Barakkentaxi- en tolgelden voor de slachtoffers van de ramp AHOY NAAR RAMPGEBIED SOCIALE VERZEKERING IN DE NOODGEBIEDEN Sommige streken kwamen er beter af dan men zou verwachten Duinen en strand tussen de Hoek en Scheveningen afgesloten DERDE BLAD - PAGINA 4 DE BREDASCHE COURANT ZATERDAG 7 FEBRUARI 1S5S Ouden van dagen, geëvacueerd van Goeree I nen, de gezichten getekend door het leed, en Overflakkee, komen de Ahoy'-hal bin- I dat hen zo plotseling heeft getroffen. Canadees crediet aan getroffen emigranten Elke opsomming van öoor overheid, orga nisaties en particulieren in andere landen voor de gedupeerden in Nederland bijeen gebrachte hulp wordt nog steeds onmiddel lijk door nieuwe meldingen achterhaald, maar enkele bijzonderheden menen wij onze lezers toch niet te mogen onthouden. Zo hebben de taxichauffeurs van Viborg in Jutland afgesproken, dat zij al hun ont vangsten van vandaag zullen afstaan. In Denemarken zijn 5.000 spaden voor het dyk- Iierstellingswerk bijeengebracht. Koning Frederik stuurde een auto met onder meer 40 wollen dekens: het havenbestuur van Kopenhagen schonk, speciaal voor Rotter dam, 20.000 kronen en de burgemeester van Aarhuus heeft zes barakken geschonken. De universiteit van Oslo is vandaag ge sloten. De studenten collecteren voor het Nederlandse Rampenfonds. Tevoren was reeds een som van 500.000 kronen ingeza meld en voorts heeft Noorwegen tienduizen den jute zakken gestuurd. In het Zweedse provinciestadje Köping, waar zes bruggen liggen over de rivier, die de stad in tweeën deelt, zal men dit week einde tol heffen van alle voetgangers en voertuigen, die de brug passeren. Behalve veel geld stuurt Zweden in totaal 100.000 dekens uit legervoorraden. Terwijl in Nederland nog ongeveer 2.500 Amerikaanse militairen, 68 ducks en 16 hef- schroefvliegtuigen aan het redden waren, werden in Amerikaanse steden al „Help Holland"-dagen georganiseerd. Burgemees ter Impelliteri van New York is erevoor zitter van een éomité voor hulpverlening, tienduizenden dollars zijn al bijeengebracht en de goederenstroom is niet te stuiten, hoe wel onze ambassadeur, dr Van Royen, heeft bekendgemaakt, dat goederen niet meer no dig zijn. De echtgenote van admiraal Ni- mi tz is voorzitter van een comité Vriend schap voor Nederland, enkele televisie zenders wijden programma's aan de ramp en de grote hulporganisatie C.A.R.E. stuurt vliegtuigladingen dekens en medicamenten. Rubber handschoenen en lieslaarzen gevraagd Er bestaat in de noodgebieden grote be hoefte aan lieslaarzen en rubber hand schoenen. Helaas echter zijn de beschikbare voorraden uitgeput. Er is thans een ver zoek gericht aan degenen, die nog over voorraden van deze artikelen beschikken, hiervan opgave te doen aan het Bureau Wa tersnood van het Rode Kruis, tel. 184790, Den Haag, HORECABEDRIJVEN OP DE NATIONALE GEDENKDAG De bedrijfsgroep Horeca brengt ter kennis van de ondernemers in de Horecabranche, dat het gewenst is in verband met het in getogen karakter van a.s. Zondag, die dag het bedrijf zo kalm mogelijk te laten ver lopen, in de avonduren de buitenverlichting te doven en zich te onthouden van andere muziek dan die van de officiële radio uitzendingen. Nieuwe overstromingen in België De vloed van Donderdag die het verwach te peil met 60 centimeter heeft overschreden, heeft te Mechelen in België nieuwe over stromingen veroorzaakt. Het water heeft de steenweg op Battel overstroomd en er een hoogte van 30 a 40 centimeter bereikt. Het gehele verkeer tussen Mechelen en Wille broek werd gestremd, maar omstreeks 12 uur trok het water zich terug. Omroepverenigingen zenden weer afzonderlijk uit De omroepverenigingen w.R.O., N.C.R.V. en V.A.R.A., die gedurende de rampdagen coördinerend werkten bij 't doorgeven van berichten en dergelijke hebben vanmiddag om twaalf uur de normale wijze van uitzen den hervat. Alleen bij reportages werkt men nog gezamenlijk en bij de doorgifte van be richten van de berichtendienst. Stellendammers gaan weer vissen Twaalf vissers van Stellendam, die geëva cueerd waren, gaan hun bedrijf weer opne men. Zij zouden vandaag naar Stellen dam teruggaan en hun scheepjes naar Scheveningen brengen, van waar zij op de visvangst zullen gaan. Duitse industrie heeft zorgen Het concurrentievermogen der Duitse in dustrie op de internationale markt baart volgens het jongste maandrapport van de Bank der Duitse Landen toenemende zor gen. Het is in de laatste tijd verminderd daar buitenlandse fabrieken sneller kunnen leveren, langere credieten kunnen geven en voordeliger kostenpeil hebben. Een verdere rationalisering der Duitse industrie is vol gens de leiding der bank dringend nodig om een verzwakking van de Duitse uitvoer te voorkomen. Plet Canadese Rode Kruis heeft een vlieg tuiglading dekens, kleren en schoeisel ge zonden. De Canadese regering heeft zich bereid verklaard, aan alle emigranten uit de nood gebieden een crediet te verstrekken voor de overtocht naar Canada. Deze credieten be hoeven niet, zoals thans in Canada gebrui kelijk is, in twee jaren te worden terug betaald. Het ligt in de bedoeling een langere termijn voor terugbetaling vast te stellen. Stanley Knowles, een parlementslid uit Winnipeg in Canada, heeft voorgesteld 1.450.000 dollar, die in het fonds van 1950 voor de watersnood in Winnipeg zijn over gebleven, aan het Rode Kruis over te dra gen ten behoeve van de slachtoffers van de watersnood in Europa. Dit alles vormt slechts een kleine bloem lezing. Polissen goed lezen! De stormclausule, zoals deze in vele polissen is opgenomen dekt, naar wij reeds gemeld hebben, geen schade die door de overstroming is veroorzaakt. Belangheb benden doen er echter goed aan, de voor waarden van hun verzekering nauwkeurig na te gaan. Verscheidene grote maatschap pijen hebben in de „uitgebreide gevaren" polissen ook dijkdoorbraken en overstro mingen als gevolg van storm, genoemd als gedekt risico. Houders van dergelijke polissen hebben dus wel recht op vergoe ding van schade. Markten te Leeuwarden VEEMARKT: Aanvoer 18 stieren: 2.46— 2.80 per kg. slachtgewicht; 115 vette koeien, le kwal. 2.602.95; 2e kwal. 2.502.59; 3e kwal. 2.302.49; 413 melkkoeien en kalf- koeien: 500—1095; 78 pinken en graskalve ren. pinken: 350—605; graskalveren: 225 410; 1222 nuchtere kalveren 35— 41; 542 vette weideschapen en lammeren 60110; 426 vette varkens, notering oude varkens: 1.50—1.60; vette biggen 1.70—1.75, zou ters 1.74— 1.77 alle per kg. levend gew 163 biggen en lopers; biggen 30.45; lopers 46.80; 8 bokken en geiten géén notering; 60 paarden 450—970, totale aanvoer 3045 stuks. Stieren; Aanvoer kleiner dan de vorige week, handel beter, prijzen hoger. Melk_ en kalf- koeien: aanvoer kleiner, handel flauw, prijzen niet hoger. Pinken: aanvoer klein, handel kalm, prijzen niet hoger. Graskalveren: aan voer zeer klein, handel kalm, prijzen niet ho ger. Nuchtere kalveren: aanvoer groter, han del kalmer, prijzen lager. Varkens: aanvoer vrij ruim, handel beter, oude varkens en vette biggen duurder zouters gelijk. Biggen en lo pers: aanvoer niet groot, handel zeer traag, zelfde prijs. Schapen: aanvoer vrij goed. han del lui, prijzen niet hoger. Paarden: aanvoer kleiner, stemming zeer kalm, prijzen niet ho ger. kaasmarkt. Gouda volvet 2.10—2 11; Edammer 40-1- 1.871.88: broodkaas 40+ 1.88—1.89; stemming flauw. GRAANBEURS. Witte tarwe 24.50—26.60; rode tarwe f 24.5026.60; wintergerst 26 28.50; zomérgerst 30—32; witte haver 21 24; kleine groene erwten 45—52, alles per 100 kg. AARDAPPELBEURS. Kieiaardappelen 11.50 voor alle soorten. Leveren aan de laadplaat sen; alles per 100 kg. Helpt bij leegpompen van Hoekse Waard De zandzuiger Ahoy zal, zo werd gisteren middag beslist, de werkzaamheden aan de Faustus staken en naar de Hoekse Waard overgebracht worden om te helpen bij het leegpompen van de ondergelopen gebieden. Zodra de beslissing was genomen Rijks waterstaat deed welwillend afstand van „rechten" op dit vaartuig van de N.V. Oos- terwijk is de Ahoy naar het rampgebied vertrokken. Er is, zo vernemen wij, tijdens de storm nacht van de eerste Februari een felle strijd geleverd om de zandzuiger te be houden. Met slagzij lag het schip Zondag in de Waterweg, maar reeds Zondagnacht had men de schade grotendeels hersteld. Van zijn ziekbed af hij werd kortgele den geopereerd leidt de heer J. C. Oos- terwijk deze operatie, zoals hij ook zijn bemoeienissen heeft met de N.V. Boele en Oosterwijk, welke nu Centraal Zandbureau is geworden. Als aannemer heeft hij Zon dag reeds bij het Voornse Kanaal en Maan dag bij de Binnendijk op Goeree en Over flakkee met de werkzaamheden laten aan vangen. Het materiaal, dat in de Brielse Maas bezig was, wordt eveneens ingezet. Ned. Herv. kerk Prov. Kerkvergadering van Zuid-Holland De Provinciale Kerkvergadering van Zuid Holland kwam op Donderdag 5 Februari in de gemeente Charlois bijeen. Besproken werd de noodsituatie van de provincie. Een enkel lid van de getroffen gebieden was mede aanwezig. De andere punten van de agenda bleven rusten. In overleg met het Breed Moderamen van de Generale Synode zullen zo spoedig mo gelijk contacten met de betrokken classes en gemeenten in het noodgebied worden gelegd, opdat ook het kerkelijk werk zoveel moge lijk zal worden in stand gehouden, de nodige voorzieningen zullen worden getroffen en de geestelijke verzorging van de évacué's zo intens mogelijk geschiede. Met opzet was de uitgeschreven vergade ring niet uitgesteld, hoewel veel leden uit de getroffen gebieden niet aanwezig konden zijn. Aan het begin van de Kerkvergadering legde ds Vreugdenhïl van Gorinchem de nood voor aan God en sprak hij een ernstig woord, waarna dr Honders van Wassenaar als praeses werd herkozen. Regeling uitkeringen Het bestuur van het Algemeen Werkloos heidsfonds heeft aan besturen der bedrijfs verenigingen verzocht, zoveel mogelijk met de verstrekking van uitkeringen ingevolge de Werkloosheidswet aan de bewoners van de overstroomde gebieden en aan werklozen, die daar hulp bieden, door te gaan. OM DE EUROPESE TITEL 71-2 IN VIERSEN Piet van de Pol hoogste serie van de tweede dag) bij de grote drie Eric, onze speciale verslaggever bij de Europese biljartkampioenschappen 71/2, te lefoneerde ons uit Viersen: Wat de Hollanders in het vaderland het meest plezier zal doen is, dat Piet van de Pol zich hier in het Euro pees kampioenschap 71/2 herstelt van de biljartmoeheid, die allerwege bij hem voor al na zijn slechte beurt in Groningen bij het Europees kampioenschap 47/2, werd ge- j vreesd. Na de tweede dag in Viersen, die daardoor de „grote drie" in dit tournooi j heeft aangewezen, heeft v. d. Pol daarin de J derde plaats met hetzelfde aantal gewonnen partijen als Van Hassel (1) en Lutgehetman (2), doch met iets lager moyenne. Van een favoriet voor de titel is nog geen sprake. Het waren tot vannacht nog steeds de zwakkeren, die het veld moesten ruimen. Van Hassel begon met al in de ochtend uren Spielman op zij te zetten. Dat deed hij met zoveel zelfvertrouwen, dat het partijtje nauwelijks een uur behoefde te duren. De Oostenrijker Reicher, die nog geen partij kon winnen, werd het tweede slachtoffer van de kleine vinnige Belg enalleen Metz heeft het in de hand gehad om de opmars van Van Hassel te stuiten. Maar de Hage naar is zo helemaal de kluts kwijt, dat hij zijn voordeel niet wist uit te buiten en ten slotte toch nog de overwinning aan de Belg moest laten. Drie overwinningen op één dag was de imposante buit van de kleine Cle ment. Een prestatie! Lutgehetman, de kampioen, heeft er hard voor moeten vechten. Om te beginnen al 's morgens tegen Rudolph, diegewon nen zou hebben als hij wat meer wedstrijd- Geen evacuatie van het eiland Tholen Daar de communicatiemiddelen nog steeds gebrekkig zijn is het onmogelijk over iedere stad en ieder dorpje in het door water en storm getroffen gebied inlichtingen te ver krijgen. Uit enkele plaatsen bereikten ons echter berichten over de toestand, welke wij hier laten volgen. De toestand in Ouddorp is goed, die te Goedereede slecht, doch niet wanhopig. De inspecteur voor de Volksgezondheid is spe ciaal belast met het overbrengen van drink water naar Middelharnis en Hellevoetsluis, waar het zeer dringend nodig is; In Melis sant zijn geen doden te betreuren. De bur gemeester van Dirksland, Melissant en Her- kingen heeft meegedeeld, dat bij de huidige weersomstandigheden geen direct gevaar bestaat voor verdere dijkdoorbraken. Bij gunstig weer zal de polder Dirksland be houden blijven. Nieuwe Tonge meldde, dat het de situatie beheerste, maar de militaire autoriteiten gaven bevel tot de onmiddel lijke ontruiming van Nieuwe en Oude Tonge. Uit Voorne-Putten wordt gemeld, dat een dreigende dijkbreuk bij Heenvliet kon wor den voorkomen. Dë dijk langs het Voornsè Kanaal heeft, versterkt met tienduizenden zandzakken, de storm doorstaan. De burge meester van Hellevoetsluis, jhr T. A. J. van Eysinga, deelde mee, dat het water zeer verrassend zijn gemeente was binnengeko men, maar dat men er met betrekkelijk wei nig schade is afgekomen. Een zuiveringsin stallatie van het Britse bezettingsleger uit Duitsland zal voor zuiver drinkwater zor gen. Met leedwezen moest de burgemeester meedelen, dat vijf personen zijn omgeko men. Zuid-Beveland staat voor een achtste on der water. Nadat bjj Krabbendyke de toe stand kritiek was geworden, zijn alle vrou wen, kinderen en ouden van dagen geëva cueerd. Zjj konden tot Rilland Bath ge bracht worden en vandaar per amphibie- auto naar Bergen op Zoom en Ossendrecht- Met man en macht wordt thans gewerkt aan de bedreigde dijkstukken van de polders. Het gevaar voor de Borselepolder op Zuid- Beveland is voorlopig afgewend. Er zyn geen slachtoffers in Borsele. Van Tholen vernemen wij, dat het eiland met uitzondering van Stavenisse niet geëvacueerd is. Sint Annaland heeft geen doden te betreuren. Op Walcheren werden opmerkelijk weinig beschadigingen vastgesteld. Het werk aan de Nieuwe Neuzenpolder op Zeeuws-Vlaan- deren wordt door aannemers uitgevoerd. In Noord-Beveland schijnt de situatie niet zo somber te zijn als men aanvankelijk mee deelde. routine en, wat hier in Duitsland belang rijker is, ervaring van ivoren ballen had gehad. De Duitsers spelen namelijk met kunsthallen. Nu liet hij onnodig de over winning glippen en begon voor hem de pech, waarover straks meer. Het tweede slachtoffer van Lutgehetman werd Metz, die weer geen voorsprong kon verkrijgen, en tenslotte ging, diep in de nacht. Vinger- hoedt, ondanks/ een gave serie van 100 ca ramboles, er aan. De stand was 164 om 159, toen Lutgehetman naar de tafel stapte en er niet meer vandaan kwam. Serie van 136. Piet v. d. Pol heeft eerst met Spielman af gerekend en diep in de nacht met Rudolph. Daarin zat de hoogste serie van de tweede dag; 147. Galmiche. die de eerste dag zo knap voor de dag kwam, heeft terrein moeten verlie zen. Hij kon nog winnen van Metz, maar verloor 's avonds van de zwakke Duitser Spielman, die eindelijk zijn gram van zijn slechte prestaties en het onwennige ivoor kon halen. Van Rudolph weet u reeds, hoe hij van Lutgehetman verloor. Daarmee begon, zo als gezegd, voor hem de pech. Want tegen Vingerhoedt, die op 296 verzuimde de over winning te grijpen, kwam Rudolph in ge wonnen positie te staan, toen hij 't op-297 met de (slechte) Duitse arbiter aan de stok kreeg. Daardoor raakte Rudolph uit de con centratie en kon Vingerhoedt de laatste caramboles bij elkaar stoten. Piet v. d. Pol heeft Rudolph zo'n kans niet gegeven en zo bracht de tweede dag voor de zo dapper begonnen Rudolph niet één winstpunt. Reicher heeft ook nog steeds niet het zoet van de overwinning geproefd, evenmin als Metz, die vooral na Groningen wel bijzonder onfortuinlijk speelt. De resultaten van de tweede dag luiden: Galmiche 300 16 92 18.75 Vingerhoedt 225 16 85 14.06 Rudolph Metz 300 267 17 17 57 64 17.64 15.70 Van Hassel Spielmann 300 98 11. 11 97 73 27.27 8.90 Luetgehetmann Rudolph 300 256 20 20 75 102 15.— 12,80 Vingerhoedt Reicher 300 168 12 12 70 68 25.— 14.— Galmiche Metz 300 219 20 20 73 56 15.— 10.95 Luetgehetmann Metz 300 236 16 16 111 72 16.75 14.75 Van Hassel Reicher 300 137 12 12 79 44 25.— 11 «41 Van de Pol Spielmann 300 169 12 72 53 16.33 Vingerhoedt Rudolph 300 297 19 19 113 44 15.78 15.63 In geval postwissels en dergelijke onbe stelbaar terugkomen, dient opgave van namen en adressen van de geadresseerde te worden gedaan aan de Sociale Verzeke ringsraad, die bij het centraal evacuatie- register inlichtingen omtrent de betrokke nen zal inwinnen. Bij nieuw ontstane werkloosheidsgevallen kan men in het algemeen afgaan op de op gaven der betrokkenen. Tegen onjuiste opgaven zal echter streng worden opgetreden. De bedrijfsverenigingen doen goed var. alle aan inwoners van de noodgebieden verstrekte uitkeringen kennis te geven aan de daarvoor in aanmerking komende ge meentebesturen. Werklozen, die zonder loon in de noodgebieden hulp verlenen, kunnen aLs werkloos in de zin der wet blijven be schouwd, met kost of kleine verstrekkin gen hoeft geen rekening t'e worden gehou den. In geval loon wordt genoten, dat lager is dan de uitkering kan dit loon tot het be drag der uitkering worden aangevuld. Werklozen, die van nu af aan nog in de noodgebieden zonder loon gaan werken, kunnen alleen dan hun uitkering behouden, als zij door bemiddeling van een gewestelijk arbeidsbureau in georganiseerd verband te werk zijn gesteld. In aansluiting hierop deelt de Sociale Ver zekeringsraad nog mee, dat geëvacueerde personen, die in het genot zijn van een uil kering krachtens de Ziektewet, de Werk loosheidswet, de Ongevallenwet 1921, de Land- en Tuinbouwongevallenwet 1922, de Invaliditeitswet en'of de Noodwet Ouder domsvoorziening zo spoedig mogelijk hun nieuwe adres moeten opgeven aan het uit voeringsorgaan (Rijksverzekeringsbank, Raad van Arbeid, bedrijfsvereniging of gemeenschappelijk administratiekantoor), waarvan zij uitkering ontvingen. Deze or ganen zullen voor spoedige hervatting der uitkeringen zorg dragen. Dampende hooibergen in het overstroomde gebied Op sommige plaatsen in het overstroomde gebied zijn dampende hooibergen waarge nomen. Hierdoor is ongerustheid gewekt, daar men brand ten gevolge van hooibroei vreesde. Van deskundige zijde vernemen wij echter, dat dit uitgesloten moet worden geacht. Het betreft hier een normale ver damping. Amerikaanse, Engelse, Franse en Belgische militairen werken mede aan de hulpverle ning in de watersnoodgebieden. Hier va ren twee Franse geniesoldaten tezamen met Nederlanders in een rubberboot op de overstroomde weg van Halsteren naar het stadje Tholen. In de huizen, die langs deze weg stonden, kwamen 63 mensen tengevolge van de vloedgolf om het leven. Herhalingsoefeningen in Maart afgelast In verband met de noodtoestand heeft de minister van Oorlog het volgende bepaald: De herhalingsoefeningen worden afge last voor die oorlogsonderdelen van de landmacht, die in de eerste helft van Maart 1953 onder de wapenen dienen te komen. Alle reserve-officieren. dienstplichtige onderofficieren en dienstplichtige korpo raals van de landmacht, die een oproeping hebben ontvangen om op 2 Maart of 5 Maart 1953 voor herhalingsoefeningen on der de wapenen te komen, en alle dienst plichtige korporaals en dienstplichtige sol daten van de landmacht, die een oproeping hebben ontvangen om op 16 Maart 1953 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen te komen, behoeven aan deze oproeping geen gevolg te geven. Hoekse Waard wordt in grote stijl hersteld Met betrekking tot het herstel van de dijkbreuken en beschadigingen in Zuid- Holland deelde de directeur-generaal van de Rijkswaterstaat mee, dat men doende is de binnenwaterkeringen te verzekeren, om te voorkomen, dat het binnengedrongen water zich nog verder zal uitbreiden. De Hoeksche Waard wil men, zo deelde ir Maris mee, in grote stijl aanvatten en wel bij 's Gravendeel, Numansdorp en de Eendrachtspolder. Hiervoor zal door een drietal aannemers met groot materieel wor den gewerkt. Stoffelijk overschot van soldaat aangespoeld Het stoffelijk overschot van de sedert 1 Februari bij het reddingswerk vermiste soldaat A. Zwarts, afkomstig uit Delft, en ingedeeld bij het Reg. Zware Luchtdoelart. Waalhaven, is 5 Februari in de omgeving van Klundert aangespoeld. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het ge meentelijk gasthuis te Zevenbergen. Iii verband met opblazen van de bunkers In overleg met de gemeenten 's Graven- hage, Monster, 's Gravenzande en Rotter dam hebben dijkgraaf en hoogheemraden van het hoogheemraadschap Delfland be sloten de duinen en het strand van Scheve ningen tot Hoek van Holland voor het pu bliek af te sluiten in verband met het uit voeren van dringende herstelwerkzaam heden. Voorts is in overleg met de betrokken mi nisteries besloten tot onmiddellijke oprui ming van de bunkers in het kustgebied van het hoogheemraadschap. Flierbij is het corps der genie ingeschakeld, versterkt met ge nietroepen van het Amerikaanse leger. Met het opblazen van de bunkers is reeds Don derdagmiddag een aanvang gemaakt. Het college van dijkgraaf en hoogheem raden, dat gisteren de hele dag in vergade ring bijeen is geweest, heeft voorts besloten, dat het herstel van de zeewering met de meeste spoed ter hand moet worden geno men. Er is een rapport samengesteld, waar uit blijkt, dat de werkzaamheden een groot bedrag zullen vorderen. Alleen reeds voor het opruimen van de bunkers heeft de re gering een crediet van een millioen gulden beschikbaar gesteld. Met de eerste herstelwerkzaamheden is reeds een aanvang gemaakt in Schevenin gen, waar de strandhoofden grote schade hebben opgelopen. Voor het herstel van deze standhoofden zal vermoedelijk ge bruik kunnen worden gemaakt van de stukken beton, welke bij het opblazen van de bunkers vrijkomen. Naar men ons ten slotte mededeelde heeft Delfland ongeveer 20 tot 30 meter duin verspeeld. Corps Commandotroepen heeft geen verliezen De territoriale bevelhebber Nederland verzoekt ons namens de commandant 'Van het Corps' Commandotroepen te willen mee delen, dat het corps geen verliezen heeft geleden. Het beyicht, dat de ronde schijnt te doen dat het corps vijf doden zou betreu ren, is niet juist,

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5