NIEUWS VAN HIER EN DAAR Gemeente-Bestuur Sliedrecht Komen en gaan Burgerl. stand ERIC DE NOORMAN EN DE STEEN VAN ATLANTIS Predikbeurten Aanbestedingen YKUDAG t FEBRUARI 1953 „DE MERWESTREEK" PAGINA I Sliedrecht Benoemd. In de vacature wijlen G. de Klerk te Dordrecht ia benoemd ver klaard tot lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland mr. W. D. Okkens (C.H.) notaris te Leerdam, voorheen candidaat notaris te Sliedrecht. Kerkelijk leven. Ons bericht aangaan de de a.s. absentie van Ds. Smits, Chr. Geref. predikant te Sliedrecht, behoeft enige correctie en aanvulling. Onze verslaggever deed voorkomen alsof Z.-eerwaarde drie maanden met vacantie zo>u gaan. De juiste toedracht is evenwel, dat Ds. Smits gedurende de maanden Juli, Augustus en September a.s. door de Old Ch.Ref. Church is uit genodigd dit Amerikaans kerkgenoot schap in de prediking des Woords en overige arbeid te dienen. Door de ker- keraad in Sliedrecht is hem inmiddels daartoe toestemming verleend. Reeds driemaal eerder was hij in kerk in de U.S.A. werkzaam. Gedurende zijn afwezigheid zullen de Zondagsdiensten door de onderscheiden predikanten uit de Chr. Ger. Kerk wor den waargenomen. Er werden geen kerkdiensten gehou den. Zondag j.l. werden in deze gemeen te geen kerkdiensten gehouden. Ziekenhuis. Ook het ziekenhuis heeft zijn portie gehad van de stormvloed. Alle kelders liepen onder terwijl een der hoofdbuizen van de gastoevoer brak. Men moest toen onmiddellijk alle deuren en ramen geopend houden omdat het gas in grote hoeveelheid de lokalen overstroomde. De werkman Antonie J. Versteeg heeft zich in de zo goed als geheel onderge lopen kelder gewaagd en met koene vastberadendheid de hoofdkraan afge sloten. De centrale verwarming werd eveneens door het water gedoofd. Met behulp van particulieren zijn de patiën ten en het verplegend personeel voorzien van warme maaltijden. Nood begraaf plaats. Nu de Algemene Begraafplaats aan de Stationsweg ge heel door water is omgeven, hebben B. en W. een terrein aan de Merwesingel afgebakend voor het voorlopig bergen van de doden. Het ligt voor de hand, dat zodra de begraafplaats weer bereikbaar wordt, de stoffelijke resten van de noodbe- graafplaats zullen worden overgebracht. Eén dode. De naam van de vrouw, die in de nacht van Zaterdag op Zondag tijdens de watersnood in deze gemeente om het leven is gekomen is wed. Lena Maria Vogel-Kraaijeveld, oud 82 jaar, gewoond hebbende C 472. De postverbindingen. De directeur van het PTT-kantoor alhier heeft direct na het uitvallen der treinen maatregelen Busdienst Nederl. Spoorwegen Vertrek Hardinxveld Aankomst (Viaduct) Dordrecht 6.11 7— 7.23 8.10 8.27 9.14 10.28 11.15 12.28 13.15 14.28 15.15 16.28 17.15 17.28 18.15 18.28 19.15 Vertrek Aankomst Dordrecht Hardinxveld 7.20 8.08 8.26 9.14 9.26 10.14 10.26 11.14 11.26 12.14 12.26 13.14 13.26 14.14 14.26 15.14 15.26 16.14 17.26 18.14 18.26 19.14 Stand werkloosheid. De stand van de geregistreerde werkloosheid in het rayon Arbeidsbureau Sliedrecht bedroeg op 31 Jan. 1953: geheel werklozen 349. Hier van waren woonachtig te Sliedrecht 201, te Giessendam 31, te Hardinxveld 95 en overige gemeenten 22. Kerkdiensten. Men bericht ons, dat de kerkdiensten in het BVL-gebouw, zowel op Vrjjdag (heden) als op a.s. Zondag normaal doorgang kunnen vinden. Niet door gaat de „Con Animo-avond" op 13 Febr. a.s. Ook de avond te geven in Schoonrewoerd is afgelast. Ook de Amateursavond heden gaat niet door. Chr. Jongeren Groep. De constitutio nele vergadering van 6 Febr. a.s. gaat niet door. Evacuatie. Zij, die nog verzuimd heb ben de vrijwillig bij hen ingekwartierde personen op te geven bij de centrale post van het Rode Kruis, Burg. Drijberplein worden dringend verzocht hiervan ter stond opgave te doen aan het Rode Kruisgebouw. Verzoeke geen telefonische medede lingen te doen. Hervatting werkzaamheden. Alle werk nemers die hun werk kunnen bereiken, dienen onverwijld het werk te hervatten. De bedrijven buiten de gemeente doen een dringend beroep op onmiddellijke werkhervatting. Wie zonder noodzaak getroffen om de postverbindingen zo-thuis blijft kan geen aanspraak doen veel mogelijk normaal te doen verlopen, gelden op enige uitkering. Het is begrijpelijk, dat Maandag veell post die onderweg was, te laat op deRijwielstalling station. Bij L. Nederlof, plaats van bestemming is aangekomen. Smmastraat 24, bewaarder van de r\j- Doch met ingang van Dinsdag gingwielstalling Station zijn nog enige fiet- zo goed als alles weer zijn normale j3en achtergebleven. Eigenaars kunnen ze I aldaar afhalen. »ordt tïans„vJfM"dcn,,.vlai Medeleven uit Denemarken. Heden het statten GiM^dam-Neder-Haidlnx-k kantoor van de f de velden..wel met.de töl^van 10.20 u.. j HSepelltandel. alhier binnen een 14.20 en 20.20 uur. De buslichtmgen op - - het hoofdpostkantoor'hebben plaats om 9.40 uur, 13.40 uur en 19.40 uur. Vanaf het postkantoor in Sliedrecht wordt de post per auto gebracht naar Hardinx veld. De ontvangst van de post bestemd voor ingezetenen ter plaatse, geschied per auto vanuit Dordrecht. Van de nachtverbindingen wordt zoveel mogelijk chèque ten bedrage «vantplm. 2750, bedoeld als gift voor het Rampen Comité en afkomstig van de Deense Importeurs van Witte Hoepels. gebruik gemaakt. De aankomst is ge-kast. Begin van brand in Kath. Kerk. Don derdagochtend sloegen de vlammen uit de Kath. Kerk. Onmiddellijk werd de brandweer gealarmeerd. Het bleek, dat kortsluiting was ontstaan in de kabel- steld op pl.m. 6 uur v.m., zodat de 1ste bestelling vrijwel normaal kan worden uitgevoerd. De poststukken van de 2e bestelling zijn afkomstig van de trein van 14.20 u. Hardinxveld. Geëvacueerde gezinnen, zowel uit Slie drecht als Wijngaarden kunnen post stukken afhalen op vertoon van legiti matiebewijs aan een der loketten van het postkantoor. De directeur van het Postkantoor deelde ons deze regeling mede onder de beklemtoning, dat wijzigingen zijn voor behouden. WD-grosltjst voor gemeenteraadsver kiezing. De voorlopige groslijst van de VVD voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing is als volgt samengesteld, voor wat betreft de 5 bovenste plaatsen: 1. J. de Jong IJ.Jzn. 2. B. Visser Pzn. 3. J. van Hemert. 4. J. Wor. 5 Mej. Van Gessel. De beide zittende raadsleden de heer J. van Hemert en mej. Van Gessel heb ben de wens te kennen gegeven hun plaats in te ruimen voor anderen. Weer N.S.-verbinding DordtGorkum Van Donderdag j.l. af zullen (voorlo pig slechts tijdens daglicht) weer trei nen rijden op het baanvak Dordrecht Baanhoek. De bedoeling is op deze trein dienst een autobusdienst tussen Baan hoek en Gorinchem te doen aansluiten. De treinen uit Dordrecht zullen ver trekken: 7.20; 8.26; 9.26; 11.26: 13.26; 15.26: 17.26 en 18.26 uur. De bussen zullen in Baanhoek de rei- Men is er onmiddellijk toe overgegaan de electriciteitskabels voor de Uitbrei ding binnendijks en de Stationsweg af te sluiten. Na afsluiting was de brand vlug be dwongen. Giessendam Comité gevormd. In Giessendam is met goedvinden van het gemeentebestuur een comité gevormd ten behoeve van steun aan het Nationaal Rampenfonds. Zitting in genoemd comité hebben de heren C. de Jong B.zn, B 276, Giessen dam en H. Versteeg, B 283. Giessendam, alwaar men inlchtingen kan verkrijgen. Eén dezer dagen zal een huis-aan- huis collecte worden gehouden. Het Gemeente-bestuur deelt aan alle verbruikers van Electriciteit, Gas en Water mede dat de grootst mogelijke zuinigheid met het verbruik van electrische stroom, gas en water, een gebiedende eis is en wel om de volgende redenen ELECTRISCHE STROOM: Door het abnormaal grote stroomverbruik zijn de kabels overbelast. Aangezien hiervan een ernstige storing in de stroom- levering het gevolg dreigt te worden is het gebruik van straalkachels verboden. GAS: De gasfabriek is tegenwoordig voor de gasaflevering aangewezen op het gebruik van butaan. De B.P.M. te Pernis kan dit als gevolg van over stroming thans niet leveren en is dus aangewezen op de in voorraad zijnde kleine hoeveelheid. Brj de distributie van deze kleine voorraad hebben naar vanzelf spreekt de zwaarst getroffen gebieden voorrang zodat nog niet gezegd kan worden wanneer Sliedrecht weer geleverd krijgt. Voorts moet rekening gehouden worden met het feit dat tengevolge van de dijkdoorbraak op de grens Slie- drecht-Giessendam de persleiding lopende vanaf de gasfabriek langs de Rijksweg naar het centrum der Gemeente gebroken is en derhalve buiten dienst ge steld moest worden zodat de gasdruk op meerdere uren onvoldoende zal zijn. Zolang deze leiding, die nog diep onder water ligt, niet gerepareerd kan worden, is hierin onmogelijk ver betering te brengen. WATER i oor het vol water stromen van de binnendijk se polder zijn de daar gemaakte bronnen uitgevallen. Aangezien deze ca. 50 pCt. van de benodigde hoe veelheid water leveren spreekt het vanzelf dat het gebruik van leidingwater tot het uiterste moet worden beperkt. Op overtreding hiervan volgt afsnijding. De voorgeschreven bezuiniging in hei verbruik van Gas geldt eveneens voor de inwoners van Giessendam en Neder-Hardinxveld terwijl die voor wat water betreft, ook van toepassing is op de inwoners van Giessendam Het Gemeente-bestuur rekent op uw aller medewerking! Burgemeester en Wethouders van Sliedrecht, De Secretaris, H. d. H. v. DORSSER. De Burgemeester, J. H. WINKLER. zelf geen socialist", aldus spr., „doch in de toenmalige toestand zag ik ook geen andere uitweg dan deze. Deze overheids bemoeiingen moeten nu echter minder worden; er kan meer overgelaten wor den aan het bedrijfsleven, zo nodig met richtlijnen van hogerhand". Dit is ook het geval met de 4onen en Huren, een moeilijk probleem. Er moetgestreefd worden naar een evenwicht. TEerst had men de huurstop, die de verhouding tussen lonen en prijs moest regelen. Dit was een goede gedachte. De huur van oude woningen zou anders snel gestegen zijn. De huur van nieuwe woningen moest, gezien de kostprijs, eigenlijk veel hoger zijn dan zij is. De regering ver strekt echter subsidie voor nieuwbouw om de huurprijs te drukken. Hoe meer woningen, hoe meer evenwicht er zal komen. De huur moet echter omhoog dit is sociaal en economisch verant woord. Ook voor de oude woningen, die op gelijke lijn moeten komen met de nieuwe. Van twee mensen, die b.v. 45 per week verdienen, moet de één 10 huur betalen (nieuwe woning) en de andere 4.(oude woning). Sociaal ge zien is dat een onverantwoorde situatie. Huurverhoging betekent groter inko men voor huiseigenaren en dus meer werkgelegenheid. Het hogere inkomen zal gebruikt moeten worden voor een behoorlijk onderhoud van de woningen. De vraag is echter, hoe de huurverho ging in de lonen moet worden opgevan gen. De arbeiders mogen er niet de dupe LONEN EN HUREN van worden, hun levensniveau moet op pijl blijven. Misschien is er al veel te T,y°.or o' dam—H veld van bereiken-door loonbelastingenen ande de Ned. Chr. Bouwarbeidersbond zou re belastingen te verlagen. Spr. kon Dinsdagavond spreken de economische bier nog niet veel'van zeggen. Een of adviseur van de Bond de heer Alberda. an-^ore subsidieregeling achtte hij on- Wegens diens ziekte hield de heer Van gewenst; de overheidsbemoeiing moet der Ley een inleiding over „Lonen en njet uitgebreid worden. Huren Voor men naar deze spreker Het c.N.V .hoopt in Februari a.s. over luisterde werd een bestuursverkiezingjit vraagstuk een studieconferentie te gehouden. Aftredend waren dé heren houden: het is niet een probleem voor Van der Wiel, T. G. de \os, Bergshoeff Den Haag alleen, maar voor ons allen, en J. H. de Jong. Laatstgenoemde stelde zich niet meer herkiesbaar. De drie an deren werden herkozen en het bestuur werd uitgebreid met de heren A. den Dikken, H. Verhoeff en Joh. van der Heijden. De heer Van der Ley wees op de ver wantschap tussen de begrippen lonen lAlrfod en overa ontmoet u lijders aan zigers overnemen en hen naar Gorin- en huren. Na de bevrijding was ons land i branden' maagzuur en U herkent ze Van Tientallen lijders aan Brandend Maagzuur hebben er Dozijnen Kennies op zak.... chem doorvervoeren. In Sliedrecht wordt dan gestopt bij de kerk en te Giessen dam bij het viaduct. Voorts gaat de reis over de djjk. daar de Rijksweg niet be rijdbaar is vanaf dat punt. De vertrektijden van de bussen uit Go rinchem naar Baanhoek, waar dan weer verbinding op de treinen mogelijk is, luiden als volgt: 6 uur (alleen op werk dagen): 7.10; 8.15; 10.15; 12.15; 14.15; 16.15; 17.15 en 18.15 uur. De Merweslreek Verschijnt des Vrijdags Red.Oosterhrugstr. 4. Sliedrecnt Adm.: Kerkstraat 4. Sliedrecht Telef.: Redactie 222 Adm. 15 Giro 444251 Bankiers: Rotterdamsche Bank Amsterdainsche Bank Abonnementsprijs f 1.35 p. kwart. f 1.60 p. post Adv. prijzen op aanvraag Advertenties worden in Sliedrecht aangenomen door boekhandelaren Luijt. tel. 15. Van Wijngaarden, lel. 39. en fn. M. A. Timmermans tel. 222. (Voor Giessendam en Hardinxveld boekh. De Ruiter, lel. 34. Neder-Hardinxveld). totaal geruineerd en toch moest het i aan.. de lof die ze voor Renn es heb- maatschappelijke schip weer in de vaart ben. Innemen doen ze die tabletjes on- komen. Het was goed gezien van de opvallend, want water of wat ook komt Overheid, dat deze zelf aan boord stap-[er niet aan te |.as. Ze helpen van de te om de koers uit te zetten. „Ik benene minuut op de andere. Ook U GIESSENDAMHARDINXVELD SANATORIUMVERPLEGiNG De gemeentebesturen van Hardinx veld en Giessendam hebben beide de aandacht van de J^cvoüdttg gevraagd voor de Stichting Ijed. JS^natoriumvAr- zekering, waarbij tvten zich tegen zeer billijke premie met. zijn gezin kan ver zekeren voor verpleging in een sanatori um. Een opname kost gewoonlijk 9 a 10 gulden per dag, een bedrag, dat bijna niemand op kan brengen. Nu ook zij, die niet bij een ziekenfonds aangeslo ten zijn, zich op zulk een voordelige wijze kunnen verzekeren, kan de ge meente slechts in noodgevallen hulp bieden en de kosten zullen dan nog verhaald worden op onderhoudsplichti ge familieleden. Een reden te meer voor de ingezetenen om ernst te maken met deze zaak en de folders, die huis aan huis werden bezorgd, aandachtig te le zen. In Hardinxveld is dit reeds enige tijd geleden gebeurd en deze week wer den de circulaires in Giessendam ver spreid. De watersnood Giessendam, Donderdag 11 uur. De Alblasserwaard zal naar het zich thans laat aanzien voor een groot deel ge spaard blijven. Vannacht is er koorts achtig gewerkt. In de Kloeve heeft het gespookt en ook de Ka van de Peur- sumse Vliet heeft het zwaar te verdu ren gehad, maar de kaden zijn niet be zweken. Honderden vrijwilligers hebben auto's vol zandzakken in de strijd ge worpen, Blijkbaar is er nog wel een polder volgelopen naar verluidt de Brandwijkse want vannacht is het water minstens 5 centimeter gezakt. Het werk voor 't behoud van de Over waard gaat onafgebroken voort. Afge brokkelde kaden worden gelapt en in de „Kromme Elleboog" werken militai ren schouder aan schouder met de in gelanden en andere vrijwilligers. In Giessendam is de waterkering ge reed gekomen. Het water wordt nu uit de Stationsstraat gepompt en reeds is de stand 20 cm lager geworden. In Har dinxveld is men optimistisch gestemd; de polder zal waarschijnlijk droog blij ven. Afhalen post. Evacué's die in de eigen gemeenten een ander onderdak hebben gevonden, kunnen 's avonds tussen 6 en 7 uur hun post afhalen aan het post kantoor. De Kerken. In Giessendam zijn de kerkgebouwen van de Geref. Kerk (art. 31), de Geref. Gem., Oud Geref. Gem. en Vrije Geref. Gemeente niet voor de diensten te gebruiken. Op dit moment kunnen wQ voor de diensten van Zondag nog weinig mededelen. Men verzocht ons mede te delen dat geëvacueerden van de Herv. Kerk de Kerkbode kunnen afhalen bij ouderling Ph. Dekker. De consistorie van de Herv. Kerk werd Woensdag gereed gemaakt voor de ontvangst van evacué's. Hier onder volgen de diensten die ons bekend zij: Neder-Hardinxveld Herv. Kerk 9, 10.45 en 6 uur ds W. H. Rijnsburger. Giessendam Geref. Kerk 9.30 uur (bidstond) en 6 uur dr H. M. Matter. Boven-Hardinxveld. Herv. Kerk. 9.30 en 6 uur ds H. Kraaij. Geref. Kerk 9.30 en 6 uur ds G. Visser Oproep van de Middenstandsvereniging De Middenstandsvereniging Giessendam- Hardinxveld verzoekt haar leden met klem alles te doen wat in hun vermo gen is om de verschrikkelijke nood te lenigen. De vereniging heeft reeds 1000 geschonken, de veren, van Tex tielhandelaren 200, de veren, van Melkhandelaren 200 en de Groenten- handelaren 50. Deze verenigingen hebben ongeveer heel hun kas ter be schikking gesteld. Alle zakenlieden wor den opgeroepen ook persoonlijk hun plicht te doen. Penningmeester T. Egas van de Middenstandsvereniging, giro 43741 wil giften in ontvangst nemen en doorzenden. In dit blad komt dan een verantwoording. Voor de gaven wordt vrijdom van belasting verleend. Midden standers die hier zelf schade hebben ge leden kunnen dit melden 1 v.n.l. be drijfsschade bij de secr. D. Havelaar. Giessen-N ieuwkerk Chr. Plattelandsvrouwen. Dinsdag hield de Chr. Plattelandsvrouwenveren, een ledenvergadering. De presidente, mevr. Van Engen-Buit, sprak een wel komstwoord en leidde met het lezen van een gedeelte uit I Petrus 3, mevr. Ko ning-Tolk, presidente van de afdeling Zuid-Holland in, welke zou spreken over „Het vrouwenleven breekt zich baan, is het ten kwade of ten goede?" Spreekster die het leven van de vrou wen in Amerika en Canada een tijdlang had meegemaakt, vertelde interessante dingen over het verenigingsleven aldaar. Zij wekte de dames op ook hier de avonden trouw te bezoeken. De presidente dankte haar voor het gehoorde en deelde de leden mee, dat de jaarvergadering gehouden zal wor den op Dinsdag 24 Februari a.s. waarna mevr. Koning-Tolk met dankzegging eindigde. Hardinxveld Uitgesteld. De feestavond van de A.N.M.B. welke Vrijdagavond a.s. in De Harmonie zou worden gehouden is tot nader order uitgesteld. De verkochte kaarten blijven geldig. Verkoping. Vrijdag werden de pan den, die door Not. Dekker geveild zijn, in hotel Henzema afgeslagen. Perc. I (woonhuis Parallelweg 19) ingezet op 6000 werd gemijnd door de heer D. Verheul te Giessendam op 750. Perc. n (woonhuis B 33 Giessendam), ingezet op 4600 werd door de heer De Weerd gemijnd op 1400, Perc, III (woningen C 343 en 345 te Giessendam) ingezet aj} 25Q0 werd door de/ heer J. Klijn gemijnd op 80. Jaarvergadering E.M.S. In café Stasse werd Woensdagavond j.l. de jaarverga dering van E.M.S. gehouden, onder de opgewekte leiding van voorz. Holster. Hij had reden tot juichen. De bazar bracht bijna 2000 op, er konden nieuwe instrumenten gekocht worden en an dere ondergingen een revisie. Op een concours behaalde men 309 punten in de le afdeling, de uitvoeringen waren zeer geslaagd en zes leden werden ge huldigd. C. Vogel, die ruim dertig jaar lid was, kreeg op de tweede avond de gouden speld op de borst. Thans werd aan de jubilarissen nog een herinne ringsdiploma uitgereikt. Ook de ere leden, de heren De Jong en Havelaar kregen zo'n document. Over het ledental was Holster niet zo best te spreken. Dat blijft maar schom melen om 25, terwijl een Harmonie min stens 30 leden moet hebben. Het is nu de bedoeling om een jeugdkorps op te richten (men raadplege de advertentie in dit nummer). Bij voldoende deelname kan dit korps ook zelfstandig optreden en later in de vereniging zelf worden opgenomen. Uit het verslag van penningmeester Vogel bleek, dat het kassaldo niet ge ring was. Secr. Dam las een uitvoerig jaarverslag en vervolgens werd een be stuursverkiezing gehouden. Penningm. Vogel en 2e secr. J. van Hou welingen werden herkozen. De 2e voorz. H. Bon gen wilde wel in het bestuur blijven, maar dan als alg. adjunct. Adr. Tromp werd 2e voorz. en Chr. Tromp werd herkozen als bibliothecaris, inplaats van Jacob van Wingerden werd W. Bies heuvel benoemd. Besloten werd op Hemelvaartsdag deel te nemen aan een copcours in Lex- mond, in de le afd. Men heeft het voor nemen om een film te laten maken van E.M.S., de gemeente en het verenigings leven. De wens van E.M.S. is: in 1955 (als de veren. 10 jaar bestaat) dertig leden, gekleed in uniform. Voor het uniform fonds is reeds 1700 bijeengebracht. De heer Bongen sprak aan het einde van deze gezellige bijeenkomst een slotwoord Geslaagd. Maandag slaagden te Utrecht voor het examen costumière de dames M. de Groot en A. A. de Bruin- Vliegenthart. Zij genoten haar opleiding bij mevr. A. van 't Verlaat-Schreuders te Giessendam. Volksonderwijs. De Veren. Volksonder wijs, afd. Boven-Hardinxveld houdt op 17 en 18 Febr. a.s. propaganda-feest avonden voor haar ledgn in de zaal van mevr. wed. Letterman, alhier. Als spre kers zullen optreden de heren Langeraad en de Glopper, terwijl het bekende to neelgezelschap uit Gorcum zal opvoeren „En toen kwam Oma". Musiquette zal, zoals steeds voor een vrolijke noot zorgen, terwijl de tradionele loterij de avonden zal besluiten. Uitstel raadsvergadering. De huidige omstandigheden heeft het nodig ge maakt, dat de voor Vrijdag 6 Februari a.s. vastgestelde vergadering van de raad uit te stellen. Bericht voor Chr. Bouwvakarbeiders. De N.L.B. afd. Giessendam-Hardinx- veld deelt aan de bouwvakarbeiders (zo wel georganiseerd als ongeorganiseerd) mede, dat de inname der vacantiebon- kaarten voor zover het de inname te Giessendam („Rehoboth") betreft, voor lopig is uitgesteld tot 28 Febr. a.s. Te Boven-Hardinxveld gaat het zonder on voorziene omstandigheden normaal door. De bouwarbeiders wier werkobject on der water is gelopen, moeten ten spoe digste van hun patroon een ontslagbe- wijs-formulier ontvangen en hiermede naar het arbeidsbureau gaan en vervol gens naar een P.V. van het S.F.B. Zij ontvangen dan uitkering ingevolge de W. en W. verzekering. De P.V. van de N.L.B., de heer F. G. de Vos, is geëvacueerd naar P. Vlot, Rivierdijk B 401, Hardinxveld. Aldaar kunt u zich vervoegen. Dit bericht is van Woensdagmorgen, dus eventuele wijzigingen verband hou dende met de watersnood, zijn voorbe houden. Rheumatische Fijnen? Stram en stijf vóór Uw tijd? Veem dan toch Kruschen Salts en jaag zo de rheumatische pijnen uit Uw leden. Kruschens zes minerale zou ten hebben een wonderbaarlijke aan sporende werking op lever, nieren en ingewanden. Als die weer met jeugdige energie hun bloedzuiverende taak ver richten, weet U van geen rheumatische pijnen meer. Want de oorzaak onzui verheden in Uw bloed, worden radicaal verwijderd, regelmatig, iedere dag Koop vandaag Kruschen bij Uw apo theker of drogist en begin morgenoch tend die heilzame kuur. Papendrecht De watersnood in Papendrecht. Het Roode Kruis heeft alle aanwezige voor raden levensmiddelen bij de winkeliers geïnventariseerd. Daarbij is gebleken, dat de gemeente over voldoende levens middelen beschikt. Het Roode Kruis verzoekt de geëvacueerden dringend zo spoedig mogelijk hun evacuatie-adres bij de post van het Roode Kruis, welke in de cantine van Aviolanda gevestigd is op te geven. Dat bespaart het Roode Kruis veel moeite en tijd en kan bij het vragen om inlichtingen naar diverse personen egri vpl iitw|ord worden De buurten Noordhoëk en Hoogen Dijk zijn aangewezen op Alblasserdam. Verschillende bedrijven hebben Dins dag het werk wederom hervat, ook die bedrijven, welke zich bevinden in Noord- hoek en Hoogendijk. De belangstelling van de zijde van het publiek was verbazend groot. Onophou delijk passeerden vele auto's het cen trum der gemeente. Ook bieden velen ■uit andere gemeenten hun arbeids krachten aan. Het veer Papendrecht Dordrecht had op sommige tijdstippen een record aantal auto's over te zetten. De rijkspolitie werd met een aantal manschappen versterkt om mede toe zicht te houden op de eigendommen. De personen, die om een of andere reden gebruik willen maken van een vaartuig om een bezoek aan hun woning te bren gen moeten voorzien zijn van een legiti matiebewijs. Herbenoeming burgemeester. Met in gang van 1 Februari 1953 is opnieuw benoemd tot burgemeester dezer ge meente de E.A. Heer P. J. Keijzer. De watersnood. De burgemeester heeft bekend gemaakt de uiterste spaarzaam heid te betrachten met het drinkwater en dit mede met het oog op besmette lijke ziekten te koken. Met de levering van gas zal nog wel enige tijd gemoeid zijn, omdat de buizen gebroken zijn wegens verzakking van de j spoordijk, waarin de buizen liggen. Geen kerkdiensten. Hoogstwaarschijn lijk zullen er a.s. Zondag geen kerk diensten worden gehouden. De Ned. Herv. kerk is door vee bezet. De andere kerken staan alle in het water. Voor zover bekend zullen dus geen kerkdiensten plaats vinden. DANK COLLEGA In verband met het feit, dat ook onze zetterij zwaar van het water heeft geleden, waren wij genood zaakt noodvoorzieningen te tref fen om het verschijnen van ons blad op heden mogelijk te maken. De uitgever van het „Nieuwblad voor Gorinchem en Omstr.", J. Noorduijn en Zoon N.V, te Gorin chem, heeft ons spontaan .op eerste aanvrage zijn machinepark ter be schikking gesteld. Wij zijn de fa Noorduijn en Zn hiervoor hartelijk dank verschul digd. UITGEVERS „DE MERWESTREEK" BERICHT VOOR ONZE ABONNEES Aangezien ons de evacuatie adressen van onze abonné's niet bekend zijn, stellen wy de geëva cueerde abonné's gaarne in de ge legenheid een nummer van ons blad af te halen in de boekwinkels: Luijt en van Wijngaarden te Slie drecht of de Ruiter te Hardinx veld. DE UITGEVERS Sliedrecht Ingekomen: Leendert Verkaik en gezin van Wer kendam naar Ruysdaalstraat 14. Ma ria E. van de Grijp (wed. A. J. K. Mejjer) en gezin van Haarlem naar D 271. Jan Dekker en echtg van Curagao (N.A.) naar Vermeerstraat 3. Willem de Pagter van Oostkapelle naar C 296. Pieter Ha- gedoorn en gezin van Wijngaarden naar C 459. Vertrokken: Rachel Deleu van Oranjestraat 75 nr Rotterdam, Brienenoord 5. Elisabeth de Kluijver (echtg. A. Looren de Jong) van Ruvsdaelstraat 7 naar Schoonhoven, Veerstraat la. Willem Boogaard van P. Rijsdijkstraat 31 naar Indonesië. Korsti- aan Kraaijeveld van Paulus Potterstraat 6 naar Indonesië. Binnen de gemeente verhuisd: Cornelis van Andel en gezin van woon ark naar Industrieweg 17. Jan Vermaas en gezin van Middeldiepstraat 107 naar B 86. Arie Korporaal en gezin van B 86 naar Wilhelminastraat 34. Pietje van Kekerix van Wilhelminastraat 34 naar Stationsweg 4. Sliedrecht Getrouwd: 28, A. Looren de Jong, 25 jaar en E. de Kluiver, 24 jr (Schoon hoven). 28, A. Nellen, 26 jaar en M. Ver hoef, 27 jaar (Dordrecht). 31, J. Th. van dor-lunar, 24 Jaar en o. F*. Peuraurrt, 21 jaar (Dwarsstraat 23). Geboren: 27, Magdalena Woutrina Kla- sina, dv T. Visser en E. Bons, Middel diepstraat 25. 31, Jan Leendert, zv J. L. Weggers en J. E. Klop, A 1069. 31, Hen drik, zv M. van Andel en L. de Waard (woonpl. Giessendam). 31, Klazina, dv A. de Ruiter en N. M. de Jong, Oranje straat 38. 1, Komelia, dv A. H. van der Hel en H. Visser, A 823. Overleden: 1, Lena Maria Kraajjeveld, 82 jaar, weduwe van Jac. Vogel, C 472. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Indonesië: m.s. Talisse, 12 Febr. Nw. Guinea: m.s. Langkoeas, 12 Febr. ERIC DE NOORMAN EN DE STEEN VAN ATLANTIS 13. Kwaadaardig sissend draaiden de monsters enkele ogenblikken om elkaar heen; dan plotseling zag Eric, hoe hun lange armen zich in elkaar klemden en zij een verwoed gevecht begonnen. Het was zulk een adembenemend schouw spel, dat Eric alles vergat en trillend van opwinding de strijd bleef gadeslaan. De tegenstanders waren aan elkaar ge waagd. Zij trachtten elkaar in een dode lijke greep te krijgen en wentelden om en om Maar lang bleef Eric niet toe zien. Als hij vrij wilde komen, dan moest 1 hij zijn kans nu waarnemen. Het was gemakkelijker gezegd dan gedaan. De vezels zaten zo strak om zijn lichaam, dat hij zich nauwelijks bewegen kon. Zijn armen waren langs zijn zijden ge bonden, zodat hij daarmee niets begin nen kon. Maar Eric gaf de moed niet zo gauw op. Met een uiterste krachtsin spanning wist hij zich een paar maal om en om te wentelen, voortdurend achter om kijkend, om te zien of de dieren zijn vlucht soms merkten. Deze waren echter te veel verdiept in de strijd om op hem te letten. Ein delijk slaagde Eric er in zich zo te wen telen, dat hij naast een scherpe .stronk kwam te liggen, waaraan hij met veel moeite een paar vezels door midden kon schuren. Toen dat eenmaal gebeurd was, ging het verder vlugger, zijn armen waren nu spoedig los. Nog een paar krachtige rukken en tot zijn onuitsprekelijke ver lichting kon hij zich weer oprichten. Hij was vrij (Wordt vervolgd) Sliedrecht. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds Langhout, 6 uur ds Verweijs (Bed. H. Doop). Maranatha en Tolsteeg geen dienst. Geref. Kerk 9.45 en 6 uur ds R. Oosterhoff. Geref. Kerk (art. 31) 8.30 en 3.30 uur in BVL-gebouw ds J. van der Wal, van Ermelo. Chr. Geref. Kerk 9.30 en 6 uur ds Smits. Geref. Gem. 10 en 6 uur ds J. Overduin. Hervormd Lokaal Zondag 8.30 en 3 uur en Dinsdag 7 uur (in kerkgebouw Geref. Gem. Middeldiep- str.) de heer A. Bijkerk. Leger des Heils samenk. als gewoon o.l.v. kapt. I. van der Tuyn. Vryz. Herv. 6.30 uur in BVL- Gebouw Mej. Doets. Herv. Geref. Vrijdag 6 Februari in BVL- gebouw ds v. d. Bosch, van Bruchem. Zondagavond 8 u. Ds Hovius. uit Dordt R.K. Kerk? Boven-Hardinxveld. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds H. Kraaij. Geref. Kerk 10 en 6 uur ds. G. Visser. ARNHEM, 10 Februari Rijksw. bestek 90 WV: het aanleggen van een rijwielpad, een voetpad en ^en parallelweg langs weg no. 48 van het Rijkswegenplan 1948, gedeelte Arnhem- Dieren, in de gemeente Rheden. GROTNINGEN, 18 Februari. Rijksw. bestek no. 88: het onderhou den van de Rijkshaven- en zee werken te Delfzijl, gedurende 1953. Zondagsdienst artsen en apotheken Sliedrecht Van Zaterdag a.s. namiddags 3 uur tot Zondag nam. 11 uur heeft dienst: dokter Bicker De andere artsen zijn gedurende die tijd niet te raadplegen. Geopend apotheek van den Berg Van a.s. Zaterdag tot en met volgende week Vrijdag is 's avonds na 7 uur ge opend apotheek van den Berg Spoed-autoziekenvervoer „Alg. Zie kenfonds Sliedrecht" garage Broere. Giessendam Hardinxveld Van Zaterdagmiddag 2 uur tot Maan dagmorgen 8 uur behandelt alleen dokter van der Kamp de spoedgevallen voor Hardinxveld en Giessendam en kunnen de andere artsen niet geraadpleegd worden.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1