Drooglegging verdronken land reeds begonnen Strijd met tij en tijd in gierende storm Dijk bij Papendrecht gedicht VOOR SPRINGVLOED VAN MOETEN DE GATEN 16 FEBRUARI DICHT 1372 DODEN Bressen gedicht bij PoortvlietSt. A midland. OssendrechtSprang-Capelle, Z.-Vlaanderen 's Gravendeel aan de pompen Geen kijklustigen naar het rampgebied Het weer Tien meter diepe gaten Basis gelegd voor extra hulpprogram der VS. Druk diplomatiek overleg ZATERDAG 7 FEBRUARI 1953 HOOFDKANTOOR: N.Z. Voorburgwal 65—73 - AMSTERDAM (CENTRUM) Telefoon 63381 (5 lijnen) BIJKANTOREN: 's-Gravenhage: Stationsweg 10, telefoon 111696; Rotterdam: Jan Kruyffstraat 33 tel. 36769; Haarlem: Smedestraat 5, tel. 21543 en 21544: Eindhoven: Vestdijk 5, telefoon 2445: Hilversum: Emmastraat 12, tel. 9985: Maastricht: Stationsstraat 20, tel. 3013; Utrecht: Steenweg 37 tel. 10064. ABONNEMENTSPRIJS bij vooruitbet. f 6.65 p. kwart., f 2.25 p. mnd., 52 ct.p.w Losse nummers 13 cents. Directie: J. J, W. Boerrigter en mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Mr. W. A, M. van der Kallen en H. Baron var. Lemsweerde. DE TIJD 108e JAARGANG No. 35262 DAGBLAD VOOR NEDERLAND DIEV ET MON DROIT De prijs der advertentiën in de Tijdpers bedraagt 70 cent per m.m.- hoogte. Ingezonden mededelingen dubbel tarief. Contracttarieven op aanvrage verkrijgbaar bij de administratie en bij de erkende advertentie- bureaux. Familieberichten 50 cents per m.m.-hoogle. Bewijsnummers 13 cents. De administratie behoudt zich het recht voor adver tentiën eventueel zonder opgaaf van redenen te weigeren. Wij reserve ren ons het recht, brieven op advertentiën niet af te geven, indien wij daartoe gronden aanwezig achten. Niet afgehaalde of niet doorgezon den brieven worden een maand na ontvangst vernietigd. UITGAVE VAN DE N.V. DRUKKERIJ DE TIJD, AMSTERDAM-C. Postgiro 22884 - Gemeente-giro Amsterdam N. 665. Vrijdagavond zijn enkele berichten binnengekomen over tot dusverre nog niet opgegeven slachtoffers. Hun aantal is daar door opgelopen tot 1372. Overigens heeft het nieuws van de laatste uren alleen maar hoopvolle klanken uit de noodgebieden gebracht. In Poortvliet op Tholen, waar Donderdagavond voor het eerst geen nieuw water was binnengekomen, heeft men nu de twee gaten in de buitendijk en een van de twee gaten in de binnendijk gedicht. Men hoopt nu spoedig het water, dat nog een groot deel van het dorp bezet houdt, te kunnen afvoeren. Stj. Annaland op hetzelfde eiland is al droog: de gaten in de binnendijken zijn dicht. Het gat in de buitendijk nog niet. Daar staan nog sterke «tromingen. Men werkt met man en macht om voor 16 Februari goed beveiligd te zijn, want op die dag verwacht men een nieuw springtij. Op Goeree-Overflakkee, na Schouwen-Duiveland het ern stigst getroffen, is men aan het ordenen, om daarna met het her stel te kunnen beginnen: het eerst de binnendijken, omdat men daarover dan materiaal kan vervoeren voor het werk aan de ongeveer zestig gaten in de buitendijken. Het eiland is nu vol ledig voor vreemdelingen afgesloten. Op Voorne-Putten is men de situa tie nu vrijwel meester, indien er zich geen complicaties voordoen. Bij Spij- kenisse werkt men nog aan de dijken, maar de grote hoeveelheid zand, die er was opgeslagen, wordt naar elders vervoerd. Bij Oudenhoorn zijn nog vier gaten in de zeedijk, maar de wa terstand in de ondergelopen polder wordt niet hoger. Om op alles voor bereid te zijn werkt men nog verder aan de verhoging van de dijk langs het Voornse kanaal. Men maakt plan nen om de Groene Kruisweg droog te maken, waardoor het verkeer met Rotterdam weer mogelijk zou worden. Bij Ossendrecht in Brabant heeft men enkele gaten in polderdijken dicht en als men nu pompinstallaties kan krijgen gaat men de polders droogmalen. Men hoopt de toestand spoedig geheel mees ter te zijn. Het gevaar is vrijwel gewe ken, ook al zijn er nog dijken te dichten. In Sprang-Capelle is het gevaar nu ook bedwongen, omdat men de winterdijk zodanig heeft weten te versterken dat doorbraken voorkomen lijken. Een deel van de gemeente staat evenwel nog onder water. In West-Zeeuws-Vlaanderen zijn alle gaten in de duinen en dijken gedicht, zodat er geen gevaar meer aanwezig is. In 's Gravendeel in de Hoekse Waard wordt al met alle kracht gewerkt om het overstroomde gebied watervry te maken. Nuttig bij al deze werkzaamheden is, dat de Amerikaanse hulptroepen uit eigen voorraden in Duitsland voor de her stelwerkzaamheden ook eigen pompen hebben meegebracht. Deze pompen, welke, van vrij groot formaat zijn, hebben hun goede diensten reeds bewezen in de omgeving van Ridderkerk. Evacuatie Dinsdag gereed Men rekent er op, dat men Dinsdag a.s. met de evacuatie van de over stroomde gebieden gereed is. Men houdt de evacué's zo dicht mogelijk bij huis en brengt hen niet verder dan Zuid-Holland, Utrecht en Brabant. Willen zij zelf naar familie in andere provincies, dan wordt dat uiteraard niet verhinderd. In Brabant is de evacuatie voltooid. Naar Sprang-Capelle kon een deel dei- bewoners reeds weer terugkeren. In St. Annaland op Tholen zijn de meeste be woners trouwens ook reeds terugge keerd, nu door het herstel der binnen dijken het dorp nagenoeg weer droog is. De animo om te evacueren is overigens niet groot, zoals begrijpelijk is. Toch moet men er in sommige gevallen op blijven aandringen. Vliegers hebben n.l. gemeld, dat vele dijken in een dermate slechte toestand verkeren, dat bij on gunstige omstandigheden het evacuatie probleem weer zeer acuut zou worden. Zuid-Holland heeft op het ogenblik 10.000 evacué's opgenomen van de Zuid- Hollandse eilanden; er zullen er onge veer nog evenveel volgen. Het meren deel komt van Goeree-Overflakkee, via Hellevoetsluis, waar zij in een ver warmde trein op verhaal kunnen ko men, via Middelhamis en via het door gangscentrum Den Haag. Voor de daar aan verbonden kosten hebben B. en W. de raad een crediet van f 600.000 ge vraagd. De Scbouwenaren worden hoofdzake lijk geëvacueerd via Bruinisse en Brouwershaven, Dordrecht, in het door gangscentrum Utrecht, Daar zijn er 4000 gepasseerd. Er zullen nog velen volgen, o.a. 6000 uit Zierikzee, al is ook daar de animo om het eigen stadje te verlaten, zeer klein. Een aantal Schou- wenaren is ondergebracht in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. In Noord-Brabant is de evacuatie al voltooid, al vinden er nog kleine ver schuivingen plaats, zoals Donderdag, toen haastig 3000 personen uit Krabben- dijke op Zuid-Beveland moesten worden geëvacueerd en in Brabant onderge bracht. In die provincie, verblijven nu 25.374 evacué's, allen vrijwillig onder dak gebracht. Wel gaat men na, of het nodig is de evacué's over een groter aantal gemeenten te verdelen; men zal daarby evacué's uit één dorp steeds zo veel mogelijk in één gemeente samen brengen. Dropping op Poortvliet Vrijdagavond heeft de berichtendienst enkele malen een dringend bericht om geroepen, gericht tot de burgemeester van Poortvliet, om lichten te ontsteken, aangezien het vliegtuig dat voedsel moest afwerpen de plaats niet kon vin den. Men kon in Poortvliet aan dat ver zoek niet voldoen, omdat de middelen ontbraken. De piloot heeft het dorp toch ontdekt en zijn voedselpakketten uit geworpen. De gedropte levensmiddelen kwamen midden in het dorp terecht. Enkele parachutes gingen niet open en daardoor werden de daken van enkele huizen vernield. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Men is in Poortvliet dan ook dankbaar en vol lof voor de wijze, waarop de vliegers zich in de donkere avond van hun taak heb ben gekweten. „De vliegers verlenen ons In deze dagen zeer veel morele steun", verklaarde de burgemeester in een telefoongesprek. De dropping was nodig, omdat er 3500 mensen uit de omgeving naar het drooggebleven kleine deel van het dorp zijn getrokken en er bovendien nog 1500 mensen aan de dijk werken. Cijfers van de luchtbrug Enkele cijfers uit de luchtbrug: van het vliegveld Valkenburg uit wordt het De Regering doet een dringend beroep op de bevolking zich niet onnodig naar het rampgebied te begeven. Met name kjjklustigen en personen, die familie leden of bekenden in het rampgebied willen opzoeken, of willen trachten al daar inlichtingen over hen te verkrijgen, kunnen de hulpverlening en de herstel werkzaamheden belemmeren. Daarom wordt hun dringend verzocht aan hun voornemen, hoe begrijpelijk op zichzelf ook, geen gevolg te geven. De politie heeft opdracht met ingang van heden deze personen niet tot het rampgebied toe te laten. Bovendien verzoekt de regering ook de streken in de nabijheid van het rampgebied niet onnodig te bezoeken. Zij vraagt dit, opdat de hulpverlening en de herstelwerkzaamheden voortgang zullen hebben en verkeersopstoppingen worden voorkomen. De Regering ver trouwt, dat de bevolking ook in dit op- Verwachting tot Zondagavond: Opklaringen, maar ook enkele plaatselijke sneeuwbuien en hier en daar tijdelijk mist. Weinig wind. In de kuststreken lichte tot matige, el ders in het land matige tot strenge vorst. Zondag: Zon: 8.09—17.40. Maan: 3.46—10.58. Zon: 8.07— zicht alle medewerking zal willen ver lenen, zodat eventuele nadere maatrege len van het verkeer achterwege kun nen blijven. Geen berichten van de pastoors op Tholen 30 kath. kerken in liet noodgebied Volgens voorlopige cijfers zijn onge veer dertig katholieke kerken en hon derd katholieke scholen van verschil lende soort min of meer ernstig door de watersnood getroffen. Van alle pas toors in het getroffen gebied van het bisdom Haarlem is bericht ontvangen, dat zij in redelijke welstand verkeren en vaak onderdak hebben gevonden bij parochianen. Tot nog toe werd echter geen levensteken ontvangen van de pas toors J. Velzeboer (Tholen) en Th, van Baar (Oud-Vossemeer) op het eiland Tholen. Het is nog niet bekend of de katho lieke scholen ernstige schade hebben geleden. In ieder geval bevinden zich, volgens de thans beschikbare gegevens, 55 katholieke lagere scholen, 5 ULO- scholen, 36 kleuterscholen en 5 katho lieke landbouw- of huishoudscholen in het overstroomde gebied. grote materiaal door de lucht aange voerd. Tot en met Donderdag waren 306 vluchten gemaakt en o.a. 350.000 zandzakken uitgeworpen, Dinsdag en Woensdag 50.000 broden, verder le- vensmiddelenpaketten, kleding, laarzen, vlotten, water, dekens en geneesmidde len. De helicopter van de Marinelucht vaartdienst heeft Maandag 45, Dinsdag 65 mensen gered. Hij opereert nu van Woensdrecht uit. Daar houdt men zich ook met droppings bezig. Donderdag zijn er 271 gecombineerde vluchten ge maakt. Men heeft 594 personen geë eerd. Gilze-Rijen heeft Donderdag 59 dingsvluchten, 61 verkenningsvin en 1 droppingsylucht gemaakt. De vier daar gestationneerde Amerikaanse heli copters hebben 253 personen gered, de Engelse 346. Er liggen nog grote voorraden voed sel, medicamenten en materiaal gereed. Aandeel van het leger Ruim 12000 man van de Kon. Land macht zijn bij het hupverleningswerk betrokken, waarvan 7500 op de Zeeuw se eilanden. Daar hebben zij ruw ge schat tien a twaalfduizend mensen ge ëvacueerd en een millioen zakken met zand gevuld. Op de Zuid-Hollandse eilanden werken 5000 militairen, in Noord-Brabant 2000. Vermoedelijk zul len zij in de loop van de volgende week afgelost worden. Zoals men weet zijn drie soldaten omgekomen en worden er twee vermist. Met jute zakken als monnikskappen op hun hoofd trekt in een jagende sneeuwstorm een lange, trage stoet oud-Stoottröepers over een weekdijk van zandzakken in de omgeving van Halsteren. Achthonderd man storten twintig duizend zandzakken In de nood leert i zijn vrienden kennen. Franse Genietroepen werken broederlijk met Nederlandse militairen i het dichten van het grote gat in de weg HalsterenSteenbergen. (Van onze speciale verslaggever) Er is één datum, die opduikt in alle ge sprekken, welke men op hei ogenblik in hei noodgebied kan voeren, schrijft onze verslaggever Alb. Welling. Die daium is Maandag 16 Februari. Op die dag verwacht Nederland een nieuwe springvloed. Een uitzonderlijk hoog tij dus, dat een zware eis zal stellen aan alle dijken en water keringen en dat gecombineerd met ruwe of harde wind de nauwelijks her stelde dijken opnieuw en dan onherroepe lijk zou kunnen breken. Dat tij beheerst allen. Hei bepaalt tempo en duur en of men nu praat met mannen van de Waterstaat, de Heide-Mij. of de Gront-Mij., zij spreken allen één taal: Als we die dag halen, is de strijd beslist. En daarom, omdat men die dag moei en zal halen, staat vandaag alles en iedereen aan de dijken. Fransen en Belgen, mili tairen en studenten. Zij vormen een onaf- „Maar goed meneer, wat wilt u?" Het is een beambte van de Heide-Mij., die lichtelijk verstoord ingaat op een aarzelende vraag. „Wy kunnen niet anders. Wij staan voor een on mogelijke, onbegrijpelijke opdracht. Geen mens en geen land kan zoveel gaten dichten in een zo korte tijd. Want u weet niet wat liet betekent. U weet niet, dat het water zo'n gat in een etmaal uitschuurt tot acht., tien of meer meter. Wij staan dus machte loos en omdat wy iu een vergeefse poging om alles tegelijk te redden niet alles tegelijk mogen verliezen, zichtbare rij en of hei sneeuwi of hagelt, of hei regent of sformi:: zij blijven aan de slag. Om ieder gaf bouwen zij dezelfde flauwe boog van zandzakken, die hef be gin is van de redding. Mannen van de Waterstaat slaan daarbij. In hun verkleumde handen klemmen zij naiie, vuil geworden polderkaarien en wie daarin kijki, weef daf er in de afgelopen dagen ondanks alle verschrikkingen harde en verstrekkende beslissingen zijn gevallen. Er zijn delen van dit prachtige Zeeland, die men voorlopig heeft opge geven. Siavenisse op Tholen, grote stukken van Schouwen-Duiveland. Men heeft ze voor de eerste tijd afgeschreven. Voorlopig zal men er geen hand naar uitstrekken. Hef zal maanden duren voordat zij geleide lijk aan zullen worden drooggelegd en wat men dan onder hei barmhartige, alles bedekkende water zal vinden, men moet hei ergste vrezen. Slechts zo nu en dan wordt er gespro ken. Bittere woorden zijn dat. Woorden vol verwijt om de filmredders, die men nu in Zeeland vrolijk liftend langs de wegen kan vinden. Ze dragen zeilj op pers en kleurige dassen. Wie stopt kan luisteren naar hun plezierige stemmen, die vragen waar zij nog mensen kunnen redden. Anderen zijn er, en hun aantal is groter, die alleen maar zijn gekomen om te kijken. Zij vragen vyaar het het erg?A is er. waar het ramp overzien leunt. Tegen deze mensen- gi-oeiir in Zee land verbittering. De man. met wie wij erover spraken, vloekte. Hij heeft een schreeuwend gebrek aan goede, volhardende werkers. Hij is dagen niet uit de kleren geweest en dit wordt hem te veel. Zoals het hem te veel werd, dat buitenlandse troepen, overgeko men om hulp aan te bieden, en pas sant een Bailey-brug gebouwd hebben op een punt, waar niemand een Bailey-brug nodig heeft. Hij kan het niet verdragen dat men deze ramp ook nog gebruikt als oefening. (Vervolg op pag. 4 eerste kolom) Dakota verongelukt op de luchtbrug Vrijdag is een op weg naar het nood gebied zijnd „Dakota"-transporttoestel van de Nederlandse Luchtmacht op Valkenburg in de start verongelukt. Het vliegtuig kon niet snel genoeg hoogte krijgen en de bestuurder was ge dwongen de machine een buiklanding te laten maken op het vliegveld. Het toestel is daarbij beschadigd. Persoon lijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. De dijk bij Papendrecht is dicht! Met ongelooflijke hoeveelheden zand, vette klei, blokken beton en rietmatten is men aan 't werk geslagen. Wind, regen en felle vrieskoude trotserend. Slechts van één idee bezeten: het gat in de dijk moet dicht. Sedert enkele dagen daverden dooi de smalle straatjes van het dorp vele soorten auto's, alle voorzien van een bordje op de voorruit: „Dijkdoorbraak Papendrecht". Met deze auto's werden werkkrachten en materialen in niet te tellen hoeveelheden naar de bedreigde plaats op de dijk gebracht, In een fantastisch tempo werd er ge werkt, dag en nacht door. Het was geen gemakkelijke opgave het enorme gat te dichten. Verbeten vochten deze mensen verder. Schepen voerden betonblokken aan, duizenden kilo's zand werden ge stort, maar toen kwam het weerbericht van Woensdagavond dat een nieuwe storm voorspelde. Nog fanatieker zwoegden de arbeiders. Tegen het aan breken van de morgen, Donderdag, ge schiedde echter een nieuwe ramp, die veel van het tot stand gekomene met één klap vernietigde. Een van de schepen geladen met be tonblokken welke voor het gat lag kon de stormwind niet langer meer het hoofd bieden De mensen die er op aan het werk waren, hadden maar Juist tijd het schip te verlaten toen de boot als door een reuzenhand werd opgetild en met razende vaart door bet gat in de dijk werd geranseld. Enkele honderden meters verder, midden in het onder wa ter staande polderland, liep de op drift geraakte schuit aan de grond. Dit voorval bewees de mannen echter dat er geen moment langer getalmd mocht worden. Het gevaar was te groot. Van alle kanten werden extra arbeids krachten gerequireerd en in een ontzag wekkend tempo arbeidde men verder. De nacht van Donderdag op Vrijdag brak aan; bij het schijnsel van zwie pende lantaarns, die de schaduwen van de arbeiders tot groteske gedrochten vervormden, werkten meer dan acht honderd mensen, onder wie zelfs een groot aantal vrouwen, aan het herstel van de dijk. Meer dan twintigduizend zakken zand werden aangevoerd en leeggestort. De snijdende kou maakte het de mensen niet gemakkelijk, maar gelukkig was er het Rode Kruis dat voor gloeiend héte koffie en dampende erwtensoep zorgde. En toen, tegen «Te tijd dat een zwak licht aan de horizon een nieuwe dag aankondigde, werd de laatste zak zand gestort. Het gat in de dijk bij Papendrecht bestond niet meer. De stormvloed heeft deze week ook het aangezicht van ons blad veran derd. De lezers hebben er in het al gemeen begrip voor gehad, dat wij wat eenzijdiger zijn geworden. Het zou harteloos zijn geweest, als wij, in een ivoren toren teruggetrokken, onze geliefkoosde rubrieken waren blijven verzorgen en niet man en macht hadden ingezet om onze le zers over het enige onderwerp, dal hun belang inboezemde, in te lich ten. Ook vandaag, Zaterdag, bevat ons blad niet de luxe, die kan doen spreken van „Gun U De Tijd." Die tijd komt echter weer. Het totaal aantal genoteerde slacht offers bedraagt thans 1372. Uit de volgende plaatsen zyn nog meldingen binnengekomen: Krimpen aan de I.Tssel 4; Dordrecht 1; Kerkwerve 3; St. Philipsland 8; Zuidland 1. Gemeld is, dat in de polder Elfplaat in de gemeente Poortugaal zeven mensen zijn omgekomen. Thans blijkt dat in deze polder geen doden te be treuren zijn. Wel zijn er zes doden in de aangrenzende polder Zalmplaat, in dezelfde gemeente. Uit de ons thans ter beschikking slaande gegevens blijkt, dat de meeste slachtoffers grevallen zijn op het eiland Goeree en Overflakkee, n.l. 433. Over de andere eilanden en gebie den zijn de cijfers als volgt: Tholen 304 Brabant 187 Hoekschewaard 144 Schouwen Duiveland 115 Noord-Beveland 41 Voorne-Putten 27 Zuid-Beveland 26 Zuid-Holland 18 Oost Zeeuwsch-Vlaanderen 12 IJsselmonde 10 St. Philipsland 9 Noord-Holland 6 Walcheren 5 Alblasserwaard 4 Land van Heusden en Altena 3 Tiengemeten 2 Beijerland 2 Aangespoeld van elders 24 Het bezoek van Pulles en Stassen hebben wij een keus gedaan. Een harde, welbewuste keus. Een keus, die millioenen en millioenen kost, maar die onontkoombaar is." Even loopt hij van ons weg. Tien meter verderop staat hij aanwijzingen te geven in de storm. De gierende jachtsneeuw slaat hem in zijn gezicht, doch het schijnt wel of hij het niet meer weet of voelt. Hij staat maar en doet zijn werk. En als plotseling de opkomende vloedstroom een nacht lang zwoegen en ploeteren ongedaan maakt, hij gaat door. „Dat is het vak", zegt hij. „Wie aan een dijk werkt, moet het geduld en de kracht hebben van het water. Gisteren hebben wij hier aan de sluis van Tholen de linker- en rechterzijkant dichtge gooid. De linker is weer losgeschuurd en nu is het gat groter en dieper dan .voorheen. Dat zal onze kracht echter niet breken. Wij hebben meer soldaten, meer materieel en meer zware stukken gevraagd en wij beginnen opnieuw". Gierende sneeuwstorm Dit gebeurt en wie erbij staat in die gierende, jachtende sneeuwstorm be grijpt waarom dit land terecht een naam heeft als het gaat over dijken en water. Het zicht in deze storm is nauwelijks tien meter. Het in uren en uren opge worpen dijkje van zandzakken is geen meter breed en over die smalle, som- pige baan met aan twee zijden water, sneeuw en regen, trekken de zakken- sjouwers heen en weer. Zij zijn dood moe. Storm, angst en slaapgeb'rek heb ben hun gezichten getekend en ergens in dit naamloze leger staan mannen, die onder dat duistere, kolkende water hun eigen verwanten weten. Zij zwijgen. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Foster Dulles, en de directeur van de wederzijdse beveili ging, de heer Harold Stassen, die, zoals bekend, Vrijdag in ons land heb ben vertoefd hebben 's middags een bezoek gebracht bij de mi nister-president, waarna zy ontvan gen zjjn door de ministers Beyen en Luns op het ministerie van Buiten landse Zaken. Deze besprekingen heb ben ruim twee uur geduurd. Aangezien het Amerikaans bezoek aan Nederland een informatief karak ter heeft, werd aan de heren Poster Dulles en Stassen een overzicht gege ven van een aantal hoofdpunten uit het Nederlands buitenlands politiek beleid. Hierbij werd o.a. een uiteenzetting ge geven van de bijzondere aspecten die de plannen voor verdergaande Europe se integratie voor Nederland hebben. Voorts is het grote belang uiteenge zet, dat Nederland hecht aan de spoe dige totstandkoming van de Europese Defensie Gemeenschap. Eveneens werd een aantal problemen, die in de Verenigde Naties aan de or de zijn, aan een gezamenlijke beschou wing onderworpen, In het bijzonder gold deze beschouwing de activiteit der V. N. bij de bestrijding der agressie in Korea. Een overeenstemming van in zicht werd wederzijds met bevrediging geconstateerd. Bij het onderhoud waren o,a. tegen woordig de Amerikaanse ambassadeur te 's-Gravenhage, de heer Selden Cha- pin en het hoofd van de Amerikaanse missie voor de wederzijdse beveiliging in Nederland, de heer Clarence E. Hun- ter. A. P. bericht, dat in deze bespreking de basis is gelegd voor een extra Ame rikaans hulpprogramma om Nederland te helpen de schade van de overstro mingen te boven te komen. Een derge lijk program zou Nederland in staat stellen economisch weer op de heen te komen en toch zijn lopende N.A.T.O.- verplichtingen na te komen.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1