Het gat moet dicht Spoorli j n via Moerdi j k over een maand weer bruikbaar Dodenlijst Rode Kruis Waterstaat maakt sombere balans op Redding van vee Koningin zendt hofauto's Films naar alle delen der wereld Faciliteiten voor emigranten uit noodgebied Creoline voor ontsmetting HET VRIJE VOLK VRIJDAG 6 FEBRUARI 1953 PAGINA 3 (Vervolg van pag. 1) De directeur-generaal van de Rijkswaterstaat kondigde aan, dat over een maand vermoedelijk de spoorverbinding met het zuiden via de Moerdijkbrug weer tot stand zal zijn gekomen. Een week eerder echter zal het waarschijnlijk reeds mogelijk zijn over de weg via Moerdijk naar het zuiden te rijden. De werkzaamheden aan de Alblas- serwaard worden met kracht aange pakt. Dat is ook van belang voor het spoorwegverkeer, omdat dan de lijn Rotterdam-Gouda-Utrecht naar het zuiden kan worden ontlast met de verbinding Rotterdam-Dordrecht-Gor- kum. De heer Maris leek bijzonder be zorgd te zijn over de voorziening van rijshout. Grote hoeveelheden rijshout zijn uit de Biesbosch en omgeving weggespoeld. Misschien zal de toe passing van asphaltkraagstukken redding kunnen brengen. Hoewel bhjktns de ervaring bij de Zuiderzee werken deze asphaltbekleding zich hier en daar niet al te goed heeft gehouden. Voor alle werken, die tegelijk moeten worden aangepakt, is ook de personeelsvoorziening een moeilijk punt. Er zullen vermoedelijk niet ge noeg steenzetters in ons land zijn, maar bij gebruik van asphaltkraag stukken zal dit probleem misschien ook niet zo dringend zijn. Toch dacht de directeur wel het voorlopig zonder materiaal, materiaal en personeel van de Zuiderzeewerken te kunnen klaren, zodat de Zuider zeewerken geen vertraging zullen on dervinden. Afsluiting zeearmen De wenselijkheid van afsluiting van de zeearmen is door deze ramp wel_ heel sterk naar voren gebracht. Maar' de heer Maris meende te moeten op merken, dat zulks wel niet gauw een realiteit zou kunnen zijn. Het is be slist geen kinderachtig werk. zo drukte de directeur-generaal zich uit. De afsluiting van verschillende armen moet gelijktijdig geschieden, omdat anders ongewenste stromingen kunnen ontstaan Het zullen grote en diepe sluitgaten zijn met een ge tijbeweging van -crschillende meters. Abnormaal De oorzaak van de ramp zit niet in de kracht van de wind. die Zaterdag nacht over ons land woei er zijn stormen geweest met hardere wind stoten maar in de spreiding over het gehele Noordzeegebied. Het abnor male was, dat de volle kracht van de wind gelijkmatig over een zeer groot oppervlak tot uiting kwam, waardoor het water overal werd opgejaagd. De directeur-generaal prees het KNMI voor zijn paraatheid. Ook zijn vertrouwen in het gedecentraliseerde waterbeheersysteem van ons land (polderbesturen, waterschappen, Pro vinciale Waterstaat, Rijkswaterstaat) bleek ongeschokt. De aandacht van do eewone polderbewoner in eer streek, die generaties lang geen dijk breuken heeft gekend, was verslapt Men heeft zich. begrijpelijk overi gens, zo verklaarde de heer Maris, met voldoende rekenschap gegeven van het risico dat men nu eenmaal loopt in een gebied dat lager ligt dan de zeespiegel. Wij zijn nu hard aan de oren ge trokken, maar dit is nog geen aanlei ding om door te slaan naar een soort paniekstemming naar de andere kant. De directeur-generaal van Rijks waterstaat legde er voorts nog de na druk op, dat het onderhoud van de waterkering in de waterstaat boven aan staat. Hij had het gevoel, dat de onderhoudkosten in de laatste Jaren aan de dijken e.d. naar verhouding niet lager waren geweest dan vroeger. De Koningin heeft enige hofauto's, o.a. haar eigen wagen, met personeel naar Bergen op Zoom gestuurd om te helpen bij reddingwerk en eva cuatie van zieken, gebrekkigen en ouden van dagen. Haar eigen auto was volgeladen met blikjes melk naar Bergen op Zoom gekomen (Van een onzer verslaggevers: Waterstaatsdeskundigen zijn alweer bezig met het herstel van schade aan de waterkeringen waar dat mo gelijk is. De Rijkswaterstaat heeft reeds zoveel doenlijk nagegaan wat de wer kelijk aangerichte schade aan de diaken in het overstromingsgebied is. Waar het kon, zijn aannemers reeds begonnen met herstelwerkzaamheden. Van de 3300 ha ondergelopen grond in Zeeuwsch-Vlaanderen is 2500 ha reeds weer van het buitenwater af gesloten. Het uitslaan van het water is daar begonnen. Ook het zeewater dat achter de Walcherse duinen drong, wordt weggepompt. Op Noord-Beveland blijkt de schade aan de dijken nog mee te vallen omdat de gaten hier niet zo diep zijn dat zij ook bij eb onder water staan. De dijk van de Brabantse Bies bosch tussen Keizersveer en Hank kreeg zeven gaten, die voorlopig alweer gedicht zijn. In twee weken lijds zullen de dijken van de Royale polder aan weerskanten van de Moer dijk dicht zijn. Een week werkt men clan aan de verkeersweg naar het Zuiden en dan nog veertien dagen om de spoorbaan te herstellen. In diezelfde tijd denkt men ook de be dijking op het eiland van Dordrecht te herstellen. De Westkappelse zeedijk op Wal cheren die geen gaten kreeg, wordt reeds provisorisch hersteld. De beide doorbraken bij het Veergat zijn over twee weken weer klaar en dan volgt direct het herstel van de spoorlijn naar Middelburg. De spoorbaan over de Sloedam is niet beschadigd. De sluizen in Veere en Vlissingen worden zo snel moge lijk weer voor gebruik gereed ge maakt, om zo nodig het verkeer, dat anders door het kanaal van Zuid- Beveland gaat, op te vangen. De sluizen van dit kanaal hebben veel geleden en herstel kan nog wel even duren. De vele gaten in de Zuidbevelandse dijk zullen moeilijker te dichten zijn. Vooral in de „hals" van dit eiland zal het werk moeilijk en van lange duur zijn. De toestand van de dijken rond Tholen en St Plnlipsland is ernstig. Daar wacht nog groot werk dat lang kan duren. Het moeilijkst zal wel de bedijking van Schouwen en Duiveland zijn. De tientallen kleinere gaten daar zijn al onder handen. Maar er zijn daar ook vele grote en zeer grote gaten, waarvan men nog geen gegevens heeft. Voor Zuid-Holland gaat het er ln de eerste plaats om de binnendijken te verzekeren om uitbreiding van de overstromingen te voorkomen. Dien ten van de gaten in de dijken van Voorne-Putten is een omvangrijK karwei, dat bij Oudenhoorn al in volle gang is. De schepen op de Waterweg heb ben de voorlopig herstelde dijken van Rozenburg opnieuw kapotgemaakt. Op Goeree-Overflakkee zal Dirks- land, dat droog bleef het centrum zijn vanwaar het herstel van vele grote, moeilijke gaten zal beginnen. Het gat in de Zuidelijke dijk bij Oud dorp is al onder handen. De ringdijk van de Alblasserwaard hoopt men deze week nog te slui ten. Dan komen de pompen aan de beurt De Hoeksche Waard heeft op drie plaatsen grote karweien voor de dijkbouwers: bij s-Gravendeel. Dij Numansdorp en bij de Eendrachts- polder. Voor het overige zijn er op tal van piaatsen langs de kust nog werken, als gevolg van duinafslag en dijk- schade. Enkele buien Dc weersverwachting van het K.N.M.l. te De Bilt. geldig tot Vrij dagavond, luidt: Opklaringen, maar ook plaatselijk enkele buien. Overwegend matige wind, in hoofdzaak tussen noord en noordwest. Weinig verandering in tempe atuur. Met man en macht woVdt er oij Poortvliet gewerkt om de gaten in de dijk te dichten. Voortdurend loopt er water in en uit. Als het gat dicht is, is het gevaar voor Tholen weer ge ringer. Sinds Maandagmorgen roerken de machines van Polygoon-Profllti in Haarlem in razend temvo. Vliegtuigen brengen films naar alle werelddelen, waar in honderdduizen den bioscopen Nederlands nationale ramo als voornaamste nieuws de aan dacht geboeid houdt. De Nederlandse regering heeft smalfilrns_b£steld voor alle Neder landse ambassades en consulaten. Reeds Maandagmiddag werd in alle grote bioscopen van ons land de eer ste reportage van zeven minuten ver toond. Woensdag werd de tweede reportage afgeleverd, eveneens van zeven minuten. Men ziet hier luchtfoto's van de eindeloze watervlakte: men ziet de zwaar getroffen dorpen Halsteren, Papendrecht, 's Gravendeel. Men ziet. hoe de zee onder een gierende wind aan de wegen vreet. Woensdag zijn de eerste reportage wagens even naar Haarlem terugge keerd. ,.Ik heb moeten filmen", zegt de chefcameraman Piet Buis. „Ik heb me zelf ingeprent.: het buitenland moet dit ook weten. Er moet hulp komen". In de hoofdstad is ook de Nieu we Kerk aangewezen als centraal verzamelpunt en als een niet te stuiten stroom zijn de goederen er binnengekomen. Vrijwilligers, van schoolmeisjes tot soldaten van de Stelling van Amsterdam toe, zijn van 'smor- gens vroeg tot 's avonds laat bezig met het sorteren. Honderden en honderden men sen kunnen nu worden gekleed en honderden zijn er reeds ge kleed. Juist toen wij er een kijkje kwamen nemen, belde de U.V.V op dat er oiuniddelhjlc kleding voor twee honderd mensen ge stuurd moest worden naar Bergen op Zoom. Hier ziet u een gedeelte van de voorraden, die in de ge hele kerk opgeslagen zijn. Als u het nog niet mocht we ten, de inzameling tn Atnsterdam gaat door en er is vooral een schreeuwende behoefte aan baby- kleding. luiers, beddegoed, dekens en matrassen. (Vervolg van pag. 1) Langs een papperige dijk, op en kele kilometers afstand van het dorp Baarland, varen nog steeds motorboten met mensen, die er ein delijk in hebben toegestemd te eva cueren. Langs de nooddijk van zand zakken is Marine-personeel met de hulp van timmerlieden en studenten bezig vlotten tc maken. Lege benzinevaten worden met tou wen bijeengebonden. Daar overheen wordt een laag planken gelegd. Zulke vlotten zijn uiterst geschikt voor het ophalen van vee. Maar bij iedere knoop, die er in de touwen wordt gelegd, sterft ergens in de polder weer een koe of een paard. Hoe hard er ook gewerkt wordt, de dood zwaait zijn zeis met steeds bre der streek. Ook onder het vee Bij hetzelfde dijkje wordt op een kleiner vlot een stervend vaarskalf aangevoerd Het dier is vrijwel be wusteloos Het is onmogelijk het slappe lijf ln de vrachtauto te til len. Er wordt een touw aan een van de achterpoten geknoopt en zo trek ken de boeren het dier over een schuinstaande plank in de wagen Het beest kermt en klaagt niet. Zo nu en dan heft het even de kop en vallen de oogleden open, boven de uitpuilende ogen Overal waar boerderijen zijn. luidt nu het parool: ..Eerst de mensen, dan het levende vee en daarna de cadavers weghalen." En of het nu mensen geldt of dierlijke wezens: de redders varen staag weer van de met zandzakken afgedekte dijk de eindeloosheid van het water op met boten en met vlotten. Alle mensen hebben op slag een en dezelfde mentaliteit: „Alles red den wat nog leven heeft" Daarom heeft burgemeester Van Oeveren, toen al zijn burgers gered waren, een bootje met wat voedsel gestuurd voor de poes op de strozolder. Het Commissariaat voor Emigra tie deelt mede: Als onderdeel van de hulpverlening zullen aan adspirant- emigranten, die getroffen zijn door de overstromingsrampen zoveel mo gelijk faciliteiten worden verleend ten behoeve van hun vertrek. De mate van urgentie van ieder afzonderlijk geval zal hierbij de door slag geven. Zij kunnen zich in verbinding stel len met één van de aanmeldingskan toren der Gewestelijke Arbeids bureau's of van de particuliere emi gratie-organisaties in of nabij de plaats waar zij zich bevinden. Indien dit niet mogelijk is. kun nen zij zich telefonisch in verbinding stellen met de Stichting Landverhui zing Nederland in Den Haag, telefoon K 1700-392380. toestel 55. Voor het opruimen van kadavers van verdronken vee zijn niet beslist rubberhandschoenen nodig. Wel die nen personen die zich met dit werk bezighouden hun handen te ontsmet ten. waarschuwt het hoofd van de .Veterinaire Dienst. Voor ontsmetting kan het best gebruik worden gemaakt van creo line. In één emmer water mengt men drie kopjes creoline. Met deze oplossing moeten de handen na het werk goed geborsteld en gewassen worden. Koningin bezoekt vluchtelingen De Koningin bezocht Donderdag middag het Zeister slot. waar de af gelopen dagen honderden vluchtelin gen ut de noodgebieden zijn geregis treerd, onderzocht en doorgestuurd naar de beschikbaar gestelde adres- sep. De Koningin onderhield zich o.a. geruime tijd met kort te voren aan gekomen vluchtelingen en zieken. Ongeveer een uur na haar aan komst vertrok zij naar Baarn. De Vereenlging Voot Penningkunst beeft besloten een penning uit ie geven die de watersnood 1953 tot onderwerp beeft. De netto-opbrengst zal ter beschikking van bet Nationaal Ramoenfonds worden gesteld Prof. L. O Wenckebach zal het ontwerp maken. Hieronder publiceren wij een voorlopige lijst van het Rode Kruis, waarop de eerste namen voorkomen van hen, die bij de watersnood bet leven hebben verloren. Het Rode Kruis kan niet volledige garantie geven voor de betrouwbaarheid er van. Het is mogelijk, dat wijzigingen achteraf noodzakelijk blijken. De plaatsnaam achter de namen van de slachtoffers geeft de geboorteplaats aan. het cijfer het geboortejaar. ABBENBROEK: geïdentificeerd: Marion. Leen. Haasdijk 165. DINTELOORD: Janssen, Martinus. 1904, Halsteren: de Vos. Jan. 1894, Fijnaart: Vissers. Jaatje. 1898. Dinteloord. FIJNAART: van de Meeberg. Leendert, 1898. Klundert; Kloet. Wilhelmina A., 1906. St Maartensdijk: van Opdorp. Johanna Fr. M. 1944, Fijnaart; Slikboer. Adriana W„ 1904, Dinteloord: Polak. Adriana J„ 1906. Willemstad: Hollemans. Maria. 1946. Fijnaart: Hartvelt. Pieternella A., 1910, Fijnaart: de Geus, Leendert M.. 1936, Breda, de Geus. Christiaan. 1946. Fijnaart: de Geus. Jan D„ 1948. Fijnaart. van Mourick. Gerrit J., 1924. Willemstad: Hollemans. Hermanus L.. 1943. Willemstad: de Wit. Maria. 1926. Willemstad: Su.vkerbuyk. Antonia E 1876. Steenbergen: Knook, Johanna A„ 1924. Fijnaart. Driesprong. Jan O.. 1874; Koetsenruvter. Petrus G. A„ 1950. Fijnaar:. Koetsenruyter. Lucia A. M., 1951. Fijnaart; Mackay. Peter G.. 1943 Fijnaart; Lijdekker, Martinus. 1880: Driesprong. Jannetje. 1906: Knook. Teuntje. 1900: Eland. Martha. 1892. 's-GRAVENDEEL: J. Groot: mej. St. Nikolaas. en dochter (nog niet gevonden)mevr. Kranenburg met twee dochter; van Appeldoorn: mej. van Steensel. Zeer waarschijnlijk omgekomen, maar lijken nog niet geborgen: mej. Kruythof; wed. v. d. Wulp en 3 kinderen: mej. van Verk en 2 of 3 kinderen; hr. en mevr. Brand; wed. Verdonck en dochter en drie kleinkinderen, genaamd de Zeeuw: mevr. Kraak; kind van C Heidemolen. 's-GRAVENPOLDER: lijk geborgen, echtgenote van Comelis van Weelen in 's-Gravenpolder. HALSTEREN: Maas, Petrus. 1951. Halsteren; van Tiggelen, Maria V/.. 1919. Wouw; Raats. Cornelia M. W„ 1950. Bergen op Zoom; Raats. Petrus J.. 1945. Bergen op Zoom; van Elzakker. Philomena, 1918. Halsteren: Schillemans, Adriana M., 1914. Steenbergen. HALSTEREN: slachtoffers, geïdentificeerd en geborgen. Castelein. Cornelia Maria, echtgenote van de Krom, Adrianus Franciscus. geb. te Alkemade. laatste adres: Tholenseweg b 316: van Eekelen, Adriana Maria, 1933 te Halsteren, laatste adres: b 327; Hoetelmans. Antonius Adrianus Johannes. 1938 te Halsteren, laatste adres: b 334; van Osta. Comelis. 1868 te Halsteren, echtgenoot van Stoffels. Maria Elisabeth, laatste adres: b 338; van Schilt, Helena, 1896 te Steenbergen en Kruisland, echtgenote van de Koek. Gerardus. laatste adres: a 128: Schijvenaars. Maria Helena, 1926 te Dinteloord en Prinsland. echt genote van van Tillo. Hendricus Marinus. laatste adres: a 139; van Tillo. Anna Helena Maria, 1949 te Halsteren, laatste adres: a 139: Laanen, Antonius. 1899 te Dinteloord, echtgenoot van Petronella Maria Stoffels, laatste adres: b 313; Laanen. Cornelius Hendrikus Jacobus Maria. 1937 te Halsteren, laatste adres: b 313; Roks. Ber nard Laurentius Maria. 1952 te Halsteren, laatste adres: b 326; van Meer, Cornelis Hendrikus Simon, 1951 te Halsteren, laatse adres: b 337; van Meer. Petronella Elisabeth Dymphna, 1951 te Halsteren, laatste adres: b 337; de Krom, Johannes J„ 1951 te Halsteren, laatste adres: b 316. HELLEVOETSLUIS: geïdentificeerd: Schrij'ver, Herman. Oostkade 22; mej. N. Schrijver, Oostkade 22; S. Bakker, Oostkade 6; Sponselee-Finke, Opsomerlaan 20; mevr. Corn. Vader-de Pijper, Opsomerlaan 6. HOEDEKENSKERKE: Leys, J„ Hoedekenskerke. HONTENISSE: Leeraert, Maria I.. 65 j.: Mattheyssen, Agnes M„ 33 j.; Daalman, Roza M., 8 j.; Daalman, Theophyl S C„ 6 j.; Smit. Desyre. 68 j., nog niet geborgen; Maas. Louisa. 66 j.. nog niet gebor gen; de Smit, René G„ 37 j. nog niet geborgen; de Smit. Agnes M„ 24 j„ nog met geborgen. KLUNDERT: Blommers, Johannes A„ 1900. Klundert. KORTGENE: alle slachtoffers geïdentificeerd en geborgen: de Looff, Pieter Arie, 1883 te Wissekerke, landarbeider, laatste adres: Torendijk 88: Schrier, Jacomina Catharina, 1907 te Kortgene, laatste adres: Torendijk 45: Verhulst. Adriana. 1896. echtgenote van Jan Verburg. laatste adres: Torendijk 41: van Vliet, Hendrik. 1892 te Harmeien (U.). laatste adres: Torendijk 115; Bollen, Cornelia, 1922 te Cats, echtgenote van Marinus Fijsse. laatste adres: Torendijk 57; Kramer. Hendrika Adriana. dochter van Marinus Kramer en Joh Willemina Wolfe. 1952 te Kortgene, laatste adres: Torendijk 113: van Vliet. Gerretje. 1905 te Utrecht, laatste adres: Torendijk 115; Boer, Jan, 1948 te Leersum, zoon van Bart Boer (overl.) en Liena Gijtenbeek. laatste adres: Torendijk 109: Koster, Lena, 1899 te Wisse kerke. wed. van Jan Gillisse. laatste adres: Ooststraat 5; Engelvaart. Johannes Marinus, 1869 te St Philipsland, echtgenoot van Janna Koets, laatste adres: Ooststraat 16: Koels. Janna, echtgenote van J. M. Engelvaart, 1873. laatste adres: Ooststraat 16; Clement. Adriaan. 1912 te Kortgene. echtgenoot van Christiana Huyge, laatste adres: Torendijk 51; Huyge, Christiana. 1913 te Colijnsplaat, echtgenote van Adriaan Clement, laatste adres: Torendijk 51: Clement, Bastiana Neeltje. 1947 te Kortgene. dochter van A. Clement en Ch. Huyge. laatste adres: Torendijk 51; Timmerman. Wilhelmina Suzanna, 1949 te Yerseke. dochter van Marinus Timmerman en Fransina Josperina van Strien. laatste adres: Cats Annapolder 118; Weijs, Jan Francis cus. 1909 te Goes, laatste adres: Cats Annapolder 18; Weijs, H. E.. 1945. dochter van Weijs. Jan Franciscus. laatste adres: Cats Anna polder 18. MAASSLUIS: mej. van der End, J.. 1883. NIEUW NEUZEN-POLDER: Smallegange. drie maanden. NIEUWERKERK: alle slachtoffers geïdentificeerd en geborgen: Krabbe. Adriana, echtgen. van Thomas de Bil, laatste adres: Nieuwerkerk, Polderweg a 351; Llevense. Jan, 90 jaar. Nieuwerkerk Ooststraat; Kats. Toos. echtgenote van Eliza Kleemans, laatste adres: Nieuwerkerk. Weststraat: Raamsdonk, Maria Janna, echtgenote van Izak Comelis v, d. Male. laatste adres: Nieuwerkerk. Polderweg a 37 NIEUWE TONGE: geïdentificeerde slachtoffers: gezin W. Brugge- man te Battenoord; de Jong. J„ te Battenoord; van Prooyen. Leni. Kortewegje; van Prooyen, AZuiddijk: Vreeswijk, Mies en Francina: Verwey. Marinus: Koppenaal. Teun: Oosterling, Jac.; Vis. L. en twee dochters; van Wezel. A.; Driessen. wed A Koote, mej. J., plus klein kind. allen te OostervoorgorsKransse, mej. R. en dochter Mane; Troost. A„ twee zoons van; Appel, L„ twee zoons van; Hoogmoed. Jac.. de laatste vijf omgekomen in de Pallandtpolder; Koert, Kees; de familie Van Balen, man, vrouw, dochter en schoonzoon, genaamd Van der Sluis (Sluis). OUWERKERK: slachtoffer geïdentificeerd en geborgen: Boogerd Helena, echtgenote van Joost de Jong, laatste adres: Ouwerkerk. Heinekenstraat. RILLAND-BATH: de Groffau, J. A„ burgemeester, vermist. ROTTERDAM: v. d. Starre. A„ Sliedrecht. STELLENDAM: twee Hagenaars aldaar overleden: Klaasen. H. 1886: Klaasen, Zieck. 1887. wonende: Wassenaarseweg 27 Den Haag. opgegeven door: A Roodenburgh. p/a Wassenaarseweg 27, Den Haag TIENGEMETEN: niet geïdentificeerd: Dingeman Ordon; Gerrit Ordon. VEERE: Leeman. Hubregt, 1874. Veere: Theune. Johanna. 1869 Amemuiden. VLISSINGEN: van Beers. Petrus M., 1883, Vlissingen; Verhagen Johann. 1910. Keulen Dtl,; de Jonge, Franciscus. 1904. Vlissingen. WOLPHAARTSDIJK: lijken geborgen: Caan. Ina. 1877 te Wol phaartsdijk. echtgenote van David Van Damme. laatste adres: A 149. van Damme. Adriana. 1919 te Wolphaartsdtjk. laatste adres: A 149. de Leeuw. Martina. 1873 te Wolphaartsdtjk. echtgenote van Jan Hoet van Dijke. laatste adres: A 176; Giezen. Maaike. 1952 te Wolphaartsdijk dochter van Fred. Giezen en Geertruida Maria v. d. Velden, laaisu adres: A 142; Heijnsdijk. GIJsbrecht, 1881 te Axel. laatste adres: B 1 Op 't Hof. Jacoba. 1881 te Oudelande. echtgenote van Gijsbrechi Heijnsdijk. laatste adres. B 1: Geleedst. Elisabeth. 1887 te WoJphaarts dijk. wed. van Willem Verschure. laatste adres: B 4; lijken nog niel geborgen: Tramper. Cornelis. 1885 te Wolphaartsdijk. laatste adres B 21; Schipper. Dingenls. 1876 te Wolphaartsdijk. laatste adres; A 205 ZAAMSLAG: van Alten. Jacobus J„ 1949, Othene. gem. Zaamslae ZUIDLAND: niet geïdentificeerd: Piet Wolters. vrouw en zes kin deren, wonende Kerkweg; van der Velde. Dirk. vrouw en twee kin deren, wonende Kerkweg. Kapel, twee gezusters, wonende Kerkweg Bredeland. mej. C„ wonende Kerkweg: Hai. Dirk. met gezin op dc Buitendijk

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2