journaal TEER BEKWAME CHITS DUITSE BONDSRAAD WIJST NIEUWE KIESWET AF INTERNATIONALE JAARBEURS DE HEREMIET van. FORMOSA ALARMSIGNAAL NEER! Tsj jiang broedt plannen uit Opeens was de vloedgolf er en haalde hen in... Stemmen Voor verzoek om hulp N.V. BRONSWERK flinke Facturiste, ONGEH. BROEDER ENIGE VERPLEEGSTERS ASSISTENT- CORRESPONDENTIE) GRAND HOTEL „HUIS TER DUIN" Te huur gevraagd KANTOORRUIMTE GOED INGEVOERDE AGENT ASSURANTIE-BEZORGER ACTIEVE JONGE KRACHT JEUGDIG PERSONEEL (ui, en vr.) AANK, STENS-TÏPIST(E) 6 DE TELEGRAAF ZATERDAG 7 FEBRUARI 1953 VIVIEN LEIGH BEZWOER COBRA IN een kleine bungalow nabij Taipeh woont een van de merkwaardigste figuren van deze tijd: generaal TSJIANG KA I-S J EK. Zijn heerschappij over geheel China werd door corruptie on dermijnd nu, in verbanning op zijn laatste bolwerk, het c:iand Formo«a. handhaaft hij 'n Vivien Leigh, vrouw van Sir Laurence Olivier en een van Engelands heste toneel- en filmactrices, lijkt zich volkomen op haar gemak te voelen met een cobra. Zij ontmoette het d er op Ceylon, waar 7,IJ werkt aan de film „Elephant Walk", en zag de cobra dansen bij de fluitmuzick van de slangenbezweerder. Zij geloofde de slangenbezweerder, toen hij haar vertelde, dat de cobra haar geen kwaad zou doen, en liet de slang om haar hals kronkelen. De sigaret tussen haar vingers trilde niet. neraal in een eenvoudig uniform zonder decoraties naar zijn hoofdstad en confereert daar mei zijn medewerkers. De rest van de dag brengt hij in gebed door. Tsjiang is veranderd. Hij spreekt nooit meer direct tot vreemdelingen. Alleen toen een Engelse journalist informeerde naar de aard van het langdurige verblijf van mevrouw Tsjiang Kai-sjek in Amerika, glimlach te hij en antwoordde direct: „Zij schildert alleen". Op Formosa heerst nog steeds min of meer de staat van beleg. Het bedelen is wettelijk verbo den en legerchauffeurs, die door eigen schuld dodelijke ongeluk ken veroorzaken, worden te rechtgesteld. Merkwaardige krant En hier is het nieuws" i is een van de merkwaardig ste kranten, die sinds de be vrijding mij onder de ogen zijn gekomen. Het verschijnt in Hol- landia op Nieuw-Guinea en heeft dit met onze nieuwsorganer, van vóór en vlak na de bevrijding ge meen, dat het nieuws op twee velletjes papier is gestencild. De rubrieken zijn allicht be perkt: Buitenland, Van alle zij den, en (de merkwaardigste) Aan de voet van de Cycloop. Daarin kan men behalve mededelingen over de kerkdiensten, het spreek uur van de tandarts en de slui tingsdagen van de bibliotheek le zen: Winkel „de Veerman' ver zoekt ons te melden, dat bestel lers van afdruiprekken en won' derpannen deze voor het einde van de maar.d moeten afhalen. kloosterachtige soberheid. Zelfs zijn ministers ontvangen slechts in schijn salarissen. Elke dag rijdt de 65-jarige ge- Amuae de Kernver ANNIE DE REUVER, die haar verbintenissen met de AVRO heeft verbroken, zal vermoede lijk niet van de microfoon schei den. Er schijnt veel kans te be staan, dat zij haar radio-carrière bij een andere omroepvereniging zal voortzetten. Bij de AVRO is nog niet be slist of de opengevallen plaats van vocaliste bij de Skymasters zal worden aangevuld, noch van waar men als dit wel het ge val mocht zijn een nieuwe kracht zal recruteren. Veilige PTT PTT beschikt sinds korte tijd over een afdeling „Bedrijfs veiligheid" die onder leiding staal van de oud-KNIL-generaal S. DE WAAL. Zo'n afdeling is voor een vi taal bedrijf als PTT noodzake lijk, zegt men op het hoofdbe stuur. Mee te delen uit hoeveel personen de afdeling bestaat, achtte men niet gewenst. Men verzekert, dat zij niets te maken heeft met de politieke selectie van het personeel noch met de BVD. Van andere zijde hoorde ik echter, dat er., wat dit laatste be treft, wel samenwerking zal be staan tussen generaal De Waal en de afdeling Industriële Be scherming van de BVD. En de Kemel bovendien DE rijzige, donkerogige MA- RIAM SOULAKIOTIS (65). abdis van een klooster der Ka- lenderisten (een Grieks-ortho doxe secte. die vasthoudt aan de Juliaanse kalender) gaat voor tien jaar r,aar een Griekse ge vangenis. Zij maakte zoveel mogelijk (rijke) bekeerlingen, beloofde hun de hemel als zij haar hun bezit tingen vermaakten, en verhaast te vervolgens hun dood dopr het opleggen van zware ontberingen. Haar bezittingen omvatten ten minste driehonderd woningen en boerderijen in geheel Grieken land, en een vermogen aan goud en juwelen. EN PASSANT. VRIJDAGAVOND halftien werd over Hilversum I de door radio Lausanne opgeno men reeks sympathiebetuigingen van de Italiaanse. Oostenrijkse, Franse, Westduitse, Luxemburg se, Saarlandse, Zwitserse eu Monte Carlo'se staatshoofden met de slachtoffers van de overstro mingsrampen in Engeland, Bel gië en Nederland her-uitgezon den: een zeldzaam indrukwek kende serie „mondelinge hand drukken", die met tastbare steun- bewijzen gepaard gaan, want uit geheel West-Europa is snelle en ruime hulp van alle zijden toe gezegd of reeds verzonden. Er werden veeltalige reportages uit de getroffen gebieden toegevoegd, Deze uitzending van unieke internationale betekenis werd besloten met een dankwoord door prins Bernhard en stemmen uit Engeland en België. Er klonk klokgelui uit alle Europese lan den als treffend symbool van de wil tot internationale verbroede ring en de luisteraar bidt in stilte, dat deze golf van gemeen schapszin zal blijven voortduren óok als de golven van zeewater reeds lang uit de ondergelopen gebieden zullen zijn geweerd. Vrijdagochtend halftien hoor den we op beide Hilversumse zenders een uitstekende repor tage door Johan Bodegraven van de N. C. R. V. onder de titel „Werkers in de nacht". Hij had in de afgelopen nacht o.a. de dijk te Papendrecht bezocht en om half vier tussen de warrelende sneeuw gesproken met de stoere dijkwerkers en met de onverdro ten werksters bij de cantine. Hij vertelde, wat een „aggregaat" is, waarvan we in de noodberichten deze dagen zoveel hebben ge hoord: een grote Dieselmotor, die voor licht zorgt, en gaf voorts o.a. flitsen van telefoongesprek ken uit de rampnachten weer, die tevens voor tallozen overdrukke werknachten waren, 's Middags gaf Paul de Waart een reportage van de vluchtelingenzorg op Schiphol. Het ochtendprogramma van de V. P. R. O. ging, zij het met ver traging, door. Gehandhaafd werd ook de Morgendienst van de N. C. R, V.; terzelfder tijd werd op de andere zender de schoolradio van de V. A. R. A, uitgezonden Daar het spoedeisende karak ter van de berichtendienst sinds Donderdagnacht is vervallen en de telefoonverbindingen weer verbeterd zijn, werden Vrijdag nog maar eenmaal per uur nood berichten uitgezonden. Zij dra gen thans hoofdzakelijk een ad ministratief karakter. De „sensa tionele" kant is er af en dit tekent misschien het best de ver heldering, althans het tot rust komen van de situatie. De alarm - tijdingen worden minder, de hulpberichten steeds vollediger. Aanvankelijk namen de extra berichten en hun herhalingen tel kens nog ongeveer 20 minuten in beslag, maar geleidelijk werden ze beknopter. Chopin, Brahms. Schumann, César Franck en hun confraters moesten via de zwarte schij'ven ook nu weer de gaten vullen, die deze ramp in de dijken van de programma-indeling heeft geslagen. Denkt men de fatale oorzaak een ogenblik weg, dan BONN, 6 Febr. De W. Duitse Bondsraad (Eerste Kamer) heeft vandaag een ontwerp voor een nieuwe verkiezingswet van de rege ring verworpen. Niettemin zal de regering waar schijnlijk gebruik maken van haar recht, de wet toch aan de Bonds dag (Tweede Kamer) voor te leggen, zo verklaarde een woord voerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken Zou het wetsontwerp hier worden aange nomen, dan zal de parlementaire bemlddelingscommissie, bestaande uit tien leden van elke Kamer, moeten proberen een compromis te vinden. Het ontwerp voorziet, in wat de minister van Binnenlandse Zaken, Lehr. noemt ,.éen compromis tus sen het meerderheidssysteem en het systeem van de evenredige vertegenwoordiging. Het aantal leden van de Bonds dag zou van 402 op 448 wor den gebracht. van wie de helft bij absolute meerderheid van stemmen zou worden geko zen en de andere helft door te stemmen op federale partijlijsten, waarbij dus het systeem van de evenredige vertegenwoordiging blijft gehandhaafdf. Elke stem telt dus in feitè voor twee één keer in de directe verkiezingen, waarbij de candidaat wordt ge kozen, die in een kieskring de absolute meerderheid krijgt en één keer voor de liist. De candi- daten van een party, die volgens het meerderheidssysteem worden gekozen, worden afgetrokken van het aantal zetels, dat een partij zou krijgen volgens het systeem van de evenredige vertegenwoor diging. Alleen partijen, die ten minste één candidaat in een kies kring gekozen krijgen, of ten minste vijf procent van het aan tal stemmen in de republiek op zich verenigen, tellen mee bij de stemming volgens het systeem van de evenredige vertegenwoordi ging. Verder k-rijgt iedere stemge rechtigde een „ondersteunings- stem", die hij op een andere can didaat kan uitbrengen, als de eerste keus van de stemgerech tigde geen enikele kans heeft volgens het meerderheidssysteem te winnen. SPOEDCURSUSSEN VOOR PERSONEEL (Van onze correspondent) ARNHEM, 7 Febr. De Neder landse Heide Mij. in Arnhem is reeds begonnen met I\et geven van spoedcursussen aan het per soneel, dat straks bij het opnieuw in cultuur brengen van het ver dronken land leiding zal kunnen geven. De cursus voor het opzicht- houdende personeel wordt in Arnhem gehouden; die voor de toezichthoudende mensen komen in de Peel en in de N.O.-Polder. Voor deze laatste cursus komen in de eerste plaats zoons van land arbeiders en jonge boeren boven 23 jaar en ongehuwd uit het ge troffen gebied in aanmerking. TAIPEH (Formosa, 6 Febr. Nu Eisenhower aan Tsjiang Kai- sjek de vrije hand heeft gegeven, beramen de Chinese nationalisti sche leiders plannen om acties op het Chinese vasteland tegen de communisten te ondernemen. Al moeten deze in de eerstko mende maanden tot kleine aan vallen beperkt blijven. op den duur hopen ae nationalisten door medewerking van de V.S. tot gro tere ondernemingen in staat te ziin Men houdt rekening met de mogelijkheid, dat Tsjiang's lucht macht versterkt zal worden met Amerikaanse vliegtuigen van het nieuwste type Tijdens een bezoek van de Amerikaanse «eneraal- majoor Olmsted aan Taipeh vroeg een Chinese verslaggever hem: .Krijgen we straaljagers?" „Ik heb er geen in miir. zak, maar het kan best ziin, dat er een paar ko men" antwoordde de generaal. Ter zelfder tijd houdt men zich in Washington bezig met de vraag, wat Eisenhower in de naaste toe komst zal doen om te pogen, het Koreaanse conflict zo spoedig mo gelijk te beëindigen. Volgens Dewey Short, de republi keinse voorzitter van de parle mentscommissie voor de strijd krachten, overweegt Eisenhower een volledige blokkade van de Chinese kust. Admiraal Radford, opperbevel hebber van de marinestrijdkrach ten in de Stille Oceaan, is een voorstander van dit plan- wordt men bij het luisteren naai de binnenlandseomroep in deze dagen herinnerd aan de radiosta- k n.g van enige jaren her, toen sommige misschien wat al te boos aardige luisteraars, zeer ingeno men met de geïmproviseerde gra- tnofoonprogramma's, de omroep- directies schreven: „Geef ons méér van zulke stakingen!" Ditmaal echter is de situatie anders en wij allen roepen uit: „Liever desnoods nooit meer een noot Beethoven dan nog eenmaal zó'n ramp!" Daar men nu het tijdschema weer vrijwel in de hand heeft, kon'in de loop van de Vrijdag ochtend worden meegedeeld, dat men deze middag goeddeels zou terugkeren tot de normale pro gramma's, mutatis mutandis; en na ruim 2 uur 's namiddags bleek dit ook inderdaad in grote trek ken het geval te zijn, waarbij evenwel alles, wat naar te „lich te" kost zweemde, door grammo foonplaten of extra reportages werd vervangen. De ..alarmtoe stand" in de Nederlandse omroep, die 5V2 etmaal heeft geduurd, kan thans in principe als geëin digd worden beschouwd al kwam deze middag nog af en toe een spoedmelding een uitzending onderbreken, zoals bleek kort vóór het einde van een fluit-en- piano-recital door Jo van Veen en Cor van Boven, dat ontijdig moest beëindigd worden voor een inderdaad zeer spoedeisende op roep naar een Zeeuwse burger vader. Het speciale programma voor Zondag a.s. vindt men elders in dit nummer. Heel Nederland 'hoopt om meer dan één reden dat het met ingang van Maan dag mogelijk zal zijn onze radio weer haar normale gang te laten gaan. Het nerz-programma is per sal do toch afgelast. De TV bracht ons gisteravond een verkouden meteoroloog met een verkillend weerbericht, dat ons deed huive ren voor de vele ploeteraars in Zeeuwse modder en Zuid'hollands slib. Voorts waren er weer uit voerige filmjournaals over de overstromingsrampen in Engeland en Nederland. De televisiestaf van Multifilm heeft goed werk geleverd. Deze fraaie journaals, dikwijls in de benardstc posities opgenomen, speculeren nergens op de sen- satielust. Zij geven duidelijke, za kelijke en veelzeggende beelden en zullen zéker hun doel bereiken: de belangstelling voor de getrof fenen levendig te houden en de bevolking aan te sporen tot nog erdere ruime gaven aan het Nationaal Rampenfonds. Zondagavond 20.15 u. komt er weer televisie met nieuwe jour naals. hans leerink De-Loer zei: „Vort jullie, waarschuw de werkman" (Van onze speciale verslaggever) MIJDDELHARNIS. 5 Febr. Bij hiet inladen van vee uit de overstroomde en bedreigde stallen staat een boerenman van „het eiland" de zaak 'n beetje te rege len. Hij is een van die nuchtere en verstandige, doch vriendelijke mensen, die de polders hier bewo nen. Zij bekijken de vreemde grote wereld uit hun sterke hui zen te midden van de rustige ak kers, zijn goed op de hoogte van wat er gebeurt door middel van literatuur, kranten en radio, zij doen hun handelszaken te Rot terdam en bepalen zich verder tot LILIAN HARVEY HUWT DEENSE IMPRESARIO LONDEN. 6 Febr. Lilian Har vey. de filmster, die in de derti ger jairen grote triomfen vierde, zal morgen te Kopenhagen in het huwelijk treden met de Deense impresario Valeur Larsen. Reeds in. 1935 had de, thans 46- jarige, actrice gezegd, dat zij graag zou wijlen trouwen, doch ondank5 haar twee verlovingen met de Duitse filmacteur Willi Fritsch, is het nimmer zo ver gekomen, Ook niet toen zij in 1948 in Parijs haar .come-back" wilde vieren en er in deze stad geruchten de ronde deden, dat zij verloofd was met de balletdanser Anton Dolin. Lilian Harvey maakte films in Amerika. Engeland en Duitsland. Voor een van deze moest zij zelfs koorddansen leren. (Reuter). naast de dikke me- deze keer alsof hij een neer. onopzettelijk na- heg snoeide, „Alles op tuurlijk, maai flink haren en snaren zet: hard, op zijn lernen. En ten, meneer", zei hij een tweede schoof opgewonden. ,,0, dat langzaam maar zeker was uw oor, geloof ik. een mosterdpotje in Nou ja> >t is nu ecn_ zijn richtinö. En. weer maaj >n noodtoestand, een ander vroe« dre'" moet u maar denken, gend: „Heb jaj wel eens een hele dikke, Alles op haren en sna- Ik seg tege Merie, ik vette bal gehakt'in je ren, om er wat aan te seg, kenne wij een de- gezicht gehad?" doen. HSar op de tan ken misse? Eigenlijk den. M'n zoon is er niet, segt se. Ik seg, De dikke meneer heen, meneer, helpen, nou, late we 'm dan keek om zich heen en \ye hebben er maar maar meteen weg- ging iets begrijpen. een, meneer, en hoe brenge. Net wat je Hij werd witjes en gaat dat, dan ben je segt, segt se". "schoof snel naai- de wei es een beetje pie- deur. Toen hij -ver- tepeuterig. AI in angst De dikke meneer in trokken was, zei een als ie ging knikkeren broodjeswinkel fatsoenlijk uitzpend 0f voetballen of fiet- Van deze week. Gehoord op de tram: gooide er nog een broodje pekel achter aan en zette met vette lippen zijn gepraat voort. „Dat die dijken het niet zouden hou den, kon je van tevo- sen. En tegenwoordig knepen we 'm al als ie om elf uur nog niet van zijn meisje terug was. Maar hij is er heen en ik heb er iemand een 'oyzotnder geen woord legen ge- ren wei nagaan. Dat lelijk woord, dat zegd. Misschien staat had ik ze nog wel iedereen van jjarte je nu ergens aan een kunnen vertellen, goeddeed. met z'n schep. Zal Maar ja, eigenwijs hè, 'm niet meevallen. Hij eigenwijs. En nou E voetballer: „Nu legt een prima mid- kunnen wij allemaal, we zui<rer' en deiischeiding, maar zoals we hier staan. afleen om geld. Ik ben graafwerk Maar voor de duiten op- - - - kon ik 'm tegenhou- een glasheldere «ama- nog een bal gehakt"." ieUk™aersndmM?eop Ftf vó£r knippen. En „Ben je zelf!" zei de de recette. Misschien hU rolt er wel doo bediende, die erg rood schoppen we een h0°P ™^ar uo was geworden. dijk bij elkaar. Of een scheren, meneei „Wat?!" zei de dik- boerderij. Op zo'n Eh nee, een an ke meneer, even ver- manier wil ik best d'ère keer", zei ik, bluft. professional wezen. hoewel ik stoppelig „Bal gehakt ben je ^n, a's het T1®9?! §eld was. Maar eeti scheer- zelf!" oplevert, wiï jk er mes js onherroepelij- „Zeg, hoor jij es, Jesnoods nog eetn paar (,:er dan een schaar. wie denk jij wel dat doelpunten doorrlaten Toch mag ik mijn je bent? Ik zal es ook kapper wel. even. Toen stapte iemand De kapper ïknipte GIJSBREGHT. hun vee en hun land. Van zu-lke mensen kan Nederland nooit ge noeg hebben. Het heeft er niet genoeg van. En hij vertelt me hoe het bij hem thuis is gegaan en bij de buurlui, bij een neefje verderop en bij een neef van zijn vrouw, nog weer duizend meter verder. Zonder pathos, zonder nodeloze uitbreiding, zonder overdrijving. Dat voelt men, het is gëen lar moyant verhaal, het is voor de helft een ooggetuigeverslag en voor de rest een oververtellen van wat anderen, eveneens zake lijke lieden, hem hebben mede gedeeld. Hier volgen twee van die ver halen! Er was een boer. een weduwnaar, die 's nachts om twee uur sil zijn kinderen wakker riep, hij had er heel wat hij had er zeuven want het water bleek bijna tot de kruin van zijn dijk te staan, waarheen hij zich in onder- kleren had begeven. Want een Zeeuwse polderboer slaapt nooit rustig bij springtij en harde wind. En het werd nog steeds hoger, tergend langzaam (de man heeft er een strekelijke uitdruk king voor die ik voor u vertaal). De boer zei tot twee van de jon gens: „Gaat als de bliksem naar onze werkman en zeg dat ze wesmotte. Vort jullie. Daar langs, wij gaan hier langs." De werkman woonde bij een volgende dijk het zijn daar allemaal dijken en polders en dat was minder ver weg dan de haven van Middelharnis van zijn kerk afligt, en zij renden, maar het lukte niet, want opeens was de vloedgolf er en haalde hen in. De oude boar kon het nog net zien in het spookachtig licht van de komende ochtend. Zij werden door een rollende laag water ge grepen en verzwolgen. Hij zelf was toen nog niet van huis weggegaan en dat heeft net lang genoeg stand gehouden tot dat redders kwamen die hem en de andere kinderen afhaalden. Het vee. hoewel losgemaakt, was toen al verdronken. Van de werkman en zijn vrouw heeft men nog niets vernomen, maar het zal wel mis zijn gegaan want hun huisje stond aan de ver keerde kant van de volgende diik en dus moet de golf ook over hen ziin gerold tenzij zij reeds weg waren. Doch dat is onwaarschijn lijk. Men gaat hier niet weg zon der de buren te waarschuwen hoe ver deze ook wonen. De beesten „Ja die beesten," zegt de boer verder, „dat gaat je toch aan het hart hee. Dat is gauw duizend gulden als het 'n goede melker is. Maar dit zijn jonge beesten, hoor. O. is u ook van de boerenstand? Ja wat die meneer daar vroeg of je je eigen dèr ooit weer uit zult kennen, ze hebben allemaal een oormerk hee. En die.... en die.... en die daar zijn van mij. Waaraan ik ze ken? Ja dat ene vaarsje heb 'n wit vlekkie op zijn achterwerk en die andere daar ziet u wel, die heb een witte streep over de rug." „Ja maar nu ben ik ze al weer kwijt," zegt een met ons mee ge komen mannetje, dat zich bezorgd maakte over het al of niet terug kennen van ieder ziin beest. „Maar uw eigen kinders zou u toch wel terug kennen, al waren er tienduizend kinders bij malkan der en zo kennen wij ons eigen vee terug, meneer, vooral die beesten, die wii zelf hebben gefokt hee." „Maar wat ik nog zeggen wou. het zal wel op een massa-emigra tie uitlopen, denkt u ook niet?" AMSTERDAM. Gom. Univ, Cand. rechten J Bakkum, Amsterdam en N. H. C, Wiering. Zwaag; cand. pol. en soc. weténsch. F. Th v. d Maden, Den Haag; kerk. ex.: J. Geers, W. Kraayenhof. W. den Toom en A J. van Cruyningen; doet. natuurkur.de N. C. de Troyc, Amsterdam; doet. ex wiskunde M. de Vries. Haar lem; cand. wis- en natuurkunde G. I. C Stokvis, B. Stam en Tan Liat, Amsterdam, Het bestuur van de Nederlandsche Vereemging lot bescher ming van dieren bericht ook langs deze wee, dat zij sinds Zondag uiteraard met succes doende is dieren in nood te redden. wende men zich, Liefst met. concrete gegevens, lot het bureau Prinses Mariestraat 40, Den Haag. Tel. 11275.) Tg-0283 SPOED-VEILING e collectie üetadscke Zofuftet* w.o. zeldzame exemplaren in Afghan, Herez. enz,, Kussens, Foyers, Hall- en Divanmatcn, enz, enz. Voorts: Een Buitengewone Partij le Klasse Meubilaire Goederen, w.o. kapitale Bankstellen, Eetkamers, Slaap kamers. zeer fraaie Clubs, compl. Herenkamer best. uit: grote Boekenkast, Schrijfburea-u met Stoel, leren Stoeien, en-z. enz. Deze bijzondere veiling zal gehouden worden in Ge bouw SCHINKELHAVEN, Amstelveénseweg 124, Am sterdam. Kijkdagen; Maandag 9 Febr. van 's middags 12 uur tot 's avonds 10 uur. Dinsdag 10 Febr. v.m. 912 uur. Veiling: Dinsdagmiddag 10 Febr. 2.30 uur en 's avonds 7 30 uur. Erkêr.d Veilinghouder COENRAAD WATERMAN GEZOCHT VRIJE ÉTAGE-WONING te Amsterdam, Haarlem, Amstelveen of omstreken, liefst met gsrsge. Overname meubilair geen bezwaar öf eventueel te koop gevraagd: KLEIN HERENHUIS MET GARAGE AMERSFO ORT VRAAGT voor haar afdeling LUCHTTECH- CbrqnsvverQI NIEK een jonge WERKTUIGBOUWKUNDIG MTS-er met commerciële aanleg. Uitvoerige sollicitaties mét af- schriften van cijferlijsten te richten aan de afdeling Perso neelszaken, Eemstraat 91, Amers foort. FRANKFURT a/MAlN 22-26 FEBR. 1953 Algemene West-Duitse W arenbeurs Voorjaar 1953 Belangrijke Internationale Textieljaarbeurs Aan bezoekers worden op schriftelijk verzoek alle benodigde inlichtingen gratis toegezonden door de Off. Holland-Dienst der Jaarbeurst AMSTERDAM-Z., Ceintuurbaan 191 a, Tel. 25698 Aandeelhouders van de NV. Amsterdamsche Pharmaceull- sche Fabriek A'dam worden opgeroepen voor een buiten gewone algemene vergadering op 16 Februari 1953 des avonds 7 uur ten kantore van Mr. Barendorf. Herengracht 390, A'dam. De agenda van de vergadering ligt ter inzage bij de N V. Amsterdamsche Pharmaceutische Fabriek. Haarlemmer Houttuinen 67 69. Amsterdam. De Directie. e gevraagd. Liefst met bouw- I pl. en premie, Br. o. no. Tg-13668 bur. De Telegr. leeftijd 20-25 jr. Goed kun nende typen en rekenen. Br. m. voll. inl Prinsengracht 612—622, BELASTINGCONSULENT Inlichtingen omtrent erkende Opleiding exafnens en lidmaat schap bij het Secr Nederl College v Belastingconsulen ten, Belgischeplein 6 te 's-Gra- venhage (Post Schev.). 551763 /ERTEGENWOORDIGERS gevraagd met verkoopcapa- citelten voor het verkopen van m elke branche zeer ge wilde artikelen, voor A'dam en Den Haag Br met pasfoto onder no Cm13677 bur. d blad. nazorg patiënten N.V. STANDARD VACUUM PETROLEUM MAATSCHAPPIJ Esso-gebouw Postbus 109 's-Gravenhage zoekt voor haar bedrijven in Indonesië In bezit van diploma A en kraamaantekening Bij voorkeur H.B.S.-opleiding. Maximum-leeftijd 35 jaar. Sollicitaties te richten aan afdeling Personeelszaken Postbus 109. 's-Gravenhage. Nummerbrieven dte naar ons oordeel mei bona nae op de inhoud der betrokken advertenties reageien worden vernietigd. I HANDELSKANTOOR vraagt treding spoedige indienet- tevens vlot steno-typJst(c) Neder!, en moderne talen. Leeft, bij voorkeur omstreeks 20 jaar. Soli. m. opg. v. verl salaris ond. M. 4 Adv. Bur. Roüma t*. Co.. Herengracht 226, Amsterdam HANDEN TE SAAM!!! Woninginrichting GEMA heeft besloten 10% van de verkochte meubelen aan het Nationaal Rampenfonds af 'e 3laan. Koopt juist nu Uw meubelen, des te groter is ie oogst. Onze eerste klas meubelbedrijven leveren direct aan particulieren, wat voor U betekent een be sparing van 200.- tot 500.- op Uw gehele inrichting Geopend dagelijks van 10 tot 22 uur. Dus ook 's avonds Toonkamers Lutmastraat 47, A'dum-Z. bij de R.A.I., Telefoon 717124. Ter overn gevraagd ACCOUNTANTSPRAKTIJK (EN/OF BELASTINGPRAKTIJK) in 't midden ol Westen des lands. Brieven Tg13Ö97 bur. Telegraaf. Vooraanstaande Firma (N.V.) te Amsterdam, welfcie diverse eersteklas buitenlandse huizen op het gebied van chemische en aanverwante producten vertegenwoordigt heeft! plaatsing voor: 1.) Ervaren verkoper van organische producten, (contactwean). Deze functie biedt veel perspectief voor hen,,dié „com mercial minded" zijn en daarenboven over «vakkennis beschikken. 2.) Eerste assistent in de Afdeling Organische Producten met ruime kennis op dit gebied. Tevens wordt voor deze functie kantoorervaying (cor respondentie Duits en Engels) vereist. 3.) Eerste Kracht voor de Pharmaceutische Afdeling;. Noodzakelijk is bekendheod met de import van en de handel in speciality's en pharmaceutische chemicaliën. De betreffende functionaris dient in staat tie zijn de commerciële leiding van de afdeling na een korte in werkingsperiode op zich te nemen, Een gedegen kennis van de Duitse taal is onontbeerlijk, 4.) Een salesman voor de Afdeling Kleurstoffen, speciaal voor de wolindustrie. Een eerste vereiste is bekendheid op dit gebited. terwijl eén behoorlijke kennis van de Duitse taal- verlangd wordt. 5.) Kantoorkracht voor de Afdeling Kleurstoffen. Vereisten: Een gedegen kennis van ds Deiitse taai, bekendheid met de import van kleurstoffen, ^pigmenten en hulpstoffen voor de textiel- en lederindi'lstrie. De functionaris dient verder over leidinggevende capa citeiten te beschikken. Sollicitaties dienen de volgende gegevens te belatten 1.) welke functie geambieerd wordt, 2.) vroegere werkkring(en) en opleiding. 3.) gewenst salaris. 4.) referenties. Volledigheidshalve wordt nog vermeld, dat opnaipi-e in een bestaand pensioenfonds na een overeen te komen ij»werkings- periode wordt geboden. Brieven worden ingewacht onder No. Tg-13664 bur.."De Telegr, Noordwijk aan Zee VRAAGT VOOR HET A.S. SEIZOEN: 5 le en 2e Chef de Reception, Journaalhouders(sters), ICassières, le Linnen juffrouw, Zaalchef, le en 2e jj Serveersters, Telefonistes, Luxe-Broodbakkers, Per- Z soneeikok, Aides de Fourneaai, Commis de Cuisine, Z Casseroliers, Keukenknechten, Kamermeisjes, Kamer- I - werkmeisjes, Keukenwerkmeisjes, Koffie- en Buffet- I juffrouwen, Keukengouvernante, Garderobejuffrou wen met talenkennis. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties 1 met recente foto VOORAANSTAANDE MEUBELFABRIEK tn centrum van het land vraagt voor haar Machinale Afdeling en Lakkerij-AfwerK Afdeling Gegadigden moeten als zodanig werkzaam zfjn ge weest; krachtige leiding kunnen geven aan groot per soneel- met het moderne, betere genre meubel! op de hoogte zijn en deze afdelingen, zonder toezicht» volko- inen kunn en beheren Leeftijd 3045 Jaar. Weningen beschikbaar. (parterre en souterrain) min. 4 lokalen in Arnsterdam, liefst Centrum stad. Br. met uitv. inl. onder -No. 2565 aan Adv.bur. Adrema, Rokin 91, Amsterdam. copie-getuigschriften te richten Confectiebedrijf Midden Genre Japonnen zoekt voor de Noordelijke provincies Brieven Tg-13676 bur. De Telegraaf. gevraagd- met enige kennis van transportzaken: bezit van eigen portefeuille, eventueel ook van Brand en o( Varia-verzekeringen geen bezwaar. Vast salaris en goede vooruitzichten voor capabele kracht Leeftijd niet ouder dan 35 jaar onder letter S VV E. aan Nügh Van Ditmar Amsterdam-C Bouwmaterialen Houthandel, Ijzerwaren. Door uittreding van medefirmant is bij orvs plaats voor Wij vragen- Harde werker met koopmansgeest. Genegen alle werk mei eigenaai te verrichten. Behoorlijke se.ioolopleidi' g. In staat financieel deel te nemen. Jongelui, die een mooi vak willen leren, sohrijven eigenhandig onder no. Tg-13670 bur. De Telegraaf. GROOT HANDELSKANTOOR vraagt van 16—22 jaar voor div. aid. en een Soil, woonachtig te A'dam gelieven le schr. onder no. Tg—13682 bur blad.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4