geen sprake zijn. omdat daarvoor de omstandigheden nog ongeschikt zijn. Van alle zijden werd ons perder verzekerd, dat men onafgebroken paraatheid blijft demonstreren yoor het aanbrengen van verbeteringen en versterkingen en dat de activi- - teit by het bergen en wegvoeren van cadavers onverminderd groot is. Hier onder volgt een overzicht van hetgeen men ons in de diverse plaatsen mee deelde omtrent de toestand zoals die Vrijdag was. meente, aldus de burgemeester. is enorm druk door militaire en andere voertuigen die steeds maar zandzak ken en ander dichtingsmateriaal aan voeren naar de bedreigde punten. Hij had buitengewone lof voor de men sen, die overal vandaan: Wagenin- gen. Tilburg (studenten), Heerlen, Óss. Geldrop, Eindhoven etc. hulp komen verlenen. De medewerking was ontroerend, in bijzondere mate die van de militairen, die nog steeds ter plaatse zijn. Sommige instanties hebben werkelijk wonderen gedaan en ik ben trots op mijn gemeentenaren voor hun verleende en nog steeds t vrlnn hulp. NOOIT TEVERGEEFS. Verdere re-evacuatie onmogelijk £)E gemeente-secretaris van Hooge- en Lage-Zwaluwe en Moerdijk was zeer verheugd te kunnen ver tellen. dat de précaire situatie aan de Kerkdijk tijdig bezworen was kunnen worden en de duiker in de Hellegat- sedijk was kunnen worden gered. Aan het herstel van de binnendijken wordt insenaief gewerkt en de Rijkswater staat heeft beloofd zeer spoedig te beginnen met het herstel van de bui tendijk aan het Hollandsch Diep. De straten in Lage-Zwaluwe zijn provisorisch hersteld; nu zijn de Dir- ven Boschdijk en de Keizersdijk aan de beurt. Geleidelijk aan wordt nu in de richting Zevenbergen gewerkt, terwijl van de zijde van Zevenbergen in de richting Lage-Zwaluwe wordt gezwoegd, zodat verwacht wordt, dat spoedig een groot deel weer intact zal zijn. De genietroepen zijn op hun beurt druk in de weer met de versterking van de dijken, terwijl andere mili taire eenheden belangrijk werk ver richten met de opruiming der cada vers, waarvan er hier tot op dit ogen blik een veertigtal werden wegge voerd. Honderden moeten nog wor den geborgen;, dit zal gebeuren door speciaal gevormde ploegen ingezete nen uit de gemeente. In Moerdijk-dorp bevinden zich be halve vissers nog andere bewoners; zij zyn ondergebracht in het Klooster en in de Maréchaussée-kazerne; zij worden bevoorraad vanuit de gemeen te Zevenbergen. Er zit op het ogen blik goede lijn in de hulpverlening en maatregelen tot versterking dei- bedreigde punten en dyken. Tot slot deelde de secretaris nog mee, dat L.- Zwaluwe Vrijdag ook van elëctrische stroom kon worden voorzien. STATIONNAIR. T~NE BURGEMEESTER van Terheij- den, de heer W. v. d. Meulen, kon ons verzekeren, dat de toestand in zijn gemeente, waaronder ook Wagenberg ressorteert, stationnair blijft. De wer king van eb en vloed zijn enigszins merkbaar: dagelijks enige centimeters stijging en daling van het water, maar het resultaat is, dat men er wei nig water kwijt raakt. In totaal is sinds Zondag het peil met slecht 20 cm. gezakt. Gplukkig zijn niet meer dere woningen onder water gekomen; in totaal is het aantal onder staande woningen 250, zij bevinden zich van circa 10 cm tot 2 meter onder water. De Provinciale Waterstaat kan on der de gegeven omstandigheden tot haar grote spijt de re-evacuatie van Wagenberg niet toestaan. Enige be woners van het hoger gelegen ge deelte die daarheen waren gegaan zijn teruge moeten gehaald worden. Het is een beroerde toestand voor de mensen, maar er is niets aan te doen. De rijksweg vanuit het dorp Terheijden in de richting van Zeven- bergschen Hoek is nog altijd afgeslo ten en onbereidbaar; het water staat over de weg vanaf 50 meter voorbij de Molen tot bijna bij de Drie Hoef ijzers. Set verkeer vanuit Zwaluwe en de richting Made naar deze ge- Op "al onze lezers doen wij J 't een beroep om mede te j 5 werken aan de hereniging J van uiteengeslagen ge- J zinnen, De Wed. Koster-van Fraassen uit de gemeente Waarde, thans verblij vende te Alphen (N.B.) bij W. van Gorp, Goedgntijd 25, zoekt: 1 haar ouders, M. van Fraassen en C. J. van Fraassen-Peper, woonachtig in de ge meente Waarde; 2 haar schoonzuster. Kolen-van Fraassen, woonachtig in de gemeente Waarde; haar broer, de lam. van Fraassen-de Goffau (man, vrouw en 2 kinderen), woonachtig in de ge meente Waarde. J. Waterman-Schrier uit de meente Waarde, thans verblijvende te Alphen (N.B.) bij Jos. van Gorp. Zandstraat 13, zoekt haar zoon Mari- nus Waterman, die met mevr. Polder man uit Krabbendijke is geëvacueerd. Mevr. Maria van den Berge-van der Hart, echtgenote van W. van den Ber- *gë uit Krabbendijke, welke laatste thans verblijft in Alphen (N.B.), p/a J. Oomen, Terover, wordt door deze gezocht. Gezocht wordt: mevr. Kaan-van Koeveringen met 3 kinderen uit Krab bendijke (Doelstraat 68) door haai man, J. Kaan, thans verblijvende te Alphen (N.B.) bij M. Vaarten, Raad huisstraat. TN Zevenbergschen Hoek spraken wij het raadslid, de heer van Unnik, die eveneens van een stationnaire toe stand kon spreken. Er zijn geen ge vaarlijke punten meer bijgekomen. De opruiming der cadavers vindt goede voortgang; het gaat vlot. De militairen zijn nog steeds bezig met de versterkingen in dit gebied en zij zullen er mee doorgaan, want het is beter, dat er nu tevergeefs werk wordt gedaan, dan dat men later zou moeten zeggen iets, hoe gering ook, te hebben nagelaten. Bij Biestraten is men bezig de dij ken te versterken. Het ligt in de be doeling de aan de Noordzijde van dit punt onder water staande gebieden voorlopig te laten voor wal ze zijn, doch ten Zuiden van die lijn gelegen gedeelten droog te maken. Ik kan U nog meedelen, besloot de Ueer van Unnik, dat Vrijdag door df Rijkswaterstaat is geconstateerd, dat het gat in de buitendyk van het Hol landsch Diep, lopende van Moerdijk naar Itoode Vaart niet minder dan 800 meter lang is; de hele dijk is daar dus practisch weggeslagen. Het zal een ontzettende karwei worden om dat ie dichten. Wanneer er aan kan worden begonnen is niet te zeggen. SCHITTEREND VERLOPEN. IN ZEVENBERGEN vernamen wij van de gemeente-secretaris, dat het overgrote deel van de uit Lange weg en Zevenbergen geëvacueerden is teruggekeerd. Het is allemaal schitte rend "verlopen en geen enkele wan klank was vernomen. Deze Vrijdag zijn de goederen, die per schip uit Nijmegen arriveerden een geschenk uit die gemeente uitgezocht en geregistreerd. Pas wan neer men hier mee gereed is, zal met de distributie worden begonnen. Een groot deel zal echter worden gere serveerd voor de bewoners van dd Zevenbergschen Hoek, die het ergst in de gemeente zijn getroffen en nog altijd niet naar hun haardsteden mo gen terugkeren, omdat de situatie dit ook daar nog niet toelaat. De toestand is hier verder station nair, op alle plaatsen waar dat nodig is wordt nog altijd even hard gewerkt ook door de militairen, en de cadaver- opruiming gaat onverminderd verder Wat de gummi-laarzen en handschoe nen-dito betreft, daarmede kan men nu vooruit, al blijft men meerdere no dig hebben. WEER ELECTRICITEIT Klundert meldde ons. dat het wa ter in de loop van Vrijdag iets was gezakt. Er werd op de Rode Kruis post een niet-verplichte inenting te gen typhus verricht. Doorgegaan wordt me de verbetering van de we gen en vlot gaat het met de oprui ming der cadavers. Donderdag is er maar een klein ogenblik electrisch licht geweest, maar Vrijdagavond kon iedereen in het drooggevallen gedeel te (in de rest van het stadje is alles nog onveranderd hetzelfde! zich m het bezit van stroom verheugen. De circa 20 mensen, die op de zgn. Noordschans varen achtergebleven en dagelijks per roeiboot werden be voorraad. zijn nu vandaar geëvacu eerd; zij zoud ennaar Oosterhout wor den overgebracht. Met de opruiming van hout het zijn reeds hele stapels geworden is goede vordering gemaakt en zo spoe dig mogelijk zal een begin worden gemaakt met de verbetering van de Tonnekreekdyk, bij het Hollandsch Diep. Enthousiast werden de bewoners van Klundcrt. toen Vrijdagavond een Rode Kruiscolonne uit Aken (Duits land) binnen kwam rijden en tegelij kertijd een colonne uit Saarland, dit met een motorbrandspuit arriveerde en wagens vol levensmiddelen. Militaire genietroepen zijn bezig gaten, te meten, door de springvloed, geslagen ten Noorden van het gehucht Noordschans bij Klundert. Zij waren een uur bezig met de meting van een gat. geslagen in de nabijheid van de landbouwer Nolenboom. Het was 63 meer diep en 450 lang,. GASTVRIJ OOSTERHOUT TN OOSTERHOUT is het nu drukte van belang geworden. Nadat hier aanvankelijk zgn. ..wilde" eva- cué's uit Zevenbergen. Wagenberg en Terheydcn waren ondergebracht bij particulieren werden Donder dag en Vrijdag geredde gezinnen uit Zeeland, oauit Stavenisse, Krab bendijke, Nieuw Vossemeer en Waar de aangevoerd. Na in het opvangcen trum het bondsgebouw van de K. A.B. te zijn geregistreerd en de inwendige mens te hebben versterkt, werden zij liefderijk bij particulieren opgenomen. Vrijdagavond arriveerde via Bergen op Zoom nog een laatste groep van 50 personen, waardoor op het ogenblik in totaal 300 mensen in Oosterhout en zijn kerkdorpen gast vrijheid genieten. De plaatselijke E, H.B.O., he Rode Kruis en vrijwilli gers van het Huisvestingscomité ter Advertentie) I Hoest -> Keelp'i" 1 plaatse, verrichten samen met staf personeel der gemeene zeer goede diensten. De paraatheid blijft en al les gaat voortreffelijk. In de loop van Vrijdag is vanuit het Opbouworgaan te Tilburg een nieuwe voorraad goederen en levens middelen ontvangen. Tal van parti culieren hebben zich al die dagen beschikbaar gesteld om hulp te ver lenen, o.m. bij het vervoeren der eva cué's van het K.A.B.-gebouw naar de particulieren. In het gebied van de Haven, in het industrie-centrum in aanbouw, moes ten vijf gezinnen worden geëvacu eerd. Er ïs daar tengevolge van de overstroming veel schade aangericht. Enkele gezinnen mochten intussen weer naar hun woningen terugkeren. Door overstroming van de Veerseweg hebben de poiders ten Noorden van Oosterhout onder water gestaan: .tw. de Oost- en de Willemspolder. Het peil ïs intussen flink gedaald. Tenslotte kan nog worden meege deeld, dat de grootscheepse geldinza meling voor het Rampenfonds zeer goed geslaagd is en vele tienduizen den guldens heeft opgebracht. Naar Halsteren, dat zoals men weet door Oosterhout werd geadopteerd, wer den 12 wagens goederen gebracht. Oosterhout doet dus wel uitstekend zijn best Radioprogramma's weer zelfstandig Berichtendienst werkt door TNE K.R.O., N.C.R.V. en VARA. die gedurende de rampdagen coördi nerend werkten bij het doorgeven van berichten etc., hebben vanaf giste renmorgen 12 uur de normale wijze van uitzenden hervat- Alleen bij reportages werkt men nog gezamenlijk en bij de doorgifte van berichten van de berichtendienst. Avro spreekt tegen FAE HEER DE CLERCQ, voorzitter van de AVRO heeft meegedeeld, dat berichten als zou de regering zendtijd van de Avro hebben gevor derd. beslist onjuist zijn. Ook ontken de hij, dat de Avro in enig opzicht geweigerd zou hebben berichten, wel- ke verband hielden met de noodtoe- j stand hier te lande om te roepen. De tuinbouw in de waterramp Prijzen van overige producten niet noemenswaard beinvloed yOLGENS BIJ HET CENTRAAL BUREAU van de Tuinbouwveilingen ingekomen voorlopige berichten zijn in het Z. W. van- het land gro te voorraden uien en peen verloven gegaan. Voor het product uien zal dit betekenen, dat de markt uiterst schaarsywordt, daar. in de andere delen van het land geen omvangrijke uienprodiictie voorkomt. ■"TEN AANZIEN VAN peen ligt de si- tuatie iets minder ongunstig, daal de teelt van dit product niet uit sluitend beperkt is tot het Z. W. An derzijds is het echter niet onmogelijk dat in de komende weken hoeveelhe den peen er beschikking zullen wor den peen ter beschikking zullen wor- van geëvacueerd vee. Dit zal dan ech ter uitsluitend gelden voor de grove re sortering breekpeen. Voorts is het overstroomde gebied steeds een belangrijke leverancier van spruiten en witlof geweest. Het; uitvallen van de productie aldaar zal de aanvoeren wel doen verminderen. Tot schaarste behoeft dit geen aanlei ding te geven, daar deze zelfde pro ducten ook in vele niet-getroffen tuin bouwgebieden worden geteeld. Wel was er in de eerste dagen na de ramp een geringe prijsstijging bij de ze producten te bemerken. Er bestaat geen aanleiding, te vrezen voor ver dere prijsstijgingen. De prijzen van de overige groenten- soorten zijn. betrekkelijk weinig aan verlandering onderhevig geweest en er zijn ook geen vooruitzichten, dat dit op korte termijn wel het geval zal zijn. HET FRUIT •mAT HET FRUIT betreft, kan wor den opgemerkt, dat in het Z. W. van het land ongetwijfeld een aantal partijen appelen verloren zijn gegaan. De grote veilingkoelhuizen zijn echter, tot zover heden bekend is, nog geheel intact en de machines funetionneren al weer. Aangenomen mag worden, dat hier veel fruit in goede staat zal blijven. De in het Z. W. aanwezige voorraad maakt slechts een klein gedeelte uit van de totaal in Nederland aanwezige fruit-voor- raad. Een prijsverstoring is dan ook niet te verwachten. Daar in de exportsituatie geen gro te veranderingen zijn gekomen, is ook uit dezen hoofde een stabiel blijven van de fruitprijzen waarschijnlijk. "VÏ/EDEROM publiceerde het Ned. Rode Kruis een lyst met namen van slachtoffers, ditmaal 95. We ontlenen daaraan de vol gende namen van slachtoffers uit ons verspreidingsgebied: KERKWERVF.: L. Kloet, 64 jaar; H. Kooman, 88 jaar; C. van der Bijl. 83 jaar. YERSEKE: T. Brieve. 60 jaar; A. Sinke, 58 jaar; Th. G. Hofmeyer, 5 maanden; J. L. Hendrikse, 21 jaar; J. Danker, 73 jaar; M. J. Iwaarden, 57 jaar. ST. PHILIPSLAND; A. A. van der Est. 38 jaar; W. M. Faasse, 66 jaar; JALigtendag, 37 jaar; J, P. Geense, 68 jaar Lijken, nog niet gevonden: M. den Haan, 79 jaar; C. J. Suurlant, 18 jaar; J. J. Suurlant, 23 jaar; J. M. Suurlant, wednr. van C. de Graaf, 54 jaar; L. Vroegop, zoon van J. J. Vroegop en C. E. Overbeke, 12 jaar. OUDELANDE: C. Janssens, 77 jaar, echtgen. van J. Mol. KLUNDERT: L. van Wensen; Mevr. an Wensen-Tollenaars en 7 kinderen; E. Kasan, dpi. soldaat uit Amsterdam; N. F. Berg. dpi. soldaat uit Den Haag (vermist); A. Zwarts, dpi. soldaat uit Delft (vermist). STAVENISSE: J. Hage, ca. 60 jaar; W. J. Hage-Sauke, ca. 60 jaar, echtgen. van J. Hage; P. J. Hage-Koeman. Voor 3000 mensen TN POORTVLIET op Tholen zijn vijf tienhónderd mensen op een klein stukje grond bijeen. De mensen uit de omgeving zijn namelijk naar het hoog gelegen deel van .de gemeente ge trokken.-Bovendien heeft Poortvliet te zorgen voor vijftienhonderd men sen die aan de dijk werken. De bur gemeester heeft oni „dropping" van brood, aardappelen, groenten en vlees gevraagd. Vrijdag zou deze „drop ping" voor donker geschieden. QCHIELANDS hoge zeedijk, var Schiedam tot Gouda is thans on der controle, zodat voor een door braak, zelfs bij storm, niet meer be hoeft te worden gevreesd. De hoogte van deze gedeelten, waar in gaten zijn geslagen, zal worden ge bracht op 4 50 m. boven N.A.P., dus 70 cm. hoger dan thans het geval is. Deze werken moeten voor October voltooid zijn. Andere gedeelten van de dijk zullen nog extra worden hoogd. Nelly Goudzwaard, gewoond heb bende Kerkwerve. zoekt haar ouders. Verblijfplaats A 213 Chaam. De kinderen Stoop zoeken de wed. Stoop-van Ginneken en zuster Maria Stoop, gewoond hebbende Zevenberg- schenhoek 't Hoekje E 246. Tegen woordig adres: Parkstraat 11, Breda. Tol en geluksketting LJET IS werkelijk onmogelijk om een overzicht te geven van alle aanbiedingen van hulp uit het bui tenland. Enorme bedragen aan geld, tonnen goederen en levensmiddelen stromen ons land binnen. Op wel zeer originele wyze zal het provinciestadje Koeping in Zweden geld voor ons getroffen land inzame len. Daar liggen namelijk zes brug gen over de rivier, die de stad in tweeën deelt. Gedurende het komen de weck-eindc zal men tol heffen van alle voetgangers cn voertuigen, die de bruggen passeren. De Zwilseise geluksketting" heeft al 2.097.435 Zwitserse francs voor ons land opgebracht. Deze geluksketting bestaat uit een fonds gevormd door telëfoon-abonné's die hun bijdrage te lefonisch op kunnen geven, een prima 1 idee! Minister Mansholt: „*70 SNEL mogelijk begin- '-1 nen" is het devies voor herstelwerkzaamheden, zo ver klaarde minister S. Mansholt na een tweedaagse inspectiereis door het getroffen gebied. Hij zei van mening te zijn, Zuid- Beveland en grote delen van West-Brabant vrij snel droog kunnen vallen en nog dit jaar een oogst kunnen opleveren. Andere delen zullen meer tijd voor herstel vergen, ook wat de gronden betreft. In dit opzicht noemde de minister Schouwen-Duiveland een tweede Wal cheren". Minister Mansholt heeft contact ge had met agrarische voormannen uit het getroffen gebied, waarbij bekend werd, dat de schaderegeling voor de landbouw en het ontwerpen van de verdere financiering van het land- bouwherstel is ter hand genomen. DE BELASTING- FACILITEITEN Ook geen ver evenings heffing £)E GIFTEN in geld aan het Natio naal Rampenfonds, welke inge volge een besluit van de Regering tot elk bedrag van het inkomen of de winst mogen worden afgetrokken, komen ten laste van het inkomen of de winst over het jaar 1953, tenzij het schriftelijk verzoek doet om de gift van het inkomen of winst over 1952 te mogen aftrekken. Het vorenstaande geldt eveneens voor goederen, die uit bedrijfsvoorra den ten behoeve van de watersnood slachtoffers worden afgestaan. Verder is bepaald, dat bedragen, die ten behoeve van het Nationaal Ram penfonds van het loon worden afge staan (waaronder begrepen loon uit overwerk), niet alleen voor de hef fing van de loonbelasting, maar ook voor de heffing van de verevenings heffing buiten aanmerking worden gelaten. Uitkeringen sociale vrezekeringen Speciale regeling voor noodgehieden T"NE VERSTREKKING van uitkerin- gen ingevolge de werkloosheids wet aan de bewoners van het over stroomde gebieden en aan werklozen die daar hulp bieden, zal zoveel mo gelijk door gaan. Hierbij zal zo nodig gewertk worden mei inlichtingen van het centraal evacuatieregister. Werklozen, die zonder loon in de noodgebieden hulp verlenen, kunnen als werkloos in de zin der wet wor den beschouwd. Met kost of kleine verstrekkingen hoeft geen rekening te worden gehouden. In geval loon wordt genoten, dat lager is dan de uitkering kan dat loon tot het bedrag der uilke: ing wor:l?n aangevuld. He, eiland Schouwen is zwaarst getroffen gebieden in het overstroomde land. Viervijfde gedeel te van het eiland staat onder water, honderden mensenlevens en liet ver lies van duizenden stuks vee zijn er te betreuren. Een dijkdoorbraak bij Oosteriand op het eiland Schouwen, (Luchtopname A.N.P.-foto). Goeree-Overflakkee het zwaarst getroffen "WOLGENS de gegevens van het A. N.P. waren er gisteravond in to taal 1372 slachtoffers genoteerd, als volgt over de verschillende rampge bieden verdeeld: Goeree en Overflakkee Tholen Brabant Hoekschewaard Schouwen-Duiveland Noord-Beveland Voorne-Putten Zuid-Beveland Zuid-Holland Oost Zeeuwsch-Vlaanderen IJsselmonde St. Philipsland Noord-Holland Walcheren Alblasserwaard Land van Heusden en Altena Tiengemeten Beijerland Aangespoeld van elders 304 Van pastoors op Tholen nog geen bericht /"Vngeveer 30 Katholieke kei-k-en en 100 Katholieke scholen zijn min of meer ernstig door de watersnood getroffen. Van alle pastoors in het getroffen gebied van het bisdom Haarlem is bericht ontvangen, dat zij in redelijke welstand verkeren en vaak onderdak hebben gevonden bij parochianen. Tot nog toe werd ech ter geen levensteken ontvangen van de pastoors Velselo en Van Boer op het eiland Tholen. In de kerk van pastoor J. H. D. Hofstede van Oude Tonge staat 1% meter water. De kerk van Middel- hiarnis staat eveneens in het water, die van Achthuizen een halve meter diep. Bijna 17 millioen DIJ het Nationaal Rampenfonds was tot Vrijdagavond een bedrag van f 16.900.000 gesteld. En nog steeds stro men de giften binnen. Het bedrag, dat te Groningen, in de provincie en in de stad zelf. ïs ver gaard. ten behoeve van het Nationaal Rampenfonds, is overweldigend groot. Aan giften en collecten verzamelde men bijna twee millioen gulden. Te 's-Gravenhage hield men giste ren een buscollecte, die f 437.000 op bracht. Het personeel van de ..A.K.U." te Arnhem voegde een bedrag van f 200.000 bij het te Arnhem verza melde geld. waardoor f 545.350 konden worden gestort op de giro van het Nat. Rampenfonds. G-S. van Gelder land hebben het rampenfonds een bij drage van f 250.000 in het vooruit zicht gesteld. Tn Limburg is een be drag van f 181.325.27 ontvangen. De to tale som over de eerste drié collecte- dagen bedroeg f 304.158.67. ENE raad der gemeente Eist in de Overbetuwe besloot in een sooed- vergadering een bedrag van t 20 000 ter beschikking te stellen. Een collec te in dit stadje bracht ruim f 17.000 op. De gemeenteraad van Helmond besloot Donderdag f 100.000 uit te trekken. De ambtenaren van het Mi nisterie van Landbouw en Voedse'- voorziening, afdeling binnendienst, on geveer 600 man, hebben reeds f 16.010 bijeengebracht, sommigen gaven 8 a 10 pet. van hun maandsalaris. In de drie Noordelijke provincies is een bedrag van ruim vijf millioen gecollecteerd.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1